Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dimy3 είπε:

Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι. Το ΕΦΚΑ άργησε πολύ αυτή τη φορά που συνήθως δεν αργούσε στην περιοχή μου. Η αίτηση μου γράφει και εμένα έχει υποβληθεί, μίλησα με ΔΔΕ έχουν κκα΄νει απο μεριά τους ότι χρειάζεται.Σήμερα μίλησα και με ΕΦΚΑ για αναρρωτική που πήρα 1/4 και ακόμα δε την έχουν επεξεργαστεί, έτσι μου είππαν!!! Ότι να ναι!!!

Για την αναρρωτική και εγώ δεν έχω κανένα νέο, που έχω πάρει από Φλεβάρη! Μόνο μου ζήτησαν τα χαρτιά, τα έστειλα και μετά σιωπή...!

Αλλά για την κύησης ήταν αρκετά σύντομοι!

@Dimy3 εσένα την κυησης δεν την έχουν εγκρίνει ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christyne είπε:

Και εγώ τα νιώθω και ρωτώντας το γιατρό μου μου είπε οτι ειναι φυσιολογικά πονάκια γεννας.. να μην ανησυχώ! Αλλα όπως λες ειναι έντονα και με πιάνουν ιδιαίτερα το βραδυ στον ύπνο ή όταν είμαι ώρα όρθια .. υπομονη Εύα μια εβδομάδα .. εγώ αυτό που δεν μπορώ να συνηθίσω ειναι ο βραδινός ύπνος που σε συνδυασμό με τις εξάψεις εχει γινει εφιάλτης .. 🤪

Πωπω ναι αυτός ο βραδινος ύπνος 😂 αν είναι ύπνος δηλαδή !!! Κι εγώ νιώθω να ζεσταίνομαι μονίμως !! Ούτε με σεντόνι δεν μπορώ να κοιμηθώ !! Όλο στριφογυρναω, και όλο σηκώνομαι να πάω τουαλέτα! Καταλήγω να πιάνω το κινητό να παίζω κανένα παιχνίδι με αποτέλεσμα να κοιμάμαι χαράματα και να ξυπνάω πιο αργά το πρωί ! Αυτό έχει γίνει ρουτίνα πλέον 😂 ο αντρας μου δεν ξέρω πως την παλεύει! Α και διψάω συνέχεια το βράδυ! Εγώ που πριν την εγκυμοσύνη δεν έπινα το βράδυ ούτε σταγόνα νερό και δεν σηκωνομουν ούτε μια φορά για τουαλέτα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Πωπω ναι αυτός ο βραδινος ύπνος 😂 αν είναι ύπνος δηλαδή !!! Κι εγώ νιώθω να ζεσταίνομαι μονίμως !! Ούτε με σεντόνι δεν μπορώ να κοιμηθώ !! Όλο στριφογυρναω, και όλο σηκώνομαι να πάω τουαλέτα! Καταλήγω να πιάνω το κινητό να παίζω κανένα παιχνίδι με αποτέλεσμα να κοιμάμαι χαράματα και να ξυπνάω πιο αργά το πρωί ! Αυτό έχει γίνει ρουτίνα πλέον 😂 ο αντρας μου δεν ξέρω πως την παλεύει! Α και διψάω συνέχεια το βράδυ! Εγώ που πριν την εγκυμοσύνη δεν έπινα το βράδυ ούτε σταγόνα νερό και δεν σηκωνομουν ούτε μια φορά για τουαλέτα! 

 

Κι εγώ δεν σηκωνόμουν ποτέ τη νύχτα, ούτε για τουαλέτα, για τίποτα! Σερί ύπνο έκανα πάντα! Τον λυπήθηκα τον άντρα μου γιατί δουλεύει πολλές ώρες, ειδικά αυτή την περίοδο και άλλαξα δωμάτιο γιατί δεν τον άφηνα να κλείσει μάτι και αυτός... οπότε και αυτός κάπως κοιμάται πλέον και εγώ τριφογυρνάω πιο άνετα! χαχα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Κι εγώ δεν σηκωνόμουν ποτέ τη νύχτα, ούτε για τουαλέτα, για τίποτα! Σερί ύπνο έκανα πάντα! Τον λυπήθηκα τον άντρα μου γιατί δουλεύει πολλές ώρες, ειδικά αυτή την περίοδο και άλλαξα δωμάτιο γιατί δεν τον άφηνα να κλείσει μάτι και αυτός... οπότε και αυτός κάπως κοιμάται πλέον και εγώ τριφογυρνάω πιο άνετα! χαχα 😁

