Μετάβαση σε περιεχόμενο

Scratching ενδομητρίου


Mary.Ger

Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Γράφω πρώτη φορά..καθώς είναι και η πρώτη μου εξωσωματική. Πριν από 4 μέρες έκανα scratching μήτρας και σήμερα 28η μέρα του κύκλου έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις σαν αρχή της περιόδου. Μετά το scratching είχε κάποια κοπέλα ήπια αιμορραγία? Ανησυχώ γιατι αν είναι όντως η περίοδος που ήρθε αυριο πρεπει να ξεκινήσω τις ενεσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλησπέρα, 

Γράφω πρώτη φορά..καθώς είναι και η πρώτη μου εξωσωματική. Πριν από 4 μέρες έκανα scratching μήτρας και σήμερα 28η μέρα του κύκλου έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις σαν αρχή της περιόδου. Μετά το scratching είχε κάποια κοπέλα ήπια αιμορραγία? Ανησυχώ γιατι αν είναι όντως η περίοδος που ήρθε αυριο πρεπει να ξεκινήσω τις ενεσεις..

Κορίτσι έκανα υστεροσκόπηση πριν 1,5 μήνα κ έτσι έκανα κ scratching. Είχα αίμα για λίγες μέρες, αλλά επειδή ήμουν στην 10η μέρα του κύκλου δεν υπήρχε περίπτωση περιόδου. Συνήθως τι κύκλο έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι έκανα υστεροσκόπηση πριν 1,5 μήνα κ έτσι έκανα κ scratching. Είχα αίμα για λίγες μέρες, αλλά επειδή ήμουν στην 10η μέρα του κύκλου δεν υπήρχε περίπτωση περιόδου. Συνήθως τι κύκλο έχεις; 

Συνήθως έχω 29-30 ημερών. Χτες έκανα εξετάσεις ε2, προγεστερόνη κι lh και με τον γιατρό που μίλησα μου είπε με βαση ότι δεν είναι περίοδος αυτό που έχω. Οπότε δεν ξεκινάμε τις ενέσεις ακόμη..τι να πω θα περιμένω λίγο ακόμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλησπέρα, 

Γράφω πρώτη φορά..καθώς είναι και η πρώτη μου εξωσωματική. Πριν από 4 μέρες έκανα scratching μήτρας και σήμερα 28η μέρα του κύκλου έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις σαν αρχή της περιόδου. Μετά το scratching είχε κάποια κοπέλα ήπια αιμορραγία? Ανησυχώ γιατι αν είναι όντως η περίοδος που ήρθε αυριο πρεπει να ξεκινήσω τις ενεσεις..

Καλησπέρα κορίτσι μου, κανονικά η υστεροσκόπηση με σκρατσιγκ γίνεται από την 10-14 ημέρα...οταν ειχα κάνει εγώ είχα 4 ημέρες ηπια αιμορραγία μετά την υστεροσκόπηση και πριν την αναμενόμενη περίοδο μου για 3 ημέρες είχα ήπιες καφε εκκρίσεις και μετά ηρθε η περίοδος. Πρέπει να δεις κόκκινο αίμα για να θεωρήσεις ότι έχει ΄έρθει. Μίλα και με τον γιατρό σου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, κανονικά η υστεροσκόπηση με σκρατσιγκ γίνεται από την 10-14 ημέρα...οταν ειχα κάνει εγώ είχα 4 ημέρες ηπια αιμορραγία μετά την υστεροσκόπηση και πριν την αναμενόμενη περίοδο μου για 3 ημέρες είχα ήπιες καφε εκκρίσεις και μετά ηρθε η περίοδος. Πρέπει να δεις κόκκινο αίμα για να θεωρήσεις ότι έχει ΄έρθει. Μίλα και με τον γιατρό σου.... 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Άργησα να το αποφασίσω για την εξωσωματική, το σκέφτομουν μετά δισταζα..οπότε όταν επισκέφτηκα τον γιατρό ήταν ήδη 20η μέρα. Μακαρι να έρθει κι η περίοδος για να ξεκινήσουμε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...