Μετάβαση σε περιεχόμενο

MEDELA SWING-καλυτερη τιμη


Recommended Posts

Μια φιλη επιστεφει στη δουλεια της ενω η μικρη της ειναι 3 μηνων

οι ωρες της εργασιας της ειναι το πολυ 5 και οχι καθε μερα

Θελει να παρει το medela swing

Η τιμη του ειδαμε πως κυμενεται απο 135-150 ευρω

Ξερετε αν μπορει να το βρει καπου φθηνοτερα;;;

Ευχαριστω:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύσκολο... Εγώ το πήρα πριν από ένα μήνα 129 ευρώ, από φαρμακαποθήκη (επειδή διατίθεται και σε φαρμακεία). Νομίζω ότι η αρχική του τιμή εκεί ήταν 133 και μας έκοψαν 4 ευρώ όταν ζητήσαμε καλύτερη τιμή. Σε φαρμακεία όμως που ρώτησα είχε 140-150, ενώ σε μαγαζί με βρεφικά (τύπου Λητώ) το είχαν 150.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως έκανε πολύ καλή επιλογή, έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένη από το swing! Να της ζήσει το μωράκι κ καλή συνέχεια με το θηλασμό :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την απαντηση!!

Μηπως με το ωραριο που εχει (6,7 ωρες θα λειπει απο το σπιτι 3-4 μερες την εβδομαδα) την εξυπhρετησει το mini electric της medela( επειδη το εχω εγω να της το δανεισω);;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτό ειδική είναι να απαντήσει η Αγλαΐα, νομίζω...

Γιατί δεν κάνει μια δοκιμή με το δικό σου;

Από όσο γνωρίζω, η βασική διαφορά του swing με τα υπόλοιπα ηλεκτρικά της medela (δε συζητάμε για τα νοσοκομειακά) είναι ότι μιμείται το φυσικό ρυθμό θηλασμού του μωρού. Ξεκινά με 120 κύκλους/λεπτό (για να ενεργοποιήσει το αντανακλαστικό για την παραγωγή γάλακτος) και συνεχίζει την άντληση με 60 κύκλους/λεπτό.

Τα υπόλοιπα ηλεκτρικά θήλαστρα προσωπικής χρήσης λειτουργούν στους ~60 κύκλους /λεπτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Σκέφτομαι να αγοράσω το Swing της Medela. Ποιά η γνώμη σας όσες το έχετε χρησιμοποιήσει?? Γνωρίζω πως δεν συγκρίνεται με τα νοσοκομειακά αλλά διαβάζοντας κατέληξα ότι είναι η καλύτερη λύση όσον αφορά την αγορά θηλάστρου. Πέρυσι στην πρώτη μου κόρη χωρίς να ξέρω είχα δανειστεί από μια φίλη ένα ηλεκτρικό της ΝUK το οποίο όμως μου μάτωνε της θηλές. Επίσης λέω να το παραγγείλω μέσω ιντερνετ μήπως και πετύχω καλύτερη τιμή. Εσείς τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω στην αρχη ειχα το ηλεκτρικο της NUK αλλα το ιδιο παθαινα και εγω

με τις θηλες αν το χρησιμοποιουσα 2 μερες συνεχωμενες! τωρα που επεστρεψα στη δουλεια πηρα το Swing της Medela 2πλης φασεως! ειμαι πολυ ευεχαριστημενη. ειναι για το πολυ 2 αντλησεις την ημερα! εχει προγραμμα 2 λεπτων στην αρχη προκλησης γαλουχιας και μετα ξεκινα η αντληση.... μονειται το θηλασμο , δεν κανει αναρωφηση οπως εκανε της NUK. εγω ειμαι πολυ ευχαριστιμενη. το πηρα 120 ευρω και μου το εστειλαν και σπιτι με κουριερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ pebi!

Βρήκα το swing σε μαγαζί εδώ στη Λάρισα με βρεφικά ήδη 137 ευρώ(τόσο γράφει στη σελίδα που έχουν αναρτήσει στο ιντερνετ). Θα πάω το απόγευμα να το δω από κοντά. Εσύ απο πού το παρήγγειλες??

Το swing της Medela δεν είναι ένα?? Υπάρχουν δλδ και άλλα μοντέλα?? Ρωτάω για να μην τα μπερδέψω:huh:

Όσον αφορά τα μπουκαλάκια για φύλαξη σκεφτόμουνα να πάρω κάποια της Medela που εφαρμόζουν απευθείας πάνω στο θήλαστρο που θα έχω. Γνωρίζεις τίποτα γι αυτά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου εστειλα και πμ

συμφωνω για τα μπουκαλια της ιδιας εταιριας

τα οποια ειναι 150 μλ αλλα δε νομιζω να σε συμφαιρει , φανταζομαι θα χρειαστεις πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι και εγω παθουσα απο το θηλαστρο της nuk! Πριν λιγες μερες ομως πηρα αυτο της medela και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη. Οσο αφορα στην τιμη, το εψαξα στο internet αλλα τελικα το αγορασα απο την μωρουπολη 108 ευρω μονο! αν δεν εχετε μωρουπολη εκει μπορω να το αγορασω απο εδω και να σου το στειλω αν θελεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi, η Medela έχει μπουκάλια 150 και 250 ml.

Δεν ξέρω όμως καθόλου από τιμές - μήπως ξέρετε πόσο κοστίζουν;

Πάντως εγώ προσαρμόζω στο θήλαστρο πλαστικά μπουκάλια NUK και τα αποθηκεύω κατευθείαν στην κατάψυξη, χωρίς κανένα πρόβλημα.

