Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι κάποιες φορές κάτω από τον αφαλό ..νιώθω έτσι κάτι ..αλλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι το νινι ...

Όχι σε εβδομάδες είναι μικρούλα ..γιατί έγινε αργότερα η σύλληψη...αλλά σαν μωράκι συμβαδίζει με τις εμδομαδες του ..νομίζω κορίτσι μου θα έχω μεγάλο μωράκι ..αν κρίνω και από την γιατρό και από τον άντρα μου ..που μας είπε από την δομή του μοιάζει 

Ααα συγνώμη εγώ είχα καταλάβει λάθος!!! 

Να σου πω την αλήθεια αν νιώθεις κάτι κάτω απ τον αφαλό σου τότε είναι το μωρό σου! Εμένα αυτό μ είπε η γιατρός την Δευτέρα π την ρώτησα... Μου είπε πως αν νιώθεις κάτι κάτω απ τον αφαλό τότε είναι το μωροο!! 😍😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Ααα συγνώμη εγώ είχα καταλάβει λάθος!!! 

Να σου πω την αλήθεια αν νιώθεις κάτι κάτω απ τον αφαλό σου τότε είναι το μωρό σου! Εμένα αυτό μ είπε η γιατρός την Δευτέρα π την ρώτησα... Μου είπε πως αν νιώθεις κάτι κάτω απ τον αφαλό τότε είναι το μωροο!! 😍😍😍😍😍😍

Αχχχχ τέλεια μπορεί να είναι το νινι ...είναι ζωηρουλα γενικά , οταν την βλέπουμε από τους υπερήχους πάντα παίζει ..🥰🥰🥰🥰 ίδια ο μπαμπάς της χαχαχα ...από την μύτη και κάτω μας είπε ότι του μοιάζει κιόλας.  Αν πάρει και την χαρη του θα τρέχω και δεν θα φτάνω....

Πότε θα κάνεις την β επιπέδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Αχχχχ τέλεια μπορεί να είναι το νινι ...είναι ζωηρουλα γενικά , οταν την βλέπουμε από τους υπερήχους πάντα παίζει ..🥰🥰🥰🥰 ίδια ο μπαμπάς της χαχαχα ...από την μύτη και κάτω μας είπε ότι του μοιάζει κιόλας.  Αν πάρει και την χαρη του θα τρέχω και δεν θα φτάνω....

Πότε θα κάνεις την β επιπέδου

Αχαχαχχα και γω τα ίδια λέω!! Γιατί κεφαλάκι και μύτη είναι ίδια του Κωστή 😂😂😂

Β επιπέδου την έχω στις 13 του μηνος! Εσύ έχεις υπέρηχο, καλά δεν θυμάμαι?? Να σου πω την αλήθεια όταν πήγα στη γιατρό τη Δευτέρα μ είπε να την κάναμε στις 3 βδομάδες αλλά την έψησα για τις 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Αχαχαχχα και γω τα ίδια λέω!! Γιατί κεφαλάκι και μύτη είναι ίδια του Κωστή 😂😂😂

Β επιπέδου την έχω στις 13 του μηνος! Εσύ έχεις υπέρηχο, καλά δεν θυμάμαι?? Να σου πω την αλήθεια όταν πήγα στη γιατρό τη Δευτέρα μ είπε να την κάναμε στις 3 βδομάδες αλλά την έψησα για τις 2

Χαχαχ εμείς περνάμε όλο την εγκυμοσύνη και μοιάζουν σε αυτούς 🤣🤣🤣 δεν με πειράζει καθόλου όμως γιατι είναι ο αγαπημένος μου άνθρωπος στη γη ..πως το έκανες αυτό ?????? Πες μου τα κόλπα σου ..εγώ ναι θα κάνω υπέρηχο και εσύ την β' επίπεδου .. ετοιμαστείτε για γκρίνια 😂😂😂 έχω να άκουσω για τα κιλά ..θα περιμένω σίγουρα νέα σου ..εγώ πιστεύω θα με πει 20 του μήνα και μετά η β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημερούδια!!! Ααααα, ωραία!! Γιατί και εγώ από το Σεπτέμβρη, δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα από το ΙΚΑ!!! 

Α φανταστικα!!! Τέλεια θα μας πάει κι αυτό!! Χαχαχα βέβαια εγώ χτες πληρώθηκα μην έχω και παράπονο!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Χελοου γκερλς!

Σήμερα έχω απορίες.

1)Τι ντουλάπα έχετε ή θα πάρετε για το παιδικό; Όσες πάρετε καινούρια θα πάρετε παιδική ντουλάπα ή κανονική να την έχετε και για μετά; 

2α) Επίσης αν το καρότσι που θα πάρω ξαπλώνει η πλάτη τελείως το Πορτ μπεμπέ που μας χρησιμεύει;

2β) από το μαιευτήριο μπορώ να το πάρω με το αυγό ή μήπως εκεί χρειάζεται το Πορτ μπεμπέ;

3) Σήμερα έκανα παστίτσιο και αφηρημένη δοκίμασα από την μπεσαμέλ να δω αν χρειάζεται κάτι. Έχει αυγά αυτή η μπεσαμέλ που κάνω, βέβαια το μείγμα με το αυγό το έριξα σε γάλα που βράζει. Λέτε να πάθω καμία σαλμονέλα; Η μαγείρισσα της παρέας που ξέρει αυτά παρακαλώ ας με ενημερώσει! 

4) δεν έχετε βαρεθεί να πλένετε συνέχει τόσο σχολαστικά τα λαχανικά και τα φρούτα σας; Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω σταματήσει να τρώω γι'αυτό τον λόγο. 

5) υπάρχουν ακόμα μυρωδιές που σας ενοχλούν; Εγώ πήρα ένα απορρυπαντικό ariel και μόλις το άνοιξα ήμουν έτοιμη να κάνω εμετό. 

6) έχετε σκεφτεί το χρώμα του παιδικού; Εγώ ενώ στην αρχή ήμουν σίγουρη, τώρα δεν είμαι 😂 και ψάχνω πάλι. 

Αυτά προς το παρόν!!! 😂😂😂😂😂

 

 

Καλημερούδια!!! Αχ Μ αρέσουν όλες αυτές οι ερωτήσεις!!!!!!! Ααααχ πόσο τέλειες συζητήσεις!!! Λοιπόν απαντώ όπως ρωτάς χαχαχα

 1) εμείς έχουμε ντουλάπα αλλά έχει βάλει τα ρουχα του ο άντρας μου εκεί γιατί γενικά δεν έχει το σπίτι και τίποτα θεορατες ντουλάπες.η πεθερά μου είπε θα μας πάρει τη συρταριερα-αλλαξιερα και την κούνια για το μωράκι μας άρα θα έχω επιπλέον χώρο για τα ρουχαλακια του!!!

