Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονοι περιοδου 2 μερες μετα την σπερματεγχυση


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,έκανα σπερματεγχυση στις 11/04 ,είχα τρία ωαρια.Ηταν η δεύτερη προσπάθεια μας,από τις 13/04 έχω πονους που μοιάζουν με αυτούς τις περιοδου.Εχει τύχει σε κάποια κοπελα;παιρνω utrogestan και αυτή τη φορά μου είπε να παίρνω και ενα Σαλοσπιρ.Δε θυμάμαι στην προηγούμενη σπερματεγχυση να ένιωθα έτσι.Πως θα περάσουν οι μερες;ουουφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2021 at 6:12 ΜΜ, ο/η popcorn είπε:

Καλησπέρα σας,έκανα σπερματεγχυση στις 11/04 ,είχα τρία ωαρια.Ηταν η δεύτερη προσπάθεια μας,από τις 13/04 έχω πονους που μοιάζουν με αυτούς τις περιοδου.Εχει τύχει σε κάποια κοπελα;παιρνω utrogestan και αυτή τη φορά μου είπε να παίρνω και ενα Σαλοσπιρ.Δε θυμάμαι στην προηγούμενη σπερματεγχυση να ένιωθα έτσι.Πως θα περάσουν οι μερες;ουουφφφφφ

Με τα utrogestan δεν ερχεται ευκολα η περιοδος,το χω περασει και γω με σπερματεγχυσεις.ειναι πολυ νωρις για να ναι συμπτωματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2021 at 6:12 ΜΜ, ο/η popcorn είπε:

Καλησπέρα σας,έκανα σπερματεγχυση στις 11/04 ,είχα τρία ωαρια.Ηταν η δεύτερη προσπάθεια μας,από τις 13/04 έχω πονους που μοιάζουν με αυτούς τις περιοδου.Εχει τύχει σε κάποια κοπελα;παιρνω utrogestan και αυτή τη φορά μου είπε να παίρνω και ενα Σαλοσπιρ.Δε θυμάμαι στην προηγούμενη σπερματεγχυση να ένιωθα έτσι.Πως θα περάσουν οι μερες;ουουφφφφφ

Σε καταλαβαίνω.. εγώ έκανα ovitrelle και επαφή στις 12/4 και είχα 5 ωοθυλάκια... Από τις 13-14/4 έχω κάθε μέρα όλη ημέρα πόνους περιόδου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας, χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη με υγεία κ ευτυχία 🤗🤗 

Θέλω να σας ρωτήσω ποια διαδικασία κάνατε για σπερματεχγυση?

  Έκανε καμία κοπέλα ενέσεις gonal - ovitrelle κ να είχε πάθει υπερδιεγερση ωοθηκών? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2021 at 6:12 ΜΜ, ο/η popcorn είπε:

Καλησπέρα σας,έκανα σπερματεγχυση στις 11/04 ,είχα τρία ωαρια.Ηταν η δεύτερη προσπάθεια μας,από τις 13/04 έχω πονους που μοιάζουν με αυτούς τις περιοδου.Εχει τύχει σε κάποια κοπελα;παιρνω utrogestan και αυτή τη φορά μου είπε να παίρνω και ενα Σαλοσπιρ.Δε θυμάμαι στην προηγούμενη σπερματεγχυση να ένιωθα έτσι.Πως θα περάσουν οι μερες;ουουφφφφφ

Τι έγινε τελικά με τους πονους;; προεκυψε εγκυμοσύνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Τι έγινε τελικά με τους πονους;; προεκυψε εγκυμοσύνη;;

στις On 2/5/2021 at 6:48 ΠΜ, ο/η xrysasoul είπε:

Καλημέρα σας, χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη με υγεία κ ευτυχία 🤗🤗 

Θέλω να σας ρωτήσω ποια διαδικασία κάνατε για σπερματεχγυση?

  Έκανε καμία κοπέλα ενέσεις gonal - ovitrelle κ να είχε πάθει υπερδιεγερση ωοθηκών? 

