Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2022❤️💙❤️💙


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maggy22 είπε:

Καλησπέρα σας.. και εγώ έτσι είμαι κορίτσια οι αναγούλες είναι όλη μέρα..το πρωί το περισσότερο! Αλλά για το πρωί διάβασα να τρώω κάτι στεγνό πριν σηκωθω και αυτό με έχει βοηθήσει πολύ, τρώω λίγο παστέλι αλλά και η φρυγανιά βοηθάει..Και εγώ έχω χάσει ένα κιλό γιατί τρώω λίγο και με το ζόρι..

Όσον αφορά τις καούρες που έχω και εγώ το βράδυ (χθες ξύπνησα από το πόνο στο στομάχι)..Ρώτησα το γιατρό μου και μου είπε να μη τρώω το βράδυ η κάτι πολύ ελαφρύ..δε ξέρω αν θα πετύχει..

Κορίτσια εγώ είμαι 9η εβδομάδα και αν εξαιρέσεις τα ψυχολογικά σκαμπανεβασματα έχω τώρα αρχίσει και παίρνω βάρος, 1 κιλό για την ακρίβεια. Έχω βρει έναν καλό τρόπο για τις καούρες που είναι το γάλα και έναν ανορθόδοξο που δεν πολύ συστήνω την κόκα κόλα για τη δυσπεψία (όλο το Σαββατοκύριακο αισθανόμουν μπαλόνι και μετά από 1 ποτήρι κόκα κόλα και φυσικά ρεψιμο-τουαλετα κάνα 2ωρο ξεφουσκωσα). Δυστυχώς είναι λίγο αντιαισθητικο και αντιρομαντικο αυτό το διάστημα της εγκυμοσύνης αλλά τι να κάνω. Δεν έχω εμετούς (ακόμα). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 427
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια σήμερα έκανα τον τρίτο υπέρηχο. Ακούσαμε τις δυνατές καρδούλες τους. Όλα καλά είπε ο γιατρός, οπότε μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος που ένιωθα μέσα μου. Ένα μικρό αιμάτωμα μονο υπάρχει ανάμεσα στους σάκους κι αυτό προκάλεσε την αιμορραγία. Οπότε τώρα θα είμαι προετοιμασμένη αν ξανασυμβεί! Το μόνο δυσάρεστο...συνεχίζω σχεδόν όλα τα φάρμακα, ευτυχώς μου μείωσε λίγο την κορτιζόνη και κόβω και το σαλοσπιρ! 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα τα μωράκια της παρέας μας να είναι υγιή και να έχουμε μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα.  

@Riaki2022σήμερα είχες κι εσυ υπέρηχο. Πώς πήγε?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα τον τρίτο υπέρηχο. Ακούσαμε τις δυνατές καρδούλες τους. Όλα καλά είπε ο γιατρός, οπότε μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος που ένιωθα μέσα μου. Ένα μικρό αιμάτωμα μονο υπάρχει ανάμεσα στους σάκους κι αυτό προκάλεσε την αιμορραγία. Οπότε τώρα θα είμαι προετοιμασμένη αν ξανασυμβεί! Το μόνο δυσάρεστο...συνεχίζω σχεδόν όλα τα φάρμακα, ευτυχώς μου μείωσε λίγο την κορτιζόνη και κόβω και το σαλοσπιρ! 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά ν

μου όλα τα μωράκια της παρέας μας να είναι υγιή και να έχουμε μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα.  

@Riaki2022σήμερα είχες κι εσυ υπέρηχο. Πώς πήγε?!

