Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συνεχίζουμε μαζί στη ζωή;;;;


Νουνου1

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια είμαι εδώ και λίγο καιρό σε αυτό το φόρουμ λόγω του ότι έκανα μία εξωσωματική και βρήκα εδώ υποστήριξη από κάποια κορίτσια και τα ευχαριστώ, η εξωσωματική μου απέτυχε και με το σύντροφό μου είμαστε αρραβωνιασμένοι εδώ και ένα χρόνο κάναμε την προσπάθεια για την εξωσωματική με τα χίλια ζόρια γιατι δεν ήθελε δεν πιστεύει σε αυτά και δεν δέχεται κουβέντα για δεύτερη προσπάθεια. Αυτό είναι κάτι που με προβληματίζει γιατί εγώ θέλω να γίνω μάνα θέλω να αποκτήσω ένα παιδί και δεν θέλω να μου το στεριση αυτό το δικαίωμα για κάτι το οποίο μπορεί να μην πιστεύει αυτός καθώς επίσης βλέπω ότι και το οικονομικό είναι κάτι που μπαίνει ανάμεσά μας. Υπάρχουν συνεχώς προστριβές για πράγματα που θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε να υπήρχαν. Ξέρω ότι δεν λέω πολλές λεπτομέρειες αλλά ίσως αν κάποια κοπέλα έχει περάσει κάτι παρόμοιο θα καταλαβαίνει... δεν ξέρω τι να κάνω.... τον αγαπάω και με κάνει και νιώθω ότι με αγαπάει κι αυτός, αλλά με το να μη θέλει δεύτερη προσπάθεια για την εξωσωματική αυτό Τι δείχνει;;;;; Πώς θα έπρεπε να το πάρω;;;

Είναι αρκετές οι φορές που τσακωνόμαστε και όλο αυτό ψυχολογικά με έχει κουράσει. Γενικά σε κάποια πράγματα μου δείχνει ότι δεν είμαστε μαζί, που θα έπρεπε σε όλα να είμαστε ένα.... Θα ήθελα πολύ να άκουγα τη γνώμη και κάποιου τρίτου γιατί εγώ είμαι πολύ μπερδεμένη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι εδώ και λίγο καιρό σε αυτό το φόρουμ λόγω του ότι έκανα μία εξωσωματική και βρήκα εδώ υποστήριξη από κάποια κορίτσια και τα ευχαριστώ, η εξωσωματική μου απέτυχε και με το σύντροφό μου είμαστε αρραβωνιασμένοι εδώ και ένα χρόνο κάναμε την προσπάθεια για την εξωσωματική με τα χίλια ζόρια γιατι δεν ήθελε δεν πιστεύει σε αυτά και δεν δέχεται κουβέντα για δεύτερη προσπάθεια. Αυτό είναι κάτι που με προβληματίζει γιατί εγώ θέλω να γίνω μάνα θέλω να αποκτήσω ένα παιδί και δεν θέλω να μου το στεριση αυτό το δικαίωμα για κάτι το οποίο μπορεί να μην πιστεύει αυτός καθώς επίσης βλέπω ότι και το οικονομικό είναι κάτι που μπαίνει ανάμεσά μας. Υπάρχουν συνεχώς προστριβές για πράγματα που θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε να υπήρχαν. Ξέρω ότι δεν λέω πολλές λεπτομέρειες αλλά ίσως αν κάποια κοπέλα έχει περάσει κάτι παρόμοιο θα καταλαβαίνει... δεν ξέρω τι να κάνω.... τον αγαπάω και με κάνει και νιώθω ότι με αγαπάει κι αυτός, αλλά με το να μη θέλει δεύτερη προσπάθεια για την εξωσωματική αυτό Τι δείχνει;;;;; Πώς θα έπρεπε να το πάρω;;;

Είναι αρκετές οι φορές που τσακωνόμαστε και όλο αυτό ψυχολογικά με έχει κουράσει. Γενικά σε κάποια πράγματα μου δείχνει ότι δεν είμαστε μαζί, που θα έπρεπε σε όλα να είμαστε ένα.... Θα ήθελα πολύ να άκουγα τη γνώμη και κάποιου τρίτου γιατί εγώ είμαι πολύ μπερδεμένη....

