Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Σε όλα μου τα παιδάκια στην Ελλάδα της αυχενικής κρατήσαμε εμείς  Γενικά σε κάθε υπέρηχο θα βγάζει άλλο νούμερο αλλά κρατάμε της αυχενικής.    μπορείς ν ρωτήσεις όμως κ το γιατρό σου που θα είναι στο τοκετό γιατί συνήθως αυτοί βιάζονται να ορίσουν ημερομηνία για πολλούς λόγους (κυρίως γιατί έχουν κ πολλές γυναίκες ταυτόχρονα).    εδώ Γερμανία επειδή οι γυναικολόγοι ιδιώτες δεν κάνουν τοκετούς δεν κοιτάνε καν την ΠΗΤ. (Συγκεκριμένα μου λένε ανάμεσα 13 με 19 ούτε καν δηλαδή την προσδιορίζουν εφόσον πάω κ στο τρίτο φυσιολογικά)  Μην αγχώνεσαι γιατί η πητ δεν είναι ημερομηνία λήξης της εγκυμοσύνης. Μια υγιής κύηση μπορεί να πάει κ 42 εβδ. 😊  (κ τα δύο παιδάκια μου περάσανε την πητ) 
    • Καλημέρα κορίτσια!!! Τι ωραία νέα!!!Όλα πάνε καλά κι όλα τα μικρακια μας έχουν γίνει πλέον δραστήρια!!! Επιτέλους @ΛΕΥΚΗη ομάδα των κοριτσιών μεγαλώνει γιατί μας είχαν φάει οι άντρες!!Πάμε για ισότητα των φύλων 😂😛 Σχετικά με τον ύπνο @Antonia2και @Xrisa95,δεν κοιμάμαι καθόλου καλά! Δεν με ενοχλεί η μικρή, μπορεί να κουνιέται κλπ αλλά είναι μικρούλα ακόμη για να μου "χαλάει" τον ύπνο.Ενω νυστάζω πολύ,με πιάνει μια απίστευτη υπερένταση.Σηκωνομαι κάθε τέταρτο για τουαλέτα και νιώθω και πολύ βαριά τα πόδια μου.Οποτε κάπως έτσι καταλήγω να ξαγρυπναω,παίζοντας με το μωρό(της χτυπάω κι απαντάει 😛) ή αλλάζοντας πλευρό διαρκώς (όχι με μεγάλη ευκολία σιγά σιγά).Κάπως έτσι καταλήγω να κοιμάμαι ξημερώματα κ ξυπνάω πολύ κουρασμένη!
    • Όοοχι δεν θα αγχωθώ, θα περιμένω την Δευτέρα που θα τα δούμε όλα εκεί διεξοδικά. Έτσι και αλλιώς και η γιατρός μου είπε πως δεν χρειάζεται να ανησυχούμε.
    • Με το καλό η β' επιπέδου. Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα💗
    • Κορίτσια μου καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο!! Τώρα στην β επιπέδου μου έβγαλε άλλη Πητ!! Εμείς ποια Πητ κοιτάμε? Του περιόδου της αυχενικής η της Ω επιπέδου τελικά? 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...