Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Καλημέρα, με το καλό τα διδυμάκια σου! Θα κοιτάξεις το καρότσι σου να ειναι ελαφρυ, εννοείται σταθερό, να χωράει στο ασανσέρ  (τουλάχιστον του σπιτιού σου) και στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου! Για μένα αυτά είναι τα βασικά. Τώρα το ποιο ακριβώς θα διαλέξεις εξαρτάται κυρίως από το οικονομικό 😊

ευχαριστω πολυ κοριτσι μ ❤️ ο κυριος προβληματισμος ειναι το διπλα διπλα ή πανω κατω...

εσυ τι προτιμησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ευχαριστω πολυ κοριτσι μ ❤️ ο κυριος προβληματισμος ειναι το διπλα διπλα ή πανω κατω...

εσυ τι προτιμησες?

Εγώ το πάνω κάτω το είχα απορρίψει εξ αρχής για λόγους.... ισονομίας! Χαχαχα δεν μου άρεσε καθόλου να είναι το ένα μωρό από κάτω. Επίσης τσέκαρε ότι το πάνω κάτω ή μπρος πίσω χωράει σε ασανσέρ,  καθώς συνήθως έχουν μήκος περίπου 120-125 cm 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jaipur είπε:

Εγώ το πάνω κάτω το είχα απορρίψει εξ αρχής για λόγους.... ισονομίας! Χαχαχα δεν μου άρεσε καθόλου να είναι το ένα μωρό από κάτω. Επίσης τσέκαρε ότι το πάνω κάτω ή μπρος πίσω χωράει σε ασανσέρ,  καθώς συνήθως έχουν μήκος περίπου 120-125 cm 

και εγω αυτο σκεφτομαι! κριμα δεν ειναι το μικρακι π θα ειναι κατω?!? 

επομενη ερωτηση λοιπον χαχαχα 2 μονα να ενωνουν ή ενα διπλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

και εγω αυτο σκεφτομαι! κριμα δεν ειναι το μικρακι π θα ειναι κατω?!? 

επομενη ερωτηση λοιπον χαχαχα 2 μονα να ενωνουν ή ενα διπλο?

Επίσης το είχα σκεφτεί, οταν ομως δοκίμασα δύο που ενώνουν δεν με ικανοποίησαν. Δεν ήταν σταθερα και δεν ανταποκρινοταν καλά σε ανώμαλο δρόμο,  πεζοδρόμια κλπ. Τουλάχιστον αυτά που είδα εγώ. Οπότε κατέληξα σε διπλό. Δύο μονά θα χρειαστείς σίγουρα αργότερα,  αλλά μπορεις να βρεις  φτηνά μονά για λίγο μεγαλύτερα μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Επίσης το είχα σκεφτεί, οταν ομως δοκίμασα δύο που ενώνουν δεν με ικανοποίησαν. Δεν ήταν σταθερα και δεν ανταποκρινοταν καλά σε ανώμαλο δρόμο,  πεζοδρόμια κλπ. Τουλάχιστον αυτά που είδα εγώ. Οπότε κατέληξα σε διπλό. Δύο μονά θα χρειαστείς σίγουρα αργότερα,  αλλά μπορεις να βρεις  φτηνά μονά για λίγο μεγαλύτερα μωράκια.

οποτε παμε σε διπλα διπλα ενιαιο! εσυ ποιο εχεις επιλεξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

κοριτισια καλημερα!! ελπιζω ολες να ειστε καλα και τα ζουζουνακια σας να μεγαλωνουν ❤️ ρε κοριτσια! τι μπερδεμα αυτο με τα καροτσια?!? 

βοηθηστε οι παλιες! τι πηρατε και σας εχει βολεψει; οσο βλεπω τοσο μπερδευομαι!

