Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

Πολλές πολλές καλημερες κορίτσια μουυυ!!! 

Έχω μια απορία.. Νομίζω πως νιώθω το μωρουλι κάθε μέρα πλεον(νιώθω χτυπηματακια κάτω δεξιά στη κοιλιά η πιο σπάνια κάτω αριστερά) αλλά δεν θα το νιώθω κάθε μέρα με τον ίδιο ρυθμό.. Δλδ τη μία μέρα θα το νιώθω έντονα το πρωί και το βράδυ, την άλλη το μεσημέρι, την άλλη μονο το βράδυ αλλά υπάρχουν κ περιπτώσεις να το νιώσω λιγάκι μέσα στη μέρα...Στην γιατρό μου θα πάω τη Δευτέρα και μέχρι να πάω θα σκασω απ ότι καταλαβαίνετε αχαχα

Αν μπορείτε πείτε μου τις εμπειρίες σας!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Πολλές πολλές καλημερες κορίτσια μουυυ!!! 

Έχω μια απορία.. Νομίζω πως νιώθω το μωρουλι κάθε μέρα πλεον(νιώθω χτυπηματακια κάτω δεξιά στη κοιλιά η πιο σπάνια κάτω αριστερά) αλλά δεν θα το νιώθω κάθε μέρα με τον ίδιο ρυθμό.. Δλδ τη μία μέρα θα το νιώθω έντονα το πρωί και το βράδυ, την άλλη το μεσημέρι, την άλλη μονο το βράδυ αλλά υπάρχουν κ περιπτώσεις να το νιώσω λιγάκι μέσα στη μέρα...Στην γιατρό μου θα πάω τη Δευτέρα και μέχρι να πάω θα σκασω απ ότι καταλαβαίνετε αχαχα

Αν μπορείτε πείτε μου τις εμπειρίες σας!!! ❤️

Κρίμα που δεν έχω εμπειρία να σου πω, καθώς ακόμα δεν νιώθω τίποτα ( και έχω αρχίσει λίγο να ανησυχώ, πάλι) πόσο είσαι τώρα κορίτσι μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κρίμα που δεν έχω εμπειρία να σου πω, καθώς ακόμα δεν νιώθω τίποτα ( και έχω αρχίσει λίγο να ανησυχώ, πάλι) πόσο είσαι τώρα κορίτσι μου??

Μην αγχώνεσαι κοριτσαρα μου, η καθεμία μας το νιώθει σε άλλη βδομάδα, μου το είπε και η γιατρός! Η κουμπάρα μου πχ το ένιωσε να κλωτσάει στην 26η βδομάδα, τα φτερουγισματακια τα ένιωσε λίγο πιο νωρίς κ αυτη! Εγώ τώρα είμαι στην 19+4!εσυ σε ποια βδομάδα είσαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Πολλές πολλές καλημερες κορίτσια μουυυ!!! 

Έχω μια απορία.. Νομίζω πως νιώθω το μωρουλι κάθε μέρα πλεον(νιώθω χτυπηματακια κάτω δεξιά στη κοιλιά η πιο σπάνια κάτω αριστερά) αλλά δεν θα το νιώθω κάθε μέρα με τον ίδιο ρυθμό.. Δλδ τη μία μέρα θα το νιώθω έντονα το πρωί και το βράδυ, την άλλη το μεσημέρι, την άλλη μονο το βράδυ αλλά υπάρχουν κ περιπτώσεις να το νιώσω λιγάκι μέσα στη μέρα...Στην γιατρό μου θα πάω τη Δευτέρα και μέχρι να πάω θα σκασω απ ότι καταλαβαίνετε αχαχα

Αν μπορείτε πείτε μου τις εμπειρίες σας!!! ❤️

Καλημέρα κορίτσι μου.

