Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!ήθελα να ρωτήσω όσες χρησιμοποιείται το infacolic δίνεται μαζί και bio gaia?σας έχει βοηθήσει?

Καλημέρα. Εγώ τα δίνω και τα δύο. Δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη διαφορά το παιδί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!ήθελα να ρωτήσω όσες χρησιμοποιείται το infacolic δίνεται μαζί και bio gaia?σας έχει βοηθήσει?

Εμάς μας έχουν βοηθήσει...ειδικά αν παίρνει και σίδηρο κι έχει λίγο δυσκοιλιότητα θα δεις αμέσως διαφορά. 

Το infacolic του το δίνω πλέον μόνο αν τον δω να ζορίζεται με αέρια κ.λ.π αλλά προβιοτικα του δίνω κάθε μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2022 at 7:20 ΜΜ, ο/η troia είπε:

Βγάζει πολλά σάλια και θέλει συνεχώς να βάζει πράγματα μέσα στο στόμα της και να τα δαγκώνει. Ο ανηψιός μου έβγαλε το 1ο του δόντι 4ων μηνών ,δεν είναι νωρίς.

Κ μένα ο μικρος βγάζει πολλα σάλια κ ανοίγει το στόμα του λες κ θα μας φάει 🤪 κ βάζει συνέχεια τα χέρια στο στόμα κ τις κουδουνιστρες πιστευω ομως πως  δν είναι ενοχλήσεις στα ούλα γτ κ ο παιδίατρος δν μας είπε τπτ όταν τον είδε. Αν είχε λογικά θα είχε κ γκρίνια . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!ήθελα να ρωτήσω όσες χρησιμοποιείται το infacolic δίνεται μαζί και bio gaia?σας έχει βοηθήσει?

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ τα έδινα κ τα δυο μαζί για κάνα μήνα κ τώρα δινω μόνο biogaia κ ναι μας βοήθησαν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω την αποστείρωση την συνεχίζεται; Σας είπε κάτι γι αυτό ο παιδίατρος; Εμένα μου είπε μέχρι 5ο μήνα να αποστειρώνω κ μου φάνηκε πολύ ως τότε γτ έχω ακούσει από άλλες μαμάδες κ ένα παιδιατρο που ακολουθώ ότι μετά τον 3ο μήνα σταματάει η αποστείρωση. Γτ δν έχει λογική αφού εμένα ανοίγει το στόμα του κ ακουμπάει στη μπλούζα μου με τη γλώσσα του. Βέβαια η μπλούζα είναι καθαρή κ τη φοράω μόνο στο σπιτι αλλά κ πάλι όσο να ναι σκονίζονται κ τα ρούχα όποτε το μωρό έρχεται σε επαφή πλέον με μικροοργανισμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Εμάς μας έχουν βοηθήσει...ειδικά αν παίρνει και σίδηρο κι έχει λίγο δυσκοιλιότητα θα δεις αμέσως διαφορά. 

Το infacolic του το δίνω πλέον μόνο αν τον δω να ζορίζεται με αέρια κ.λ.π αλλά προβιοτικα του δίνω κάθε μέρα...

Από τη στιγμή που σταμάτησα το θηλασμό μετά είχαμε δυσκοιλιότητα και της δίνω γάλα που βοηθάει τη δυσκοιλιότητα κάνοντας πρόσμιξη με ένα απλό της έδινα και προβιοτικα μέχρι που προχθές τ απόγευμα ξαφνικά μετά τον ύπνο έβαλα τα κλάματα και δεν σταματούσε ούτε μετά τη βόλτα ούτε με depon!η παιδίατρος μας είπε ότι ήταν κολικός αλλα ακούγοντας την να κλαει μας είπε να πάμε στο νοσοκομείο η παιδίατρος εκεί μας είπε ότι είναι εγκολεασμος !μας έκανε υπέρηχο και επειδή δεν έχουμε παιδοχειρουργο εδώ μας έστειλε στο Καραμανδάνειο!εκεί κάνοντας υπέρηχο και ακτινογραφία μας είπαν ότι έχει άερια και είναι κολικος!ελπίζω να βοηθήσει το infacolic μαζί με το biogaia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ τα έδινα κ τα δυο μαζί για κάνα μήνα κ τώρα δινω μόνο biogaia κ ναι μας βοήθησαν ! 

