Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η danceroce είπε:

Όχι .. λογικά τη παρασκευή..είμαστε το ίδιο!!!δεν έχουμε πει κάτι ακόμα...εμείς έτσι και αλλιώς στη πόλη μας. Έχουμε μόνο 2 ..είναι πολύ καλοί και οι δύο...αλλά.αυτες οι αναγουλες πότε θα σταματησουν δ ξέρω...έχω χάσει τον ύπνο μου..τουλάχιστον 23/24ωρο έχω αυτό το θεμα

Ναι είμαστε μαζί!!! 🎉😁 Μέχρι την 12η εβδομάδα νομίζω κρατάνε... έχεις δοκιμάσει κανένα κρακερακι, παξιμαδακι η κάτι τέτοιο γενικά;;; Σήμερα κι εγώ είμαι χαλια από την ναυτία. Δεν ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι το πρωί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!Να είσαι καλά!Και σε σένα!Να μας έχει όλες καλά ο Θεός!

Συγχαρητήρια συγχαρητήρια! Αυτό κ αν είναι σοκ χαχα! Να προσεχεις πολυ κ να μη ξεθαρευεις. Θεωρουνται υψηλου κινδυνου κυησεις τόσο οι δίδυμες όσο κ οι τρίδυμες  κυησεις. κτλ... Βέβαια σου μιλάω με εμπειρία δίδυμης κυησης. Με τρίδημη θα μας πεις εσυ την εμπειρία σου.. Όλα καλά θα πάνε, 6 χέρια 6 ποδια χαμός θα γίνεται προς το τέλος στη κοιλια🤣🤣 ποτε έχεις ξανά γιατρό? Υποθέτω θα σ έχει σε στενό μαρκάρισμα από δω κ περα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Συγχαρητήρια συγχαρητήρια! Αυτό κ αν είναι σοκ χαχα! Να προσεχεις πολυ κ να μη ξεθαρευεις. Θεωρουνται υψηλου κινδυνου κυησεις τόσο οι δίδυμες όσο κ οι τρίδυμες  κυησεις. κτλ... Βέβαια σου μιλάω με εμπειρία δίδυμης κυησης. Με τρίδημη θα μας πεις εσυ την εμπειρία σου.. Όλα καλά θα πάνε, 6 χέρια 6 ποδια χαμός θα γίνεται προς το τέλος στη κοιλια🤣🤣 ποτε έχεις ξανά γιατρό? Υποθέτω θα σ έχει σε στενό μαρκάρισμα από δω κ περα... 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!... Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά!..σε 2 εβδομάδες θα παμε ξανά που θα έχουμε ξεκάθαρη εικόνα για τον πλακούντα..αν κατάλαβα καλά!

Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hailey είπε:

Καλημερα κ απο μενα! Ολα καλα με τον υπερηχο, ακουσα καρδουλα. Δεν εχω πολλα συμπτώματα, εκτος απο υπνηλία κ κουραση καθως εργαζομαι κ γυρναω σπιτι κομματια κάθε μερα. Ειμαι 7ε5η κ συνεχιζουμε 🤗💗👶🏻

Τέλειααααα... Πάλι καλά που δεν έχεις συμπτώματα γιατί σε συνδιασμό με την δουλειά θα σε εξουθενωναν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτο μωράκι και για μας είμαι 8εβδ 1μερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο την 6η βδομάδα και ακούσαμε καρδούλα. Επόμενο ραντεβού σε μια βδομάδα και είμαι αρκετά αγχωμένη καθώς πέρα από λίγο πονάκια, λίγο καούρες και πόνο στο στήθος δεν έχω ούτε αναγούλες ούτε κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vera87 είπε:

Πρώτο μωράκι και για μας είμαι 8εβδ 1μερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο την 6η βδομάδα και ακούσαμε καρδούλα. Επόμενο ραντεβού σε μια βδομάδα και είμαι αρκετά αγχωμένη καθώς πέρα από λίγο πονάκια, λίγο καούρες και πόνο στο στήθος δεν έχω ούτε αναγούλες ούτε κάτι άλλο.