Είναι απολύτως φυσιολογικό αυτό. Κι εγώ τώρα που την νιώθω έντονα την μπέμπα μου δεν την νιώθω όλη μέρα. Έχει μέρες που είναι πολύ ήσυχη και μέρες που γίνεται πόλεμος. Εχθές συγκεκριμένα μέσα στη μέρα την ένιωθα ελάχιστα το βράδυ κατά τις 3 που ξύπνησα να παω τουαλέτα μετά δεν με άφησε να κοιμηθώ 😂 ένιωθα λες και πάλευε μέσα στην κοιλιά μου! 😂 Σήμερα από το πρωί την ένιωσα ξανά τώρα. 

Μην ξεχνάς ότι όσο κουνιομαστε αυτά νανουριζονται οπότε μέσα στην μέρα είναι πιο ήσυχα συνήθως, όχι πάντα. 

Οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κρίμα που δεν έχω εμπειρία να σου πω, καθώς ακόμα δεν νιώθω τίποτα ( και έχω αρχίσει λίγο να ανησυχώ, πάλι) πόσο είσαι τώρα κορίτσι μου??

Κοριτσάκι μου κι εσύ μην αγχώνεσαι η πλειοψηφία των γυναικών αρχίζει μετά την 21 πρώτη εβδομάδα να νιώθω το μωράκι. Έχει να κάνει με την θέση  του πλακούντα, με το σώμα της κάθε γυναίκας, με το μωράκι άλλα είναι πιο ήσυχα και άλλα πιο ζωηρά. Άσε που μπορεί να το έχεις νιώσει και να μην το κατάλαβες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μου!

Σήμερα έκανα την πρώτη δόση του εμβολιου πριν δύο ώρες. Ο φόβος μεγάλος.

Η νοσοκόμα με κορόιδευε καλά μου έλεγε εδώ θα γεννήσεις και φοβάσαι να κάνεις το εμβόλιο; και να σας πω την αλήθεια θα προτιμούσα να είχε φτάσει ο καιρό να γεννήσω χωρίς να χρειαστεί να κάνω κανένα εμβολιο. 

Από το εμβολιαστικο κέντρο γενικά με καθησύχασαν πολύ, και μου είπαν ότι πολλές έγκυες  έχουν κάνει ντο εμβόλιο χωρίς καμία σοβαρή παρενέργεια... Η γλυκούλα η γιατρός μου βέβαια τα τραβάει όλα που την σπαμαρω με μηνύματα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μου!

Σήμερα έκανα την πρώτη δόση του εμβολιου πριν δύο ώρες. Ο φόβος μεγάλος.

Η νοσοκόμα με κορόιδευε καλά μου έλεγε εδώ θα γεννήσεις και φοβάσαι να κάνεις το εμβόλιο; και να σας πω την αλήθεια θα προτιμούσα να είχε φτάσει ο καιρό να γεννήσω χωρίς να χρειαστεί να κάνω κανένα εμβολιο. 

Από το εμβολιαστικο κέντρο γενικά με καθησύχασαν πολύ, και μου είπαν ότι πολλές έγκυες  έχουν κάνει ντο εμβόλιο χωρίς καμία σοβαρή παρενέργεια... Η γλυκούλα η γιατρός μου βέβαια τα τραβάει όλα που την σπαμαρω με μηνύματα... 

 

Καλημερούδια!!!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! 😊Χθες τον ένιωσα πολύ λίγο τον μικρό και αγχώθηκα!! Αλλά αυτό γίνεται πριν πάω και στη γιατρό, με πιάνει το άγχος μου να είναι όλα καλά!!

Για το εμβόλιο μην αγχώνεσαι καθόλου! Και η δική μου γιατρός είναι απίστευτα θετική στο εμβόλιο και σκέψου μου έχει πει να προσέχω και πάρα πολύ αν έρχομαι σε επαφή με άτομα π δεν έχουν κάνει το εμβόλιο και ας είμαι εγώ εμβολιασμενη... Έχουν κάνει πολλές έγκυες μέχρι τώρα! Θα δεις πως όλα θα είναι καλά! Μόνο το χέρι σου μπορεί να σε πονάει και αν ανεβάσεις λίγα δέκατα αλλά είναι κ ανάλογα τον οργανισμό! Ειδικά οι γιατροί μας δεν πιστεύω πως θα το παίζανε κορώνα γράμματα με τα μωρουλια μας.. Έτσι το σκέφτομαι εγω😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Καλημερούδια!!!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! 😊Χθες τον ένιωσα πολύ λίγο τον μικρό και αγχώθηκα!! Αλλά αυτό γίνεται πριν πάω και στη γιατρό, με πιάνει το άγχος μου να είναι όλα καλά!!