Κ εγώ το kunert έχω πάρει που αναφέρεται παραπάνω. Είναι στιβαρό σαν καρότσι κ ο σκελετός διαχειρισιμος όταν κλείνει, δλδ εγώ μπορώ να τον σηκώσω να τον βγάλω στο μπαλκόνι ή να τον βάλω στο αυτοκίνητο κ φυσικά στο δρομο. Οι Ρόδες βγαίνουν πανευκολα γιατί αν δεν τις βγάλεις πιάνει αρκετό χώρο στο Πορτ μπαγκαζ, εμείς τουλάχιστον βγάζουμε τις μπροστινές αλλά όταν θα φύγουμε διακοπές για να εξοικονομήσουμε χώρο θα βγάλουμε κ τις πίσω. Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι χωράει κ στο ασανσέρ της πολυκατοικίας αν σηκώσω το χερούλι  κ με διευκολύνει στα μαγαζιά γιατί κακά τα ψέματα οι πόρτες στα περισσότερα είναι κάπως στενές για καροτσια δίπλα δίπλα. Ένας άλλος λόγος που το επέλεξα είναι τα εξαρτήματα του που συμπεριλαμβάνονται κ στην τιμη, έχει Πορτ μπεμπέ, καθίσματα αυτοκινήτου κ καθίσματα που κάθονται αργότερα μετά τους 6 μηνες. Εγώ σαν πρωτότοκη για παράδειγμα δεν είχα κρεβατάκια για τα μωρά, οπότε μέχρι πριν μια εβδομάδα, 3 μηνών δλδ κοιμόντουσαν στα πορτ μπεμπέ τα οποία είναι αρκετά ευρύχωρα έχουν μάκρος γύρω στους 80 πόντους. Φυσικά δεν τα έβγαλα καθολου από το σπίτι, όταν βγαίνουμε έξω χρησιμοποιούμε μόνο τα αυγά. Τα βάζουμε με πρόσωπο προς εμένα, μπαίνουν κ αντίθετα να κοιτούν το δρόμο δλδ κ μένει κ αρκετός χώρος για το καλάθι ανάμεσα τους,που για εμάς είναι η θέση του σκύλου μας!! Όσο για τα αυγά-καθισματα αυτοκινήτου είναι μια χαρά στην κατασκευή τους κ τα έχουμε ευχαριστηθεί αρκετά. Κ τα υφάσματα είναι αρκετά ανθεκτικά, σκέψου πως μια φορά την εβδομάδα περίπου τα βάζω πλυντήριο στεγνωτηριο γιατί όλο κ κανένα εμετό θα κάνουν οπότε θα πρέπει να τα πλύνω!! Κ είναι σαν καινούργια!! Ο μόνος μου προβληματισμός είναι όταν θα χρησιμοποιήσω τα καθίσματα για μεγαλύτερα μωρά είναι το κλείσιμο ότι μάλλον θα πρέπει να τα βγάζω για να κλείσει ο σκελετός κ να τα αποθηκεύω στο αυτοκίνητο που σημαίνει επιπλέον χώρος στο Πορτ μπαγκαζ κ θα πρέπει να προσέχω να μένουν κ καθαρά!! Δεν ξέρω αν μπορώ να τον κλείσω με τα καθίσματα πάνω, θα δείξει. Από την άλλη έχω δει αλλά καρότσια που κλείνουν με τα καθίσματα πάνω αλλά δεν συμπεριλαμβανονταν τα αυγά, Πορτ μπεμπέ κτλ στην τιμή. Πάντως εμένα με έχει βολεψει μέχρι στιγμης σαν καρότσι γιατί αν έπαιρνα οποιοδήποτε άλλο μπρος πίσω τα εξαρτήματα θα έπρεπε να τα αγοράσω επιπλέον κ αυτό όσο να ναι ανεβάζει το κόστος. Συν ότι έχει κ αδιάβροχα, κουνουπιέρες,σκιάστρα, ποδοσακους για όλα κ τσάντα αλλαγής, την οποία βέβαια εγώ σκέφτομαι να την αλλάξω γιατί τώρα χωρούν ίσα ίσα τα πράγματα των παιδιών, μπιμπερο,σκόνη, αλλαξιες κτλ. Οπότε αργότερα κ με τα φαγητά θα χρειαζόμαστε περισσότερο χώρο (αν βρω φυσικά μεγαλύτερη). Δεν ξέρω αν προσανατολίζεσαι σε 2 μόνα καροτσια αλλά εγώ δεν το σκέφτηκα καν γιατί ο σύζυγος δουλεύει αρκετές ώρες κ δεν έχω βοήθεια με τα μωρά οπότε ήθελα να μπορώ να βγαίνω κ μόνη μου βόλτα μαζί τους. Μου έχουν δώσει κ ένα με τα καθίσματα δίπλα δίπλα αλλά μου φαίνεται αρκετά δύσχρηστο, δλδ θεωρώ ότι δε θα χωράει να περάσει από την εξώπορτα της πολυκατοικίας για παράδειγμα. Αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει κιόλας να πω την αλήθεια. Ελπίζω να σε βοήθησα κ συγγνώμη για το σεντόνι!! Ότι άλλο θες στη διάθεσή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