 

Καλημέρα κορίτσι μου και χρόνια πολλά.Εγω εχω κάνει μέχρι στιγμής 3 κύκλους με clomiphen ,στον δεύτερο κύκλο έκανα υπερδιέγερση όποτε και δεν προχωρήσαμε σε σπερματεγχυση,στους άλλους δύο κύκλους κάναμε κανονικά σπερματεγχυση αλλά δυστυχώς δεν πέτυχε καμία.Εκανα και ένεση οτριβελ  κάθε φορά.Το γεγονός ότι δεν πέτυχε σε μένα δεν λέει κάτι,μια φίλη μου έμεινε έγκυος με την δεύτερη σπερματεγχυση και μετά από ένα χρόνο έμεινε έγκυος ξανά φυσιολογικά.Ευχομαι εσυ να πετύχεις με την πρώτη και να έχεις σύντομα ένα μικρούλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2021 at 10:44 ΠΜ, ο/η popcorn είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και χρόνια πολλά.Εγω εχω κάνει μέχρι στιγμής 3 κύκλους με clomiphen ,στον δεύτερο κύκλο έκανα υπερδιέγερση όποτε και δεν προχωρήσαμε σε σπερματεγχυση,στους άλλους δύο κύκλους κάναμε κανονικά σπερματεγχυση αλλά δυστυχώς δεν πέτυχε καμία.Εκανα και ένεση οτριβελ  κάθε φορά.Το γεγονός ότι δεν πέτυχε σε μένα δεν λέει κάτι,μια φίλη μου έμεινε έγκυος με την δεύτερη σπερματεγχυση και μετά από ένα χρόνο έμεινε έγκυος ξανά φυσιολογικά.Ευχομαι εσυ να πετύχεις με την πρώτη και να έχεις σύντομα ένα μικρούλι.

Καλησπέρα είχα κάνει 2 φορές clomiphen και την ένεση ovitrele αλλά δν είχα μείνει έγκυος και μετά έκανα ξανά την ίδια διαδικασία και μου είχε δώσει να κάνω μικρή δόση απο την ένεση gonal και έμεινα έγκυος τότε αλλά είχα πάθει υπερδιεγερση ωοθηκών και ταλαιπωρηθηκα πάρα πολύ. 

Προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι κια σκέφτομαι να κάνω την ιδια διαδικασία αλλ με αγχώνει πολύ μην πάθω πάλι το ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xrysasoul είπε:

Καλησπέρα είχα κάνει 2 φορές clomiphen και την ένεση ovitrele αλλά δν είχα μείνει έγκυος και μετά έκανα ξανά την ίδια διαδικασία και μου είχε δώσει να κάνω μικρή δόση απο την ένεση gonal και έμεινα έγκυος τότε αλλά είχα πάθει υπερδιεγερση ωοθηκών και ταλαιπωρηθηκα πάρα πολύ. 

Προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι κια σκέφτομαι να κάνω την ιδια διαδικασία αλλ με αγχώνει πολύ μην πάθω πάλι το ίδιο. 

Καλησπέρα,τα ωαρια παράγονται με το clomiphen,η ένεση έχει άλλο ρόλο νομίζω,να σπάσουν τα ωαρια για να μην γίνουν Κύστες. Συζήτησε το με τον γιατρό σου,μάλλον άδικα αγχώνεσαι.Ευχομαι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xrysasoul είπε:

Καλησπέρα είχα κάνει 2 φορές clomiphen και την ένεση ovitrele αλλά δν είχα μείνει έγκυος και μετά έκανα ξανά την ίδια διαδικασία και μου είχε δώσει να κάνω μικρή δόση απο την ένεση gonal και έμεινα έγκυος τότε αλλά είχα πάθει υπερδιεγερση ωοθηκών και ταλαιπωρηθηκα πάρα πολύ. 

Προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι κια σκέφτομαι να κάνω την ιδια διαδικασία αλλ με αγχώνει πολύ μην πάθω πάλι το ίδιο. 

Εγώ έκανα σπερματεγχύση στο 1ο κυκλο με clomiphaine k ovitrele και δεν πετυχε, και τώρα έκανα την δευτερη δοκιμή σε σπερματεγχύση στις 29/4 με femara kai ovitrele... Ένα ωαριο. Περιμένω αποτελέσματα. Έκανα κ επαφές την ίδια μέρα μια κ την επόμενη επίσης. Όταν γυρισα σπιτο απο την σπερματεγχύση (περιπου 2 ώρες μετά) είχα καφέ βλέννα ( συγνώμη για την λεπτομέρεια) αλλά δεν ξέρω αν ήταν ωορηξια η λόγω του καθετήρα. Ο γιατρός μου είπε πως πετυχαμε το "  Timing " Αλλά εκείνη την ώρα δεν εκανα καμια ερώτηση. Ψυχολογικά αισθάνομαι περιεργα αυτή τη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ έκανα σπερματεγχύση στο 1ο κυκλο με clomiphaine k ovitrele και δεν πετυχε, και τώρα έκανα την δευτερη δοκιμή σε σπερματεγχύση στις 29/4 με femara kai ovitrele... Ένα ωαριο. Περιμένω αποτελέσματα. Έκανα κ επαφές την ίδια μέρα μια κ την επόμενη επίσης. Όταν γυρισα σπιτο απο την σπερματεγχύση (περιπου 2 ώρες μετά) είχα καφέ βλέννα ( συγνώμη για την λεπτομέρεια) αλλά δεν ξέρω αν ήταν ωορηξια η λόγω του καθετήρα. Ο γιατρός μου είπε πως πετυχαμε το "  Timing " Αλλά εκείνη την ώρα δεν εκανα καμια ερώτηση. Ψυχολογικά αισθάνομαι περιεργα αυτή τη φορά. 

Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή!Σε κάποιες έρχεται πιο εύκολα άλλες πάλι πρέπει να προσπαθήσουν πολλές φορές.Ειναι ψυχοφθόρο όλο αυτό αλλά δυστυχώς δε γίνεται αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η popcorn είπε:

Καλησπέρα,τα ωαρια παράγονται με το clomiphen,η ένεση έχει άλλο ρόλο νομίζω,να σπάσουν τα ωαρια για να μην γίνουν Κύστες. Συζήτησε το με τον γιατρό σου,μάλλον άδικα αγχώνεσαι.Ευχομαι όλα να πάνε καλά!

ΝΑΙ θα τον ρωτήσω πάλι, σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ έκανα σπερματεγχύση στο 1ο κυκλο με clomiphaine k ovitrele και δεν πετυχε, και τώρα έκανα την δευτερη δοκιμή σε σπερματεγχύση στις 29/4 με femara kai ovitrele... Ένα ωαριο. Περιμένω αποτελέσματα. Έκανα κ επαφές την ίδια μέρα μια κ την επόμενη επίσης. Όταν γυρισα σπιτο απο την σπερματεγχύση (περιπου 2 ώρες μετά) είχα καφέ βλέννα ( συγνώμη για την λεπτομέρεια) αλλά δεν ξέρω αν ήταν ωορηξια η λόγω του καθετήρα. Ο γιατρός μου είπε πως πετυχαμε το "  Timing " Αλλά εκείνη την ώρα δεν εκανα καμια ερώτηση. Ψυχολογικά αισθάνομαι περιεργα αυτή τη φορά. 

Ευχομαι να έχεις θετικο αποτέλεσμα κορίτσι μου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 😍😍 αναμένουμε νεα σου λοιπόν 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η popcorn είπε:

Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή!Σε κάποιες έρχεται πιο εύκολα άλλες πάλι πρέπει να προσπαθήσουν πολλές φορές.Ειναι ψυχοφθόρο όλο αυτό αλλά δυστυχώς δε γίνεται αλλιώς.

