Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις On 7/3/2022 at 2:26 ΠΜ, ο/η Gif-e είπε:

Τι έγινε τελικά με την παραγωγή σου, κατάφερες να την αυξήσεις?

Αν και ο γιατρός μου είπε ότι η μικρή χορταινει μια χαρά εγώ κάνω μια επιπλέον άντληση για να μην κάθεται το στήθος πολλές ώρες χωρίς να αδειάζει, νομίζω πως παει καλα γιατί στην άντληση βγάζω από 180 ml και πανω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή να έχουμε. Τι κάνετε, πώς τα πάτε με τα μωράκια σας;

Ο δικός μου γυρνάει πλέον ο μισός και σπρώχνει το κορμί του προς τα πίσω. Ήδη δυσκολεύομαι να τον αλλάξω τις περισσότερες φορές. Έχουμε ακόμη θέμα με την αλλεργία σε γαλακτοκομικά, ενώ έχω κόψει τα πάντα βλέπω σχεδόν κάθε μέρα ελάχιστο αίμα στα κακά του. Τώρα έκοψα και το μοσχάρι, να δούμε πώς θα πάει. Το infacolic δεν μας κάνει δουλειά, ακόμη έχουμε αέρια.

Την νύχτα γύρω στις 4 ξυπνάει και μένει ξύπνιος 1-2 ώρες, προσπαθώ να τον κοιμησω αλλά δυσκολεύομαι πολύ....δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος ή έτσι είναι σαν μωρό.

Στην σεξουαλική σας δραστηριότητα έχετε επανέλθει; Εμείς είχαμε κάποιες επαφές αλλά ακόμη πονάω. 

 

Καλή Σαρακοστή κορίτσι μου, η αλλαγή πάνας μοιάζει μαραθώνιος πλέον εμένα πατάει τα πόδια και φευγει πίσω ή βάζει δυναμη στο ένα και γυρνάει λίγο πλάγια ο γιατρός είπε ότι θα γυρίσει γρήγορα γιατί αυτό το κάνει κανένα 20 ημερο σχεδόν και έχει αρκετή δυναμη. 

Όσο αφορά τις επαφές και εμείς είχαμε κάποιες αλλά από την πρώτη κιόλας δεν θα πω ότι πόνεσα και ιδιαίτερα μια παραπανω ενόχληση θα το έλεγα!! Εσείς κάνετε ελεύθερα ή παίρνετε κάποια προφύλαξη ( συγνώμη που ρωτάω) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή να έχουμε. Τι κάνετε, πώς τα πάτε με τα μωράκια σας;

Ο δικός μου γυρνάει πλέον ο μισός και σπρώχνει το κορμί του προς τα πίσω. Ήδη δυσκολεύομαι να τον αλλάξω τις περισσότερες φορές. Έχουμε ακόμη θέμα με την αλλεργία σε γαλακτοκομικά, ενώ έχω κόψει τα πάντα βλέπω σχεδόν κάθε μέρα ελάχιστο αίμα στα κακά του. Τώρα έκοψα και το μοσχάρι, να δούμε πώς θα πάει. Το infacolic δεν μας κάνει δουλειά, ακόμη έχουμε αέρια.

Την νύχτα γύρω στις 4 ξυπνάει και μένει ξύπνιος 1-2 ώρες, προσπαθώ να τον κοιμησω αλλά δυσκολεύομαι πολύ....δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος ή έτσι είναι σαν μωρό.