και εγω αυτο σκεφτομαι! κριμα δεν ειναι το μικρακι π θα ειναι κατω?!? 

επομενη ερωτηση λοιπον χαχαχα 2 μονα να ενωνουν ή ενα διπλο?

Όσον αφορά το πάνω κάτω που σκέφτεσαι το μωρό που είναι από κάτω ας πούμε έχει μια χαρά αέρα κ χώρο. Σκεψου ότι σε εμάς κάθεται κ ο σκύλος ανάμεσα, είναι μικρός μεν αλλά μια χαρά χωράει. Λίγο με τα Πορτ μπεμπέ φαντάζομαι θα στριμώχνεται τα οποία εγώ δε χρησιμοποίησα στο καρότσι δλδ όταν κοιμούνται μια χαρά κοιμούνται κ στο αυγό. Απλώς τα σηκώνω πάντα όταν ξυπνούν για να ξεπιανονται. Τώρα με τα καθίσματα αργότερα τα βάζεις κ αυτά όπως θες είτε να κοιτάει το ένα το άλλο, είτε να κοιτούν εσένα ή το δρόμο, οπότε υπάρχει αλληλεπίδραση μεταξύ τους. Οπότε η επιλογή είναι ξεκάθαρα θέμα τι θα βολεψει εσένα κ πως το έχεις σκεφτεί εσύ ότι θελεις το καρότσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz σε ευχαριστω κοριτσι που μ απαντησες τοσο αναλυτικα!!! και ο αντρας μ αυτο θελει να παρουμε! 

να χαιρεσαι τα ζουζουνακια σου ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την @Tvz

Εγω χρησιμοποίησα από την αρχή τα καθίσματα κ η αλήθεια είναι ότι πιάνουν χώρο αλλά εξαρτάται που θες να πας κ τον χώρο του αυτοκινήτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Θα συμφωνήσω με την @Tvz

Εγω χρησιμοποίησα από την αρχή τα καθίσματα κ η αλήθεια είναι ότι πιάνουν χώρο αλλά εξαρτάται που θες να πας κ τον χώρο του αυτοκινήτου!

Να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου!! Γερές κ καλοτυχες να είναι κ εσύ να είσαι δυνατή να τις καμαρώνεις. Αλήθεια κλείνει το καρότσι με τα καθίσματα ή πρέπει να τα βγάλεις για να κλείσει ο σκελετός; Κ εγώ έλεγα να χρησιμοποιήσω τα καθίσματα τώρα λόγω ζέστης αλλά σκέφτομαι πολύ ότι θα γεμισει το Πορτ μπαγκαζ κ δε θα χωράει τπτ άλλο. Σε τι στάση τα έχεις στα καθίσματα, δλδ κάνει να είναι καθιστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου!! Γερές κ καλοτυχες να είναι κ εσύ να είσαι δυνατή να τις καμαρώνεις. Αλήθεια κλείνει το καρότσι με τα καθίσματα ή πρέπει να τα βγάλεις για να κλείσει ο σκελετός; Κ εγώ έλεγα να χρησιμοποιήσω τα καθίσματα τώρα λόγω ζέστης αλλά σκέφτομαι πολύ ότι θα γεμισει το Πορτ μπαγκαζ κ δε θα χωράει τπτ άλλο. Σε τι στάση τα έχεις στα καθίσματα, δλδ κάνει να είναι καθιστά;

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Επίσης!