Την έκανα την αίτηση ναι! Τώρα περιμένουμε 

 

καλά σαν να βλέπω εμένα στις περιγραφές σας έτσι ακριβώς «κοιμάμαι» το βράδυ! Μόνο που το πρωί ξυπνάω 6:30 να ετοιμάσω τη μεγάλη μου για το σχολείο 😣 ευτυχως αφού φύγει και κάνω 2-3 δουλειές ξανακοιμαμαι 2 ωριτσες και συνέρχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mavi είπε:

Για την αναρρωτική και εγώ δεν έχω κανένα νέο, που έχω πάρει από Φλεβάρη! Μόνο μου ζήτησαν τα χαρτιά, τα έστειλα και μετά σιωπή...!

Αλλά για την κύησης ήταν αρκετά σύντομοι!

@Dimy3 εσένα την κυησης δεν την έχουν εγκρίνει ακόμα;

@mavi Απο τον ΕΦΚΑ όχι ακόμα, ούτε κύησης ούτε αναρρωτική..... Πολλή δουλειά θα έπεσε😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zouzepa είπε:

Την έκανα την αίτηση ναι! Τώρα περιμένουμε 

 

καλά σαν να βλέπω εμένα στις περιγραφές σας έτσι ακριβώς «κοιμάμαι» το βράδυ! Μόνο που το πρωί ξυπνάω 6:30 να ετοιμάσω τη μεγάλη μου για το σχολείο 😣 ευτυχως αφού φύγει και κάνω 2-3 δουλειές ξανακοιμαμαι 2 ωριτσες και συνέρχομαι. 

Κι εγώ ξυπνάω στις 7΄:00 που σηκώνεται ο άντρας μου, ξυπνάω ίσως και από συνήθεια... καμιά δουλίτσα κτλ, μετά πάω στο γραφείο και ξανά βράδυ σπίτι, ή έστω απόγευμα αργά... το βράδυ κουτουλάω, αποκοιμιέμαι στον καναπέ που βάζουμε να δούμε καμια ταινία...

που θα πάει, σε 2-3 χρονάκια νομίζω θα κοιμηθώ ξανά! 😃😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mavi είπε:

Κι εγώ ξυπνάω στις 7΄:00 που σηκώνεται ο άντρας μου, ξυπνάω ίσως και από συνήθεια... καμιά δουλίτσα κτλ, μετά πάω στο γραφείο και ξανά βράδυ σπίτι, ή έστω απόγευμα αργά... το βράδυ κουτουλάω, αποκοιμιέμαι στον καναπέ που βάζουμε να δούμε καμια ταινία...

που θα πάει, σε 2-3 χρονάκια νομίζω θα κοιμηθώ ξανά! 😃😃😃

Πηγαίνεις ακόμα στο γραφείο;;😱😱

Εγω από τη μέρα που μπήκα στην 37η εβδομάδα κάνω τα πλέον απαραίτητα. Δεν μπορώ καν να είμαι καθιστή πολύ ώρα. Αντιμετωπίζω παράλληλα και ένα άλλο πρόβλημα υγείας και πονάω σχεδόν σε κάθε κίνηση. Ανυπομονώ να γεννηθεί το μωρό ώστε να μπορέσω να το αντιμετωπίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Christyne είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. Εγώ πάλι έκανα την αίτηση για επίδομα κυοφορίας στις 20/4 και ακόμη γράφει ως κατάσταση αίτησης ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ .. Πήρα τηλ τον ΕΦΚΑ στο 1555 και μου είπανε οτι αργούν να εγκριθούν οι αιτήσεις .. Τωρα σκέφτομαι να παρω την δευτεροβάθμια αλλα τους τα βγάζεις με το τσιγκέλι κ με νευριάζουν ..

Για το επίδομα λοχείας χρειάζεται ημερομηνια τοκετού .. Οποτε την Κάνουμε αφότου με το καλό γεννήσουμε ..  