Χμμ αυτή είναι μια μεγάλη συζήτηση και σίγουρα δεν θα σου πούμε εμείς τι θα κάνεις εγώ απλά θα σου θέσω ένα ερώτημα (τροφή για σκέψη) ποια είναι η προτεραιότητα σου ο σύντροφος ή το παιδί;; και εννοώ μπορείς να είσαι ευτυχισμένη μαζί του χωρίς παιδί;; αν μου πεις εγώ θέλω να είμαι με αυτόν τον άνθρωπο είτε κάνουμε παιδί είτε όχι θα σου πω προχώρα και σίγουρα μπορείτε να είσαστε ευτυχισμένοι οι δύο σας αν όμως μου πεις ότι η επιθυμία σου να γίνεις μανούλα είναι ποιο δυνατή από τα συναισθήματα που έχεις γιαυτόν τον άνθρωπο  μην εγκλωβιστεις σε μια κατάσταση που θα σε κάνει δυστυχισμένη και εσένα και τον σύντροφο σου... Δυστυχώς στη ζωή δεν είναι όλα ρόδινα και κάποιες φορές πρέπει να παίρνουμε δύσκολες αποφασίσεις όταν όμως τα θέλω μας δεν συμβαδίζουν με τα θέλω του άλλου θα πρέπει να έχουμε την ανωτερότητα να αποχωρούμε όσο είναι νωρίς πριν καταδικασουμε κι εμάς και τον άλλον στη δυστυχία... Το ιδανικό θα ήταν να πειστεί για μια δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής αν όμως αυτό δεν γίνει εσύ είσαι αυτή που θα αποφασίσει τι τελικά έχει μεγαλύτερη σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:
στις πριν 10 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι εδώ και λίγο καιρό σε αυτό το φόρουμ λόγω του ότι έκανα μία εξωσωματική και βρήκα εδώ υποστήριξη από κάποια κορίτσια και τα ευχαριστώ, η εξωσωματική μου απέτυχε και με το σύντροφό μου είμαστε αρραβωνιασμένοι εδώ και ένα χρόνο κάναμε την προσπάθεια για την εξωσωματική με τα χίλια ζόρια γιατι δεν ήθελε δεν πιστεύει σε αυτά και δεν δέχεται κουβέντα για δεύτερη προσπάθεια. Αυτό είναι κάτι που με προβληματίζει γιατί εγώ θέλω να γίνω μάνα θέλω να αποκτήσω ένα παιδί και δεν θέλω να μου το στεριση αυτό το δικαίωμα για κάτι το οποίο μπορεί να μην πιστεύει αυτός καθώς επίσης βλέπω ότι και το οικονομικό είναι κάτι που μπαίνει ανάμεσά μας. Υπάρχουν συνεχώς προστριβές για πράγματα που θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε να υπήρχαν. Ξέρω ότι δεν λέω πολλές λεπτομέρειες αλλά ίσως αν κάποια κοπέλα έχει περάσει κάτι παρόμοιο θα καταλαβαίνει... δεν ξέρω τι να κάνω.... τον αγαπάω και με κάνει και νιώθω ότι με αγαπάει κι αυτός, αλλά με το να μη θέλει δεύτερη προσπάθεια για την εξωσωματική αυτό Τι δείχνει;;;;; Πώς θα έπρεπε να το πάρω;;;

Είναι αρκετές οι φορές που τσακωνόμαστε και όλο αυτό ψυχολογικά με έχει κουράσει. Γενικά σε κάποια πράγματα μου δείχνει ότι δεν είμαστε μαζί, που θα έπρεπε σε όλα να είμαστε ένα.... Θα ήθελα πολύ να άκουγα τη γνώμη και κάποιου τρίτου γιατί εγώ είμαι πολύ μπερδεμένη....

