Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννα στο διαβαλκανικο


EleftheriaF

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η EleftheriaF είπε:

Εγω ζητησα μονο τον ακουστικό έλεγχο σαν επιπλέον. Εκεινοι μ προτειναν αλλη μια εξέταση γ κπς μεταλλαξεις αλλα δν τ εκανα. Γενικά είμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. Ειχα ενδοιασμούς αρχικά αλλα ειναι ολοι πολυ συνεργασιμοι κ παντα εκει όλη τη μέρα. Η νεογνολογος περνάει καθε μερα ν ενημερωνει την καθε μανούλα γ τ μωρακι της βαρος ικτερο αν τρωει οτιδηποτε παρατηρει. Οι μαιες οι νοσηλευτριες τουλάχιστον 3 φορες τν μερα ν μας ελεγχουν. Πολυ βοηθητικες κ μ τν θηλασμο. Πολλες μ εδειξαν αλλα μια με βοήθησε πραγματικά. 

Ειχες το μωρο συνεχεια μαζι σου?και εγω θελω να θηλασω αρκει να με βοηθησουν.ποσο σου βγηκε το κοστος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vaso84 είπε:

Ειχες το μωρο συνεχεια μαζι σου?και εγω θελω να θηλασω αρκει να με βοηθησουν.ποσο σου βγηκε το κοστος

Εγω ειχα δίκλινο 1500συν 150 ο αναισθησιολόγος συν 62 ο ακουστικος ελεγχος. μειον 40 γτ ειχα δικο μ μοριακο. Ο γιατρός μου ειναι χωρια η αμοιβη τ. 1080 είναι τ 3κλινο. Εσυ ζητάς αν θέλεις αποκλειστικο οποτε θ τ εχεις ολη μερα. Θ τ παιρνουν μονο γ αλλαγμα. Θ σ βοηθήσουν σγρ είναι συνέχεια εκεί τ κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 4/9/2021 at 3:02 ΜΜ, ο/η mariamp είπε:

Γκουτζιουλης εγγύηση. Γέννησα τον Ιούλιο δίδυμα. Ότι θέλεις με ρωτάς... Με το καλό.

Καλησπέρα, με φυσιολογικό τοκετό γέννησες ή καισαρική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2021 at 3:02 ΜΜ, ο/η mariamp είπε:

Γκουτζιουλης εγγύηση. Γέννησα τον Ιούλιο δίδυμα. Ότι θέλεις με ρωτάς... Με το καλό.

Καλησπερα, φυσιολογικά γέννησες ή με καισαρική; Σε ποια εβδομάδα; Περιμένω 2 κοριτσάκια…. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια λοιπόν μίλησα με Διαβαλκανικο γενναω τον Ιούλη, 1550 η καισαρική, 4 βραδια, μέσα είναι όλα εκτός αμοιβή ιατρού και αναισθησιολογου. Μόνο ρούχα εξόδου μωρού και προσωπικά αντικείμενα παίρνουμε. 30 λεπτά επισκεπτηριο μόνο ο σύζυγος. Καλή μας δύναμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια λοιπόν μίλησα με Διαβαλκανικο γενναω τον Ιούλη, 1550 η καισαρική, 4 βραδια, μέσα είναι όλα εκτός αμοιβή ιατρού και αναισθησιολογου. Μόνο ρούχα εξόδου μωρού και προσωπικά αντικείμενα παίρνουμε. 30 λεπτά επισκεπτηριο μόνο ο σύζυγος. Καλή μας δύναμη! 

Με το καλό κορίτσι!!! Θα κάνεις standar καισαρική; Το 30λεπτο ισχύει κ για πρωί κ για απόγευμα απ όσο γνωρίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Με το καλό κορίτσι!!! Θα κάνεις standar καισαρική; Το 30λεπτο ισχύει κ για πρωί κ για απόγευμα απ όσο γνωρίζω.

Ναι δεν έχω άλλη επιλογή διότι είχα κάνει αφαίρεση ινομυωματος με καισαρική οπότε τώρα πάει σερί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Ναι δεν έχω άλλη επιλογή διότι είχα κάνει αφαίρεση ινομυωματος με καισαρική οπότε τώρα πάει σερί. 