Στην σεξουαλική σας δραστηριότητα έχετε επανέλθει; Εμείς είχαμε κάποιες επαφές αλλά ακόμη πονάω. 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου κ καλή Σαρακοστή! Κ ο δικός μου γυρνάει ο μισος εδώ κ μια βδομάδα. Κ γώ για να τον αλλάξω παλεύω 🤪 Δν κανείς κάτι λάθος εσυ απλά περνάνε φάσεις κ τα μωράκια μας. Εμένα έχει εδώ κ λίγο καιρό που ενώ είχε δυο αφυπνίσει τη νύχτα τώρα πήγαμε στις 3 κ 4 . Θα ξυπνήσει στάνταρ στις 3 στις 6 κ στις 8 κ κοιμάται κατά τις 21:30 . Έχει να μου κοιμηθεί σερί 6 ώρες πάνω από βδομάδα. Ευτυχως ομως δν έχει γκρίνια μέσα στη μέρα . Γτ είμαστε κ σε βδομαδες άλματος όλες τώρα . Το άλμα 15-19 . Εμείς έχουμε ερθει σε επαφή γύρω στις 5 φορές κ φυσικά πονάω κ γώ. Μου είχε πει ο γυναικολογος να πάρω ένα λιπαντικό για να μη πονάω κ λίγο με βοηθάει μπορώ μα πω γτ αλλιώς δν μπορώ να κανω καθόλου. Άσε που ακόμα δν έχω τρελές ορέξεις κ με κυνηγάει ο άντρας μου κ κάθε φορά που πάει να γίνει κλαίει το μωρό κ τρέχω 😂🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Αν και ο γιατρός μου είπε ότι η μικρή χορταινει μια χαρά εγώ κάνω μια επιπλέον άντληση για να μην κάθεται το στήθος πολλές ώρες χωρίς να αδειάζει, νομίζω πως παει καλα γιατί στην άντληση βγάζω από 180 ml και πανω 

Βγάζεις 180μλ κ από τα δυο κ σε πόση ωρα;  Εγώ πάλι μια φορά κατάφερα να βγάλω τόσο κ από τα δυο που είχα να θηλάσω 5 ώρες περίπου. Εμένα ο δικός μου δν μου αδειάζει τελείως το στήθος κάθε φορά που θηλάζει κ αυτό το κάνει εδώ κ λίγο καιρό. Δν ξέρω τι έχει πάθει κ νομίζω ότι δν τρώει αρκετά. Τι να πω. Θέλει να θηλάζει συχνά κ απο λίγο κ προσπαθώ να το αλλάξω αυτό γτ δν γίνεται πλέον να κάνει τόσο μικρά κ τακτικά γεύματα. Κουράστηκα κ γω να είμαι όλη μέρα με το στήθος έξω 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Βγάζεις 180μλ κ από τα δυο κ σε πόση ωρα;  Εγώ πάλι μια φορά κατάφερα να βγάλω τόσο κ από τα δυο που είχα να θηλάσω 5 ώρες περίπου. Εμένα ο δικός μου δν μου αδειάζει τελείως το στήθος κάθε φορά που θηλάζει κ αυτό το κάνει εδώ κ λίγο καιρό. Δν ξέρω τι έχει πάθει κ νομίζω ότι δν τρώει αρκετά. Τι να πω. Θέλει να θηλάζει συχνά κ απο λίγο κ προσπαθώ να το αλλάξω αυτό γτ δν γίνεται πλέον να κάνει τόσο μικρά κ τακτικά γεύματα. Κουράστηκα κ γω να είμαι όλη μέρα με το στήθος έξω 🤪

180 ml και από τα δυο στήθοι και κάνω ένα τέταρτο από το κάθε στήθος μισή ώρα συνολο έτσι μου είχε πει ο παιδίατρος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2022 at 3:37 ΠΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Κοριτσάκι μου πως είναι η μικρούλα σου;

Είναι καλύτερα;

Καλησπερα και Καλή Σαρακοστή κοπέλα μου!Ναι Δόξα τω Θεώ είναι καλύτερα ίσως βοήθησε ότι άλλαξαμε το γάλα και πήραμε βιολογικό ότι της δίνω infacolic μαζί με τα προβιοτικα δε ξέρω πάντως ευτυχώς δεν είχαμε ξανά επεισόδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπερα και Καλή Σαρακοστή κοπέλα μου!Ναι Δόξα τω Θεώ είναι καλύτερα ίσως βοήθησε ότι άλλαξαμε το γάλα και πήραμε βιολογικό ότι της δίνω infacolic μαζί με τα προβιοτικα δε ξέρω πάντως ευτυχώς δεν είχαμε ξανά επεισόδιο!