Καλημερα!!! Χαίρομαι που είναι όλα καλα! Κ εμένα το ίδιο! Ακούσαμε καρδούλα 164 παλμούς😬😬😬 τελική 17.08. Εσείς;;; Την ❤️ Μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2022 at 1:17 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Ναι αν μπορέσεις στείλε μου να με πείς 🙂. Ευχαριστώ

Καλημερααα! Η απάντηση του θεού γιατρού μου στα συμπτώματα…‘σαν να είσαι έγκυος ένα πράγμα’ 😂😂😂  
Μου είπε να τρώω συχνά κ μικρά γεύματα, το βράδυ φρούτα, σαλάτες, γιαούρτι , τοστ, φρυγανιές κ γενικά όχι βαριά για να κοιμάμαι καλύτερα! Θα το προσπαθήσω γιατί τρώω κ βλακειούλες η αλήθεια είναι. Αλμυρά όμως , τα γλυκά δεν με τραβάνε! Εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaki2022 είπε:

Καλημερααα! Η απάντηση του θεού γιατρού μου στα συμπτώματα…‘σαν να είσαι έγκυος ένα πράγμα’ 😂😂😂  
Μου είπε να τρώω συχνά κ μικρά γεύματα, το βράδυ φρούτα, σαλάτες, γιαούρτι , τοστ, φρυγανιές κ γενικά όχι βαριά για να κοιμάμαι καλύτερα! Θα το προσπαθήσω γιατί τρώω κ βλακειούλες η αλήθεια είναι. Αλμυρά όμως , τα γλυκά δεν με τραβάνε! Εσυ;;;

Εγώ πήγα εχτες ενδοκρινολογο έχω ένα μικρό προβλημα με ζάχαρο και τελικά μου εδωσε διατροφή.. Και εμένα αυτά μου είπε στερεά φαγητά και όχι λιπαρά βασικά έτσι όπως είμαι μόνο μακαρόνια σκέτα θέλω να τρωω με φέτα, φρυγανιές και τσάι αυτά μπορώ.. Επίσης που είπε και κοκα κολα ζιρο ένα ποτηρακι για το στομάχι βοηθάει.. Το δοκίμασα και όντως ένιωσα καλυτερα με την κοκα κολα.. Γλυκά καθόλου μόνο στέβια όχι σφολιάτες όχι χυμούς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Καλημερα!!! Χαίρομαι που είναι όλα καλα! Κ εμένα το ίδιο! Ακούσαμε καρδούλα 164 παλμούς😬😬😬 τελική 17.08. Εσείς;;; Την ❤️ Μου σε όλες!

Μπράβο κοπέλα μου!! Πολύ ευχάριστο νέο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ πήγα εχτες ενδοκρινολογο έχω ένα μικρό προβλημα με ζάχαρο και τελικά μου εδωσε διατροφή.. Και εμένα αυτά μου είπε στερεά φαγητά και όχι λιπαρά βασικά έτσι όπως είμαι μόνο μακαρόνια σκέτα θέλω να τρωω με φέτα, φρυγανιές και τσάι αυτά μπορώ.. Επίσης που είπε και κοκα κολα ζιρο ένα ποτηρακι για το στομάχι βοηθάει.. Το δοκίμασα και όντως ένιωσα καλυτερα με την κοκα κολα.. Γλυκά καθόλου μόνο στέβια όχι σφολιάτες όχι χυμούς.. 

Αχ αυτό το ζάχαρο. Έκανα κι εγώ καμπύλη μιας ώρας με 50 γρ πριν λίγες μέρες και βγήκε το ζάχαρο νήστειας 87 και μετά από μια ώρα 166. Δεν το είχα δώσει σημασία όταν πήρα τα αποτελέσματα αλλά χτες ο γιατρός μου είπε να αρχίσω δίαιτα διαβητικού κι εκλεισα ραντεβού στον διαβητολογο. Αγαπώ τόσο τα ζυμαρικά και το ψωμάκι. Να δω πως θα τα κόψω!

