Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amysp είπε:

Δεν είχα ξανά κάνει πήγα μετά τα τεστ στο γιατρό . Πηγαίνω σε δημόσιο και δεν έχει καθόλου ραντεβού έχω μόνο αρχές Δεκεμβρίου. Όταν με είδε μου είπε να πάω τέλη Νοεμβρίου αλλά βρήκα μόνο τότε ραντεβού από την γραμματεία.  Δεν ξέρω τι να κάνω.. να πάω να πληρώσω σε έναν ιδιώτη απλά να δούμε τι γίνετε να ηρεμήσω.  Αν κ πολύ φοβάμαι ότι θα πσλινρομησε... κ η συχνοουρια σταμάτησε 😒 τα ίδια ακριβώς με την προηγούμενη μ παλινδρομη 

Αν μπορείς εννοείται να πας σε ιδιώτη εγώ αυτό θα έκανα δηλαδή.. μην απελπίζεσαι κοπέλα μου δεν μπορούμε να κρίνουμε εμείς μόνο ο γιατρός θα σου πει ακριβώς τι γίνεται! Να πας για να ηρεμήσεις κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλημέρα, τι κάνετε??? Εμεις χθες είχαμε τον υπέρηχο και ακούσαμε τις καρδούλες τους!!!! Όλα πάνε μια χαρά δόξα το Θεό... εσείς πότε έχετε υπέρηχο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, τι κάνετε??? Εμεις χθες είχαμε τον υπέρηχο και ακούσαμε τις καρδούλες τους!!!! Όλα πάνε μια χαρά δόξα το Θεό... εσείς πότε έχετε υπέρηχο???

Καλημέρα κορίτσι μου, τι όμορφα νέα!!! Εγώ σήμερα θα πάω για υπερηχο και εύχομαι όλα να πάνε καλά γιατί είχα πόνους έντονους τις προηγούμενες μέρες και έχω φοβηθεί λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, τι κάνετε??? Εμεις χθες είχαμε τον υπέρηχο και ακούσαμε τις καρδούλες τους!!!! Όλα πάνε μια χαρά δόξα το Θεό... εσείς πότε έχετε υπέρηχο???

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλά είμαι εσείς;;; μπράβο σου κοπέλα μου τέλεια τα νέα σου σου ξανά έκλεισε τον επομενο; εγώ έχω αύριο και έχω φοβερό άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλά είμαι εσείς;;; μπράβο σου κοπέλα μου τέλεια τα νέα σου σου ξανά έκλεισε τον επομενο; εγώ έχω αύριο και έχω φοβερό άγχος...

Σε δύο βδομάδες ξανά υπέρηχο...9 Δεκεμβρίου.... πήραμε και αίμα για τις πρώτες εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου....να μην έχεις καθόλου άγχος θα ακούσετε τον πιο όμορφο ήχο της ζωής σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Σε δύο βδομάδες ξανά υπέρηχο...9 Δεκεμβρίου.... πήραμε και αίμα για τις πρώτες εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου....να μην έχεις καθόλου άγχος θα ακούσετε τον πιο όμορφο ήχο της ζωής σας!!!!

Αααα γρήγορα μπράβο τέλεια!!! Μακάρι κορίτσι μου! Αυτή τη φορά είχα καλές χοριακες καλό διπλασιασμό δηλαδή και με παρηγορεί αυτό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Αααα γρήγορα μπράβο τέλεια!!! Μακάρι κορίτσι μου! Αυτή τη φορά είχα καλές χοριακες καλό διπλασιασμό δηλαδή και με παρηγορεί αυτό!!! 

Όλα θα είναι μια χαρά κορίτσι μου!!! Στείλε μας αύριο να μας πεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Όλα θα είναι μια χαρά κορίτσι μου!!! Στείλε μας αύριο να μας πεις!!!!

Εννοείται!!! Και καλή επιτυχία σε όποια άλλη έχει υπέρηχο αυτές τις μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Εννοείται!!! Και καλή επιτυχία σε όποια άλλη έχει υπέρηχο αυτές τις μέρες!!!

Καλή τύχη! Να είναι όλα τέλεια! 💕 💕 

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, τι κάνετε??? Εμεις χθες είχαμε τον υπέρηχο και ακούσαμε τις καρδούλες τους!!!! Όλα πάνε μια χαρά δόξα το Θεό... εσείς πότε έχετε υπέρηχο???

