Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες!!! Με το καλό η μπεμπουλα σου!! Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ μετά από 2 παλινδρομες, ακόμα έχω άγχος και ανησυχία.. έχουμε την ίδια Πητ!! Αλλά εγώ δεν ξέρω ακόμα με σιγουριά τι είναι.. θα κάνω και εγώ την Νipt, και περιμένω πως και πως στις 15 τη β επιπέδου να ηρεμήσω και να αρχίσω να κοιτάζω από κοντά για καρότσι κτλ . Βέβαια, πριν από κάθε υπερυχο το ίδιο λέω... Μετά λέω και εγώ τρίτη και τυχερή!! Με το καλό λοιπόν και ξεκίνα να το χαίρεσαι, όσο μπορείς!!! Αυτή η ομάδα εμένα με βοήθησε παααρα πολύ, καθώς μπήκα εδώ από την αρχή και πολύ δειλά.. να είναι καλά όλα τα κορίτσια!!! 🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️❤️❤️

Απίστευτο που έχουμε την ίδια Πητ!! Αχ να μας πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 🙏

Έκανα την Νipt γιατί ο γιατρός μου δεν ήθελε ιδιαίτερα να κάνω αμνιοπαρακέντηση που λόγω ηλικίας (είμαι 39) θα έπρεπε κανονικά. Έχω και ινομυώματα, ευτυχώς όχι μέσα στη μήτρα, και επηρεάζουν κάθε απόφασή μας. Κι εγώ φοβόμουν την αμνιοπαρακέντηση, γιατί υπάρχει έστω μία πιθανότητα στις χίλιες για αποβολή και δεν ήθελα να το ρισκάρω μετά από τόσο κόπο για την εγκυμοσύνη. 

Είστε όλες τόσο υπέροχες και υποστηρικτικές στην ομάδα, ευχαριστώ για την υποδοχή!! 

Με το καλό να γίνουμε όλες υπέροχες μανούλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Μπράβο στον στην γιαγιακα! ❤️ κι εμένα η γιαγιά μου αν ήξερε ότι χρειάζομαι κάτι αμέσως έτρεχε να βοηθήσει. Προς το παρόν αυτό που κάνει είναι να στέλνει φρέσκα αυγουλάκια, φρούτα και λαχανικά από τον κήπο της και κοτοπουλακια ❤️❤️❤️

Μπράβο και στον αντρουλη σου και σε σένα, γιατί φαίνεται ότι είστε αξία παιδιά και δεν φοβάστε την δουλειά οπότε δεν θα σας λείψει ποτέ τίποτα. 

Εμείς είμαστε τρία χρόνια χρόνια μαζί. Βέβαια και οι δύο δουλεύουμε από μικρες ηλικίες. Εκείνος κατάφερε και εξελίχθηκε και άνοιξε δικό του μαγαζί και δόξα το θεό πηγαίνει μια χαρά. Εγώ δούλευα μια δεκαετία κοντά, στην εστίαση σαν σερβιτόρα τα περισσότερα χρόνια μαύρα βέβαια. Και δεν κατάφερα να βρω δουλειά πάνω στο αντικείμενο των σπουδών μου δυστυχώς. 

Τα πεθερικά σου είναι νομίζω το είδος των ανθρώπων που μου σπάνε τα νεύρα. Καλά θα κάνεις και θα δώσεις το όνομα της μανουλας σου, όπως λες να χαρεί και η γιαγιά. Το ίδιο θα έκανα στην θέση σου. 

Και πάλι μπράβο σας παιδια να φροντίζετε ο ένας τον άλλον πάντα και είστε πάντα τόσο αγαπημένοι!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καλημέρα κορίτσι μου μπράβο στην γιαγιά σου που κάνει μπαξέ και σας στέλνει λαχανικά και μένα η δικιά μου κάνει ....

Μπράβο σας ..το θέμα δεν είναι να δουλέψεις πάνω στο επάγγελμα σου αλλά να έχεις δουλειά και να ζεις με αξιοπρέπεια ..τι μαγαζί αν επιτρέπεται ??? 

Άστο με τα πεθερικά μου και μένα μου την σπάνε αλλά βλέπεις αυτή η άνθρωποι φέρανε στο κόσμο τον άντρα μου ...

Κοίτα δεν τον κάνω για την μαμά μου το κάνω ξεκάθαρα για την γιαγιά .. γιατί δεν μπορώ να βάλω το όνομα της γιατί το έχω εγώ ..♥️♥️

Και εσείς κοπέλα μου πάντα ευτυχισμένοι και με το καλό το νινακι σας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Καλημερουδιαα!! Αχαχχα εγώ θυμόμουν σκέψου πως μου είχε πει η γιατρός πως θα κάνω τη Β επιπέδου μια βδομάδα μετά το ραντεβού π είχα μαζί της δλδ μεθαύριο.. Και μου λέει οοχι, είναι νωρίς.. Και της λέω να μου το βάλει σύντομα γιατι αγχώνομαι και θέλω να δω αν όλα πάνε καλά κτλ.. Έτσι την έπεισα 😂😂 Πες της το και εσύ!! Εκτός και αν επιμείνει που θα έχει τους λόγους της, έτσι είπα και γω από μέσα μου όταν την εψηνα αχαχχα..

