Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις On 24/11/2021 at 7:22 ΠΜ, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Εγώ άκουσα χτες 2 καρδούλες και είμαι πολύ χαρούμενη! Τώρα ξανά 7 Δεκεμβρίου 😊

Εγω κοριτσια δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα εκτός από καμιά ανακατωσουρα το πρωί που θα ξυπνήσω. Αλλά έχω φοβερή κόπωση και υπνηλία, όπου με αφήσεις κοιμάμαι 😂

 

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα να πανε ολα τέλεια με τους υπερήχους! 

Μπράβο σου κοπέλα μου!!! Τώρα είδα το post σου με συγχωρείς !!! Τι ωραία που έχουμε και μαμάδες με διδυμακια εγώ τρελαίνομαι για δίδυμα!!! Πόσο είσαι τώρα ειπαμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Μπράβο σου κοπέλα μου!!! Τώρα είδα το post σου με συγχωρείς !!! Τι ωραία που έχουμε και μαμάδες με διδυμακια εγώ τρελαίνομαι για δίδυμα!!! Πόσο είσαι τώρα ειπαμε;;;

Ναι ειμαι πολυ χαρούμενη!!!! Είμαι 6εβδομαδων κ μιας μερας☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Για το άγχος είναι λίγο αναπόφευκτο αλλά για άλλους λόγους. Έχω ήδη ένα παιδάκι 5,5 χρόνων και προσπαθούσα σχεδόν 3 χρόνια για δεύτερο. Εκεί που πάγωσα και είπε οκ άστο ήρθε από το πουθενά.

Αλλά δυστυχώς με τον σύζυγο δεν τα πάμε καλά καθόλου και δεν ξέρω τι θα κάνουμε.

Ωχχχ κατάλαβα....δύσκολες οι καταστάσεις το αντιλαμβάνομαι....το μόνο που θα σου πω είναι να το σκεφτείς με ψυχραιμία...και μην ξεχνάς πως προσπαθούσες 3 χρόνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2021 at 7:22 ΠΜ, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Εγώ άκουσα χτες 2 καρδούλες και είμαι πολύ χαρούμενη! Τώρα ξανά 7 Δεκεμβρίου 😊

Εγω κοριτσια δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα εκτός από καμιά ανακατωσουρα το πρωί που θα ξυπνήσω. Αλλά έχω φοβερή κόπωση και υπνηλία, όπου με αφήσεις κοιμάμαι 😂

 

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα να πανε ολα τέλεια με τους υπερήχους! 

Ααααα μαζί είμαστε διδυμομανουλες.... μπράβο κορίτσι μου!!!! Μαζί θα σπάμε τα κεφάλια μας για το καρότσι διδύμων 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κανετε ; δεν ξέρω γιατί αλλά σήμερα έχω τρελές αναγούλες 😞 διψάω σαν τρελή αλλά το νερό με κάνει χειρότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε ; δεν ξέρω γιατί αλλά σήμερα έχω τρελές αναγούλες 😞 διψάω σαν τρελή αλλά το νερό με κάνει χειρότερα! 

Ωχχχ μωρέ κορίτσι μου υπομονή μήπως να πιείς λίγη σόδα η λίγη κόκα κόλα χωρίς καφεΐνη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ααααα μαζί είμαστε διδυμομανουλες.... μπράβο κορίτσι μου!!!! Μαζί θα σπάμε τα κεφάλια μας για το καρότσι διδύμων 🤣🤣

Ναι είναι δυσκολη απόφαση!!!!! 😆😆😆😆

@Angelaki91 εμένα με βοηθάει το ανθρακουχο νερό πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2021 at 7:22 ΠΜ, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Εγώ άκουσα χτες 2 καρδούλες και είμαι πολύ χαρούμενη! Τώρα ξανά 7 Δεκεμβρίου 😊

Εγω κοριτσια δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα εκτός από καμιά ανακατωσουρα το πρωί που θα ξυπνήσω. Αλλά έχω φοβερή κόπωση και υπνηλία, όπου με αφήσεις κοιμάμαι 😂

 

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα να πανε ολα τέλεια με τους υπερήχους! 

 

στις On 24/11/2021 at 7:14 ΜΜ, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Γυρίσαμε από τον υπέρηχο όλα τέλεια ακούσαμε καρδούλα δόξα τον Θεό!!! Μας έκλεισε και αυχενική διαφάνεια...τι υπέροχο συναισθήμα...!!!