Πολύ ωραία κορίτσι μου! Ευτυχως είναι καλύτερα η μικρή! Βοηθάει να τα δίνεις κ τα δυο μαζί ! Ποιο γάλα πήρατε τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

180 ml και από τα δυο στήθοι και κάνω ένα τέταρτο από το κάθε στήθος μισή ώρα συνολο έτσι μου είχε πει ο παιδίατρος!! 

Ααα οκ τότε ! Έτσι κ γώ κάπου τόσο βγάζω. Εγώ κανω 10λεπτα κ βγάζω γύρω στα 80μλ από το καθένα , οπότε αν κανω 15 λεπτά θα βγάλω σίγουρα στα 90μλ από το ένα κ από το άλλο. Απλά θα πρέπει να έχει γεμίσει το στήθος για να βγάλω τόσο δλδ να ειναι βράδυ που κοιμάται ή πρωί που έχει γεμίσει το στήθος από το βράδυ . Αν κανω άντληση απόγευμα πχ που έχει θηλάσει ο μικρος κατά τη διάρκεια της μέρας θα βγάλω κάπου στα 40-50μλ από το καθένα . Βέβαια να ξέρεις ότι η άντληση δν είναι ενδεικτική για την ποσότητα γάλακτος που διαθέτεις . Υπάρχουν πολλές γυναίκες που βγάζουν με το ζόρι 30μλ κ μια χαρά θηλάζουν κ έχουν γάλα . Απλά βοηθάει στο να αυξηθεί η παραγωγή! Όποτε σίγουρα έχεις αρκετό γάλα σε σχέση με τα μλ που βγάζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κανετε; Να σας ρωτήσω γτ δν την παλεύω άλλο αυτές τις μερες . Ο μικρος ξυπνάει τη νύχτα συνέχεια στο διωρο με 3ωρο βαριά , ενώ από 2,5 μηνών κοιμόταν 4-5 ώρες σερί κ από οταν μπηκε στον 3ο έκανε κ μερικές μερες 6-7 ώρες σερί. Εδώ ομως κ καμία βδομάδα κ κάτι ξυπνάει συνέχεια κ δν είναι ότι πειναει όλες τις φορές αλλά θέλει περισσότερο να πιπιλισει. Βέβαια έχω παρατηρήσει ότι δν τρώει τόσο πολύ κατά την διάρκεια της μέρας κ στο τελευταίο γεύμα θηλάζει λίγο γτ τον παίρνει ο ύπνος! Εσάς τα μωράκια σας πόση ωρα κοιμούνται σερί; Επίσης κατά τη διάρκεια της μέρας θα κοιμηθεί μισή ωρα κατά τις 12:30 κ ένα διωρο 15:00 με 17:00 κ φυσικά για να κοιμηθεί τόσο κοιμάμαι μαζί του κ τον έχω στο στηθος μου γτ ξυπνάει κ πιπιλίζει λίγο κ ξανά κοιμάται διαφορετικά θα κοιμόταν μισαωρο, κ κάποιες φορες ένα ακόμη μισάωρο κατά τις  19:00 κ αυτο όχι πάντα. Δν ξέρω τι να κανω γτ νομίζω ότι δν τρώει τόσο καλά στη διάρκεια της μέρας γτ κ οι πάνες του ναι μεν είναι βρεγμένες αλλά όχι τόσο βαριές . Ενώ το βράδυ είναι πολύ βρεγμένη. Κ το βάρος που πήρε πριν 1 μήνα σε σχέση με το προηγούμενο ήταν λιγότερο.Βέβαια κ η σύμβουλος θηλασμού μου είχε πει ότι πέφτει λίγο η πρόσληψη βάρους από τον 3ο κ 4ο μήνα . Τώρα έχουμε  παιδιατρο την Τρίτη να δω ποσό βάρος πήρε κ να του πω όλα αυτά ,αν κ δν θα πάρω την απάντηση που θελω γτ δν είμαι ικανοποιημένη κ ψάχνω άλλον παιδιατρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κανετε; Να σας ρωτήσω γτ δν την παλεύω άλλο αυτές τις μερες . Ο μικρος ξυπνάει τη νύχτα συνέχεια στο διωρο με 3ωρο βαριά , ενώ από 2,5 μηνών κοιμόταν 4-5 ώρες σερί κ από οταν μπηκε στον 3ο έκανε κ μερικές μερες 6-7 ώρες σερί. Εδώ ομως κ καμία βδομάδα κ κάτι ξυπνάει συνέχεια κ δν είναι ότι πειναει όλες τις φορές αλλά θέλει περισσότερο να πιπιλισει. Βέβαια έχω παρατηρήσει ότι δν τρώει τόσο πολύ κατά την διάρκεια της μέρας κ στο τελευταίο γεύμα θηλάζει λίγο γτ τον παίρνει ο ύπνος! Εσάς τα μωράκια σας πόση ωρα κοιμούνται σερί; Επίσης κατά τη διάρκεια της μέρας θα κοιμηθεί μισή ωρα κατά τις 12:30 κ ένα διωρο 15:00 με 17:00 κ φυσικά για να κοιμηθεί τόσο κοιμάμαι μαζί του κ τον έχω στο στηθος μου γτ ξυπνάει κ πιπιλίζει λίγο κ ξανά κοιμάται διαφορετικά θα κοιμόταν μισαωρο, κ κάποιες φορες ένα ακόμη μισάωρο κατά τις  19:00 κ αυτο όχι πάντα. Δν ξέρω τι να κανω γτ νομίζω ότι δν τρώει τόσο καλά στη διάρκεια της μέρας γτ κ οι πάνες του ναι μεν είναι βρεγμένες αλλά όχι τόσο βαριές . Ενώ το βράδυ είναι πολύ βρεγμένη. Κ το βάρος που πήρε πριν 1 μήνα σε σχέση με το προηγούμενο ήταν λιγότερο.Βέβαια κ η σύμβουλος θηλασμού μου είχε πει ότι πέφτει λίγο η πρόσληψη βάρους από τον 3ο κ 4ο μήνα . Τώρα έχουμε  παιδιατρο την Τρίτη να δω ποσό βάρος πήρε κ να του πω όλα αυτά ,αν κ δν θα πάρω την απάντηση που θελω γτ δν είμαι ικανοποιημένη κ ψάχνω άλλον παιδιατρο .