Αχχ τα ίδια τραβάω και γω καλή μου! Έχω κάνει την αίτηση για το επίδομα κύησης ηλεκτρονικά από τις 2 Μαΐου (το παράρτημα του ΕΦΚΑ είναι 1 ώρα οδικώς από εδώ που μένω και γενικώς αποφεύγω μετακινήσεις αν δεν είναι επείγον) και ενώ ο εργοδότης την ενέκρινε κατευθείαν, η αίτηση βρίσκεται σε επεξεργασία από τον ΕΦΚΑ εδώ και 18 μέρες. 
Είναι αναλόγως τη περιοχή… αλλού αργούν και αλλού την επεξεργάζονται κατευθείαν. 
Το θέμα είναι πως τους παίρνω συνεχόμενα τηλ απ τη Δευτέρα και ούτε καν το σηκώνουν! Απορώ δηλαδή, τόση δουλειά έχουν πια;;;; Έλεος… 

Ενημέρωσέ με αν μιλήσεις με καναν υπάλληλο της προκοπής και βγάλεις άκρη… 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι. Το ΕΦΚΑ άργησε πολύ αυτή τη φορά που συνήθως δεν αργούσε στην περιοχή μου. Η αίτηση μου γράφει και εμένα έχει υποβληθεί, μίλησα με ΔΔΕ έχουν κκα΄νει απο μεριά τους ότι χρειάζεται.Σήμερα μίλησα και με ΕΦΚΑ για αναρρωτική που πήρα 1/4 και ακόμα δε την έχουν επεξεργαστεί, έτσι μου είππαν!!! Ότι να ναι!!!

Γράφει έχει υποβληθεί γιατί ακόμη δεν πάτησε επιβεβαίωση ο εργοδότης, πίεσε τον εργοδότη να ασχοληθεί με αυτό.

Επίσης έχω τελευταία φαγούρα στις μασχάλες στα πλαϊνά κ κάτω από το στήθος θεώρησα από το σουτιέν αλλά δεν σταμάτησε συμβαίνει σε καμία?είμαι 36 εβδομάδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Γράφει έχει υποβληθεί γιατί ακόμη δεν πάτησε επιβεβαίωση ο εργοδότης, πίεσε τον εργοδότη να ασχοληθεί με αυτό.

Επίσης έχω τελευταία φαγούρα στις μασχάλες στα πλαϊνά κ κάτω από το στήθος θεώρησα από το σουτιέν αλλά δεν σταμάτησε συμβαίνει σε καμία?είμαι 36 εβδομάδων

Καλημέρα! Κι εγώ έχω τέτοια φαγούρα, εδώ και πολλές ημέρες! Κι εγώ νόμιζα ότι φταίει το σουτιέν για κάτω από το στήθος, αλλά δεν είναι αυτό λογικά... και στην αριστερή μασχάλη! Αλλά δεν το θυμάμαι ποτέ να ρωτήσω τη γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zouzepa είπε:

Πηγαίνεις ακόμα στο γραφείο;;😱😱

Εγω από τη μέρα που μπήκα στην 37η εβδομάδα κάνω τα πλέον απαραίτητα. Δεν μπορώ καν να είμαι καθιστή πολύ ώρα. Αντιμετωπίζω παράλληλα και ένα άλλο πρόβλημα υγείας και πονάω σχεδόν σε κάθε κίνηση. Ανυπομονώ να γεννηθεί το μωρό ώστε να μπορέσω να το αντιμετωπίσω. 

Πηγαίνω στο γραφείο γιατί έχει αρκετή δουλειά και προσπαθώ να βοηθήσω κι εγώ όσο μπορώ... αλλά πονάει η πλάτη μου μετά από κάποια ώρα στην καρέκλα και υποφέρω, δεν βρίσκω στάση να με βολεύει, αυτό είναι το βασικό μου πρόβλημα. 
Εύχομαι να μην είναι σοβαρό το άλλο θέμα που έχεις και να μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις εύκολα και άμεσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stacey89 είπε:

Γράφει έχει υποβληθεί γιατί ακόμη δεν πάτησε επιβεβαίωση ο εργοδότης, πίεσε τον εργοδότη να ασχοληθεί με αυτό.

Επίσης έχω τελευταία φαγούρα στις μασχάλες στα πλαϊνά κ κάτω από το στήθος θεώρησα από το σουτιέν αλλά δεν σταμάτησε συμβαίνει σε καμία?είμαι 36 εβδομάδων

Καλημέρα, μίλησα με ΔΔΕ και μου είπε ότι την έχει εγκρίνει και έτσι πρέπει να γρα΄φει. Τι να πω!

Και εμε΄να με έχει πιάσει φαγούρα ανα΄μεσα στο στη΄θος, χθες ιδίως ήταν αρκετά έντονη,σήμερα ευτυχώς ακόμα δεν με έπιασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stacey89 είπε:

Γράφει έχει υποβληθεί γιατί ακόμη δεν πάτησε επιβεβαίωση ο εργοδότης, πίεσε τον εργοδότη να ασχοληθεί με αυτό.