Κορίτσια συγχαρητήρια για τις καρδούλες!! ❤️❤️❤️❤️ Τα νέα σας είναι υπέροχα! ☺️

Ανυπομονώ να ακούσω κι εγώ την καρδούλα του δικού μου. Εγώ τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ καλύτερα, δεν είχα συμπτώματα και είχα αγχωθεί. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα! Με συμπτώματα χάλια, χωρίς συμπτώματα φουλ άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ωχχχ μωρέ κορίτσι μου υπομονή μήπως να πιείς λίγη σόδα η λίγη κόκα 

Εχω ενα μηχάνημα και φτιάχνω δικό μου ανθρακούχο με γεύση η χωρίς και η αλήθεια με βοηθάει συνηθως αυτό αλλά σήμερα είναι το κάτι άλλο...εσύ κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

 

Κορίτσια συγχαρητήρια για τις καρδούλες!! ❤️❤️❤️❤️ Τα νέα σας είναι υπέροχα! ☺️

Ανυπομονώ να ακούσω κι εγώ την καρδούλα του δικού μου. Εγώ τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ καλύτερα, δεν είχα συμπτώματα και είχα αγχωθεί. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα! Με συμπτώματα χάλια, χωρίς συμπτώματα φουλ άγχος!

Αντς κορίτσι μου και εσύ με το καλό!!! Ολα θα πανε τέλεια θα το δεις ! Πότε θα πας εσύ είπες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelaki91 είπε:

Αντς κορίτσι μου και εσύ με το καλό!!! Ολα θα πανε τέλεια θα το δεις ! Πότε θα πας εσύ είπες; 

θα πάω τη Δευτέρα εγώ! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Εχω ενα μηχάνημα και φτιάχνω δικό μου ανθρακούχο με γεύση η χωρίς και η αλήθεια με βοηθάει συνηθως αυτό αλλά σήμερα είναι το κάτι άλλο...εσύ κορίτσι μου; 

Εγώ συνεχίζω με καούρες αλλά σήμερα ήμουν πολύ πολύ καλύτερα...... ευελπιστώ να συνεχίσω με αυτούς τους ρυθμούς 😁😁. Καλέ τι μηχάνημα είναι αυτό που φτιάχνεις μόνη σου ανθρακούχο νερό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Εγώ συνεχίζω με καούρες αλλά σήμερα ήμουν πολύ πολύ καλύτερα...... ευελπιστώ να συνεχίσω με αυτούς τους ρυθμούς 😁😁. Καλέ τι μηχάνημα είναι αυτό που φτιάχνεις μόνη σου ανθρακούχο νερό

Μπράβο κορίτσι μου μακάρι!!! Είναι απίστευτο βάζεις νερό στο μπουκάλι το ειδικό και πατάς ένα κουμπί και γίνεται ανθρακούχο βάζεις και γεύσεις άμα θες...γενικά έπινα πολύ οποτε με συμφέρει αντί να αγοράζω συνέχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Σήμερα πήγα στο γιατρό. Βάση υπερήχου είναι 6+1 και είδαμε και ακούσαμε καρδούλα!!  💓❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Πήγα κι εγώ στο γιατρό σήμερα και ακούσαμε καρδούλα επιτέλους! 🥰Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 7 εβδομάδων και μου είπε ο γιατρός ότι είναι αισιόδοξος και ότι όλα φαίνονται φυσιολογικά! Είμαι πολύ χαρούμενη αν και σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα με φοβερή ναυτία! 

Τι κάνετε εσείς; Πώς τα πάτε με τα συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πήγα κι εγώ στο γιατρό σήμερα και ακούσαμε καρδούλα επιτέλους! 🥰Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 7 εβδομάδων και μου είπε ο γιατρός ότι είναι αισιόδοξος και ότι όλα φαίνονται φυσιολογικά! Είμαι πολύ χαρούμενη αν και σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα με φοβερή ναυτία! 

Τι κάνετε εσείς; Πώς τα πάτε με τα συμπτώματα;

Κοντά είμαστε εμείς. Εγώ σήμερα είμαι 6+4 .από συμπτώματα πολύ πονοκέφαλο, υπνηλία και τρομερή ναυτία ειδικά το απόγευμα μέχρι το βράδυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κοντά είμαστε εμείς. Εγώ σήμερα είμαι 6+4 .από συμπτώματα πολύ πονοκέφαλο, υπνηλία και τρομερή ναυτία ειδικά το απόγευμα μέχρι το βράδυ!! 

Ναι νομίζω όλες τώρα της ομάδας είμαστε κοντά κοντά!