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ δεν θα σου πω για την νύχτα γιατί ακόμα το πάει σερί μέχρι το πρωί η μπεμπα, παρόλα αυτα μέσα στην ημέρα ούτε εμένα κοιμάται εκτός αν όπως είπες και εσυ ξαπλώσω δίπλα της και πιπιλαει οπότε τ θελήσει και την ξανά πιάνει υπνος αν σηκωθώ να φύγω από το κρεβάτι ξυπνάει αμέσως. Όσο αφορά τα γευματα μέχρι και τ μεσημέρι τρώει ανά 2:30-3:00 ώρες μετά ζητάει περισσότερο να είναι στο στήθος. Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν καμία έχει καταφέρει να βάλει προγραμμα σιγά σιγά σχετικά με τον υπνο το φαγητό κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ δεν θα σου πω για την νύχτα γιατί ακόμα το πάει σερί μέχρι το πρωί η μπεμπα, παρόλα αυτα μέσα στην ημέρα ούτε εμένα κοιμάται εκτός αν όπως είπες και εσυ ξαπλώσω δίπλα της και πιπιλαει οπότε τ θελήσει και την ξανά πιάνει υπνος αν σηκωθώ να φύγω από το κρεβάτι ξυπνάει αμέσως. Όσο αφορά τα γευματα μέχρι και τ μεσημέρι τρώει ανά 2:30-3:00 ώρες μετά ζητάει περισσότερο να είναι στο στήθος. Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν καμία έχει καταφέρει να βάλει προγραμμα σιγά σιγά σχετικά με τον υπνο το φαγητό κτλ

