Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, καλή μας εβδομάδα κ με το καλό για τα κορίτσια που δεν έχουν κάνει ακόμα τη Β επιπέδου!! Εγώ πάντως δεν την ευχαριστήθηκα κ πολύ γιατί ζαλιζόμουν κ η στάση ανάσκελα που έφερε δυσπνοια κ παρολίγον λιποθυμία. Ευτυχώς βέβαια τα νέα ήταν καλά αλλα εγώ δεν μπορούσα να συγκεντρώθω στο μόνιτορ!! Οπότε ανυπομονώ να πάω στο γιατρό να δω τα μωράκια, να είναι μαζί κ ο άντρας μου γιατί δεν έχει καταλάβει κ πολλά ο καημένος!! Ούτε αυχενική, ούτε β επιπέδου είδε!! Κ μόλις την προηγούμενη εβδομάδα κατάλαβε την πρώτη κλωτσιά από την μικρη, ο μικρος δεν του έχει κάνει ακόμα την τιμή οσο κ αν προσπαθεί κ καημένος!! Από ψώνια κ πραγματάκια πήραμε ότι πήραμε black Friday κ μετά τπτ. Τον Ιανουάριο θα πάμε για τα μεγάλα κ απλώς ελπίζουμε ως το Φεβρουάριο να έχουμε μετακομίσει για να μπορούμε να φτιάξουμε κ κανονικά το δωματιάκι τους.. Φυσικά εγώ δεν μπορώ να συμμετέχω πάρα σε ελάχιστα από αυτά γιατί κ κουράζομαι με το παραμικρό, το λαχανιασμα ας μην το συζητήσουμε καλύτερα!! Κ γενικά φοβάμαι πολύ την προωροτητα λόγω 2 μωρών κ θεωρώ πως μόλις μπω στο 3ο τρίμηνο θα κάνω ακόμα λιγότερα, ο στόχος μας είναι να φτάσουμε στο Μάρτιο για να γεννηθούν κ ολα τα υπόλοιπα σπίτια μετακομίσεις κτλ έπονται!! Αχ είναι οι πρώτες γιορτές που χαίρομαι πραγματικά που θα έρθουν κ ας μην κάνουμε τπτ, μόνο σπίτι μας!! Μακαρι να είναι για όλες μας οι πιο ωραίες γιορτές μέχρι τις επόμενες που θα έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή μας εβδομάδα κ με το καλό για τα κορίτσια που δεν έχουν κάνει ακόμα τη Β επιπέδου!! Εγώ πάντως δεν την ευχαριστήθηκα κ πολύ γιατί ζαλιζόμουν κ η στάση ανάσκελα που έφερε δυσπνοια κ παρολίγον λιποθυμία. Ευτυχώς βέβαια τα νέα ήταν καλά αλλα εγώ δεν μπορούσα να συγκεντρώθω στο μόνιτορ!! Οπότε ανυπομονώ να πάω στο γιατρό να δω τα μωράκια, να είναι μαζί κ ο άντρας μου γιατί δεν έχει καταλάβει κ πολλά ο καημένος!! Ούτε αυχενική, ούτε β επιπέδου είδε!! Κ μόλις την προηγούμενη εβδομάδα κατάλαβε την πρώτη κλωτσιά από την μικρη, ο μικρος δεν του έχει κάνει ακόμα την τιμή οσο κ αν προσπαθεί κ καημένος!! Από ψώνια κ πραγματάκια πήραμε ότι πήραμε black Friday κ μετά τπτ. Τον Ιανουάριο θα πάμε για τα μεγάλα κ απλώς ελπίζουμε ως το Φεβρουάριο να έχουμε μετακομίσει για να μπορούμε να φτιάξουμε κ κανονικά το δωματιάκι τους.. Φυσικά εγώ δεν μπορώ να συμμετέχω πάρα σε ελάχιστα από αυτά γιατί κ κουράζομαι με το παραμικρό, το λαχανιασμα ας μην το συζητήσουμε καλύτερα!! Κ γενικά φοβάμαι πολύ την προωροτητα λόγω 2 μωρών κ θεωρώ πως μόλις μπω στο 3ο τρίμηνο θα κάνω ακόμα λιγότερα, ο στόχος μας είναι να φτάσουμε στο Μάρτιο για να γεννηθούν κ ολα τα υπόλοιπα σπίτια μετακομίσεις κτλ έπονται!! Αχ είναι οι πρώτες γιορτές που χαίρομαι πραγματικά που θα έρθουν κ ας μην κάνουμε τπτ, μόνο σπίτι μας!! Μακαρι να είναι για όλες μας οι πιο ωραίες γιορτές μέχρι τις επόμενες που θα έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!! 

Ποπό, εσύ έχεις από συμπτώματα ότι εμείς αλλά επί 2.. οπότε κουράγιο σου εύχομαι!! Μακάρι κορίτσι μου, να είναι όλες ευτυχισμένα αυτά τα Χριστούγεννα!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ άρχισαν να φαίνονται και εξογκώματα στην κοιλίτσα? Τι τέλεια!! Εμένα οι κινήσεις του είναι απαλές, και λόγω πλακουντα σίγουρα αλλά πλέον τις καταλαβαινω..και εγώ το βράδυ όταν είμαι ήρεμη τον καταλαβαίνω τον μικρούλη αρκετα.. ο γιατρός λέει ότι αν παλουκωθω λιγο και την υπόλοιπη μέρα μια χαρά θα τον νιώθω αλλά μπα δύσκολο αυτό οπότε το βραδάκι κάνουμε παρτάκι εκεί μέσα.. ο άντρας μου ακόμα δεν νιώθει τίποτα όταν βάζει το χέρι και εκνευρίζεται χιχι!! Δεν του κάνει τη χάρη.. όσο για τα ρούχα σε καταλαβαίνω να το σκέφτεσαι.. ειδικά που έχουν αλλάξει και άλλα χέρια αλλά να κάνεις αυτό που νιώθεις γιατι έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ αν τελικά τα πάρεις από ευγένεια για να μην την προσβάλλεις και δεν τα πολυχρησιμοποιησεις είναι λίγο κρίμα..

Ναιιιι αλλά μόνο το βράδυ, την υπόλοιπη μέρα επειδή κι εγώ είμαι συνέχεια στο πόδι, γιατί αλλιώς πέφτω σε κατάθλιψη απλά την νιώθω που κλωτσαει. Η μπεμπαρα είναι δραστήρια σχεδόν όλη μέρα.

