Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική με βλαστοκυτταρα


Sofia43

Recommended Posts

Ειλικρινά σημερνά κοντευω να σκασω...Θα τα πω οσο πιο γρηγορά γίνετε..Στης 28/7/2021 εκανα ωοληψια οπου βρέθηκαν 7 υγιεις ωάρια μετα απο 5 μερες μου ειπαν και συγκεκριμενα στης 2/8/2021 να κανω την εμβρυομεταφορα....την εκανα με τα 3 που αναπτυχθήκαν.Εκατασα οσο πιο ηρεμα μπορουσα στης 11/08/2021 εκανα β χοριακη και ηταν 7,68 και σημερα που πηγα σε αλλο κεντρο 14/8/2021 εβγαλε 7,1 ....Ερωτηση ο γιατρος ειπε να το σταματησουμε τα φαρμακα......Εγω γιατι δεν θελω να το πιστεψω???Κατι με τρωει μεσα μου οτι γινονται και λαθη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή την πρώτη χοριακή την έκανες 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά κ την δεύτερη 12..... Δεν ξέρω αν πήγες από μόνη σου ή ο γιατρός σου είπε να πας τόσο νωρίς. Παρ' όλα αυτά εμένα μου φαίνεται πολύ καλό που σε τόσο λίγες μέρες είχες θετική ένδειξη της χοριακής. Επίσης οι γιατροί πάντα συστήνουν να κάνεις την χοριακή στο ίδιο κέντρο ώστε να κάνουν την σύγκριση των μονάδων, γιατί αν πας αλλού τα μηχανήματα των εργαστηρίων έχουν αποκλίσεις μεταξύ τους κ δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρη εικόνα για την εξέλιξη.....

Του το είπες ότι η μέτρηση ήταν από άλλο εργαστήριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Δηλαδή την πρώτη χοριακή την έκανες 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά κ την δεύτερη 12..... Δεν ξέρω αν πήγες από μόνη σου ή ο γιατρός σου είπε να πας τόσο νωρίς. Παρ' όλα αυτά εμένα μου φαίνεται πολύ καλό που σε τόσο λίγες μέρες είχες θετική ένδειξη της χοριακής. Επίσης οι γιατροί πάντα συστήνουν να κάνεις την χοριακή στο ίδιο κέντρο ώστε να κάνουν την σύγκριση των μονάδων, γιατί αν πας αλλού τα μηχανήματα των εργαστηρίων έχουν αποκλίσεις μεταξύ τους κ δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρη εικόνα για την εξέλιξη.....

Του το είπες ότι η μέτρηση ήταν από άλλο εργαστήριο?

Καλημέρα ναι του είπα ότι είναι σε διαφορετικά εργαστήριο και μου είπε τελικά  ότι να συνεχισω τα φάρμακα και μετα απο ερευνά που έκανε και να ξαναπατώ την Τρίτη για μέτρηση στο ιδιο κέντρο με το τελευταίο.Προσπαθει και αυτος να δει τι να κάνουμε..Παντως η ελπίδα παιθενει τελευταία έτσι λενε.....Μακάρι να γίνει το θαύμα..Πιστευετε οτι θα τα καταφερω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia43 είπε:

Καλημέρα ναι του είπα ότι είναι σε διαφορετικά εργαστήριο και μου είπε τελικά  ότι να συνεχισω τα φάρμακα και μετα απο ερευνά που έκανε και να ξαναπατώ την Τρίτη για μέτρηση στο ιδιο κέντρο με το τελευταίο.Προσπαθει και αυτος να δει τι να κάνουμε..Παντως η ελπίδα παιθενει τελευταία έτσι λενε.....Μακάρι να γίνει το θαύμα..Πιστευετε οτι θα τα καταφερω???

Καλημέρα! Φυσικά κ να μην απογοητεύεσαι!!! Όπως σου είπα κ στο προηγούμενο μνμ (δεν είμαι γιατρός βέβαια) εμένα μου φαίνεται πολύ καλό ότι είχες θετική χοριακή σε αυτές τις μέρες γιατί ήταν πολύ νωρίς!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🥰🥰🥰 θα περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα! Φυσικά κ να μην απογοητεύεσαι!!! Όπως σου είπα κ στο προηγούμενο μνμ (δεν είμαι γιατρός βέβαια) εμένα μου φαίνεται πολύ καλό ότι είχες θετική χοριακή σε αυτές τις μέρες γιατί ήταν πολύ νωρίς!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🥰🥰🥰 θα περιμένουμε νέα σου

Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σας λογία πάμε πιο χαλαρά τώρα και ότι γίνειΘα το παλέψουμε διότι είναι το όνειρο μας και εμένα και του αντρα μου......Που δυστυχώς ο καρκίνος στον αντρα μου μας το εκοψε αποτομα.....Οπως παλέψαμε με αυτόν ετσι και τωρα μαχόμαστε για το καλύτερο.Θα ενημερώσω και παλι ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2021 at 1:20 ΜΜ, ο/η Sofia43 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σας λογία πάμε πιο χαλαρά τώρα και ότι γίνειΘα το παλέψουμε διότι είναι το όνειρο μας και εμένα και του αντρα μου......Που δυστυχώς ο καρκίνος στον αντρα μου μας το εκοψε αποτομα.....Οπως παλέψαμε με αυτόν ετσι και τωρα μαχόμαστε για το καλύτερο.Θα ενημερώσω και παλι ευχαριστώ πολύ..

Δυστυχως το ονειρο τερματιστηκε δεν καταφερε να αναπτυχθει.....Μαζευουμε τα κομματια μας και προχωραμε ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα κοπέλα μου.... κουράγιο κ καλή δύναμη για την επόμενη προσπάθεια!!! Θα είσαι στη σκέψη μου. Εύχομαι να μας πεις τα καλά νέα την επόμενη φορά!!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...