Αχχ αυτό λέει και ο άντρας μου.. Μου το έλεγε χθες πάλι που το συζητούσε με έναν πελατη του πως όλα εμείς τα περνάμε στην εγκυμοσύνη και πως αλλάζει το σώμα μας και τα συναισθήματα μας που γινόμαστε πιο ευαισθητες.. Πραγματικά θα συμφωνήσω μαζί σου, χαλάλι τους!! 

Και εγώ για τα κιλά άκουσα όταν πήγα 😂😂😂😂 Δεν είσαι μόνο εσύ, μην αγχώνεσαι.. Ένα κουτί μελομακάρονα δεν θα πέρναγαν έτσι χωρίς να τα ακούσω απ τη γιατρό.... Άστα!! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι όπως επίσης και να μην τρώω πολύ 😂😂

Καλημέρα καλημέρα και εγώ μου φαίνεται θα την πω γιατί έχω αγωνία ..θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση ας πούμε εσάς ποια είναι η αγωνία της εξέτασης και τι ακριβώς βλέπουμε από αυτήν ....

Χαχχαχαχαχα εγώ νομίζω έχει χάσει το φως της μαζί μου να ξες ...από 62 στα 74 ..🤣🤣🤣🤣🤣 ..πειναωωωωωωωωωω όλη μέρα τι να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα στις μελλοντικές μανούλες! 🤰

Καλέ, τι όμορφη παρέα που είστε και μοιράζεστε τον ενθουσιασμό και τις αγωνίες σας! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα, κι ας άργησα! 

Είμαι 39 χρονών, είχα στο παρελθόν δύο αποβολές, μία από φυσιολογική εγκυμοσύνη πριν χρόνια και μία από εξωσωματική, μόλις ένα μήνα πριν μείνω έγκυος φυσικά. Οπότε, μάλλον είναι η τρίτη και τυχερή αυτή, ακόμα δυσκολεύομαι να το συνειδητοποιήσω! 

Η ημερομηνία μας είναι 22/04 και περιμένουμε κοριτσάκι (το γνωρίζω με βεβαιότητα εδώ και καιρό γιατί κάναμε την εξέταση nipt, η οποία αναλύει το dna του μωρού). Η μικρή μας φαίνεται να είναι σίγουρα χορευταρού, σε κάθε υπέρηχο που έχω κάνει στρίβει, χορεύει, κουνάει χέρια και πόδια! Αναμένω και την β'επιπέδου στις 20 Δεκέμβρη για να πάρω μια μεγάλη ανάσα και να αρχίζω να σχεδιάζω το μέλλον και να ξεμυαλιστώ επισήμως!

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες στην ομαδουλα μας!!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!! ❤️❤️❤️

Κι εγώ έχω μια παλινδρομη στο ιστορικό μου! Στην αρχή αυτής της εγυ με αγχωνε αρκετά πλέον όμως είναι μια ανάμνηση κακια και μακρυνή. Εσένα βέβαια είναι πρόσφατη οπότε λογικό να σκέφτεσαι πολλά!!! Νομίζω όλες δυσκολευόμαστε στο να συνειδητοποιήσουμε ότι το μεγαλύτερο όνειρο μας γίνεται πραγματικότητα!!! 💗💗💗💗💗

Κι εμείς κοριτσάκι έχουμε!!! 🤩🤩🤩

Πολύ ζωηρό επίσης. Εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι παλεύει μέσα στην κοιλιά μου από τις κλωτσιές που τρώω 😂😂😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Απίστευτο που έχουμε την ίδια Πητ!! Αχ να μας πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 🙏

Έκανα την Νipt γιατί ο γιατρός μου δεν ήθελε ιδιαίτερα να κάνω αμνιοπαρακέντηση που λόγω ηλικίας (είμαι 39) θα έπρεπε κανονικά. Έχω και ινομυώματα, ευτυχώς όχι μέσα στη μήτρα, και επηρεάζουν κάθε απόφασή μας. Κι εγώ φοβόμουν την αμνιοπαρακέντηση, γιατί υπάρχει έστω μία πιθανότητα στις χίλιες για αποβολή και δεν ήθελα να το ρισκάρω μετά από τόσο κόπο για την εγκυμοσύνη. 

Είστε όλες τόσο υπέροχες και υποστηρικτικές στην ομάδα, ευχαριστώ για την υποδοχή!! 

Με το καλό να γίνουμε όλες υπέροχες μανούλες! 

Εμένα ήταν τέλεια η αυχενική και ο γιατρός μου ούτε καν δεν συστηνε αμνιοπαρακέντηση.. και την nipt προαιρετικά μου είπε γτ είμαι 36 και έχω ιστορικό παλινδρομων.. οπότε αποφάσισα θα την κάνω για παν ενδεχόμενο!! Με το καλό όλες μας κορίτσι μου!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Είμαι στην 20+1 σήμερα. Εδώ και 1 εβδομάδα νιώθω κάτι απροσδιόριστα τύπου γουργουρητά να τα πω; Χαμηλά, συνήθως δεξιά. Τα ένιωθα με μία συχνότητα σχεδόν 3 φορές την ημέρα και κάθε φορά δεν ήταν μόνο μία φορά, αλλά 6-7 και άρχισα να πιστεύω ότι μάλλον είναι η μικρή! Σίγουρα ήταν πρωτόγνωρη αίσθηση γιατί έχω δυσκοιλιότητα γενικώς και τα κοιλιακά μου τα ξέρω πώς κάνουν. Αυτό ήταν κάτι που δεν είχα ξανανιώσει!! Και χθες το πρωί, το ένιωσα πάλι πολύ έντονα και με μεγαλύτερη συχνότητα. Κάθε μισή ώρα, έδινε ένα στίγμα. Πιστεύω πως δε μπορεί να είναι κάτι άλλο. 