Οχιωδεν κλείνει! Πρέπει να τα βγάζεις! Τα έχω με μια μικρή κλίση! Μου το είπε και η γιατρός αλλά το είχαμε κάνει ήδη γιατί μεγάλωσαν και θέλουν να κοιτάνε κ έξω όσο γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Κορίτσια τι κάνετε ;εμείς κοντεύουμε 4 μηνών και ειλικρινά τα έχω δει όλα .Εσείς πως βρισκετε χρονο για τον εαυτό σας ;εμένα η μικρή θέλει όλο αγκαλιά η να την παίζεις ο μπέμπης ευτυχώς καθετε και λίγο στο ριλαξ μόνος του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια. Μια ερώτηση. Ψαχνω για τσάντα μεγάλη αντοχής για διπλό καρότσι.( Συγκεκριμενα το peg perego book for two. Έχετε κατά νου καμια? Εχω δει τη mommybag απο lapin house.βεβαια δεν ξερω αν ταιριαζει , ωστοσο την εχει καποια να μου πει γνωμη? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Γεια σας κορίτσια. Μια ερώτηση. Ψαχνω για τσάντα μεγάλη αντοχής για διπλό καρότσι.( Συγκεκριμενα το peg perego book for two. Έχετε κατά νου καμια? Εχω δει τη mommybag απο lapin house.βεβαια δεν ξερω αν ταιριαζει , ωστοσο την εχει καποια να μου πει γνωμη? 

 

Εγώ την έχω πάρει κορίτσι μου...είναι πολύ καλή αλλά πολύ μεγάλη εγώ σκέψου την παίρνω στα ταξίδια και βάζω όλα τα πράγματα των μωρών... αν την θες για κάθε μέρα δεν θα σε βολεψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Εγώ την έχω πάρει κορίτσι μου...είναι πολύ καλή αλλά πολύ μεγάλη εγώ σκέψου την παίρνω στα ταξίδια και βάζω όλα τα πράγματα των μωρών... αν την θες για κάθε μέρα δεν θα σε βολεψει

Αυτο υποψιαστηκα και εγω , πως θα σκασω μυτη σε κανενα παρκο με ολο αυτο μαζι??? Θα με ενδιεφερε κατι περισσοτερο για την καθημερινοτητα, χωρις να εχω ιδεα τι αναγκες βεβαια θα εχουμε , αλλα υποθετω μια τσαντα που να χωραει απαραιτητα οταν ειμαστε εξω για βολτα με το καροτσι... Και στη γειτονια και εκτος... Εσυ για αυτη τη περιπτωση τι χρησιμοποιεις? Αραγε θα κουβαλαω και δικο μου backpack τοτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Αυτο υποψιαστηκα και εγω , πως θα σκασω μυτη σε κανενα παρκο με ολο αυτο μαζι??? Θα με ενδιεφερε κατι περισσοτερο για την καθημερινοτητα, χωρις να εχω ιδεα τι αναγκες βεβαια θα εχουμε , αλλα υποθετω μια τσαντα που να χωραει απαραιτητα οταν ειμαστε εξω για βολτα με το καροτσι... Και στη γειτονια και εκτος... Εσυ για αυτη τη περιπτωση τι χρησιμοποιεις? Αραγε θα κουβαλαω και δικο μου backpack τοτε? 