Σε νιώθω, εγώ σήμερα ούτε στη δουλειά το πρωί δεν κατάφερα να πάω. Ξύπνησα πολύ άσχημα, ενώ τις προηγούμενες μέρες είχα βελτιωθεί πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πήγα κι εγώ στο γιατρό σήμερα και ακούσαμε καρδούλα επιτέλους! 🥰Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 7 εβδομάδων και μου είπε ο γιατρός ότι είναι αισιόδοξος και ότι όλα φαίνονται φυσιολογικά! Είμαι πολύ χαρούμενη αν και σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα με φοβερή ναυτία! 

Τι κάνετε εσείς; Πώς τα πάτε με τα συμπτώματα;

Είδες που τζάμπα αγχωνοσουν.... μπράβο κορίτσι.....ωχχχχ σε έπιασαν οι ναυτίες ε????? Κορίτσια υπομονή....... εγώ ευτυχώς έχω μόνο υπνηλία και καούρες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Είδες που τζάμπα αγχωνοσουν.... μπράβο κορίτσι.....ωχχχχ σε έπιασαν οι ναυτίες ε????? Κορίτσια υπομονή....... εγώ ευτυχώς έχω μόνο υπνηλία και καούρες.......

Είχα την 5η και 6η εβδομάδα, αλλά την προηγούμενη εβδομάδα είχα ηρεμήσει και λέω μπορεί να συνήθισα τις ορμόνες. Αλλά σήμερα με θυμήθηκαν χειρότερα από πριν! Σήμερα που άκουσα την καρδούλα, όμως, σκέφτομαι χαλάλι! 😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πήγα κι εγώ στο γιατρό σήμερα και ακούσαμε καρδούλα επιτέλους! 🥰Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 7 εβδομάδων και μου είπε ο γιατρός ότι είναι αισιόδοξος και ότι όλα φαίνονται φυσιολογικά! Είμαι πολύ χαρούμενη αν και σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα με φοβερή ναυτία! 

Τι κάνετε εσείς; Πώς τα πάτε με τα συμπτώματα;

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια νέα!!! Να σου φύγει κ εσένα το άγχος! εμένα οι αναγούλες έχουν μειωθεί αρκετά αφού σήμερα σκεφτομουνα μήπως πρέπει να ανησυχω;αλλά υπνηλία έχω ακόμη... εσενα; πως πάνε τα συμπτωματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια νέα!!! Να σου φύγει κ εσένα το άγχος! εμένα οι αναγούλες έχουν μειωθεί αρκετά αφού σήμερα σκεφτομουνα μήπως πρέπει να ανησυχω;αλλά υπνηλία έχω ακόμη... εσενα; πως πάνε τα συμπτωματα; 

Ήταν 5 μέρες που ήμουν πολύ καλά. Σήμερα έχω ναυτία από το πρωί. Πονοκέφαλο δεν είχα καθόλου από την αρχή, η υπνηλία μου έχει περάσει και δεν έχει επιστρέψει ευτυχώς και όταν δεν έχω ναυτία έχω καούρες.

Να μην ανησυχείς! Κι εγώ μέσα στο άγχος ήμουν στην αρχή που μου είχαν περάσει (τις2 μέρες ήμουν πραγματικά σα να μην είμαι έγκυος πια-είχα τρελαθεί) και μου είπε ο γιατρός να μην ασχολούμαι με το τι έχω κάθε μέρα. Θα έρχονται και θα φεύγουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Μου μίλησε μια κοπέλα για αυτή την ομάδα.. Είμαι 7 εβδομάδων κ περνάω λίγο δύσκολα λόγο έντονης ναυτίας αλλά δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί η ομάδα.. Είμαι καινούργια!! Είναι εύκολο μια κοπέλα να με καθοδηγήσει? 😊

στις On 18/11/2021 at 6:07 ΜΜ, ο/η MyNa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ πολύ πολύ αρχή ακόμα, είμαι στην 6η εβδομάδα. Θεωρητικά βάσει κύκλου έχω ΠΗΤ 17/7 αλλά δε μου έχει πει κάτι ο γιατρός ακόμα. Πήγαμε τη Δευτέρα για πρώτο υπέρηχο και το μόνο που είδαμε ήταν αμνιακός σάκος και λεκιθικός ασκός. Το έμβρυο δε φαινόταν ακόμα. Ο γυναικολόγος μου με καθησύχασε ότι επειδή ήμουν στις 5 εβδομάδες είναι φυσιολογικό, αλλά εγώ συνεχίζω να είμαι αγχωμένη για το αν υπάρχει όντως έμβρυο.