@Elk ειχες κι εσύ τόσο υψηλό? Η διατροφή σου φαίνεται δύσκολη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Αχ αυτό το ζάχαρο. Έκανα κι εγώ καμπύλη μιας ώρας με 50 γρ πριν λίγες μέρες και βγήκε το ζάχαρο νήστειας 87 και μετά από μια ώρα 166. Δεν το είχα δώσει σημασία όταν πήρα τα αποτελέσματα αλλά χτες ο γιατρός μου είπε να αρχίσω δίαιτα διαβητικού κι εκλεισα ραντεβού στον διαβητολογο. Αγαπώ τόσο τα ζυμαρικά και το ψωμάκι. Να δω πως θα τα κόψω!

@Elk ειχες κι εσύ τόσο υψηλό? Η διατροφή σου φαίνεται δύσκολη?

εκανα καμπύλη ζαχαρου 2 ώρες με 75g και στο 2 ωρο έπρεπε να είναι κάτω από 140 και εγώ ήμουν 160.. Απλα η γιατρός μου είπε ότι θα ανάβει στην πορεία της εγκυμοσύνης οπότε μου εδωσε διατροφή θα την ξεκινήσω σιγά σιγά δεν ξέρω αν θα είναι δυσκολη γιατί έτσι και αλλιώς η όρεξη μου έχει κοπεί.. Μου είπε προσοχή σε ζυμαρικά ψωμί ρυζι πατάτες.. Υπάρχουν μέσα στην διατροφή αλλά σε μικρή ποσοτητα.. Εμένα μου έδωσε και μηχάνημα για να μετράω το ζάχαρο αλλά όχι ακόμα θα μου πει εκείνη ποτέ θα ξεκινήσουμε να το μετράμε.. Όταν ξεκινήσω να μετράω θα θέλει να τρυπιεμαι 4 φορές την μέρα 😕 Χάπι δεν θέλει να μου δώσει τώρα για το ζάχαρο δεν ξέρω αν αλλάξει στην πορεία αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ ξαναεκανα χθες επαναληπτική χοριακη και είχε τριπλασιαστεί...είχε πάει 255 ....Ο γιατρός μου είπε να πάω σε 2 εβδομάδες να με δει κσι να παίρνω φυλικο οξύ και προγεστερόνη.. από χθες το μεσημέρι όμως στο χαρτί στο σκουπισμα στην τουαλέτα έχω καφέ...ο γιατρός μου είπε ότι να μην ανησύχησω και ότι δεν είναι κάτι...

Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη και έχω φοβηθεί λιγακι μήπως συμβεί τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου εγώ ξαναεκανα χθες επαναληπτική χοριακη και είχε τριπλασιαστεί...είχε πάει 255 ....Ο γιατρός μου είπε να πάω σε 2 εβδομάδες να με δει κσι να παίρνω φυλικο οξύ και προγεστερόνη.. από χθες το μεσημέρι όμως στο χαρτί στο σκουπισμα στην τουαλέτα έχω καφέ...ο γιατρός μου είπε ότι να μην ανησύχησω και ότι δεν είναι κάτι...

Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη και έχω φοβηθεί λιγακι μήπως συμβεί τίποτα...

Μακάρι να σου σταματήσει γρηγοτα. Το δικό μου ήταν από αιμάτωμα τελικά. Ο γιατρος ήταν πολύ χαλαρός και δεν μου είπε να κάτσω ξαπλωμενη, προφανώς συμβαίνει συχνά...τι να πω...εγώ βέβαια από την Τρίτη που είδα ούτε έξω βγαίνω ούτε δουλειές κάνω γιατί φοβήθηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου εγώ ξαναεκανα χθες επαναληπτική χοριακη και είχε τριπλασιαστεί...είχε πάει 255 ....Ο γιατρός μου είπε να πάω σε 2 εβδομάδες να με δει κσι να παίρνω φυλικο οξύ και προγεστερόνη.. από χθες το μεσημέρι όμως στο χαρτί στο σκουπισμα στην τουαλέτα έχω καφέ...ο γιατρός μου είπε ότι να μην ανησύχησω και ότι δεν είναι κάτι...

Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη και έχω φοβηθεί λιγακι μήπως συμβεί τίποτα...

