Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Κορίτσια για το εμβόλιο covid έχετε συζητήσει με τους γιατρούς σας;εμένα για mrna δεν είναι αρνητικός, αλλά είναι δική μου απόφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια για το εμβόλιο covid έχετε συζητήσει με τους γιατρούς σας;εμένα για mrna δεν είναι αρνητικός, αλλά είναι δική μου απόφαση!

Εγώ δεν έχω συζητήσει κάτι ακόμα μαζί της γιατί δεν είχε βγει για την ηλικία μου, στο επόμενο ραντεβού όμως θα την ρωτήσω γιατί τώρα άνοιξε και για εμένα να δω τι θα μου πει! 

Βέβαια αν περνάει από τ χέρι μου δεν θα ήθελα να το κανω κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης ένας φόβος πάντα υπάρχει 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια για το εμβόλιο covid έχετε συζητήσει με τους γιατρούς σας;εμένα για mrna δεν είναι αρνητικός, αλλά είναι δική μου απόφαση!

Εμένα δεν με αφήνει για την ώρα και δεν θα το κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εμένα δεν με αφήνει για την ώρα και δεν θα το κάνω

Κι η δικια μουειναι τελειως αρνητικη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Εγώ δεν έχω συζητήσει κάτι ακόμα μαζί της γιατί δεν είχε βγει για την ηλικία μου, στο επόμενο ραντεβού όμως θα την ρωτήσω γιατί τώρα άνοιξε και για εμένα να δω τι θα μου πει! 

Βέβαια αν περνάει από τ χέρι μου δεν θα ήθελα να το κανω κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης ένας φόβος πάντα υπάρχει 😇

Κι εγώ δεν το έχω συζητήσει λόγο ηλικίας αλλά λέω να μην το κάνω τώρα στην εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά!  😊

Καλημέρα κορίτσια 🥰🥰🥰

Πως διαχειρίζεστε τα νεύρα σας, όσες έχετε 😅 εγώ γενικά πάντα ήμουν πάρα πολύ ήρεμη, και τώρα νευριάζω με όλους και με το παραμικρό, αφου ο άντρας μ λέει όσα νεύρα δεν μου έβγαλε τόσα χρόνια τα βγάζει τώρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Εγώ σήμερα από τις τελευταίες, μπήκα στη 17η εβδομάδα! 

Ο γιατρός μου ήταν κάθετος να μην το κάνω το εμβόλιο. Την προηγούμενη βδομάδα όμως που πήγα μου είπε ότι πια μπορούν να το κάνουν οι εγκυμονουσες και μου έστειλε και την ανάλογη ανακοίνωση της ελληνικής μαιευτικής και γυναικολογικης εταιρείας. 

@Anna Tsak εγώ δεν έχω καθόλου νεύρα. Μόνο στις αρχές ίσως είχα λίγα..  Μπορώ να πω ότι είμαι πιο ήρεμη από ποτέ... Το σταυρό μου κάνω!! 😂 Γιατί γενικά είμαι στην τσίτα και νευριάζω εύκολα ..  σκέψου ήρεμη τους λόγους που νευριάζεις. Και ίσως συνειδητοποιήσεις ότι είναι χαζολόγοι και δεν αξίζει η ένταση που δημιουργείται.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια 🥰🥰🥰

Πως διαχειρίζεστε τα νεύρα σας, όσες έχετε 😅 εγώ γενικά πάντα ήμουν πάρα πολύ ήρεμη, και τώρα νευριάζω με όλους και με το παραμικρό, αφου ο άντρας μ λέει όσα νεύρα δεν μου έβγαλε τόσα χρόνια τα βγάζει τώρα 😂

