Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλγ αρχή κοριτσάκι μου.. :-* τέλεια αυτό σημαίνει ότι ο οργανισμός σου δουλεύει ρολόι.  

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια μου. 

Πήγα έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσμα  😕 🤔 57.2  θετικό μεν χαμηλό δε και για αυτό θα πάω και Σάββατο ο γιατρός δεν είναι αισιόδοξος και εγώ στα χαμένα.. να χαρώ να κλαψω ; 

Μήπως είναι νωρίς ακόμα αγάπη ?? Έτσι κι αλλιώς 20/9 θα έκανες κανονικά... Μπορεί να άργησε να εμφυτευτει έλα μην απογοητεύεσαι υπομονή λίγες ημέρες ακόμα.... 💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

για πειτε ρε κορίτσια, τι κάνατε την προηγούμενη μέρα της ωοληψίας;;; γτ εγώ λυπάμαι να φάω τα νύχια μου χαχαχαχαχαχα

Εγω τα είχα φάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

 

Μήπως είναι νωρίς ακόμα αγάπη ?? Έτσι κι αλλιώς 20/9 θα έκανες κανονικά... Μπορεί να άργησε να εμφυτευτει έλα μην απογοητεύεσαι υπομονή λίγες ημέρες ακόμα.... 💜💜💜

Δεν ξερω αγαπη μου 😉θα περιμένω  τι να κάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια μου. 

Πήγα έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσμα  😕 🤔 57.2  θετικό μεν χαμηλό δε και για αυτό θα πάω και Σάββατο ο γιατρός δεν είναι αισιόδοξος και εγώ στα χαμένα.. να χαρώ να κλαψω ; 

Δεν ξέρω από τι τιμή και πάνω τη θέλουν ιδανικά αλλά εγώ λέω καλύτερα υπομονή και αισιοδοξία όσο μπορειτε μέχρι να δείτε πως αυξάνεται γιατί αυτό έχει περισσοτερη σημασία.. σου εύχομαι να πάει καλά και να υπερδιπλασιαστει!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν ξερω αγαπη μου 😉θα περιμένω  τι να κάνω; 

Ισως επειδη την εκανες νωριτερα… φαντάσου οτι οταν μας ζητάνε την πρώτη χοριακη, τη δεύτερη την ζητάνε μετα απο τρεις μερες και περιμένουν διπλασιασμό! Οποτε το Σάββατο θα εισαι οκ!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω τα είχα φάει...

Δες κορίτσι μου ntinaki88 12η μέρα 57 η χοριακη και έχει μια Μπέμπα τώρα .δεν της είχε πει ο γιατρός πως δεν ήταν καλή η χοριακη .Θέλουν γύρω στο 60 να είναι Ε τι να το κάνουμε θα σου βγει λίγο τεμπέλικο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια μου. 

Πήγα έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσμα  😕 🤔 57.2  θετικό μεν χαμηλό δε και για αυτό θα πάω και Σάββατο ο γιατρός δεν είναι αισιόδοξος και εγώ στα χαμένα.. να χαρώ να κλαψω ; 

Πουλάκι μου 3ημερων έμβρυα δεν έβαλες;

και είσαι 12η μέρα από ΕΤ;

Δηλαδη αν σήμερα είναι 57.2 που είναι θετική χοριακη στα σίγουρα ,αν πήγαινες 14η μέρα  κατευθείαν (που κανεις με έμβρυα 3ημερων) θα έπαιρνες χοριακη έναν διπλασιασμό ωραίο δηλαδή περίπου 120.

Δεν ξέρω γιατί ο γιατρός δεν ήταν αισιόδοξος εδώ ήταν σε εμένα με χοριακη 27! 9η μέρα με βλαστοκυστη

Και όντως σε εμένα 11η μέρα η χοριακη πηγε 129!