Τι εννοείς δεν πιστεύει στην εξωσωματική; Λόγω θρησκείας; Αν επιτρέπεται πιο είναι το πρόβλημα που δεν μπορείτε να κάνετε παιδάκι; Για το οικονομικό που αναφέρεις πάλι τι εννοείς; Δεν θέλει να τα δώσει στην εξωσωματική ή γενικά δεν είναι ιδιαίτερα ανοιχτοχέρης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Χμμ αυτή είναι μια μεγάλη συζήτηση και σίγουρα δεν θα σου πούμε εμείς τι θα κάνεις εγώ απλά θα σου θέσω ένα ερώτημα (τροφή για σκέψη) ποια είναι η προτεραιότητα σου ο σύντροφος ή το παιδί;; και εννοώ μπορείς να είσαι ευτυχισμένη μαζί του χωρίς παιδί;; αν μου πεις εγώ θέλω να είμαι με αυτόν τον άνθρωπο είτε κάνουμε παιδί είτε όχι θα σου πω προχώρα και σίγουρα μπορείτε να είσαστε ευτυχισμένοι οι δύο σας αν όμως μου πεις ότι η επιθυμία σου να γίνεις μανούλα είναι ποιο δυνατή από τα συναισθήματα που έχεις γιαυτόν τον άνθρωπο  μην εγκλωβιστεις σε μια κατάσταση που θα σε κάνει δυστυχισμένη και εσένα και τον σύντροφο σου... Δυστυχώς στη ζωή δεν είναι όλα ρόδινα και κάποιες φορές πρέπει να παίρνουμε δύσκολες αποφασίσεις όταν όμως τα θέλω μας δεν συμβαδίζουν με τα θέλω του άλλου θα πρέπει να έχουμε την ανωτερότητα να αποχωρούμε όσο είναι νωρίς πριν καταδικασουμε κι εμάς και τον άλλον στη δυστυχία... Το ιδανικό θα ήταν να πειστεί για μια δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής αν όμως αυτό δεν γίνει εσύ είσαι αυτή που θα αποφασίσει τι τελικά έχει μεγαλύτερη σημασία 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου...διάβασα με μεγάλη προσοχή όσα έγραψες και θεωρώ ότι μιλάς σωστά και έχεις δίκιο. Τα λόγια σου μιλάνε στις σκέψεις μου... Σκέφτομαι ότι μέχρι να έρθει η ώρα της επόμενης προσπάθειας πρέπει να πέραση τουλάχιστον ένα τρίμηνο και τώρα επειδή είμαι είδη ψυχολογικά χαλιά και καταβεβλημένη με όλα αυτά και με την εξωσωματική δεν έχω την δύναμη να κάτσω να συζητήσω για το ενδεχόμενο δεύτερης προσπάθειας. Έχω ανάγκη να ηρεμήσω λιγο, γιατί ξέρω ότι αν ανοίξω μια τέτοια κουβέντα θα έρθουμε σε αντιπαράθεση και θα χαλάστω ξανά όπως και την πρώτη φορά. Απλάε φοβίζει το γεγονός ότι δεν ξέρω τι καταλήξει θα έχει όλη αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Μου λέει ότι είναι πεταμένα λεφτά η εξωσωματική και πώς  αν θέλει ο Θεός να αποκτήσουμε παιδί θα το αποκτήσουμε. Εμείς όμως είχαμε και οι δύο πρόβλημα και κυρίως εγώ και δεν μου έδιναν πολύ χρονο για να πω ότι θα κάνω την προσπάθεια μετά από κάποιο διάστημα έπρεπε να την ξεκινήσω άμεσα, έτσι λοιπόν πίεσα καταστάσεις ήρθαμε σε ρήξη πολλές φορές για να του αλλάξω γνώμη και όλα αυτά γιατί σκεφτόταν το οικονομικό τα έξοδα πριν και μετά εφόσον και πιάναμε παιδί αλλά και ότι υπάρχει κορονοϊός και σε τι κόσμο θα φέρουμε το παιδί αυτή τη στιγμή...αυτα ήταν που μου έλεγε και που τα ίδια υποστηρίζουν και οι δικοί του. Έλεγε ότι τα έξοδα για να μεγαλώσεις ένα παιδί μετά θα είναι πολλά. Και πως αυτός δεν έχει να διαθέσει χρήματα σε αυτή τη διαδικασία. Του είχα πει ότι θα το διαθέσω όλο εγώ και όπως και έγινε. Δεν με νοιάζουν τα χρήματα δεν μετανιώνω ότι έκανα ήθελα πολύ να αποκτήσω ένα μωρακι.

Απλά βλέπω ότι συνεχίζει να υπάρχει θέμα με το οικονομικό... Όσον αφορά τα έξοδα του σπιτιού.... Αυτά θα πληρωνεις εσύ αυτά εγώ και κάπως έτσι προχωράει...μα δεν έχω τώρα ...μα ούτε και εγώ έχω...μα εγώ έδωσα τόσα εσύ έδωσες τόσα .. και όλο αυτό το θεωρώ λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η iriana είπε:

καλημέρα! εγώ πιστεύω πως η αγάπη δε λύνει όλα τα προβλήματα.. κι απ' ότι αναφέρεις εσύ, έχετε διάφορες προστριβές. επίσης το γεγονός ότι δε θέλει 2η εξωσωματική είναι σημαντικό, όπως και το ότι "δεν πιστεύει σε αυτά".. δείχνει πολλά για τον χαρακτήρα του... Δεν ξέρω γιατί οδηγηθήκατε στην εξωσωματική και τι πρόβλημα υπάρχει.. αλλά ίσως ο ίδιος να αισθάνεται μειονεκτικά και γι' αυτό να μην θέλει να επαναλάβετε τη διαδικασία..