Με το καλό το μωράκι σας σου εύχομαι!!! ❤️❤️❤️ Είναι πολύ θετικό το ότι ακούσατε καρδούλα!!!

Εμένα από την την 8 η εβδομάδα και μετά μου σταμάτησαν τα πονακια,και ο πόνος στο στήθος. Και ξεκίνησαν η αναγουλες αλλά όχι σε καθημερινή βάση και όχι πολύ έντονες. Καούρες και φούσκωμα έχω πολύ συχνά.

Κάθε εγκυμοσύνη όπως και κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, οπότε δεν είναι βασικό κριτήριο τα συμπτώματα για να πεις ότι έχεις μια καλή εγκυμοσύνη, άρα μην αγχώνεσαι! 😉😉😉 

τώρα που θα πας θα δεις πόσο θα έχει μεγαλώσει που θα ξεχωρίζουν όλα χέρια πόδια κεφάλι, θα κουνιέται, η καρδιά θα χτυπάει ακόμα πιο δυνατά και γρήγορα.❤️ Από δω και πέρα κάθε υπέρηχος θα είναι φοβερός και μοναδικός νομίζω για όλες μας! Εγώ έχω ραντεβού το Σάββατο! Θα είμαι 10+4 με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Με το καλό το μωράκι σας σου εύχομαι!!! ❤️❤️❤️ Είναι πολύ θετικό το ότι ακούσατε καρδούλα!!!

Εμένα από την την 8 η εβδομάδα και μετά μου σταμάτησαν τα πονακια,και ο πόνος στο στήθος. Και ξεκίνησαν η αναγουλες αλλά όχι σε καθημερινή βάση και όχι πολύ έντονες. Καούρες και φούσκωμα έχω πολύ συχνά.

Κάθε εγκυμοσύνη όπως και κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, οπότε δεν είναι βασικό κριτήριο τα συμπτώματα για να πεις ότι έχεις μια καλή εγκυμοσύνη, άρα μην αγχώνεσαι! 😉😉😉 

τώρα που θα πας θα δεις πόσο θα έχει μεγαλώσει που θα ξεχωρίζουν όλα χέρια πόδια κεφάλι, θα κουνιέται, η καρδιά θα χτυπάει ακόμα πιο δυνατά και γρήγορα.❤️ Από δω και πέρα κάθε υπέρηχος θα είναι φοβερός και μοναδικός νομίζω για όλες μας! Εγώ έχω ραντεβού το Σάββατο! Θα είμαι 10+4 με το καλό! 

Έτσι είναι ναι απλώς είναι δύσκολο να το ελέγξω! Μετράω ώρες ως το ραντεβού μας! Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να συγκεντρωθώ καθόλου στη δουλειά (η οποία είναι πολυυυυυ αγχωτική) όποτε δυσκολεύει η κατάσταση..

 

Εσείς πάσχετε από έλλειψη συγκέντρωσης ή μόνο εγώ την πάτησα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Hailey είπε:

Ειμαστε μαζι 🤗 εγω σήμερα ειμαι 8 εβδ 2 ημ. Ολα καλα θα πανε, ειμαστε απο τις τυχερες που δεν εχουμε εμετους κ ναυτιες. 

Μακάρι για όλες μας!! 🥰 Dreamer με το καλό ο υπέρηχος σου το Σάββατο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

Εμείς ανυπομονούμε για αύριο, για τον υπέρηχο... Σκεφτόμαστε πως θα είναι αυτή την φορά..😁❤️

εχθές το βράδυ όταν ξάπλωσα στο κρεβάτι και χαλαρωσα μου φάνηκε πως το ένιωσα να κουνιέται για μια στιγμή. Αλλά μετά σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και ότι μάλλον κάτι άλλο θα ήταν... Εσείς τι λέτε έχετε νιώσει το ίδιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