Ναι είναι σίγουρα η μικρη μας μπαλαρίνα!!!!💗💗💗💗 Δεν είναι τέλειο;;;; Θα δεις με το που κάνεις και την β επιπέδου θα πετάς στα ουράνια!!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου μπράβο στην γιαγιά σου που κάνει μπαξέ και σας στέλνει λαχανικά και μένα η δικιά μου κάνει ....

Μπράβο σας ..το θέμα δεν είναι να δουλέψεις πάνω στο επάγγελμα σου αλλά να έχεις δουλειά και να ζεις με αξιοπρέπεια ..τι μαγαζί αν επιτρέπεται ??? 

Άστο με τα πεθερικά μου και μένα μου την σπάνε αλλά βλέπεις αυτή η άνθρωποι φέρανε στο κόσμο τον άντρα μου ...

Κοίτα δεν τον κάνω για την μαμά μου το κάνω ξεκάθαρα για την γιαγιά .. γιατί δεν μπορώ να βάλω το όνομα της γιατί το έχω εγώ ..♥️♥️

Και εσείς κοπέλα μου πάντα ευτυχισμένοι και με το καλό το νινακι σας ♥️

Ναι η γιαγιουλα είναι ντουβαρι δεν καταλαβαίνει τίποτα...είναι σχετικά μικρή για γιαγιά βέβαια...

Ψυκτικός είναι ο άντρας μου και έχει μαγαζί με κλιματιστικά. Κάνει συντηρήσεις, εγκαταστάσεις κλιματιστικών και σε λέβητες αερίων κλπ. 

Να σαι καλά γλυκάκι μου! 💗 όλες μας να είμαστε ευτυχισμένες για να είναι και τα παιδιά μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα καλημέρα και εγώ μου φαίνεται θα την πω γιατί έχω αγωνία ..θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση ας πούμε εσάς ποια είναι η αγωνία της εξέτασης και τι ακριβώς βλέπουμε από αυτήν ....

Χαχχαχαχαχα εγώ νομίζω έχει χάσει το φως της μαζί μου να ξες ...από 62 στα 74 ..🤣🤣🤣🤣🤣 ..πειναωωωωωωωωωω όλη μέρα τι να κάνω 

Απ ότι διάβασα εγώ στην Β επιπέδου βλέπεις αν το μωρό έχει σύνδρομο down, αν υπάρχει πιθανότητα πρόωρου τοκετού, αν θα ανεβάσουμε πίεση κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης όπως επισης αν το μωρουλι έχει γενικά κάποιο πρόβλημα.. Γι αυτό πιο πολύ το σκέφτομαι και γω και θέλω να πανε όλα καλά.. Που να δείτε όλα καλά θα μας πάνε! 

Καλά άστα να πάνε.... Εγώ 2 μέρες τώρα έχω τρελαθεί για σοκολάτα...χθες πήρα κρέπα και σήμερα ένα μιλκο και ένα caprice 😂😂😂😂 θα το λαλησω το παιδι με τόση ζαχαρη! 😂😂😂Θα βγει ένα χέρι έξω και θα με φασκελωσει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Είμαι στην 20+1 σήμερα. Εδώ και 1 εβδομάδα νιώθω κάτι απροσδιόριστα τύπου γουργουρητά να τα πω; Χαμηλά, συνήθως δεξιά. Τα ένιωθα με μία συχνότητα σχεδόν 3 φορές την ημέρα και κάθε φορά δεν ήταν μόνο μία φορά, αλλά 6-7 και άρχισα να πιστεύω ότι μάλλον είναι η μικρή! Σίγουρα ήταν πρωτόγνωρη αίσθηση γιατί έχω δυσκοιλιότητα γενικώς και τα κοιλιακά μου τα ξέρω πώς κάνουν. Αυτό ήταν κάτι που δεν είχα ξανανιώσει!! Και χθες το πρωί, το ένιωσα πάλι πολύ έντονα και με μεγαλύτερη συχνότητα. Κάθε μισή ώρα, έδινε ένα στίγμα. Πιστεύω πως δε μπορεί να είναι κάτι άλλο. 

Αχ κοριτσάκι μου γλυκό η μπεμπούλα είναι!!! Έτσι ακριβώς ξεκίνησε και μένα και αυτή τη στιγμή π σου μιλάω χαμηλά δεξιά με κλωτσάει 😂😂Μου ξεκίνησε στην αρχή της 19ης βδομάδας μου.. Απ την στιγμή π είναι κάτω απ τον αφαλό(στην εβδομάδα π είμαστε) στο μπροστινό μέρος είναι το μωρό, έτσι μου είπε η γιατρός μου τη Δευτέρα που πήγα για υπέρηχο!! Δεν είναι απίστευτη η αίσθηση???❤️❤️❤️ Και απ όσο μου λένε τα κορίτσια εδώ που είναι σε μεγαλύτερη βδομάδα από μας όσο περνάει ο καιρός θα τα ακούμε και πιο πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι η γιαγιουλα είναι ντουβαρι δεν καταλαβαίνει τίποτα...είναι σχετικά μικρή για γιαγιά βέβαια...