Για το εμβόλιο μην αγχώνεσαι καθόλου! Και η δική μου γιατρός είναι απίστευτα θετική στο εμβόλιο και σκέψου μου έχει πει να προσέχω και πάρα πολύ αν έρχομαι σε επαφή με άτομα π δεν έχουν κάνει το εμβόλιο και ας είμαι εγώ εμβολιασμενη... Έχουν κάνει πολλές έγκυες μέχρι τώρα! Θα δεις πως όλα θα είναι καλά! Μόνο το χέρι σου μπορεί να σε πονάει και αν ανεβάσεις λίγα δέκατα αλλά είναι κ ανάλογα τον οργανισμό! Ειδικά οι γιατροί μας δεν πιστεύω πως θα το παίζανε κορώνα γράμματα με τα μωρουλια μας.. Έτσι το σκέφτομαι εγω😊

Ναι κι εγώ αυτό σκέφτομαι την εμπιστεύομαι πολύ σαν γιατρό. Ναι και μας αυτό μας είπε δεν έχει σημασία αν κάνατε εσείς το εμβόλιο θα συμπεριφέρεστε σαν να μην το έχετε κάνει. Δηλαδή δεν αλλάζει κάτι στην καθημερινότητα απλά έχεις ένα σκαλοπάτι ασφαλείας.  Κι εγώ σε ευχαριστώ. ❤️Έτσι όταν τα ακούω και από άλλους νιώθω πολύ πιο χαλαρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσαρα μου, η καθεμία μας το νιώθει σε άλλη βδομάδα, μου το είπε και η γιατρός! Η κουμπάρα μου πχ το ένιωσε να κλωτσάει στην 26η βδομάδα, τα φτερουγισματακια τα ένιωσε λίγο πιο νωρίς κ αυτη! Εγώ τώρα είμαι στην 19+4!εσυ σε ποια βδομάδα είσαι?? 

Και εγώ περίπου μαζί σου είμαι.. 19+2 !! Αγχώνομαι λίγο γιατί πήρα αντιβίωση.. ε και όπως και να έχει αγχώνομαι όταν περνάνε μέρες από τον υπερυχο.. ναι ξέρω ότι κάποιες κοπέλες αργούν να το νιώσουν.. σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! ❤️❤️🙂🙂🙂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι κι εγώ αυτό σκέφτομαι την εμπιστεύομαι πολύ σαν γιατρό. Ναι και μας αυτό μας είπε δεν έχει σημασία αν κάνατε εσείς το εμβόλιο θα συμπεριφέρεστε σαν να μην το έχετε κάνει. Δηλαδή δεν αλλάζει κάτι στην καθημερινότητα απλά έχεις ένα σκαλοπάτι ασφαλείας.  Κι εγώ σε ευχαριστώ. ❤️Έτσι όταν τα ακούω και από άλλους νιώθω πολύ πιο χαλαρά!!! 

Κ εμένα έτσι μου είπε.. είτε το κάνω είτε όχι θα συμπεριφέρομαι το ίδιο.. μεγάλη προσοχή!! Απλά αν κολλήσω δεν θα έχω το φόβο βαριάς νόσησης η εντατικής.. εμένα πάντως η πρώτη δόση με τάραξε στα δέκατα και στα ρίγη 3 μέρες.. πρέπει να πήρα το γιατρό πάνω από 10 φορές για να ηρεμώ.. εντάξει εμένα με είχε πειράξει και το απλό της γρίπης καποτε οπότε το περίμενα.. είναι θέμα οργανισμού!!! Αλλά όντως το έχουν κάνει πολλές έγκυες και όλα πήγαν καλά!! Και όπως φενεται με τις μεταλλάξεις που έρχονται όλη την ώρα νομίζω θα είμαστε πιο ήρεμες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ♥️♥️♥️ 

Ήθελα να σας ρωτήσω έχετε καθόλου κράμπες η έτσι πονακια στην κοιλιά χαμηλά ιδιαίτερα απόγευμα με βράδυ ..?? Όταν κινήστε η οταν πάρε να κάτσετε και να σηκώθητε..