Σε κάθε περίπτωση αυτά είναι πολύ σοβαρά θέματα για να τα προσπεράσεις και να πεις θα μείνω μαζί του χωρίς να δημιουργήσουμε οικογένεια και χωρίς να προσπαθούμε καν.. Όσο κι αν τον αγαπάς τώρα κάποια στιγμή θα σε κουράσουν όλες αυτές οι διαφωνίες (όπως ήδη σε έχουν κουράσει) και ίσως μετανιώσεις μια τέτοια απόφαση.. Επίσης, για μένα είναι εγωιστικό εκ μέρους του να μην θέλει να προσπαθήσετε 2η φορά για εξωσωματική! Θα ήταν μεγάλο λάθος για μένα λοιπόν να παρατήσεις εσύ το όνειρό σου να γίνεις μητέρα κι αυτός να μην κάνει καμία υποχώρηση.

Γενικά σκέψου τι είδους σχέση έχετε κι αν αυτό εσένα σε ικανοποιεί.. Μπορείς να ζήσεις με αυτόν τον άνθρωπο την υπόλοιπη ζωή σου και ίσως χωρίς παιδί;; Μπορείς να δεχτείς τα ελαττώματα του και να είσαι ευτυχισμένη;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου..... Όχι δεν θα μπορούσα να φανταστώ τη ζωή μου γενικά με τον οποιοδήποτε άνθρωπο χωρίς να την ολοκληρώσουμε με ένα παιδί πάντα με φανταζόμουν να βρω έναν άνθρωπο να με αγαπάει να τον αγαπάω και να κάνουμε οικογένεια απλά ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα είχα πρόβλημα εγώ αλλά και ο σύντροφός μου και δεν θα μπορούσα να αποκτήσω φυσιολογικά παιδί... Μου γράφεις ότι (το ότι δεν πιστεύει σε αυτά".. δείχνει πολλά για τον χαρακτήρα του... ) Θα ήθελες να μου πεις τι είναι αυτό που σου βγάζει ακούγοντας κάτι τέτοιο;;; Ωστόσο αυτός δεν είναι αρνητικός στο να κάνουμε εμείς προσπάθειες από μόνοι μας είναι αρνητικός όσον αφορά την διαδικασία στην οποία δεν θέλει να μπούμε ξανά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:
στις πριν 22 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Μου λέει ότι είναι πεταμένα λεφτά η εξωσωματική και πώς  αν θέλει ο Θεός να αποκτήσουμε παιδί θα το αποκτήσουμε. Εμείς όμως είχαμε και οι δύο πρόβλημα και κυρίως εγώ και δεν μου έδιναν πολύ χρονο για να πω ότι θα κάνω την προσπάθεια μετά από κάποιο διάστημα έπρεπε να την ξεκινήσω άμεσα, έτσι λοιπόν πίεσα καταστάσεις ήρθαμε σε ρήξη πολλές φορές για να του αλλάξω γνώμη και όλα αυτά γιατί σκεφτόταν το οικονομικό τα έξοδα πριν και μετά εφόσον και πιάναμε παιδί αλλά και ότι υπάρχει κορονοϊός και σε τι κόσμο θα φέρουμε το παιδί αυτή τη στιγμή...αυτα ήταν που μου έλεγε και που τα ίδια υποστηρίζουν και οι δικοί του. Έλεγε ότι τα έξοδα για να μεγαλώσεις ένα παιδί μετά θα είναι πολλά. Και πως αυτός δεν έχει να διαθέσει χρήματα σε αυτή τη διαδικασία. Του είχα πει ότι θα το διαθέσω όλο εγώ και όπως και έγινε. Δεν με νοιάζουν τα χρήματα δεν μετανιώνω ότι έκανα ήθελα πολύ να αποκτήσω ένα μωρακι.

Απλά βλέπω ότι συνεχίζει να υπάρχει θέμα με το οικονομικό... Όσον αφορά τα έξοδα του σπιτιού.... Αυτά θα πληρωνεις εσύ αυτά εγώ και κάπως έτσι προχωράει...μα δεν έχω τώρα ...μα ούτε και εγώ έχω...μα εγώ έδωσα τόσα εσύ έδωσες τόσα .. και όλο αυτό το θεωρώ λαθος