Ψυκτικός είναι ο άντρας μου και έχει μαγαζί με κλιματιστικά. Κάνει συντηρήσεις, εγκαταστάσεις κλιματιστικών και σε λέβητες αερίων κλπ. 

Να σαι καλά γλυκάκι μου! 💗 όλες μας να είμαστε ευτυχισμένες για να είναι και τα παιδιά μας!!! 

Είναι στον άνθρωπο κοπέλα μου ..και 80 και 90 να πάει αν το έχει μέσα της , θα το κάνει ..

Τι να σε κάνω είσαι και μακρυά ..αλλά σήμερα κάναμε συντήρηση τον λέβητα πέλλετ  στο χώριο και εδώ Θεσσαλονίκη έχω αεριο ..πολύ καλό επάγγελμα ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Απ ότι διάβασα εγώ στην Β επιπέδου βλέπεις αν το μωρό έχει σύνδρομο down, αν υπάρχει πιθανότητα πρόωρου τοκετού, αν θα ανεβάσουμε πίεση κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης όπως επισης αν το μωρουλι έχει γενικά κάποιο πρόβλημα.. Γι αυτό πιο πολύ το σκέφτομαι και γω και θέλω να πανε όλα καλά.. Που να δείτε όλα καλά θα μας πάνε! 

Καλά άστα να πάνε.... Εγώ 2 μέρες τώρα έχω τρελαθεί για σοκολάτα...χθες πήρα κρέπα και σήμερα ένα μιλκο και ένα caprice 😂😂😂😂 θα το λαλησω το παιδι με τόση ζαχαρη! 😂😂😂Θα βγει ένα χέρι έξω και θα με φασκελωσει 😂😂😂

Μετα που το έγραψα μπήκα και έψαξα ...τελικά όσο ψάχνεις τόσο σε ποιανει το ανχος...είπα στο άντρα μου να πάρουμε πιεσόμετρο και γελούσε ..😂😂😂 ..

Δεν ξέρω τι θα κάνουμε με αυτά τα γλυκά ..πάμε για περπάτημα ? ..

Τώρα με το ζόρι κρατιέμαι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Μετα που το έγραψα μπήκα και έψαξα ...τελικά όσο ψάχνεις τόσο σε ποιανει το ανχος...είπα στο άντρα μου να πάρουμε πιεσόμετρο και γελούσε ..😂😂😂 ..

Δεν ξέρω τι θα κάνουμε με αυτά τα γλυκά ..πάμε για περπάτημα ? ..

Τώρα με το ζόρι κρατιέμαι ...

Άστα ισχύει!! Εγώ στις αρχές διάβαζα για το τι μπορεί να πάει στραβά και πέθαινα απ το άγχος.. Ήμουν και σε μια ομάδα στο φεισμπουκ και τυχαινε και ανέβαζε κάποια κοπέλα καποια εμπειρία με αποβολή π ειχε κτλ... Βγήκα και βρήκα την υγεία μου! Και δν μπαίνω πλέον να διαβάσω τέτοια γιατί δεν μπορώ, θα με πιάσει υστερία.. 😂

Εγώ πιεσόμετρο είχα αλλα χαλασε οπότε είναι σαν να μην έχω 😂😂

Όσο για τα γλυκά.... Αχχ δεν ξέρω τι θα κάνουμε.. Το καλό π παρατήρησα είναι πως σημερα π βγήκα για να περπατήσω λίγο δεν κουράστηκα όσο γρήγορα κουραζομουν.. Ίσως επειδή έμεινα πολύ καιρό μέσα χωρίς να περπατάω λόγω της αποκόλλησης οπότε το σώμα μου αρχίζει και συνηθίζει πάλι.. Αλλα τα περπάτηματα τύπου 2ωρο που έκανα παλιά ούτε να τα σκεφτω δεν μπορώ πλέον, κουράζομαι πολύ και πονάει η μέση μου.. Και η γιατρός μου είπε να περπατάω με ρέγουλα.. Ρώτα τη γιατρό σου τώρα που θα πας να σου πει και αν σου δώσει το οκ βγες για περπατημα! Κάνει πολύ καλο και στη ψυχολογία μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες στην ομαδουλα μας!!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!! ❤️❤️❤️

Κι εγώ έχω μια παλινδρομη στο ιστορικό μου! Στην αρχή αυτής της εγυ με αγχωνε αρκετά πλέον όμως είναι μια ανάμνηση κακια και μακρυνή. Εσένα βέβαια είναι πρόσφατη οπότε λογικό να σκέφτεσαι πολλά!!! Νομίζω όλες δυσκολευόμαστε στο να συνειδητοποιήσουμε ότι το μεγαλύτερο όνειρο μας γίνεται πραγματικότητα!!! 💗💗💗💗💗

Κι εμείς κοριτσάκι έχουμε!!! 🤩🤩🤩

Πολύ ζωηρό επίσης. Εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι παλεύει μέσα στην κοιλιά μου από τις κλωτσιές που τρώω 😂😂😂 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Είναι φοβερό το συναίσθημα όπως και ο χτύπος της καρδιάς στους υπερήχους! Στην β' επιπέδου θα πω στον γιατρό να την ηχογραφήσω με το κινητό να την έχω!