Υπέροχο που ακούσατε καρδούλες! 💕 

Σας ζηλεύω, γιατί εγώ αργω ακόμα. Έχω τη Δευτέρα και πραγματικά μου φαίνεται αιώνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Καλή τύχη! Να είναι όλα τέλεια! 💕 💕 

Υπέροχο που ακούσατε καρδούλες! 💕 

Σας ζηλεύω, γιατί εγώ αργω ακόμα. Έχω τη Δευτέρα και πραγματικά μου φαίνεται αιώνας

Θα περάσουν οι μέρες πολύ γρήγορα κορίτσι μου!!! Θα δεις και θα ακούσεις και εσύ αυτόν τον υπέροχο ήχο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Καλή τύχη! Να είναι όλα τέλεια! 💕 💕 

Υπέροχο που ακούσατε καρδούλες! 💕 

Σας ζηλεύω, γιατί εγώ αργω ακόμα. Έχω τη Δευτέρα και πραγματικά μου φαίνεται αιώνας

Λίγο έμεινε κορίτσι μου!!!! Θα περάσουν οι μέρες.....πως πας από συμπτώματα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Λίγο έμεινε κορίτσι μου!!!! Θα περάσουν οι μέρες.....πως πας από συμπτώματα????

Γενικά τα ίδια, ναυτία όλη την ημέρα και χειρότερα τις απογευματινές ώρες και κούραση. Σήμερα ήμουν καλύτερα και αγχώθηκα μήπως γίνεται κάτι και μου πέρασαν. Ο γιατρός μου είπε πάλι ότι λογικό είναι να έρχονται και να φεύγουν... Εσείς πώς πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Γενικά τα ίδια, ναυτία όλη την ημέρα και χειρότερα τις απογευματινές ώρες και κούραση. Σήμερα ήμουν καλύτερα και αγχώθηκα μήπως γίνεται κάτι και μου πέρασαν. Ο γιατρός μου είπε πάλι ότι λογικό είναι να έρχονται και να φεύγουν... Εσείς πώς πάτε;

Χαχαχχα όλες τα ίδια σκεφτόμαστε...και εγώ μια μέρα έχω καούρες μια είμαι καλύτερα και λέω τι γίνεται τώρα???? Κατά τα λοιπά εγώ έχω αρχίσει δειλά δειλά να προσθέτω κάτι ακόμα στο μενού με το τοστ και τα μακαρόνια.... όσο αντέχω βέβαια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Χαχαχχα όλες τα ίδια σκεφτόμαστε...και εγώ μια μέρα έχω καούρες μια είμαι καλύτερα και λέω τι γίνεται τώρα???? Κατά τα λοιπά εγώ έχω αρχίσει δειλά δειλά να προσθέτω κάτι ακόμα στο μενού με το τοστ και τα μακαρόνια.... όσο αντέχω βέβαια!!!!

Α και εγώ κάνω! Επειδή πρέπει να τρώμε ψάρι στην εγκυμοσύνη έκανα μία απόπειρα αλλά κοτοπουκιές κι έψησα γλώσσα φιλέτο μαριναρισμένη σε μουστάρδα με φρυγανιά στο φούρνο και βγήκε στεγνή και καλή. Και δε με πείραξε. Χάρηκα πολύ με αυτή μου την ανακάλυψη! Βέβαια εμένα γενικά μου αρέσουν τα ψάρια, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο για άτομα που δεν τα προτιμούν, ειδικά σε αυτή τη φάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MyNa είπε:

Α και εγώ κάνω! Επειδή πρέπει να τρώμε ψάρι στην εγκυμοσύνη έκανα μία απόπειρα αλλά κοτοπουκιές κι έψησα γλώσσα φιλέτο μαριναρισμένη σε μουστάρδα με φρυγανιά στο φούρνο και βγήκε στεγνή και καλή. Και δε με πείραξε. Χάρηκα πολύ με αυτή μου την ανακάλυψη! Βέβαια εμένα γενικά μου αρέσουν τα ψάρια, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο για άτομα που δεν τα προτιμούν, ειδικά σε αυτή τη φάση.

Στεγνή με την καλή έννοια για τη ναυτία, όχι ότι δεν τρωγόταν 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Στεγνή με την καλή έννοια για τη ναυτία, όχι ότι δεν τρωγόταν 😛

Ναι ναι και εγώ έκανα ψαροκροκετα μπακαλιάρου... μαζί πάμε εμείς...αν σου έρθει καμία άλλη ιδέα στείλε....🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Εγώ άκουσα χτες 2 καρδούλες και είμαι πολύ χαρούμενη! Τώρα ξανά 7 Δεκεμβρίου 😊

Εγω κοριτσια δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα εκτός από καμιά ανακατωσουρα το πρωί που θα ξυπνήσω. Αλλά έχω φοβερή κόπωση και υπνηλία, όπου με αφήσεις κοιμάμαι 😂

 

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα να πανε ολα τέλεια με τους υπερήχους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Γυρίσαμε από τον υπέρηχο όλα τέλεια ακούσαμε καρδούλα δόξα τον Θεό!!! Μας έκλεισε και αυχενική διαφάνεια...τι υπέροχο συναισθήμα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Γυρίσαμε από τον υπέρηχο όλα τέλεια ακούσαμε καρδούλα δόξα τον Θεό!!! Μας έκλεισε και αυχενική διαφάνεια...τι υπέροχο συναισθήμα...!!!