Εμείς ανυπομονούμε για αύριο, για τον υπέρηχο... Σκεφτόμαστε πως θα είναι αυτή την φορά..😁❤️

εχθές το βράδυ όταν ξάπλωσα στο κρεβάτι και χαλαρωσα μου φάνηκε πως το ένιωσα να κουνιέται για μια στιγμή. Αλλά μετά σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και ότι μάλλον κάτι άλλο θα ήταν... Εσείς τι λέτε έχετε νιώσει το ίδιο; 

Χμμμ όχι δεν έχω νιώσει τέτοια κίνηση που λες μόνο πονάκια και τραβήγματα.

αλλα τρώω και πολλά όσπρια όποτε κινητικότητα στην περιοχή είναι μάλλον από αυτό χεχεχεχεχε 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια σας χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου...είδα και γνώριμα ονόματα γιατί γράφω καιρό στην ομαδα του Μαρτίου 2022!!! Χαίρομαι που άνοιξε θέμα εδώ γιατί έχω Πητ 3 Απρίλη! Βέβαια δεν έχω κάνει ακόμα αυχενική να μου πουν κι εκεί σίγουρα ποτέ και τι.... 

Είμαι 29 χρονών κι είναι το πρώτο μου παιδάκι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά ...είμαι στις 12 εβδομάδες κι έχω αυχενική την τρίτη στις 21.... Ελπίζω να έχουμε απαρτία κι εδώ!! 

 

Εύχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2021 at 2:09 ΜΜ, ο/η Vera87 είπε:

Έτσι είναι ναι απλώς είναι δύσκολο να το ελέγξω! Μετράω ώρες ως το ραντεβού μας! Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να συγκεντρωθώ καθόλου στη δουλειά (η οποία είναι πολυυυυυ αγχωτική) όποτε δυσκολεύει η κατάσταση..

 

Εσείς πάσχετε από έλλειψη συγκέντρωσης ή μόνο εγώ την πάτησα?

Εγώ πάσχω από έλλειψη συγκέντρωσης κορίτσι μου....και μέχρι να το διαβάσω από εσένα τωρα  νόμιζα ότι δεν είναι σύμπτωμα...νόμιζα ότι απλά έχω χαζεψει λίγο αλλά από την κλεισούρα γιατί εγώ παίρνω αναρρωτικες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σας χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου...είδα και γνώριμα ονόματα γιατί γράφω καιρό στην ομαδα του Μαρτίου 2022!!! Χαίρομαι που άνοιξε θέμα εδώ γιατί έχω Πητ 3 Απρίλη! Βέβαια δεν έχω κάνει ακόμα αυχενική να μου πουν κι εκεί σίγουρα ποτέ και τι.... 

Είμαι 29 χρονών κι είναι το πρώτο μου παιδάκι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά ...είμαι στις 12 εβδομάδες κι έχω αυχενική την τρίτη στις 21.... Ελπίζω να έχουμε απαρτία κι εδώ!! 

 

Εύχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 💗💗💗 

Καλησπέρα!!!είμαι και εγώ  12 εβδομάδα!!την Πέμπτη έχω κλείσει ραντεβού Αυγενική!!!έχω Πητ 9 Απριλίου!σου εύχομαι με το καλό!!!πως είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η danceroce είπε:

Καλησπέρα!!!είμαι και εγώ  12 εβδομάδα!!την Πέμπτη έχω κλείσει ραντεβού Αυγενική!!!έχω Πητ 9 Απριλίου!σου εύχομαι με το καλό!!!πως είσαι??

Καλημέρα! Αχ τι καλά άρα αυτή την εβδομάδα θα έχουμε αποτελέσματα ε;;;;; Καλά είμαι εγώ....αν και στην αρχή είχα ανακατωσουρες...τώρα έχω καούρες κάθε βράδυ και νιώθω ότι όταν ξαπλώνει παλινδρομεί η τροφή....κατά τ αλλα καλά κι ανυπομονώ για την τρίτη!!!!

