Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Christipel είπε:

@Mati @mavi σας ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σας..με καθησυχάζουν.. δύσκολα αλλά θα περάσουν..

Να είναι καλά τα μωρουλια μας κ να έχουμε υγεία..απλά να εκτιμήσουμε τα "δεδομένα" όπως είναι υγεία κ τους ανθρώπους δίπλα μας

@Christipel πώς είσαι; Ο άντρας σου πώς πηγαίνει με τις θεραπείες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η mavi είπε:

@Christipel πώς είσαι; Ο άντρας σου πώς πηγαίνει με τις θεραπείες; 

Δόξα τω θεώ κορίτσι μου κάθε μέρα κ καλύτερα..αρχές Ιουλίου θα τον έχουμε σπίτι και θα είμαστε επιτέλους οι τρεις μας. 😊

Η μικρή έχει κολικούς και μια φορά την ημέρα είναι πολύ ανήσυχη αλλά με συνηθίζει σιγά σιγά.. μόνο τη γιαγιά της θέλει να την κοιμίζει..σε όλα τα υπόλοιπα είμαστε οκ..κ αγκαλίτσες κ φιλάκια κάνουμε😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Δόξα τω θεώ κορίτσι μου κάθε μέρα κ καλύτερα..αρχές Ιουλίου θα τον έχουμε σπίτι και θα είμαστε επιτέλους οι τρεις μας. 😊

Η μικρή έχει κολικούς και μια φορά την ημέρα είναι πολύ ανήσυχη αλλά με συνηθίζει σιγά σιγά.. μόνο τη γιαγιά της θέλει να την κοιμίζει..σε όλα τα υπόλοιπα είμαστε οκ..κ αγκαλίτσες κ φιλάκια κάνουμε😍

Άντε κοντεύουν οι ημέρες που θα είστε ξανά οι τρεις σας! Υπομονή κορίτσι μου και όλα θα φτιάξουν! Οι κολικοί είναι φυσιολογικοί, δεν είναι να σε αγχώνουν... Όσο για το ότι κοιμάται μόνο στη γιαγιά, θα αλλάξει και αυτό σιγά σιγά, όταν ηρεμήσετε! 

Καλή δύναμη! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
Μολις επιστρέψαμε απ’ τη γιατρο… Σε 2 ημερες φτάνουμε αισίως την ΠΗΤ μας και τη Δευτέρα (πρώτα ο Θεός) 08:30 πρέπει να είμαστε στη κλινική! Ο μικρός μας 3700 δε θέλει να βγει και τελικά -εκτός απροόπτου- θα γεννήσουμε με πρόκληση! Δε το πιστεύω ότι έμειναν μόλις 3 μέρες και πως σύντομα θα τον κρατάω στα χέρια μου!!! 🥰💙🧿 Από τη μια ανυπομονώ από την άλλη ένα άγχος μικρό το έχω η αλήθεια είναι… Θα μου λείψουν τόσο πολύ όλα… η κοιλιτσα μου, οι κλωτσιές του, οι επισκέψεις μας στη γιατρό, οι υπέρηχοι… Όλα! 🥹
Ένα υπέροχο ταξίδι φτάνει στο τέλος του και ένα ακόμη ομορφότερο ξεκινάει❤️…. 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
Μολις επιστρέψαμε απ’ τη γιατρο… Σε 2 ημερες φτάνουμε αισίως την ΠΗΤ μας και τη Δευτέρα (πρώτα ο Θεός) 08:30 πρέπει να είμαστε στη κλινική! Ο μικρός μας 3700 δε θέλει να βγει και τελικά -εκτός απροόπτου- θα γεννήσουμε με πρόκληση! Δε το πιστεύω ότι έμειναν μόλις 3 μέρες και πως σύντομα θα τον κρατάω στα χέρια μου!!! 🥰💙🧿 Από τη μια ανυπομονώ από την άλλη ένα άγχος μικρό το έχω η αλήθεια είναι… Θα μου λείψουν τόσο πολύ όλα… η κοιλιτσα μου, οι κλωτσιές του, οι επισκέψεις μας στη γιατρό, οι υπέρηχοι… Όλα! 🥹
Ένα υπέροχο ταξίδι φτάνει στο τέλος του και ένα ακόμη ομορφότερο ξεκινάει❤️…. 
 

