Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σταθερη χοριακη που ξεκινησε να ανεβαινει πολυ αργα!


Sofia8888

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!Ειμαι νεα εδω και θα ηθελα να πω κι εγω τη δικη μου ανησυχια.Εχω ενα γιο 2.5 ετων και θα ηθελα πολυ ενα παιδακι ακομη.Η αμη μου οταν εμεινα εγκυος στον γιο μου ηταν 0,17ng/ml.Το σεναριο ενος ακομη παιδιου με φυσιολογικη συλληψη ηταν λιγο απιθανο καθως δεν ειναι καθε μερα του Αι Γιαννιου.Παρ'ολ'αυτα ειχα τον Απριλιο μια βιοχημικη κυηση και τωρα παλι ειμαι εγκυος στην 8η βδομαδα ομως δεν το βλεπω να εξελισσεται καλα.Ειχα σταθερη χοριακη για 4 μερες (απο 480 πηγε 483).Με ξεκινησε σαλοσπιρ και προγεστερονη και μετα απο 2 μερες πηγε 601.Μετα απο 3 μερες 1300.Παω για υπερηχο,επιβεβαιωνουμε ενδομητριο σακο(διοτι υπηρχε μια υποψια εξωμητριου)και μετα απο 2 μερες παει 1800.Ξαναπαω γιατρο και βλεπει πλεον και εμβρυικα στοιχεια,κι εκει με ξεκιναει αντιπηκτικες μαζι με την προγεστερονη.Την προηγουμενη Πεμπτη ειδαμε καρδουλα και την επομενη Πεμπτη θα παω παλι να με δει.Υπερηχογραφικα ειμουν 1 βδομαδα πισω.Μου μιλησε για αργοπορημενη εμφυτευση(συλληψη αργοπορημενη δεν ειναι,χρησιμοποιουσα τεστακια ωορηξιας).Με προβληματισε ιδιαιτερα το γεγονος οτι η χοριακη δεν ανεβηκε καθολου για 4 μερες και μετα ανεβαινε πολυ αργα.Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εύχομαι να πηγαίνουν ακόμα όλα καλά! Από τη στιγμή που άρχισε να ανεβαίνει η χοριακη κ να εξελίσσονται οι υπέρηχοι όπως πρέπει, πιστεύω ότι θα προχωρήσει καλά. Όντως περίεργη η σταθερή χοριακή της πρώτες μέρες αλλά ο οργανισμός καμιά φορά μπορεί να μας τρελάνει! Πήγες ξανά για υπέρηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Εύχομαι να πηγαίνουν ακόμα όλα καλά! Από τη στιγμή που άρχισε να ανεβαίνει η χοριακη κ να εξελίσσονται οι υπέρηχοι όπως πρέπει, πιστεύω ότι θα προχωρήσει καλά. Όντως περίεργη η σταθερή χοριακή της πρώτες μέρες αλλά ο οργανισμός καμιά φορά μπορεί να μας τρελάνει! Πήγες ξανά για υπέρηχο? 

Παλινδρομησε την 8η βδομαδα.Εκανα αποξεση το Σαββατο που μας περασε!Ολα καλα,η φυση ξερει τι κανει!!!Παμε παρακατω!!!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sofia8888 είπε:

Παλινδρομησε την 8η βδομαδα.Εκανα αποξεση το Σαββατο που μας περασε!Ολα καλα,η φυση ξερει τι κανει!!!Παμε παρακατω!!!🥰🥰🥰🥰

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται!..Θετική σκέψη και προχωράς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται!..Θετική σκέψη και προχωράς 😊

Σ'ευχαριστω πολυ!!Ετσι ακριβως!!!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πραγματικά πολύ.... έχω περάσει τη διαδικασία δύο φορές, αλλά το σημαντικότερο είναι αυτό που λες, πάμε παρακάτω!!! Κ εγώ επειδή δεν το έβαλα κάτω περιμένω το τρίτο αγγελούδι μου! Εύχομαι ειλικρινά να έρθει σύντομα ξανά ένα υγιές μωράκι κ για εσένα κ να φτιάξεις την οικογένεια σου όπως τη θες! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Λυπάμαι πραγματικά πολύ.... έχω περάσει τη διαδικασία δύο φορές, αλλά το σημαντικότερο είναι αυτό που λες, πάμε παρακάτω!!! Κ εγώ επειδή δεν το έβαλα κάτω περιμένω το τρίτο αγγελούδι μου! Εύχομαι ειλικρινά να έρθει σύντομα ξανά ένα υγιές μωράκι κ για εσένα κ να φτιάξεις την οικογένεια σου όπως τη θες! 🥰🥰🥰

Να'σαι καλα κοριτσι μου.Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και με το καλο το νεο μελος!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...