Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!!! Καλά είμαι ντριμερακι μου!!! Χτες δεν έκανα καθόλου πυρετό! Πιστευω συνήλθα!!! Εσύ;;; Τι μου κάνεις;;;όλα τα κορίτσια πως είστε;;;;

Καληνερα κοριτσάκι μου!! Χαίρομαι πολύ που είστε και οι 2 καλά!! Εύχομαι και οι υπόλοιπες να είναι ναι μια χαρά!! Και εγώ είμαι καλά, έκανα χθες και τη δεύτερη δόση, και ως τώρα είμαι μια χαρά, δόξα το Θεό!! Γιατί είχα φοβηθεί πολύ!! Θα δούμε και την Τετάρτη που έχω τη β επιπέδου, αν είναι και το μωράκι μου καλά.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Τι μου κάνετε κορίτσια μου;

@Διόνημου πως είσαι εσύ;

Καλημερούδια.!! Καλά είμαι κ γω!!! Περιμένουμε τη Δευτέρα για τη Β επιπέδου να δούμε αν όλα είναι καλά! Έκλεισα και γω για τη τριτη δόση τον Γενάρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!!! Καλά είμαι ντριμερακι μου!!! Χτες δεν έκανα καθόλου πυρετό! Πιστευω συνήλθα!!! Εσύ;;; Τι μου κάνεις;;;όλα τα κορίτσια πως είστε;;;;

Αχ τέλεια!!! Μια χαρά έτσι να τα περνάμε όλα στο πόδι... Να προσέχεις από δω και πέρα ννα μη ξανακρυωσεις... 

Κοριτσάκια μου @Kanelaa και @Κουνελακι36 ανυπομονούμε κι εμείς μαζί σας να μας πείτε τα χαρούμενα νέα!!! 

Εμένα το επόμενο ραντεβού μου είναι μετά τα Χριστούγεννα, και μου φαίνεται πολύ μακριά γιατί την β επιπέδου την έκανα 23/11. Σκέφτομαι μήπως της πω να πάω πιο νωρίς αν γίνεται... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Αχ τέλεια!!! Μια χαρά έτσι να τα περνάμε όλα στο πόδι... Να προσέχεις από δω και πέρα ννα μη ξανακρυωσεις... 

Κοριτσάκια μου @Kanelaa και @Κουνελακι36 ανυπομονούμε κι εμείς μαζί σας να μας πείτε τα χαρούμενα νέα!!! 

Εμένα το επόμενο ραντεβού μου είναι μετά τα Χριστούγεννα, και μου φαίνεται πολύ μακριά γιατί την β επιπέδου την έκανα 23/11. Σκέφτομαι μήπως της πω να πάω πιο νωρίς αν γίνεται... 

 

Γιατί καλέ σε έβαλε τόσο μακριά; εννοειται να πας πιο νωρίς. Εγώ θα πάω αυτή την εβδομάδα 15 μέρες μετά τη Β επιπέδου κ σκέφτομαι να πω στο γιατρό αν δεν μου το πει ο ίδιος δλδ να πηγαίνω ανά 15 μέρες, βαραίνω πολύ ρε κορίτσια με τα 2 κ φοβάμαι. Καλύτερα να πληρώσουμε κ έναν υπέρηχο παραπάνω να γλιτώσουμε το άγχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Γιατί καλέ σε έβαλε τόσο μακριά; εννοειται να πας πιο νωρίς. Εγώ θα πάω αυτή την εβδομάδα 15 μέρες μετά τη Β επιπέδου κ σκέφτομαι να πω στο γιατρό αν δεν μου το πει ο ίδιος δλδ να πηγαίνω ανά 15 μέρες, βαραίνω πολύ ρε κορίτσια με τα 2 κ φοβάμαι. Καλύτερα να πληρώσουμε κ έναν υπέρηχο παραπάνω να γλιτώσουμε το άγχος!! 

Μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να με δει πιο νωρίς, εφόσον η β επιπέδου ήταν πολύ καλή, αιματολογικές και πίεση το ίδιο. Θα με έβλεπε μόνο αν υπήρχε κάποιο θεματακι. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω άγχος, ο μόνος λόγος που θέλω να πάω είναι για να την δω λίγο την μικρούλα... 🥰🥰🥰 Θα έχει μεγαλώσει πολύ τώρα... Εσύ με δύο μωράκια λογικό μου φαίνεται.

Εγώ τώρα λίγο άρχισα να νιώθω ένα βάρος έξτρα αλλά όχι κάτι σημαντικό... 