Εσυ κοπέλα μου είσαι πολύ τυχερή κ κοιμάται σερί! Κ γώ ανα 2 με 3 ώρες το πολύ τον θηλαζω κ εκισης το απόγευμα θέλει κ μένα περισσότερο να είναι στο στήθος . Εγώ δν μπορώ να πω ότι έχω βάλει πρόγραμμα αλλά κάπως ξέρω τι ώρες περιπου πειναει κ γενικά ο μικρος φτιάχνει το πρόγραμμα . Κ με τον ύπνο σίγουρα το βράδυ κοιμάται περιπου την ίδια ωρα πάντα . Δλδ κοιμάται 21:00-21:30. Κ το μεσημέρι επίσης ξαπλώνουμε 14:30 ή 15:00. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εσυ κοπέλα μου είσαι πολύ τυχερή κ κοιμάται σερί! Κ γώ ανα 2 με 3 ώρες το πολύ τον θηλαζω κ εκισης το απόγευμα θέλει κ μένα περισσότερο να είναι στο στήθος . Εγώ δν μπορώ να πω ότι έχω βάλει πρόγραμμα αλλά κάπως ξέρω τι ώρες περιπου πειναει κ γενικά ο μικρος φτιάχνει το πρόγραμμα . Κ με τον ύπνο σίγουρα το βράδυ κοιμάται περιπου την ίδια ωρα πάντα . Δλδ κοιμάται 21:00-21:30. Κ το μεσημέρι επίσης ξαπλώνουμε 14:30 ή 15:00. 

Κορίτσια κι ο δικός μου που δεν θηλάζει μέσα στην ημέρα κοιμάται μισάωρα εκτός αν ξαπλώσω μαζί του...

Το βράδυ κοιμάται 6ωρο σερί...αλλά κάνουμε συγκοίμηση ίσως παίζει ρόλο αυτό...

Επίσης δεν θέλει πιπιλα...μπορεί να την πάρει 5' πριν κοιμηθεί γιατί έχω δει ότι τον βοηθάει κάποιες φορές αλλά κι αυτό όσο του την κρατάω εγώ μετά την φτύνει...του την δίνω γιατί κάποιες φορές πιπιλαει το χερι του και δεν θελω να ανακαλύψει το δάχτυλο γιατί ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο μετά να το κόψει...

Ξέρω ότι οι πιπίλες δεν είναι συμβατές με το θηλασμό αλλά μήπως να έβρισκες κάποια για να την δίνεις κάποιες φορές να ξεκουράζεσαι κι εσυ;Μην πέσετε να με φάτε 🤣 ξέρω για την σύγχυση θηλων απλά έχω δει κάποιες σαν τις bibs που λένε ότι είναι οκ αν θηλάζεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μόλις έφυγα από τον επαναληπτικό υπέρηχο, ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ βελτιωμένη η εικόνα του. Περιμένω να μιλήσω και με την παιδονεφρολογο, αλλά όπως καταλαβαίνετε χάρηκα πάρα πολύ 😊

@sweetheart12Για ωράρια δεν μπορώ να μιλήσω. Έχει μέρες που την νύχτα θηλάζει ανά μιαμιση ώρα, συνήθως ανά δίωρο. Προχθές κοιμήθηκε σερί 3.5 ώρες και μετά πάλι ανά δίωρο. Γενικά όποτε έχει ανησυχία του χώνω το βυζί στο στόμα μήπως πεινάει, πριν προλάβει να ξυπνήσει. Την ημέρα σταθερή ώρα ύπνου δεν έχουμε, μου κοιμάται από 19' λεπτά έως και δίωρο (πολύ σπάνια φυσικά). Εσένα μπορεί να πιπιλιζει επειδή σε ψάχνει, θέλει ασφάλεια. Το στήθος στα θηλαζοντα δεν είναι μόνο φαγητό, το ξέρεις.

@Anna Tsakόπως είδες παραπάνω εγώ πρόγραμμα δεν έχω βάλει, νομίζω ότι δεν γίνεται κιόλας σε τόσο μικρή ηλικία.