Ταυτόχρονα, έχω ήδη ναυτίες και σήμερα έκανα τον πρώτο μου εμετό. Εσείς πώς είστε; Έχετε εμφανίσει κάποιο σύμπτωμα;

 

στις On 17/11/2021 at 5:34 ΜΜ, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...για να μαζευόμαστε οι μανουλες του Ιουλίου....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι κάνετε? Μπαίνω αύριο στην 8η εβδ(6+6ημ σημερα). Όλα καλά ευτυχως συνεχίζω οχι με έντονα συμπτώματα, κυρίως κούραση και υπνηλία. 

Έκανα μια καλλιέργεια ούρων και εμφανίζονται κάποια βακτήρια (e.coli)και μου είπε ο γυναικολόγος να πάρω αντιβιωση για 7ημερες και έχω αγχωθει λιγαααααακι 😂😂😂 

Εσείς πως πάει? 

Καλώς ήρθες στην ομάδα @Eirinakos

Απλά μιλάμε στην ομάδα για την καθημερινότητα μας με την εγκυμοσύνη, απορίες άγχη κλπ η εξετάσεις. Απλά συζητάμε με ανθρώπους που βιώνουν το ίδιο με εμάς και μπορούν να μας νιώσουν λίγο πιο εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι κάνετε? Μπαίνω αύριο στην 8η εβδ(6+6ημ σημερα). Όλα καλά ευτυχως συνεχίζω οχι με έντονα συμπτώματα, κυρίως κούραση και υπνηλία. 

Έκανα μια καλλιέργεια ούρων και εμφανίζονται κάποια βακτήρια (e.coli)και μου είπε ο γυναικολόγος να πάρω αντιβιωση για 7ημερες και έχω αγχωθει λιγαααααακι 😂😂😂 

Εσείς πως πάει? 

Καλώς ήρθες στην ομάδα @Eirinakos

Απλά μιλάμε στην ομάδα για την καθημερινότητα μας με την εγκυμοσύνη, απορίες άγχη κλπ η εξετάσεις. Απλά συζητάμε με ανθρώπους που βιώνουν το ίδιο με εμάς και μπορούν να μας νιώσουν λίγο πιο εύκολα. 

Καλημέρα κοριτσι μου!!! @Eirinakos καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

@Happypregnantgirl να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάρεις την αντιβίωση σου και θα περάσουν όλα πολύ γρήγορα!!! Στην 7η εννοείς ότι μπαίνεις; 

Εγώ βιαστικα να μιλήσω χθες ότι δεν έχω συμπτώματα μάλλον σήμερα το πρωί ξύπνησα με εμετούς δυστυχώς αλλά τώρα όλα καλά!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι κάνετε? Μπαίνω αύριο στην 8η εβδ(6+6ημ σημερα). Όλα καλά ευτυχως συνεχίζω οχι με έντονα συμπτώματα, κυρίως κούραση και υπνηλία. 

Έκανα μια καλλιέργεια ούρων και εμφανίζονται κάποια βακτήρια (e.coli)και μου είπε ο γυναικολόγος να πάρω αντιβιωση για 7ημερες και έχω αγχωθει λιγαααααακι 😂😂😂 

Εσείς πως πάει? 

Καλώς ήρθες στην ομάδα @Eirinakos

Απλά μιλάμε στην ομάδα για την καθημερινότητα μας με την εγκυμοσύνη, απορίες άγχη κλπ η εξετάσεις. Απλά συζητάμε με ανθρώπους που βιώνουν το ίδιο με εμάς και μπορούν να μας νιώσουν λίγο πιο εύκολα. 

Καλημερα 😊 ευχαριστώ πολύ... Εγώ εχθές έκανα τις εξετάσεις αίματος κ η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι πολύ για τα αποτελέσματα.. Καλλιέργεια δε κατάφερα να δώσω γιατί δεν είχα πολλά ουρά.. Αλλά ξέρω σίγουρα ότι έχω ουρεοπλασμα από προηγούμενη εξέταση κ ο γιατρός μ μου είπε θα ασχοληθούμε αργότερα με αυτό.. Άσχετα ότι έχω διαβάσει άσχημα πράγματα για αυτό το μικρόβιο, προσπαθώ να ακούω το γιατρό μου.. Οπότε μην ανησυχείς αν ο γιατρός σου σου είπε να μην ανησυχείς ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...