Ήθελα να σας ρωτήσω εσάς η κοιλίτσα σας είναι μαλακή/χαλαρή ή σκληρή/τσιτωμενη; Εμένα είναι μαλακή. Νόμιζα ότι όσο μεγαλώνει θα έπρεπε να γίνεται πιο σφιχτή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να με δει πιο νωρίς, εφόσον η β επιπέδου ήταν πολύ καλή, αιματολογικές και πίεση το ίδιο. Θα με έβλεπε μόνο αν υπήρχε κάποιο θεματακι. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω άγχος, ο μόνος λόγος που θέλω να πάω είναι για να την δω λίγο την μικρούλα... 🥰🥰🥰 Θα έχει μεγαλώσει πολύ τώρα... Εσύ με δύο μωράκια λογικό μου φαίνεται.

Εγώ τώρα λίγο άρχισα να νιώθω ένα βάρος έξτρα αλλά όχι κάτι σημαντικό... 

Ήθελα να σας ρωτήσω εσάς η κοιλίτσα σας είναι μαλακή/χαλαρή ή σκληρή/τσιτωμενη; Εμένα είναι μαλακή. Νόμιζα ότι όσο μεγαλώνει θα έπρεπε να γίνεται πιο σφιχτή... 

Εμένα είναι σκληρή και τσιτωμενη!! Και έχω βαρύνει αρκετα.. σήμερα μου την έδωσε έκανα κάποιες δουλειές και πάνω κάτω και στη σκάλα, κουράστηκα πολυ..Και εμένα ο γιατρός μου μετά τη β επιπέδου αν όλα είναι καλά, θα με ξαναδεί μετά από ένα μήνα.. δλδ 15/1.. είναι πολύ το διάστημα αλλά ας πηγαίνουν όλα καλά βρε κορίτσια και ας πηγαινουμε και πιο αραιά.. τι να πω.. και στην αρχή που πήγαινα κάθε εβδομάδα, λόγω ιστορικου πιο πολύ άγχος είχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εμένα είναι σκληρή και τσιτωμενη!! Και έχω βαρύνει αρκετα.. σήμερα μου την έδωσε έκανα κάποιες δουλειές και πάνω κάτω και στη σκάλα, κουράστηκα πολυ..Και εμένα ο γιατρός μου μετά τη β επιπέδου αν όλα είναι καλά, θα με ξαναδεί μετά από ένα μήνα.. δλδ 15/1.. είναι πολύ το διάστημα αλλά ας πηγαίνουν όλα καλά βρε κορίτσια και ας πηγαινουμε και πιο αραιά.. τι να πω.. και στην αρχή που πήγαινα κάθε εβδομάδα, λόγω ιστορικου πιο πολύ άγχος είχα.. 

Αγάπη κι όταν είσαι ξαπλωμένη είναι πάλι σκληρή ή χαλαρώνει εκεί;;;

Πόσο σε νιώθω με τις δουλειές... Και εγώ βδεν αντέχω και τις κάνω... Αλλά μην κουράζεσαι πολύ γλυκάκι μου, δεν χρειάζεται να γίνουν όλα σε μία μέρα... 

Ισχύει αυτό που λέςκι εγώ στο πρώτο τρίμηνο πήγαινα κάθε 15 και ήμουν μονίμως μέσα στο άγχος, μετά την αυχενική πάω κάθε 4 εβδομάδες και είμαι πολύ πιο χαλαρή, αλλά μωρέ θέλω να την βλέπω... Κάθε βράδυ φιλάω τους υπερήχους που έχω στο ψυγείο... 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 Κοριτσαρα μου κ γω μετά την β επιπέδου το επόμενο ραντεβού με τη γιατρο το έβαλα 15 μέρες μετα!! Ότι σε κάνει εσενα πιο ήρεμη... Και γω αν μπορούσα να τον βλέπω όλη μερα θα το έκανα 😁κ

Εμένα κατα κύριο λόγο σκληρή είναι ειδικα όταν τρώω! Εκεί να δεις τσίτα!! Το πρωί π ξυπνάω και πάω τουαλετα εκεί είναι λίγο πιο μαλακή..Βαραίνω πολύ τα απογεύματα! Μετά το μεσημεριανό θα κοιμηθώ για λίγο η αλήθεια είναι.. Και μετά άμα βγω νιώθω πως η κοιλιά θα φτάσει στο πάτωμα.. Βέβαια πλέον όσο περισσότερο βγαίνω τόσο περισσότερο αποκτώ αντοχές...

Αλλα αυτό με τη δυσπνοια που το πας??? Έχετε και σεις κορίτσια δυσπνοια?? Εγώ έχω πολύ ειδικά όταν περπατάω και μιλάω! Λαχανιαζω μέχρι και μέσα στο σπίτι με το παραμικρο! 