Αυτό με τα καφέ μου έχει συμβεί 3 φορές ως τώρα στην 9η εβδομάδα, δε με έβαλε να πάρω τίποτα ο γιατρός αλλά μου είπε ότι είναι από το άνοιγμα του τραχήλου της μήτρας λόγω της εγκυμοσύνης. Και εγώ εκείνες τις ημέρες ήμουν ήρεμη, δεν πολυκουνιομουν και έπινα νερό να πηγαίνω τουαλέτα να δω αν θα ξαναβγαλω (αυτό το τελευταίο ήταν χαζομάρα μου). Ωστόσο με είχε βοηθήσει ένα χλιαρό μπάνιο και μετά ξάπλα στον καναπέ στα ζεστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αυτό με τα καφέ μου έχει συμβεί 3 φορές ως τώρα στην 9η εβδομάδα, δε με έβαλε να πάρω τίποτα ο γιατρός αλλά μου είπε ότι είναι από το άνοιγμα του τραχήλου της μήτρας λόγω της εγκυμοσύνης. Και εγώ εκείνες τις ημέρες ήμουν ήρεμη, δεν πολυκουνιομουν και έπινα νερό να πηγαίνω τουαλέτα να δω αν θα ξαναβγαλω (αυτό το τελευταίο ήταν χαζομάρα μου). Ωστόσο με είχε βοηθήσει ένα χλιαρό μπάνιο και μετά ξάπλα στον καναπέ στα ζεστά. 

Κορίτσια μου εύχομαι να είστε όλες καλά! Σήμερα έκανα την γ δόση. Είχα σκοπό να περιμένω να μπω στο δεύτερο τρίμηνο, αλλά λόγω εργασίας επειδή έρχομαι σε επαφή με πολύ κόσμο και κυρίως παιδιά, αποφάσισα να πάω αρκετά νωρίτερα μετά από παρότρυνση και του γιατρού μου. 

Επίσης είμαι πολύ χαρούμενη γιατί σήμερα ψώνισα τα πρώτα ρούχα εγκυμοσύνης!! Η κοιλιά μου έχει αρχίσει να φουσκώνει και χαμηλά πλέον οπότε ακόμη και το λάστιχο από τις φόρμες που είχα με ενοχλεί. Ευκαιρία έψαχνα μάλλον για να βγω λίγο έξω χιχι. Εσείς πώς είστε?? Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι να είστε όλες καλά! Σήμερα έκανα την γ δόση. Είχα σκοπό να περιμένω να μπω στο δεύτερο τρίμηνο, αλλά λόγω εργασίας επειδή έρχομαι σε επαφή με πολύ κόσμο και κυρίως παιδιά, αποφάσισα να πάω αρκετά νωρίτερα μετά από παρότρυνση και του γιατρού μου. 

Επίσης είμαι πολύ χαρούμενη γιατί σήμερα ψώνισα τα πρώτα ρούχα εγκυμοσύνης!! Η κοιλιά μου έχει αρχίσει να φουσκώνει και χαμηλά πλέον οπότε ακόμη και το λάστιχο από τις φόρμες που είχα με ενοχλεί. Ευκαιρία έψαχνα μάλλον για να βγω λίγο έξω χιχι. Εσείς πώς είστε?? Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες

Αχ δεν ξέρεις πόσο ηρεμώ που βλέπω και άλλους για γ δόση, τα ίδια με εσένα σκεφτόμουν αλλά έκλεισα τέλη Γενάρη λίγο πριν ολοκληρώσω το α τρίμηνο. Έχω αναρρωτική βέβαια από τη δουλειά λόγω ελαφράς αιμορραγίας και για αυτό εφησυχαστηκα αλλά μου έδωσες κουράγιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι να είστε όλες καλά! Σήμερα έκανα την γ δόση. Είχα σκοπό να περιμένω να μπω στο δεύτερο τρίμηνο, αλλά λόγω εργασίας επειδή έρχομαι σε επαφή με πολύ κόσμο και κυρίως παιδιά, αποφάσισα να πάω αρκετά νωρίτερα μετά από παρότρυνση και του γιατρού μου. 

