Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!εχω γεννήσει εδώ κ σαράντα μέρες με φυσιολογικό τοκετό.τις πρώτες μέρες ποναγα από κάτω κ μ τραβούσαν τα ράμματα!οσο πέρναγαν οι μέρες ήμουνα όλο και καλύτερα και σήμερα πλέον έχω απλά μια πολύ πολύ μικρή ενόχληση η οποία κ αυτή κάθε μετά είναι κ καλύτερα!εβαλα καθρεφτάκι από κάτω για να δω πως είναι η περιοχή.όλα καλά αλλά στην περίνεοτομη είδα σαν να έχει μείνει μια μικρή τράπουλα!την άλλη βδομάδα θα πάω φυσικά στο γιατρό να μ δει αλλά ηθελα να ρωτήσω αν έχει τύχη σε καμμία κάτι παρόμοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariannibo είπε:

Καλησπέρα!!!εχω γεννήσει εδώ κ σαράντα μέρες με φυσιολογικό τοκετό.τις πρώτες μέρες ποναγα από κάτω κ μ τραβούσαν τα ράμματα!οσο πέρναγαν οι μέρες ήμουνα όλο και καλύτερα και σήμερα πλέον έχω απλά μια πολύ πολύ μικρή ενόχληση η οποία κ αυτή κάθε μετά είναι κ καλύτερα!εβαλα καθρεφτάκι από κάτω για να δω πως είναι η περιοχή.όλα καλά αλλά στην περίνεοτομη είδα σαν να έχει μείνει μια μικρή τράπουλα!την άλλη βδομάδα θα πάω φυσικά στο γιατρό να μ δει αλλά ηθελα να ρωτήσω αν έχει τύχη σε καμμία κάτι παρόμοιο!

*τρυπουλα ηθελα να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Εγώ τα κατάφερα μετά από 1,5 χρόνο έκανα την θεραπεία με τον χάπι για την προλακτινη τώρα είναι στον μήνα μου περιμένω να γεννήσω  Θα ειμαι ειλικρινής όχι το άγχος δεν θα σου φύγει και εγώ με άγχος και στρες και νεύρα έμεινα εγκυος με ψυχολογία τέτοια δηλαδή όχι και την καλύτερη.. και εννοείται το άγχος συνεχίστηκε σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι και τώρα που περιμένω σε 2-3 βδομαδες να γεννήσω..  Κοιτά εγώ είχα προλακτινη ανεβασμένη 32 και μετά ξανά έκανα από 2 μήνες πήγε 70 η προλακτινη εμποδιζει να κανείς ωορρηξία όποτε πριν παρω το χάπι εγώ δεν έκανα κάθε μήνα αν και τα τεστ ωορρηξιας έβγαιναν θετικά αλλά τα ωάρια που είχα δεν ήταν γόνιμα κάπως έτσι το κατάλαβα και εγώ  Εγω σαλμπιγκογραφια δεν είχα κάνει γιατί δεν προλαβα να πάω..να πας να τα δεις σιγά σιγά να ξέρεις που βρίσκεστε εμένα μου έκανε καλό στην ψυχολογία μου όταν ξεκίνησα να το ψάχνω γιατί έλεγα τουλάχιστον δεν μένω άπραγη προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ αν δεν έχεις πάει σε ενδοκρινολόγο σου προτείνω να πας  εμενα αυτήν ήταν εμπειρία μου με λίγα λόγια.. δεν είναι εύκολο το ταξίδι αυτό για καποιες απο εμάς αλλά να ξέρεις γινόμαστε πιο δυνατές 😊
    • Κοριτσι μου πως το διαχειριστηκες αυτο? Γενικα πως διαχειριζοσουν τ αγχος...σκεφτομαθ να παω ακομα και σε ψυχολογο μηοως με βοηθησει!! Δν ξερω τι ν πω αληθεια
    • Σ ευαχριστω πολυ κοριτσι μου.... και γω ωρες ωρες αυτα σκεφτομαι πως ειμαι μικρη πως εχω ακομα μπροστα μου καιρο και απο την αλλη ανυπομονω τοσο πολυ ν κανω ενα δικο μου παιδακι...
    • Κοριτσι μου εσυ τ εχεια καταφερει?? Φευγει αραγε αυτο το αγχος? Εθπα πως τελος τ μηνα θ παω γ γεβικο γυβαικολογικο τσεκ απ παλι και θ κλεισω και σαλπιγγογραφια μετα! Κ θ κλεισω κ τ συζυγου ν παει γ σπερμοδιαγραμμα....υπαρχουν στ7φνες π λεω δν μπορω αλλο ν κοιμαμαι και ξ ξυοναω μ ρη σκεψη αυτη,πρεπεθ ν ηρεμησω και ν τ βγακω απο το μυακο μου. .αλλα οταν ερχονται οι μερες ι γονιμες ειναι δυσκολο ν μην τ εχεια στο μυαλο σου!!εχω δοκιμασει τεστ ωορρηξιας...οποτε ποναω τη βρισκω κανονικα...τους μηνες που δν ποναω στην ωορρηξια δν μπορω ν την εντοπισω οποτε μ μπαινεθ στο μυαλο και το ενδεχομενο μηοως δν κανω καθε μηνα ωορρηξια  Πφφφφ δν ξερω
    • Όσο πιο κοντά είσαι στον τοκετό, τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες για έναν επιτυχημένο επαναγαλακτισμο. Είσαι πολύ κοντά στον τοκετό σου. Αρχικά ελπίζω το θηλαστρο που έχεις να είναι νοσοκομειακου επιπέδου (spectra ή medela που τα νοικιάζεις με τον μηνα, διαφορετικά μπορείς να αγοράσεις το spectra από το amazon) γιατί δυστυχώς τα οικιακά δεν κάνουν καλή δουλειά στις αποκλειστικες αντλήσεις, όπως καταλαβα ότι κάνεις. Ίσα ίσα που προκαλούν και μείωση γιατί δεν αδειάζουν αποτελεσματικά το στήθος.  Επίσης με το θήλαστρο βγάζεις όσο γάλα μπορείς να αντλήσεις, όχι να παραξεις, δεν είναι δείγμα της παραγωγής σου δηλαδή. Από εκεί και πέρα, θα σου πρότεινα να έρθεις σε επαφή με σύμβουλο θηλασμού της περιοχής σου για σωστές οδηγίες. Σίγουρα δε μπορείς από τη μια μέρα στην άλλη να κόψεις το ξενο. Το μωρό δέχεται το στήθος? Αν ναι, αγόρασε ένα sns της medela και δίνε το έτσι. Λογικά και ο/η σύμβουλος θα σου πει ότι θα χρειαστείς καθώς θα πρέπει να κόψεις το μπιμπερο.
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...