@Dioni20πιπίλα γιατί να δώσω; Κάποια βρέφη όπως βλέπεις ούτε την θέλουν. Δεν νομίζω εξάλλου ότι υποκαθιστά το στήθος και την μυρωδιά της μαμάς. Μπορεί να είναι κουραστικό αλλά αξίζει.  Άποψη μου φυσικά, η καθεμία όπως θέλει πράττει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Μόλις έφυγα από τον επαναληπτικό υπέρηχο, ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ βελτιωμένη η εικόνα του. Περιμένω να μιλήσω και με την παιδονεφρολογο, αλλά όπως καταλαβαίνετε χάρηκα πάρα πολύ 😊

@sweetheart12Για ωράρια δεν μπορώ να μιλήσω. Έχει μέρες που την νύχτα θηλάζει ανά μιαμιση ώρα, συνήθως ανά δίωρο. Προχθές κοιμήθηκε σερί 3.5 ώρες και μετά πάλι ανά δίωρο. Γενικά όποτε έχει ανησυχία του χώνω το βυζί στο στόμα μήπως πεινάει, πριν προλάβει να ξυπνήσει. Την ημέρα σταθερή ώρα ύπνου δεν έχουμε, μου κοιμάται από 19' λεπτά έως και δίωρο (πολύ σπάνια φυσικά). Εσένα μπορεί να πιπιλιζει επειδή σε ψάχνει, θέλει ασφάλεια. Το στήθος στα θηλαζοντα δεν είναι μόνο φαγητό, το ξέρεις.

@Anna Tsakόπως είδες παραπάνω εγώ πρόγραμμα δεν έχω βάλει, νομίζω ότι δεν γίνεται κιόλας σε τόσο μικρή ηλικία.

@Dioni20πιπίλα γιατί να δώσω; Κάποια βρέφη όπως βλέπεις ούτε την θέλουν. Δεν νομίζω εξάλλου ότι υποκαθιστά το στήθος και την μυρωδιά της μαμάς. Μπορεί να είναι κουραστικό αλλά αξίζει.  Άποψη μου φυσικά, η καθεμία όπως θέλει πράττει.

Εννοείτε η καθεμία όπως νιώθει...το ανέφερα σαν πληροφορία....Ότι κάποιες δίνουν πιπίλα και ειναι οκ με το θηλασμό...Εννοείτε ότι αν αντέχεις δεν υπάρχει κανενας λόγος...απλά η κοπέλα λέει ότι κουράζεται και δυσκολεύεται...🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσια κι ο δικός μου που δεν θηλάζει μέσα στην ημέρα κοιμάται μισάωρα εκτός αν ξαπλώσω μαζί του...

Το βράδυ κοιμάται 6ωρο σερί...αλλά κάνουμε συγκοίμηση ίσως παίζει ρόλο αυτό...

Επίσης δεν θέλει πιπιλα...μπορεί να την πάρει 5' πριν κοιμηθεί γιατί έχω δει ότι τον βοηθάει κάποιες φορές αλλά κι αυτό όσο του την κρατάω εγώ μετά την φτύνει...του την δίνω γιατί κάποιες φορές πιπιλαει το χερι του και δεν θελω να ανακαλύψει το δάχτυλο γιατί ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο μετά να το κόψει...

Ξέρω ότι οι πιπίλες δεν είναι συμβατές με το θηλασμό αλλά μήπως να έβρισκες κάποια για να την δίνεις κάποιες φορές να ξεκουράζεσαι κι εσυ;Μην πέσετε να με φάτε 🤣 ξέρω για την σύγχυση θηλων απλά έχω δει κάποιες σαν τις bibs που λένε ότι είναι οκ αν θηλάζεις....

Βλέπω όλα μέσα στη μέρα μισαωρα κοιμούνται ! Ναι αμα τον έχεις αγκαλιά κ κοιμάστε μαζι βοηθάει κ κοιμάται περισσότερες ώρες ! Εγώ δν θελω να τον έχω στην αγκαλιά μου γτ φοβάμαι πιο πολύ μην τον πατήσω. Κ τον βάζω στο λίκνο που είναι δίπλα μου. Πιπίλα δν είναι ότι δν θελω να δώσω αλλά δν τη δέχεται με τπτ . Κ το κορυφαίο είναι ότι μέχρι 40ημερων την έπαιρνε κ από εκεί κ πέρα γκρινιάζει αμα του την βάλω κ δν την θέλει με τπτ. Αγόρασα πόσες πιπίλες κ τπτ. Σκέφτηκα να πάρω κ τις bibs αλλά λυπάμαι μην πετάξω άσκοπα λεφτά. Θα δω πως θα πάει κ αν σε κάνα μήνα δν τη δέχεται κ πάλι μπορεί να τις πάρω κ αυτές. Εμένα τώρα δν θέλει ούτε το γάλα που αντλώ να πινει από το μπιμπερό όταν λείπω κ έχω πρόβλημα γτ αν αποθηλασω στο 6μηνο θα μου ειναι δύσκολο να μάθει ! Ενώ πριν δν είχε κανένα θέμα με το μπιμπερό. Δν ξέρω τι τον έπιασε κ θέλει μόνο στήθος όλη την ωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Μόλις έφυγα από τον επαναληπτικό υπέρηχο, ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ βελτιωμένη η εικόνα του. Περιμένω να μιλήσω και με την παιδονεφρολογο, αλλά όπως καταλαβαίνετε χάρηκα πάρα πολύ 😊