Επίσης είμαι πολύ χαρούμενη γιατί σήμερα ψώνισα τα πρώτα ρούχα εγκυμοσύνης!! Η κοιλιά μου έχει αρχίσει να φουσκώνει και χαμηλά πλέον οπότε ακόμη και το λάστιχο από τις φόρμες που είχα με ενοχλεί. Ευκαιρία έψαχνα μάλλον για να βγω λίγο έξω χιχι. Εσείς πώς είστε?? Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες

Μπραβο κ εγώ την έκανα πριν λίγες μέρες στο 2ο μήνα είμαι! Καμία παρενέργεια μόνο λίγο πόνο στο χέρι! Τα κολάν με σφίγγουν κ εμένα στην κοιλιά σιγά σιγά … από που ψώνισες;;; 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Μπραβο κ εγώ την έκανα πριν λίγες μέρες στο 2ο μήνα είμαι! Καμία παρενέργεια μόνο λίγο πόνο στο χέρι! Τα κολάν με σφίγγουν κ εμένα στην κοιλιά σιγά σιγά … από που ψώνισες;;; 😬

Ε αφού έκανα την τρίτη δόση...είπα να το ρισκάρω και να μπω στα h&m 😂 Είχε πολύ καλές τιμές. Τζιν και κολάν από 10-11€! Τα πήρα και λίγο άνετα για να φορεθούν και την άνοιξη. Το καλοκαίρι θα βολευτουμε πιο εύκολα με κανένα φιρεματακι νομίζω. Παρήγγειλα καλσον και κάποια εσώρουχα από ένα σάιτ που λέγεται Shein αλλά δεν έχουν έρθει ακόμη για να σας πω πως είναι από ποιότητα. Νομίζω δεν χρειάζομαι κάτι άλλο προς το παρόν γιατί στο πάνω μέρος του σώματος θα μου κάνουν σίγουρα τα κανονικά μου ρούχα. Το πρόβλημα είναι στην μέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!! Και εγώ έκανα τη 3η δόση αμέσως μόλις είχα θετικό τεστ!! Όσον αφορά τα καφέ που κάποιες έχετε έχω και εγώ που και που εμφανίζεται περίπου μια φορά την εβδομάδα περίπου για μια φορά στο χαρτί και μόνο..κάθε φορά φοβάμαι αλλά ο γιατρός είπε δεν είναι κάτι! Ας το ελπίσουμε και το εύχομαι σε όλες!!

Σήμερα το απόγευμα έχω πάλι υπέρηχο μία 10 μέρες μετά τον προηγούμενο που είχα ακούσει καρδούλα..Ελπίζω να την ξανά ακούσω και να δω ότι έχει μεγαλώσει..έχω πολύ αγωνία..

Από υπνηλία πως πάτε? Εγώ μία μέρα είμαι καλά και μπορώ και δουλεύω φυσιολογικά και την άλλη κοιμάμαι όρθια όλο το πρωί και πάντα μαζί με πολύ αναγούλα..Θα ρωτήσω το γιατρό σήμερα αν υπάρχει κάτι για να μου δώσει λίγη δύναμη γιατί δε βγαίνει η δουλειά έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια! Μόλις πήρα χαμπάρι αυτή την ενότητα. πολύ χαίρομαι που σας βρήκα!!! Εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα. Έχω κάνει τον πρώτο υπέρηχο που είδαμε σάκο και ένα τοσοδουλι φασολάκι και πάω για τον δεύτερο υπέρηχο τη Δευτέρα. 
 

Τρίτη δόση του εμβολίου δεν έχω κάνει ακόμη αλλά θα μιλήσω με τον γιατρό μου τη Δευτέρα για να το προγραμματίσω. Μου δίνετε δύναμη που βλέπω ότι κι άλλες το κάνατε γιατί ότι φοβάμαι δεν το κρύβω.