Με το καλό και σε εσένα καλή μου....

 

Αν μαζευτούμε πολλές να φτιάχνουμε και πινακακι με Πητ και φύλο μωρου όπως κάνουν σε άλλες ομάδες!!! 💗💓💗💗💓

 

 

Μια καλή Κυριακή εύχομαι σε όλες τις κοπέλες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι εμείς στις 28 έχουμε ραντεβού για αυχενική και ανυπομονούμε. 😁😁😁

Με το καλό!!!!!!! 💓💓💓 Μετά τις αυχενικες μας θα παρουμε κι άλλο τα πάνω μας....εγώ νιώθω συνέχεια άγχος μην έχει γίνει κάτι....

Δεν ξέρω πως το βιώνετε εσείς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Με το καλό!!!!!!! 💓💓💓 Μετά τις αυχενικες μας θα παρουμε κι άλλο τα πάνω μας....εγώ νιώθω συνέχεια άγχος μην έχει γίνει κάτι....

Δεν ξέρω πως το βιώνετε εσείς;;;

Εγώ αυτή την φορά είμαι πολύ χαλαρή τόσο που ούτε κι εγώ το πιστεύω! 😁 Εμείς πιο πολύ ανυπομονούμε γιατί θέλουμε να το δούμε στον υπέρηχο.

Το μόνο που με αγχωνει μερικές φορές και θα με αγχωνει μέχρι τέλους θα είναι το τοξόπλασμα και ο κορονοιος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!! Χαίρομαι που όπως διάβασα είστε όλες καλά!!

Εγώ νομίζω πως τη γλίτωσα και από συμπτώματα έμεινα με την κούραση μόνο!! 😂

Κι εμείς ανυπομονούμε για την Τρίτη που έχουμε ραντεβού και θα είμαστε 10 εβδομάδων!! Κλείσαμε αυχενική διαφάνεια στις 5 Οκτωβρίου!! Ελπίζω να έχουμε και μια πρόβλεψη για το φύλο!!!! 😊😊😊❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Εγώ αυτή την φορά είμαι πολύ χαλαρή τόσο που ούτε κι εγώ το πιστεύω! 😁 Εμείς πιο πολύ ανυπομονούμε γιατί θέλουμε να το δούμε στον υπέρηχο.

Το μόνο που με αγχωνει μερικές φορές και θα με αγχωνει μέχρι τέλους θα είναι το τοξόπλασμα και ο κορονοιος. 

Εννοείς στο υπέρηχο της αυχενικής;;; Να δεις τη φατσούλα του...έχω ακούσει ότι αν είναι καλά τα μηχανήματα μπορεί να σου βγάλει τρομερά αντιπροσωπευτική εικόνα σε σχέση με το πώς θα είναι το παιδί.....

 

Αχ! Μαζί με αυτά τα δυο πρόσθεσε σε εμένα και την ερυθρά που δεν εχω αντισώματα παρόλο που μικρή έκανα το εμβόλιο.και μου είπε να προσέχω πολύ περισσότερο τα μικρά παιδάκια ....αλλά ο κόβιντ είναι μεγάλο θέμα....δεν έχω κάνει εμβόλιο...εσύ κορίτσι μου και φυσικά οι άλλες κοπέλες το κάνατε;κι αν όχι θα το κάνετε εν μέσω εγκυμοσύνης με ενδιαφέρουν απόψεις....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!! Χαίρομαι που όπως διάβασα είστε όλες καλά!!

Εγώ νομίζω πως τη γλίτωσα και από συμπτώματα έμεινα με την κούραση μόνο!! 😂

Κι εμείς ανυπομονούμε για την Τρίτη που έχουμε ραντεβού και θα είμαστε 10 εβδομάδων!! Κλείσαμε αυχενική διαφάνεια στις 5 Οκτωβρίου!! Ελπίζω να έχουμε και μια πρόβλεψη για το φύλο!!!! 😊😊😊❤️❤️

Αααχ τι καλά περνάνε τόσο γρήγορα οι μέρες....... 