Καθόλου να μην κλάψεις!Να χαρείς και να του μιλάς!Ο μικρός σου μαχητής είναι εκεί και σε ακούει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

για πειτε ρε κορίτσια, τι κάνατε την προηγούμενη μέρα της ωοληψίας;;; γτ εγώ λυπάμαι να φάω τα νύχια μου χαχαχαχαχαχα

Αγγελάκι μου.... Κρίμα τα καημένα τα νύχια 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια μου. 

Πήγα έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσμα  😕 🤔 57.2  θετικό μεν χαμηλό δε και για αυτό θα πάω και Σάββατο ο γιατρός δεν είναι αισιόδοξος και εγώ στα χαμένα.. να χαρώ να κλαψω ; 

Χμμμμ να καταλάβω είσαι 13η μέρα...;;;

Ίσως άργησε η εμφύτευση...

Εσύ χτες είχες καφέ μας είπες, έτσι;;

Αχ βρε αγάπη μου δεν ξέρω... κάνε λίγο υπομονή να δεις πόσο θα είναι όταν θα ξαναπάς....αλλά ίσως στο ενδιάμεσο να ξαπλώσεις και λίγο...απλά αυτό θα πρότεινα...εφόσον είδες και καφέ!!!η γιατρός μου όταν της είπα ότι είδα ροζακι μου είπε να κάτσω κρεβάτι όλο το σκ....αν σε βοηθά κάνε το ίδιο....

Καλή επιτυχία! Μην προδικασουμε κάτι!!!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Χμμμμ να καταλάβω είσαι 13η μέρα...;;;

Ίσως άργησε η εμφύτευση...

Εσύ χτες είχες καφέ μας είπες, έτσι;;

Αχ βρε αγάπη μου δεν ξέρω... κάνε λίγο υπομονή να δεις πόσο θα είναι όταν θα ξαναπάς....αλλά ίσως στο ενδιάμεσο να ξαπλώσεις και λίγο...απλά αυτό θα πρότεινα...εφόσον είδες και καφέ!!!η γιατρός μου όταν της είπα ότι είδα ροζακι μου είπε να κάτσω κρεβάτι όλο το σκ....αν σε βοηθά κάνε το ίδιο....

Καλή επιτυχία! Μην προδικασουμε κάτι!!!!!💗

Διονακι μου εσύ τι κάνεις? Πως είσαι? Εχω χάσει τα νέα σας γιατί είμαι σχεδόν όλη μερα με ναυτίες.. έκανες αυχενική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Διονακι μου εσύ τι κάνεις? Πως είσαι? Εχω χάσει τα νέα σας γιατί είμαι σχεδόν όλη μερα με ναυτίες.. έκανες αυχενική?

Σαντουλι μου!!!! Τρίτη έχω αυχενική κοριτσάκι μου! Έχεις ναυτίες μωρέ;;;  Πφφ είναι θέμα αλλά είναι γλυκιά ταλαιπωρία...Τσάι με τζίντζερ μου είπε η γιατρός..γενικά το τζιτζερ βοηθάει πάρα πολύ δοκίμασε το....μου είχε δώσει και κάποια χαπια για τη ναυτία με τζίντζερ....οπότε πρέπει να είναι πολύ ανακουφιστικο για όλες τις εγκυουλες....

Ελπίζω κατά τ αλλά να είσαι καλά!!!! 💓💓

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Σαντουλι μου!!!! Τρίτη έχω αυχενική κοριτσάκι μου! Έχεις ναυτίες μωρέ;;;  Πφφ είναι θέμα αλλά είναι γλυκιά ταλαιπωρία...Τσάι με τζίντζερ μου είπε η γιατρός..γενικά το τζιτζερ βοηθάει πάρα πολύ δοκίμασε το....μου είχε δώσει και κάποια χαπια για τη ναυτία με τζίντζερ....οπότε πρέπει να είναι πολύ ανακουφιστικο για όλες τις εγκυουλες....