Μπράβο καλό μου κορίτσι.... είδες που όλα πάνε καλά!!!!! Για πότε κλείσατε αυχενική διαφάνεια??? Εμένα ο γιατρός μου την κάνει στο ιατρείο του οπότε δεν χρειάζεται να κλείσω κάποιο ραντεβού ευτυχώς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια.

Πιθανή ημερομηνία 25/7 αλλά βάση υπέρηχου και μικρού κύκλου φαίνομαι λίγες μέρες μεγαλύτερη. Αύριο θα είμαι σύμφωνα με τον υπέρηχο 6 εβδομάδων και Παρασκευή πρωί θα πάω πάλι για υπέρηχο.στην αρχή θα πηγαίνω κάθε βδομάδα καθώς μέσα σε 9 μήνες είχα δύο αποβολές.

Από συμπτώματα είμαι χάλια με ναυτία όλη μέρα και εμετούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια.

Πιθανή ημερομηνία 25/7 αλλά βάση υπέρηχου και μικρού κύκλου φαίνομαι λίγες μέρες μεγαλύτερη. Αύριο θα είμαι σύμφωνα με τον υπέρηχο 6 εβδομάδων και Παρασκευή πρωί θα πάω πάλι για υπέρηχο.στην αρχή θα πηγαίνω κάθε βδομάδα καθώς μέσα σε 9 μήνες είχα δύο αποβολές.

Από συμπτώματα είμαι χάλια με ναυτία όλη μέρα και εμετούς. 

Καλωσηρθες στην παρέα μας κορίτσι μου!!!! Να έχεις στο μυαλό σου μόνο θετικές σκέψεις...όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά...να μην στρεσαρεσε όσο μπορείς.... τώρα για τους εμετούς θα σου πω να κάνεις υπομονή κορίτσι μου.....και να τρως έστω κράκερ όσο πιο συχνά μπορείς για να τραβάει τα υγρά....όλα καλά να είναι αύριο στον υπέρηχο σου εύχομαι ολόψυχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Μπράβο καλό μου κορίτσι.... είδες που όλα πάνε καλά!!!!! Για πότε κλείσατε αυχενική διαφάνεια??? Εμένα ο γιατρός μου την κάνει στο ιατρείο του οπότε δεν χρειάζεται να κλείσω κάποιο ραντεβού ευτυχώς!!!!

Να σαι καλά κορίτσι μου!!! Μου έκλεισε επόμενο υπέρηχο απλό 10 Δεκεμβρίου και αυχενική διαφάνεια 28 Δεκεμβρίου!!! Πάντως κοντά κοντά τα ραντεβού μας δεν έχουμε παράπονο!!! Και εμένα στο ιατρείο του το κάνει αλλά γίνεται ένας χαμός οπότε το κλείσαμε να το έχω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια.

Πιθανή ημερομηνία 25/7 αλλά βάση υπέρηχου και μικρού κύκλου φαίνομαι λίγες μέρες μεγαλύτερη. Αύριο θα είμαι σύμφωνα με τον υπέρηχο 6 εβδομάδων και Παρασκευή πρωί θα πάω πάλι για υπέρηχο.στην αρχή θα πηγαίνω κάθε βδομάδα καθώς μέσα σε 9 μήνες είχα δύο αποβολές.

Από συμπτώματα είμαι χάλια με ναυτία όλη μέρα και εμετούς. 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Ολα θα πανε τέλεια θα δεις!!! Αντε με το καλό πάλι την Παρασκευή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μενα!!! ΠΗΤ 27/7!! Αλλα προς το παρόν ξάπλα γιατι το σποράκι φυτεύτηκε πιο χαμηλα στη μήτρα απο οτι το ηθελε ο γιατρός… στις 30/11 εχω επόμενο υπέρηχο που θα ειμαι 6 εβδομάδων… πρώτη φορα με εξωσωματική το σποράκι μας με βλαστοκυστες😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλωσηρθες στην παρέα μας κορίτσι μου!!!! Να έχεις στο μυαλό σου μόνο θετικές σκέψεις...όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά...να μην στρεσαρεσε όσο μπορείς.... τώρα για τους εμετούς θα σου πω να κάνεις υπομονή κορίτσι μου.....και να τρως έστω κράκερ όσο πιο συχνά μπορείς για να τραβάει τα υγρά....όλα καλά να είναι αύριο στον υπέρηχο σου εύχομαι ολόψυχα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Για το άγχος είναι λίγο αναπόφευκτο αλλά για άλλους λόγους. Έχω ήδη ένα παιδάκι 5,5 χρόνων και προσπαθούσα σχεδόν 3 χρόνια για δεύτερο. Εκεί που πάγωσα και είπε οκ άστο ήρθε από το πουθενά.

Αλλά δυστυχώς με τον σύζυγο δεν τα πάμε καλά καθόλου και δεν ξέρω τι θα κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...