@Διόνηκορίτσι μου περαστικά να είναι όλα!!! Να ντύνεσαι καλά τωρα γιατί έχει κακό καιρό έξω και να προσέχεις!! 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου.... Ναι θα προσέχω !! Ευχαριστώ πολύ όλες για τα περαστικά!!! @Κουνελακι36καλή ανοσία σου εύχομαι!!!! Με το καλό να δεις το μωράκι σου!!! Θα είναι οοοοολα υπέροχα!!! 😉

@Dreamer1 κι εγώ αγαπακι έχω στις 27 ραντεβού με το γιατρό ! Αχου μωρέ γιατί δεν της λες να σε βάλει νωρίτερα;;;;!!! Εεε να το δεις λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος;;;;; Να σου φύγει η προσμονή!! ( Αν και πιστεύω δε φεύγει ποτέ αυτό)

Χμμμ η κοιλιά μου ναι ίσως είναι πιο τσιτωμενη αλλά όχι ότι δεν ζουλιεται....δεν είναι δηλαδή πέτρα!!! Οπότε μην αγχώνεσαι! Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είναι κάπως γιατί εξαρτάται και από το λίπος της γυναίκας...έτσι το έχω στο μυαλό μου...δεν ξέρω αν έχει βέβαια λογική κι αυτό που λέω! 

@Kanelaa αν και δεν κάνω πολλά περπάτηματα αγαπάκι λόγω του ότι είμαι σπίτι νιώθω υπερβολική δύσπνοια κι εγώ! Ειδικά το απόγευμα έχεις δίκιο σε αυτό!!!! Με το καλό η β επιπέδου κοριτσάκι μου περιμένουμε νέα!!!! 

@Tvz κοριτσάκι μου....εγώ μαζί σου αν με ρωτάς! Κάντε δύο υπερήχους! Να νιώθεις ασφάλεια και σιγουριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Αγάπη κι όταν είσαι ξαπλωμένη είναι πάλι σκληρή ή χαλαρώνει εκεί;;;

Πόσο σε νιώθω με τις δουλειές... Και εγώ βδεν αντέχω και τις κάνω... Αλλά μην κουράζεσαι πολύ γλυκάκι μου, δεν χρειάζεται να γίνουν όλα σε μία μέρα... 

Ισχύει αυτό που λέςκι εγώ στο πρώτο τρίμηνο πήγαινα κάθε 15 και ήμουν μονίμως μέσα στο άγχος, μετά την αυχενική πάω κάθε 4 εβδομάδες και είμαι πολύ πιο χαλαρή, αλλά μωρέ θέλω να την βλέπω... Κάθε βράδυ φιλάω τους υπερήχους που έχω στο ψυγείο... 😂😂

Μόνο το πρωί είναι κάπως πιο χαλαρή.. μετά το μεσιμερι όταν φάω, άστα να πάνε.. μετά πευτω για ύπνο και το απόγευμα τις περισσότερες φορές είμαι φούσκα τέρμα, και υποφέρω.. αναγουλες, καούρες.. όλη την ώρα με το γάλα είμαι.. αλλά από τις καούρες δεν ηρέμησα ποτέ η αλήθεια είναι.. επίσης και εγώ λαχανιαζω με το παραμικρό.. αχου μωρέ, έχεις τις φωτογραφίες στο ψυγείο?? Τι γλυκό..!!!!! και εγώ έχω τον τελευταίο υπερηχο στο τραπεζάκι του σαλονιού.. από τον πρώτο που πήρα, τον αλλάζω όταν πάρω τον καινούριο και τον φιλαω, ανά τακτά διαστήματα μες τη μέρα.. ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή ηλιόλουστη Κυριακή!! 

@Kanelaa @Κουνελακι36 περιμένω να πάτε για τη β' επιπέδου σας να περάσουν οι μέρες και να πάω κι εγώ για τη δική μου στις 20 του μήνα!!! Την περιμένω πώς και πώς την εξέταση να δω ότι όλα πάνε καλά, μόνο τότε θα ηρεμήσω! 

Κατα τ'α΄΄λλα, λογικά κι εγώ τον γιατρό μου μετά την β' επιπέδου θα τον δω σε ένα μήνα. Δε με πειράζει, αρκεί η β' επιπέδου μου να είναι καλή. Κάπου εκεί ανάμεσα θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου νομίζω. Και μέσα στις γιορτές θα κάνω και την τρίτη δόση του εμβολίου για τον κορωνοϊό. Θα έχουν περάσει 5 μήνες από την δεύτερη δόση, αλλά ο γιατρός μου είπε να την κάνω το συντομότερο. 

Δύσπνοια δεν έχω, αλλά γενικά τα απογεύματα είμαι λίγο πιο δυσκίνητη και δε βολεύομαι εύκολα. 

Εγώ έχω ένα μυικό πόνο κάτω από το στήθος στη δεξιά πλευρά μου, και στο ίδιο σημείο στην πλάτη. Δε ξέρω αν το έχει και καμιά άλλη. Είναι πολύ ενοχλητικό και άβολο αλλά δεν ανησυχώ γιατί βλέπω ότι είναι σύμπτωμα λόγω μετακίνησης των οργάνων. 

Τα συμπτώματά μας θα είναι όλο και πιο έντονα κορίτσια. Υπομονή όμως, είναι όλα μελετημένα για να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα αγάπες!!! 