Α μην νομίζεις κι ο δικός μου κάθε φορά που βάζει το χέρι του εκείνη κάνει νάζια 😂😂😂 πολύ λίγες φορές την έχει νιώσει. Λείπει και πολλές ώρες, οπότε είναι ολίγον περιοριστικό αυτό.

Ναι ρε δεν ξέρω τι να κάνω με τα ρούχα, αν ήταν από δικό μου άνθρωπο θα ήταν αλλιώς, γιατί σαν οικογένεια το έχουμε να δανειζόμαστε πράγματα ο ένας από τον άλλον. Αλλά η μπεμπουλα μου είναι το πρώτο μωρό μετά από πολύ καιρό οπότε δεν τα έχουν κρατημένα μετά από τόσα χρόνια. Ή έστω από φίλη μου. Αλλά τώρα με την κοπέλα απλά δουλεύαμε μαζί και εκτιμώ αφάνταστα αυτό που θέλει να κάνει, αλλά είμαι λίγο περίεργη με κάτι τέτοια. Δεν μου πολύ αρέσει και το στυλ που έχει η συγκεκριμένη. Δεν ξέρω θα δω τι θα κάνω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Πάντως κοριτσια και εγώ δύσπνοια που λέγατε δεν έχω.. το λαχάνιασμα όμως φουλ.. και μάλιστα το έχω από την αρχή.. λαχανιαζω στις σκάλες, με την παλιομασκα που φοράμε παντού, συνέχεια λαχανιαζω.. επίσης έχω και ταχυπαλμια πολύ συχνα.. τελευταία φορά που με μέτρησε ο γιατρός στο ραντεβού είχα 120 παλμούς.. τον ρώτησα και μου είπε ότι είναι από την εγκυμοσύνη..

Εγω νιώθω την καρδιά μου να χτυπάει πιο δυνατά απλά και αυτό επίσης είναι της εγκυμοσύνης προνόμιο... Παλμούς από την άλλη από το δεύτερο τρίμηνο και μετά είναι σταθερά στους 84 παιδιά όσες φορές μέτρησα την πίεση εκεί. Βέβαια πρίν είχα πιο λίγους 64-72 εκεί έπαιζαν οπότε ναι έχουν αυξηθεί κι εμένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααααα!!!

Κι εγώ Διονακι από Γενάρη σκέφτομαι να ξεκινήσουμε να κάνουμε αγορές κλπ. Μέχρι στιγμής δεν έχω αγοράσει τίποτα πέρα από δύο φορμακια... Το δωμάτιο εμείς θα αρχίσουμε να το φτιάχνουμε τώρα μέσα στις γιορτές που κάθεται ο άντρας μου γιατί με τηβ δουλειά δεν προλαβαίνει κι εγώ μόνη μου δεν μπορώ!!!

Γενικά συμφωνώ ότι είναι στον άνθρωπο αυτό. Η μαμά μου που της λέω για καρότσι μου λέει από τώρα; Σε εσάς λέει γεννηθηκατε και μετά πήραμε καρότσι και τα περισσότερα πράγματα λέει στο τέλος τα πήραμε... 

Εμένα μια γνωστή μου θέλει να μου δώσει ρούχα της κόρης της. Το θέμα μου είναι όμως ότι τα έχει δώσει και σε άλλες κοπέλες και δεν ξέρω μωρέ. Θα μου πείτε θα τα πλύνεις, αλλά και πάλι δεν ξέρω. Αρνήθηκα ευγενικά αλλά δεν το κατάλαβε μάλλον και τώρα λέει έχει δύο σακούλες να μου φέρει... 

Επίσης Σάντυ μου τι τέλειαααα!!! Έτσι να συνεχίσει το μικρακι να κουνιέται και να κλωτσαει... 

Εμένα η μπεμπα εχθές το βράδυ κορίτσια κουνιόταν τόσο πολύ με το που ξάπλωσα στο κρεβάτι που με γαργαλουσε. Και μετά δημιουργούνταν εξογκώματα στην κοιλιά μου!!! 😂😂😂

 

Κι εμένα η μαμά μου τα ίδια μου λέει, αφού γεννούσαν πήγαιναν για ψώνια!! Τι φάση;; Μήπως ήταν άλλες οι εποχές, πιο λίγες οι εξετάσεις, πιο πιθανές οι επιπλοκές και σου έλεγαν κάτσε να έρθει με το καλό και μετά πάμε να ψωνίσουμε; Άσε που μέχρι που με γέννησε, της έλεγαν ότι περιμένει αγόρι και στο μαιευτήριο, μετά τη νάρκωση της ευχόντουσαν "να σας ζήσει το κοριτσάκι" και έκανε αρνητικά νεύματα τύπου "λάθος τα λέτε!" 

Για τα ρουχαλάκια, μπράβο στη γνωστή σου που μοιράζεται απλόχερα τα ρουχαλάκια να τα χρησιμοποιήσουν κι άλλοι, αλλά από την άλλη δε χρειάζεται να νιώσεις άσχημα εσύ. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι και εύκολο να αρνηθείς, κάνε το όμως άλλη μία φορά λίγο πιο αισθητά από την προηγούμενη φορά που προφανώς δεν το κατάλαβε. 

Ντριμεράκι, σε ποια εβδομάδα είσαι και τη νιώθεις τόσο έντονα και φαίνεται κι όλας; Εγώ είμαι στην 22η, τη νιώθω ελαφρά αλλά ανυπομονώ να τη νιώσω και περισσότερο και βασικά να μπορέσει να τη νιώσει κι ο μπαμπάς της!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σαντουλι μου @Sandyb επιτέλους το ένιωσες το μικρακι σου!!!! Θα τρελαθώ!!!!  Άντε μωρέ να το δείς και στη β επιπέδου. Το ξέρω είναι δύσκολο για τους άντρες μας..εμένα ο άντρας.μου στον υπέρηχο στο δημόσιο δεν επιτρέπεται να μπει και κάνει πως κάνει για να πάμε στην άλλη γιατρό να δει τη μικρή.... Υπομονή!! Είναι καθόλου καλύτερα;;;

Κι εγώ πιστεύω κορίτσια μου είναι αρκετά νωρίς για βαλίτσα...βέβαια σκέφτηκα τον Ιανουάριο να τα ετοιμάσω....δηλαδή μόλις μπω στην 30η εβδομάδα...ξέρω κι εγώ...έχω ένα προαίσθημα λόγω που έχω θέμα με τον τράχηλο....οπότε δε θα αφήσω άλλο... Αλλά όχι από τώρα!! 

