Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχω μια απορία, εγώ είμαι 31+1 βδομάδες κ τα μωρά κινούνται σαν τρελά στη κοιλιά μου... Κ σε εσάς έτσι ήταν ;

Χθες το βράδυ με πέθανα στη κλωτσια κ με κλωτσούσαν κ χαμηλα πολύ νόμιζα θα κατουρηθω... 😋 Δεν με αφήνουν ούτε να ξαπλώσω μόλις γυρίσω πλάι με κλωτσανε σαν να μου λένε "έλα ενοχλείς εδώ 😅". Κ πάντα κινείται πιο έντονα η μπέμπα από τον μπέμπη....  Έχουν μειωθεί οι συσπάσεις στο μεταξύ δεν έχω τόσες..... Ελάχιστες μέσα στη μέρα αντιλαμβάνομαι.... Φοβάμαι μην μου σπάσουν τα νερά.υοαρχει τέτοια περίπτωση από την έντονη κίνηση που έχουν ;  Μπορεί να ρωτάω κ βλακεία τώρα. Αλλά τι να πω.... 🤞

Εγώ εχθές το βράδυ νόμιζα οτι θα βγει ετσι όπως έσπρωχνε η δικιά μου.. Και πονος χαμηλααα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Εγώ γέννησα χθές με καισαρική δύο κοριτσάκια...η μία γεννήθηκε 2.810 και η άλλη 2.170... είναι μια χαρά...η μία που είχε θέμα με το στομάχι ελέγχθηκε και όλα είναι καλά....η μικρούλα μας μπήκε λόγω κιλών και μόνο στη θερμοκοιτίδα....αν όλα είναι καλά ίσως βγει σήμερα!!!! Σας εύχομαι ολόψυχα με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!🙏🙏🙏

Να σου ζήσουν, συγχαρητήριααα 💗💗💗💗 πως είσαι? Έκανες ολική η ήσουν ξύπνια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 να σου ζήσουν οι κοριτσάρες!!να είναι πάντα υγιείς και χαμογελαστές!💓💓

@angel35 με το καλό να τους πάρετε σπίτι και να ξεκινήσει η κοινή σας ζωή!❤❤

@Eirinakos το ίδιο ακριβώς ένιωσα χτες...μια πολύ έντονη πίεση χαμηλά, σαν έντονη ανάγκη για κακά, αλλά πιο μπροστά(συγγνώμη για την περιγραφή)... πήρα σήμερα τον γιατρό και μου είπε ότι ίσως εμπεδώθηκε χαμηλά στη λεκάνη και γι αυτό το ένιωσα...ετοιμάζονται μάλλον !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

@kk88 να σου ζήσουν οι κοριτσάρες!!να είναι πάντα υγιείς και χαμογελαστές!💓💓

@angel35 με το καλό να τους πάρετε σπίτι και να ξεκινήσει η κοινή σας ζωή!❤❤

@Eirinakos το ίδιο ακριβώς ένιωσα χτες...μια πολύ έντονη πίεση χαμηλά, σαν έντονη ανάγκη για κακά, αλλά πιο μπροστά(συγγνώμη για την περιγραφή)... πήρα σήμερα τον γιατρό και μου είπε ότι ίσως εμπεδώθηκε χαμηλά στη λεκάνη και γι αυτό το ένιωσα...ετοιμάζονται μάλλον !

Ναι καταλαβαίνω, εμενα μου πιεζει συνεχώς αυτες τις μερες την ουροδόχο και κρατιέμαι συνεχως να μη κατουρηθω πάνω μου 😋 και σήμερα δε ξύπνησα κ πολύ καλα γτ εκτός οτι δε κοιμαμαι πια τα βράδια για καποιο λογο με ποναει ολο μου το σώμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι καταλαβαίνω, εμενα μου πιεζει συνεχώς αυτες τις μερες την ουροδόχο και κρατιέμαι συνεχως να μη κατουρηθω πάνω μου 😋 και σήμερα δε ξύπνησα κ πολύ καλα γτ εκτός οτι δε κοιμαμαι πια τα βράδια για καποιο λογο με ποναει ολο μου το σώμα 