Περιμένω πως και πώς να τη νιώσω και περισσότερο για να το ζήσει και ο μπαμπάς μας!

Με το καλό τα κοριτσάκια μας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Άστα ισχύει!! Εγώ στις αρχές διάβαζα για το τι μπορεί να πάει στραβά και πέθαινα απ το άγχος.. Ήμουν και σε μια ομάδα στο φεισμπουκ και τυχαινε και ανέβαζε κάποια κοπέλα καποια εμπειρία με αποβολή π ειχε κτλ... Βγήκα και βρήκα την υγεία μου! Και δν μπαίνω πλέον να διαβάσω τέτοια γιατί δεν μπορώ, θα με πιάσει υστερία.. 😂

Εγώ πιεσόμετρο είχα αλλα χαλασε οπότε είναι σαν να μην έχω 😂😂

Όσο για τα γλυκά.... Αχχ δεν ξέρω τι θα κάνουμε.. Το καλό π παρατήρησα είναι πως σημερα π βγήκα για να περπατήσω λίγο δεν κουράστηκα όσο γρήγορα κουραζομουν.. Ίσως επειδή έμεινα πολύ καιρό μέσα χωρίς να περπατάω λόγω της αποκόλλησης οπότε το σώμα μου αρχίζει και συνηθίζει πάλι.. Αλλα τα περπάτηματα τύπου 2ωρο που έκανα παλιά ούτε να τα σκεφτω δεν μπορώ πλέον, κουράζομαι πολύ και πονάει η μέση μου.. Και η γιατρός μου είπε να περπατάω με ρέγουλα.. Ρώτα τη γιατρό σου τώρα που θα πας να σου πει και αν σου δώσει το οκ βγες για περπατημα! Κάνει πολύ καλο και στη ψυχολογία μας ❤️

Κατάλαβα ποια ομάδα λες , εγώ ακόμα είμαι μέλος ..βλέπω κάποια και φρικαρω ..αλλά και το τικ τοκ με πετάει τέτοια πράγματα ..τι να πω ..αν θέλεις πάντως μπορώ να σου δώσω το φβ μου ..

Δεν ξέρω τώρα που διάβασα για την β' επίπεδου λιγο ανχωθηκα ..

Αααααα εγώ μπορώ να βγαίνω να κάνω γυμναστική τα πάντα από όσο λέει ..μόνο σε κλαμπακια δεν μπορώ να πάω ...🤣🤣 Σιγά σιγά φυσικά και με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου να βγαίνεις και να περπατάς ..ήσουν τόσο καιρό μέσα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kanelaa είπε:

Απ ότι διάβασα εγώ στην Β επιπέδου βλέπεις αν το μωρό έχει σύνδρομο down, αν υπάρχει πιθανότητα πρόωρου τοκετού, αν θα ανεβάσουμε πίεση κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης όπως επισης αν το μωρουλι έχει γενικά κάποιο πρόβλημα.. Γι αυτό πιο πολύ το σκέφτομαι και γω και θέλω να πανε όλα καλά.. Που να δείτε όλα καλά θα μας πάνε! 

Καλά άστα να πάνε.... Εγώ 2 μέρες τώρα έχω τρελαθεί για σοκολάτα...χθες πήρα κρέπα και σήμερα ένα μιλκο και ένα caprice 😂😂😂😂 θα το λαλησω το παιδι με τόση ζαχαρη! 😂😂😂Θα βγει ένα χέρι έξω και θα με φασκελωσει 😂😂😂

Σχετικά με τη ζάχαρη, από την αρχή της εγκυμοσύνης μου είπε ο γιατρός να μην τρώω για να μην εκδηλωθεί ζάχαρο κύησης και την έχω κόψει μαχαίρι. Περιμένω τα Χριστούγεννα να φάω μισό κουραμπιέ!! 😋

Πριν κανένα μήνα που είχα κάτι υπογλυκαιμίες πήρα δύο παστάκια από τα fresh, έχουν πάστες χωρίς ζάχαρη και χωρίς γλυκαντικά για διαβητικούς. Έτρωγα δύο κουταλιές τη μέρα και στάνιαρα! 😇

Τώρα έχω ξεκινήσει διατροφή με ειδική διατροφολόγο γιατί έχω έντονο πρόβλημα με τη δυσκοιλιότητα και μου μίλησε για την χαρουπολάτα, τύπου σοκολάτα από χαρούπι. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κατάλαβα ποια ομάδα λες , εγώ ακόμα είμαι μέλος ..βλέπω κάποια και φρικαρω ..αλλά και το τικ τοκ με πετάει τέτοια πράγματα ..τι να πω ..αν θέλεις πάντως μπορώ να σου δώσω το φβ μου ..

Δεν ξέρω τώρα που διάβασα για την β' επίπεδου λιγο ανχωθηκα ..

Αααααα εγώ μπορώ να βγαίνω να κάνω γυμναστική τα πάντα από όσο λέει ..μόνο σε κλαμπακια δεν μπορώ να πάω ...🤣🤣 Σιγά σιγά φυσικά και με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου να βγαίνεις και να περπατάς ..ήσουν τόσο καιρό μέσα ..