Είναι πολυ ψυχοφθορο και ενώ στο πρω το κυκλο ήμουν πολυ καλα ψυχολογίκα τώρα δεν είμαι, ίσα ίσα που αισθανόμαι πολυ στεναχωρημένη. Κ δεν σκέφτομαι θετικά. Αλλά απλά περιμενω να περάσουν οι μέρες. Μπορεί να ναι κ ορμονικο λέτε όλο αυτό ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2021 at 6:12 ΜΜ, ο/η popcorn είπε:

Καλησπέρα σας,έκανα σπερματεγχυση στις 11/04 ,είχα τρία ωαρια.Ηταν η δεύτερη προσπάθεια μας,από τις 13/04 έχω πονους που μοιάζουν με αυτούς τις περιοδου.Εχει τύχει σε κάποια κοπελα;παιρνω utrogestan και αυτή τη φορά μου είπε να παίρνω και ενα Σαλοσπιρ.Δε θυμάμαι στην προηγούμενη σπερματεγχυση να ένιωθα έτσι.Πως θα περάσουν οι μερες;ουουφφφφφ

Καλησπέρα!! Χρόνια πολλά, με υγεία!! Διάβασα το μήνυμά σου και αναρωτιέμαι εάν είχες το θετικό αποτέλεσμα που περίμενες;; Έκανα κι εγώ την 1η σπερματεγχυση πριν από 1 εβδομάδα και το μόνο που νιώθω από την επόμενη κιόλας μέρα είναι κάποια πονακια μια στα δεξιά και μια στα αριστερά. Έρχονται και φεύγουν. Τίποτε άλλο. Δεν παίρνω κανένα χάπι μετά τη σπερματεγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα!! Χρόνια πολλά, με υγεία!! Διάβασα το μήνυμά σου και αναρωτιέμαι εάν είχες το θετικό αποτέλεσμα που περίμενες;; Έκανα κι εγώ την 1η σπερματεγχυση πριν από 1 εβδομάδα και το μόνο που νιώθω από την επόμενη κιόλας μέρα είναι κάποια πονακια μια στα δεξιά και μια στα αριστερά. Έρχονται και φεύγουν. Τίποτε άλλο. Δεν παίρνω κανένα χάπι μετά τη σπερματεγχυση.

Καλησπέρα κορίτσι μου,δυστυχώς δεν πέτυχε η σπερματεγχυση,αρχίζουμε να σκεφτόμαστε μήπως κάνουμε εξωσωματική,το είχαμε αποκλείσει αλλά τώρα αρχίσαμε να το σκεφτόμαστε.Ενοχλησεις είχα και εγώ αλλά μάλλον ήταν από την ένεση τελικά.Εγω έπαιρνα προγεστερονη μετά την σπερματεγχυση.Εκανα χοριακη στη 14η μερα και ήταν αρνητική,οπότε σταμάτησα την προγεστερονη και αδιαθετησα.Ευχομαι να πετύχεις με την πρωτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα!! Χρόνια πολλά, με υγεία!! Διάβασα το μήνυμά σου και αναρωτιέμαι εάν είχες το θετικό αποτέλεσμα που περίμενες;; Έκανα κι εγώ την 1η σπερματεγχυση πριν από 1 εβδομάδα και το μόνο που νιώθω από την επόμενη κιόλας μέρα είναι κάποια πονακια μια στα δεξιά και μια στα αριστερά. Έρχονται και φεύγουν. Τίποτε άλλο. Δεν παίρνω κανένα χάπι μετά τη σπερματεγχυση.