Δύσπνοια ακόμα δεν έχω νοιώσει, λαχανιαζω μόνο όταν ανεβοκατεβαίνω τις σκάλες. Συνήθως περπατάω μόνη μου και δεν έχω κάποιον ννα μιλήσω οπότε δεν ξέρω αλλά πιστεύω κι εγώ αν περπατούσα και μιλούσα θα λαχανιαζα... 

Ε αφού κι εσάς τα ραντεβού σας είναι στον μήνα πάνω δεν το αλλάζω... Εγώ νόμιζα ότι είναι πολύς καιρός αλλά μάλλον έτσι γίνεται από ότι καταλαβαίνω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή ηλιόλουστη Κυριακή!! 

@Kanelaa @Κουνελακι36 περιμένω να πάτε για τη β' επιπέδου σας να περάσουν οι μέρες και να πάω κι εγώ για τη δική μου στις 20 του μήνα!!! Την περιμένω πώς και πώς την εξέταση να δω ότι όλα πάνε καλά, μόνο τότε θα ηρεμήσω! 

Κατα τ'α΄΄λλα, λογικά κι εγώ τον γιατρό μου μετά την β' επιπέδου θα τον δω σε ένα μήνα. Δε με πειράζει, αρκεί η β' επιπέδου μου να είναι καλή. Κάπου εκεί ανάμεσα θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου νομίζω. Και μέσα στις γιορτές θα κάνω και την τρίτη δόση του εμβολίου για τον κορωνοϊό. Θα έχουν περάσει 5 μήνες από την δεύτερη δόση, αλλά ο γιατρός μου είπε να την κάνω το συντομότερο. 

Δύσπνοια δεν έχω, αλλά γενικά τα απογεύματα είμαι λίγο πιο δυσκίνητη και δε βολεύομαι εύκολα. 

Εγώ έχω ένα μυικό πόνο κάτω από το στήθος στη δεξιά πλευρά μου, και στο ίδιο σημείο στην πλάτη. Δε ξέρω αν το έχει και καμιά άλλη. Είναι πολύ ενοχλητικό και άβολο αλλά δεν ανησυχώ γιατί βλέπω ότι είναι σύμπτωμα λόγω μετακίνησης των οργάνων. 

Τα συμπτώματά μας θα είναι όλο και πιο έντονα κορίτσια. Υπομονή όμως, είναι όλα μελετημένα για να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας! 

Και εγώ έχω πόνο στο σημείο που λες στα δεξιά αλλά όχι στην πλάτη.. όντως ενοχλητικό αλλά τι να κάνουμε θα μετακινούνται όλα εκεί μέσα προφανώς ο γιατρός μου πάντως δεν ανησύχησε όταν του το είπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσουπες!!! ,💓💓💓💓💓💓 

Πως μου είστε;;;; 

Λοιπόν, έχω αρχίσει και μαζεύω γενικά ρουχαλακια και δωράκια ας πούμε χτες μια θεία του άντρα μου μας πήρε μια τέλεια κουβερτουλαααα αααχ...αλλά κι εγώ παρηγγειλα κάποια πράγματα!!! Το θέμα είναι ότι η πεθερά μου μου είπε να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα και ότι η συννυφαδα μου φτιάχνει από τώρα.... 🤣 Εγώ το βρήκα λίγο υπερβολή! Να πω σε αυτό το σημείο ότι εγώ είμαι 24+1 και η συννυφαδα μου 24+2 😳😳😳 σοκ ε;;; Χαχαχα μια μέρα διάφορα εχουμε! Τελοσπαντων....

Εσείς ποτέ σκέφτεστε ; Με τον άντρα μου είπαμε Γενάρη με το που θα μπουν οι εκπτώσεις να πάμε ψωνίσουμε σχεδόν τα πάντα με μια λίστα και τότε η αλήθεια είναι θα σουλουπωσουμε το δωμάτιο λίγο. Οπότε Γενάρη θα τα πλύνω σιγά σιγά και μετά όταν θα έρθει η συρταριερα θα τα βάλω μέσα στα ντουλάπια τους και φυσικά θα αρχίσω να την φτιάχνω σιγά σιγά τη βαλίτσα...θα έχω φτάσει σίγουρα 30η εβδομάδα τότε...ε και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα τσουπες!!! ,💓💓💓💓💓💓 

Πως μου είστε;;;; 

Λοιπόν, έχω αρχίσει και μαζεύω γενικά ρουχαλακια και δωράκια ας πούμε χτες μια θεία του άντρα μου μας πήρε μια τέλεια κουβερτουλαααα αααχ...αλλά κι εγώ παρηγγειλα κάποια πράγματα!!! Το θέμα είναι ότι η πεθερά μου μου είπε να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα και ότι η συννυφαδα μου φτιάχνει από τώρα.... 🤣 Εγώ το βρήκα λίγο υπερβολή! Να πω σε αυτό το σημείο ότι εγώ είμαι 24+1 και η συννυφαδα μου 24+2 😳😳😳 σοκ ε;;; Χαχαχα μια μέρα διάφορα εχουμε! Τελοσπαντων....

