Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κέντρο εξωσωματικής!!!!


Sunshine 88

Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Καλη χρόνια κορίτσια εύχομαι το 2022 να γεμίσει της αγκαλιές σας με μικρα αγγελούδια!!

Αν και παλιό μέλος χρειάζομαι την βοήθεια σας :

έχω υποβληθεί σε εξωσωματική γονιμοποίηση το 2017 οταν ήμουν 29 η πρώτη εξωσωματική πήγε πολύ καλά απέκτησα δυο παιδάκια σκεφτόμαστε με τον σύζυγο μου να κάνουμε έναν άλλο παιδάκι στο μέλλον γνωρίζοντας ότι η ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο σκέφτομαι το καλοκαίρι όταν έρθω Αθήνα να κάνω μια προσπάθεια και να μπουν κατάψυξη και όταν με το καλό νιώθω έτοιμη να τα βάλω.... Θέλω συστάσεις για κέντρα και γιατρούς στην Αθήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!! Καλη χρόνια κορίτσια εύχομαι το 2022 να γεμίσει της αγκαλιές σας με μικρα αγγελούδια!!

Αν και παλιό μέλος χρειάζομαι την βοήθεια σας :

έχω υποβληθεί σε εξωσωματική γονιμοποίηση το 2017 οταν ήμουν 29 η πρώτη εξωσωματική πήγε πολύ καλά απέκτησα δυο παιδάκια σκεφτόμαστε με τον σύζυγο μου να κάνουμε έναν άλλο παιδάκι στο μέλλον γνωρίζοντας ότι η ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο σκέφτομαι το καλοκαίρι όταν έρθω Αθήνα να κάνω μια προσπάθεια και να μπουν κατάψυξη και όταν με το καλό νιώθω έτοιμη να τα βάλω.... Θέλω συστάσεις για κέντρα και γιατρούς στην Αθήνα 

Καλή Χρονιά! Πολύ σωστή η σκέψη σου! Έκανα κ γω παιδάκι με εξωσωματική από την οποία έχω βάλει στην κατάψυξη κ όντως είναι καλό να ξέρουμε ότι υπάρχει η δυνατότητα αν το θελήσεις να το πάρεις! 

Εγω έκανα με τον κ. Παρτσινεβελο Γιώργο στο μητερα κ έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Τώρα ο γιατρός είναι στο ιασω. 

Μία κ ήσουν πολύ νέα όταν έκανες την προσπάθεια πως κ δεν άφησες κατάψυξη; σε ρωτάω επειδή θα περίμενα μια κ πήγε τόσο καλά να σου είχαν αφήσει δλδ. (εγώ ήμουν 37). Σου εύχομαι με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!! Καλη χρόνια κορίτσια εύχομαι το 2022 να γεμίσει της αγκαλιές σας με μικρα αγγελούδια!!

Αν και παλιό μέλος χρειάζομαι την βοήθεια σας :

έχω υποβληθεί σε εξωσωματική γονιμοποίηση το 2017 οταν ήμουν 29 η πρώτη εξωσωματική πήγε πολύ καλά απέκτησα δυο παιδάκια σκεφτόμαστε με τον σύζυγο μου να κάνουμε έναν άλλο παιδάκι στο μέλλον γνωρίζοντας ότι η ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο σκέφτομαι το καλοκαίρι όταν έρθω Αθήνα να κάνω μια προσπάθεια και να μπουν κατάψυξη και όταν με το καλό νιώθω έτοιμη να τα βάλω.... Θέλω συστάσεις για κέντρα και γιατρούς στην Αθήνα 

Καλησπερα κ καλη Χρονια!! Κ εγώ έχω δίδυμα κοριτσάκια κ αλλά 4 βλαστοκυστες στη κατάψυξη. Με το καλό λοιπόν!! Ήμουν στο μητέρα με τον κ. παρτσινεβελο Γεωργιο όπως κ η @Tokyo.. Παρά πολυ ευχαριστημενη!!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo @lactaki σας ευχαριστώ για τη απαντήσεις σας ή πρώτη μου προσπάθεια έγινε στο Έλενα Βενιζέλου δημόσια μονάδα εξωσωματικής έγινε πολύ κακός χειρισμός θα έλεγα μια που και τα μέσα που έχουν στο δημόσιο δεν είναι και τα καλύτερα να φανταστείτε λόγο σ/β τα έμβρυα μου μπήκαν κατάψυξη 2ηερων και χωρίστηκαν σε ομάδες τον 5 εμβρύων οπότε έχασα αρκετά έμβρυα άδικα μια που και στης δυο εμβρυομεταφορες έβαλα πολύ λιγότερα αλλά τότε αυτό για μένα δεν είχε και ιδιαίτερη σημασία μια που έλεγα ας τα καταφέρει έστω και ένα και να κάνω έναν παιδί πόθος νοιάζεται για τα άλλα,  χαζό τώρα που το σκέφτομαι αλλά τότε δεν είχα την δυνατότητα για ιδιωτικά η ηλικία μου είναι 34 τώρα οπότε δεν πιστεύω να έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα . Αν γίνεται να μου στείλετε σε pm κάποιο μειλ του γιατρού για να επικοινωνήσω μαζί του ...