2)κοίταξε να δεις για τα καρότσια σου προτείνω να πας να τα δεις όλα μα όλα από κοντά. Ας πούμε σε ένα που ξαπλώνει πίσω μας έδειξε εκεί το παιδί ότι τα ποδαράκια δεν έρχονται στα ίσια κι όταν μεγαλώνει είναι λυγισμένα. Επίσης το Πορτ μπεμπέ μπορεί να γίνει και κάθισμα και να ανοίξει να ισιωσει τελείως και για να γίνει καλαθούνα . ωραία αυτή η επιλογή αλλά δε θα.μπορεις άνετα να το ακουμπάς σε καναπέ γιατί το κάτω μέρος δεν είναι τόσο στιβαρό. Για εμένα καλό είναι να πας να τα δεις από κοντά. Να δεις τι σε βολεύει. Εγώ θα ήθελα αν πάω κάπου να απομονώσω το Πορτ μπεμπέ και να το βάλω στον καναπέ της μάνας μου ας πούμε. Αλλά ο καθένας έχει δικές του ανάγκες!! 💓

 Από το μαιευτήριο δεν ξέρω καν πως θα βγω ...εγώ σκεφτομαι και απλά την αγκαλίτσα κι ας έχει το καρότσι και τα δύο... Πρέπει να βγεις με κάτι συγκεκριμένο;;; Διάβασα πιο κάτω ο,τι πρέπει να βγεις με αυγό. Εγώ δεν το ήξερα αυτό.

3) όχι είμαι σίγουρη ότι δεν έχεις κολλήσει σαλμονέλα αγαπάκι!!! Να μην αγχώνεσαι...προσέχουμε τα πάντα ναι..αλλά κάποια είναι λιγο τραβηγμένα από τα μαλλια!!!

4) άσε έχω βαρεθεί τρομερά! Απίστευτα πολύ.... Και τώρα.δεν ξέρω εάν κάνω καλό αλλά παίρνω τις συσκευασμενες σαλάτες που είναι πλυμενες υποτίθεται λαχανί καρότο από σουπερμάρκετ.... Τι να πω... Δεν ξέρω αν κάνω λάθος!!!!!

5) δεν με ενοχλεί προς το παρόν κάτι απο μυρωδιες....έχω επανέλθει...το μόνο ότι παρατηρώ ότι τρώω το ψάρι με το ζόρι. Καλά και πριν δεν ήταν το αγαπημένο μου αλλά κάπως το έτρωγα...τώρα το τρώω και λέω αχ ρε μπεμπαααααα!!!! Χαχαχαχαχα πιστεύω αυτά τα ορμονικά στην καθεμία είναι διαφορετικά χαχαχα

6)εμείς μπήκαμε Μάιο σε αυτό το σπίτι και η νοικαρισσα μα πόσο προφητική ήταν τον έναν τοίχο μας τον έκανε σάπιο μήλο στο παιδικό!!!! Χαχαχα οπότε δεν θα πειράξουμε τίποτα... Απλά πρέπει να καθαριστεί οπωσδήποτε το έχουμε σαν αποθήκη!!!

Εσύ τι σκεφτοσουν;;; Θέλεις κάτι ουδέτερο;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κοίτα αφού είναι καλά εννοείται και να τα πάρεις και από την στιγμή που δεν τα θέλει και πίσω ..γιατί σκέψου να τα ήθελε πίσω και εσύ να έπρεπε να τα προσέχεις με ένα νεογέννητο . ..

Άσε και σε μένα μόνο ο άντρας μου δουλευει εγώ περνώ ταμείο ανεργίας κάθε μήνα..θα κοιτάξω και τα άλλα επιδόματα σιγά σιγά , μπας και πάρουμε τίποτα άλλο ..σίγουρα εχω τα ένσημα ..αλλά επειδή έχω απολυθεί δεν ξέρω τι γίνεται ..( εγώ ζήτησα απόλυση ) ...λογικά επίδομα μητρότητας δικαιούμαι..δόξα το θεό παίρνω και αυτό ..κάνω οικονομία ..άσε που να τα φάω .. ξενύχτια δεν έχει άλλο 🤣🤣🤣 ..

Εγώ σκέφτομαι και πάνες και μωρομαντιλα τα πουλάνε σε πακέτα ον λαιν ..θα αρχίσω να περνώ .

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσάς οι δικοί σας βοηθάνε ? Σας έχουν βοηθήσει ? 

ΥΓ

ναι να το δοκιμάσεις με τα μαρούλια μην τα κόβεις και βάλε από πάνω πετσέτα ..όσο για την τεχνική την ίδια κάνω 

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι επειδή τα θέλει και πίσω ...και επειδή σαν άνθρωπος είμαι αδέξια δεν μπορώ να τα προσέχω όλα..

Βοήθεια στο σπίτι όχι ούτε και εγώ θέλω γιατί είμαι ιδιοτροπη..καμιά φορά η γιαγιά μου μου κάνει δώρα ..αυτό αλλά νιώθω τύψεις ...

Όσο για τα παμπερς κοίτα εδώ 

Screenshot_2021-12-03-17-59-32-436_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-17-59-58-514_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-17-59-58-514_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-18-00-40-988_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-18-00-51-020_com.facebook.katana.jpg

Κοριτσι μου για τις πάνες κάνε.μια.ερευνα και στο superpanes και στο φαρμακείο wecare ...εμείς τώρα στο black Friday πήραμε τρία πακέτα πάνες σε δύο διαφορετικα νούμερα και δύο κουτες μωρομαντηλα 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂.... 

Βέβαια θέλω να πάρω και τα μωρομαντηλα water wipes νομίζω λέγονται που έχουν 99% νερό για την αρχη. 

Αλλά αυτές οι δύο κουτες είμαι σίγουρη ότι δε θα πάνε χαμένες...λένε βέβαια 96% νερό τώρα μου διαφεύγει η μάρκα είναι από κει και είμαι στο κρεβατάκι ακόμα αλλά είναι πολύ γνωστή και αυτή. 

Οπότε τσέκαρε κι εκεί βάζει πολλές προσφορές και σε πάνες και σε μωρομαντηλα!!!!

 

Όσο για βοήθεια...κάθε Δευτέρα εμένα έρχεται η μαμά μου και η πεθερά μου κάθε εβδομάδα μου κάνει το σίδερο!!και γενικα ζητάω πολλη βοήθεια και με έχουν κάπως προφυλαγμένη κι αυτοί λόγω εξωσωματικής μάλλον...κι εγώ κι αυτοί φοβόμαστε πολύ κάτι μήπως δεν πάει καλά...

Απο πράγματα θα μας πάρουν μας είπαν και τα πεθερικά δεν έχω παραπονο και  οι γονείς μου...τα αδέρφια ηδη μας ρωτάνε δώρα... Αλλά γενικά δε θέλω να τους επιβαρύνω...όλοι είναι δύσκολα...παντρεύεται κι ο αδερφός μου και οι γονείς μου έχουν γάμο να βγάλουν μετά από τη γέννα μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Pukka91 είπε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!! ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ...Ο ΓΥΝΑΙΟΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΜΟΝΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ??