Εσείς ποτέ σκέφτεστε ; Με τον άντρα μου είπαμε Γενάρη με το που θα μπουν οι εκπτώσεις να πάμε ψωνίσουμε σχεδόν τα πάντα με μια λίστα και τότε η αλήθεια είναι θα σουλουπωσουμε το δωμάτιο λίγο. Οπότε Γενάρη θα τα πλύνω σιγά σιγά και μετά όταν θα έρθει η συρταριερα θα τα βάλω μέσα στα ντουλάπια τους και φυσικά θα αρχίσω να την φτιάχνω σιγά σιγά τη βαλίτσα...θα έχω φτάσει σίγουρα 30η εβδομάδα τότε...ε και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται....

Καλημερα Διονη μου!! Ολα καλά εμείς!! Άρχισα να νιώθω τις απαλές κινησουλες του μπέμπη και είμαι πολύ χαρούμενη!! Εγω όπως είχα πει περιμένω τη β επιπέδου για να αγοράσω το οτιδήποτε οπότε ούτε λόγος για τη βαλίτσα.. και εμένα μου φαίνεται πολύ νωρίς από τώρα όπως και σένα.. σου έδωσαν λίστα με το τι χρειάζεσαι? Εμένα η μαία μου είπε όταν θα είναι ώρα θα μου πει εκείνη.. σκέψου η αδερφή μου με δίδυμα και Πητ Φεβρουάριο και δεν έχει ετοιμάσει ακόμα τίποτα, είναι και λίγο στον άνθρωπο αυτό ποσό αγχώνεται και θέλει να τα έχει όλα έτοιμα νωρίς νωρίς.. εν τω μεταξύ και εμένα μου λένε διάφορα ότι πρέπει να κάνω αλλά τους γράφω κανονικα..να κάνετε αυτό που σας βολεύει περισσότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλημερα Διονη μου!! Ολα καλά εμείς!! Άρχισα να νιώθω τις απαλές κινησουλες του μπέμπη και είμαι πολύ χαρούμενη!! Εγω όπως είχα πει περιμένω τη β επιπέδου για να αγοράσω το οτιδήποτε οπότε ούτε λόγος για τη βαλίτσα.. και εμένα μου φαίνεται πολύ νωρίς από τώρα όπως και σένα.. σου έδωσαν λίστα με το τι χρειάζεσαι? Εμένα η μαία μου είπε όταν θα είναι ώρα θα μου πει εκείνη.. σκέψου η αδερφή μου με δίδυμα και Πητ Φεβρουάριο και δεν έχει ετοιμάσει ακόμα τίποτα, είναι και λίγο στον άνθρωπο αυτό ποσό αγχώνεται και θέλει να τα έχει όλα έτοιμα νωρίς νωρίς.. εν τω μεταξύ και εμένα μου λένε διάφορα ότι πρέπει να κάνω αλλά τους γράφω κανονικα..να κάνετε αυτό που σας βολεύει περισσότερο..

Χαχαχα, κι εγώ την β' επιπέδου περιμένω για να κάνω την οποιαδήποτε κίνηση! Φαντάσου ότι σε πολλούς συγγενείς δεν το έχω πει καν. Τώρα και με τον κορωνοϊό που δε βλεπόμαστε πολύ, δεν βρίσκω το νόημα να τους πάρω τηλέφωνο επί τούτου να τους το πω. Δε θα αλλάξει και κάτι στη ζωή τους αν το μάθουν και 1 μήνα αργότερα! 😁 Μπορεί να το ανακοινώσω την Πρωτοχρονιά με το καλό, που είναι μέρα ευχών κλπ. 

Σάντυ, εσύ πότε πας για την β'επιπέδου; Νόμιζα ότι είχαμε μείνει μόνο εγώ, το Κουνελάκι και η Κανέλα. Εγώ την άλλη Δευτέρα 20 του μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα τσουπες!!! ,💓💓💓💓💓💓 

Πως μου είστε;;;; 

Λοιπόν, έχω αρχίσει και μαζεύω γενικά ρουχαλακια και δωράκια ας πούμε χτες μια θεία του άντρα μου μας πήρε μια τέλεια κουβερτουλαααα αααχ...αλλά κι εγώ παρηγγειλα κάποια πράγματα!!! Το θέμα είναι ότι η πεθερά μου μου είπε να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα και ότι η συννυφαδα μου φτιάχνει από τώρα.... 🤣 Εγώ το βρήκα λίγο υπερβολή! Να πω σε αυτό το σημείο ότι εγώ είμαι 24+1 και η συννυφαδα μου 24+2 😳😳😳 σοκ ε;;; Χαχαχα μια μέρα διάφορα εχουμε! Τελοσπαντων....