Ελπίζω και εμάς γιατι μετά το επεισόδιο που περιέγραψα δεν μπορώ να φανταστώ τη μικρούλα να πονάει και να κλαει για 2 ώρες έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Από τη στιγμή που σταμάτησα το θηλασμό μετά είχαμε δυσκοιλιότητα και της δίνω γάλα που βοηθάει τη δυσκοιλιότητα κάνοντας πρόσμιξη με ένα απλό της έδινα και προβιοτικα μέχρι που προχθές τ απόγευμα ξαφνικά μετά τον ύπνο έβαλα τα κλάματα και δεν σταματούσε ούτε μετά τη βόλτα ούτε με depon!η παιδίατρος μας είπε ότι ήταν κολικός αλλα ακούγοντας την να κλαει μας είπε να πάμε στο νοσοκομείο η παιδίατρος εκεί μας είπε ότι είναι εγκολεασμος !μας έκανε υπέρηχο και επειδή δεν έχουμε παιδοχειρουργο εδώ μας έστειλε στο Καραμανδάνειο!εκεί κάνοντας υπέρηχο και ακτινογραφία μας είπαν ότι έχει άερια και είναι κολικος!ελπίζω να βοηθήσει το infacolic μαζί με το biogaia

Περαστικά σας! Δοκίμασε τα, ίσως σας βοηθήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω την αποστείρωση την συνεχίζεται; Σας είπε κάτι γι αυτό ο παιδίατρος; Εμένα μου είπε μέχρι 5ο μήνα να αποστειρώνω κ μου φάνηκε πολύ ως τότε γτ έχω ακούσει από άλλες μαμάδες κ ένα παιδιατρο που ακολουθώ ότι μετά τον 3ο μήνα σταματάει η αποστείρωση. Γτ δν έχει λογική αφού εμένα ανοίγει το στόμα του κ ακουμπάει στη μπλούζα μου με τη γλώσσα του. Βέβαια η μπλούζα είναι καθαρή κ τη φοράω μόνο στο σπιτι αλλά κ πάλι όσο να ναι σκονίζονται κ τα ρούχα όποτε το μωρό έρχεται σε επαφή πλέον με μικροοργανισμούς.

Εγώ κοπέλα μου θα την ρωτήσω από βδομάδα που θα πάμε και θα είμαστε 4μηνων αλλά νομίζω ότι μέχρι 5 μηνών κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω την αποστείρωση την συνεχίζεται; Σας είπε κάτι γι αυτό ο παιδίατρος; Εμένα μου είπε μέχρι 5ο μήνα να αποστειρώνω κ μου φάνηκε πολύ ως τότε γτ έχω ακούσει από άλλες μαμάδες κ ένα παιδιατρο που ακολουθώ ότι μετά τον 3ο μήνα σταματάει η αποστείρωση. Γτ δν έχει λογική αφού εμένα ανοίγει το στόμα του κ ακουμπάει στη μπλούζα μου με τη γλώσσα του. Βέβαια η μπλούζα είναι καθαρή κ τη φοράω μόνο στο σπιτι αλλά κ πάλι όσο να ναι σκονίζονται κ τα ρούχα όποτε το μωρό έρχεται σε επαφή πλέον με μικροοργανισμούς.

Άρχισες να δίνεις ξένο κορίτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Περαστικά σας! Δοκίμασε τα, ίσως σας βοηθήσουν.

Σε ευχαριστώ πολύ!ναι ναι εννοείται θα της τα δίνω!όπως είπε και η παιδίατρος υπομονή μέχρι να αρχίσει τις στερεές !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Ελπίζω και εμάς γιατι μετά το επεισόδιο που περιέγραψα δεν μπορώ να φανταστώ τη μικρούλα να πονάει και να κλαει για 2 ώρες έτσι!

Περαστικά σας κορίτσι μου! Αν έχει αέρια θα σας βοηθήσει! Εμένα ο δικός μου είχε πολλά αέρια κ ήταν φουσκωμένη η κοιλιά του κ μολις τα αρχίσαμε καλυτέρεψε ο μικρος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Άρχισες να δίνεις ξένο κορίτσι;