Θα το δεις τώρα να ξεαγχωθεις και μετά 5 Οκτωβρίου δεν είναι τίποτα! Μιάμιση εβδομάδα! 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ συζητώντας στο τοπικ του Μαρτίου με άλλες κοπέλες άρχισα να ανυπομονώ για το φύλο....επειδή σιγά σιγά έβλεπαν φύλο στην αυχενική.... Και εκεί άρχισα κι εγώ να το σκέφτομαι έντονα το φύλο!!!! Έρχεται σιγά σιγά η αυχενική για όλες Μας!!! Θα δούμε!!! 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Εννοείς στο υπέρηχο της αυχενικής;;; Να δεις τη φατσούλα του...έχω ακούσει ότι αν είναι καλά τα μηχανήματα μπορεί να σου βγάλει τρομερά αντιπροσωπευτική εικόνα σε σχέση με το πώς θα είναι το παιδί.....

 

Αχ! Μαζί με αυτά τα δυο πρόσθεσε σε εμένα και την ερυθρά που δεν εχω αντισώματα παρόλο που μικρή έκανα το εμβόλιο.και μου είπε να προσέχω πολύ περισσότερο τα μικρά παιδάκια ....αλλά ο κόβιντ είναι μεγάλο θέμα....δεν έχω κάνει εμβόλιο...εσύ κορίτσι μου και φυσικά οι άλλες κοπέλες το κάνατε;κι αν όχι θα το κάνετε εν μέσω εγκυμοσύνης με ενδιαφέρουν απόψεις....

 

Ναι να δω την φατσούλα του και όπως λες κι εσύ το φύλο του γιατί κι εγώ διαβάζω και άλλα θέματα που λένε για το φύλο και στο fb μου βγάζει συνέχεια βιντεάκια με εκπλήξεις για το φύλο και έχω ενθουσιαστεί... 😁

Α κι εγώ δεν έχω αντισώματα στην ερυθρά παρόλο νπου είχα εμβολιαστεί σαν παιδί και μου είπε ακριβώς το ίδιο, αλλά δεν έχω στο περιβάλλον μου μικρά παιδιά οπότε δεν με αγχωνει τόσο. Απλά μου είπε ότι όταν γεννήσω θα πρέπει να κάνω ξανά το εμβόλιο. Όσον αφορά το εμβόλιο για τον κορονοιο η γιατρός μου μου πρότεινε να το κάνω αφού γεννήσω και αφού σταματήσω να θηλάζω. Και να μου έλεγε να το κάνω εν μεσω εγκυμοσύνης δεν θα το έκανα να σου πω την αλήθεια, ούτως ή άλλως δεν έρχομαι σε επαφή με κανέναν από όταν σταμάτησα την δουλειά μόνο με τον άντρα μου ο οποίος προσέχει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι να δω την φατσούλα του και όπως λες κι εσύ το φύλο του γιατί κι εγώ διαβάζω και άλλα θέματα που λένε για το φύλο και στο fb μου βγάζει συνέχεια βιντεάκια με εκπλήξεις για το φύλο και έχω ενθουσιαστεί... 😁

Α κι εγώ δεν έχω αντισώματα στην ερυθρά παρόλο νπου είχα εμβολιαστεί σαν παιδί και μου είπε ακριβώς το ίδιο, αλλά δεν έχω στο περιβάλλον μου μικρά παιδιά οπότε δεν με αγχωνει τόσο. Απλά μου είπε ότι όταν γεννήσω θα πρέπει να κάνω ξανά το εμβόλιο. Όσον αφορά το εμβόλιο για τον κορονοιο η γιατρός μου μου πρότεινε να το κάνω αφού γεννήσω και αφού σταματήσω να θηλάζω. Και να μου έλεγε να το κάνω εν μεσω εγκυμοσύνης δεν θα το έκανα να σου πω την αλήθεια, ούτως ή άλλως δεν έρχομαι σε επαφή με κανέναν από όταν σταμάτησα την δουλειά μόνο με τον άντρα μου ο οποίος προσέχει πολύ. 