 

Αχ κοριτσάκι λίγο σας έμεινε! Σε καταλαβαίνω για αυτό που λες, που από τη μια ανυπομονείς και από την άλλη θα σου λείψει όλο αυτό! Κάπως έτσι ένιωθα κι εγώ!

Αλλά όταν δεις το "θαυματακι" σου και το πάρεις αγκαλιά... τότε αλλάζουν όλα! 😍🥰❣️

Προσπάθησε να περπατάς πολύ αυτές τις ημέρες (αν και έχει πολλή ζέστη) μήπως και βοηθήσει στο να εμπεδωθεί το μωρό και γεννήσεις πιο εύκολα! Και κάνε και καθίσματα!

Με το καλό σου εύχομαι να έρθει το μωράκι σας! Με ένα πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2022 at 12:22 ΜΜ, ο/η Stacey89 είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου ❣️❣️ τέλεια νέα! Εγώ μόλις γύρισα από καρδιοτοκογραφο είμαι 38+5. Έχω συσπάσεις αλλά 0 διαστολή, τελική έχω 19/6. Ο γιατρός λέει να μου βάλει μισό χάπι πρόκλησης σε πέντε μέρες κ ανησυχώ λίγο τζάμπα τόσο περπάτημα δε ξέρω, μας είπε κ επαφές κ δεν έχω όρεξη καθόλου.

Κοριτσι μου πως είσαι;; Όλα καλά; Σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες…Γεννήσατε;;😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η mavi είπε:

Αχ κοριτσάκι λίγο σας έμεινε! Σε καταλαβαίνω για αυτό που λες, που από τη μια ανυπομονείς και από την άλλη θα σου λείψει όλο αυτό! Κάπως έτσι ένιωθα κι εγώ!

Αλλά όταν δεις το "θαυματακι" σου και το πάρεις αγκαλιά... τότε αλλάζουν όλα! 😍🥰❣️

Προσπάθησε να περπατάς πολύ αυτές τις ημέρες (αν και έχει πολλή ζέστη) μήπως και βοηθήσει στο να εμπεδωθεί το μωρό και γεννήσεις πιο εύκολα! Και κάνε και καθίσματα!

Με το καλό σου εύχομαι να έρθει το μωράκι σας! Με ένα πόνο!

Λίγο έμεινε, πράγματι!!! 🥰🥰 Σήμερα μου έφυγε το τραχηλικό πώμα οπότε ποιος ξέρει, ίσως ο τοκετός να είναι πιο κοντά απ’ ότι πιστεύαμε! Από την άλλη αν δε συμβεί σύντομα, θα γίνει σίγουρα τη Δευτέρα!!!❤️❤️ Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις ευχές σου!!❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/6/2022 at 2:32 ΜΜ, ο/η Alexandra92 είπε:

Λίγο έμεινε, πράγματι!!! 🥰🥰 Σήμερα μου έφυγε το τραχηλικό πώμα οπότε ποιος ξέρει, ίσως ο τοκετός να είναι πιο κοντά απ’ ότι πιστεύαμε! Από την άλλη αν δε συμβεί σύντομα, θα γίνει σίγουρα τη Δευτέρα!!!❤️❤️ Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις ευχές σου!!❤️❤️ 

Κορίτσι μου τι κάνεις; Αφού έφυγε και το τραχηλικο πώμα θα πλησιάζει η ώρα...!

