Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Κορίτσια πού θα κάνετε/κάνατε doppler?

Εγω στον γιατρό μου!δεν πήγα εκεί που έκανα αυχενική και β επιπέδου,μου είπε δεν χρειάζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Κορίτσια πού θα κάνετε/κάνατε doppler?

Εγώ θα κάνω εκεί που έκανα και αυχενική και β επιπέδου αλλά δεν έχουμε κλείσει ακόμα ραντεβού. Αύριο θα συνεννοηθούμε πιστεύω για λεπτομέρειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω σε 2 βδομαδες εχω παλι doppler, στον εμβρυολογο που με ειδε απο την αρχη και εκανα την αυχενικη εκει τα κανω ολα αυτα. και η γυναικολογος μου τον γνωριζει και τον εμπιστευεται φουλ, λογικα επειδη εχει πιο μεγαλα και συγχρονα μηχανηματα, και λογω διδυμων φανταζομαι θελει να εχει καλυτερη εικονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμεις κάναμε στον γιατρό που συνεργάζεται με τον γυναικολόγο μου. Στον ίδιο είχαμε κάνει την αυχενική και την β επιπέδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς θα κάνουμε στον έμβρυο λόγο που κάναμε αυχενική και β επιπέδου... 

Κορίτσια δεν ξέρω αλλά προχτές στην εξέταση για την καμπύλη σακχάρου από τη γλυκόζη είχα όλη μέρα ξινιλες, τάση για εμετό και η μικρή κλωτσαγε σαν άλογο κούρσας... εχτές ήμουν λίγο καλύτερα αλλά φουσκωμένη, έβγαλα και κάτι σπυράκια, σήμερα νομίζω επανήλθα... ειναι καλά που την προτείνουν στην εγκυμοσύνη αυτή την εξέταση; έχω την εντύπωση ότι κατάπια βόμβα που έσκασε στην κοιλια μου και τώρα τη χώνεψα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Και εμείς θα κάνουμε στον έμβρυο λόγο που κάναμε αυχενική και β επιπέδου... 

Κορίτσια δεν ξέρω αλλά προχτές στην εξέταση για την καμπύλη σακχάρου από τη γλυκόζη είχα όλη μέρα ξινιλες, τάση για εμετό και η μικρή κλωτσαγε σαν άλογο κούρσας... εχτές ήμουν λίγο καλύτερα αλλά φουσκωμένη, έβγαλα και κάτι σπυράκια, σήμερα νομίζω επανήλθα... ειναι καλά που την προτείνουν στην εγκυμοσύνη αυτή την εξέταση; έχω την εντύπωση ότι κατάπια βόμβα που έσκασε στην κοιλια μου και τώρα τη χώνεψα 🙄

Μην ανησυχείς κορίτσι μου και εγώ όταν ήπια την γλυκόζη είχα αναγούλες και σκεψου ότι είχα στύψει και λεμόνι μέσα (κατόπιν συμβουλής του γιατρού μου). Πιστεύω ότι είναι βαρύ για το στομάχι μας κ θα συνέλθεις σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα η γυναικολόγος εδώ μου πρότεινε να πάω στο Ρέα, δεν έχω ξαναπάει ποτέ και δεν ξέρω αν είναι καλά. Η γυναικολόγος που με παρακολουθεί στην Καβάλα, όπου και θα γεννήσω, μου είπε αν θέλω να κάνω, δεν είναι απαραίτητο σε μια φυσιολογική κύηση... Εγώ πάντως έκλεισα για την άλλη Παρασκευή στο Ρεα και μακάρι να είναι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Κορίτσια εμένα η γυναικολόγος εδώ μου πρότεινε να πάω στο Ρέα, δεν έχω ξαναπάει ποτέ και δεν ξέρω αν είναι καλά. Η γυναικολόγος που με παρακολουθεί στην Καβάλα, όπου και θα γεννήσω, μου είπε αν θέλω να κάνω, δεν είναι απαραίτητο σε μια φυσιολογική κύηση... Εγώ πάντως έκλεισα για την άλλη Παρασκευή στο Ρεα και μακάρι να είναι καλά

Κορίτσι με ποιο γιατρό έκλεισες??? Εγώ εκεί γνώρισα τον εμβρυολογο μου και δεν έκανα ραντεβού μετά με κανέναν άλλον! Γτ είναι αστέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Φωτεινόπουλο, αυτόν μου πρότεινε

αντε γεια!!!!!!! ο καλυτερος!!!!! αυτον εχω!!!!!!! τον αγαπω πραγματικα!!!!!!! ολα εκεινος μου τα εχει κανει!!!!! 