Αααχ δεν το πιστεύω ότι βρίσκω κοπέλα χωρίς αντισώματα ερυθράς μου είπε η γιατρός είναι εξαιρετικά σπάνιο.....εγώ έχω μια ανιψουλα που μόλις πήγε προνήπιο οπότε νομίζω δεν πρέπει να έχω πολλές συναναστροφές....θα δούμε!

Δεν μου είπε για το εμβόλιο της ερυθράς αλλά θα τη ρωτήσω για να το κάνω κι εγώ μετά γιατί έχεις δίκιο...με τα δικά μας παιδάκια μπορεί να είναι και φορείς και να κολλήσουμε...όχι ερυθρά τώρα στα 30 μου χαχαχαχαχ

Για τον κόβιντ είμαι της ίδιας λογικής με εσένα  χαίρομαι που ένας γιατρος σε συμβουλεύσε αυτό και άκουσα και μια τέτοια άποψη...η γιατρός μου μου είπε μετά το τρίμηνο και άλλες κοπέλες μου λένε ότι οι γιατροί τους δεν θέλουν ούτε τρίμηνο ούτε τίποτα κατευθείαν αν γίνεται να πάνε να το κάνουν να πάνε....

Εντάξει εγώ ήμουν επιφυλακτική από πριν αλλά δε θέλω σαν έγκυος καθολου....

Αλλά καταλαβαίνω και τη λογική κοπελων που θέλουν να μην παρεξηγηθω κι εγώ φοβάμαι ότι αν κολλήσουμε τώρα κόβιντ θα το περάσουμε λίγο άσχημα!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καινούρια κ εγώ στο γκρουπακι η @Διόνημε ξέρει. Έχω κλείσει τη 11η εβδομάδα, έγκυος με δίδυμα βέβαια από εξωσωματική. Εμένα πητ μου έδωσε ο γιατρός 11.4 αλλά δεν το φαντάζομαι να φτάσω ως εκεί γιατί με τα δίδυμα είναι κάπως δύσκολο να φτάσεις την τελευταία μέρα! Αυχενική θα πάω την άλλη εβδομάδα, κ έχω τόση αγωνία αν όλα είναι καλά.. Η αληθεια είναι πως δε με ενδιαφέρει κ τοσο το φύλο, ότι κ να είναι καλοδεχουμενο μόνο να αναπτύσσονται σωστά με απασχολεί αυτή τη στιγμή..έχω κ κάτι πονάκια τις τελευταίες μέρες, με ενοχλεί κ το έντερο μου, ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ πολλές φορές, πρέπει να βρω τη σωστη στάση για να μην πονάω, αφήστε τα πέρα δώθε το βράδυ τουαλέτα, αν δεν αδειάσει τελείως η ουρηθρα μου δε βολεύομαι να κοιμηθώ.. Μακάρι να γινόταν να πήγαινα αύριο, να Τελείωνε κ αυτό το άγχος αλλά υπομονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz καλώς ήρθες εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Και εμείς της άποψης γερό να ναι και ότι να ναι είμαστε αλλά μια αγωνία την έχω... 

Έχεις παρατηρήσει αν σε ενοχλούν κάποιες τροφές στο έντερο ή είναι γενικό; Εμένα πχ αν φάω ζυμαρικά έχω πολλά αέρια 😂 ενώ αν φάω φασολάδα είμαι μια χαρά 😂😂😂 πονακια που και που έχω κι εγώ αλλά πολύ ήπια και για πολύ λίγο. Αυτό με την συχνοουρια το βράδυ το είχα πιο νωρίς και μου έφυγε... 