Από συμπτώματα έχω υπνηλία - κυριως όταν παίρνω utrogestan - και απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά (έχω ήδη πάρει 10 πόντους) με αποτέλεσμα να μη μου κάνει τίποτα από τα ρούχα μου. Πήρα ένα κολάν σε μεγαλύτερο μέγεθος για να μου είναι άνετο στη μέση και στα πόδια μου είναι τώρα σαν παντελόνι 😂😂😂

Κυκλοφορώ κυρίως με φορέματα και ένα νούμερο πάνω σε καλσόν. Ευτυχώς αυτό το διάστημα δουλεύω από το σπίτι αν και δεν το κρύβω, θα ήθελα πολύ να πάω λίγο στο γραφείο να αλλάξω παραστάσεις. Αλλά και τον COVID φοβάμαι και δεν μου κάνει τίποτα 😂

αχ Παναγία μου όλα καλά να πάνε!!! Μόνο αυτό με νοιάζει
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια! Μόλις πήρα χαμπάρι αυτή την ενότητα. πολύ χαίρομαι που σας βρήκα!!! Εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα. Έχω κάνει τον πρώτο υπέρηχο που είδαμε σάκο και ένα τοσοδουλι φασολάκι και πάω για τον δεύτερο υπέρηχο τη Δευτέρα. 
 

Τρίτη δόση του εμβολίου δεν έχω κάνει ακόμη αλλά θα μιλήσω με τον γιατρό μου τη Δευτέρα για να το προγραμματίσω. Μου δίνετε δύναμη που βλέπω ότι κι άλλες το κάνατε γιατί ότι φοβάμαι δεν το κρύβω.

Από συμπτώματα έχω υπνηλία - κυριως όταν παίρνω utrogestan - και απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά (έχω ήδη πάρει 10 πόντους) με αποτέλεσμα να μη μου κάνει τίποτα από τα ρούχα μου. Πήρα ένα κολάν σε μεγαλύτερο μέγεθος για να μου είναι άνετο στη μέση και στα πόδια μου είναι τώρα σαν παντελόνι 😂😂😂

Κυκλοφορώ κυρίως με φορέματα και ένα νούμερο πάνω σε καλσόν. Ευτυχώς αυτό το διάστημα δουλεύω από το σπίτι αν και δεν το κρύβω, θα ήθελα πολύ να πάω λίγο στο γραφείο να αλλάξω παραστάσεις. Αλλά και τον COVID φοβάμαι και δεν μου κάνει τίποτα 😂

αχ Παναγία μου όλα καλά να πάνε!!! Μόνο αυτό με νοιάζει
 

 

Καλώς ήρθες κι εσύ αγαπημένη μου! Γέλασα πολύ με το παντελονοκολαν σου!! Φυλαξου λίγο ακόμη. Πιστεύω όσοι είναι να κολλήσουν θα κολλήσουν μέχρι τέλος του μήνα και μετά θα μαστε καλύτερα. Με το καλό να ακούσεις την καρδούλα του! Τότε θα συνειδητοποιήσεις πόσο έγκυος είσαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλώς ήρθες κι εσύ αγαπημένη μου! Γέλασα πολύ με το παντελονοκολαν σου!! Φυλαξου λίγο ακόμη. Πιστεύω όσοι είναι να κολλήσουν θα κολλήσουν μέχρι τέλος του μήνα και μετά θα μαστε καλύτερα. Με το καλό να ακούσεις την καρδούλα του! Τότε θα συνειδητοποιήσεις πόσο έγκυος είσαι 🥰

Αχ εύχομαι τη Δευτέρα να ακούσουμε καρδούλα. Αγχώνομαι και δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες. Στο Τσακ είμαι να πάω να κάνω κι άλλη χοριακή για να είμαι σίγουρη ότι προχωράει εντάξει ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Αχ εύχομαι τη Δευτέρα να ακούσουμε καρδούλα. Αγχώνομαι και δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες. Στο Τσακ είμαι να πάω να κάνω κι άλλη χοριακή για να είμαι σίγουρη ότι προχωράει εντάξει ❤️❤️