Επίσης έχω τελευταία φαγούρα στις μασχάλες στα πλαϊνά κ κάτω από το στήθος θεώρησα από το σουτιέν αλλά δεν σταμάτησε συμβαίνει σε καμία?είμαι 36 εβδομάδων

Και εγώ είχα χτες φαγούρα κάτω από το στήθος ! Άλλο πάλι και τούτο ! Είμαι 37+4, και ενώ είχα κάνει μπάνιο μετά με έπιασε φαγούρα σκέψου... Περίεργο... 

Κορίτσια εμένα εχτές το βράδυ με έπιασε μια καούρα για πρώτη φορά τόσο έντονη που δεν μπορούσα να κάτσω καν ξάπλα ! Έκανα τον βρικόλακα μέχρι τις 4 το πρωί, όπου επειδή καθόμουν καθιστή στον καναπέ με έπιασε η πλάτη μου εννοείται και έβαλα τον άντρα μου να μου κάνει μασάζ ! Κοιμήθηκα μες στην ανησυχία εννοείται επειδή πήγαινα και συνέχεια τουαλέτα και επειδή ένιωσα για πρώτη φορά επώδυνες συσπάσεις! Δηλαδή έτσι όπως κοιμόμουν ξύπνησα από πόνο στη κοιλιά πιάνω αυτόματα την κοιλιά μου με το χέρι μου και ήταν πέτρα ! Μετά είχα κατα διαστήματα και άλλες αλλά πιο ανώδυνες... Περιττό να σας πω πως αγχώθηκα πολύ εκείνη τη στιγμή απλά επειδή ήταν 6 το πρωί έκανα υπομονή! Τελικά όλα καλά ηρέμησε το πράγμα πήρα και τον γιατρό μου και μου είπε φυσιολογικό τελευταία εβδομάδα είμαι, και για την καούρα να πάρω κάποιο αντιοξινο δηλαδή malox. Θα με δει το απόγευμα ο γιατρός μου επιτέλους άντε να κλείσουμε και ημερομηνία 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ έχω τέτοια φαγούρα, εδώ και πολλές ημέρες! Κι εγώ νόμιζα ότι φταίει το σουτιέν για κάτω από το στήθος, αλλά δεν είναι αυτό λογικά... και στην αριστερή μασχάλη! Αλλά δεν το θυμάμαι ποτέ να ρωτήσω τη γιατρό...

Και εγώ περισσότερο στην αριστερή μασχάλη το έχω είναι σαν ερεθισμός ίσως επειδή ζεσταινόμαστε κ ιδρώνουμε παραπάνω. Και εγώ ξέχασα να ρωτήσω αν μάθεις κάτι ενημέρωσε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό! Η μπέμπα είναι καλά, έχει πάει ήδη 3200 περίπου! Μου αρέσει που αγχωνομουν για το βάρος της πριν λίγο καιρό ! 😂

Θα τη βγάλουμε 27/5 την Παρασκευή! Ανυπομονώ, 6 μερουλες έμειναν !!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό! Η μπέμπα είναι καλά, έχει πάει ήδη 3200 περίπου! Μου αρέσει που αγχωνομουν για το βάρος της πριν λίγο καιρό ! 😂

Θα τη βγάλουμε 27/5 την Παρασκευή! Ανυπομονώ, 6 μερουλες έμειναν !!! ♥️♥️♥️

Μπράβο Ευακι μου!!!!!! Η μπέμπα είναι τέλεια!!! Με το καλό να έρθει εκείνη η μέρα να την πάρεις αγκαλίτσα!!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό! Η μπέμπα είναι καλά, έχει πάει ήδη 3200 περίπου! Μου αρέσει που αγχωνομουν για το βάρος της πριν λίγο καιρό ! 😂

Θα τη βγάλουμε 27/5 την Παρασκευή! Ανυπομονώ, 6 μερουλες έμειναν !!! ♥️♥️♥️

Ωωωωω μα τι υπέροχα νέα είναι αυτά??? Είδες που τελικά τσάμπα αγχωνόσουν??

