Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονόδοντος!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μουυυ είναι η δεύτερη φορά που είμαι εδώ μαζί σας και θέλω πάλι την συμβουλή σας η κάποια παρόμοια εμπειρία! Είμαι 11 εβδομάδων τώρα και από τον πρώτο μήνα έχω τρομερούς μα τρομερούς πονόδοντους (να κλαίω όλοι νύχτα) πήγα στο οδοντίατρο στην αρχή μου λέει με συνενόηση με τον γυναικολόγο υπομονή μέχρι την 12 εβδομάδα και μέχρι 3 Ντεπον την ημέρα άφοβα από το να υποφέρω !!έλα όμως που εγω εδώ και τρεις μήνες περνώ σχεδόν κάθε βράδυ ένα γιατι με ακούσει όλοι η γειτονιά από τούς πόνους! Βέβαια εξετάστηκα για καλό και για κακό και μου είπαν ότι δόξα τον Θεό είναι όλα καλά και δεν επηρεάζει κάπου το Ντεπον το νινακιιιιι μου...αλλά ρε κορίτσια τρέμω!! Είμαι κομμάτια ψυχολογικά σε όλοι την εγκυμοσύνη γι'αυτό τον λόγο 😢😢 όσο να ναι είναι φάρμακο! σας παρακαλώ έχει περάσει καμιά τίποτα παρόμοιο;;; Ευχαριστώ πολύ που είστε πάντα εδώ για εμένα έτσι πρέπει να είμαστε μια γροθιά 👊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2021 at 12:18 ΠΜ, ο/η Stefani123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μουυυ είναι η δεύτερη φορά που είμαι εδώ μαζί σας και θέλω πάλι την συμβουλή σας η κάποια παρόμοια εμπειρία! Είμαι 11 εβδομάδων τώρα και από τον πρώτο μήνα έχω τρομερούς μα τρομερούς πονόδοντους (να κλαίω όλοι νύχτα) πήγα στο οδοντίατρο στην αρχή μου λέει με συνενόηση με τον γυναικολόγο υπομονή μέχρι την 12 εβδομάδα και μέχρι 3 Ντεπον την ημέρα άφοβα από το να υποφέρω !!έλα όμως που εγω εδώ και τρεις μήνες περνώ σχεδόν κάθε βράδυ ένα γιατι με ακούσει όλοι η γειτονιά από τούς πόνους! Βέβαια εξετάστηκα για καλό και για κακό και μου είπαν ότι δόξα τον Θεό είναι όλα καλά και δεν επηρεάζει κάπου το Ντεπον το νινακιιιιι μου...αλλά ρε κορίτσια τρέμω!! Είμαι κομμάτια ψυχολογικά σε όλοι την εγκυμοσύνη γι'αυτό τον λόγο 😢😢 όσο να ναι είναι φάρμακο! σας παρακαλώ έχει περάσει καμιά τίποτα παρόμοιο;;; Ευχαριστώ πολύ που είστε πάντα εδώ για εμένα έτσι πρέπει να είμαστε μια γροθιά 👊

 

Καλησπερα. Μόλις είδα την ανάρτηση σου. Είμαι  στην 27 η εβδομάδα. Ειχα μεγαλο προβλημα με τα δόντια μου κι εγώ  από την αρχή της εγκυμοσύνης. Αρχικά να σου πω να μην αγχωνεσαι. Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς άλλον οδοντίατρο που να μην φοβάται να σε αναλάβει. Γιατί κάθεσαι και υποφέρεις; είναι χειρότερο αυτό που περνάς κατά τη γνώμη μου. Εγω με τη σύμφωνη γνώμη του γυναικολόγου μου έκανα όλες τις απαραίτητες οδοντιατρικες εργασίες. Από την 6 εβδομάδα θυμάμαι. Τα παυσίπονα τύπου ντεπον είναι ακίνδυνα σε μικρή συχνότητα όμως. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna12345 είπε:

Καλησπερα. Μόλις είδα την ανάρτηση σου. Είμαι  στην 27 η εβδομάδα. Ειχα μεγαλο προβλημα με τα δόντια μου κι εγώ  από την αρχή της εγκυμοσύνης. Αρχικά να σου πω να μην αγχωνεσαι. Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς άλλον οδοντίατρο που να μην φοβάται να σε αναλάβει. Γιατί κάθεσαι και υποφέρεις; είναι χειρότερο αυτό που περνάς κατά τη γνώμη μου. Εγω με τη σύμφωνη γνώμη του γυναικολόγου μου έκανα όλες τις απαραίτητες οδοντιατρικες εργασίες. Από την 6 εβδομάδα θυμάμαι. Τα παυσίπονα τύπου ντεπον είναι ακίνδυνα σε μικρή συχνότητα όμως. 