Σάντυ δεν έχω ιδέα...εμένα στο δημόσιο δε νομίζω να μου δώσουν λίστα...αλλά δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα γιατί υπάρχουν παντού στο διαδίκτυο. Π.χ. εδώ σε ένα που θα γεννήσει η συννυφαδα μου και είναι ιδιωτικό δεν δίνουν. 

@Tvz μου ήθελα να σε ρωτήσω...πως ξέρεις ποιο κλωτσαει ..; Είναι στη μια μεριά το ένα και στην άλλη το άλλο;; Κορίτσι μου ο,τι μπορείς κάνε...δεν πειράζει εμείς θέλουμε να βγουν καλα τα μωρά μας δεν μας νοιάζει αν θα συμμετέχουμε ή όχι... Όσο μπορείς.... 

 

αχ μακάρι κορίτσια μου να είναι υπέροχα τα Χριστούγεννα για όλες μας!! Για τις περισσότερες μαζί με τα Χριστούγεννα φεύγει και το μεγάλο κομμάτι της εγκυμοσύνης...η ουρά θα μας μείνει!!! 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναιιιι αλλά μόνο το βράδυ, την υπόλοιπη μέρα επειδή κι εγώ είμαι συνέχεια στο πόδι, γιατί αλλιώς πέφτω σε κατάθλιψη απλά την νιώθω που κλωτσαει. Η μπεμπαρα είναι δραστήρια σχεδόν όλη μέρα.

Α μην νομίζεις κι ο δικός μου κάθε φορά που βάζει το χέρι του εκείνη κάνει νάζια 😂😂😂 πολύ λίγες φορές την έχει νιώσει. Λείπει και πολλές ώρες, οπότε είναι ολίγον περιοριστικό αυτό.

Ναι ρε δεν ξέρω τι να κάνω με τα ρούχα, αν ήταν από δικό μου άνθρωπο θα ήταν αλλιώς, γιατί σαν οικογένεια το έχουμε να δανειζόμαστε πράγματα ο ένας από τον άλλον. Αλλά η μπεμπουλα μου είναι το πρώτο μωρό μετά από πολύ καιρό οπότε δεν τα έχουν κρατημένα μετά από τόσα χρόνια. Ή έστω από φίλη μου. Αλλά τώρα με την κοπέλα απλά δουλεύαμε μαζί και εκτιμώ αφάνταστα αυτό που θέλει να κάνει, αλλά είμαι λίγο περίεργη με κάτι τέτοια. Δεν μου πολύ αρέσει και το στυλ που έχει η συγκεκριμένη. Δεν ξέρω θα δω τι θα κάνω. 

 

Αχ κάνει ναζακια από τώρα στον μπαμπά η μικρή?? Φαντασου τι θα γίνει αργότερα... Εννοείται έχεις δίκιο είναι αλλιώς αν σου δώσει κάτι αδερφή ή κολλητή φίλη κλπ.. και φυσικά η πράξη της είναι υπέροχη.. έχεις κάποιο χρόνο μπροστά σου οπότε θα δεις πως θα το χειριστείς..εγώ για το μόνο που έχω μιλήσει ως τώρα είναι για ένα πολύ καλό ( λέει, δεν το έχω δει ακόμα) ρηλαξ που έχει η κουνιάδα μου και θέλει να μου το δώσει, δεν ήμουν σίγουρη αν θα αγόραζα οποτε είπα αν μαρεσει γιατί όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Αχ σαντουλι μου @Sandyb επιτέλους το ένιωσες το μικρακι σου!!!! Θα τρελαθώ!!!!  Άντε μωρέ να το δείς και στη β επιπέδου. Το ξέρω είναι δύσκολο για τους άντρες μας..εμένα ο άντρας.μου στον υπέρηχο στο δημόσιο δεν επιτρέπεται να μπει και κάνει πως κάνει για να πάμε στην άλλη γιατρό να δει τη μικρή.... Υπομονή!! Είναι καθόλου καλύτερα;;;

Κι εγώ πιστεύω κορίτσια μου είναι αρκετά νωρίς για βαλίτσα...βέβαια σκέφτηκα τον Ιανουάριο να τα ετοιμάσω....δηλαδή μόλις μπω στην 30η εβδομάδα...ξέρω κι εγώ...έχω ένα προαίσθημα λόγω που έχω θέμα με τον τράχηλο....οπότε δε θα αφήσω άλλο... Αλλά όχι από τώρα!! 

Σάντυ δεν έχω ιδέα...εμένα στο δημόσιο δε νομίζω να μου δώσουν λίστα...αλλά δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα γιατί υπάρχουν παντού στο διαδίκτυο. Π.χ. εδώ σε ένα που θα γεννήσει η συννυφαδα μου και είναι ιδιωτικό δεν δίνουν. 

@Tvz μου ήθελα να σε ρωτήσω...πως ξέρεις ποιο κλωτσαει ..; Είναι στη μια μεριά το ένα και στην άλλη το άλλο;; Κορίτσι μου ο,τι μπορείς κάνε...δεν πειράζει εμείς θέλουμε να βγουν καλα τα μωρά μας δεν μας νοιάζει αν θα συμμετέχουμε ή όχι... Όσο μπορείς.... 

 

αχ μακάρι κορίτσια μου να είναι υπέροχα τα Χριστούγεννα για όλες μας!! Για τις περισσότερες μαζί με τα Χριστούγεννα φεύγει και το μεγάλο κομμάτι της εγκυμοσύνης...η ουρά θα μας μείνει!!! 💓💓