Πολύ χαίρομαι που σε λίγες μερούλες θα κρατάς τη μπεμπούλα σου αγκαλιά!!! Με το καλοοοοο♥️♥️♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol @Alexandra92 κορίτσια μου σας ευχαριστω πολύ ♥️ μου φαίνεται απιστευτο πως κατάφερα να φτάσω μέχρι το τέλος... Το μόνο που σκέφτομαι είναι να τη πάρω επιτέλους αγκαλιά μου... Με το καλό να πάρουμε όλες μας τα μωράκια μας αγκαλιά μας 🥰🙏 

πλησιάζετε και εσείς... Όλες μια μια φτάνουμε ♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό! Η μπέμπα είναι καλά, έχει πάει ήδη 3200 περίπου! Μου αρέσει που αγχωνομουν για το βάρος της πριν λίγο καιρό ! 😂

Θα τη βγάλουμε 27/5 την Παρασκευή! Ανυπομονώ, 6 μερουλες έμειναν !!! ♥️♥️♥️

Μπράβο τέλεια νέα!! Τίποτα δεν σου έμεινε!! Εύχομαι όλα να έρθουν εύκολα για ολες!! Υπέροχα και τα κιλά της μικρής.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mati είπε:

Μπράβο τέλεια νέα!! Τίποτα δεν σου έμεινε!! Εύχομαι όλα να έρθουν εύκολα για ολες!! Υπέροχα και τα κιλά της μικρής.. 

Μπράβο σιγά σιγά όλες παίρνουμε σειρά! Όσο κοντεύει ο καιρός ανυπομονώ αλλά κ φοβάμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό! Η μπέμπα είναι καλά, έχει πάει ήδη 3200 περίπου! Μου αρέσει που αγχωνομουν για το βάρος της πριν λίγο καιρό ! 😂

Θα τη βγάλουμε 27/5 την Παρασκευή! Ανυπομονώ, 6 μερουλες έμειναν !!! ♥️♥️♥️

Τι καλαααααα.....μαζί γεννάμε😍😍😍😍εγώ την Δευτέρα έχω το τελευταίο ραντεβού να πούμε τις τελευταίες λεπτομέρειες και μετά από δύο που ήμαστε τώρα θα γίνουμε τρεις 👨‍👩‍👧❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christipel είπε:

Τι καλαααααα.....μαζί γεννάμε😍😍😍😍εγώ την Δευτέρα έχω το τελευταίο ραντεβού να πούμε τις τελευταίες λεπτομέρειες και μετά από δύο που ήμαστε τώρα θα γίνουμε τρεις 👨‍👩‍👧❤️

 

Τέλεια πολύ χαίρομαι ♥️ αχ άντε να έρθει η παρασκευή! Θα κάνουμε συμπαράσταση η μία στην άλλη να περάσουν οι μέρες ! Εμένα μου είπε να μην ξαναπάω δεν θα με ξαναδεί, απλά θα κάνω προεγχειρητικο έλεγχο τη Τετάρτη μαζί με τεστ μοριακό. Τον ρώτησα αν θα κάνουμε επισκληριδιο μου είπε ναι οπότε μια χαρά ! 

Μου είπε ότι Παρασκευή μπαίνω τη Δευτέρα θα έχω βγει... 3 βραδια δηλαδή...

 

Κορίτσια τι γίνεται πολλά γεννητουρια την Παρασκευή θα μαζευτούν !! Και εσυ @Christyne για 27/5 δεν είσαι? ♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

@Apol @Alexandra92 κορίτσια μου σας ευχαριστω πολύ ♥️ μου φαίνεται απιστευτο πως κατάφερα να φτάσω μέχρι το τέλος... Το μόνο που σκέφτομαι είναι να τη πάρω επιτέλους αγκαλιά μου... Με το καλό να πάρουμε όλες μας τα μωράκια μας αγκαλιά μας 🥰🙏 

πλησιάζετε και εσείς... Όλες μια μια φτάνουμε ♥️

 

Με το καλό κορίτσι μου να τη πάρεις στην αγκάλια σου.💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να τη πάρεις στην αγκάλια σου.💕💕

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ με το καλό και εσύ 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό! Η μπέμπα είναι καλά, έχει πάει ήδη 3200 περίπου! Μου αρέσει που αγχωνομουν για το βάρος της πριν λίγο καιρό ! 😂

Θα τη βγάλουμε 27/5 την Παρασκευή! Ανυπομονώ, 6 μερουλες έμειναν !!! ♥️♥️♥️

Μπράβο!! Με το καλό να την αγκαλιασετε!!! 

Όλα καλά σου εύχομαι με ενα υγιές μωράκι!! Άντε να δουμε κι εμείς πότε πια!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...