Ναι δεν είναι για να τα βλέπουμε αυτά!! Άστο καλύτερα, εμείς θα σκεφτόμαστε μόνο τα καλά 😊 και θα σε μαλώσω, δεν στο είπα για να σε αγχωσω! Τα δύσκολα έχουν περάσει άλλωστε! Απ την στιγμή π η εγκυμοσύνη σου εξελίσσεται φυσιολογικά δεν έχεις να αγχώνεσαι για τίποτα! 

Εννοείται, στείλτο μου να σε κάνω αντ, θα χαρώ πολύ! ❤️

Εισαι πολύ τυχερή που μπορείς να κάνεις γυμναστικηηηη!! Να κάνεις, μην το αφήνεις! Θα σε βοηθήσει πολύ στον τοκετό.. Έχω παρακολουθήσει σεμινάρια για πιλατες για εγκύους λόγω του ότι στο γυμναστήριο δίδασκα πιλατες και έχω να πω πως μόνο θετικά πράγματα έχει να σου δώσει 😊Κλαμπακια με το καλό αφού γεννήσουμε και περάσει ένα διάστημα 😂😂Εγώ έχω πεθυμησει ένα διπλό ζόμπι! 😂😂😂Η ένα τζιν με λεμόνι αχαχχαα

Προσπαθώ να βγαίνω όσο περισσότερο μπορώ, δεν είμαι και του μέσα καθόλου η αλήθεια είναι.. Αλλα όπως είπε η γιατρός με ρέγουλα.. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Ναι δεν είναι για να τα βλέπουμε αυτά!! Άστο καλύτερα, εμείς θα σκεφτόμαστε μόνο τα καλά 😊 και θα σε μαλώσω, δεν στο είπα για να σε αγχωσω! Τα δύσκολα έχουν περάσει άλλωστε! Απ την στιγμή π η εγκυμοσύνη σου εξελίσσεται φυσιολογικά δεν έχεις να αγχώνεσαι για τίποτα! 

Εννοείται, στείλτο μου να σε κάνω αντ, θα χαρώ πολύ! ❤️

Εισαι πολύ τυχερή που μπορείς να κάνεις γυμναστικηηηη!! Να κάνεις, μην το αφήνεις! Θα σε βοηθήσει πολύ στον τοκετό.. Έχω παρακολουθήσει σεμινάρια για πιλατες για εγκύους λόγω του ότι στο γυμναστήριο δίδασκα πιλατες και έχω να πω πως μόνο θετικά πράγματα έχει να σου δώσει 😊Κλαμπακια με το καλό αφού γεννήσουμε και περάσει ένα διάστημα 😂😂Εγώ έχω πεθυμησει ένα διπλό ζόμπι! 😂😂😂Η ένα τζιν με λεμόνι αχαχχαα

Προσπαθώ να βγαίνω όσο περισσότερο μπορώ, δεν είμαι και του μέσα καθόλου η αλήθεια είναι.. Αλλα όπως είπε η γιατρός με ρέγουλα.. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν

Γενικά ανχωνομαι εύκολα ..από πάντα ..με το παραμικρό ...φαντάσου τώρα είμαι καλά ..😄. Αλλά νταξει είναι φυσιολογικό να μας ποιανει όλες ένα ανχος...

Κοιτα η γιατρός είπε να κάνω γυμναστική ..εγώ στα καλά δεν έκανα ..τώρα δεν μπορώ να κάνω ..μόνο περπάτημα κάνω που και που με τον άντρα μου ...και για ψώνια που πάω..εσύ τυχερή είσαι δουλευες σε γυμναστήριο άρα έστω και λίγο σου αρέσει ..

Kleoniki tafilaku  αλλά πρόσεχε έχει δύο το ένα είναι το παλιό γιατί μου κλέψανε το κινητό το 19 ...εσύ κάνε με σε αυτό που είμαι μεγαχρινη με ροζ φόρεμα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kleo1997 είπε:

Γενικά ανχωνομαι εύκολα ..από πάντα ..με το παραμικρό ...φαντάσου τώρα είμαι καλά ..😄. Αλλά νταξει είναι φυσιολογικό να μας ποιανει όλες ένα ανχος...

Κοιτα η γιατρός είπε να κάνω γυμναστική ..εγώ στα καλά δεν έκανα ..τώρα δεν μπορώ να κάνω ..μόνο περπάτημα κάνω που και που με τον άντρα μου ...και για ψώνια που πάω..εσύ τυχερή είσαι δουλευες σε γυμναστήριο άρα έστω και λίγο σου αρέσει ..