Επίσης και εγώ δεν ξέρω την ακούω έχω νιώσει κάτι ..αλλά δεν είμαι σίγουρη 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κ εμένα έτσι μου είπε.. είτε το κάνω είτε όχι θα συμπεριφέρομαι το ίδιο.. μεγάλη προσοχή!! Απλά αν κολλήσω δεν θα έχω το φόβο βαριάς νόσησης η εντατικής.. εμένα πάντως η πρώτη δόση με τάραξε στα δέκατα και στα ρίγη 3 μέρες.. πρέπει να πήρα το γιατρό πάνω από 10 φορές για να ηρεμώ.. εντάξει εμένα με είχε πειράξει και το απλό της γρίπης καποτε οπότε το περίμενα.. είναι θέμα οργανισμού!!! Αλλά όντως το έχουν κάνει πολλές έγκυες και όλα πήγαν καλά!! Και όπως φενεται με τις μεταλλάξεις που έρχονται όλη την ώρα νομίζω θα είμαστε πιο ήρεμες..

Προς το παρόν δεν νιώθω κάτι.στην αρχή πόνεσε λίγο το χέρι μου αλλά τώρα ούτε αυτό νιώθω. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Και ο άντρας μου σήμερα έκανε την πρώτη δόση και αυτός προς το παρόν είναι καλά. 

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι την ηρεμία. Και επίσης θέλω να βγω για να κάνω τα ψώνια του μωρού αλλά φοβάμαι ενώ τώρα θα είναι λίγο καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ♥️♥️♥️ 

Ήθελα να σας ρωτήσω έχετε καθόλου κράμπες η έτσι πονακια στην κοιλιά χαμηλά ιδιαίτερα απόγευμα με βράδυ ..?? Όταν κινήστε η οταν πάρε να κάτσετε και να σηκώθητε..

Επίσης και εγώ δεν ξέρω την ακούω έχω νιώσει κάτι ..αλλά δεν είμαι σίγουρη 

 

Καλησπέρα kleo μου! 

Δεν νιώθω κάτι παρόμοιο πέραν από δύο τρεις φορές που πήγα να γυρίσω πλευρό και μάλλον έσφιξα την κοιλιά μου και πόνεσα λίγο. Αλλά πέρα από αυτό όχι κάτι άλλο. Ίσως σφίγγεις την κοιλίτσα σου. Πρόσεχε να δίνεις βάση σε άλλους μύες και όχι της κοιλιάς. Να το παρακολουθήσεις και αν συνεχίσει να ενημερώσεις τον γιατρό σου να σου δώσει μαγνήσιο. Νομίζω η  @Διόνη μας παίρνει μαγνήσιο για τις κράμπες σίγουρα θα ξέρει κάτι παραπάνω. 

Πολύ πιθανό να είναι το ζουζουνακι σου αυτό που νιώθεις!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα kleo μου! 

Δεν νιώθω κάτι παρόμοιο πέραν από δύο τρεις φορές που πήγα να γυρίσω πλευρό και μάλλον έσφιξα την κοιλιά μου και πόνεσα λίγο. Αλλά πέρα από αυτό όχι κάτι άλλο. Ίσως σφίγγεις την κοιλίτσα σου. Πρόσεχε να δίνεις βάση σε άλλους μύες και όχι της κοιλιάς. Να το παρακολουθήσεις και αν συνεχίσει να ενημερώσεις τον γιατρό σου να σου δώσει μαγνήσιο. Νομίζω η  @Διόνη μας παίρνει μαγνήσιο για τις κράμπες σίγουρα θα ξέρει κάτι παραπάνω. 

Πολύ πιθανό να είναι το ζουζουνακι σου αυτό που νιώθεις!!! 