Ωπα κορίτσι μου συγνώμη που θα στο πω έτσι ωμά αλλά αυτό που περιγράφεις δεν είναι σχέση είναι συγκατοίκηση  δύο ανθρώποι που έχουν αποφασίσει να έχουν μια κοινή ζωή δεν μπορεί να μην έχουν και κοινό πορτοφόλι.. Δεν ξέρω ίσως να είμαι εγώ οπισθοδρομικη αλλά αλήθεια αυτά τα πράγματα δεν τα καταλαβαίνω τι πάει να πει εγώ θα πληρώσω αυτά κι εσύ τα άλλα και εγώ έδωσα περισσότερα αυτό το μήνα;; και με την κολλητή σου να συγκατοίκους δεν θα μετραγε το ευρώ που θα έδινε παραπάνω.. Κορίτσι μου συγνώμη και πάλι που θα στο πω ωμά αλλά αυτός ο άνθρωπος είναι τσιγκούνης και η ζωή με έναν τσιγκούνης δεν είναι καθόλου ευκολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ωπα κορίτσι μου συγνώμη που θα στο πω έτσι ωμά αλλά αυτό που περιγράφεις δεν είναι σχέση είναι συγκατοίκηση  δύο ανθρώποι που έχουν αποφασίσει να έχουν μια κοινή ζωή δεν μπορεί να μην έχουν και κοινό πορτοφόλι.. Δεν ξέρω ίσως να είμαι εγώ οπισθοδρομικη αλλά αλήθεια αυτά τα πράγματα δεν τα καταλαβαίνω τι πάει να πει εγώ θα πληρώσω αυτά κι εσύ τα άλλα και εγώ έδωσα περισσότερα αυτό το μήνα;; και με την κολλητή σου να συγκατοίκους δεν θα μετραγε το ευρώ που θα έδινε παραπάνω.. Κορίτσι μου συγνώμη και πάλι που θα στο πω ωμά αλλά αυτός ο άνθρωπος είναι τσιγκούνης και η ζωή με έναν τσιγκούνης δεν είναι καθόλου ευκολη

Όχι δεν είσαι καθόλου οπισθοδρομική και εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Και συγκεκριμένα την κουβέντα σου αυτή του την είχα πει και εγώ σε μία κουβέντα μας όταν συζητάγαμε για τα οικονομικά "ότι δεν είμαστε συγκάτοικοι ζευγάρι είμαστε" και οι συγκάτοικοι ακόμα δεν συμπεριφέρονται έτσι. Βέβαια ξέρω οτι είναι γενικά αγχώδης και ίσως επειδή δεν έχει πολύ δουλειά μετράει πολύ το κάθε τι που δίνει και ενταξη από την μία το καταλαβαίνω αλλά από την άλλη από κοινού πρέπει να βρίσκουμε μία λύση... Και όχι να προσεγγίζουμε με αυτό τον τρόπο την κατάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:
στις On 16/9/2021 at 11:22 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Μου λέει ότι είναι πεταμένα λεφτά η εξωσωματική και πώς  αν θέλει ο Θεός να αποκτήσουμε παιδί θα το αποκτήσουμε. Εμείς όμως είχαμε και οι δύο πρόβλημα και κυρίως εγώ και δεν μου έδιναν πολύ χρονο για να πω ότι θα κάνω την προσπάθεια μετά από κάποιο διάστημα έπρεπε να την ξεκινήσω άμεσα, έτσι λοιπόν πίεσα καταστάσεις ήρθαμε σε ρήξη πολλές φορές για να του αλλάξω γνώμη και όλα αυτά γιατί σκεφτόταν το οικονομικό τα έξοδα πριν και μετά εφόσον και πιάναμε παιδί αλλά και ότι υπάρχει κορονοϊός και σε τι κόσμο θα φέρουμε το παιδί αυτή τη στιγμή...αυτα ήταν που μου έλεγε και που τα ίδια υποστηρίζουν και οι δικοί του. Έλεγε ότι τα έξοδα για να μεγαλώσεις ένα παιδί μετά θα είναι πολλά. Και πως αυτός δεν έχει να διαθέσει χρήματα σε αυτή τη διαδικασία. Του είχα πει ότι θα το διαθέσω όλο εγώ και όπως και έγινε. Δεν με νοιάζουν τα χρήματα δεν μετανιώνω ότι έκανα ήθελα πολύ να αποκτήσω ένα μωρακι.