Δύσκολος πολύ ο τελευταίος μήνας..κι εγώ έτσι... πονάω παντού, ξεκίνησαν πάλι ανελέητες καούρες και φυσικά δεν κοιμάμαι καθόλου, μάλλον έχω πολύ άγχος και δεν το καταλαβαίνω, γιατί όσες φορές καταφέρνω να κοιμηθώ ξυπνάω από εφιάλτες...αλλαααα λίγο μας έμεινε!ποτε έχεις ΠΗΤ?Νομίζω μαζί είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Να σου ζήσουν, συγχαρητήριααα 💗💗💗💗 πως είσαι? Έκανες ολική η ήσουν ξύπνια? 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Επισκληριδιο έκανα...σηκώθηκα και χθες το βράδυ και σήμερα!!! Τα λοχεια υγρά κορίτσια μου είναι πολλά δεν θα σας κάνουν τίποτα οι μεγάλες σερβιετες ούτε καν αυτές εδώ του μαιευτηρίου...εμένα με έσωσαν αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης που μοιάζουν με μπεμπιλινο...αλλιώς θα λερωνεστε συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ρέα γέννησες κορίτσι? Πως ηταν γενικά σα κλινική? Να ρωτήσω αν είναι προγραμματισμένη η γέννα ξερει καμια αν μπορουμε να κάνουμε αλλού το μοριακό? Επίσης πως είσαι κορίτσι μου? 

Ναι αγάπη στο ρεα, σαν κλινική γενικά δεν έχω παράπονο κανένα! Και τα κορίτσια στον όροφο και όλα τέλεια και κάτω στα χειρουργεία όλα καλά.

Για την μονάδα μην με ρωτήσεις γτ εκεί είναι σαν να είσαι σε άλλο μαιευτηριο και δεν θέλω να το ανοίξω γτ θα γράφω 10 ώρες.

Αν πας προγραμματισμένα εννοείται μπορείς να κάνεις αλλού μοριακό.

Εγώ μέρα με την μέρα καλύτερα, έχω τις ζαλάδες μου που και που αλλά καμία σχέση με τις πρώτες μέρες.

Ειδικά αν είσαι εντάξει με το γιατρό σου μην ανησυχείς καθόλου! 

Ότι θες άλλο  πες μου να σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Επισκληριδιο έκανα...σηκώθηκα και χθες το βράδυ και σήμερα!!! Τα λοχεια υγρά κορίτσια μου είναι πολλά δεν θα σας κάνουν τίποτα οι μεγάλες σερβιετες ούτε καν αυτές εδώ του μαιευτηρίου...εμένα με έσωσαν αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης που μοιάζουν με μπεμπιλινο...αλλιώς θα λερωνεστε συνεχεια

Σχετικό και αυτό 🤣🤣 εγώ την έβγαλα με του μαιευτηριου την τελευταία μέρα που ήταν να βγω φόρεσα τα βρακάκια σερβιέτες και αυτό όχι γτ το χρειαζόμουν αλλά πιο πολύ για ασφάλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2022 at 4:31 ΜΜ, ο/η Katerina1990 είπε:

Δύσκολος πολύ ο τελευταίος μήνας..κι εγώ έτσι... πονάω παντού, ξεκίνησαν πάλι ανελέητες καούρες και φυσικά δεν κοιμάμαι καθόλου, μάλλον έχω πολύ άγχος και δεν το καταλαβαίνω, γιατί όσες φορές καταφέρνω να κοιμηθώ ξυπνάω από εφιάλτες...αλλαααα λίγο μας έμεινε!ποτε έχεις ΠΗΤ?Νομίζω μαζί είμαστε!

18 με 21 μου εχουν πει αλλα βλέπω για νωρίτερα.. Εσύ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Ναι αγάπη στο ρεα, σαν κλινική γενικά δεν έχω παράπονο κανένα! Και τα κορίτσια στον όροφο και όλα τέλεια και κάτω στα χειρουργεία όλα καλά.

Για την μονάδα μην με ρωτήσεις γτ εκεί είναι σαν να είσαι σε άλλο μαιευτηριο και δεν θέλω να το ανοίξω γτ θα γράφω 10 ώρες.

Αν πας προγραμματισμένα εννοείται μπορείς να κάνεις αλλού μοριακό.

Εγώ μέρα με την μέρα καλύτερα, έχω τις ζαλάδες μου που και που αλλά καμία σχέση με τις πρώτες μέρες.

Ειδικά αν είσαι εντάξει με το γιατρό σου μην ανησυχείς καθόλου! 

Ότι θες άλλο  πες μου να σου πω!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.. Τα νινακια σου πως είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Επισκληριδιο έκανα...σηκώθηκα και χθες το βράδυ και σήμερα!!! Τα λοχεια υγρά κορίτσια μου είναι πολλά δεν θα σας κάνουν τίποτα οι μεγάλες σερβιετες ούτε καν αυτές εδώ του μαιευτηρίου...εμένα με έσωσαν αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης που μοιάζουν με μπεμπιλινο...αλλιώς θα λερωνεστε συνεχεια

Και εγω αυτα σκέφτομαι να πάρω.. Πως ήταν η εμπειρία σου? Η επισκληριδιο πονάει? Ειδα στον ύπνο μου οτι δε καθόμουν να μου τη κάνουν.. Δε ξερω τη φοβαμαι 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.. Τα νινακια σου πως είναι? 