Περιμένουμε νέα σου! 😘

Έμεινε καμία άλλη από την ομαδα που δεν έχει γεννήσει ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα να μας ζήσουν τα μωράκια μας κ με το καλό όσες περιμένουν.εμεισ γεννησαμε στισ 14 του μήνα με καισαρική τελικά γιατί δεν ανέβαινε καθόλου η διαστολή μετά από δέκα ωρεσ είχε μείνει στασιμη.Γραφω μετά από μερεσ γιατί αντιπετωπισαμε ένα θεματακη με τη μικρή πάνω στη γέννα μείναμε λίγο παραπάνω μέσα αλλά ολα καλά δόξα το θεό κ ήμαστε στο σπίτι μασ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημέρα να μας ζήσουν τα μωράκια μας κ με το καλό όσες περιμένουν.εμεισ γεννησαμε στισ 14 του μήνα με καισαρική τελικά γιατί δεν ανέβαινε καθόλου η διαστολή μετά από δέκα ωρεσ είχε μείνει στασιμη.Γραφω μετά από μερεσ γιατί αντιπετωπισαμε ένα θεματακη με τη μικρή πάνω στη γέννα μείναμε λίγο παραπάνω μέσα αλλά ολα καλά δόξα το θεό κ ήμαστε στο σπίτι μασ.

Να σας ζήσει κι εσάς η μικρή σας! Γερή και ευτυχισμένη να είναι και να την χαίρεστε!

Τελικά το 90% από την ομάδα πρέπει να γεννησαμε με καισαρική τελικά... οι μισές μη προγραμματισμένη κιόλας...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημέρα να μας ζήσουν τα μωράκια μας κ με το καλό όσες περιμένουν.εμεισ γεννησαμε στισ 14 του μήνα με καισαρική τελικά γιατί δεν ανέβαινε καθόλου η διαστολή μετά από δέκα ωρεσ είχε μείνει στασιμη.Γραφω μετά από μερεσ γιατί αντιπετωπισαμε ένα θεματακη με τη μικρή πάνω στη γέννα μείναμε λίγο παραπάνω μέσα αλλά ολα καλά δόξα το θεό κ ήμαστε στο σπίτι μασ.

Να σας ζήσει να είναι γερή και καλότυχη η μικρούλα σας ♥️🥰

@Alexandra92 με το καλό καλή μου! Λίγες ώρες έμειναν οπότε ,🥰

Έμεινε καμία άλλη από την ομάδα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Να σας ζήσει να είναι γερή και καλότυχη η μικρούλα σας ♥️🥰

@Alexandra92 με το καλό καλή μου! Λίγες ώρες έμειναν οπότε ,🥰

Έμεινε καμία άλλη από την ομάδα ??

Γεννησαμε κ εμείς Φυσιολογικά στις 19/6! Ξεκινήσαμε με πρόκληση κ μετά με έπιασαν δικοί μου πόνοι! Εύχομαι υγεία κ ευλογία σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Γεννησαμε κ εμείς Φυσιολογικά στις 19/6! Ξεκινήσαμε με πρόκληση κ μετά με έπιασαν δικοί μου πόνοι! Εύχομαι υγεία κ ευλογία σε όλες 

Τι καλά!!! Να σας ζήσει! Καλότυχο κι ευτυχισμένο να είναι! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/6/2022 at 11:30 ΜΜ, ο/η Stacey89 είπε:

Γεννησαμε κ εμείς Φυσιολογικά στις 19/6! Ξεκινήσαμε με πρόκληση κ μετά με έπιασαν δικοί μου πόνοι! Εύχομαι υγεία κ ευλογία σε όλες 