Απλά βλέπω ότι συνεχίζει να υπάρχει θέμα με το οικονομικό... Όσον αφορά τα έξοδα του σπιτιού.... Αυτά θα πληρωνεις εσύ αυτά εγώ και κάπως έτσι προχωράει...μα δεν έχω τώρα ...μα ούτε και εγώ έχω...μα εγώ έδωσα τόσα εσύ έδωσες τόσα .. και όλο αυτό το θεωρώ λαθος

Expand  

Κορίτσι μου θα συμφωνήσω με την Lacostaki. Είναι τσιγκούνης κ από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα. Είναι δυνατόν να πληρώσεις από μόνη σου την εξωσωματική; Σου έκανε κ χάρη δηλαδή που δέχτηκε να την κάνετε; Προφανώς κ δεν καίγεται να γίνει πατέρας γιατί θα έχει ευθύνες κ έξοδα… Όπως κ να έχει εσύ θα επιλέξεις. Βάλτα κάτω κ μέτρα τα. Τι σου προσφέρει αυτός ο άνθρωπος κ τι όχι; Η ζωή που αναγράφεις στο θέμα, είναι τόσο καλή μαζί του ώστε να αξίζει να συνεχιστεί;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου θα συμφωνήσω με την Lacostaki. Είναι τσιγκούνης κ από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα. Είναι δυνατόν να πληρώσεις από μόνη σου την εξωσωματική; Σου έκανε κ χάρη δηλαδή που δέχτηκε να την κάνετε; Προφανώς κ δεν καίγεται να γίνει πατέρας γιατί θα έχει ευθύνες κ έξοδα… Όπως κ να έχει εσύ θα επιλέξεις. Βάλτα κάτω κ μέτρα τα. Τι σου προσφέρει αυτός ο άνθρωπος κ τι όχι; Η ζωή που αναγράφεις στο θέμα, είναι τόσο καλή μαζί του ώστε να αξίζει να συνεχιστεί;;;

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες όλες αυτές οι σκέψεις περνάνε και από το δικό μου μυαλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η iriana είπε:

Και μιας κι έχω αϋπνίες θα σου πω κι αυτό... πριν χρόνια είχα κι εγώ σχέση με κάποιον ο οποίος θύμιζε πολύ στον δικό σου... τσιγκούνης! Αυτά που αναφέρεις τα καταλαβαίνω γιατί μου χε κάνει κι εμένα σκηνές για τα λεφτά... φυσικά χώρισα γιατί δεν μπορούσα να διανοηθώ ότι θα περάσω την υπόλοιπη ζωή μαζί του, αν και δυσκολευτηκα μέχρι να το πάρω απόφαση..

Μετά από λίγο καιρό γνώρισα τον άντρα μου, έναν υπέροχο άνθρωπο! Αυτή τη στιγμή, αν τον ξυπνήσω και του ζητήσω νερό, θα πάει χωρίς να γκρινιάξει καν που τον  ξύπνησα τέτοια ώρα ενώ θα μπορούσα να πάω μόνη μου!!! 

Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι ποτέ δεν είναι αργά για να βρεις το άλλο σου μισό, αρκεί να ξεκολλήσεις απο μια κατάσταση που δε σου αξίζει..

Εμάς σήμερα ο μικρός ξύπνησε πολύ νωρίς κ τον κράτησε ο άντρα μου για να κοιμηθώ εγω❤️. @Νουνου1 το βασικότερο είναι να σου δίνει αγάπη κ να σε προσέχει. Αν δεν σου τα προσφέρει αυτά δεν αξίζει την δικιά σου αγάπη. Θα πρέπει να ψάξεις αλλού…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Τι γλυκός!!! 😍Νομίζω κι ο δικός μου έτσι θα είναι σαν μπαμπάς! Τελικά υπάρχουν κι αυτοί οι άντρες, αρκεί να τους ψάξεις!

Δυστυχώς έχουμε μεγαλώσει σε ένα πατριάρχικο στυλ οικογένειας και κάποια πράγματα μας φαίνονται φυσιολογικά ενώ δεν είναι... Π.χ. Ο πατέρας μου ποτέ δε μας κρατησε τη νύχτα ή δε βοήθησε τη μητέρα μου άμα κλαιγαμε.. κι αυτό μου φαινόταν φυσιολογικό, μέχρι που γνώρισα τον άντρα μου.. 

Ο πρώην μου, ο τσιγκούνης ήταν επίσης και πολύ τεμπέλης..δε βοηθούσε πουθενά μέσα στο σπίτι γιατί αυτές ήταν γυναικείες δουλειές... Έτρωγε και το πιάτο το παραταγε στο τραπέζι 3 μερες αν έλειπα! κι εγώ σαν χαζή γιατί έτσι είχα μάθει από τη μάνα μου, τα έκανα όλα μόνη μου και προσπαθούσα κιόλας να αποδείξω ότι θα γίνω καλή συζηγος, αφού συχνά μου έλεγε για το πόσο καλή ήταν η μαμά του που τα έκανε όλα στο σπίτι κτλ..  ΜΟΥΤΖΩΣΤΕ ΜΕ ελεύθερα!!!! Ευτυχώς ξύπνησα και του έδωσα τα παπούτσια στο χερι!