Έλα κορίτσι μου...εγώ βγαίνω συνέχεια σε άδειες!! Αρχικά με το καλό το μωράκι σου!!! Μόνο 30 μέρες θα σου γράφει και μετά θα πηγαίνεις να στην ξαναγράφει.και θα συνεχίζει ακριβώς εκεί που σταμάτησε η προηγούμενη. Δεν υπάρχει κανένα θέμα. Απλά μετά θα περνάς επιτροπή που και εκεί δεν χρειάζεται να πας. Λόγω κοβιντ τις κάνουν μόνοι τους τις επιτροπές κοιτώντας τα χαρτιά σου.θα σε παίρνουν τηλ ότι πέρασες γιατί ως έγκυες περνάμε κατευθείαν και μετά θα πηγαίνεις να παίρνεις την απόδειξη πληρωμής και μετά από λίγες μέρες θα πληρώνεσαι.

 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Εγώ από το Γενάρη θα αρχίσω να κάνω παραγγελίες , για παμπερς και λίγα πράγματα ..εμείς 7 χρόνια είμαστε μαζί τα τελευταία 4 μένουμε Θεσσαλονίκη μακριά από τους δικούς μας ..η μόνη που μας βοηθάει είναι η γιαγιά μου ..και με την εξέταση αυτή έδωσε τα λεφτά ..και γενικά κάθε μήνα μου στέλνει για χαρτζιλίκι ...εγώ δούλευα 4, χρόνια το ίδιο και ο άντρας μου ..και περνάμε και εμεις καλά λεφτά ..γι'αυτό περνώ και ταμείο , αλλά μένω σε ενοίκιο οπότε εδλχω έξοδα ...αλλά το κύριοτερο δεν έχουμε αμάξι ..κάθε φορά που μαζεύαμε λεφτά ο Μητσοτάκης έκανε λόκ ντάουν και φεύγαμε στα έξοδα ..

Τα πεθερικά μου είναι στον κόσμο τους , μας είπαν θα μας πάρουν αμάξι αλλά ακόμα στο θα εμειναν και γενικά δεν βοηθάνε ..και όταν περνούμε ακριβά πράγματα μας λένε να περνούμε φθηνά ότι να'ναι ..αυτό γενικά το έχω παράπονο από αυτούς ..και γι'αυτό το κοριτσάκι μου θα το βγάλω το όνομα της μαμάς μου να χαρεί η γιαγιά μου ..😄

Αλλά εντάξει είμαι ευχαριστημένη που έχω έναν άντρα που δουλεύει 6 μέρες 12 ώρες για να μας προσφέρει τα πάντα ..και είμαστε μόνο 24 χρόνων ..νιώθω ευλογημένη 🥰🥰🥰

Αχ βρε κοριτσακι μου ...συγκινηθηκα με τη γιαγιά...είστε αξιέπαινοι μάτια μου...κανείς τόσο καλός δεν πάει χαμένος ...σιγά σιγά θα τα βγάζετε πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Κοριτσαρες μου καλησπέραααα!!!Τωρα διανύω την 20+3 και έχω νιωσει τον μπέμπη μου..

1)Αυτό π παθαίνω μερικές φορές είναι να νιώθω μια πίεση από μέσα προς τα έξω(ρώτησα τη γιατρό μου και μου ειπε πως είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα) ..

2)Επίσης σαν να γίνεται πιο σκληρή η κοιλιά μου χαμηλα σε ένα σημείο και μετά από λίγη ωρίτσα να ξαναγίνεται όπως ήταν πριν..

Εχει νιώσει κάποια από σας κάτι απ αυτά τα 2??

Υγ.να σας πω κάτι να γελάσετε.. Πριν λίγες μέρες πάω να βάλω πιστολάκι να στεγνωσω τα μαλλιά μου και με το που το ανοίγω νιώθω μια μικρή κλοτσιά κατευθείαν.. Μάλλον τρόμαξα τον μικρό 🤣🤣🤣🤣η τον ξύπνησα 😂😂😂😂

Αγάπη μου τι πλάκα που είχε το μικρουλι σου χαχαχαχαχα τρελάθηκα τώρα!!!!! Το ζουζούνι!!!!θα το ακούς όλο και πιο πολύ με τον καιρό!!!! Αγαπάκι άκου για αυτά που μου λες είναι λογικά να πετρώνει η κοιλιά. Δεν μου έχει τύχει αλλά τα διάβασα στην ομάδα του Μαρτίου που μπαίνω καμιά φορά και πολλές κοπέλες είπαν ότι το έχουν.εγω δεν το έχω ή δεν το καταλαβαίνω. Δεν ξέρω... 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι κάποιες φορές κάτω από τον αφαλό ..νιώθω έτσι κάτι ..αλλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι το νινι ...

Όχι σε εβδομάδες είναι μικρούλα ..γιατί έγινε αργότερα η σύλληψη...αλλά σαν μωράκι συμβαδίζει με τις εμδομαδες του ..νομίζω κορίτσι μου θα έχω μεγάλο μωράκι ..αν κρίνω και από την γιατρό και από τον άντρα μου ..που μας είπε από την δομή του μοιάζει 

Βρε αγαπάκι...είμαι πλέον σιγουρηηηηη το μωράκι σου είναι!!!!!!! ♥️♥️♥️♥️

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Χαχαχ εμείς περνάμε όλο την εγκυμοσύνη και μοιάζουν σε αυτούς 🤣🤣🤣 δεν με πειράζει καθόλου όμως γιατι είναι ο αγαπημένος μου άνθρωπος στη γη ..πως το έκανες αυτό ?????? Πες μου τα κόλπα σου ..εγώ ναι θα κάνω υπέρηχο και εσύ την β' επίπεδου .. ετοιμαστείτε για γκρίνια 😂😂😂 έχω να άκουσω για τα κιλά ..θα περιμένω σίγουρα νέα σου ..εγώ πιστεύω θα με πει 20 του μήνα και μετά η β επιπέδου 

Να σου πω κάτι άσχετο για τα κιλά...είδατε σας είχα πει δεν έπαιρνα αλλά αυτό το μήνα έβαλα και το κατάλαβα...και πήγα στο.γιατρο και με φώναξε που δεν ήταν 1,5 αλλά ήταν 3!!!! Περαστικά σου λοιπόν κι εσένα!!!! Χαχαχαχαχα 😂🤣😂🤣😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ♥️ 

Εγώ σκέφτομαι να πάρω συρταριερα άσπρη μεγάλη και από πάνω ένα επιπλακι για να την αλλάζω και καλαθάκια μετά τις κρέμες ..δεν έχω δωμάτιο ξεχωριστό μια και μένω σε γκαρσονιέρα ..και δεν ξέρω το πότε και το αν αλλάξω σπίτι ..για το καρότσι θα σου στείλω ποιο θα πάρω ....

Όσο αναφορά την μπεσαμέλ ..

Δεν διατρέχεις κίνδυνο σαλμονέλας ..αλλά γενικά να ξες αυτό που κάνεις λέγεται μορνε ( όταν βάζεις αυγά μέσα ) χωρίς τα αυγά είναι η μπεσαμέλ ..αυτά βέβαια γούστα είναι ...να προσέχεις όμως την περιοχή που σπάει τα αυγά..