Καλυτερευει αργά και σταθερά ο αντρουλης μου Διονακι μου.. απλά δυσκολεύεται ακόμα πολύ στο περπάτημα με τις πατερίτσες και η β επιπέδου είναι σε μια εβδομάδα δεν νομίζω να έχει αλλάξει τόσο πολύ γιαυτο του είπα ότι δεν έρθει και γκρινιάζει.. το κανονικο ραντεβού μετα με το γιατρό μου θα είναι αμέσως μετά τις γιορτές οπότε εκεί ίσως θα τα καταφέρουμε γιατί τον καταλαβαίνω και αυτόν, άλλο να μην το επιτρέπουν λόγω πανδημίας και άλλο να σε αφήνουν οι γιατροί και να μην μπορείς επειδή δεν περπατάς.. άστα να πάνε.. εγώ ξέρω ότι στο μαιευτήριο που θα πάω δίνουν λίστα άρα εντάξει θα ναι εύκολο να ετοιμαστώ.. βρε κορίτσι άσε τετοια προαισθήματα τωρα.. σε παρακολουθούν συχνά και αυτό είναι σημαντικό για την πορεία της κατάστασης.. αλήθεια πρέπει να είσαι ξάπλα συνέχεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ σαντουλι μου @Sandyb επιτέλους το ένιωσες το μικρακι σου!!!! Θα τρελαθώ!!!!  Άντε μωρέ να το δείς και στη β επιπέδου. Το ξέρω είναι δύσκολο για τους άντρες μας..εμένα ο άντρας.μου στον υπέρηχο στο δημόσιο δεν επιτρέπεται να μπει και κάνει πως κάνει για να πάμε στην άλλη γιατρό να δει τη μικρή.... Υπομονή!! Είναι καθόλου καλύτερα;;;

Κι εγώ πιστεύω κορίτσια μου είναι αρκετά νωρίς για βαλίτσα...βέβαια σκέφτηκα τον Ιανουάριο να τα ετοιμάσω....δηλαδή μόλις μπω στην 30η εβδομάδα...ξέρω κι εγώ...έχω ένα προαίσθημα λόγω που έχω θέμα με τον τράχηλο....οπότε δε θα αφήσω άλλο... Αλλά όχι από τώρα!! 

Σάντυ δεν έχω ιδέα...εμένα στο δημόσιο δε νομίζω να μου δώσουν λίστα...αλλά δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα γιατί υπάρχουν παντού στο διαδίκτυο. Π.χ. εδώ σε ένα που θα γεννήσει η συννυφαδα μου και είναι ιδιωτικό δεν δίνουν. 

@Tvz μου ήθελα να σε ρωτήσω...πως ξέρεις ποιο κλωτσαει ..; Είναι στη μια μεριά το ένα και στην άλλη το άλλο;; Κορίτσι μου ο,τι μπορείς κάνε...δεν πειράζει εμείς θέλουμε να βγουν καλα τα μωρά μας δεν μας νοιάζει αν θα συμμετέχουμε ή όχι... Όσο μπορείς.... 

 

αχ μακάρι κορίτσια μου να είναι υπέροχα τα Χριστούγεννα για όλες μας!! Για τις περισσότερες μαζί με τα Χριστούγεννα φεύγει και το μεγάλο κομμάτι της εγκυμοσύνης...η ουρά θα μας μείνει!!! 💓💓

Το ένα είναι πάνω από τον αφαλό κ το άλλο από κάτω. Οπότε ανάλογα με το που νιώθω το χτυπήματακι καταλαβαίνω κ ποιο είναι!!τώρα το αν θα έχω κ εγώ αυτά τα καρούμπαλα που όταν αλλάζουν πλευρά δεν ξέρω, γιατί ήδη η κοιλιά μου είναι τεντωμενη, δεν ξέρω αν θα έχουν κ τον απαραίτητο χώρο για να φανεί κάτι τέτοιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Καλυτερευει αργά και σταθερά ο αντρουλης μου Διονακι μου.. απλά δυσκολεύεται ακόμα πολύ στο περπάτημα με τις πατερίτσες και η β επιπέδου είναι σε μια εβδομάδα δεν νομίζω να έχει αλλάξει τόσο πολύ γιαυτο του είπα ότι δεν έρθει και γκρινιάζει.. το κανονικο ραντεβού μετα με το γιατρό μου θα είναι αμέσως μετά τις γιορτές οπότε εκεί ίσως θα τα καταφέρουμε γιατί τον καταλαβαίνω και αυτόν, άλλο να μην το επιτρέπουν λόγω πανδημίας και άλλο να σε αφήνουν οι γιατροί και να μην μπορείς επειδή δεν περπατάς.. άστα να πάνε.. εγώ ξέρω ότι στο μαιευτήριο που θα πάω δίνουν λίστα άρα εντάξει θα ναι εύκολο να ετοιμαστώ.. βρε κορίτσι άσε τετοια προαισθήματα τωρα.. σε παρακολουθούν συχνά και αυτό είναι σημαντικό για την πορεία της κατάστασης.. αλήθεια πρέπει να είσαι ξάπλα συνέχεια? 

Επειδή το νιώθω ότι κατεβαίνει προς τα κάτω όλο και πιο έντονα τώρα που φουσκώνω κάθομαι συνέχεια ξάπλα. Χτες ας πούμε πήγα στους γονείς του άντρα μ και στον μπαμπά μου αλλά το βράδυ ήμουν πάλι περίεργα! Άσε που μου φαίνεται ότι η κοιλιά μου έχει τραβηχτεί πιο κάτω.δεν είναι τόσο ψηλά. Πφφ.....δεν ξέρω βρε σαντουλι! Αχ είναι θέμα! Το ξέρω ! Ας κάνει λιιιιγο μωρέ υπομονή! Τουλάχιστον θα είναι καλά όταν θα βγει και θα χορτάσει αγκαλιές!!!!! Αγκαλιές ταισματα αλλαγές πάνας απ' ολααααα!!! 🤣🤣

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Το ένα είναι πάνω από τον αφαλό κ το άλλο από κάτω. Οπότε ανάλογα με το που νιώθω το χτυπήματακι καταλαβαίνω κ ποιο είναι!!τώρα το αν θα έχω κ εγώ αυτά τα καρούμπαλα που όταν αλλάζουν πλευρά δεν ξέρω, γιατί ήδη η κοιλιά μου είναι τεντωμενη, δεν ξέρω αν θα έχουν κ τον απαραίτητο χώρο για να φανεί κάτι τέτοιο!! 