Κοίτα εγώ πήρα μια της inglesina σχετικά μεγάλη.με έχει βολεψει πολύ χωράει τα πάντα μέσα και κουβέρτες. Την άλλη την έχω για τα ταξίδια όπως σου είπα είναι τεράστια δεν βολεύει για βόλτες σε καμία περίπτωση.αν θες σου στέλνω φωτογραφία να τη δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κοίτα εγώ πήρα μια της inglesina σχετικά μεγάλη.με έχει βολεψει πολύ χωράει τα πάντα μέσα και κουβέρτες. Την άλλη την έχω για τα ταξίδια όπως σου είπα είναι τεράστια δεν βολεύει για βόλτες σε καμία περίπτωση.αν θες σου στέλνω φωτογραφία να τη δεις

Ναι αν δεν σου κανει κοπο ρε κοριτσι στειλε μου να τις δω... Γιατι οσο ψαχνω τοσο μπερδευομαι... Επισης σαν δευτερη ερωτηση εχω αν καποια απο εσας ειναι στον ιδιωτικο και ο συζυγος στο δημοσιο .. εγω ειμαι στον ιδ. και να ναι καλα ο κουλης 🤣🤣μας εσωσε με αυτο το 9μηνο... Οποτε υποθετω συν δυο μηνες οι αρχικοι παει 11 μηνες... Ο συζυγος μου ειναι στο δημοσιο αστυνομ. Και δικαιουται κανονικα 15μηνο για τα διδυμα .. εγω υπολογιζα οτι το παιρνει ολο ασχετα αν παρω εγω το 9 μηνο, συναμα μια γνωστη προχτες μου ειπε το εξης οτι  παρω εγω αφαιρειται απο εκεινον και ξενερωσα.....τι ισχυει τελικα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι αν δεν σου κανει κοπο ρε κοριτσι στειλε μου να τις δω... Γιατι οσο ψαχνω τοσο μπερδευομαι... Επισης σαν δευτερη ερωτηση εχω αν καποια απο εσας ειναι στον ιδιωτικο και ο συζυγος στο δημοσιο .. εγω ειμαι στον ιδ. και να ναι καλα ο κουλης 🤣🤣μας εσωσε με αυτο το 9μηνο... Οποτε υποθετω συν δυο μηνες οι αρχικοι παει 11 μηνες... Ο συζυγος μου ειναι στο δημοσιο αστυνομ. Και δικαιουται κανονικα 15μηνο για τα διδυμα .. εγω υπολογιζα οτι το παιρνει ολο ασχετα αν παρω εγω το 9 μηνο, συναμα μια γνωστη προχτες μου ειπε το εξης οτι  παρω εγω αφαιρειται απο εκεινον και ξενερωσα.....τι ισχυει τελικα??? 

 

16672926054112064483854803470700.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι αν δεν σου κανει κοπο ρε κοριτσι στειλε μου να τις δω... Γιατι οσο ψαχνω τοσο μπερδευομαι... Επισης σαν δευτερη ερωτηση εχω αν καποια απο εσας ειναι στον ιδιωτικο και ο συζυγος στο δημοσιο .. εγω ειμαι στον ιδ. και να ναι καλα ο κουλης 🤣🤣μας εσωσε με αυτο το 9μηνο... Οποτε υποθετω συν δυο μηνες οι αρχικοι παει 11 μηνες... Ο συζυγος μου ειναι στο δημοσιο αστυνομ. Και δικαιουται κανονικα 15μηνο για τα διδυμα .. εγω υπολογιζα οτι το παιρνει ολο ασχετα αν παρω εγω το 9 μηνο, συναμα μια γνωστη προχτες μου ειπε το εξης οτι  παρω εγω αφαιρειται απο εκεινον και ξενερωσα.....τι ισχυει τελικα??? 