Όσο για τα λαχανικά τα πλένω μόλις τα αγοράσω με νερό και ξύδι και ψυγείο μετά ...αλλιώς και εγώ βαριέμαι κάθε φορά που θέλω σαλάτα να τα πλένω ..ενώ έτσι είναι έτοιμα ..Δεν ξέρω με τις μυρωδιές είμαι αναίσθητη ...εδώ καθόμουν και μύριζα το απορρυπαντικό πλυντηρίου ..πήρα ντετολ , λες και είμαι πρεζακι ...

Όπως είπα δεν έχω παιδικό δωμάτιο ακόμα ..πάντως να ξες αν είχα θα το έκανα κουκλιστικο ..θα το έβαφα απαλό ροζ η μπεζ . Αυτοκόλλητα τοίχου ...

Ίσως όταν μετακόμισουμε ..

Αλλά κάνω υπομονή γιατί θέλω  να πάρουμε αυτοκίνητο και μετά όλα τα άλλα ..

Screenshot_2021-12-01-22-33-01-900_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2021-12-01-22-33-11-812_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2021-12-01-22-33-19-116_com.instagram.android.jpg

Με γεια το καρότσι σας ομορφιά μου!!! Είναι τέλειο!!!!! Με το καλό το μπεμπέ και οι βολτουλες!!! 💙💗💙💗💙💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Άσε το χοιρινό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με πειράζει τόσο..όχι μόνο ωμο.. δεν μπορώ να το μυρίσω ούτε την ώρα που ψήνεται ούτε και στο πιάτο μου.. προχτές έφερε η πεθερά μου μπριζολιτσες και δεν τις άγγιξα..

Την ώρα που ψήνεται κι εγώ δεν μπορώ αλλά μετά το τρώω. Βέβαια δεν τρελαίνομαι για χοιρινό και από πριν δεν μου άρεσε... Εμένα Μ αρέσουνε τα ψάρια, τα μαλάκια κλπ. Τέτοια  μπορώ να τρώω κάθε μέρα. Βέβαια προχθές έκανα χταποδακι με κοφτό μακαρονακι και το χώνεψα την άλλη μέρα 😂😂😂 αλλά εκεί απτόητη την άλλη μέρα ξανά έφαγα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ναιιι, στο ίντερνετ έχει πολλές προσφορές και να σου πω όσες ξέρω και έγιναν μανουλες, από κει περνούν κιβώτια.. εμάς οι γονείς, θα μας βοηθήσουν με την nipt που είναι πανάκριβη, και αφού έμεινε και ο άνδρας μου χωρίς δουλειά, με το που έμαθε το αφεντικό του ότι είναι είμαι έγκυος και εγώ από το ΙΚΑ ακόμα τίποτα.. η μανούλα μου με βοηθουσε πριν απολυθεί ο άντρας μου με τις βαριές δουλειές και όταν πρώτα ο Θεός έρθει η ώρα για καρότσι κτλ, έχουν πει οι γιαγιάδες θα πάρουν Από κάτι.. έτσι κ εμείς 7 χρόνια που είμαστε μαζί, τίποτα δεν ζητούσαμε λόγω περιφανειας αλλά και γιατί πάντα περνάμε αρκετά χρήματα στις δουλειές μας και ήμασταν πολύ ανετα, δόξα το Θεο.. αλλά τώρα δεν είναι δική μας ανάγκη.. γενικά όμως είμαστε πάρα πολύ δεμένες οικογένειες και κανείς δεν θα μας άφηνε έτσι.. εγγόνι περιμένουν!!! 🥰🥰🥰🥰

Εμένα μου είπε και η κουνιαδα μου έχει κάποιες αποθήκες φαρμάκων κλπ. Από ότι κατάλαβα στη Θεσσαλονίκη που πουλάνε χονδρικής πράγματα και κάνουν και προσφορές ανά διαστήματα σε πάνες μωρομαντηλα βρεφικά σαμπουάν κλπ. Και είπε ότι συμφέρει πολύ. Δεν εχω ιδέα βέβαια εγώ.... 😁 Χαίρομαι πολύ νπου είστε δεμένη οικογένεια και εμείς είμαστε πολύ και οι δύο οικογένειες αν και δεν είμαστε πολλά χρόνια μαζί με τον Χρηστακο αλλά αμέσως δέσαμε... Εχθές το βράδυ και εμάς μας ανακοίνωσαν ότι η πεθερά μου θα μας πάρει το καρότσι και οι γονείς μου την ντουλάπα που θέλουμε... Υπό άλλες συνθήκες θα το αρνιομασταν, αλλά μια ότι είμαστε στριμωγμένοι, μια οτι είναι η χαρά τους τώρα γιατί από εμάς είναι το πρώτο εγγόνι και από την άλλη το πρώτο παιδί του γιου θα της δώσουμε και το όνομα τη πεθεράς και καταλαβαίνετε... 😂😂😂

Απλά ξέρω ότι οι δικοί μου δεν είναι άνετοι οικονομικά οπότε δεν θα ζητήσω πολλά πράγματα για να μην τους φέρω σε δύσκολη θέση... ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Εγώ από το Γενάρη θα αρχίσω να κάνω παραγγελίες , για παμπερς και λίγα πράγματα ..εμείς 7 χρόνια είμαστε μαζί τα τελευταία 4 μένουμε Θεσσαλονίκη μακριά από τους δικούς μας ..η μόνη που μας βοηθάει είναι η γιαγιά μου ..και με την εξέταση αυτή έδωσε τα λεφτά ..και γενικά κάθε μήνα μου στέλνει για χαρτζιλίκι ...εγώ δούλευα 4, χρόνια το ίδιο και ο άντρας μου ..και περνάμε και εμεις καλά λεφτά ..γι'αυτό περνώ και ταμείο , αλλά μένω σε ενοίκιο οπότε εδλχω έξοδα ...αλλά το κύριοτερο δεν έχουμε αμάξι ..κάθε φορά που μαζεύαμε λεφτά ο Μητσοτάκης έκανε λόκ ντάουν και φεύγαμε στα έξοδα ..

Τα πεθερικά μου είναι στον κόσμο τους , μας είπαν θα μας πάρουν αμάξι αλλά ακόμα στο θα εμειναν και γενικά δεν βοηθάνε ..και όταν περνούμε ακριβά πράγματα μας λένε να περνούμε φθηνά ότι να'ναι ..αυτό γενικά το έχω παράπονο από αυτούς ..και γι'αυτό το κοριτσάκι μου θα το βγάλω το όνομα της μαμάς μου να χαρεί η γιαγιά μου ..😄

Αλλά εντάξει είμαι ευχαριστημένη που έχω έναν άντρα που δουλεύει 6 μέρες 12 ώρες για να μας προσφέρει τα πάντα ..και είμαστε μόνο 24 χρόνων ..νιώθω ευλογημένη 🥰🥰🥰

Μπράβο στον στην γιαγιακα! ❤️ κι εμένα η γιαγιά μου αν ήξερε ότι χρειάζομαι κάτι αμέσως έτρεχε να βοηθήσει. Προς το παρόν αυτό που κάνει είναι να στέλνει φρέσκα αυγουλάκια, φρούτα και λαχανικά από τον κήπο της και κοτοπουλακια ❤️❤️❤️

Μπράβο και στον αντρουλη σου και σε σένα, γιατί φαίνεται ότι είστε αξία παιδιά και δεν φοβάστε την δουλειά οπότε δεν θα σας λείψει ποτέ τίποτα. 