MariaIoanna, η medela έχει και άλλα μοντέλα, νοσοκομειακά (μόνο για ενοικίαση), χειροκίνητα και ηλεκτρικά. Αν μπορείς να δεις τον πίνακα που είχα αναρτήσει, έχει όλα τα μοντέλα (στη λευκή οριζόντια σειρά) και τις προτεινόμενες χρήσεις τους.

natural, πού έχει μωρούπολη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το ξερω ανεφερα για αυτο που εχει μεσα το θηλαστρο! και εγω χρησιμοποιω διαφορα μπιμπερο. με εχουν βολεψει παρα πολυ κατι μικρα 125μλ απο τα τζαμπο, τα οποια αποθηκευονται πιο ευκολα στην καταψυξη!αφου οταν πηγαινω στα τζαμπο αγοραζω απο 5! η αδελφη μου εχει φρικαρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια και το αναφερετε κοριτσια, οταν ξεπαγωνετε το γαλα απο τα μπιμπερο ταΐζετε απο αυτα ή το βαζετε μετα σε αλλο μπιμπερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ!

:huh: Μωρούπολη??? Δεν ξέρω αν έχουμε Λάρισα είμαι. Σίγουρα έχουμε ποδηλατούπολη όμως:P

Θα το ψάξω και θα σου πω! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί η διαφορά είναι μεγάλη. Πριν λίγο γύρισα από ένα κατάστημα και το βρήκα 145 ευρώ:blink:

Τα μπουκαλάκια της Medela για αποθήκευση τα βρήκα 10 ευρώ τα 3.

Επίσης θα πάρω και κάτι θηλές (στυλ σιλικόνης) που πρότεινε η Αγλαϊα επειδή οι θηλές μου είναι εισέχουσες μπας και καταφέρω να τις φτιάξω μέχρι να γεννήσω (οι 2 17 ευρώ). Αυτά και ο Θεός βοηθός:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

Κορίτσια ευχαριστώ!

:huh: Μωρούπολη??? Δεν ξέρω αν έχουμε Λάρισα είμαι. Σίγουρα έχουμε ποδηλατούπολη όμως:P

Θα το ψάξω και θα σου πω! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί η διαφορά είναι μεγάλη. Πριν λίγο γύρισα από ένα κατάστημα και το βρήκα 145 ευρώ:blink:

Τα μπουκαλάκια της Medela για αποθήκευση τα βρήκα 10 ευρώ τα 3.

Επίσης θα πάρω και κάτι θηλές (στυλ σιλικόνης) που πρότεινε η Αγλαϊα επειδή οι θηλές μου είναι εισέχουσες μπας και καταφέρω να τις φτιάξω μέχρι να γεννήσω (οι 2 17 ευρώ). Αυτά και ο Θεός βοηθός:S

Μαρια στη Λαρισα εχουμε Μωρουπολη.Ειναι στη Νικηταρα. Μαζι στο ιδιο μαγαζι με την Ποδηλατουπολη.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natural, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ίδιο μπιμπερό.

Βγάζω αποβραδίς το μπιμπερό από την κατάψυξη και το συντηρώ στη συντήρηση (για 24hrs max). Αφού έχει ξεπαγώσει το γάλα, το ζεσταίνω σε μπαιν μαρί και το δίνω απευθείας.

Στη Θεσ/νίκη πού έχει μωρούπολη;

Φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια γύρισα όλη τη Λάρισα swing πουθενά!!!:angry:

:angry: "Είναι καινούργιο..."...."Το περιμένουμε..." "Δεν το γνωρίζουν στις αποθήκες σε ένα φαρμακείο που ρώτησα.

Τέλος πάντων άφησα τηλέφωνο να με πάρουν από Δευτέρα να μου πούνε τιμή. Μόνο σε ένα κατάστημα το βρήκα το μεσημέρι και έιχε 150 ευρώ αλλά επειδή άκουσα ότι μπορεί να το βρώ και φθηνότερα θα περιμένω λίγο. Natural στη μωρούπολη που πήγα είχανε μόνο το mini electric:huh:

Μου είπανε ότι θα το παραγγείλουν και θα με πάρουν τηλ να μου πούνε πόσο κοστίζει. Άντε να δούμε... Προς το παρόν πήρα κάτι διαμορφωτές θηλών που μου πρότεινε η Αγλαϊα μπας και διορθωθούν λίγο οι θηλές μου:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw thn phra apo amazon

des auto to link

http://www.amazon.co.uk/Medela-Swing-Br ... 475&sr=8-1

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_by_ ... fix=medela

mesa se mia vdomada mou eixe erthei

mou kostise me ta exoda apostolis kati panw apo 100 euro

einai paaaaaaara plu kalh, mhn pareis kamia allh

egw sthn arxh eixa parei ths philis avent thn xeirokinhth alla htan polu argh h diadikasia kai den evgaze polu gala... eixa varethei thn zwh mou...

des kai se auto to site exei polla reviews gia thn sugkekrimenh

http://www.mothercare.com/Medela-Swing- ... merReviews

einai apo to mothercare agglias

den mporw na sou grapsw perissotera twra giati parallila thilazw alla an theleis steile mou munhma proswpiko na sou dosw to thlefwno mou

pantws auth h medela swing einai pragmatika kataplhktikh, den se ponaei katholou, exei diafores taxuthtes kai einai eukolh sthn aposteirwsh

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammycool στην θεσσαλονικη η μωρουπολη ειναι στον φοινικα, στο δρομο προς αεροδρομιο μετα τον κομβο του praktiker και εχει αλλη μια στην λαγκαδα αλλα δεν ξερω που ακριβως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...