Πάνω από τον αφαλό και κάτω από τον αφαλό ;;;; Χαχαχα πόσο τέλειο!!!νόμιζα ότι θα είναι κάπως δίπλα δίπλα!πιστεύω εσύ αν δεν έχεις καρούμπαλα αυτό που σίγουρα θα έχεις θα είναι να βλέπεις να σχηματίζονται πατούσες χεράκια χαχαχαχ όμως πιστεύω και καρούμπαλα θα έχεις και όλα.... 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 είναι θέμα αυτό! Κι εμένα μου λένε όλοι!!!! Ξέρεις τι θα κάνω εγώ;;; Θα πάρω ό,τι μου δώσουν θα κρατήσω από τον καθένα κάνα δυο τρία και τα άλλα θα τα επιστρέψω κατευθείαν και θα πω δεν τα κράτησα γιατί έχω! Όταν σου τα δώσει αυτή η κοπέλα μετά από λίγο καιρό κάνε το ίδιο. Πες της μου έφεραν ένα σωρό δωρα... Ή κάτι τέτοιο...κι εσύ κρατά κάνα δυο... Γιατί μωρέ το κάνουν από αγάπη τους καταλαβαίνω.....αλλά θέλουμε κι εμείς να τα ντύσουμε με δικό μας τρόπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@Dreamer1 είναι θέμα αυτό! Κι εμένα μου λένε όλοι!!!! Ξέρεις τι θα κάνω εγώ;;; Θα πάρω ό,τι μου δώσουν θα κρατήσω από τον καθένα κάνα δυο τρία και τα άλλα θα τα επιστρέψω κατευθείαν και θα πω δεν τα κράτησα γιατί έχω! Όταν σου τα δώσει αυτή η κοπέλα μετά από λίγο καιρό κάνε το ίδιο. Πες της μου έφεραν ένα σωρό δωρα... Ή κάτι τέτοιο...κι εσύ κρατά κάνα δυο... Γιατί μωρέ το κάνουν από αγάπη τους καταλαβαίνω.....αλλά θέλουμε κι εμείς να τα ντύσουμε με δικό μας τρόπο!!!

Καλά εμένα η πεθερά μου είχε κρατήσει κ μια κούνια ένας θεός ξέρει πόσα χρόνια κ ποιανού είναι καμιά 30αρια χρόνια σίγουρα κ ήθελε να μας ρωτήσει αν θα την πάρουμε ή όχι.. Για την ακρίβεια το θεωρούσε δεδομένο για να την ξεφορτωθεί λέει από το πατάρι, λες κ φταίω εγώ που κρατάει όλη την παλιατζουρια του καθενός!! Της είπα αν θέλεις δωστη, αν θέλεις φτιαξτη  γιατί θα την εβαφε κιόλας για να τη στήσεις σπίτι σου, αλλά εμείς δεν ξέρω αν θα τη χρησιμοποιήσουμε ποτέ κ αν θα χωράνε τα μωρά όταν θα έρθουμε για να κοιμηθούν εκεί. Κ έτσι το ξεκοψα πως θα την παίρναμε εμείς για να κοιμαται εκεί κάποιο μωρό!! Αλλά εγώ ρε κορίτσια, αν δεν είναι άτομο εμπιστοσύνης, να ειναι καθαρή κτλ αυτή που θα μου τα δώσει, σιχαίνομαι να πάρω πράγματα. Κ οι εργοδότες μου που δούλευα ως τώρα έχουν δίδυμα αλλά η μαμά είναι ότι να ναι, δλδ αυτή θέλει να ειναι καθαρή αλλά τα παιδιά είναι τόσο κακομαθημένα που τα ρούχα τους είναι μονίμως με λαδιες κτλ κ ακόμα κ το καρότσι να μου έδιναν που όπως κ να το κάνεις είναι ακριβό δε θα το έπαιρνα, σιχαίνομαι!! Μπορεί να ειμαι εγώ παράξενη δεν ξέρω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε???? Λοιπόν πήγα εγώ για την β επιπέδου.. Είδαμε τον μπέμπη, είναι ένα κουκλι!! Έχω τρελαθεί ❤️Πήραμε και 3d φωτογραφίες! Η εξέταση ήταν καλή και το μωρό μια χαρούλα😊Φτάσαμε 440γρ!! Το μόνο που ανησυχησε κάπως την γιατρό ήταν πως έχω αυξημένο αμνιακό υγρό... Αυτό είτε οφείλεται στους υδατάνθρακες και τα γλυκα(αυτή τη βδομάδα το ξεφτίλισα η αλήθεια είναι) είτε σε γαστρεντερικη λοιμωξη, τοξοπλασμα κτλ.. Αύριο πρωί πάω για αιματολογικες ούτως ή άλλως οπότε θα δείξει να μου φυγει και μένα το αγχος.. Η μαία που μίλησα μαζί της μου είπε να μην αγχώνομαι και πως όλα θα είναι καλά και κάπως καθησυχαστηκα.. Γι αυτό λογικά και έχω τα πετρώματα στη κοιλιά, λογικά οφείλονται σε συσπάσεις της μήτρας... Ήδη ξεκίνησα σήμερα και το έραψα το στοματάκι μου... Και αύριο θα πάρω ένα διατροφολόγο για να μην αγχωνομαι και για το τι θα τρώω.. Ευχηθείτε μου καλή τύχη γιατί και με κομμένο τσιγάρο και ραμμένο στόμα για το φαΐ θα αρχίζω να κελαηδαω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Καλά εμένα η πεθερά μου είχε κρατήσει κ μια κούνια ένας θεός ξέρει πόσα χρόνια κ ποιανού είναι καμιά 30αρια χρόνια σίγουρα κ ήθελε να μας ρωτήσει αν θα την πάρουμε ή όχι.. Για την ακρίβεια το θεωρούσε δεδομένο για να την ξεφορτωθεί λέει από το πατάρι, λες κ φταίω εγώ που κρατάει όλη την παλιατζουρια του καθενός!! Της είπα αν θέλεις δωστη, αν θέλεις φτιαξτη  γιατί θα την εβαφε κιόλας για να τη στήσεις σπίτι σου, αλλά εμείς δεν ξέρω αν θα τη χρησιμοποιήσουμε ποτέ κ αν θα χωράνε τα μωρά όταν θα έρθουμε για να κοιμηθούν εκεί. Κ έτσι το ξεκοψα πως θα την παίρναμε εμείς για να κοιμαται εκεί κάποιο μωρό!! Αλλά εγώ ρε κορίτσια, αν δεν είναι άτομο εμπιστοσύνης, να ειναι καθαρή κτλ αυτή που θα μου τα δώσει, σιχαίνομαι να πάρω πράγματα. Κ οι εργοδότες μου που δούλευα ως τώρα έχουν δίδυμα αλλά η μαμά είναι ότι να ναι, δλδ αυτή θέλει να ειναι καθαρή αλλά τα παιδιά είναι τόσο κακομαθημένα που τα ρούχα τους είναι μονίμως με λαδιες κτλ κ ακόμα κ το καρότσι να μου έδιναν που όπως κ να το κάνεις είναι ακριβό δε θα το έπαιρνα, σιχαίνομαι!! Μπορεί να ειμαι εγώ παράξενη δεν ξέρω!! 