Καλημέρα κορίτσι μου! Από νεύρα άλλο τπτ κ γω! Αν κ πάντα είχα να πω την αλήθεια 😂 Αλλά τώρα νευριάζω με το παραμικρό! Βέβαια δν είναι κάθε μέρα το ίδιο! Άλλες μέρες είμαι πολύ ήρεμη κ άλλες πάλι όλα μου φταίνε. Δν μπορείς να κανείς κ κάτι για να τα ελέγξεις Γτ είναι ορμονικό . Απλά όταν σε πιάνει προσπάθησε να μη μιλάς καθόλου στον άντρα σου … χεχε . Εγώ αυτό κάνω για να μην αρχίσω να φωνάζω μετά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά!  😊

Καλημέρα και καλή βδομάδα!εγώ από νεύρα από τίποτα προσπαθώ να συγκρατηθω αλλά δεν τα καταφέρνω παντα😁😁. Όσο για το εμβόλιο μου είπε να μην το κάνω αλλά ακόμα και αν μου έλεγε να το κάνω δεν θα ήθελα στην παρούσα φάση!🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Από νεύρα άλλο τπτ κ γω! Αν κ πάντα είχα να πω την αλήθεια 😂 Αλλά τώρα νευριάζω με το παραμικρό! Βέβαια δν είναι κάθε μέρα το ίδιο! Άλλες μέρες είμαι πολύ ήρεμη κ άλλες πάλι όλα μου φταίνε. Δν μπορείς να κανείς κ κάτι για να τα ελέγξεις Γτ είναι ορμονικό . Απλά όταν σε πιάνει προσπάθησε να μη μιλάς καθόλου στον άντρα σου … χεχε . Εγώ αυτό κάνω για να μην αρχίσω να φωνάζω μετά . 

Ακριβώς έτσι είμαι και εγώ. Προειδοποιω και τον άντρα μου ότι δεν είμαι πολύ καλά να πάρει τα μέτρα του 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Εγώ σήμερα από τις τελευταίες, μπήκα στη 17η εβδομάδα! 

Ο γιατρός μου ήταν κάθετος να μην το κάνω το εμβόλιο. Την προηγούμενη βδομάδα όμως που πήγα μου είπε ότι πια μπορούν να το κάνουν οι εγκυμονουσες και μου έστειλε και την ανάλογη ανακοίνωση της ελληνικής μαιευτικής και γυναικολογικης εταιρείας. 

@Anna Tsak εγώ δεν έχω καθόλου νεύρα. Μόνο στις αρχές ίσως είχα λίγα..  Μπορώ να πω ότι είμαι πιο ήρεμη από ποτέ... Το σταυρό μου κάνω!! 😂 Γιατί γενικά είμαι στην τσίτα και νευριάζω εύκολα ..  σκέψου ήρεμη τους λόγους που νευριάζεις. Και ίσως συνειδητοποιήσεις ότι είναι χαζολόγοι και δεν αξίζει η ένταση που δημιουργείται.. 😉

Εγώ ποτέ δεν ήμουν νευρική και τώρα έχω γίνει άλλος άνθρωπος!!! 

Χαζο λόγοι είναι όλοι σχεδόν αλλά και πάλι δεν μπορώ να συγκρατηθώ με τίποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Πως μου είστε? 

Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες? 😊

Και εγώ δεν το έχω δω συζητήση καθόλου για το εμβόλιο, αλλά θέλω να το αποφύγω κιόλας αυτή την περίοδο. 

Touloumbitsa έκλεισες και εσύ για β επιπέδου? Ρωτάω επειδή είμαστε παρεούλα στις ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2021 at 10:57 ΠΜ, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Εγώ σήμερα από τις τελευταίες, μπήκα στη 17η εβδομάδα! 

Ο γιατρός μου ήταν κάθετος να μην το κάνω το εμβόλιο. Την προηγούμενη βδομάδα όμως που πήγα μου είπε ότι πια μπορούν να το κάνουν οι εγκυμονουσες και μου έστειλε και την ανάλογη ανακοίνωση της ελληνικής μαιευτικής και γυναικολογικης εταιρείας. 