Καλώς ήρθες 🙂 τι ωραία όταν μεγαλώνει η παρέα μας.. Και εγώ την Δευτέρα είναι να παω στον γιατρό για να ακούσουμε πρωτη φορά καρδουλα έχω λίγο άγχος είναι αλήθεια αλλά σκέφτομαι θετικά! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Αχ εύχομαι τη Δευτέρα να ακούσουμε καρδούλα. Αγχώνομαι και δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες. Στο Τσακ είμαι να πάω να κάνω κι άλλη χοριακή για να είμαι σίγουρη ότι προχωράει εντάξει ❤️❤️

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αν είναι να νιώσεις ηρεμη κάνε κι άλλη μια. Τόσα έχουμε δώσει μέχρι τώρα, από μια χοριακη δεν θα σωθούμε. 

Καλέ εγώ σκέφτηκα να του πω να τον πληρώσω πόσα θέλει παραπάνω για να πηγαίνω κάθε βδομάδα να μου κάνει έναν υπέρηχο για ψυχολογικούς λόγους. Να τα βλέπω, να ηρεμω και να φεύγω! Γιατί κάθε 15 μέρες μου φαίνεται πολύ δύσκολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αν είναι να νιώσεις ηρεμη κάνε κι άλλη μια. Τόσα έχουμε δώσει μέχρι τώρα, από μια χοριακη δεν θα σωθούμε. 

Καλέ εγώ σκέφτηκα να του πω να τον πληρώσω πόσα θέλει παραπάνω για να πηγαίνω κάθε βδομάδα να μου κάνει έναν υπέρηχο για ψυχολογικούς λόγους. Να τα βλέπω, να ηρεμω και να φεύγω! Γιατί κάθε 15 μέρες μου φαίνεται πολύ δύσκολο..

Κάθε 15 είναι καλα! Εμένα με έβαλε σ ένα μήνα σχεδόν πάλι για την αυχενική διαφάνεια….. κ λέω πωωω πως θα περάσει. Πάντως από αναγούλες πάω καλα😎😎😎 μια μέρα πολύ έντονα κ μια λίγο λιγότερο. Εμετό δεν κάνω τουλάχιστον…. Παράγγειλα φόρμες σε medium από small γιατί δεν γίνεται να πιέζομαι! Από τώρα φαίνεται η κοιλιτσα πάντως ίσως επειδή είμαι αδύνατη;; Ο άντρας μου σήμερα που με είδε γυμνή έπαθε πλάκα μου λέει ποτέ μεγάλωσε αυτή!! Κ μου τη φίλησε μωρέ!  Πολύ μου άρεσε!  😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια! Μόλις πήρα χαμπάρι αυτή την ενότητα. πολύ χαίρομαι που σας βρήκα!!! Εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα. Έχω κάνει τον πρώτο υπέρηχο που είδαμε σάκο και ένα τοσοδουλι φασολάκι και πάω για τον δεύτερο υπέρηχο τη Δευτέρα. 
 

Τρίτη δόση του εμβολίου δεν έχω κάνει ακόμη αλλά θα μιλήσω με τον γιατρό μου τη Δευτέρα για να το προγραμματίσω. Μου δίνετε δύναμη που βλέπω ότι κι άλλες το κάνατε γιατί ότι φοβάμαι δεν το κρύβω.

