Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πέτρωμα κοιλιάς!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Σε μία εβδομάδα μπαίνω στον έκτο και έχω παρατηρήσει ότι εδώ και μία εβδομάδα όταν ξαπλώνω το βράδυ ανάσκελα κάτω δεξιά από τον αφαλό η κοιλιά μου σαν να πετρώνει και σαν να υπάρχει ένα εξόγκωμα όταν το πιάνω! Διαρκεί λίγη ώρα και γίνεται μία με δύο φορές! Μετά που τοξαναπιάνω έχει μαλακώσει.  Αγχώθηκα πάρα πολύ και πήρα το γιατρό μου είπε ότι δεν είναι κάτι απλά ότι θέλω λίγο περισσότερη ξεκούραση, το έχει πάθει καμία από σας?? Έχω τη β επιπέδου σε μία εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σε μία εβδομάδα μπαίνω στον έκτο και έχω παρατηρήσει ότι εδώ και μία εβδομάδα όταν ξαπλώνω το βράδυ ανάσκελα κάτω δεξιά από τον αφαλό η κοιλιά μου σαν να πετρώνει και σαν να υπάρχει ένα εξόγκωμα όταν το πιάνω! Διαρκεί λίγη ώρα και γίνεται μία με δύο φορές! Μετά που τοξαναπιάνω έχει μαλακώσει.  Αγχώθηκα πάρα πολύ και πήρα το γιατρό μου είπε ότι δεν είναι κάτι απλά ότι θέλω λίγο περισσότερη ξεκούραση, το έχει πάθει καμία από σας?? Έχω τη β επιπέδου σε μία εβδομάδα..

Κορίτσι μου το πέτρωμα της κοιλιάς θα μπορούσε να είναι συσπάσεις της μήτρας. Σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα κ στη β επιπέδου θα έχετε καλύτερη εικόνα. Ίσως μαζί με ξεκούραση θα βοηθούσε να πάρεις κ μαγνήσιο. Επίσης μην ξαπλώνεις ανάσκελα κ κυρίως μην κοιμάσαι. Είναι επικίνδυνο για το μωρό καθώς ανάσκελα πιέζει κάποια αγγεία που δεν πρέπει. Με το καλό το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου το πέτρωμα της κοιλιάς θα μπορούσε να είναι συσπάσεις της μήτρας. Σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα κ στη β επιπέδου θα έχετε καλύτερη εικόνα. Ίσως μαζί με ξεκούραση θα βοηθούσε να πάρεις κ μαγνήσιο. Επίσης μην ξαπλώνεις ανάσκελα κ κυρίως μην κοιμάσαι. Είναι επικίνδυνο για το μωρό καθώς ανάσκελα πιέζει κάποια αγγεία που δεν πρέπει. Με το καλό το μωράκι σου!!!

Μαγνήσιο παίρνω εδώ και ένα μήνα. Εννοείται ότι ξαπλώνω γενικως στα πλάγια αλλά είχα ξαπλώσει λίγο ανάσκελα γιατί έβλεπα τηλεόραση και το παρατήρησα και μου έκανε εντύπωση.. άντε να ρθει η άλλη εβδομάδα να μου πει και από κοντά!! Αλλά γενικώς δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό απλά λίγο περισσότερο ξεκούραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Μαγνήσιο παίρνω εδώ και ένα μήνα. Εννοείται ότι ξαπλώνω γενικως στα πλάγια αλλά είχα ξαπλώσει λίγο ανάσκελα γιατί έβλεπα τηλεόραση και το παρατήρησα και μου έκανε εντύπωση.. άντε να ρθει η άλλη εβδομάδα να μου πει και από κοντά!! Αλλά γενικώς δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό απλά λίγο περισσότερο ξεκούραση..

Μην αγχώνεσαι τότε. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου κ όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πάθει ακριβώς το ίδιο και εγώ ελάχιστες φορές ξαπλωμένη ανάσκελα . Σε εκείνο το σημείο που περιγράφεις. 

Συσπασεις ήταν εμένα (εγώ μπαίνω σε λίγο στον 7ο)

Αλλα διαρκούν πολύ λίγα δευτερόλεπτα!!! Ο γιατρός μου είπε δεν ήταν τίποτα ανήσυχητικο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Έχω πάθει ακριβώς το ίδιο και εγώ ελάχιστες φορές ξαπλωμένη ανάσκελα . Σε εκείνο το σημείο που περιγράφεις. 

Συσπασεις ήταν εμένα (εγώ μπαίνω σε λίγο στον 7ο)

Αλλα διαρκούν πολύ λίγα δευτερόλεπτα!!! Ο γιατρός μου είπε δεν ήταν τίποτα ανήσυχητικο.. 

Και εμένα το ίδιο μου είπε οπότε για να το λένε οι γιατροί τσάμπα ανησυχούμε εμείς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
    • @Antonia2μ δυστυχώς ειναι δύσκολος ο δρόμος π χρειάζεται να διανύσουμε για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας  το /τα μωράκια μας🙏🤰👶🏻 Έχει πολυ άγχος, αγωνία, πίεση γιαυτο πρέπει η μια στηρίζει την αλλη… ειναι πολυ σημαντικο να εχεις κάποιων να εκφράζεις τις ανησυχίες σ κ να μπορεί να σε καταλάβει  🥰🙏🌈  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...