@Anna Tsak εγώ δεν έχω καθόλου νεύρα. Μόνο στις αρχές ίσως είχα λίγα..  Μπορώ να πω ότι είμαι πιο ήρεμη από ποτέ... Το σταυρό μου κάνω!! 😂 Γιατί γενικά είμαι στην τσίτα και νευριάζω εύκολα ..  σκέψου ήρεμη τους λόγους που νευριάζεις. Και ίσως συνειδητοποιήσεις ότι είναι χαζολόγοι και δεν αξίζει η ένταση που δημιουργείται.. 😉

Κι εγώ η τελευταία που θα κάνει υπέρηχο χαχαχαχα

Μόλις μια μέρα πριν μπω στον 5ο...και δεν περνάνε και οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2021 at 10:47 ΠΜ, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια 🥰🥰🥰

Πως διαχειρίζεστε τα νεύρα σας, όσες έχετε 😅 εγώ γενικά πάντα ήμουν πάρα πολύ ήρεμη, και τώρα νευριάζω με όλους και με το παραμικρό, αφου ο άντρας μ λέει όσα νεύρα δεν μου έβγαλε τόσα χρόνια τα βγάζει τώρα 😂

Στις αρχές έβραζααααα....πολλά νεύραααα...τώρα κάπως έχει χαλαρώσει αλλά κλαίω πιο εύκολα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Στις αρχές έβραζααααα....πολλά νεύραααα...τώρα κάπως έχει χαλαρώσει αλλά κλαίω πιο εύκολα 🤣🤣

Το κλάμα το ειχα πάντα 😀

Σκέψου από μικρή μου έλεγε ο πατερας μου καλά στην τσέπη το έχεις το δάκρυ 😂😂

Όποτε καταλαβαίνεις τώρα έχει γίνει χειρότερο 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η mpounio είπε:

Καλησπέρα! Πως μου είστε? 

Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες? 😊

Και εγώ δεν το έχω δω συζητήση καθόλου για το εμβόλιο, αλλά θέλω να το αποφύγω κιόλας αυτή την περίοδο. 

Touloumbitsa έκλεισες και εσύ για β επιπέδου? Ρωτάω επειδή είμαστε παρεούλα στις ημέρες. 

Όχι..Δεν έχω κλείσει ακόμα... Έχω ραντεβού με το γυναικολόγο σε δύο εβδομάδες οπότε φαντάζομαι τότε θα μου πει... Αλλά αργούμε ακόμα.. τέλη Ιουλίου υποθέτω περιπου.. να μαστε καλά έως τότε... ☺️

Κάποιες φορές ρε κορίτσια με πιάνει πονοκέφαλος που ποτέ δε με έπιανε...  Συμβαίνει και σε εσάς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

 ☺️

Κάποιες φορές ρε κορίτσια με πιάνει πονοκέφαλος που ποτέ δε με έπιανε...  Συμβαίνει και σε εσάς;;

Εάν έχεις πιεσόμετρο μέτρησε μία πιεσούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Εάν έχεις πιεσόμετρο μέτρησε μία πιεσούλα. 

Δεν έχω εδώ που είμαι τώρα αλλά γενικά έχω χαμηλή πίεση... Πήρα ένα ντεπονάκι. Ελπίζω να περάσει.. σ ευχαριστώ!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Όχι..Δεν έχω κλείσει ακόμα... Έχω ραντεβού με το γυναικολόγο σε δύο εβδομάδες οπότε φαντάζομαι τότε θα μου πει... Αλλά αργούμε ακόμα.. τέλη Ιουλίου υποθέτω περιπου.. να μαστε καλά έως τότε... ☺️

Κάποιες φορές ρε κορίτσια με πιάνει πονοκέφαλος που ποτέ δε με έπιανε...  Συμβαίνει και σε εσάς;;

Και εμένα με πιάνει, έχω βαρύ κεφάλι βασικά. Η γυναικολόγος μου μου είπε ότι ίσως πέφτει η πίεση μου, να την μετράω και αν είναι χαμηλή να τρώω κάτι αλμυρό για να ανέβει.

