Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ θετικό και αρνητική χοριακή


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα το τεστ self clear 9 του μήνα και βγήκε θετικό πήγα σήμερα για να κάνω τη χοριακή η οποία βγήκε αρνητική..ενώ παράλληλα άρχισα να έχω αίμα νωρίτερα από την αναμενόμενη περίοδο..υπάρχει πιθανότητα να έχει βγει λάθος αποτέλεσμα ;; Να κάνω ένα τεστ ξανά πριν την επόμενη περίοδο ή όχι ;; Όταν είδα το αίμα μετά τη χοριακή μπορώ να πω ότι ταράχτηκα αρκετά γιατί αν και μικρή σχετικά ήλπιζα να είναι θετικό το αποτέλεσμα της χοριακής ώστε να είμαι έγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ειρηνάκιι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα το τεστ self clear 9 του μήνα και βγήκε θετικό πήγα σήμερα για να κάνω τη χοριακή η οποία βγήκε αρνητική..ενώ παράλληλα άρχισα να έχω αίμα νωρίτερα από την αναμενόμενη περίοδο..υπάρχει πιθανότητα να έχει βγει λάθος αποτέλεσμα ;; Να κάνω ένα τεστ ξανά πριν την επόμενη περίοδο ή όχι ;; Όταν είδα το αίμα μετά τη χοριακή μπορώ να πω ότι ταράχτηκα αρκετά γιατί αν και μικρή σχετικά ήλπιζα να είναι θετικό το αποτέλεσμα της χοριακής ώστε να είμαι έγκυος...

Κορίτσι μου πιστεύω πως είχες βιοχημική κύηση. Έγινε δηλαδή η γονιμοποίηση κ ενώ άρχισε να ανεβαίνει η χοριακή κατι έγινε κ το απέβαλε ο οργανισμός σου με αποτέλεσμα να μηδενιστεί. Αν είχες κάνει πιο νωρίς χοριακή μπορεί κ να το διαπίστωνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου!Ειναι μαλλον αυτο που λεει η κοπελα πανω..Ειναι απο τις περιπτωσεις που αν δεν ειχες κανει το τεστ,μπορει να μην σου περνουσε κι απο το μυαλο η εγκυμοσυνη,πολλες κοπελες δεν το μαθαινουν καν γιατι συμπιπτει λιγο 'η πιο πολυ με την αναμενομενη περιοδο...Παντα η χοριακη ειναι σωστη σε οτι βγει σε σχεση με το τεστ ...Το αιμα που εχεις τωρα ειναι σαν κανονικης περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...