Ελπίζω κατά τ αλλά να είσαι καλά!!!! 💓💓

 

 

Θα το δοκιμάσω το τζίντζερ, σ' ευχαριστώ.. κατά τα άλλα όλα προχωράνε πολύ καλά οπότε αυτό έχει σημασία και οι ναυτίες παλεύονται..θα περάσουν.. αχ τέλεια έφτασες στην αυχενική!! Με το καλό ρε κορίτσι.. θα περιμένουμε τα νέα σου!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια μου. 

Πήγα έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσμα  😕 🤔 57.2  θετικό μεν χαμηλό δε και για αυτό θα πάω και Σάββατο ο γιατρός δεν είναι αισιόδοξος και εγώ στα χαμένα.. να χαρώ να κλαψω ; 

Βρε παιδι μου για ξανακανε αυριο κ θα δουμε εχε πιστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2021 at 8:25 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό το είχα διαβάσει και εγώ και να πω συμφωνώ αν γυρνούσα το χρόνο πίσω ετσι θα έκανα.  Να ηρεμήσεις από ορμόνες νάρκωση κτλ . Να φανταστείς στην εμβρυομεταφορα είχα ελάχιστο αίμα τρόμαξα αλλά μου είπαν λόγο της ωοληψιας  και επειδή με καθάρισαν τη μήτρα. 

Αχ!!! Μακαρι να τα ηξερα και εγω αυτα...αλλα ο γιατρος στο κεντρο που πηγαινα ηθελε απλα να με ξεπεταξει τελικα....πραγματικα δεν θυμαμαι αν μου ειχε μετρησει καν το ενδομήτριο...και εκανα εμβρυομεταφορα και γω με 2 βλαστοκύστες ΑΑ και δεν καταφεραμε τιποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω κατι βρε κορίτσια...απο την εμπειρίας σας δηλαδη είναι καλυτερα να καταξύχθουν 3ημερων αυγουλακια ή 5ημερων βλαστοκύστες... ή να μην καταξυχθουν καθολου??? Εχω μπερδευτει...

Και το ενδομητριο πρεπει να εχει συγκεκριμενη διασταση την ημερα της ΕΤ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Θα το δοκιμάσω το τζίντζερ, σ' ευχαριστώ.. κατά τα άλλα όλα προχωράνε πολύ καλά οπότε αυτό έχει σημασία και οι ναυτίες παλεύονται..θα περάσουν.. αχ τέλεια έφτασες στην αυχενική!! Με το καλό ρε κορίτσι.. θα περιμένουμε τα νέα σου!!💖

Εννοειται  σαντουλι μου!!!! 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δες κορίτσι μου ntinaki88 12η μέρα 57 η χοριακη και έχει μια Μπέμπα τώρα .δεν της είχε πει ο γιατρός πως δεν ήταν καλή η χοριακη .Θέλουν γύρω στο 60 να είναι Ε τι να το κάνουμε θα σου βγει λίγο τεμπέλικο .

Αυτό μου είπε και εμένα και μου έκοψε τα φτερά στο άκουσμα το θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Πουλάκι μου 3ημερων έμβρυα δεν έβαλες;

και είσαι 12η μέρα από ΕΤ;

Δηλαδη αν σήμερα είναι 57.2 που είναι θετική χοριακη στα σίγουρα ,αν πήγαινες 14η μέρα  κατευθείαν (που κανεις με έμβρυα 3ημερων) θα έπαιρνες χοριακη έναν διπλασιασμό ωραίο δηλαδή περίπου 120.

Δεν ξέρω γιατί ο γιατρός δεν ήταν αισιόδοξος εδώ ήταν σε εμένα με χοριακη 27! 9η μέρα με βλαστοκυστη

Και όντως σε εμένα 11η μέρα η χοριακη πηγε 129!