απο την αυχενικη, β επιπεδου, τον υπερηχο αναπτυξης που εκανα μετα την αιμορραγια, το πρωτο μου ντοπλερ και τωρα παλι σε 2 βδομαδες σε αυτον θα ξαναπαω! ειναι ο καλυτερος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maya90 είπε:

Αχ, πάλι καλά γιατί είχα άγχος!

μην ανησυχεις καθολου!!!!!! ειναι φουλ της λεπτομερειας, ειναι πολυ ηρεμος, δεν ειναι και πολυ μεγαλος, νιωθεις πολυ καλα μαζι του και ασφαλεια!!!!εγω μονο στην αυχενικη τον ειδα στο ρεα και απο κει και περα παω στο ιατρειο του! ειναι πραγματικα καλος, να μην ανησυχεις καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός ανέστη και εγω για Ιούλιο είμαι . Αρχισα να αγχωνομαι . Και τελευταια προστέθηκε και το συνδρομο του καρπιαίου σωλήνα στο παιχνιδι 🤣 που σημαινει ξυπναω επιπλεον φορες πρα απο το βόλεμα της κοιλιάς και το κατουρημα . Τελεια 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Georgiamichael είπε:

Χριστός ανέστη και εγω για Ιούλιο είμαι . Αρχισα να αγχωνομαι . Και τελευταια προστέθηκε και το συνδρομο του καρπιαίου σωλήνα στο παιχνιδι 🤣 που σημαινει ξυπναω επιπλεον φορες πρα απο το βόλεμα της κοιλιάς και το κατουρημα . Τελεια 😁

Καλως μας ήρθες!!! και με το καλό!!!! ενα παιδάκι περιμένεις;;;; και μενα καποια στιγμή άρχισαν να με πονάνε τα ΄χέρια μου αλλά μάλλον την γλύτωσα! σε ποια βδομαδα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

Την άλλη Παρασκευή έχω το doppler 😂 αλλά εννοείται θα σας γράψω εδώ!

Περίμενα και γω χαχαχαχαχαχα είχες πει Παρασκευή και πιάστηκα από αυτή 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα ρωτούσα αυτό το πράγμα, αλλα λιγουλάκι με ανησύχησε!!

τι γίνεται και δεν παίρνω κιλά;;;;;; παρόλο που τα μωρα αυξάνουν το βάρος τους, εγω σταθερα 200 γραμμαρια την εβδομάδα, και την περασμένη έχασα και μισό κιλό! μα είμαστε στα καλά μας;;;;;

να ανησυχήσω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα ρωτούσα αυτό το πράγμα, αλλα λιγουλάκι με ανησύχησε!!

τι γίνεται και δεν παίρνω κιλά;;;;;; παρόλο που τα μωρα αυξάνουν το βάρος τους, εγω σταθερα 200 γραμμαρια την εβδομάδα, και την περασμένη έχασα και μισό κιλό! μα είμαστε στα καλά μας;;;;;

να ανησυχήσω;;;;

Να μην ανησυχήσεις! Όλα καλά εφόσον τα μωρά παίρνουν βάρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα ρωτούσα αυτό το πράγμα, αλλα λιγουλάκι με ανησύχησε!!

τι γίνεται και δεν παίρνω κιλά;;;;;; παρόλο που τα μωρα αυξάνουν το βάρος τους, εγω σταθερα 200 γραμμαρια την εβδομάδα, και την περασμένη έχασα και μισό κιλό! μα είμαστε στα καλά μας;;;;;

να ανησυχήσω;;;;

Αχ τυχερή εισαι!!! Αφού τα μωράκια είναι καλά!!!πόσα κιλά σου ειπε ότι είναι??και σε ποια εβδομάδα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Αχ τυχερή εισαι!!! Αφού τα μωράκια είναι καλά!!!πόσα κιλά σου ειπε ότι είναι??και σε ποια εβδομάδα εισαι?

Σήμερα μπήκα 31η

Αύριο θα πάμε πάλι γυναικολόγο.

Την περασμένη Τρίτη ήταν 1700 ο ενας και 1500κατι ο άλλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...