@Διόνη η αλήθεια είναι ότι και μένα απορρησε η γιατρός όταν είδε ότι δεν έχω αντισώματα ερυθράς. Επίσης όσον αναφορά το εμβόλιο όταν είχα πάει για τεστ Παπ πριν την εγκυμοσύνη μου είχε πει να το κάνω πριν μείνω έγκυος και να ξεκινήσουμε προσπάθειες μετά από κάποιους μήνες. Αλλά μετά από λίγο καιρό ανακάλυψα ότι ήμουν έγκυος και μου είπε να το αφήσουμε. Βέβαια όλα αλλάζουν καθημερινά μπορεί να μου πει ότι είναι ασφαλές να το κάνω πλέον, αλλά όπως σου είπα θα προτιμήσω να απομονωθω παρά να το κάνω τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

@Tvz καλώς ήρθες εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Και εμείς της άποψης γερό να ναι και ότι να ναι είμαστε αλλά μια αγωνία την έχω... 

Έχεις παρατηρήσει αν σε ενοχλούν κάποιες τροφές στο έντερο ή είναι γενικό; Εμένα πχ αν φάω ζυμαρικά έχω πολλά αέρια 😂 ενώ αν φάω φασολάδα είμαι μια χαρά 😂😂😂 πονακια που και που έχω κι εγώ αλλά πολύ ήπια και για πολύ λίγο. Αυτό με την συχνοουρια το βράδυ το είχα πιο νωρίς και μου έφυγε... 

@Διόνη η αλήθεια είναι ότι και μένα απορρησε η γιατρός όταν είδε ότι δεν έχω αντισώματα ερυθράς. Επίσης όσον αναφορά το εμβόλιο όταν είχα πάει για τεστ Παπ πριν την εγκυμοσύνη μου είχε πει να το κάνω πριν μείνω έγκυος και να ξεκινήσουμε προσπάθειες μετά από κάποιους μήνες. Αλλά μετά από λίγο καιρό ανακάλυψα ότι ήμουν έγκυος και μου είπε να το αφήσουμε. Βέβαια όλα αλλάζουν καθημερινά μπορεί να μου πει ότι είναι ασφαλές να το κάνω πλέον, αλλά όπως σου είπα θα προτιμήσω να απομονωθω παρά να το κάνω τώρα. 

Μάλλον για δυσκοιλιοτητα το πήγαινα εγώ γιατί έχω κόψει κ τον καφέ γιατί δε μου αρέσει πια κ είχε πρηστεί το έντερο μου, με είχε προειδοποίησει κ ο γιατρός να προσέχω.. Ξεκίνησα να τρώω βρώμη κ φρούτα και λαχανικά καθημερινά αλλά ας πούμε τα όσπρια δε με βοηθούν ιδιαίτερα στο θέμα τουαλέτα.. Παίρνω κ αρκετή προγεστερονη καθημερινά λόγω εξωσωματικής κ έρχεται κ δένει.. Έχω να τα δω κ 2 εβδομάδες τα μικρούλια μου κ η αγωνία κ το άγχος σε κάθε πονακι ανεβαίνει κατακόρυφα!! Μου συνέστησε ο γιατρός να πάρω buscopan για τους πόνους αλλά ίσως δυσκολέψει το θέμα με το έντερο.. Οπότε προς το παρόν θα τα αποφύγω!! Το θέμα με το εμβόλιο εγώ ήμουν τυχερή γιατί το έκανα ανάμεσα σε ωοληψια κ εμβρυομεταφορα οπότε είμαι κατά κάποιον τρόπο ήσυχη αλλά μη νομίζεις ότι δεν είμαι κ απομονωμένη.. Πάντως αν έπρεπε να το κάνω τώρα σαν κ εσάς κ εγώ θα το σκεφτόμουν κ θα ήμουν πολύ διστακτική όχι γιατί είχα κάποια παρενέργεια αλλά οκ εγώ μόνη μου ας πάθω ότι να ναι, τα παιδιά μου δε φταίνε σε κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...