Καθόλου να μην κλάψεις!Να χαρείς και να του μιλάς!Ο μικρός σου μαχητής είναι εκεί και σε ακούει ❤️

Ποσο με ανεβάζετε ....μόνο αυτό να ξέρετε με 2 ημερών πήγα..  άρα ακόμα πιο θετικός θα έπρεπε να είναι. Βασικά μου το είπε όταν ρώτησα καλή ακούγεται.. και λέει ε όχι και τόσο θα το δούμε το Σάββατο (το οποίο θα την μάθω με της Δευτέρας) γτ η κοπέλα θα έρθει μόνο να μου πάρει αίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Χμμμμ να καταλάβω είσαι 13η μέρα...;;;

Ίσως άργησε η εμφύτευση...

Εσύ χτες είχες καφέ μας είπες, έτσι;;

Αχ βρε αγάπη μου δεν ξέρω... κάνε λίγο υπομονή να δεις πόσο θα είναι όταν θα ξαναπάς....αλλά ίσως στο ενδιάμεσο να ξαπλώσεις και λίγο...απλά αυτό θα πρότεινα...εφόσον είδες και καφέ!!!η γιατρός μου όταν της είπα ότι είδα ροζακι μου είπε να κάτσω κρεβάτι όλο το σκ....αν σε βοηθά κάνε το ίδιο....

Καλή επιτυχία! Μην προδικασουμε κάτι!!!!!💗

Τα καφέ σταμάτησαν ήταν πολύ ελάχιστα στο σκούπισμα :-)

01.09 έκανα ωοληψια 

03.09 εμβρυομεταφορα (2 ημερων ) 

16.09 χοριακη 57.2 

Κανονικά θα έπρεπε σήμερα να κάνω χοριακη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Παρασκευαιδου μου...τι κάνεις κορίτσι μου....μηπως είχαμε κανένα νέο;

Αυριο θα πάω για χοριακη και θα μου την δώσει τη Δευτέρα, που θα ξαναπάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα καφέ σταμάτησαν ήταν πολύ ελάχιστα στο σκούπισμα :-)

01.09 έκανα ωοληψια 

03.09 εμβρυομεταφορα (2 ημερων ) 

16.09 χοριακη 57.2 

Κανονικά θα έπρεπε σήμερα να κάνω χοριακη.

 

Μια χαρά είναι η χοριακη, μην αγχώνεσαι... το θέμα είναι να διπλασιαζεται και όχι με πόσο ξεκινάει.  Μα δεν μπορώ να τον καταλάβω τον γιατρο σου, ειλικρινά.  Καλά και αυτοί δεν μπορούν να σου δώσουν τα αποτελέσματα απόψε? Ήμαρτον δηλαδή! Δεν είναι εύκολο να πας εκεί σε μικροβιολογικο και να κάνεις χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σε όλες!

να 'μαι και ΄γώ εδώ στον αγώνα....! 14/9 έγινε η εμβρυομεταφορά μιας κατεψυγμένης βλαστοκύστης 6ής μέρας.....κάθομαι και περιμένω και περιμένω και περιμένω....😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυριο θα πάω για χοριακη και θα μου την δώσει τη Δευτέρα, που θα ξαναπάω. 

Αχ οκ το είχα για Σάββατο σήμερα! Μια χαρά!!!χαχαχαχαχ 

 

Εντάξει άρα περιμένουμε νέα... υπομονή!!!

 

Για ποιο λόγο όμως να μη σου τη δώσει αύριο;;; Είναι αλλιώς εκεί;; Δεν τις βγάζουν κατευθείαν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Αχ οκ το είχα για Σάββατο σήμερα! Μια χαρά!!!χαχαχαχαχ 

 

Εντάξει άρα περιμένουμε νέα... υπομονή!!!

 

Για ποιο λόγο όμως να μη σου τη δώσει αύριο;;; Είναι αλλιώς εκεί;; Δεν τις βγάζουν κατευθείαν;;

Οχι θα έρθει η κοπέλα απ το σπίτι μου , δεν έχει μικροβιολογικα εδω. 😕

Και στον μικρό δεν μου είχαν κάνει. 

Όσο σταμάτησαν τα καφέ είμαι αισιόδοξη άλλωστε σήμερα είναι της Σοφίας αγάπης πίστης και ελπίδας.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...