 

Ευχαριστώ πολύ ..περνώ μαγνήσιο ..δεν ξέρω ίσως το κάνω και δεν το καταλαβαίνω ..έστειλα ιμειλ στη γιατρό αλλά δεν απάντησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ♥️♥️♥️ 

Ήθελα να σας ρωτήσω έχετε καθόλου κράμπες η έτσι πονακια στην κοιλιά χαμηλά ιδιαίτερα απόγευμα με βράδυ ..?? Όταν κινήστε η οταν πάρε να κάτσετε και να σηκώθητε..

Επίσης και εγώ δεν ξέρω την ακούω έχω νιώσει κάτι ..αλλά δεν είμαι σίγουρη 

 

Γειά σου Κλεω μου! Εγώ έχω πονακια χαμηλά στη κοιλιά, μάλιστα κάποιες φορές με πιάνει ένας πόνος και μετά όπως ξαφνικά με έπιασε έτσι ξαφνικά με αφήνει κιολλας.. Επίσης αν πιέσω λιγάκι τη κοιλια μ την νιώθω πάρα πολύ ευαίσθητη π με πονάει ελαφρως(όπως όταν έχουμε περίοδο και είμαστε πολύ ευαίσθητες εκεί χαμηλά) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κ εμένα έτσι μου είπε.. είτε το κάνω είτε όχι θα συμπεριφέρομαι το ίδιο.. μεγάλη προσοχή!! Απλά αν κολλήσω δεν θα έχω το φόβο βαριάς νόσησης η εντατικής.. εμένα πάντως η πρώτη δόση με τάραξε στα δέκατα και στα ρίγη 3 μέρες.. πρέπει να πήρα το γιατρό πάνω από 10 φορές για να ηρεμώ.. εντάξει εμένα με είχε πειράξει και το απλό της γρίπης καποτε οπότε το περίμενα.. είναι θέμα οργανισμού!!! Αλλά όντως το έχουν κάνει πολλές έγκυες και όλα πήγαν καλά!! Και όπως φενεται με τις μεταλλάξεις που έρχονται όλη την ώρα νομίζω θα είμαστε πιο ήρεμες..

Πιστεύω πως θα είσαι πιο ήρεμη πως άμα χτυπά ξύλο γίνει κάτι θα το περάσεις πολύ πιο ανώδυνα! Αν η πρώτη δόση σε έπιασε τόσο πολύ δεν είναι σίγουρο πως θα σε πιάσει η ή δεύτερη! Εγω στην πρώτη δεν κατάλαβα τίποτα ενω στη δεύτερη ανέβασα δεκατα.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ♥️♥️♥️ 

Ήθελα να σας ρωτήσω έχετε καθόλου κράμπες η έτσι πονακια στην κοιλιά χαμηλά ιδιαίτερα απόγευμα με βράδυ ..?? Όταν κινήστε η οταν πάρε να κάτσετε και να σηκώθητε..

Επίσης και εγώ δεν ξέρω την ακούω έχω νιώσει κάτι ..αλλά δεν είμαι σίγουρη 

 

Τι έχεις νιώσει??? Πολύ πιθανό να είναι το μικρό!! Εγώ πχ έχω νιώσει χτυπηματακια χαμηλά δεξια(ελάχιστες φορές αριστερά), μπουρμπουλιθρες και σαν να χτυπάει μια φλέβα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2021 at 8:31 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Με γειά σας κοριτσάκι μου!!! Καλές βόλτες με το καροτσάκι σας!!! 

Τέλειο ακούγεται και το μπεζ χρυσό... ❤️ Η αλήθεια είναι ότι κι εμείς που βλέπαμε για μαύρο αυτό σκεφτόμασταν, τους καλοκαιρινούς μήνες. 