Μια χαρά, θα πας με ραντεβουδάκι κ θα τελειώσετε τσάκ μπαμ. Η βλακεία είναι ότι αυξάνεται αρκετά το κόστος. Φυσιολογικά πρέπει να είναι 500€ λιγότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Γέννησα 28.07.2022 στο Διαβαλκανικο Θεσσαλονίκης εκτάκτως επειδή έσπασαν τα νερά στις 36+6. Ο μαιευτήρας μου εφημέρευε στο νοσοκομείο εκείνη τη μέρα. Αμέσως με παρέλαβε νοσηλεύτρια με καροτσάκι από την είσοδο. Μου έκανα τεστ covid ενώ έβλεπα τηλεόραση με τον σύζυγό μου δίπλα μου. Στο χειρουργείο ήταν άμεσα μια άψογη αναισθησιολογος, τρεις μαιες εκ των οποίων η μία με είχε αγκαλιά ώσπου να ολοκληρωθεί η επισκληριδιος. Σε 10 λεπτά είδα τη μικρή μου. Είχαμε συμφωνήσει να γεννήσω με καισαρική λόγω προηγηθείσας ινομυωματεκτομης. Στην αίθουσα ανάνηψης έπαιρνα τηλέφωνο να ανακοινώσω ότι γέννησα. Υπέροχο κλίμα στα δωμάτια, εγώ ήμουν σε τρίκλινο. Τέλειο φαγητό, ευγενεστατο προσωπικό, συνθήκες άψογης καθαριότητας. Το μωρό μου μπήκε Μενν και τα κορίτσια μου έφεραν θηλαστρο για να του στέλνω γάλα. Κάθε μέρα μας ενημέρωναν οι νεογνολογοι. Φύγαμε με ένα σωρό δώρα Μπιμπερό, σαμπουάν, πιπίλες κλπ. Βοηθούν όλες οι μαιες στο μητρικό θηλασμό. Ζήτησα από μια μαία και ήρθε σπίτι να μου μάθει τα πάντα για το μωρό μου (μπάνιο, τάισμα, υπνος) . Από το νοσοκομείο μας έκαναν σεμινάριο για το μπάνιο των μωρών και το θηλασμό. Θα ξανά γεννουσα εκεί άνετα. Ερχόντουσαν από όλη τη Βόρεια Ελλάδα να γεννήσουν εκεί. Πραγματικά μέσα στη δυσκολία του πρώτου παιδιού και της καισαρικης το μαιευτικό τμήμα του Διαβαλκανικου ήταν άψογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Γέννησα 28.07.2022 στο Διαβαλκανικο Θεσσαλονίκης εκτάκτως επειδή έσπασαν τα νερά στις 36+6. Ο μαιευτήρας μου εφημέρευε στο νοσοκομείο εκείνη τη μέρα. Αμέσως με παρέλαβε νοσηλεύτρια με καροτσάκι από την είσοδο. Μου έκανα τεστ covid ενώ έβλεπα τηλεόραση με τον σύζυγό μου δίπλα μου. Στο χειρουργείο ήταν άμεσα μια άψογη αναισθησιολογος, τρεις μαιες εκ των οποίων η μία με είχε αγκαλιά ώσπου να ολοκληρωθεί η επισκληριδιος. Σε 10 λεπτά είδα τη μικρή μου. Είχαμε συμφωνήσει να γεννήσω με καισαρική λόγω προηγηθείσας ινομυωματεκτομης. Στην αίθουσα ανάνηψης έπαιρνα τηλέφωνο να ανακοινώσω ότι γέννησα. Υπέροχο κλίμα στα δωμάτια, εγώ ήμουν σε τρίκλινο. Τέλειο φαγητό, ευγενεστατο προσωπικό, συνθήκες άψογης καθαριότητας. Το μωρό μου μπήκε Μενν και τα κορίτσια μου έφεραν θηλαστρο για να του στέλνω γάλα. Κάθε μέρα μας ενημέρωναν οι νεογνολογοι. Φύγαμε με ένα σωρό δώρα Μπιμπερό, σαμπουάν, πιπίλες κλπ. Βοηθούν όλες οι μαιες στο μητρικό θηλασμό. Ζήτησα από μια μαία και ήρθε σπίτι να μου μάθει τα πάντα για το μωρό μου (μπάνιο, τάισμα, υπνος) . Από το νοσοκομείο μας έκαναν σεμινάριο για το μπάνιο των μωρών και το θηλασμό. Θα ξανά γεννουσα εκεί άνετα. Ερχόντουσαν από όλη τη Βόρεια Ελλάδα να γεννήσουν εκεί. Πραγματικά μέσα στη δυσκολία του πρώτου παιδιού και της καισαρικης το μαιευτικό τμήμα του Διαβαλκανικου ήταν άψογο. 

Ακριβώς έτσι κ εγώ κορίτσι. Γέννησα το πρώτο μου παιδάκι εκεί κ το ευχαριστήθηκα όσο τίποτα άλλο. Με το καλό σε 2,5 μήνες θα γεννήσω εκεί κ το δεύτερο❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...