Κοίταξε όπως τα περιγράφεις έχεις δίκιο!!! Εγώ δεν θα πάρω από ξένους! Έχω την κουνιάδα μου τη συννυφαδα μου και τη θεία μου που βασικά είναι στην ηλικία μου πριν λίγα χρόνια έκανε τα παιδάκια της... οπότε δεν έχω τέτοιο θέμα...και τις ξέρω και τα παιδάκια τους κάθε εβδομάδα τα συναναστρέφομαι.....εγώ έχω θέμα σε αυτό που είπα ότι θέλω να της πάρω και δικά της!!!δε θέλω να είναι όλα άλλων !! Για αυτό θα διαλέξω μερικά και τα άλλα πίσω επιστροφή κι ας παρεξηγήθουν!!!!που δε νομίζω ! Η συννυφαδα μου ήδη μου είπε ότι διάλεξε ο,τι θες αν θες γιατι μπορεί να θέλεις να αγοράσεις και δικά σου!! Ευτυχώς αυτή με κατάλαβε!!

Τώρα έτσι όπως μου τα λες αγαπάκι κι εγώ σιχαθηκα!! Εννοειται να πάρετε δικά σας πραγματάκια!!! Δεν το συζητώ!!! Αν είναι τόσο ξένοι!!!! Και για την κούνια ειδικά....αν είναι και τόσο παλιά ρε όχι ούτε καν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Κορίτσια μου πως είστε???? Λοιπόν πήγα εγώ για την β επιπέδου.. Είδαμε τον μπέμπη, είναι ένα κουκλι!! Έχω τρελαθεί ❤️Πήραμε και 3d φωτογραφίες! Η εξέταση ήταν καλή και το μωρό μια χαρούλα😊Φτάσαμε 440γρ!! Το μόνο που ανησυχησε κάπως την γιατρό ήταν πως έχω αυξημένο αμνιακό υγρό... Αυτό είτε οφείλεται στους υδατάνθρακες και τα γλυκα(αυτή τη βδομάδα το ξεφτίλισα η αλήθεια είναι) είτε σε γαστρεντερικη λοιμωξη, τοξοπλασμα κτλ.. Αύριο πρωί πάω για αιματολογικες ούτως ή άλλως οπότε θα δείξει να μου φυγει και μένα το αγχος.. Η μαία που μίλησα μαζί της μου είπε να μην αγχώνομαι και πως όλα θα είναι καλά και κάπως καθησυχαστηκα.. Γι αυτό λογικά και έχω τα πετρώματα στη κοιλιά, λογικά οφείλονται σε συσπάσεις της μήτρας... Ήδη ξεκίνησα σήμερα και το έραψα το στοματάκι μου... Και αύριο θα πάρω ένα διατροφολόγο για να μην αγχωνομαι και για το τι θα τρώω.. Ευχηθείτε μου καλή τύχη γιατί και με κομμένο τσιγάρο και ραμμένο στόμα για το φαΐ θα αρχίζω να κελαηδαω 😂😂😂

Τι κάνει το νινι μας;;; Είναι καλά;;;; Παίδαρος ολόκληρος ε;;; 💗💗💗 Ωχ τι είναι αυτό με το υγρό ;;; Μου το έλεγε και μια κοπέλα από τη δουλειά Μ ότι το είχε αυξημένο. Βέβαια δεν Μ είχε πει κάποια αιτία αλλά θυμάμαι  ότι την κούραζε πολυ!! 

Τώρα για τα άλλα τι να σου πω κι εγώ!!!! Καλή επιτυχία!!! Σε νιώθω ειδικά με τη διατροφή,κάνω κι εγω!!! Αλλά να ξέρεις οι διατροφές των εγκύων είναι πολύ πολύ πλούσιες οπότε μην σκας ομορφιά μου!!!! 

Για πες είδατε φατσούλα;;;πως σου φάνηκε ο μικρός;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kanelaa είπε:

Κορίτσια μου πως είστε???? Λοιπόν πήγα εγώ για την β επιπέδου.. Είδαμε τον μπέμπη, είναι ένα κουκλι!! Έχω τρελαθεί ❤️Πήραμε και 3d φωτογραφίες! Η εξέταση ήταν καλή και το μωρό μια χαρούλα😊Φτάσαμε 440γρ!! Το μόνο που ανησυχησε κάπως την γιατρό ήταν πως έχω αυξημένο αμνιακό υγρό... Αυτό είτε οφείλεται στους υδατάνθρακες και τα γλυκα(αυτή τη βδομάδα το ξεφτίλισα η αλήθεια είναι) είτε σε γαστρεντερικη λοιμωξη, τοξοπλασμα κτλ.. Αύριο πρωί πάω για αιματολογικες ούτως ή άλλως οπότε θα δείξει να μου φυγει και μένα το αγχος.. Η μαία που μίλησα μαζί της μου είπε να μην αγχώνομαι και πως όλα θα είναι καλά και κάπως καθησυχαστηκα.. Γι αυτό λογικά και έχω τα πετρώματα στη κοιλιά, λογικά οφείλονται σε συσπάσεις της μήτρας... Ήδη ξεκίνησα σήμερα και το έραψα το στοματάκι μου... Και αύριο θα πάρω ένα διατροφολόγο για να μην αγχωνομαι και για το τι θα τρώω.. Ευχηθείτε μου καλή τύχη γιατί και με κομμένο τσιγάρο και ραμμένο στόμα για το φαΐ θα αρχίζω να κελαηδαω 😂😂😂

Αααχχχ, το είδατε?? Τι τέλεια!!! Μπράβο!!! Μην ανησυχείς κορίτσι μου, αφού το μωράκι σου είναι καλά, όλα καλά θα πάνε!!! Κάπου το είχα ξαναδιαβάσει αυτό, αλλά δεν ήταν κάτι τελικα.. Θα κάνεις και τη διατροφουλα σου και όλα μια χαρά!! Αχ, τι καλά, κοίτα τις φωτογραφίες και ευχαριστησου το όσο γίνεται!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kanelaa μου τι τέλεια που είδατε το μωράκι σας!!! Ήταν συνεργάσιμο; Πως σου φάνηκε σε ποιον μοιάζει;;; 😂 Μην αγχώνεσαι καθόλου κορίτσι μου αφού και η μαία σε καθησύχασε μην το σκέφτεσαι καν. Θα κάνεις την διατροφουλα σου και όλα θα πάνε καλά!!! Εύχομαι όλα να όλα να είναι τέλεια να τους πεις αν γίνεται να τις βγάλουν όσο πιο γρήγορα μπορούν... Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια... 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα κορίτσι νκι εγώ έχω την ίδια άποψη, σιχαίνομαι πολύ. 