Ποιο καρότσι πήρατε;

 

στις On 26/11/2021 at 11:21 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλοριζικοοοο!!! Καλές βολτουλες με τη μπεμπουλα σας!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου !!! Με το καλό τα μωράκια μας!!! Dreameraki το kikka boo angele πήραμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2021 at 3:42 ΜΜ, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα παρακολούθησα μια συζήτηση που είχατε για τις innohep κ βρίσκομαι κ εγώ στη φάση με innohep και σαλοσπιρ κάθε μέρα.Ηθελα να ρωτήσω έτυχε σε.καποια κοπέλα να βρει άδεια σύριγγα;;;Η να την έκανε κ να φοβήθηκε ότι δεν υπήρχε υγρό μέσα;;

Κορίτσι μου εγώ κάνω και ινοχεπ και σαλοσπιρ. Δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό! Απλά επειδή είμαι από εξωσωματική μια φορά στην ταραχή μου όταν έκανα ενέσεις εξωσωματικής νόμιζα ότι σε μια δεν έπεσε το υγρό.ηταν έτσι αυτές που δε φαινόταν το υγρό μέσα ώστε να δω αν είναι ακόμα εκεί ή όχι. Μήπως είχες αγχωθει λίγο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Πολλές πολλές καλημερες κορίτσια μουυυ!!! 

Έχω μια απορία.. Νομίζω πως νιώθω το μωρουλι κάθε μέρα πλεον(νιώθω χτυπηματακια κάτω δεξιά στη κοιλιά η πιο σπάνια κάτω αριστερά) αλλά δεν θα το νιώθω κάθε μέρα με τον ίδιο ρυθμό.. Δλδ τη μία μέρα θα το νιώθω έντονα το πρωί και το βράδυ, την άλλη το μεσημέρι, την άλλη μονο το βράδυ αλλά υπάρχουν κ περιπτώσεις να το νιώσω λιγάκι μέσα στη μέρα...Στην γιατρό μου θα πάω τη Δευτέρα και μέχρι να πάω θα σκασω απ ότι καταλαβαίνετε αχαχα

Αν μπορείτε πείτε μου τις εμπειρίες σας!!! ❤️

Κοριτσάκι μου μάλλον το μωράκι σου είναι! Εγώ αυτό πιστεύω! Στην αρχή εγώ το είχα περιγράψει σαν να είναι μικρές φουσκάλες στην κοιλιά μου και να σκάνε. Έτσι το ένιωθα....  💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κρίμα που δεν έχω εμπειρία να σου πω, καθώς ακόμα δεν νιώθω τίποτα ( και έχω αρχίσει λίγο να ανησυχώ, πάλι) πόσο είσαι τώρα κορίτσι μου??

Καλέ να μην ανησυχείς καθόλου!!! Αφού έχουμε πει παίζει ρόλο και ο πλακούντας !!! Αν είναι πρόσθιος ή οπίσθιος!!! Άσε που όταν θα το καταλάβεις θα πεις τοοοοσο καιρό το ένιωθα!!!!! Θα δείς!!!! Ίσως το μπερδεύεις με το εντερακι σου!!! 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μου!

Σήμερα έκανα την πρώτη δόση του εμβολιου πριν δύο ώρες. Ο φόβος μεγάλος.

Η νοσοκόμα με κορόιδευε καλά μου έλεγε εδώ θα γεννήσεις και φοβάσαι να κάνεις το εμβόλιο; και να σας πω την αλήθεια θα προτιμούσα να είχε φτάσει ο καιρό να γεννήσω χωρίς να χρειαστεί να κάνω κανένα εμβολιο. 

Από το εμβολιαστικο κέντρο γενικά με καθησύχασαν πολύ, και μου είπαν ότι πολλές έγκυες  έχουν κάνει ντο εμβόλιο χωρίς καμία σοβαρή παρενέργεια... Η γλυκούλα η γιατρός μου βέβαια τα τραβάει όλα που την σπαμαρω με μηνύματα... 