Kleoniki tafilaku  αλλά πρόσεχε έχει δύο το ένα είναι το παλιό γιατί μου κλέψανε το κινητό το 19 ...εσύ κάνε με σε αυτό που είμαι μεγαχρινη με ροζ φόρεμα 😄

Έχεις απόλυτο δίκιο σ αυτό, ένα άγχος είναι λογικό.. Και γω αγχώνομαι εύκολα.. Αλλα από την στιγμή π ακούμε το μωρό ψιλό ξεαγχωνομαστε..😁

Αφού στο επιτρέπει να κάνεις! Θα σε βοηθήσει τρομερααα!Αυτό ως πρισ τον τοκετό και ως προς να είναι πιο εύκολη η εγκυμοσύνη δλδ να μην πονάει πολύ η μέση σου μετά κτλ..Ως προς το γενικό ειναι οι πρώτες 2 βδομάδες αντε ο πρώτος μήνας.. Μετά μόλις βλέπεις τα αποτελέσματα και πόσο καλά νιώθεις γουστάρεις να το συνεχίσεις 😊Αλλά και το περπάτημα που κάνεις μόνο καλό σου κάνει! ❤️

Τέλεια!! Εγώ είμαι η Λωρα Φιλίππου, να συστηθω και επισήμως! Αχαχαχα σε κάνω αντ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lucky39 είπε:

Σχετικά με τη ζάχαρη, από την αρχή της εγκυμοσύνης μου είπε ο γιατρός να μην τρώω για να μην εκδηλωθεί ζάχαρο κύησης και την έχω κόψει μαχαίρι. Περιμένω τα Χριστούγεννα να φάω μισό κουραμπιέ!! 😋

Πριν κανένα μήνα που είχα κάτι υπογλυκαιμίες πήρα δύο παστάκια από τα fresh, έχουν πάστες χωρίς ζάχαρη και χωρίς γλυκαντικά για διαβητικούς. Έτρωγα δύο κουταλιές τη μέρα και στάνιαρα! 😇

Τώρα έχω ξεκινήσει διατροφή με ειδική διατροφολόγο γιατί έχω έντονο πρόβλημα με τη δυσκοιλιότητα και μου μίλησε για την χαρουπολάτα, τύπου σοκολάτα από χαρούπι. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα όμως 

Και μένα η γιατρός μου είπε με ρέγουλα η ζάχαρη... Και δεν ήμουν ποτέ τρελός λάτρης των γλυκών.. Αλλα κάτι έχω πάθει τις τελευταίες μέρες! Με έχει πιάσει τρελή υπογλυκαιμία! Βέβαια από τότε που πήγα στη γιατρο κ μ είπε να προσέξω γιατί πήρα λίγο παραπανω ενώ θα μπορούσα να μην έχω πάρει ταρακουνηθηκα λιγάκι.. Γιατί έφαγα ένα κουτί μελομακάρονα σε 1 βδομάδα.. 😂😂Τα λατρευω τα μελομακάρονα! 

Θα τα τσεκάρω και γω αυτά!! Αφού δεν έχουν ζάχαρη δεν θα έχουμε και τύψεις 😊😊Θα κοιτάξω και για την χαρουπολάτα, πρώτη φορά την ακούω!! Χίλια ευχαριστώ! ❤️

Για την δυσκοιλιοτητα έχεις δοκιμάσει δαμάσκηνα αποξηραμένα??? Εμένα με βοήθησαν γιατί παλιά πηγαινα κανονικά και τώρα μια φορά τη μέρα και με το ζόρι.. Στα τσακίρ κέφια θα πάω και 2, όποτε τα καταφέρνω κάνω πάρτυ γιατί αλλιώς με πιέζει πολύ το έντερο στη κοιλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Είναι στον άνθρωπο κοπέλα μου ..και 80 και 90 να πάει αν το έχει μέσα της , θα το κάνει ..

Τι να σε κάνω είσαι και μακρυά ..αλλά σήμερα κάναμε συντήρηση τον λέβητα πέλλετ  στο χώριο και εδώ Θεσσαλονίκη έχω αεριο ..πολύ καλό επάγγελμα ..

 

Χαχαχαχ σκ δουλεύει εδώ Χαλκιδική κανονικά νδουλευει Θεσσαλονίκη η αλήθεια είναι... 😁😁😁

Καλό είναι, αλλά δεν τον βλέπω και πολύ με τα ωράρια νπου δουλεύει!!! Δεν παραπονιεμαι όμως πάλι καλά που έχει αυτή την δουλειά!!! Δόξα το θεό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Σχετικά με τη ζάχαρη, από την αρχή της εγκυμοσύνης μου είπε ο γιατρός να μην τρώω για να μην εκδηλωθεί ζάχαρο κύησης και την έχω κόψει μαχαίρι. Περιμένω τα Χριστούγεννα να φάω μισό κουραμπιέ!! 😋

Πριν κανένα μήνα που είχα κάτι υπογλυκαιμίες πήρα δύο παστάκια από τα fresh, έχουν πάστες χωρίς ζάχαρη και χωρίς γλυκαντικά για διαβητικούς. Έτρωγα δύο κουταλιές τη μέρα και στάνιαρα! 😇

Τώρα έχω ξεκινήσει διατροφή με ειδική διατροφολόγο γιατί έχω έντονο πρόβλημα με τη δυσκοιλιότητα και μου μίλησε για την χαρουπολάτα, τύπου σοκολάτα από χαρούπι. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα όμως.

Έχεις κάποιο θέμα γενικά ή έτσι στο είπε; Γιατί μου φαίνεται υπερβολικό να μην τρως τίποτα με ζάχαρη. Εγώ τα γλυκάκια μου τα τσιμπάω αλλά στις εξετάσεις το σάκχαρο πάνω από το 81 δεν έχει ανέβει. Και δεν είναι μόνο η ζάχαρη το πρόβλημα είναι τα ζυμαρικά,το ρύζι, το ψωμί κλπ.  