 

Κορίτσι μου Χριστός ανέστη κιόλας με το καλό το μπεμπακι σου ! Τελικά σήμερα έκανα την πρώτη απονεύρωση είχε γίνει ένα χαλί δεν υπήρχε άλλη λύση ελπίζω να μην πειράξουν τα φάρμακα και η αναισθησία το εμβρυακι! Έχω φοβηθεί μωρέ και γω πρώτο μανούλα! Αν και ο γυναικολόγος και όλοι μου λένε ότι δεν παθαίνει τίποτα! Το μύνημα σου με ηρέμησε πολυυ ευχαριστω για την απάντηση σού!...τι θα κάνουμε Ρε συ με αυτά τα δόντια αχχ! 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stefani123 είπε:

Κορίτσι μου Χριστός ανέστη κιόλας με το καλό το μπεμπακι σου ! Τελικά σήμερα έκανα την πρώτη απονεύρωση είχε γίνει ένα χαλί δεν υπήρχε άλλη λύση ελπίζω να μην πειράξουν τα φάρμακα και η αναισθησία το εμβρυακι! Έχω φοβηθεί μωρέ και γω πρώτο μανούλα! Αν και ο γυναικολόγος και όλοι μου λένε ότι δεν παθαίνει τίποτα! Το μύνημα σου με ηρέμησε πολυυ ευχαριστω για την απάντηση σού!...τι θα κάνουμε Ρε συ με αυτά τα δόντια αχχ! 😢

ΣΕ ευχαριστώ πολύ. Με το καλό να κρατήσουμε τα νινακια μας στην αγκαλίτσα μας. Αληθώς ο κύριος κορίτσι μου. Καλά έκανες έχω κάνει κι εγώ 2 απονεύρωσεις παρακαλώ.. Που με ταλαιπωρησαν πολύ. Δεν υπάρχει άλλη λύση γιατί πέρα από τον πόνο που νιώθεις, αν χειροτερεύσει η μόλυνση μπορεί να περάσει απ τον πλακούντα στο έμβρυο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κι εμένα το πρώτο μου είναι και σκεφτόμουν όλα αυτά που σκέφτεσαι κι εσύ. Υπομονή.. Σκέψου ότι εγώ δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα από την αρχή της κύησης αλλά τα δόντια με κατέστρεψαν... Θα κάνουμε υπομονή..ότι απορία σου προκύψει με δόντια εδώ είμαι, έχω γίνει expert. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna12345 είπε:

ΣΕ ευχαριστώ πολύ. Με το καλό να κρατήσουμε τα νινακια μας στην αγκαλίτσα μας. Αληθώς ο κύριος κορίτσι μου. Καλά έκανες έχω κάνει κι εγώ 2 απονεύρωσεις παρακαλώ.. Που με ταλαιπωρησαν πολύ. Δεν υπάρχει άλλη λύση γιατί πέρα από τον πόνο που νιώθεις, αν χειροτερεύσει η μόλυνση μπορεί να περάσει απ τον πλακούντα στο έμβρυο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κι εμένα το πρώτο μου είναι και σκεφτόμουν όλα αυτά που σκέφτεσαι κι εσύ. Υπομονή.. Σκέψου ότι εγώ δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα από την αρχή της κύησης αλλά τα δόντια με κατέστρεψαν... Θα κάνουμε υπομονή..ότι απορία σου προκύψει με δόντια εδώ είμαι, έχω γίνει expert. 

Να Σάι καλά κοπέλα μου!..πο πο σε νιώθω αλλά όντως είναι η μόνη λύση!!και γω χθες γύρισα σπίτι με ανακούφιση βέβαια σήμερα έχω πρηστεί  νομίζω είναι λογικό γιατί έκανα μου έκοψε και το ουλος που είχε καλύψει το δόντι μια αηδία δεν τους αντέχω τους οδοντιάτρους..χαχα σε ευχαριστώ πολύ 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stefani123 είπε:

Να Σάι καλά κοπέλα μου!..πο πο σε νιώθω αλλά όντως είναι η μόνη λύση!!και γω χθες γύρισα σπίτι με ανακούφιση βέβαια σήμερα έχω πρηστεί  νομίζω είναι λογικό γιατί έκανα μου έκοψε και το ουλος που είχε καλύψει το δόντι μια αηδία δεν τους αντέχω τους οδοντιάτρους..χαχα σε ευχαριστώ πολύ 💜