 

Καλημέρα ομορφιά μου!!! Σου εύχομαι καλή ανοσία!!!! Είσαι καλά;;; Είχες καθόλου δεκατακια ή ποναγε χεράκι;;; Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου... Όλα καλά θα  είναι!  Χαχαχαχα η γιατρός σου ήρωας αλλά για αυτό είναι κι αυτοί οι γιατροί για να μας καθησυχάζουν!! 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Γειά σου Κλεω μου! Εγώ έχω πονακια χαμηλά στη κοιλιά, μάλιστα κάποιες φορές με πιάνει ένας πόνος και μετά όπως ξαφνικά με έπιασε έτσι ξαφνικά με αφήνει κιολλας.. Επίσης αν πιέσω λιγάκι τη κοιλια μ την νιώθω πάρα πολύ ευαίσθητη π με πονάει ελαφρως(όπως όταν έχουμε περίοδο και είμαστε πολύ ευαίσθητες εκεί χαμηλά) 

 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα kleo μου! 

Δεν νιώθω κάτι παρόμοιο πέραν από δύο τρεις φορές που πήγα να γυρίσω πλευρό και μάλλον έσφιξα την κοιλιά μου και πόνεσα λίγο. Αλλά πέρα από αυτό όχι κάτι άλλο. Ίσως σφίγγεις την κοιλίτσα σου. Πρόσεχε να δίνεις βάση σε άλλους μύες και όχι της κοιλιάς. Να το παρακολουθήσεις και αν συνεχίσει να ενημερώσεις τον γιατρό σου να σου δώσει μαγνήσιο. Νομίζω η  @Διόνη μας παίρνει μαγνήσιο για τις κράμπες σίγουρα θα ξέρει κάτι παραπάνω. 

Πολύ πιθανό να είναι το ζουζουνακι σου αυτό που νιώθεις!!! 

 

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ♥️♥️♥️ 

Ήθελα να σας ρωτήσω έχετε καθόλου κράμπες η έτσι πονακια στην κοιλιά χαμηλά ιδιαίτερα απόγευμα με βράδυ ..?? Όταν κινήστε η οταν πάρε να κάτσετε και να σηκώθητε..

Επίσης και εγώ δεν ξέρω την ακούω έχω νιώσει κάτι ..αλλά δεν είμαι σίγουρη 

 

Κορίτσια μου πριν πάρω το μαγνήσιο ένιωθα αρκετές κράμπες σαν να μυρμηγκιαζε η κοιλιά μου! Τώρα όλα αυτά έχουν σταματήσει. Νομίζω και ο γιατρός και ο φαρμακοποιός μου είπαν για τις κράμπες ότι το μαγνήσιο θα με βοηθήσει επειδή η κοιλιά μεγαλώνει απότομα. @Kleo1997 πότε έχεις πάλι ραντεβού;;;;γιατί δε δοκιμάζεις να  πάρεις και ένα τηλ τη γιατρό;

Αυτό πάντως που περιγράφει η κανέλα το νιώθω ακόμα...κάποιες φορές μάλλον κοντά στις μέρες της παλιάς μου περιόδου έχω πονακια χαμηλά....και αν καμιά φορά πιέσω λίγο την κοιλίτσα μου νιώθω σαν το πόνο της περιόδου...ίσως είναι που η μήτρα μεγαλώνει. 

Πιστεύω όμως ότι το μαγνήσιο βοηθά στο να σταματήσουν οι κράμπες.

Κλέω μου δεν πιστεύω να συμβαίνει κάτι με το μωράκι σου...απλά επιδερμικά και μυϊκά η κοιλίτσα σου πονά επειδή μεγαλώνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια ομορφιές μου!! Πως είστε;; Να έχουμε μια καλή Κυριακή εύχομαι!!! 💗💗

Καλημέρα καλημέρα!!!! Όλα καλά εδώ... Εσύ πως είσαι; Επίσης εύχομαι μια καλή Κυριακή σε όλες μας!!! 

Δεν μου παρουσιάστηκε κανένα σύμπτωμα μπορώ να πω. Το χέρι μου πόνεσε λίγο αλλά για καμιά ώρα, τον άντρα μου ακόμη τον πονάει λέει, αλλά μέχρι εκεί τίποτα παραπάνω Δόξα τω θεώ! 

Το άγχος μου ακόμα το έχω μπορώ να σου πω αν και όλοι οι γιατροί με έχουν διαβεβαιώσει ότι δεν επηρεάζεται το μωράκι μου, εγώ το σκέφτομαι ακόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...