@Tvz έχω το ίδιο πρόβλημα με την πεθερά μου, κρατάει ότι σαβουρα βρει και μετά θέλει να την πασάρει σε εμάς για να φύγει από εκείνη. Όχι μόνο για το μωρό. Δεν μπορείτε να φανταστείτε παιδιά τι υπάρχει στο σπίτι της. Εγώ δεν έχω μάθει έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Κορίτσια μου πως είστε???? Λοιπόν πήγα εγώ για την β επιπέδου.. Είδαμε τον μπέμπη, είναι ένα κουκλι!! Έχω τρελαθεί ❤️Πήραμε και 3d φωτογραφίες! Η εξέταση ήταν καλή και το μωρό μια χαρούλα😊Φτάσαμε 440γρ!! Το μόνο που ανησυχησε κάπως την γιατρό ήταν πως έχω αυξημένο αμνιακό υγρό... Αυτό είτε οφείλεται στους υδατάνθρακες και τα γλυκα(αυτή τη βδομάδα το ξεφτίλισα η αλήθεια είναι) είτε σε γαστρεντερικη λοιμωξη, τοξοπλασμα κτλ.. Αύριο πρωί πάω για αιματολογικες ούτως ή άλλως οπότε θα δείξει να μου φυγει και μένα το αγχος.. Η μαία που μίλησα μαζί της μου είπε να μην αγχώνομαι και πως όλα θα είναι καλά και κάπως καθησυχαστηκα.. Γι αυτό λογικά και έχω τα πετρώματα στη κοιλιά, λογικά οφείλονται σε συσπάσεις της μήτρας... Ήδη ξεκίνησα σήμερα και το έραψα το στοματάκι μου... Και αύριο θα πάρω ένα διατροφολόγο για να μην αγχωνομαι και για το τι θα τρώω.. Ευχηθείτε μου καλή τύχη γιατί και με κομμένο τσιγάρο και ραμμένο στόμα για το φαΐ θα αρχίζω να κελαηδαω 😂😂😂

Μπράβο κοριτσι μου!! Μια χαρά το κουκλακι σας!! Δεν ξέρω τι είναι αυτό με το αυξημένο υγρό αλλά για να σου λέει η μαία να μην αγχώνεσαι όλα θα είναι καλά!! Κάνε με το καλό τις εξετασουλες σου και περιμένουμε τα νέα σου.. αχ αυτό με τα γλυκά πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.. και εγώ έχει ένα μήνα που τα θέλω πάρα πολύ αλλά θέλουν προσοχή.. εν τω μεταξύ εμένα μου φέρνουν καούρες τις περισσότερες φορές και πάλι τα κατεβάζω.. καλή ιδέα είναι ο διατροφολόγος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kanelaaμου κ εμένα μου είπε ο έμβρυολογος στη Β επιπέδου να προσέχω τα γλυκά γιατί λέει αυξάνουν τα υγρά κ επειδή είναι κ 2 τα μωρακια θα είναι δύσκολο για τη μήτρα μου. Κ από τότε προσέχω πάρα πολύ το τρωω ένα κομμάτι σοκολάτα τη μέρα  κ αν ή ας πούμε ένα γλυκό την εβδομαδα. Μην ανησυχείς, συμβαίνει, είναι καλή ιδέα να πας σε διατροφολόγο, έρχονται κ γιορτές, τη χρειαζόμαστε την εγκράτεια.

Καλά @Dreamer1μου αν έπαιρνα ότι κραταει φυλαγμένο η πεθερά μου θα ήθελα κ ένα δεύτερο σπίτι να τα βάλω μέσα. Κ τόσα χρόνια έλεγε κ ξανά έλεγε αντε να κάνετε παιδάκι να αδειάσω κ εγώ το σπίτι μου από τόσα πράγματα που έχω φυλαγμένα. Ευτυχώς που δεν την υποστηρίζει ο άντρας μου να λέτε κ συμφωνούμε σε αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Κορίτσια μου πως είστε???? Λοιπόν πήγα εγώ για την β επιπέδου.. Είδαμε τον μπέμπη, είναι ένα κουκλι!! Έχω τρελαθεί ❤️Πήραμε και 3d φωτογραφίες! Η εξέταση ήταν καλή και το μωρό μια χαρούλα😊Φτάσαμε 440γρ!! Το μόνο που ανησυχησε κάπως την γιατρό ήταν πως έχω αυξημένο αμνιακό υγρό... Αυτό είτε οφείλεται στους υδατάνθρακες και τα γλυκα(αυτή τη βδομάδα το ξεφτίλισα η αλήθεια είναι) είτε σε γαστρεντερικη λοιμωξη, τοξοπλασμα κτλ.. Αύριο πρωί πάω για αιματολογικες ούτως ή άλλως οπότε θα δείξει να μου φυγει και μένα το αγχος.. Η μαία που μίλησα μαζί της μου είπε να μην αγχώνομαι και πως όλα θα είναι καλά και κάπως καθησυχαστηκα.. Γι αυτό λογικά και έχω τα πετρώματα στη κοιλιά, λογικά οφείλονται σε συσπάσεις της μήτρας... Ήδη ξεκίνησα σήμερα και το έραψα το στοματάκι μου... Και αύριο θα πάρω ένα διατροφολόγο για να μην αγχωνομαι και για το τι θα τρώω.. Ευχηθείτε μου καλή τύχη γιατί και με κομμένο τσιγάρο και ραμμένο στόμα για το φαΐ θα αρχίζω να κελαηδαω 😂😂😂

Τι τέλεια Κανελίτσα που είδατε τον μικρό σας! Με το καλό και στην αγκαλιά σας!

Όλα καλά θα είναι για να το λέει η μαία, μην ανησυχεις αν αυτοι που ξερουν δεν ανησυχουν. Σημαίνει πως όπου κι αν οφείλεται το αυξημένο αμνιακό υγρό, διορθώνεται. 

