Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι Πάνα φοράτε και πόσες αλλαγές?


Recommended Posts

Γεια σε όλες τις μανούλες, θα ήθελα την συμβουλή και την εμπειρία σας  σχετικά με ένα θέμα που σίγουρα απασχολεί όλες μας. Τι πάνες χρησιμοποιείτε για τα μωράκια σας και πόσες αλλαγές έχετε μέσα στην ημέρα? Εγώ στην μικρή μου (2,5 ετών) φοράω παμπερς   αλλά υπάρχουν πολλές διαρροές  και θα ήθελα να δοκιμάσω κάποιες άλλες.

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maria222 είπε:

Γεια σε όλες τις μανούλες, θα ήθελα την συμβουλή και την εμπειρία σας  σχετικά με ένα θέμα που σίγουρα απασχολεί όλες μας. Τι πάνες χρησιμοποιείτε για τα μωράκια σας και πόσες αλλαγές έχετε μέσα στην ημέρα? Εγώ στην μικρή μου (2,5 ετών) φοράω παμπερς   αλλά υπάρχουν πολλές διαρροές  και θα ήθελα να δοκιμάσω κάποιες άλλες.

Ευχαριστώ

καλησπέρα κορίτσι έχω και εγώ μια μικρούλα 3 ετών έχω πάρει και άλλες μάρκες αυτά τα χρόνια τα pampers είναι τα καλύτερα που υπάρχουν στην αγορά...διάρροες υπάρχουν επειδή σε αυτή την ηλικία δεν σταματάνε πουθενά τρέχουν συνέχεια και με τα αυτοκόλλητα χαλαρώνουν και κρεμάνε γι'αυτό βγαίνουν μου το πάθαινε και μένα συχνά αυτό ότι και μάρκα να πάρεις θα γίνεται αυτό εμένα με έσωσε πάνα βρακάκι pampers επίσης θέλει μεγαλύτερο νούμερο από ότι είναι στα κιλά της εμένα είναι 13 κιλά και της περνω 15+ τα πιο μικρά της ήταν πολύ στενά και πάλι είχα διαρροές από ότι κατάλαβες έκανα και εγώ πολλές αλλαγές ...παθουσα λοιπόν σου είπα την εμπειρία μου φιλιά πολλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

καλησπέρα κορίτσι έχω και εγώ μια μικρούλα 3 ετών έχω πάρει και άλλες μάρκες αυτά τα χρόνια τα pampers είναι τα καλύτερα που υπάρχουν στην αγορά...διάρροες υπάρχουν επειδή σε αυτή την ηλικία δεν σταματάνε πουθενά τρέχουν συνέχεια και με τα αυτοκόλλητα χαλαρώνουν και κρεμάνε γι'αυτό βγαίνουν μου το πάθαινε και μένα συχνά αυτό ότι και μάρκα να πάρεις θα γίνεται αυτό εμένα με έσωσε πάνα βρακάκι pampers επίσης θέλει μεγαλύτερο νούμερο από ότι είναι στα κιλά της εμένα είναι 13 κιλά και της περνω 15+ τα πιο μικρά της ήταν πολύ στενά και πάλι είχα διαρροές από ότι κατάλαβες έκανα και εγώ πολλές αλλαγές ...παθουσα λοιπόν σου είπα την εμπειρία μου φιλιά πολλά..

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου, πάνες βρακάκι δοκίμασα κι εγώ για περίπου 1 εβδομάδα αλλά δεν βολεύουν καθόλου , ειδικά όταν κάνει κακάκια και.... κάνει πολύ συχνά και την ημέρα και την νύχτα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη άργησα να δω την απάντηση σου...είναι ανάλογα και το παιδί εμένα με βολεψαν...πάντως σαν ποιότητα είναι οι pamper αλλά έτσι όπως κάνουν τα παιδιά σαυτη την ηλικία πόσο να αντέξει και η ποιότητα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2021 at 10:44 ΠΜ, ο/η Maria222 είπε:

Γεια σε όλες τις μανούλες, θα ήθελα την συμβουλή και την εμπειρία σας  σχετικά με ένα θέμα που σίγουρα απασχολεί όλες μας. Τι πάνες χρησιμοποιείτε για τα μωράκια σας και πόσες αλλαγές έχετε μέσα στην ημέρα? Εγώ στην μικρή μου (2,5 ετών) φοράω παμπερς   αλλά υπάρχουν πολλές διαρροές  και θα ήθελα να δοκιμάσω κάποιες άλλες.