Κάνω ωραίες καριοκες με χουρμάδες και σοκολάτα με στέβια για επικάλυψη. Μπισκότα με μέλι και αλεύρι ολικής κλπ.  Αν σου δώσει καμία συνταγή έτσι χελθι πες την μας πλιζ γιατί πολύ μου αρέσουν.... 💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Ναι δεν είναι για να τα βλέπουμε αυτά!! Άστο καλύτερα, εμείς θα σκεφτόμαστε μόνο τα καλά 😊 και θα σε μαλώσω, δεν στο είπα για να σε αγχωσω! Τα δύσκολα έχουν περάσει άλλωστε! Απ την στιγμή π η εγκυμοσύνη σου εξελίσσεται φυσιολογικά δεν έχεις να αγχώνεσαι για τίποτα! 

Εννοείται, στείλτο μου να σε κάνω αντ, θα χαρώ πολύ! ❤️

Εισαι πολύ τυχερή που μπορείς να κάνεις γυμναστικηηηη!! Να κάνεις, μην το αφήνεις! Θα σε βοηθήσει πολύ στον τοκετό.. Έχω παρακολουθήσει σεμινάρια για πιλατες για εγκύους λόγω του ότι στο γυμναστήριο δίδασκα πιλατες και έχω να πω πως μόνο θετικά πράγματα έχει να σου δώσει 😊Κλαμπακια με το καλό αφού γεννήσουμε και περάσει ένα διάστημα 😂😂Εγώ έχω πεθυμησει ένα διπλό ζόμπι! 😂😂😂Η ένα τζιν με λεμόνι αχαχχαα

Προσπαθώ να βγαίνω όσο περισσότερο μπορώ, δεν είμαι και του μέσα καθόλου η αλήθεια είναι.. Αλλα όπως είπε η γιατρός με ρέγουλα.. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Γενικά ανχωνομαι εύκολα ..από πάντα ..με το παραμικρό ...φαντάσου τώρα είμαι καλά ..😄. Αλλά νταξει είναι φυσιολογικό να μας ποιανει όλες ένα ανχος...

Κοιτα η γιατρός είπε να κάνω γυμναστική ..εγώ στα καλά δεν έκανα ..τώρα δεν μπορώ να κάνω ..μόνο περπάτημα κάνω που και που με τον άντρα μου ...και για ψώνια που πάω..εσύ τυχερή είσαι δουλευες σε γυμναστήριο άρα έστω και λίγο σου αρέσει ..

Kleoniki tafilaku  αλλά πρόσεχε έχει δύο το ένα είναι το παλιό γιατί μου κλέψανε το κινητό το 19 ...εσύ κάνε με σε αυτό που είμαι μεγαχρινη με ροζ φόρεμα 😄

Κορίτσια κι εγώ είναι από αυτές νπου ότι και να δει ή ακούσει μετά νομίζω ότι το έχω 😂 από πάντα όχι μόνο τώρα. Τώρα μπορώ να πω ότι έχω χαλαρώσει λίγο γιατί σταμάτησα να διαβάζω το οτιδήποτε πέρα από αυτά που λέμε εδώ. 

Την πρώτη φορά που είχα μείνει έγκυος ίσως βέβαια έφταιγε και η κατάσταση διάβαζα παρά πολλά και κάθε μέρα έκλαιγα και νόμιζα ότι θα πεθάνω! Τώρα το σκέφτομαι και γελάω βέβαια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Χαχαχαχ σκ δουλεύει εδώ Χαλκιδική κανονικά νδουλευει Θεσσαλονίκη η αλήθεια είναι... 😁😁😁

Καλό είναι, αλλά δεν τον βλέπω και πολύ με τα ωράρια νπου δουλεύει!!! Δεν παραπονιεμαι όμως πάλι καλά που έχει αυτή την δουλειά!!! Δόξα το θεό... 

Ναι ναι εννοείται και εγώ αυτό λέω πάλι καλά που δούλευει...

Πάντως είναι καλό επάγγελμα πάντα θα έχει δουλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια κι εγώ είναι από αυτές νπου ότι και να δει ή ακούσει μετά νομίζω ότι το έχω 😂 από πάντα όχι μόνο τώρα. Τώρα μπορώ να πω ότι έχω χαλαρώσει λίγο γιατί σταμάτησα να διαβάζω το οτιδήποτε πέρα από αυτά που λέμε εδώ. 

Την πρώτη φορά που είχα μείνει έγκυος ίσως βέβαια έφταιγε και η κατάσταση διάβαζα παρά πολλά και κάθε μέρα έκλαιγα και νόμιζα ότι θα πεθάνω! Τώρα το σκέφτομαι και γελάω βέβαια!!! 

Κοίτα νομίζω και ο αλγόριθμος από το ινστα η το φβ η τικ τοκ που στα πετάει όλη την ώρα .. τουλάχιστον σε μένα αυτό συμβαίνει και τα βλέπω για λίγο και μετά ψάχνω και ψαχνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κοίτα νομίζω και ο αλγόριθμος από το ινστα η το φβ η τικ τοκ που στα πετάει όλη την ώρα .. τουλάχιστον σε μένα αυτό συμβαίνει και τα βλέπω για λίγο και μετά ψάχνω και ψαχνω

Ισχύει αυτό που λες. Και όσα περισσότερα ψάχνεις τόσα περισσότερα σου βγάζει.. σε όλους συμβαίνει αυτό ρε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...