Εσείς ποτέ σκέφτεστε ; Με τον άντρα μου είπαμε Γενάρη με το που θα μπουν οι εκπτώσεις να πάμε ψωνίσουμε σχεδόν τα πάντα με μια λίστα και τότε η αλήθεια είναι θα σουλουπωσουμε το δωμάτιο λίγο. Οπότε Γενάρη θα τα πλύνω σιγά σιγά και μετά όταν θα έρθει η συρταριερα θα τα βάλω μέσα στα ντουλάπια τους και φυσικά θα αρχίσω να την φτιάχνω σιγά σιγά τη βαλίτσα...θα έχω φτάσει σίγουρα 30η εβδομάδα τότε...ε και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται....

Καλημερούδια!!! Αχ Παναγία μου, αγχώθηκα τώρα.. χαχαχχα.. εγώ Γενναρη θα ξεκινήσω σιγά σιγα  (αν είναι όλα καλά μεθαύριο). Για το μόνο που θα πάω να κοιτάξω μετά τη β επιπέδου, είναι  το καρότσι..  νομίζω για βαλίτσα σου δίνουν λίστα από το μαιευτήριο τι θα χρειαστείς για εσένα και το μωρο ( γιατί εγώ είμαι ικανή αν το κάνω μόνη μου, να πάρω ντουλάπα με Ρόδες μαζί..) 🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλημερα Διονη μου!! Ολα καλά εμείς!! Άρχισα να νιώθω τις απαλές κινησουλες του μπέμπη και είμαι πολύ χαρούμενη!! Εγω όπως είχα πει περιμένω τη β επιπέδου για να αγοράσω το οτιδήποτε οπότε ούτε λόγος για τη βαλίτσα.. και εμένα μου φαίνεται πολύ νωρίς από τώρα όπως και σένα.. σου έδωσαν λίστα με το τι χρειάζεσαι? Εμένα η μαία μου είπε όταν θα είναι ώρα θα μου πει εκείνη.. σκέψου η αδερφή μου με δίδυμα και Πητ Φεβρουάριο και δεν έχει ετοιμάσει ακόμα τίποτα, είναι και λίγο στον άνθρωπο αυτό ποσό αγχώνεται και θέλει να τα έχει όλα έτοιμα νωρίς νωρίς.. εν τω μεταξύ και εμένα μου λένε διάφορα ότι πρέπει να κάνω αλλά τους γράφω κανονικα..να κάνετε αυτό που σας βολεύει περισσότερο..

Αχ, τι τέλειο που το νιώθεις κ εσυυυ!!! Μπράβο!!! Πολύ χάρηκα!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!

Κι εγώ Διονακι από Γενάρη σκέφτομαι να ξεκινήσουμε να κάνουμε αγορές κλπ. Μέχρι στιγμής δεν έχω αγοράσει τίποτα πέρα από δύο φορμακια... Το δωμάτιο εμείς θα αρχίσουμε να το φτιάχνουμε τώρα μέσα στις γιορτές που κάθεται ο άντρας μου γιατί με τηβ δουλειά δεν προλαβαίνει κι εγώ μόνη μου δεν μπορώ!!!

Γενικά συμφωνώ ότι είναι στον άνθρωπο αυτό. Η μαμά μου που της λέω για καρότσι μου λέει από τώρα; Σε εσάς λέει γεννηθηκατε και μετά πήραμε καρότσι και τα περισσότερα πράγματα λέει στο τέλος τα πήραμε... 

Εμένα μια γνωστή μου θέλει να μου δώσει ρούχα της κόρης της. Το θέμα μου είναι όμως ότι τα έχει δώσει και σε άλλες κοπέλες και δεν ξέρω μωρέ. Θα μου πείτε θα τα πλύνεις, αλλά και πάλι δεν ξέρω. Αρνήθηκα ευγενικά αλλά δεν το κατάλαβε μάλλον και τώρα λέει έχει δύο σακούλες να μου φέρει... 

Επίσης Σάντυ μου τι τέλειαααα!!! Έτσι να συνεχίσει το μικρακι να κουνιέται και να κλωτσαει... 

Εμένα η μπεμπα εχθές το βράδυ κορίτσια κουνιόταν τόσο πολύ με το που ξάπλωσα στο κρεβάτι που με γαργαλουσε. Και μετά δημιουργούνταν εξογκώματα στην κοιλιά μου!!! 😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααααα!!!

Κι εγώ Διονακι από Γενάρη σκέφτομαι να ξεκινήσουμε να κάνουμε αγορές κλπ. Μέχρι στιγμής δεν έχω αγοράσει τίποτα πέρα από δύο φορμακια... Το δωμάτιο εμείς θα αρχίσουμε να το φτιάχνουμε τώρα μέσα στις γιορτές που κάθεται ο άντρας μου γιατί με τηβ δουλειά δεν προλαβαίνει κι εγώ μόνη μου δεν μπορώ!!!