Από συμπτώματα έχω υπνηλία - κυριως όταν παίρνω utrogestan - και απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά (έχω ήδη πάρει 10 πόντους) με αποτέλεσμα να μη μου κάνει τίποτα από τα ρούχα μου. Πήρα ένα κολάν σε μεγαλύτερο μέγεθος για να μου είναι άνετο στη μέση και στα πόδια μου είναι τώρα σαν παντελόνι 😂😂😂

Κυκλοφορώ κυρίως με φορέματα και ένα νούμερο πάνω σε καλσόν. Ευτυχώς αυτό το διάστημα δουλεύω από το σπίτι αν και δεν το κρύβω, θα ήθελα πολύ να πάω λίγο στο γραφείο να αλλάξω παραστάσεις. Αλλά και τον COVID φοβάμαι και δεν μου κάνει τίποτα 😂

αχ Παναγία μου όλα καλά να πάνε!!! Μόνο αυτό με νοιάζει
 

 

Καλώς ήρθες κ με το καλό το μωράκι σου!!!!!!! Ποσο σε νιώθω με τα ρούχα κ εμένα με στενεύουν όλα αν κ είμαι 8 εβδ μόνο! Ποσά κιλά είσαι; Εγώ 55 ξεκίνησα! Μην αγχώνεσαι για το εμβόλιο , όλα καλα θα ειναι. Καλύτερα για σένα κ για το μωρό να είσαι προστατευμένη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Καλώς ήρθες κ με το καλό το μωράκι σου!!!!!!! Ποσο σε νιώθω με τα ρούχα κ εμένα με στενεύουν όλα αν κ είμαι 8 εβδ μόνο! Ποσά κιλά είσαι; Εγώ 55 ξεκίνησα! Μην αγχώνεσαι για το εμβόλιο , όλα καλα θα ειναι. Καλύτερα για σένα κ για το μωρό να είσαι προστατευμένη ;)

Καλησπέρα και με το καλό τα μωράκια μας, εγώ βέβαια είμαι "μανούλα Ιουνίου " αλλά εμφανίστηκε τυχαία μπροστά μου η απάντηση σου.. Και εγώ 55 κιλά ξεκίνησα, τώρα είμαι στην 18η εβδομάδα , έχω βάλει 3 κιλά. Συμφωνώ μαζί σου για τα ρούχα, δεν μπορώ ακόμα να με ακουμπάει τίποτα στο στομάχι, ακόμα και το παντελόνι εγκυμοσύνης που φοράω, αρκετές στιγμές με ενοχλεί! Όσο για το εμβόλιο, εχθές έκανα την 3η δόση, σήμερα όλη μερα έχω πυρετό ως 38, δεν το κρύβω ανησυχώ για το μωρό, αλλά ελπίζω να είναι όλα καλά και αύριο να μην έχω πυρετό. Οριακά σκέφτομαι να παω να κάνω ξανά υπέρηχο να ηρεμήσω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maggy22 είπε:

Καλησπέρα σας!! Και εγώ έκανα τη 3η δόση αμέσως μόλις είχα θετικό τεστ!! Όσον αφορά τα καφέ που κάποιες έχετε έχω και εγώ που και που εμφανίζεται περίπου μια φορά την εβδομάδα περίπου για μια φορά στο χαρτί και μόνο..κάθε φορά φοβάμαι αλλά ο γιατρός είπε δεν είναι κάτι! Ας το ελπίσουμε και το εύχομαι σε όλες!!

Σήμερα το απόγευμα έχω πάλι υπέρηχο μία 10 μέρες μετά τον προηγούμενο που είχα ακούσει καρδούλα..Ελπίζω να την ξανά ακούσω και να δω ότι έχει μεγαλώσει..έχω πολύ αγωνία..

Από υπνηλία πως πάτε? Εγώ μία μέρα είμαι καλά και μπορώ και δουλεύω φυσιολογικά και την άλλη κοιμάμαι όρθια όλο το πρωί και πάντα μαζί με πολύ αναγούλα..Θα ρωτήσω το γιατρό σήμερα αν υπάρχει κάτι για να μου δώσει λίγη δύναμη γιατί δε βγαίνει η δουλειά έτσι!!

@Maggy22Πως πήγε ο υπέρηχος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...