Α εσύ το άφησες να προχωρήσει πολύ γι αυτό..δεν είναι τόσο συχνό το πρήξιμο αλλά συμβαίνει αρκετές φορές. Αν δεις οτιδήποτε άλλη φορά πήγαινε αμέσως να το φτιάξεις.. Τίποτα να είσαι καλά.. Εγώ να δεις ο χειρότερος μου εφιάλτης είναι ο οδοντίατρος.. Αφού τόυς σκέφτομαι και περνώ κουράγιο για τη γέννα.. 😃😀😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna12345 είπε:

Α εσύ το άφησες να προχωρήσει πολύ γι αυτό..δεν είναι τόσο συχνό το πρήξιμο αλλά συμβαίνει αρκετές φορές. Αν δεις οτιδήποτε άλλη φορά πήγαινε αμέσως να το φτιάξεις.. Τίποτα να είσαι καλά.. Εγώ να δεις ο χειρότερος μου εφιάλτης είναι ο οδοντίατρος.. Αφού τόυς σκέφτομαι και περνώ κουράγιο για τη γέννα.. 😃😀😃

Χαχαχ ναι δεν τους θέλω καθόλου αλλά τι να κάνουμε τώρα μεθαύριο έχω εξετάσεις ελπίζω όλα να μας πάνε τέλεια κορίτσι μου !!! Δυστυχώς και γω τα άφησα τα δόντια μου αρκετά θέλω να τα φτιάξωολα αλλά μετά την εγκυμοσύνη όμως ας κάνουν λίγο υπομονή χιχι...ποτέ μπαίνεις στον μήνα σου εσύ με το καλό;;😍 Ξέρεις αγοράκι κοριτσάκι;😍😍(όσο για το πρήξιμο είμαι καλύτερα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stefani123 είπε:

Χαχαχ ναι δεν τους θέλω καθόλου αλλά τι να κάνουμε τώρα μεθαύριο έχω εξετάσεις ελπίζω όλα να μας πάνε τέλεια κορίτσι μου !!! Δυστυχώς και γω τα άφησα τα δόντια μου αρκετά θέλω να τα φτιάξωολα αλλά μετά την εγκυμοσύνη όμως ας κάνουν λίγο υπομονή χιχι...ποτέ μπαίνεις στον μήνα σου εσύ με το καλό;;😍 Ξέρεις αγοράκι κοριτσάκι;😍😍(όσο για το πρήξιμο είμαι καλύτερα)

Όλα καλά θα πάνε.. Να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις. 7 Ιουλίου μπαίνω στον μήνα μου αγορακι περιμένουμε... Και να σου πω την αλήθεια ανυπομωνω... Να σε ρωτήσω κάτι, σου έκανε καμία ακτινογραφία πριν την απονεύρωση; (εννοείται με ειδική ποδια για εγκύους) αντε μια χαρά ξεμπερδέψεις τουλάχιστον για τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η anna12345 είπε:

Όλα καλά θα πάνε.. Να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις. 7 Ιουλίου μπαίνω στον μήνα μου αγορακι περιμένουμε... Και να σου πω την αλήθεια ανυπομωνω... Να σε ρωτήσω κάτι, σου έκανε καμία ακτινογραφία πριν την απονεύρωση; (εννοείται με ειδική ποδια για εγκύους) αντε μια χαρά ξεμπερδέψεις τουλάχιστον για τώρααα

Άντε μωρέ τέλεια 💙 όταν θα μάθω και γω θα σου πω ! Όσο και αν είναι ακόμα μακριά κι γω ανυπομονώ λες και δεν περνάει ο καιρός ...όχι ακτινογραφία αλλά σήμερα μου είπε αν δεν υποχωρεί το πρήξιμο να πάρω ζιναντολ και δεν θέλω γαμωτο όλο κάτι να έχουμε ! Δεν μπορούν να κάνουν υπομονή για μετά 😢....γενικά απέφυγα πολλά όσο μπορούσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stefani123 είπε:

Άντε μωρέ τέλεια 💙 όταν θα μάθω και γω θα σου πω ! Όσο και αν είναι ακόμα μακριά κι γω ανυπομονώ λες και δεν περνάει ο καιρός ...όχι ακτινογραφία αλλά σήμερα μου είπε αν δεν υποχωρεί το πρήξιμο να πάρω ζιναντολ και δεν θέλω γαμωτο όλο κάτι να έχουμε ! Δεν μπορούν να κάνουν υπομονή για μετά 😢....γενικά απέφυγα πολλά όσο μπορούσα