Γενικά συμφωνώ ότι είναι στον άνθρωπο αυτό. Η μαμά μου που της λέω για καρότσι μου λέει από τώρα; Σε εσάς λέει γεννηθηκατε και μετά πήραμε καρότσι και τα περισσότερα πράγματα λέει στο τέλος τα πήραμε... 

Εμένα μια γνωστή μου θέλει να μου δώσει ρούχα της κόρης της. Το θέμα μου είναι όμως ότι τα έχει δώσει και σε άλλες κοπέλες και δεν ξέρω μωρέ. Θα μου πείτε θα τα πλύνεις, αλλά και πάλι δεν ξέρω. Αρνήθηκα ευγενικά αλλά δεν το κατάλαβε μάλλον και τώρα λέει έχει δύο σακούλες να μου φέρει... 

Επίσης Σάντυ μου τι τέλειαααα!!! Έτσι να συνεχίσει το μικρακι να κουνιέται και να κλωτσαει... 

Εμένα η μπεμπα εχθές το βράδυ κορίτσια κουνιόταν τόσο πολύ με το που ξάπλωσα στο κρεβάτι που με γαργαλουσε. Και μετά δημιουργούνταν εξογκώματα στην κοιλιά μου!!! 😂😂😂

 

Ψυχή μουυυυυυυ!!!!! Αχ Παναγία μου, δεν μπορώ αν ακούω τέτοια!!!! Μπορείς να το πιάσεις!! Αχχχχχ, τι τέλειο!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημερούδια!!! Αχ Παναγία μου, αγχώθηκα τώρα.. χαχαχχα.. εγώ Γενναρη θα ξεκινήσω σιγά σιγα  (αν είναι όλα καλά μεθαύριο). Για το μόνο που θα πάω να κοιτάξω μετά τη β επιπέδου, είναι  το καρότσι..  νομίζω για βαλίτσα σου δίνουν λίστα από το μαιευτήριο τι θα χρειαστείς για εσένα και το μωρο ( γιατί εγώ είμαι ικανή αν το κάνω μόνη μου, να πάρω ντουλάπα με Ρόδες μαζί..) 🤣🤣 

Μια από τα ίδια και εγώ.. το πρώτο πράγμα που θέλω να βρω είναι το καρότσι.. περιμένω τη β επιπέδου 22/12, να εμβολιαστω αμέσως μετά και λίγο να αναρρώσει ακόμα ο αντρουλης μου για να μπορεί να έρθει μαζί μου ώστε να πάω να δω αυτά που έχω σταμπαρει από το ίντερνετ οπότε σίγουρα καλό Ιανουάριο μέχρι να γίνουν όλα αυτά!!😄 και εγώ το ίδιο ξέρω ότι σου δίνουν λίστα για το μαιευτήριο αλλιώς καηκαμε..αυτό είναι το τελευταίο που με απασχολεί γενικά επαναπαυτηκα στο ότι θα μου πει η μαία πότε να το κάνω..εν τω μεταξύ για όλα τα μαιευτήρια είναι ίδια λίστα άραγε? Δεν έχω ρωτήσει ποτέ, ξέρω μόνο ότι διαφέρει μεταξύ ιδιωτικού και δημόσιου..με το καλό η β επιπέδου κορίτσι μου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααααα!!!

Κι εγώ Διονακι από Γενάρη σκέφτομαι να ξεκινήσουμε να κάνουμε αγορές κλπ. Μέχρι στιγμής δεν έχω αγοράσει τίποτα πέρα από δύο φορμακια... Το δωμάτιο εμείς θα αρχίσουμε να το φτιάχνουμε τώρα μέσα στις γιορτές που κάθεται ο άντρας μου γιατί με τηβ δουλειά δεν προλαβαίνει κι εγώ μόνη μου δεν μπορώ!!!

Γενικά συμφωνώ ότι είναι στον άνθρωπο αυτό. Η μαμά μου που της λέω για καρότσι μου λέει από τώρα; Σε εσάς λέει γεννηθηκατε και μετά πήραμε καρότσι και τα περισσότερα πράγματα λέει στο τέλος τα πήραμε... 

Εμένα μια γνωστή μου θέλει να μου δώσει ρούχα της κόρης της. Το θέμα μου είναι όμως ότι τα έχει δώσει και σε άλλες κοπέλες και δεν ξέρω μωρέ. Θα μου πείτε θα τα πλύνεις, αλλά και πάλι δεν ξέρω. Αρνήθηκα ευγενικά αλλά δεν το κατάλαβε μάλλον και τώρα λέει έχει δύο σακούλες να μου φέρει... 

Επίσης Σάντυ μου τι τέλειαααα!!! Έτσι να συνεχίσει το μικρακι να κουνιέται και να κλωτσαει... 

