Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναζητώ καλό παιδο-νευροχειρούργο


Recommended Posts

Το μωρό μου είναι δύο μηνών και, κατόπιν σύστασης παιδιάτρου ,επισκεφθηκαμε νευροχειρουργό όπου και διαγνωστηκε με κρανιοσυνοστεωση.Το καλό είναι ότι είναι μη συνδρομική,δεν είναι γενετική ή από κάποιο σύνδρομο δηλαδή. Επειδή είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο και υπάρχει ενδεχόμενο να χρειαστεί επέμβαση θα ήθελα και μια δεύτερη γνώμη. Εάν γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποιον καλό παιδο-νευροχειρούργο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευγενία Μητρακοπούλου είπε:

Το μωρό μου είναι δύο μηνών και, κατόπιν σύστασης παιδιάτρου ,επισκεφθηκαμε νευροχειρουργό όπου και διαγνωστηκε με κρανιοσυνοστεωση.Το καλό είναι ότι είναι μη συνδρομική,δεν είναι γενετική ή από κάποιο σύνδρομο δηλαδή. Επειδή είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο και υπάρχει ενδεχόμενο να χρειαστεί επέμβαση θα ήθελα και μια δεύτερη γνώμη. Εάν γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποιον καλό παιδο-νευροχειρούργο.

Να σας ζήσει το μωράκι και εύχομαι όλα να πάνε καλά με τη λιγότερη δυνατή ταλαιπωρία. Ξέρω από φιλική μου οικογένεια για τον Γεώργιο Σφακιανό στο παίδων. Δεν τον γνωριζω προσωπικα αλλα οι φίλοι μου πίνουν νερό στο όνομα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και να σου ζήσει το μωράκι σου! Γνωρίζω έναν εξαιρετικό παιδονευρολόγο. Λέγεται Αργύρης Ντινόπουλος, καθηγητής, πρώην πρόεδρος και νυν αντιπρόεδρος της ελληνικής παιδονευρολογικής εταιρίας. Είναι στο Αττικό και έχει και ιδιωτικό ιατρείο. Θα ήταν καλό να πάρεις μια δεύτερη γνώμη για το αν χρειάζεται χειρουργείο. Και αν τελικά χρειάζεται να σε παραπέμψει σε νευροχειρουργό με βάση την ειδικότερη περίπτωση της κρανιοσυνοστέωσης του παιδιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...