Εμείς είμαστε τρία χρόνια χρόνια μαζί. Βέβαια και οι δύο δουλεύουμε από μικρες ηλικίες. Εκείνος κατάφερε και εξελίχθηκε και άνοιξε δικό του μαγαζί και δόξα το θεό πηγαίνει μια χαρά. Εγώ δούλευα μια δεκαετία κοντά, στην εστίαση σαν σερβιτόρα τα περισσότερα χρόνια μαύρα βέβαια. Και δεν κατάφερα να βρω δουλειά πάνω στο αντικείμενο των σπουδών μου δυστυχώς. 

Τα πεθερικά σου είναι νομίζω το είδος των ανθρώπων που μου σπάνε τα νεύρα. Καλά θα κάνεις και θα δώσεις το όνομα της μανουλας σου, όπως λες να χαρεί και η γιαγιά. Το ίδιο θα έκανα στην θέση σου. 

Και πάλι μπράβο σας παιδια να φροντίζετε ο ένας τον άλλον πάντα και είστε πάντα τόσο αγαπημένοι!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Κοριτσαρες μου καλησπέραααα!!!Τωρα διανύω την 20+3 και έχω νιωσει τον μπέμπη μου..

1)Αυτό π παθαίνω μερικές φορές είναι να νιώθω μια πίεση από μέσα προς τα έξω(ρώτησα τη γιατρό μου και μου ειπε πως είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα) ..

2)Επίσης σαν να γίνεται πιο σκληρή η κοιλιά μου χαμηλα σε ένα σημείο και μετά από λίγη ωρίτσα να ξαναγίνεται όπως ήταν πριν..

Εχει νιώσει κάποια από σας κάτι απ αυτά τα 2??

Υγ.να σας πω κάτι να γελάσετε.. Πριν λίγες μέρες πάω να βάλω πιστολάκι να στεγνωσω τα μαλλιά μου και με το που το ανοίγω νιώθω μια μικρή κλοτσιά κατευθείαν.. Μάλλον τρόμαξα τον μικρό 🤣🤣🤣🤣η τον ξύπνησα 😂😂😂😂

ΧαχαχχαχαχαΚλαίω με το μικρακι σου... 😂😂😂😂😂😂😂

Αγάπη και εγώ έχω ακούσει πολλά κορίτσια να το λένε ειδικά αυτό με το πέτρωμα της κοιλιάς αλλά δεν μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο  και εχθές το βράδυ συγκεκριμένα έλεγα στον άντρα μου ρε συ εμένα δεν σκληραίνει- πετρώνει καθόλου οι κοιλιά μου. Είτε είμαι πολλές ώρες όρθια,είτε περπατάω, είτε κάνω γυμναστική είναι πάντα χαλαρή. Μήπως πάει κάτι λάθος με εμένα αναρωτιομουν! 😂😂😂 Οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Για την πίεση από μέσα προς τα έξω μπορεί να είναι και την ώρα που γυρνάει το μωρό ίσως και νιώθει την κίνηση σαν πίεση;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι κάποιες φορές κάτω από τον αφαλό ..νιώθω έτσι κάτι ..αλλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι το νινι ...

Όχι σε εβδομάδες είναι μικρούλα ..γιατί έγινε αργότερα η σύλληψη...αλλά σαν μωράκι συμβαδίζει με τις εμδομαδες του ..νομίζω κορίτσι μου θα έχω μεγάλο μωράκι ..αν κρίνω και από την γιατρό και από τον άντρα μου ..που μας είπε από την δομή του μοιάζει 

Κλεω μου κι εγώ τον πρώτο καιρό δεν ήμουν σίγουρη τι νιώθω γιατί ήταν πολύ ανεπαίσθητα τα χτυπήματα και οι κινήσεις. Ένιωθα ας πούμε σαν κάτι να γλιστράει μέσα στην κοιλιά μου ή σαν να κουνιέται το έντερο μου...  Αλλά τελικά ήταν η μπέμπα 😂 οπότε είμαι σίγουρη πως ότι νιώθεις είναι η μικρούλα σου!!! Όσο περνάνε οι μέρες θα το νιώθεις όλο και πιο έντονα και πιο συχνά!!! 🤩🤩🤩😍😍😍😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια!!! Αχ Μ αρέσουν όλες αυτές οι ερωτήσεις!!!!!!! Ααααχ πόσο τέλειες συζητήσεις!!! Λοιπόν απαντώ όπως ρωτάς χαχαχα

 1) εμείς έχουμε ντουλάπα αλλά έχει βάλει τα ρουχα του ο άντρας μου εκεί γιατί γενικά δεν έχει το σπίτι και τίποτα θεορατες ντουλάπες.η πεθερά μου είπε θα μας πάρει τη συρταριερα-αλλαξιερα και την κούνια για το μωράκι μας άρα θα έχω επιπλέον χώρο για τα ρουχαλακια του!!!

2)κοίταξε να δεις για τα καρότσια σου προτείνω να πας να τα δεις όλα μα όλα από κοντά. Ας πούμε σε ένα που ξαπλώνει πίσω μας έδειξε εκεί το παιδί ότι τα ποδαράκια δεν έρχονται στα ίσια κι όταν μεγαλώνει είναι λυγισμένα. Επίσης το Πορτ μπεμπέ μπορεί να γίνει και κάθισμα και να ανοίξει να ισιωσει τελείως και για να γίνει καλαθούνα . ωραία αυτή η επιλογή αλλά δε θα.μπορεις άνετα να το ακουμπάς σε καναπέ γιατί το κάτω μέρος δεν είναι τόσο στιβαρό. Για εμένα καλό είναι να πας να τα δεις από κοντά. Να δεις τι σε βολεύει. Εγώ θα ήθελα αν πάω κάπου να απομονώσω το Πορτ μπεμπέ και να το βάλω στον καναπέ της μάνας μου ας πούμε. Αλλά ο καθένας έχει δικές του ανάγκες!! 💓

 Από το μαιευτήριο δεν ξέρω καν πως θα βγω ...εγώ σκεφτομαι και απλά την αγκαλίτσα κι ας έχει το καρότσι και τα δύο... Πρέπει να βγεις με κάτι συγκεκριμένο;;; Διάβασα πιο κάτω ο,τι πρέπει να βγεις με αυγό. Εγώ δεν το ήξερα αυτό.