 

16672927415193746102083251496929.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

 

16672927415193746102083251496929.jpg

Οοοο ευχαριστω πολυ.... Καμια σχεση η μια με την αλλη , εχεις δικιο εινσι πολυ μεγαλη .. ισως κοιταξω καμια σαν τη πρωτη και αργοτερα παιρνω και μια mommy για ταξιδια! Διαβαζα στο αλλο τοπικ μας , τα νινακια σου αρχισαν να κοιμουνται σερι? Μπραβο ρε θηριο πολυ καλο αυτο , μακαρι να σας συνεχισουν ετσι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Οοοο ευχαριστω πολυ.... Καμια σχεση η μια με την αλλη , εχεις δικιο εινσι πολυ μεγαλη .. ισως κοιταξω καμια σαν τη πρωτη και αργοτερα παιρνω και μια mommy για ταξιδια! Διαβαζα στο αλλο τοπικ μας , τα νινακια σου αρχισαν να κοιμουνται σερι? Μπραβο ρε θηριο πολυ καλο αυτο , μακαρι να σας συνεχισουν ετσι!!!!

Ναι από δυόμισι μηνών περίπου κοιμούνται από τις 10-7 ευτυχώς γιατί χωρίς ύπνο δεν έβγαινε η μέρα...ότι χρειαστείς άλλο μου λες....με το καλό εύχομαι και τα δικά σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Ναι από δυόμισι μηνών περίπου κοιμούνται από τις 10-7 ευτυχώς γιατί χωρίς ύπνο δεν έβγαινε η μέρα...ότι χρειαστείς άλλο μου λες....με το καλό εύχομαι και τα δικά σου!!!!

Πωπωπω παρα πολυ τυχερη! Μπραβο μπραβο!!!! Ευχαριστω και εγω, μακαρι ολα να πανε καλα!!! Τα αγαπησα τρελα αυτα τα μικρακια!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2022 at 10:39 ΠΜ, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι αν δεν σου κανει κοπο ρε κοριτσι στειλε μου να τις δω... Γιατι οσο ψαχνω τοσο μπερδευομαι... Επισης σαν δευτερη ερωτηση εχω αν καποια απο εσας ειναι στον ιδιωτικο και ο συζυγος στο δημοσιο .. εγω ειμαι στον ιδ. και να ναι καλα ο κουλης 🤣🤣μας εσωσε με αυτο το 9μηνο... Οποτε υποθετω συν δυο μηνες οι αρχικοι παει 11 μηνες... Ο συζυγος μου ειναι στο δημοσιο αστυνομ. Και δικαιουται κανονικα 15μηνο για τα διδυμα .. εγω υπολογιζα οτι το παιρνει ολο ασχετα αν παρω εγω το 9 μηνο, συναμα μια γνωστη προχτες μου ειπε το εξης οτι  παρω εγω αφαιρειται απο εκεινον και ξενερωσα.....τι ισχυει τελικα??? 

Καλησπέρα! Εγω κ ο σύζυγος είμαστε στο δημόσιο κ οι 2 (στρατό). Από συναδέλφους σαν εσάς γνωρίζω ότι ναι δεν γίνεται να το πάρει όλο.  Δυστυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα! Εγω κ ο σύζυγος είμαστε στο δημόσιο κ οι 2 (στρατό). Από συναδέλφους σαν εσάς γνωρίζω ότι ναι δεν γίνεται να το πάρει όλο.  Δυστυχώς. 

Μαρακι ευχαριστω πολυ για την απαντηση, δυστυχως οπως το λες ... Βασιζομουν οτι θα γυρισω εγω δουλεια και θα μεινει ο συζυγος αλλα ξενερωσα οταν εμαθα.... Τι να κανουμε ομως ...γερα να ειναι και ολα τα αλλα θα τα φτιαξουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου συγνωμη που σας ζαλιζω , θα ηθελα παλι αν εχει καποια κοπελα που γεννησε την καλοσυνη επιγραμματικα να μου πει ποια επιδοματα δικαιουμαστε γιατι δεν εχω ιδεα να τα βαλω λιγο σε ταξη... Κριμα να τα χανουμε μετα. Γνωριζω τις 56 μερες πριν γεννα και το 2000 συν 2000 χιλ ( για διδυμα) απο τον κουλη..  υπαρχει κατι αλλο??? Και ποτε γινονται οι αιτησεις?? Αφου χανουμε το 9 μηνο του συζυγου , ας γλυκαθουμε απο πουθενα αλλου ..😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...