Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Τότε ίσως αν περιόριζες τα υγρά που πίνεις από το απόγευμα κ μετά να ήταν καλύτερα (γιατί πχ αν φας βραδινό στις 8 σίγουρα θα πιεις αρκετό νερό για τη χώνεψη άρα ίσως αυτό προκαλεί έξτρα πίεση στην ουροδόχο κύστη)  επίσης υπάρχουν ασκήσεις που βοηθανε τους μύες εκεί κάτω  οι ασκήσεις kegel ψάξτο να ξεκινήσεις θα σε βοηθήσουν! 
    • Αντωνία μου κ μένα η κόρη μου γεννήθηκε με διπλή περιτύλιξη ομφάλιου λώρου χωρίς κανένα πρόβλημα (κ φυσιολογικά μάλιστα που συνήθως λένε ότι η περιτύλιξη εμποδίζει την κάθοδο του μωρού γιατί κονταίνει ο λωρος για να υπάρχει ελεύθερη κίνηση)    εφόσον το έχετε εντοπίσει θα το ελέγχει ο γιατρός. Εμένα το είχε δει στον 9ο. Όλα καλά θα πάνε αλήθεια πολλά μωρά γεννιουνται με περιτυλίξεις  ❤️❤️❤️
    • Εγώ δε γνωρίζω, να σε βοηθήσω..μου έχει την ίδια ΠΗΤ και στην αυχενική και στην Β επιπέδου!
    • Δεν κάνω τίποτα από αυτά!Καφέ πίνω έναν ντεκαφ το πρωί,γλυκά δεν πολύ τρώω και φροντίζω να έχω φάει βραδινό μέχρι τις 20.00. Δε ξέρω, νομίζω ότι μου την δημιουργεί το θέμα της τουαλέτας.Μολις πάρω να αποκοιμηθώ πρέπει να σηκωθώ και αυτό μου διαλύει τον ύπνο!! Το ξέρω ότι σε λίγο αρχίζουν τα ζορικά και θα κρατήσουν για χρόνια!!Γι αυτό θέλω να μπορέσω να κοιμηθώ τώρα,αλλά δυστυχώς δε τα καταφέρνω!!☹️
    • Έλενα θα σου πω ότι λέμε και για τα παιδάκια… να κοιτάξεις μήπως ευθύνεται η ρουτίνα ύπνου σου 😊 δλδ τι τρως πριν κοιμηθείς (μήπως τρως γλυκά κ έχεις υπερένταση, μήπως τρως πολύ κ θέλεις χρόνο να χωνέψεις, μήπως πίνεις πολύ αργά καφέ κτλ)  κ τι κάνεις πριν τον ύπνο (έντονη άσκηση, πολλή ώρα στην οθόνη επίσης δημιουργεί υπερένταση)  δες μήπως είναι κάτι από αυτά 😊 κ προσπάθησε να φτιάξεις όσο καλύτερα γίνεται την ρουτίνα του ύπνου σου! Στο τρίτο τρίμηνο ειδικά στο τέλος η αϋπνία είναι έντονη γιατί είναι κ το βάρος μεγάλο. Οπότε να προλάβεις να κοιμηθείς λίγο τώρα μόλις γεννηθεί το μωρό παίζει πολύ κούραση 😪 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...