Να σας ζήσει καλότυχο να είναι ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου… μόλις βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω! Τελικά Κυριακή 26/06 μπήκαμε στη κλινική (ένα βράδυ πιο νωρίς από το προγραμματισμένο ραντεβού πρόκλησης) και γεννήσαμε Δευτέρα με καισαρική έναν κούκλο  3.130! Είχα ένα πολύ δύσκολο τοκετό, ξεκινήσαμε με πρόκληση, ο μικρός δε κατέβαινε σωστά, μπήκα για καισαρική με ραχιαία επισκληρίδειο και με το που ξεκίνησε το χειρουργείο με κοιμησαν με ολική νάρκωση γιατί αγχώθηκα παρα πολύ και δε μπόρεσα να το διαχειριστώ… Δεν είχα ιδέα πως θα τα νιώθω όλα αλλά χωρίς πόνο… Τέλος πάντων… Τέλος καλό όλα καλά! Προχθες επιστρέψαμε σπίτι μας και πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας🥰💙 Θα σας γράφω με ευκαιρία καθώς προσπαθούμε να βρούμε τα πατήματα μας…. Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας!!!😍🧿🥰🥹
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Κορίτσια μου… μόλις βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω! Τελικά Κυριακή 26/06 μπήκαμε στη κλινική (ένα βράδυ πιο νωρίς από το προγραμματισμένο ραντεβού πρόκλησης) και γεννήσαμε Δευτέρα με καισαρική έναν κούκλο  3.130! Είχα ένα πολύ δύσκολο τοκετό, ξεκινήσαμε με πρόκληση, ο μικρός δε κατέβαινε σωστά, μπήκα για καισαρική με ραχιαία επισκληρίδειο και με το που ξεκίνησε το χειρουργείο με κοιμησαν με ολική νάρκωση γιατί αγχώθηκα παρα πολύ και δε μπόρεσα να το διαχειριστώ… Δεν είχα ιδέα πως θα τα νιώθω όλα αλλά χωρίς πόνο… Τέλος πάντων… Τέλος καλό όλα καλά! Προχθες επιστρέψαμε σπίτι μας και πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας🥰💙 Θα σας γράφω με ευκαιρία καθώς προσπαθούμε να βρούμε τα πατήματα μας…. Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας!!!😍🧿🥰🥹
 

Να σας ζήσει το μωράκι σας! Καλότυχο κι ευτυχισμένο να είναι!

Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ ζορίστηκα με την καισαρική, ίσως επειδή δεν ήμουν και "ψυχολογικά προρτοιμασμενη" για αυτό... κι εμένα δεν κατέβαινε σωστά...κτλ

Μόλις αντικρίσεις όμως το θαυματακι σου λες χαλάλι όλα! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η mavi είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι σας! Καλότυχο κι ευτυχισμένο να είναι!

Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ ζορίστηκα με την καισαρική, ίσως επειδή δεν ήμουν και "ψυχολογικά προρτοιμασμενη" για αυτό... κι εμένα δεν κατέβαινε σωστά...κτλ

Μόλις αντικρίσεις όμως το θαυματακι σου λες χαλάλι όλα! 🥰🥰🥰🥰

Η αλήθεια είναι ότι όντως τα ξεχνάς όλα, εγώ ταλαιπωρήθηκα ιδιαίτερα μετά τη γέννα όμως γιατί κόλλησα ουρολοίμωξης κ.ακομη δε μου έχει φύγει τελείως κ στεναχωριέμαι γιατί κάνω αποκλειστικό θηλασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι όντως τα ξεχνάς όλα, εγώ ταλαιπωρήθηκα ιδιαίτερα μετά τη γέννα όμως γιατί κόλλησα ουρολοίμωξης κ.ακομη δε μου έχει φύγει τελείως κ στεναχωριέμαι γιατί κάνω αποκλειστικό θηλασμό 

Αχ ρε κορίτσι μου, περαστικά και γρήγορα σου εύχομαι... 

Που την κόλλησες την ουρολοιμωξη; στην κλινική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mavi είπε:

Αχ ρε κορίτσι μου, περαστικά και γρήγορα σου εύχομαι... 

Που την κόλλησες την ουρολοιμωξη; στην κλινική;

Ναι ναι στην κλινική.. ίσως από καθετήρα ίσως γιατί μερικές ώρες μετά τη γέννα μου ήρθε διάρροια που δεν κατάλαβα κ ευτυχώς φορούσα την πάνα βρακάκι... Είχα κ γενικά μια ευαισθησία.. πολύς πόνος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...