Επίτηδες στα έλεγε για να κάνεις πιο πολλά…🤦‍♀️ Σημασία έχει ότι τελικά βρήκες τον κατάλληλο!! Μία τοξική σχέση ποτέ δεν καταλήγει καλά. Αν δεν υπάρχει κατανόηση κ στήριξη σε ένα σπίτι δύσκολα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Εμάς σήμερα ο μικρός ξύπνησε πολύ νωρίς κ τον κράτησε ο άντρα μου για να κοιμηθώ εγω❤️. @Νουνου1 το βασικότερο είναι να σου δίνει αγάπη κ να σε προσέχει. Αν δεν σου τα προσφέρει αυτά δεν αξίζει την δικιά σου αγάπη. Θα πρέπει να ψάξεις αλλού…

Χαίρομαι που έχεις την ευτυχία που ζητάς είναι πολύ όμορφο αυτό που περιγράφεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η iriana είπε:

Τι γλυκός!!! 😍Νομίζω κι ο δικός μου έτσι θα είναι σαν μπαμπάς! Τελικά υπάρχουν κι αυτοί οι άντρες, αρκεί να τους ψάξεις!

Δυστυχώς έχουμε μεγαλώσει σε ένα πατριάρχικο στυλ οικογένειας και κάποια πράγματα μας φαίνονται φυσιολογικά ενώ δεν είναι... Π.χ. Ο πατέρας μου ποτέ δε μας κρατησε τη νύχτα ή δε βοήθησε τη μητέρα μου άμα κλαιγαμε.. κι αυτό μου φαινόταν φυσιολογικό, μέχρι που γνώρισα τον άντρα μου.. 

Ο πρώην μου, ο τσιγκούνης ήταν επίσης και πολύ τεμπέλης..δε βοηθούσε πουθενά μέσα στο σπίτι γιατί αυτές ήταν γυναικείες δουλειές... Έτρωγε και το πιάτο το παραταγε στο τραπέζι 3 μερες αν έλειπα! κι εγώ σαν χαζή γιατί έτσι είχα μάθει από τη μάνα μου, τα έκανα όλα μόνη μου και προσπαθούσα κιόλας να αποδείξω ότι θα γίνω καλή συζηγος, αφού συχνά μου έλεγε για το πόσο καλή ήταν η μαμά του που τα έκανε όλα στο σπίτι κτλ..  ΜΟΥΤΖΩΣΤΕ ΜΕ ελεύθερα!!!! Ευτυχώς ξύπνησα και του έδωσα τα παπούτσια στο χερι!

Αυτό το πράγμα με τις μανάδες τους δεν μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω και εμείς έχουμε μάνα και πατέρα αλλά δεν κάνουμε έτσι δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το κόλλημα που έχουμε τη μάνα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα κορίτσια σε αυτά που σου λένε.... Το "Δεν πιστεύω σε αυτά τα πράγματα" είναι απλά μια δικαιολογία. Δηλαδή ένας άνθρωπος που έχει πρόβλημα με την καρδιά του δεν θα εμπιστευτεί την επιστήμη, να πάει να κάνει εγχείρηση για να καταφέρει να ζήσει? Με ό,τι αυτό συνεπάγεται βέβαια.... φθορά στα οικονομικά, φάρμακα, στήριξη από τον άνθρωπο του κ.α. Ομοίως κ αν θες να πετύχεις εγκυμοσύνη μπαίνεις σε μια διαδικασία αν δεν έρθει από μόνη της! Εγώ έχω να πω ένα πράγμα.... πως αποδεδειγμένα όταν ένας άνθρωπος είναι τσιγκούνης, δεν περιορίζεται μόνο στο οικονομικό κομμάτι, πάντα είναι τσιγκούνης κ στα αισθήματα!!!

