Μετάβαση σε περιεχόμενο

επιθετική συμπεριφορά από όταν άρχισε τον παιδικό σταθμό


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου τώρα μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά με στεναχωρεί πολύ μέσα μου έχω μία εβδομάδα που νιώθω έτσι έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών και ξεκινήσαμε παιδικό σταθμό εδώ και ενάμιση μήνα όταν πήγαινε ήταν όλα μία χαρά μετά από δύο εβδομάδες αφού πήγαινε στο σχολείο άρχισε να έχει μία άσχημη συμπεριφορά δεν την είχα ξαναδεί έτσι άρχισε να μη με θέλει να παίζουμε μαζί όπως παίζαμε με διώχνει άσχημα μου λέει φύγε δικό μου αυτό το παιχνίδι είναι δικό μου φυγε το παίρνει τρέχει φωνάζει χτυπιέται κάτω κλαίει δυνατά φωνάζει δυνατά δεν θέλει να την πιάνω δεν θέλει να την πιάνω στο δρόμο όταν περπατάμε να την ακουμπάω μου λέει μη χτυπάς μαμά μη μου τραβάς τα μαλλιά μαμά δεν της κάνω τίποτα από όλα αυτά κορίτσια απλά της χαϊδεύω τα μαλλιά την πιάνω από την κουκούλα το μπουφάν γιατί δεν μπορώ να την αφήσω στη μέση του δρόμου να μην την πιάνω από πουθενά μίλησα και με τον παιδίατρο μου και μου είπε ότι είναι κάτι παροδικό αυτό ίσως βλέπει και τα άλλα τα παιδάκια και να κάνω υπομονή και διάφορα με καθησύχασε λιγάκι αλλά χθες μου είπε και η δασκάλα της ότι πήρε παιχνίδι κάθισε στην άκρη μόνη της όλες τις ώρες και δεν ήθελε ούτε τη δασκάλα της έλεγε φύγε και την έσπρωχνε κάτι που κάνει και σε μένα με σπρώχνει και δεν ήθελε να παίξει με τα άλλα τα παιδάκια και καθόταν μόνη της όλες τις ώρες και αυτό έκανε εντύπωση στην δασκάλα και μου το ανέφερε και τώρα δεν ξέρω βρε κορίτσια ίσως είναι της ηλικίας έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από το παιδάκι της με έκανε έτσι είναι παροδικό αν μπορείτε βοηθήστε με συγνώμη για όλο αυτό το κείμενο αλλά ήθελα και εγώ να τα πω κάπου επίσης να πω ότι δεν υπάρχει μέσα στο σπίτι ούτε τσακωμός ούτε εντάσεις ούτε φωνάξαμε μπροστάς της ποτέ να τσακωθώ με τον άντρα μου ποτέ μπροστά της ούτε τη χτυπήσαμε ποτέ ούτε έχει δει κάτι έχουμε γενικά ένα ήρεμο σπίτι μέσα είτε είμαστε μπροστά στη μικρή είτε δεν είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου τώρα μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά με στεναχωρεί πολύ μέσα μου έχω μία εβδομάδα που νιώθω έτσι έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών και ξεκινήσαμε παιδικό σταθμό εδώ και ενάμιση μήνα όταν πήγαινε ήταν όλα μία χαρά μετά από δύο εβδομάδες αφού πήγαινε στο σχολείο άρχισε να έχει μία άσχημη συμπεριφορά δεν την είχα ξαναδεί έτσι άρχισε να μη με θέλει να παίζουμε μαζί όπως παίζαμε με διώχνει άσχημα μου λέει φύγε δικό μου αυτό το παιχνίδι είναι δικό μου φυγε το παίρνει τρέχει φωνάζει χτυπιέται κάτω κλαίει δυνατά φωνάζει δυνατά δεν θέλει να την πιάνω δεν θέλει να την πιάνω στο δρόμο όταν περπατάμε να την ακουμπάω μου λέει μη χτυπάς μαμά μη μου τραβάς τα μαλλιά μαμά δεν της κάνω τίποτα από όλα αυτά κορίτσια απλά της χαϊδεύω τα μαλλιά την πιάνω από την κουκούλα το μπουφάν γιατί δεν μπορώ να την αφήσω στη μέση του δρόμου να μην την πιάνω από πουθενά μίλησα και με τον παιδίατρο μου και μου είπε ότι είναι κάτι παροδικό αυτό ίσως βλέπει και τα άλλα τα παιδάκια και να κάνω υπομονή και διάφορα με καθησύχασε λιγάκι αλλά χθες μου είπε και η δασκάλα της ότι πήρε παιχνίδι κάθισε στην άκρη μόνη της όλες τις ώρες και δεν ήθελε ούτε τη δασκάλα της έλεγε φύγε και την έσπρωχνε κάτι που κάνει και σε μένα με σπρώχνει και δεν ήθελε να παίξει με τα άλλα τα παιδάκια και καθόταν μόνη της όλες τις ώρες και αυτό έκανε εντύπωση στην δασκάλα και μου το ανέφερε και τώρα δεν ξέρω βρε κορίτσια ίσως είναι της ηλικίας έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από το παιδάκι της με έκανε έτσι είναι παροδικό αν μπορείτε βοηθήστε με συγνώμη για όλο αυτό το κείμενο αλλά ήθελα και εγώ να τα πω κάπου επίσης να πω ότι δεν υπάρχει μέσα στο σπίτι ούτε τσακωμός ούτε εντάσεις ούτε φωνάξαμε μπροστάς της ποτέ να τσακωθώ με τον άντρα μου ποτέ μπροστά της ούτε τη χτυπήσαμε ποτέ ούτε έχει δει κάτι έχουμε γενικά ένα ήρεμο σπίτι μέσα είτε είμαστε μπροστά στη μικρή είτε δεν είναι.