Εγώ έχω πάει σε διατροφολόγο λόγω έντονης δυσκοιλιότητας που είχα και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. Μακαρόνια και πατάτες δεν έχω φάει εδώ και πολύ καιρό, τα έχω αντικαταστήσει με κινόα, καστανό ρύζι που έχει πολλές φυτικές ίνες για την περίπτωσή μου, και διάφορα άλλα σε πολύ περιορισμένες όμως ποσότητες. Γλυκά κομμένα μέχρι τα Χριστούγεννα που θα πάω στους γονείς μου και θα μου επιτρέψω να φάω κουραμπιέδες που τους λιγουρεύομαι! Έχεις κόψει και το τσιγάρο και φαντάζομαι θα είναι δύσκολο, προσπάθησε όμως να τρως φροούτα και να πίνεις αρκετό νεράκι για να μη νιώθεις λιγούρες. Επίσης, βάλε όλα τα γλυκά σε ντουλάπια, ψυγείο, χάρισέ τα στον γείτονα. Αν δε τα βλέπεις, δε θα τα τρως κι όλας! Σε μένα λειτουργεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αααχχχ, το είδατε?? Τι τέλεια!!! Μπράβο!!! Μην ανησυχείς κορίτσι μου, αφού το μωράκι σου είναι καλά, όλα καλά θα πάνε!!! Κάπου το είχα ξαναδιαβάσει αυτό, αλλά δεν ήταν κάτι τελικα.. Θα κάνεις και τη διατροφουλα σου και όλα μια χαρά!! Αχ, τι καλά, κοίτα τις φωτογραφίες και ευχαριστησου το όσο γίνεται!!! ❤️❤️❤️❤️

Άντε κουνελάκι με το καλό και ο δικός σου υπέρηχος αύριο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα ...σας εύχομαι όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας ...

Εγώ και το κοριτσάκι μου δυστυχώς δεν θα τα καταφέρουμε ...η ψυχούλα μου η καλή έχει πρόβλημα ανάπτυξης ...λόγω μάλλον θρομβοφυλιας ..έχει υπολειπόμενη ανάπτυξη λόγω κακής αιμάτωσης του πλακούντα ..κάναμε τα πάντα ..αλλά είναι αργά...

Αβάσταχτος πόνος και μια μεγάλη απόφαση ..την Πέμπτη θα την πάρουνε 

Τουλάχιστον  θα την δω ...

Σας ευχαριστω τόσο καιρό για την καλή σας παρέα και εύχομαι τα Χριστούγεννα να γεμίσουν τις καρδιές μας με χαρά και αγάπη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

@Kanelaaμου κ εμένα μου είπε ο έμβρυολογος στη Β επιπέδου να προσέχω τα γλυκά γιατί λέει αυξάνουν τα υγρά κ επειδή είναι κ 2 τα μωρακια θα είναι δύσκολο για τη μήτρα μου. Κ από τότε προσέχω πάρα πολύ το τρωω ένα κομμάτι σοκολάτα τη μέρα  κ αν ή ας πούμε ένα γλυκό την εβδομαδα. Μην ανησυχείς, συμβαίνει, είναι καλή ιδέα να πας σε διατροφολόγο, έρχονται κ γιορτές, τη χρειαζόμαστε την εγκράτεια.

Καλά @Dreamer1μου αν έπαιρνα ότι κραταει φυλαγμένο η πεθερά μου θα ήθελα κ ένα δεύτερο σπίτι να τα βάλω μέσα. Κ τόσα χρόνια έλεγε κ ξανά έλεγε αντε να κάνετε παιδάκι να αδειάσω κ εγώ το σπίτι μου από τόσα πράγματα που έχω φυλαγμένα. Ευτυχώς που δεν την υποστηρίζει ο άντρας μου να λέτε κ συμφωνούμε σε αυτό!! 

Εμάς αυτό το έλεγε για το σπίτι που φτιάχναμε άντε να μπείτε να σας δώσω ένα σωρό πράγματα που έχω φυλαγμένα και ήταν όλα άστα να πάνε. Αλλά όπως λες και εμένα ο άντρας μου δεν τα θέλει και είμαστε συνεννοημενοι στο τι θα πούμε κάθε φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ...σας εύχομαι όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας ...

Εγώ και το κοριτσάκι μου δυστυχώς δεν θα τα καταφέρουμε ...η ψυχούλα μου η καλή έχει πρόβλημα ανάπτυξης ...λόγω μάλλον θρομβοφυλιας ..έχει υπολειπόμενη ανάπτυξη λόγω κακής αιμάτωσης του πλακούντα ..κάναμε τα πάντα ..αλλά είναι αργά...

Αβάσταχτος πόνος και μια μεγάλη απόφαση ..την Πέμπτη θα την πάρουνε 

Τουλάχιστον  θα την δω ...

Σας ευχαριστω τόσο καιρό για την καλή σας παρέα και εύχομαι τα Χριστούγεννα να γεμίσουν τις καρδιές μας με χαρά και αγάπη 

Αχ κοριτσάκι μου δεν το πιστεύω αυτό που ζεις... Δεν έχω λόγια ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ! Ξέρω πως είναι να χάνεις το παιδάκι σου, όχι βέβαια σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη, αλλά φαντάζομαι ο πόνος είναι ο ίδιος για μια γυναίκα. Σου στέλνω όλη την αγάπη σου και ότι χρειαστείς όλες θα είμαστε δίπλα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ...σας εύχομαι όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας ...

Εγώ και το κοριτσάκι μου δυστυχώς δεν θα τα καταφέρουμε ...η ψυχούλα μου η καλή έχει πρόβλημα ανάπτυξης ...λόγω μάλλον θρομβοφυλιας ..έχει υπολειπόμενη ανάπτυξη λόγω κακής αιμάτωσης του πλακούντα ..κάναμε τα πάντα ..αλλά είναι αργά...

Αβάσταχτος πόνος και μια μεγάλη απόφαση ..την Πέμπτη θα την πάρουνε 

Τουλάχιστον  θα την δω ...

Σας ευχαριστω τόσο καιρό για την καλή σας παρέα και εύχομαι τα Χριστούγεννα να γεμίσουν τις καρδιές μας με χαρά και αγάπη 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για το μωράκι σας!! Μακάρι να ήταν διαφορετικά τα πράγματα!! Κουράγιο κ δύναμη σου εύχομαι κ το 2022 να σου φέρει ότι επιθυμείς για σένα κ την οικογένεια σου!! Η σκέψη μου θα είναι κοντά σου κ οπότε χρειάζεσαι να μπαίνεις να μας μιλάς!! Εδώ είμαστε κ για τα καλά κ για τα άσχημα!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...