Δεν το θεωρώ τραγικό να μείνεις με έναν άνθρωπο χωρίς παιδί για όλη σου την ζωή, φτάνει να είναι αυτός που θες κ να έχετε τα ίδια θέλω. Αν ας πούμε με τον άντρα μου δεν τα καταφέρναμε, δεν μπορώ να διανοηθώ μια ζωή χωρίς εκείνον... ξέρω όμως ότι θα το παλεύαμε μέχρι τέλους γιατί το θέλουμε κ οι δύο! Σκέψου καλά την ζωή σου από εδώ κ πέρα, να σκεφτείς την ζωή σου σε 7-8 χρόνια από τώρα κ αν θα είσαι ικανοποιημένη με αυτή τη ζωή! Σου εύχομαι ότι καλύτερο πραγματικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα κορίτσια σε αυτά που σου λένε.... Το "Δεν πιστεύω σε αυτά τα πράγματα" είναι απλά μια δικαιολογία. Δηλαδή ένας άνθρωπος που έχει πρόβλημα με την καρδιά του δεν θα εμπιστευτεί την επιστήμη, να πάει να κάνει εγχείρηση για να καταφέρει να ζήσει? Με ό,τι αυτό συνεπάγεται βέβαια.... φθορά στα οικονομικά, φάρμακα, στήριξη από τον άνθρωπο του κ.α. Ομοίως κ αν θες να πετύχεις εγκυμοσύνη μπαίνεις σε μια διαδικασία αν δεν έρθει από μόνη της! Εγώ έχω να πω ένα πράγμα.... πως αποδεδειγμένα όταν ένας άνθρωπος είναι τσιγκούνης, δεν περιορίζεται μόνο στο οικονομικό κομμάτι, πάντα είναι τσιγκούνης κ στα αισθήματα!!!

Δεν το θεωρώ τραγικό να μείνεις με έναν άνθρωπο χωρίς παιδί για όλη σου την ζωή, φτάνει να είναι αυτός που θες κ να έχετε τα ίδια θέλω. Αν ας πούμε με τον άντρα μου δεν τα καταφέρναμε, δεν μπορώ να διανοηθώ μια ζωή χωρίς εκείνον... ξέρω όμως ότι θα το παλεύαμε μέχρι τέλους γιατί το θέλουμε κ οι δύο! Σκέψου καλά την ζωή σου από εδώ κ πέρα, να σκεφτείς την ζωή σου σε 7-8 χρόνια από τώρα κ αν θα είσαι ικανοποιημένη με αυτή τη ζωή! Σου εύχομαι ότι καλύτερο πραγματικά!!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...  Με βοηθάνε πολύ όσα λες στο να καταλάβω ίσως αλλά και στο να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα στις σκέψεις μου... Βέβαια η αλήθεια είναι ότι επιβεβαιώνομαι και σε κάποια άλλα από αυτά που ακούω και μου λέτε και προβληματίζομαι γιατί αν έβλεπα ότι κάπου είμαι λάθος εγώ θα ήταν πιο εύκολο γιατί θα το διόρθωνα και όλα καλά ενω τώρα είναι διαφορετικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια του έκανα κουβεντα, του είπα σε γενικές γραμμές όλα όσα μου είπατε και που σκεπτομουν και εγώ. Μιλήσαμε και για το θέμα του παιδιού και για το οικονομικό , στεναχωρήθηκε πάρα πολύ δεν μιλιέται...μου είπε ότι όσο αφορά το παιδί ότι μπορεί να μην μου το δείχνει αλλά αυτός ξέρει πως νιώθει όταν βλέπει άλλα παιδάκια με τους μπαμπάδες τους. Πώς και αυτός το θέλει αλλά αν δεν μπορούμε προχωράμε δεν σταματάει η ζωή εδώ όσο για την δεύτερη προσπάθεια το οικονομικό είναι το θέμα γιατί δεν έχει τα χρήματα αλλά ακόμα και έτσι όπως είπα εγώ δεν βλέπω να μου λες έστω ότι θα το προσπαθήσουμε μόλις μπορέσουμε. Όσο τα υπόλοιπα περί σπιτιού το ίδιο του έχουν πέση πολλά μαζεμένα και ζοριζεται δεν είναι ότι έχει και δεν προσφέρει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω στενά;χωρηθει πολύ και εγώ και δεν ξέρω πως θα εξελιχθούν τώρα τα πράγματα μετά απ' ότι κουβεντιάσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:

Έχω στενά;χωρηθει πολύ και εγώ και δεν ξέρω πως θα εξελιχθούν τώρα τα πράγματα μετά απ' ότι κουβεντιάσαμε.

Τα πράγματα κορίτσι μου θα εξελιχθούν όπως πρέπει να εξελιχθούν αυτό να θυμάσαι!!!!Τέτοιες σκληρές συζητήσεις είναι απαραίτητες σε ένα ζευγάρι μπορεί να στεναχωρηθηκατε αλλά τουλάχιστον είπες αυτά που νιώθεις τώρα θεωρώ ότι και ο ίδιος θα επεξεργαστεί μέσα του αυτά που του ειπες γιατί δυστυχώς οι άντρες κάποια πράγματα δεν τα καταλαβαίνουν μόνοι τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...