3) όχι είμαι σίγουρη ότι δεν έχεις κολλήσει σαλμονέλα αγαπάκι!!! Να μην αγχώνεσαι...προσέχουμε τα πάντα ναι..αλλά κάποια είναι λιγο τραβηγμένα από τα μαλλια!!!

4) άσε έχω βαρεθεί τρομερά! Απίστευτα πολύ.... Και τώρα.δεν ξέρω εάν κάνω καλό αλλά παίρνω τις συσκευασμενες σαλάτες που είναι πλυμενες υποτίθεται λαχανί καρότο από σουπερμάρκετ.... Τι να πω... Δεν ξέρω αν κάνω λάθος!!!!!

5) δεν με ενοχλεί προς το παρόν κάτι απο μυρωδιες....έχω επανέλθει...το μόνο ότι παρατηρώ ότι τρώω το ψάρι με το ζόρι. Καλά και πριν δεν ήταν το αγαπημένο μου αλλά κάπως το έτρωγα...τώρα το τρώω και λέω αχ ρε μπεμπαααααα!!!! Χαχαχαχαχα πιστεύω αυτά τα ορμονικά στην καθεμία είναι διαφορετικά χαχαχα

6)εμείς μπήκαμε Μάιο σε αυτό το σπίτι και η νοικαρισσα μα πόσο προφητική ήταν τον έναν τοίχο μας τον έκανε σάπιο μήλο στο παιδικό!!!! Χαχαχα οπότε δεν θα πειράξουμε τίποτα... Απλά πρέπει να καθαριστεί οπωσδήποτε το έχουμε σαν αποθήκη!!!

Εσύ τι σκεφτοσουν;;; Θέλεις κάτι ουδέτερο;;;; 

Καλημέραααααααα!!!! 😍😍😍😍😁😁😁😁😁🤩🤩🤩😍😍😘😍❤️❤️

1) κι εμάς εν τέλει μας είπαν οι γονείς μου εχθές ότι θα μας πάρουν την ντουλάπα κι έχω και μια συρταριερα κι εγώ οπότε νομίζω θα είμαστε εντάξει... 

2) σίγουρα θα πάω από κοντά το άλλο Σάββατο μάλλον καλά να είμαστε... Αλλά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι και από κοντά να τα δούμε πάλι μπερδεμένη θα είμαι... 😂😂 Σκέψου δεν έχω καταλήξει ούτε σε χρώμα! Ναι είναι πολλά αυτά που πρέπει να λάβουμε υπόψη μας για την επιλογή καροτσιου. Και έχω και το θέμα μου σαν άνθρωπος γενικά δεν μου αρέσει να παίρνω τίποτα παραπάνω από αυτά που χρειάζομαι για αυτό τρώω σκάλωμα νομίζω σε κάτι τέτοια.... 😂

Ναι για το μαιευτήριο κι εγώ δεν ξέρω σίγουρα αυτό πρώτη φορά η κουνιαδα μου, μου το είπε θα ρωτήσω την γιατρό και θα σας πω κι εσάς τι ισχύει και τι όχι. 

3) ναι τελικά κι εγώ εκεί κατέληξα ότι πολύ τα ψιριζω όλα χωρίς λόγο και αγχώνομαι πάντα... 

4) κι εγώ παίρνω αυτές τις σαλάτες κυρίως την ρόκα αλλά και αυτές τις πλένω με την ίδια διαδικασία 😂 και ας λένε ότι είναι πλυμένα!!! Υποχόνδρια μέχρι εκεί που δεν πάει... Μια φορά πήρα ένα σάντουιτς/σουβλάκι κι καταλάθος μου έβαλαν τομάτα μέσα και δεν το έφαγα... Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική αλλά πολύ φοβάμαι... 

5)ναι όντως ισχύει κάθε γυναίκα νιώθει και κάτι άλλο. Παρεμπιπτόντως τα ψάρια είναι το αγαπημένο μου φαγητό μπορώ να τρώω κάθε μέρα... 😂

6) εμείς το είχαμε βάψει το ίδιο χρώμα με την κρεβατοκάμαρα που είναι δύο διαφορετικές αποχρώσεις του καφέ/μπεζ, γιατί μας φαινόταν μακρινό το να κάνουμε παιδί 😂😂😂😂 (γελάνε και οι πέτρες εδώ). Στην αρχή σκεφτόμουν γκρι με σιελ, αλλά όλοι έπεσαν να με φάνε για το σιελ.και έτσι νομίζω κατάφεραν να μου αλλάξουν γνώμη. Και τώρα δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα... Οι υπόλοιποι όλοι θέλουν αποχρώσεις του ροζ. Εμένα το ροζ δεν μου αρέσει. Μια σκέψη είναι να μείνει ως έχει. Μια άλλη είναι να βαφτεί στο χρώμα της μέντας ή βεραμαν ή μου άρεσε η ιδέα της κλεω νομίζω ήταν σε μπεζ αποχρώσεις με αυτοκόλλητα στους τοίχους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Χαχαχ εμείς περνάμε όλο την εγκυμοσύνη και μοιάζουν σε αυτούς 🤣🤣🤣 δεν με πειράζει καθόλου όμως γιατι είναι ο αγαπημένος μου άνθρωπος στη γη ..πως το έκανες αυτό ?????? Πες μου τα κόλπα σου ..εγώ ναι θα κάνω υπέρηχο και εσύ την β' επίπεδου .. ετοιμαστείτε για γκρίνια 😂😂😂 έχω να άκουσω για τα κιλά ..θα περιμένω σίγουρα νέα σου ..εγώ πιστεύω θα με πει 20 του μήνα και μετά η β επιπέδου 

Καλημερουδιαα!! Αχαχχα εγώ θυμόμουν σκέψου πως μου είχε πει η γιατρός πως θα κάνω τη Β επιπέδου μια βδομάδα μετά το ραντεβού π είχα μαζί της δλδ μεθαύριο.. Και μου λέει οοχι, είναι νωρίς.. Και της λέω να μου το βάλει σύντομα γιατι αγχώνομαι και θέλω να δω αν όλα πάνε καλά κτλ.. Έτσι την έπεισα 😂😂 Πες της το και εσύ!! Εκτός και αν επιμείνει που θα έχει τους λόγους της, έτσι είπα και γω από μέσα μου όταν την εψηνα αχαχχα..

Αχχ αυτό λέει και ο άντρας μου.. Μου το έλεγε χθες πάλι που το συζητούσε με έναν πελατη του πως όλα εμείς τα περνάμε στην εγκυμοσύνη και πως αλλάζει το σώμα μας και τα συναισθήματα μας που γινόμαστε πιο ευαισθητες.. Πραγματικά θα συμφωνήσω μαζί σου, χαλάλι τους!! 