Ευχαριστώ

Κορίτσι κ εγώ pampers χρησιμοποιώ, τα premium care. Ο μικρός μου είναι 26 μηνών, 13 κιλά κ του φοράω το 5. Δεν έχουμε καθόλου διαρροές κ είμαι  απόλυτα ικανοποιημένη. Είχα πάρει πιο παλιά κ τα pampers active baby κ δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα. Έχουν αρκετές διαφορές κ ας ειναι της ίδιας εταιρίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι κ εγώ pampers χρησιμοποιώ, τα premium care. Ο μικρός μου είναι 26 μηνών, 13 κιλά κ του φοράω το 5. Δεν έχουμε καθόλου διαρροές κ είμαι  απόλυτα ικανοποιημένη. Είχα πάρει πιο παλιά κ τα pampers active baby κ δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα. Έχουν αρκετές διαφορές κ ας ειναι της ίδιας εταιρίας.

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ άρχισα από χθες να της φοράω τις babylino και μπορώ να πω ότι πρώτη νύχτα μετά από πολύ καιρό κοιμάται όλο το βράδυ χωρίς να χρειαστεί να την αλλάξω κατά την διάρκεια της νύχτας. Θα δούμε τι θα γίνει από εδώ και πέρα. Η αλήθεια είναι ότι περισσότερο με προβληματίζει όταν κάνει κακά το βράδυ όπου λερώνεται πάρα πολύ με τα pampers.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

μετα από ολες τις εταιρεις που δοκιμασαμε,καταλήγω οτι οι babylino ειναι οι μονες στις οποιες δεν εχουμε διαρροες,εφαρμοζουν τελεια και το κυριοτερο δε μυριζουν ,ουτε βρεχονται τα ρουχαλακια της στο βρδινο υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

μετα από ολες τις εταιρεις που δοκιμασαμε,καταλήγω οτι οι babylino ειναι οι μονες στις οποιες δεν εχουμε διαρροες,εφαρμοζουν τελεια και το κυριοτερο δε μυριζουν ,ουτε βρεχονται τα ρουχαλακια της στο βρδινο υπνο.

@vasiliki 16 θα συμφωνήσω απόλυτα. Κι εγώ πλέον της φοράω babylino και είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι. Η μικρή μου πλέον δεν χρειάζεται αλλαγή κατά την διάρκεια της νύχτας, Της αλλάζω την πάνα το πρωί. Από εδώ και στο εξής μόνο babylino.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2021 at 9:51 ΠΜ, ο/η Maria222 είπε:

@vasiliki 16 θα συμφωνήσω απόλυτα. Κι εγώ πλέον της φοράω babylino και είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι. Η μικρή μου πλέον δεν χρειάζεται αλλαγή κατά την διάρκεια της νύχτας, Της αλλάζω την πάνα το πρωί. Από εδώ και στο εξής μόνο babylino.

Πόσο είναι το μωράκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...
στις On 9/11/2021 at 9:25 ΜΜ, ο/η vasiliki 16 είπε:

εμένα η  μικρή μου είναι 3 μηνών. 

Αα τέλεια. Τώρα είδα την απάντηση σου χαχα. Να σου ζήσει.

Εγώ αυτές τις μέρες άρχισα να έχω πρόβλημα με τις babylino με διαρροες και μάλλον θα δοκιμάσω άλλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...