Είναι κουκλάκια ζωγραφιστά!!!! Τέλεια στην υγεία μας και Δευτέρα τα παίρνουμε σπιτάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Και εγω αυτα σκέφτομαι να πάρω.. Πως ήταν η εμπειρία σου? Η επισκληριδιο πονάει? Ειδα στον ύπνο μου οτι δε καθόμουν να μου τη κάνουν.. Δε ξερω τη φοβαμαι 😛

Δεν πονάει κορίτσι μου να μην αγχώνεσαι καθόλου...ούτε καταλαβαίνεις κάτι αν κάνεις καισαρική...μόνο τραβήγματα ένιωθα....να μην έχεις άγχος καθόλου είναι πολύ απλή η διαδικασία...θα γεννήσεις φυσιολογικά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!τι κάνετε?

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, για τα κουνούπια τι κάνουμε? Έχω πολλά κάθε καλοκαίρι και φθινόπωρο..προς το παρόν έχω πάρει ένα φυτικό που μπαίνει πρίζα και το χω βάλει μακριά από τα δωμάτια που κινούμαι, δεν βλέπω να κάνει ιδιαίτερη δουλειά, αλλά αναρωτιέμαι με το μωρό τι θα κάνω? Μπορούμε να βάζουμε κάτι?φυσικά έχω βάλει κουνουπιέρα και στην κούνια και στο λίκνο αλλά αρκεί?δεν θα ναι και μόνιμα μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα αυτοκόλλητα cer8 και θα τα κολλάω στη φωλια της ή στο καρότσι, ανάλογα πού θα είμαστε. Εννοείται κουνουπιερα είναι must have, ειδικά για έξω!

Ρώτησα την παιδιατρο και μου είπε ότι απαγορευονται οι λοσιόν/σπρέι ή οτιδήποτε αλείφεται στο κορμάκι τους, γι αυτό κατεληξα στα αυτοκόλλητα. Τα έβαζε και σε εμένα η δική μου μαμά όταν ήμουν μικρή!  Ελπίζω να κάνουν δουλειά, διαφορετικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Εγώ πήρα αυτοκόλλητα cer8 και θα τα κολλάω στη φωλια της ή στο καρότσι, ανάλογα πού θα είμαστε. Εννοείται κουνουπιερα είναι must have, ειδικά για έξω!

Ρώτησα την παιδιατρο και μου είπε ότι απαγορευονται οι λοσιόν/σπρέι ή οτιδήποτε αλείφεται στο κορμάκι τους, γι αυτό κατεληξα στα αυτοκόλλητα. Τα έβαζε και σε εμένα η δική μου μαμά όταν ήμουν μικρή!  Ελπίζω να κάνουν δουλειά, διαφορετικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω 

Α τέλεια, σ ευχαριστώ!κι εγώ αυτά τα αυτοκόλλητα σκεφτόμουν! Πως είσαι εσύ??οι άντρες σου ανάρρωσαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Εγώ πήρα αυτοκόλλητα cer8 και θα τα κολλάω στη φωλια της ή στο καρότσι, ανάλογα πού θα είμαστε. Εννοείται κουνουπιερα είναι must have, ειδικά για έξω!

Ρώτησα την παιδιατρο και μου είπε ότι απαγορευονται οι λοσιόν/σπρέι ή οτιδήποτε αλείφεται στο κορμάκι τους, γι αυτό κατεληξα στα αυτοκόλλητα. Τα έβαζε και σε εμένα η δική μου μαμά όταν ήμουν μικρή!  Ελπίζω να κάνουν δουλειά, διαφορετικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω 

Καλησπέρα κορίτσια!!! Και εγώ αυτά έχω πάρει δεν επιτρέπεται οντως κάτι άλλο για τόσο μικρούλια,από τι θυμάμαι απ το πρωτο παιδι ☺️Τώρα που είπατε κουνουπιερα,για το καρότσι δεν έχω πάρει,το είχα ξεχάσει τελείως 🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Α τέλεια, σ ευχαριστώ!κι εγώ αυτά τα αυτοκόλλητα σκεφτόμουν! Πως είσαι εσύ??οι άντρες σου ανάρρωσαν?

Ναι, βγήκαν αρνητικοί την 7η μέρα ενώ συμπτώματα είχαν μόνο μισή μέρα, τη μέρα που βγήκαν θετικοι δηλαδή. Πάλι καλά!