@sweetheart12Για ωράρια δεν μπορώ να μιλήσω. Έχει μέρες που την νύχτα θηλάζει ανά μιαμιση ώρα, συνήθως ανά δίωρο. Προχθές κοιμήθηκε σερί 3.5 ώρες και μετά πάλι ανά δίωρο. Γενικά όποτε έχει ανησυχία του χώνω το βυζί στο στόμα μήπως πεινάει, πριν προλάβει να ξυπνήσει. Την ημέρα σταθερή ώρα ύπνου δεν έχουμε, μου κοιμάται από 19' λεπτά έως και δίωρο (πολύ σπάνια φυσικά). Εσένα μπορεί να πιπιλιζει επειδή σε ψάχνει, θέλει ασφάλεια. Το στήθος στα θηλαζοντα δεν είναι μόνο φαγητό, το ξέρεις.

@Anna Tsakόπως είδες παραπάνω εγώ πρόγραμμα δεν έχω βάλει, νομίζω ότι δεν γίνεται κιόλας σε τόσο μικρή ηλικία.

@Dioni20πιπίλα γιατί να δώσω; Κάποια βρέφη όπως βλέπεις ούτε την θέλουν. Δεν νομίζω εξάλλου ότι υποκαθιστά το στήθος και την μυρωδιά της μαμάς. Μπορεί να είναι κουραστικό αλλά αξίζει.  Άποψη μου φυσικά, η καθεμία όπως θέλει πράττει.

Κ σένα κορίτσι μου θηλάζει συνέχεια τη νύχτα βλέπω. Απλά εμένα είχε αρχίσει να στρώνει για λίγο κ λεω τέλεια θα κοιμηθούμε κ μετά άρχισε πάλι ανα διωρο. Δν ξέρω σκέφτομαι μήπως είναι κ τα ούλα του γτ βγάζει πολλά σάλια κ μονίμως η μπουνιά στο στόμα κ δν μπορώ να καταλάβω ποτέ πειναει κ τον βάζω πάντα ανα 2ωρο στο στηθος κ συγκεκριμενες ωρες που ξέρω ότι τρωει πάντα. Επισης όταν τον έχω αγκαλιά ανοίγει το στόμα να μου ρουφηξει κ να δαγκώσει το μάγουλο 🤪 γι αυτό λεω μήπως είναι τα ούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εμένα η μικρούλα κοιμάται το βράδυ σερί από τις 9μιση-10 που θα πιει το γάλα της μέχρι το πρωί κατά ταις 8-9. Ενδιάμεσα κάπου κατά τις 4-5 το ξημέρωμα της δίνω ξένο γάλα γτ στον ύπνο της όσες φορές έχω προσπαθήσει στήθος πιπιλάει αλλά δεν πίνει. Την ημέρα επίσης κοιμάται αρκετά... 1-2 ωρίτσες το πρωί σίγουρα κ τέτοια ώρα πάλι την παίρνει ο ύπνος για άλλο τόσο .  Αφού λέω ότι αυτό το μωρό γεννήθηκε κουρασμένο κ νυσταγμενο κ χρειάζεται ξεκούραση... 😛😛