Σας ευχαριστώ και πάλι φιλάκια στα μπεμπούλα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@Tokyo @lactaki σας ευχαριστώ για τη απαντήσεις σας ή πρώτη μου προσπάθεια έγινε στο Έλενα Βενιζέλου δημόσια μονάδα εξωσωματικής έγινε πολύ κακός χειρισμός θα έλεγα μια που και τα μέσα που έχουν στο δημόσιο δεν είναι και τα καλύτερα να φανταστείτε λόγο σ/β τα έμβρυα μου μπήκαν κατάψυξη 2ηερων και χωρίστηκαν σε ομάδες τον 5 εμβρύων οπότε έχασα αρκετά έμβρυα άδικα μια που και στης δυο εμβρυομεταφορες έβαλα πολύ λιγότερα αλλά τότε αυτό για μένα δεν είχε και ιδιαίτερη σημασία μια που έλεγα ας τα καταφέρει έστω και ένα και να κάνω έναν παιδί πόθος νοιάζεται για τα άλλα,  χαζό τώρα που το σκέφτομαι αλλά τότε δεν είχα την δυνατότητα για ιδιωτικά η ηλικία μου είναι 34 τώρα οπότε δεν πιστεύω να έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα . Αν γίνεται να μου στείλετε σε pm κάποιο μειλ του γιατρού για να επικοινωνήσω μαζί του ...

Σας ευχαριστώ και πάλι φιλάκια στα μπεμπούλα σας

Έλεος, είναι δυνατόν;;;; 2 μόνο ημερών κ σε 5αδες; γιατί;;;;; με τόσα έμβρυα θα έκανες ένα σωρό μεταφορές ως να πετύχει. Που ξέρουν αν σου βάζουν ένα κακό κ πετάνε ένα υγιές; ειλικρινά είναι ντροπή το δημόσιο να είναι σε τέτοια κατάσταση. 

Στο στέλνω εδώ (έτσι κ αλλιώς σου στέλνω δημόσια στοιχεία από το ίντερνετ) γιατί με τα πμ έχω μπλεχτεί μετά την αλλαγή του σαιτ. 

Γεώργιος Παρτσινέβελος 

Ιατρείο Ηβης 4 Μαρούσι

τηλ 2106924650

https://www.google.com/search?q=παρτσινεβελοσ&oq=παρτσ&aqs=chrome.3.69i57j46i433i512j0i512l5j46i175i199i512.3710j0j7&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#trex=m_t:lcl_akp,rc_f:rln,rc_ludocids:8471803249188169500,ru_gwp:0%2C7,ru_lqi:ChrPgM6xz4HPhM-DzrnOvc61zrLOtc67zr_Pg1ocIhrPgM6xz4HPhM-DzrnOvc61zrLOtc67zr_Pg5IBBmRvY3Rvcg,trex_id:MgH1lb

Στο λινκ μπορείς να δεις κ κριτικές κ φωτος κλπ. 

Πάντως ειλικρινά ακόμα δεν έχω χωνέψει πως σου πέταξαν έτσι έμβρυα... Εμένα επειδή έφτασαν 5 ημερών τα κατεψυξαν 1 1 ώστε να μη χαθεί κανένα! Κ όντως 1 έβαλα κ έπιασε κ τα άλλα περιμένουν αν θέλω άλλο παιδί. Ξεφτίλα απλά κ δεν το λέω για τους γιατρούς φυσικά αλλά για το κράτος που έχει αφήσει τα νοσοκομεία στο έλεος κ οποίος δεν έχει για ιδιωτικό πρέπει να κάνει το σταυρό του να είναι απλά τυχερός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo δυστυχώς δεν επενδύει το κράτος σε αυτό και υπάρχουν πολλά ζευγάρια που λόγο του κόστους πάνω στο δημόσιο και λόγο ότι πολλές φορές δεν αφήνουν τα έμβρυα να φτάσουν βλαστοκυστες για κόστος χρόνο και ούτε εγώ ξέρω τι άλλο πολλά ζευγάρια πηγαίνουν εκεί  και αποτυχαινουν ενώ αν τα πράγματα θα ήταν αλλιώς θα πέτυχε η προσπάθεια τους .Πολύ μεγάλο θέμα θέλει ώρες να το αναλύσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , αν θυμάμαι καλα , ο κ.παρτσινεβελος, ηταν στο νοσοκομείο Αλεξάνδρας κ έφυγε απο εκει πριν καμια 3ετια κ συνεργάστηκε μετα με τα ιδιωτικά.  
 

Μη ξεχνάτε ομως , πως όσο καλός κ να ειναι ενας γιατρός , ακολουθεί παντα κ τη γραμμή του νοσοκομείου που εχει υπογράψει σύμβαση. Πχ ακομα κ αν ο καθε κ.παρτσινεβελος ήθελε να πετυχαίνουν οι εξωσωματικές του με την πρώτη .. αν η γραμμή του νοσοκομείου ειναι να εχεις επιτυχία στην 4-5η προσπάθεια, θα ακολουθήσει απλααααα. Θα σου λεει θα κανουμε τα παντα να μείνεις με την πρώτη, και απλα σε καθε προσπάθεια κατι θα αφήνει «άλυτο», οποτε θα σε πείθει πως την επόμενη φορά θα πετύχεις σίγουρα!!!

( το έζησα το όλο σορρυ τον τελευταιο χρονο.. δεν ειναι φανταστικό σενάριο.)

πρωτη προσπάθεια με ξεκίνησαν στο ιασω με ορμόνες αυξημένες , αλλα πάλεψαν να μου ενδυναμώσουν το ταλαιπωρημένο μου ενδομήτριο, με άριστα έμβρυα  = αποτέλεσμα αποτυχία και δευτερη προσπάθεια μετα απο φασαρία κτλ κτλ ρυθμίσαμε με καταστολή ορμόνες αλλα το ενδομήτριο μερικώς … δε χρειαζόταν!!! ( ενδομήτριο με φάρμακα στο 6χιλ..!!!)

Ε πως θα πιάσει το δολιο το έμβρυο βρε παιδια, απο τύχη μπορει !!

 

παντως για τον συγκεκριμένο υπάρχουν καλές κριτικές η αλήθεια ειναι, λέγεται πως ειναι εξαιρετικός γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...