Μπορεί να είναι κάτι της ηλικίας αλλά καλού κακού νομίζω ότι θέλει λίγο ψάξιμο η κατάσταση μπορεί να χρειάζεται να πας σε κάποιον που ειδικεύεται σε αυτές τις καταστάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Μπορεί να είναι κάτι της ηλικίας αλλά καλού κακού νομίζω ότι θέλει λίγο ψάξιμο η κατάσταση μπορεί να χρειάζεται να πας σε κάποιον που ειδικεύεται σε αυτές τις καταστάσεις

ναι αυτό θα κάνω θα δω πως θα συνεχίσει και θέλω να το ψάξω γιατί με αχγωνει όλο αυτό ...ήθελα και άλλες εμπειρίες από κοπέλες αν τα είχαν περάσει τα ίδια γι'αυτό έγραψα εδώ σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τη στιγμη που μιλαει το κοριτσακι δεν μπορεις να της παρεις "λογια"?Να δεις εννοω μεσα απο το παιχνιδι αν εχει γινει κατι στον σταθμο,αν νιωθει οτι την παρατανε επειδη πρεπει να παει στον σταθμο?Δεν ειναι ευκολο να τα κανεις να μιλησουν σε τετοια ηλικια βεβαια αλλα μπορει κατι να καταλαβεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου σίγουρα είναι της ηλικίας σε συνδυασμό με τις μεγάλες αλλαγές στην καθημερινότητα της και ελπίζω να περάσει γρήγορα 