Πιπίλα μια χαρά την μασουλαει επίσης.. κ στήθος κ μπιμπερό... Τις τελευταίες μέρες μόνο δεν πιάνει καλά το δεξί στήθος και δεν ξέρω γιατί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι να σκάσω αφησα την μικρή για 2 δευτερόλεπτα να της ρίξω την σκόνη στο νερό σε ένα σαν πουφ μικρό που της έφεραν δώρο για έβαλε δύναμη στα πόδια και πήγε προς τα πίσω και χτύπησε το κεφάλι της σε ένα σκαμπό που ήταν πίσω , πήρα τον παιδίατρο αλλά δεν μου τ σήκωσε τρέμω μήπως έπαθε κάτι, ξέρετε μήπως τι να κάνω?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια είμαι να σκάσω αφησα την μικρή για 2 δευτερόλεπτα να της ρίξω την σκόνη στο νερό σε ένα σαν πουφ μικρό που της έφεραν δώρο για έβαλε δύναμη στα πόδια και πήγε προς τα πίσω και χτύπησε το κεφάλι της σε ένα σκαμπό που ήταν πίσω , πήρα τον παιδίατρο αλλά δεν μου τ σήκωσε τρέμω μήπως έπαθε κάτι, ξέρετε μήπως τι να κάνω?? 

Αχ ρε κοριτσάκι...σίγουρα έχεις βγάλει άκρη μετά από τόσες ώρες...

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι μια χαρά η μικρή σου...στείλε μας να μας πεις...πάντως εμάς που έπεσε και δύο ημερών όλοι ήταν καθησυχαστικοί και τελικά σε όλους έχουν πέσει κάποια στιγμή...Δυστυχώς ποτέ δεν ξέρεις...όσο κι αν προσέχεις θα γίνει η στραβή...μην στεναχωριέσαι...

Ελπίζω να είναι όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια είμαι να σκάσω αφησα την μικρή για 2 δευτερόλεπτα να της ρίξω την σκόνη στο νερό σε ένα σαν πουφ μικρό που της έφεραν δώρο για έβαλε δύναμη στα πόδια και πήγε προς τα πίσω και χτύπησε το κεφάλι της σε ένα σκαμπό που ήταν πίσω , πήρα τον παιδίατρο αλλά δεν μου τ σήκωσε τρέμω μήπως έπαθε κάτι, ξέρετε μήπως τι να κάνω?? 

Περαστικά σας κορίτσι, εύχομαι να είναι όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια είμαι να σκάσω αφησα την μικρή για 2 δευτερόλεπτα να της ρίξω την σκόνη στο νερό σε ένα σαν πουφ μικρό που της έφεραν δώρο για έβαλε δύναμη στα πόδια και πήγε προς τα πίσω και χτύπησε το κεφάλι της σε ένα σκαμπό που ήταν πίσω , πήρα τον παιδίατρο αλλά δεν μου τ σήκωσε τρέμω μήπως έπαθε κάτι, ξέρετε μήπως τι να κάνω?? 

Πως είναι το μωρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια  μου, μέχρι στιγμής η μικρή είναι μια χαρά μίλησα τι βράδυ με τον παιδίατρο και ήταν πολύ καθησυχαστικός ευτυχώς, απλά μου ζήτησε να την παρακολουθώ για ένα 24 ωρο, όλο το βράδυ την πειραζα για να δω αν αντιδράει, ανά 2-3 ώρες ειπε ο γιατρός εγώ τ έκανα κάθε 2-3 λεπτά από τον φόβο μου! Ευχομαι να μην επαθε τίποτα γιατί κοντεψα να τρελαθώ χθές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια είμαι να σκάσω αφησα την μικρή για 2 δευτερόλεπτα να της ρίξω την σκόνη στο νερό σε ένα σαν πουφ μικρό που της έφεραν δώρο για έβαλε δύναμη στα πόδια και πήγε προς τα πίσω και χτύπησε το κεφάλι της σε ένα σκαμπό που ήταν πίσω , πήρα τον παιδίατρο αλλά δεν μου τ σήκωσε τρέμω μήπως έπαθε κάτι, ξέρετε μήπως τι να κάνω?? 

Ωχ βρε κορίτσι μου τη τρομάρα πήρες!Πως είναι η μικρή; Εύχομαι να μην είναι τπτ κ να είναι όλα καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...