Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μακρύς τράχηλος και τοκετός


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Εχω ενα θεματακι κ θα ηθελα τις εμπειριες σας γιατι εχω στεναχωρηθει πολυ! Ειμαι στον 9ο μηνα, συγκεκριμενα 38 & 6 εβδ. Ολα ειναι πολυ καλα κ περιμενουμε την μπεμπουλα. Η μπεμπα εχει γυρισει με το κεφαλακι κατω εδω κ ενα μηνα περιπου. Το προβλημα ειναι οτι σημερα ο γιατρος με ειδε για δευτερη φορα κολπικα κ εκανα κ καρδιοτοκογραφημα. Ο τραχηλος μου ειναι 4 εκ μακρυς κ εντελως κλειστος. Απογοητευτηκα. Περπαταω, εχω επαφες με τον αντρα μου, τα παντα. Την αλλη Παρασκευη, θα μπω να γεννησω. Θα ειμαι 39 & 6. Ο γιατρος δεν με αφηνει αλλο, γιατι στην Β επιπεδου ειχαν εμφανιστει υψηλες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες κ δεν το ρισκαρει αλλο. Βεβαια ολα πηγαν πολυ καλα κ δεν ειχαμε κανενα θεμα με το μωρακι. Κοριτσια πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Μου ειπε θα μπουμε για προκληση, θα περιμενουμε 8 ωρες κ θα δουμε αν υπαρχει εξελιξη. Το προβλημα ειναι οτι η μητρα μου δεν κανει καθολου συσπασεις. Ενδεχεται ειπε με την προκληση να κανει η μητρα συσπασεις κ να αρχισει να δουλευει κ ο τραχηλος. Αλλα συμφωνα με την εμπειρια του, ειναι δυσκολα τα πραγματα για φυσιολογικο τοκετο..

Κοριτσια, ειχε καμια τοσο μακρυ κ κλειστο τραχηλο κ καταφερε να γεννησει φυσιολογικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...