Εγώ είμαι καλά, έχω αρχίσει περπάτημα καθημερινά αλλά είναι ακόμα ψηλά η μικρή. Αύριο έχω το πρώτο μου nst

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Και εγώ αυτά έχω πάρει δεν επιτρέπεται οντως κάτι άλλο για τόσο μικρούλια,από τι θυμάμαι απ το πρωτο παιδι ☺️Τώρα που είπατε κουνουπιερα,για το καρότσι δεν έχω πάρει,το είχα ξεχάσει τελείως 🤪🤪

Τον γιο μου τον γέννησα τέλος Οκτωβρίου οπότε μέχρι το πρώτο του καλοκαίρι επιτρεπονταν και τα αντικουνουπικα και τα αντηλιακά, τώρα δεν είχα ιδέα 😋 Πάλι καλα που είπα να το ψάξω λίγο και μετά ρώτησα την παιδίατρο αν όντως δεν επιτρέπονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε πως είστε?έχω έναν παίδαρο 2,600 κιλα από την παρασκευη και μας έχει τρελάνει!!μπήκα με πρόκληση προσπαθήσαμε κάπου 16 ώρες για φυσιολογικό χωρίς πολύ πόνο αλλά με πολύ χαρά, εν τέλη όμως η διαστολή έμεινε στο απόλυτο 0 καθώς ο μικρός είχε αράξει,οπότε κάναμε καισαρική!δύσκολο ήταν το πρώτο βράδυ,τώρα είμαι κάθε μέρα και καλύτερα!!!εύχομαι σε όλες να έχετε τα μωράκια σας σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε πως είστε?έχω έναν παίδαρο 2,600 κιλα από την παρασκευη και μας έχει τρελάνει!!μπήκα με πρόκληση προσπαθήσαμε κάπου 16 ώρες για φυσιολογικό χωρίς πολύ πόνο αλλά με πολύ χαρά, εν τέλη όμως η διαστολή έμεινε στο απόλυτο 0 καθώς ο μικρός είχε αράξει,οπότε κάναμε καισαρική!δύσκολο ήταν το πρώτο βράδυ,τώρα είμαι κάθε μέρα και καλύτερα!!!εύχομαι σε όλες να έχετε τα μωράκια σας σύντομα!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!να σας ζήσει!γερός και τυχερός ο μπεμπάκος!❤❤❤πως αισθάνεσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε πως είστε?έχω έναν παίδαρο 2,600 κιλα από την παρασκευη και μας έχει τρελάνει!!μπήκα με πρόκληση προσπαθήσαμε κάπου 16 ώρες για φυσιολογικό χωρίς πολύ πόνο αλλά με πολύ χαρά, εν τέλη όμως η διαστολή έμεινε στο απόλυτο 0 καθώς ο μικρός είχε αράξει,οπότε κάναμε καισαρική!δύσκολο ήταν το πρώτο βράδυ,τώρα είμαι κάθε μέρα και καλύτερα!!!εύχομαι σε όλες να έχετε τα μωράκια σας σύντομα!!!

Να σας ζήσει ο μικρούλης σας! 💕 Να είναι πάντα ευτυχισμένος και τυχερός! ❤️💙

 

Εγώ ενώ είχα πολλές συσπάσεις το προηγούμενο διάστημα, τώρα που κοντεύουμε δεν ξέρω τι έχει γίνει και έχει ηρεμήσει η μήτρα. Κατά τα άλλα έχω μια μικρή διαστολή εδώ και 1 εβδομάδα και είναι σε τέλεια θέση για να βγει. Πραγματικά δεν ξέρω. Ο γιατρός λέει ότι συμβαίνει αυτό οπότε από την αρχή δεν είχε προβλέψει κάτι για το πότε περιμένουμε. Μου λέει από μέρα μέχρι εβδομάδες. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε πως είστε?έχω έναν παίδαρο 2,600 κιλα από την παρασκευη και μας έχει τρελάνει!!μπήκα με πρόκληση προσπαθήσαμε κάπου 16 ώρες για φυσιολογικό χωρίς πολύ πόνο αλλά με πολύ χαρά, εν τέλη όμως η διαστολή έμεινε στο απόλυτο 0 καθώς ο μικρός είχε αράξει,οπότε κάναμε καισαρική!δύσκολο ήταν το πρώτο βράδυ,τώρα είμαι κάθε μέρα και καλύτερα!!!εύχομαι σε όλες να έχετε τα μωράκια σας σύντομα!!!

Που θα έβρισκε καλύτερα από την κοιλίτσα της μαμάς του; 😂 καλή ανάρρωση τώρα κορίτσι μου και να χαίρεσαι τον μπέμπη σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...