Και εγώ για τα κιλά άκουσα όταν πήγα 😂😂😂😂 Δεν είσαι μόνο εσύ, μην αγχώνεσαι.. Ένα κουτί μελομακάρονα δεν θα πέρναγαν έτσι χωρίς να τα ακούσω απ τη γιατρό.... Άστα!! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι όπως επίσης και να μην τρώω πολύ 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

ΧαχαχχαχαχαΚλαίω με το μικρακι σου... 😂😂😂😂😂😂😂

Αγάπη και εγώ έχω ακούσει πολλά κορίτσια να το λένε ειδικά αυτό με το πέτρωμα της κοιλιάς αλλά δεν μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο  και εχθές το βράδυ συγκεκριμένα έλεγα στον άντρα μου ρε συ εμένα δεν σκληραίνει- πετρώνει καθόλου οι κοιλιά μου. Είτε είμαι πολλές ώρες όρθια,είτε περπατάω, είτε κάνω γυμναστική είναι πάντα χαλαρή. Μήπως πάει κάτι λάθος με εμένα αναρωτιομουν! 😂😂😂 Οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Για την πίεση από μέσα προς τα έξω μπορεί να είναι και την ώρα που γυρνάει το μωρό ίσως και νιώθει την κίνηση σαν πίεση;

 

 

Καλημέρα κοριτσαρα μου!!! Αχχχ δεν ξέρω! Αχαχχα έχω μπερδευτεί να σου πω την αλήθεια! Την άλλη βδομάδα που θα πάω να κάνω τη Β επιπέδου θα ρωτήσω εκεί τον γιατρό γιατί έχω σκαλώσει πολύ με αυτό το πράγμα! Σ ευχαριστώ πολύ πολυυυ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

 

Κοριτσι μου για τις πάνες κάνε.μια.ερευνα και στο superpanes και στο φαρμακείο wecare ...εμείς τώρα στο black Friday πήραμε τρία πακέτα πάνες σε δύο διαφορετικα νούμερα και δύο κουτες μωρομαντηλα 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂.... 

Βέβαια θέλω να πάρω και τα μωρομαντηλα water wipes νομίζω λέγονται που έχουν 99% νερό για την αρχη. 

Αλλά αυτές οι δύο κουτες είμαι σίγουρη ότι δε θα πάνε χαμένες...λένε βέβαια 96% νερό τώρα μου διαφεύγει η μάρκα είναι από κει και είμαι στο κρεβατάκι ακόμα αλλά είναι πολύ γνωστή και αυτή. 

Οπότε τσέκαρε κι εκεί βάζει πολλές προσφορές και σε πάνες και σε μωρομαντηλα!!!!

 

Όσο για βοήθεια...κάθε Δευτέρα εμένα έρχεται η μαμά μου και η πεθερά μου κάθε εβδομάδα μου κάνει το σίδερο!!και γενικα ζητάω πολλη βοήθεια και με έχουν κάπως προφυλαγμένη κι αυτοί λόγω εξωσωματικής μάλλον...κι εγώ κι αυτοί φοβόμαστε πολύ κάτι μήπως δεν πάει καλά...

Απο πράγματα θα μας πάρουν μας είπαν και τα πεθερικά δεν έχω παραπονο και  οι γονείς μου...τα αδέρφια ηδη μας ρωτάνε δώρα... Αλλά γενικά δε θέλω να τους επιβαρύνω...όλοι είναι δύσκολα...παντρεύεται κι ο αδερφός μου και οι γονείς μου έχουν γάμο να βγάλουν μετά από τη γέννα μου... 

Ποπο και ο δικός μου αδερφός παντρεύεται το Φεβρουαριο!! Με το καλό βέβαια, αλλά η καημένη η μανούλα μου, θα τα βγάλει πέρα μόνη της, αφού τον μπαμπά δ ν τον έχουμε πια!! Εγώ αγχώνομαι, εκείνη σκυλί όλη της τη ζωή, δεν αγχώνεται καθόλου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Άσε το χοιρινό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με πειράζει τόσο..όχι μόνο ωμο.. δεν μπορώ να το μυρίσω ούτε την ώρα που ψήνεται ούτε και στο πιάτο μου.. προχτές έφερε η πεθερά μου μπριζολιτσες και δεν τις άγγιξα..

Αχχχ κορίτσι μου το έχω πάθει με το μοσχάρι! Ενώ μου άρεσε πολύ πριν(για την ακριβεια μοσχάρι με φασολάκια φτιάχνουμε) απ τον 5ο κ μετα δεν μπορώ να το φάω η τρώω μόνο τα φασολάκια... Χθες που είχα αυτό το φαγητό έβρασα πατάτες και έφαγα με τα φασολάκια, απ το μοσχάρι έφαγα ελάχιστο κ αυτό με κόπο γιατί πρέπει να τρώω κόκκινο κρέας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αγάπη μου τι πλάκα που είχε το μικρουλι σου χαχαχαχαχα τρελάθηκα τώρα!!!!! Το ζουζούνι!!!!θα το ακούς όλο και πιο πολύ με τον καιρό!!!! Αγαπάκι άκου για αυτά που μου λες είναι λογικά να πετρώνει η κοιλιά. Δεν μου έχει τύχει αλλά τα διάβασα στην ομάδα του Μαρτίου που μπαίνω καμιά φορά και πολλές κοπέλες είπαν ότι το έχουν.εγω δεν το έχω ή δεν το καταλαβαίνω. Δεν ξέρω... 

 

Βρε αγαπάκι...είμαι πλέον σιγουρηηηηη το μωράκι σου είναι!!!!!!! ♥️♥️♥️♥️

 

Να σου πω κάτι άσχετο για τα κιλά...είδατε σας είχα πει δεν έπαιρνα αλλά αυτό το μήνα έβαλα και το κατάλαβα...και πήγα στο.γιατρο και με φώναξε που δεν ήταν 1,5 αλλά ήταν 3!!!! Περαστικά σου λοιπόν κι εσένα!!!! Χαχαχαχαχα 😂🤣😂🤣😂🤣

Αχχχ σε όλες για τα κιλα μας λένε, τι θα κάνουμεεεε??? 😂❤️Δεν πειράζει, ας βγούνε γερα τα μωρουλια και μετά θα τα χάσουμε! 😜Έτσι λέω εγώ για να μην με παίρνει από κάτω αχαχχα!!! 

Σ ευχαριστώ κοριτσαρα μου, θα μπω να τσεκάρω και γω την ομάδα να διαβάσω τι λενε και μόλις με το καλό πάω για την β επιπέδου σε μια βδομάδα θα ρωτήσω και εκεί τον γιατρό❤️💓❤️💓❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις μελλοντικές μανούλες! 🤰

Καλέ, τι όμορφη παρέα που είστε και μοιράζεστε τον ενθουσιασμό και τις αγωνίες σας! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα, κι ας άργησα! 

Είμαι 39 χρονών, είχα στο παρελθόν δύο αποβολές, μία από φυσιολογική εγκυμοσύνη πριν χρόνια και μία από εξωσωματική, μόλις ένα μήνα πριν μείνω έγκυος φυσικά. Οπότε, μάλλον είναι η τρίτη και τυχερή αυτή, ακόμα δυσκολεύομαι να το συνειδητοποιήσω! 