Εμένα η μπεμπα εχθές το βράδυ κορίτσια κουνιόταν τόσο πολύ με το που ξάπλωσα στο κρεβάτι που με γαργαλουσε. Και μετά δημιουργούνταν εξογκώματα στην κοιλιά μου!!! 😂😂😂

 

Αχ άρχισαν να φαίνονται και εξογκώματα στην κοιλίτσα? Τι τέλεια!! Εμένα οι κινήσεις του είναι απαλές, και λόγω πλακουντα σίγουρα αλλά πλέον τις καταλαβαινω..και εγώ το βράδυ όταν είμαι ήρεμη τον καταλαβαίνω τον μικρούλη αρκετα.. ο γιατρός λέει ότι αν παλουκωθω λιγο και την υπόλοιπη μέρα μια χαρά θα τον νιώθω αλλά μπα δύσκολο αυτό οπότε το βραδάκι κάνουμε παρτάκι εκεί μέσα.. ο άντρας μου ακόμα δεν νιώθει τίποτα όταν βάζει το χέρι και εκνευρίζεται χιχι!! Δεν του κάνει τη χάρη.. όσο για τα ρούχα σε καταλαβαίνω να το σκέφτεσαι.. ειδικά που έχουν αλλάξει και άλλα χέρια αλλά να κάνεις αυτό που νιώθεις γιατι έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ αν τελικά τα πάρεις από ευγένεια για να μην την προσβάλλεις και δεν τα πολυχρησιμοποιησεις είναι λίγο κρίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Χαχαχα, κι εγώ την β' επιπέδου περιμένω για να κάνω την οποιαδήποτε κίνηση! Φαντάσου ότι σε πολλούς συγγενείς δεν το έχω πει καν. Τώρα και με τον κορωνοϊό που δε βλεπόμαστε πολύ, δεν βρίσκω το νόημα να τους πάρω τηλέφωνο επί τούτου να τους το πω. Δε θα αλλάξει και κάτι στη ζωή τους αν το μάθουν και 1 μήνα αργότερα! 😁 Μπορεί να το ανακοινώσω την Πρωτοχρονιά με το καλό, που είναι μέρα ευχών κλπ. 

Σάντυ, εσύ πότε πας για την β'επιπέδου; Νόμιζα ότι είχαμε μείνει μόνο εγώ, το Κουνελάκι και η Κανέλα. Εγώ την άλλη Δευτέρα 20 του μήνα. 

Ούτε εγώ το έχω πει σε όλους.. κάποιοι το έμαθαν και με ρώτησαν και απλά δεν το αρνήθηκα αλλά από μόνη μου ούτε καν να το πω στα καλά καθούμενα..καλά κάνεις!! Σχεδόν μαζί είμαστε κοριτσι.. εγώ έχω στις 22/12 επιτέλους με έχει πιάσει κλασσικά ανυπομονησία.. με το καλό και σε σένα!! ❤️Πρέπει να είναι υπέροχη εξέταση! Ο άντρας μου από τώρα γκρινιάζει που δεν μπορεί να είναι και επιμένει να έρθει γιατί στην αυχενική είχε περάσει τέλεια!! Αλλά θα του δείξω το βιντεάκι και τις φωτό τι να κάνουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κοριτσια και εγώ δύσπνοια που λέγατε δεν έχω.. το λαχάνιασμα όμως φουλ.. και μάλιστα το έχω από την αρχή.. λαχανιαζω στις σκάλες, με την παλιομασκα που φοράμε παντού, συνέχεια λαχανιαζω.. επίσης έχω και ταχυπαλμια πολύ συχνα.. τελευταία φορά που με μέτρησε ο γιατρός στο ραντεβού είχα 120 παλμούς.. τον ρώτησα και μου είπε ότι είναι από την εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Μια από τα ίδια και εγώ.. το πρώτο πράγμα που θέλω να βρω είναι το καρότσι.. περιμένω τη β επιπέδου 22/12, να εμβολιαστω αμέσως μετά και λίγο να αναρρώσει ακόμα ο αντρουλης μου για να μπορεί να έρθει μαζί μου ώστε να πάω να δω αυτά που έχω σταμπαρει από το ίντερνετ οπότε σίγουρα καλό Ιανουάριο μέχρι να γίνουν όλα αυτά!!😄 και εγώ το ίδιο ξέρω ότι σου δίνουν λίστα για το μαιευτήριο αλλιώς καηκαμε..αυτό είναι το τελευταίο που με απασχολεί γενικά επαναπαυτηκα στο ότι θα μου πει η μαία πότε να το κάνω..εν τω μεταξύ για όλα τα μαιευτήρια είναι ίδια λίστα άραγε? Δεν έχω ρωτήσει ποτέ, ξέρω μόνο ότι διαφέρει μεταξύ ιδιωτικού και δημόσιου..με το καλό η β επιπέδου κορίτσι μου!!❤️

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου!!! Με το καλό όλες οι β επιπέδου που δεν έχουν γίνει!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...