Ακριβώς το ίδιο με σένα. Εκανα δεύτερη φορά σπέρματεγχυση πριν 6 μέρες. Και δεν παίρνω κανένα χάπι! Αυριο θα κάνω εξετάσεις ορμονικές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η popcorn είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,δυστυχώς δεν πέτυχε η σπερματεγχυση,αρχίζουμε να σκεφτόμαστε μήπως κάνουμε εξωσωματική,το είχαμε αποκλείσει αλλά τώρα αρχίσαμε να το σκεφτόμαστε.Ενοχλησεις είχα και εγώ αλλά μάλλον ήταν από την ένεση τελικά.Εγω έπαιρνα προγεστερονη μετά την σπερματεγχυση.Εκανα χοριακη στη 14η μερα και ήταν αρνητική,οπότε σταμάτησα την προγεστερονη και αδιαθετησα.Ευχομαι να πετύχεις με την πρωτη!!!

Σ'ευχαριστω πολύ αγάπη μου! Δεν έχω βέβαια τέτοιο προαίσθημα αλλά ποτέ δεν ξέρεις.. το ελπίζω.. Εύχομαι και για σένα να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχετε αυτό που τόσο επιθυμείτε!! Όποιον τρόπο και αν χρειαστεί να ακολουθήσετε. Λίγη υπομονή και καλή διάθεση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Ακριβώς το ίδιο με σένα. Εκανα δεύτερη φορά σπέρματεγχυση πριν 6 μέρες. Και δεν παίρνω κανένα χάπι! Αυριο θα κάνω εξετάσεις ορμονικές. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά απ'την καρδιά μου!! Εγώ δεν αισθάνομαι ότι τα καταφέραμε γιατί σήμερα νιώθω αυτά τα έντονα τσιμπηματα που νιώθεις κάποιες φορές σαν κάτι να σε "τρυπαει". Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά. Ελπίζω όμως.. και πάλι σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Ακριβώς το ίδιο με σένα. Εκανα δεύτερη φορά σπέρματεγχυση πριν 6 μέρες. Και δεν παίρνω κανένα χάπι! Αυριο θα κάνω εξετάσεις ορμονικές. 

Κορίτσι μου έκανες εξετάσεις ; εγώ έκανα το πρωί και περιμενω τα αποτελέσματα. Τη προγεστερονη βασικά θέλω να δω πιο πολυ γιατί τον προηγουμενο μήνα ήταν χαμηλή. 9 περιπου η 9.5 δεν θυμάμαι με ακρίβεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2021 at 12:02 ΠΜ, ο/η xrysasoul είπε:

Ευχομαι να έχεις θετικο αποτέλεσμα κορίτσι μου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 😍😍 αναμένουμε νεα σου λοιπόν 😉😉

Εννοείται πως θα σας ενημερώσω! Πιο καλά νοιώθω όταν γράφω εδώ μέσα. Όλες γυρω μου όσες έχουν μωράκια δεν αντιλαμβάνονται το άγχος μας 🥺🥺 δεν είναι ευκολο για μας! Εγώ αυτήν την φορά δεν είχα ψυχολογία. Πριν ένα μήνα ήμουν πολυ θετική κ ανεβασμενη ψυχολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου έκανες εξετάσεις ; εγώ έκανα το πρωί και περιμενω τα αποτελέσματα. Τη προγεστερονη βασικά θέλω να δω πιο πολυ γιατί τον προηγουμενο μήνα ήταν χαμηλή. 9 περιπου η 9.5 δεν θυμάμαι με ακρίβεια. 

Εννοείς χοριακη για να δω εάν είμαι έγκυος;; Αν εννοείς αυτήν, όχι δεν έχω κάνει ακόμη. Λέω πρώτα να δω εάν θα έχω καθυστέρηση. Εσένα σου το είπε ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ αγάπη μου! Δεν έχω βέβαια τέτοιο προαίσθημα αλλά ποτέ δεν ξέρεις.. το ελπίζω.. Εύχομαι και για σένα να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχετε αυτό που τόσο επιθυμείτε!! Όποιον τρόπο και αν χρειαστεί να ακολουθήσετε. Λίγη υπομονή και καλή διάθεση!!