Η ημερομηνία μας είναι 22/04 και περιμένουμε κοριτσάκι (το γνωρίζω με βεβαιότητα εδώ και καιρό γιατί κάναμε την εξέταση nipt, η οποία αναλύει το dna του μωρού). Η μικρή μας φαίνεται να είναι σίγουρα χορευταρού, σε κάθε υπέρηχο που έχω κάνει στρίβει, χορεύει, κουνάει χέρια και πόδια! Αναμένω και την β'επιπέδου στις 20 Δεκέμβρη για να πάρω μια μεγάλη ανάσα και να αρχίζω να σχεδιάζω το μέλλον και να ξεμυαλιστώ επισήμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα στις μελλοντικές μανούλες! 🤰

Καλέ, τι όμορφη παρέα που είστε και μοιράζεστε τον ενθουσιασμό και τις αγωνίες σας! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα, κι ας άργησα! 

Είμαι 39 χρονών, είχα στο παρελθόν δύο αποβολές, μία από φυσιολογική εγκυμοσύνη πριν χρόνια και μία από εξωσωματική, μόλις ένα μήνα πριν μείνω έγκυος φυσικά. Οπότε, μάλλον είναι η τρίτη και τυχερή αυτή, ακόμα δυσκολεύομαι να το συνειδητοποιήσω! 

Η ημερομηνία μας είναι 22/04 και περιμένουμε κοριτσάκι (το γνωρίζω με βεβαιότητα εδώ και καιρό γιατί κάναμε την εξέταση nipt, η οποία αναλύει το dna του μωρού). Η μικρή μας φαίνεται να είναι σίγουρα χορευταρού, σε κάθε υπέρηχο που έχω κάνει στρίβει, χορεύει, κουνάει χέρια και πόδια! Αναμένω και την β'επιπέδου στις 20 Δεκέμβρη για να πάρω μια μεγάλη ανάσα και να αρχίζω να σχεδιάζω το μέλλον και να ξεμυαλιστώ επισήμως!

Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου!!! Αρχικά με το καλό η μπεμπούλα σου!!! ❤️

Αχχχ πολλές από δω την β επιπέδου περιμένουμε για να ηρεμήσουμε! Και να αρχίσουμε να σχεδιάζουμε και επίσημα το μέλλον! Κάποιες την έχουν κάνει κ κάποιες όχι ακόμα! Εγώ έχω ραντεβού στις 13 του μηνος! ΠΗΤ μου έδωσε η γιατρός (σύμφωνα με την αυχενική διαφάνεια) στις 19 Απριλίου οπότε είμαστε κοντά! 

Έτσι να είναι χορευταρου!! Ο δικός μου είναι πιο ήρεμος γιατί συνήθως δεν έχω φάει πριν πάω στη γιατρό οπότε κοιμάται 😂😂😂Την έχεις νιώσει καθόλου? Σε ποια εβδομάδα είσαι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα στις μελλοντικές μανούλες! 🤰

Καλέ, τι όμορφη παρέα που είστε και μοιράζεστε τον ενθουσιασμό και τις αγωνίες σας! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα, κι ας άργησα! 

Είμαι 39 χρονών, είχα στο παρελθόν δύο αποβολές, μία από φυσιολογική εγκυμοσύνη πριν χρόνια και μία από εξωσωματική, μόλις ένα μήνα πριν μείνω έγκυος φυσικά. Οπότε, μάλλον είναι η τρίτη και τυχερή αυτή, ακόμα δυσκολεύομαι να το συνειδητοποιήσω! 

Η ημερομηνία μας είναι 22/04 και περιμένουμε κοριτσάκι (το γνωρίζω με βεβαιότητα εδώ και καιρό γιατί κάναμε την εξέταση nipt, η οποία αναλύει το dna του μωρού). Η μικρή μας φαίνεται να είναι σίγουρα χορευταρού, σε κάθε υπέρηχο που έχω κάνει στρίβει, χορεύει, κουνάει χέρια και πόδια! Αναμένω και την β'επιπέδου στις 20 Δεκέμβρη για να πάρω μια μεγάλη ανάσα και να αρχίζω να σχεδιάζω το μέλλον και να ξεμυαλιστώ επισήμως!

Γεια σου κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες!!! Με το καλό η μπεμπουλα σου!! Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ μετά από 2 παλινδρομες, ακόμα έχω άγχος και ανησυχία.. έχουμε την ίδια Πητ!! Αλλά εγώ δεν ξέρω ακόμα με σιγουριά τι είναι.. θα κάνω και εγώ την Νipt, και περιμένω πως και πως στις 15 τη β επιπέδου να ηρεμήσω και να αρχίσω να κοιτάζω από κοντά για καρότσι κτλ . Βέβαια, πριν από κάθε υπερυχο το ίδιο λέω... Μετά λέω και εγώ τρίτη και τυχερή!! Με το καλό λοιπόν και ξεκίνα να το χαίρεσαι, όσο μπορείς!!! Αυτή η ομάδα εμένα με βοήθησε παααρα πολύ, καθώς μπήκα εδώ από την αρχή και πολύ δειλά.. να είναι καλά όλα τα κορίτσια!!! 🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου!!! Αρχικά με το καλό η μπεμπούλα σου!!! ❤️

Αχχχ πολλές από δω την β επιπέδου περιμένουμε για να ηρεμήσουμε! Και να αρχίσουμε να σχεδιάζουμε και επίσημα το μέλλον! Κάποιες την έχουν κάνει κ κάποιες όχι ακόμα! Εγώ έχω ραντεβού στις 13 του μηνος! ΠΗΤ μου έδωσε η γιατρός (σύμφωνα με την αυχενική διαφάνεια) στις 19 Απριλίου οπότε είμαστε κοντά! 

Έτσι να είναι χορευταρου!! Ο δικός μου είναι πιο ήρεμος γιατί συνήθως δεν έχω φάει πριν πάω στη γιατρό οπότε κοιμάται 😂😂😂Την έχεις νιώσει καθόλου? Σε ποια εβδομάδα είσαι??? 

Είμαι στην 20+1 σήμερα. Εδώ και 1 εβδομάδα νιώθω κάτι απροσδιόριστα τύπου γουργουρητά να τα πω; Χαμηλά, συνήθως δεξιά. Τα ένιωθα με μία συχνότητα σχεδόν 3 φορές την ημέρα και κάθε φορά δεν ήταν μόνο μία φορά, αλλά 6-7 και άρχισα να πιστεύω ότι μάλλον είναι η μικρή! Σίγουρα ήταν πρωτόγνωρη αίσθηση γιατί έχω δυσκοιλιότητα γενικώς και τα κοιλιακά μου τα ξέρω πώς κάνουν. Αυτό ήταν κάτι που δεν είχα ξανανιώσει!! Και χθες το πρωί, το ένιωσα πάλι πολύ έντονα και με μεγαλύτερη συχνότητα. Κάθε μισή ώρα, έδινε ένα στίγμα. Πιστεύω πως δε μπορεί να είναι κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...