Έχεις παρατηρήσει πχ τα σαββατοκύριακα που περνάτε όλη μέρα μαζί, είναι πάλι έτσι; Γιατί εμάς αυτό το "φυγε" το έχει πει πολύ έντονα όταν κάποιες φορές έμεινε στους παππούδες το ΣΚ και μετά πήγαμε να τον πάρουμε. Μου φαίνεται σαν άμυνα απέναντι στην παρατεταμένη απουσία μας. Με υπομονή, αγκαλιές και παιχνίδι περασε γρήγορα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας ναι σήμερα κορίτσια πραγματικά παρατήρησα τεράστια αλλαγή μένουμε σε επαρχία και είναι μόνο επτά παιδάκια στο σχολείο της μικρής οπότε είναι και λίγο καλύτερα αλλά σήμερα παρατήρησα ότι έλειπαν όλα τα παιδάκια γιατί ήταν άρρωστα αλλά η δασκάλα της έμεινε μαζί της με την κόρη μου και πέρασαν όλες τις ώρες και μόλις πήγα να την πάρω ήταν πάρα πολύ χαρούμενη ήταν γελαστή δεν αντέδρασε καθόλου δεν μου έκανε αυτή τη συμπεριφορά καθόλου και αυτό μου το έκανε και πριν δύο εβδομάδες πάλι που ήταν μόνο ένα παιδάκι και η κόρη μου και ήταν πάλι έτσι χαρούμενη κάποιες μέρες αλλά όταν είναι όλα τα παιδάκια κάθε μεσημέρι που την παίρνω μου βγάζει τέτοια επιθετικότητα οπότε πιστεύω από κει το παίρνει κάνουν και τα άλλα έτσι έχω δει ότι ένα αγοράκι μιλάει άσχημα φωνάζει και πολλές φορές η δασκάλα  του κάνει παρατήρηση αλλά δεν καταλαβαίνει τπτ αυτο.ναι τα σαββατοκύριακα είναι πάρα πολύ χαλαρή δεν κάνει έτσι όχι δεν ξέρω βρε κορίτσια πάντως αυτό που είπε η μία κοπέλα παραπάνω για τους παππούδες μου είπε ο παιδίατρος εμένα μου είπε σε περίπτωση που περνάει το παιδί και άλλο χρόνο με κάποιον άλλο άτομο και μετά βλέπεις αυτή τη συμπεριφορά σημαίνει ότι έχει επηρεαστεί από κει αν δεν το κρατάει άλλο άτομο αλλά μόνο εσύ τότε είναι κάτι παροδικό και της ηλικίας... τι να πω δεν ξέρω κορίτσια πρώτη φορά το περνάω αυτό ελπίζω να είναι κάτι παροδικό πάντως ο παιδίατρος μου είπε πολύ υπομονή και γερά νεύρα από δω και πέρα και όχι εντάσεις μου είπε όσο και να βγαίνω από τα ρούχα μου δεν πρέπει να φωνάζω είναι χειρότερα δεν φωνάζω συνήθως προσπαθώ να το ηρεμήσω με ήρεμο τρόπο αλλά καταλαβαίνετε όλες ότι κάποια στιγμή βγαίνεις από τα ρούχα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Ναι, εγώ δυσκολεύομαι και μερικές φορές πονάω! Ειδικά αυτό το βράδυ σα να πονούσα και κάτω χαμηλά στον τράχηλο..😐
    • Εγω είχα 4 ώρες δρόμο για την κλινική και μου είπε αν σπάσουν τα νερά να μην βιαστώ να ξεκινήσω για νοσοκομείο  Κοντά είσαι εσυ να πάρεις τον χρόνο σου να κανείς ένα μπανάκι να περάσει η ώρα δεν χρειάζεται βιασύνη  ααα ωραία θα σε αφήσει και λίγο μετά την ΠΗΤ και εμένα + 2 μερες με είχε αφήσει 
    • Καλημερα κορίτσια..σας ευχαριστω για τα μηνύματα σας..η χοριακη χθες ήταν στο 3..ακόμη δεν έχω πόνους περιόδου..φαντάζομαι θα έρθει σύντομα όμως.. @Παρασκευαιδου κάναμε σπερμοδιαγραμμα σε απλό διαγνωστικό και βγήκε στην καλλιέργεια E. coli που προφανώς τον κόλλησα εγώ που είχα.. έχω ανεβάσει το σπερμοδιαγραμμα πιο πάνω..νομίζω λίγο θέμα με τον αριθμό το ph  κλπ θ οφείλεται στο μικρόβιο..θα κάνει αγωγή 1 μήνα και θα πάμε ξανά γιατρό.. επισης θα μιλήσω με την γυναικολόγο την Δευτέρα να κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού γιατί μπορεί να έχω και εκεί..ύπουλο το μικρόβιο χωρις να βγάζει συμπτώματα.. υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό για την βιοχημική;   Τωρα ξανά προσπάθειες όταν καθαρίσουμε και οι δυο.. κρατάω το θετικό ότι έχουμε 2 συλλήψεις σε 4 μήνες.. φυσικα και με στενοχώρησε και με πήρε από κάτω..το αγαπάς απ όταν βλέπεις αυτές τις δυο γραμμές..
    • Καλημέρα κορίτσια  Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω εσεις το βράδυ που κοιμαστε αν πάτε να αλλάξετε πλευρό έχετε πόνους ;  εχτές μέσα ατο αμαξι ένιωσα μια πίεση χαμηλά στην κοιλιά ένα βαρος λέω κοιτα στο τέλος μην γεννήσω πριν την ώρα μου 😅
    • Τα ίδια μου είπε και ο γιατρός μου γιατί έχουμε και 1 ώρα απόσταση οπότε δε θέλει λόγω λάθος συναγερμού να τρέχω να πηγαίνω να ταλαιπωρούμαι και να γυρίζω πίσω..θα περιμένουμε και 2 3 μέρες μετά την ΠΗΤ και αναλόγως θα αποφασίσουμε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...