Μακάρι όλες μας να έχουμε ευχάριστα νέα σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Εννοείς χοριακη για να δω εάν είμαι έγκυος;; Αν εννοείς αυτήν, όχι δεν έχω κάνει ακόμη. Λέω πρώτα να δω εάν θα έχω καθυστέρηση. Εσένα σου το είπε ο γιατρός σου;

Οχι εννοώ ορμονικές εξετασεεις προγεστερονη κλπ. Εγώ έκανα χθες προγεστερονη εξέταση αίματος. Κ μίλησα μαζί του κ μου είπε πως αν δεν μείνω έγκυος τώρα θα παω κ εγώ για σαλπιγγογραφια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Οχι εννοώ ορμονικές εξετασεεις προγεστερονη κλπ. Εγώ έκανα χθες προγεστερονη εξέταση αίματος. Κ μίλησα μαζί του κ μου είπε πως αν δεν μείνω έγκυος τώρα θα παω κ εγώ για σαλπιγγογραφια. 

Καλημέρα και από εδώ! Αυτές τις εξετάσεις τις έκανα τον Μάρτιο, όταν ακόμη δεν είχα αποφασίσει πώς θα κινηθώ εφόσον ακόμη δεν είχα πετύχει εγκυμοσύνη. Να μην σε αγχώνει η σαλπιγγογραφια! Σου το λέω ειλικρινά! Τώρα σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;; Έχεις ήδη κάνει τη 2η σπερματεγχυση. Αποκλείεις να είσαι ήδη έγκυος;; Έχεις κάποιο σύμπτωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλημέρα και από εδώ! Αυτές τις εξετάσεις τις έκανα τον Μάρτιο, όταν ακόμη δεν είχα αποφασίσει πώς θα κινηθώ εφόσον ακόμη δεν είχα πετύχει εγκυμοσύνη. Να μην σε αγχώνει η σαλπιγγογραφια! Σου το λέω ειλικρινά! Τώρα σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;; Έχεις ήδη κάνει τη 2η σπερματεγχυση. Αποκλείεις να είσαι ήδη έγκυος;; Έχεις κάποιο σύμπτωμα;

Είμαι 8 μέρες από την σπερματεγχύση δηλαδή στην 20η μέρες; του κύκλου. Μου. Δεν αισθάνομαι τίποτα απολυτως ουτε κράμπες ουτε πονο ουτε τιποτα. Δουλευω κανονικά γυμνάζομαι κάνω ότι έκανα κ πριν, δεν έχω κανενα συμπτώμα. Βασικά δεν ξέρω την έχω βγαλει κ από το μυαλό μου γιατί με έχει καταλαβαλει τόσο πολυ ο φόβος μην έχω κάτι στις σάλπιγγες, είχα παραλείψει στο μυαλό! Μου ότι μικρή είχα κολλήσει χλαμύδια. Θα περιμενω να δω σε μια βδομαδα αν θα αδιάθετησω κ τοτε αν όχι θα πάρω τηλέφωνο να κλεισω ραντεβού. Πάντως δεν έχω συμπτώματα. Μόνο τα νευρα μου δεν είναι καλά. Ας συνήθως τόση ένταση κ πονοκεφαλο έχω πριν την περιοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
    • Καλημέρα κορίτσια!! με το καλό κορίτσι μου καλή αρχή και αυτήν η φορά να είναι η τυχερη σου 🙏
    • Είναι να έχεις την κάμερα στο χέρι όλη την ώρα για να μείνουν οι συζητήσεις 😂😂😂 νομίζω είναι η πιο ωραία τους ηλικία…. Γιατί καταλαβαίνουν και αυτά ότι επικοινωνούν και προσπαθούν να μας εντυπωσιάσουν κάθε μέρα και πιο πολύ! Ε μωρέ και καβγάδες στο παιχνίδι είναι…εμένα μαλώνει με τον άντρα μου.,, μαμά ο μπαμπάς μου είπε αυτό μαμά ο μπαμπάς δεν μ αφήνει να πάρω το παιχνίδι… ειλικρινά νομίζω ο άντρας μου έγινε πιο μικρός από το παιδάκι μας 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...