ΣΕ καταλαβαινω.. Υπομονή... Ναι και ότι μπορούμε το αποφεύγουμε. Αν δεν υποχωρεί δυστυχώς θα το πάρεις γιατί είναι χειρότερα η φλεγμονή.. Εννοείται να μου γράψεις εδώ να μου πεις... Και ότι θέλεις πες μου. Ότι ξέρω από δικιά μου εμπειρία θα σου πω... 😀😀😍😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η anna12345 είπε:

ΣΕ καταλαβαινω.. Υπομονή... Ναι και ότι μπορούμε το αποφεύγουμε. Αν δεν υποχωρεί δυστυχώς θα το πάρεις γιατί είναι χειρότερα η φλεγμονή.. Εννοείται να μου γράψεις εδώ να μου πεις... Και ότι θέλεις πες μου. Ότι ξέρω από δικιά μου εμπειρία θα σου πω... 😀😀😍😍🥰

Αύριο θα σου έχω νεα πάω για αυχενική διαφάνεια μακάρι να μην έχουν πειράξει τα Ντεπον το νινακι μου 💜 ευχαριστω γλυκιά μου για ολαααααα!!! Πραγματικά είσαι μεγάλη δύναμη και συγνώμη για το πρήξιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stefani123 είπε:

Αύριο θα σου έχω νεα πάω για αυχενική διαφάνεια μακάρι να μην έχουν πειράξει τα Ντεπον το νινακι μου 💜 ευχαριστω γλυκιά μου για ολαααααα!!! Πραγματικά είσαι μεγάλη δύναμη και συγνώμη για το πρήξιμο

Τίποτα δεν θα έχει πάθει.. Αντε περιμένω... Να μου πεις τα ευχάριστα... Δεν κάνει τίποτα.. Αλιμονο... Είναι ωραίο να μοιραζόμαστε τέτοιες εμπειρίες και νά βοηθάμε η μία την άλλη... 🥰🥰😍😍😀See you tomorrow.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna12345 είπε:

Τίποτα δεν θα έχει πάθει.. Αντε περιμένω... Να μου πεις τα ευχάριστα... Δεν κάνει τίποτα.. Αλιμονο... Είναι ωραίο να μοιραζόμαστε τέτοιες εμπειρίες και νά βοηθάμε η μία την άλλη... 🥰🥰😍😍😀See you tomorrow.... 

Παρακαλά και για μένα χαχα...θα τα λέμε αυτά μετά και θα γελάμε ❤️ εννοείται ότι είναι πολύ ωραίο να έχεις ένα στήριγμα στις δύσκολες ώρες και πόσο μάλλον κάποιον που έχει περάσει κάτι παρόμοιο

τέλεια φιληη μιλάμε αύριο πολλά φιλια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Stefani123 είπε:

Παρακαλά και για μένα χαχα...θα τα λέμε αυτά μετά και θα γελάμε ❤️ εννοείται ότι είναι πολύ ωραίο να έχεις ένα στήριγμα στις δύσκολες ώρες και πόσο μάλλον κάποιον που έχει περάσει κάτι παρόμοιο

τέλεια φιληη μιλάμε αύριο πολλά φιλια❤️

Its a ......

BOY 💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Stefani123 είπε:

Its a ......

BOY 💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

Aaa συγχαρητήρια...μπραβο κορίτσι μου είδες όλα καλά πήγαν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna12345 είπε:

Aaa συγχαρητήρια...μπραβο κορίτσι μου είδες όλα καλά πήγαν... 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ! Να είσαι πάντα καλά και να χαμογελάς! Ναιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα! Εγώ ξέρω ότι το αίμα στα κακά υποδηλώνει αλλεργία. Πιθανόν κάτι να της έχει φέρει αλλεργία για αυτό και η αποστροφή! Γενικά θα το έχεις αυτό. Κάτι να το τρώει πολύ και ξαφνικά να το κόψει! Άσε να περάσουν 1-2 μέρες και ξανά δοκίμασε! Επίσης απ' όσο ξέρω ακτινίδιο και φράουλα είναι από τα "τελευταία" που κάνουμε εισαγωγή γιατί φέρνουν πολλές αλλεργίες! 3ημερη εισαγωγή κάνεις;
    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...