Πάντως ένα πιεσόμετρο καλό είναι να έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Και εμένα με πιάνει, έχω βαρύ κεφάλι βασικά. Η γυναικολόγος μου μου είπε ότι ίσως πέφτει η πίεση μου, να την μετράω και αν είναι χαμηλή να τρώω κάτι αλμυρό για να ανέβει.

Πάντως ένα πιεσόμετρο καλό είναι να έχεις.

Έχω μωρέ αλλά φύγαμε διακοπές και δεν το πήρα μαζί.. δεύτερη φορά με έπιασε σήμερα από την αρχή της εγκυμοσύνης.. θα βάλω μπόλικο αλατακι στο βραδυνό μου.. γύρω στο 9 είναι μονίμως η πίεση μου... Και τρώω κ αλμυρά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Όχι..Δεν έχω κλείσει ακόμα... Έχω ραντεβού με το γυναικολόγο σε δύο εβδομάδες οπότε φαντάζομαι τότε θα μου πει... Αλλά αργούμε ακόμα.. τέλη Ιουλίου υποθέτω περιπου.. να μαστε καλά έως τότε... ☺️

Κάποιες φορές ρε κορίτσια με πιάνει πονοκέφαλος που ποτέ δε με έπιανε...  Συμβαίνει και σε εσάς;;

Κορίτσι μου εμένα με πιάνει πονοκέφαλος όταν αλλάζω βδομάδα!πάρε μια πίεση και κοίτα να ενυδατωνεσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2021 at 8:11 ΜΜ, ο/η mairpapa είπε:

Δεν ειναι οτι ειναι αρνητικός.. Απλως δεν μου είπε οτι πρέπει να κάνω.. Δεν ξέρω ισως εδω στην Κύπρο δεν ελεγχουν τοσο.. Και η κολλητή μου που ηταν στον ιδιο γιατρο και την ενημερώνω σχετικα με την καθε επίσκεψη μας δεν μου ανέφερε κατι... Βλέποντας τα δικα σας post με τους ελεγχους που κανετε στη Ελλάδα αναρωτήθηκα τι παιζει. 

Κι εγώ στην Κύπρο κορίτσι μου,δεν έχω κάνει τίποτα από εξετάσεις! 17 εβδομάδων ακριβώς σήμερα.  Αύριο έχω ραντεβού και θα του πω να μου γράψει εξετάσεις να προλάβω να τις κάνω πριν φύγω για Ελλάδα για να μην πληρώνω ένα σωρό λεφτά μέχρι να τακτοποιήσω τα έγγραφά μου.  Ο γιατρός μου είπε ότι στο πρώτο τρίμηνο δεν κάνει εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Χάθηκα λίγο αλλά είναι οι τελευταίες μέρες στην Κύπρο και δουλεύω παράλληλα και τρέχω να τα προλάβω όλα!! Μπήκα αισίως στον 5ο μήνα! Το μεσημέρι έχω ραντεβού να δούμε τον Φανούριο μας! Τελευταίες μέρες κάνει πιο έντονη τη παρουσία του, όταν είμαι χαλαρή και ξαπλώσω και πιέσω απαλά τη κοιλιά μου, τον αισθάνομαι! Μάλιστα χθες έδωσε μια δυνατή και πιο σίγουρη κλωτσιά!! Τον ένιωσε και ο μεγάλος μου γιος και ο Γιάννης! Η όρεξη μου επανήλθε στα φυσιολογικά, σε φάση τρώω για να ζήσω! 😅😅😅 Από κιλά δεν ξέρω αφού μαζέψαμε τα πάντα στο σπίτι και δεν έχω ζυγαριά... Η κοιλίτσα πάντως έχει πεταχτεί για τα καλά!! Ελπίζω όλες να είστε καλά κι εσείς και τα μωράκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες μας! 

annoula1987 με το καλό να δεις το αγοράκι σου. 

Και εγώ χθές έκλεισα ραντεβού για αρχές Ιουλίου. Ανυπομονώ να περάσουν οι ημέρες 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...