Όχι κορίτσι μου δν δινω ξένο αλλά το δικό μου το αντλημένο δινω από νεογέννητο κάθε φορά που πάω στο νοσοκομείο. Δοκίμασα βέβαια κ έδωσα γεύμα με ξένο κ δν θέλει να το πιει γτ θέλει στήθος κ μου κάνει το ίδιο τώρα αυτές τις μερες κ με το δικό μου το αντλημένο που πάω για φυσικοθεραπεία. Τώρα που είμαι στο νοσοκομείο κ του έδωσε ο άντρας μου το δικό μου δν το ήθελε κ με τα χίλια ζόρια το ήπιε . Άρχισε να καταλαβαίνει κ δν θέλει το μπιμπερό κ θέλει μόνο στήθος. Κ φοβάμαι ότι θα είναι πολύ δύσκολο να αποθηλασω . Ευτυχως ομως μου επέτρεψε η γιατρος μου να συνεχίσω τον θηλασμό . Όποτε όταν μπούμε στις στερεες κ δν θα θηλάζει τόσο , ισως τότε να προσπαθήσω για αποθηλασμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Όχι κορίτσι μου δν δινω ξένο αλλά το δικό μου το αντλημένο δινω από νεογέννητο κάθε φορά που πάω στο νοσοκομείο. Δοκίμασα βέβαια κ έδωσα γεύμα με ξένο κ δν θέλει να το πιει γτ θέλει στήθος κ μου κάνει το ίδιο τώρα αυτές τις μερες κ με το δικό μου το αντλημένο που πάω για φυσικοθεραπεία. Τώρα που είμαι στο νοσοκομείο κ του έδωσε ο άντρας μου το δικό μου δν το ήθελε κ με τα χίλια ζόρια το ήπιε . Άρχισε να καταλαβαίνει κ δν θέλει το μπιμπερό κ θέλει μόνο στήθος. Κ φοβάμαι ότι θα είναι πολύ δύσκολο να αποθηλασω . Ευτυχως ομως μου επέτρεψε η γιατρος μου να συνεχίσω τον θηλασμό . Όποτε όταν μπούμε στις στερεες κ δν θα θηλάζει τόσο , ισως τότε να προσπαθήσω για αποθηλασμο 

Α ναι σωστά, είχα ξεχάσει ότι δίνεις αντλημενο. Πολύ χαίρομαι που μπορείς να συνεχίσεις τον θηλασμό. Είδες το γλυκουλι πώς καταλαβαίνει την διαφορά; Νομίζω ότι είναι μεγάλο σοκ για ένα θηλαζον βρέφος να πρέπει να αποθηλασει τόσο νωρίς. Αλλά αν πρέπει τι να κάνεις ...... Εύχομαι να σου πάνε όλα βολικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Α ναι σωστά, είχα ξεχάσει ότι δίνεις αντλημενο. Πολύ χαίρομαι που μπορείς να συνεχίσεις τον θηλασμό. Είδες το γλυκουλι πώς καταλαβαίνει την διαφορά; Νομίζω ότι είναι μεγάλο σοκ για ένα θηλαζον βρέφος να πρέπει να αποθηλασει τόσο νωρίς. Αλλά αν πρέπει τι να κάνεις ...... Εύχομαι να σου πάνε όλα βολικά.

Ναι τώρα την καταλαβαίνει αμέσως την διαφορά! Πριν δν την καταλάβαινε κ έπινε μια χαρά από το μπιμπερό τώρα ομως είναι πιο δύσκολο. Είναι σοκ να αποθηλασουν τόσο νωρίς αλλά τι να κάνουμε. Θα δείξει στην πορεία ποσο μπορώ να παρατείνω τον θηλασμό . Γτ σε μένα κ η κούραση του θηλασμού ανα διωρο κ 3ωρο τα βραδιά έχει επιπτώσεις στην υγεία μου. Θελω το καλού του μωρού μου αλλά πάνω απ όλα πρέπει να είμαι κ γώ καλά κ υγιής για να μπορώ να του προσφέρω τα πάντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2022 at 2:44 ΜΜ, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω την αποστείρωση την συνεχίζεται; Σας είπε κάτι γι αυτό ο παιδίατρος; Εμένα μου είπε μέχρι 5ο μήνα να αποστειρώνω κ μου φάνηκε πολύ ως τότε γτ έχω ακούσει από άλλες μαμάδες κ ένα παιδιατρο που ακολουθώ ότι μετά τον 3ο μήνα σταματάει η αποστείρωση. Γτ δν έχει λογική αφού εμένα ανοίγει το στόμα του κ ακουμπάει στη μπλούζα μου με τη γλώσσα του. Βέβαια η μπλούζα είναι καθαρή κ τη φοράω μόνο στο σπιτι αλλά κ πάλι όσο να ναι σκονίζονται κ τα ρούχα όποτε το μωρό έρχεται σε επαφή πλέον με μικροοργανισμούς.

Εγώ την συνεχίζω κανονικά μου είπε μέχρι να μπουν οι τροφές θα κάνουμε αποστείρωση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια αποθηκεύει καμια σας γάλα Αντλημενο, είτε σε ψυγείο είτε σε κατάψυξη να μου πει τον τρόπο? 

Εγώ αποθηκεύω ένα την ημέρα στο ψυγείο. Στης Medela το μπουκαλάκι που βγαίνει το γάλα, βάζω καπάκι κ ψυγείο.. κ το βάζω όπως είναι μέσα σε μπρίκι με νερό να το ζεστάνω όταν το χρειαστώ κ αδειάζω στο μπιμπερο. 3 μέρες διατηρείται στο ψυγείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ αποθηκεύω ένα την ημέρα στο ψυγείο. Στης Medela το μπουκαλάκι που βγαίνει το γάλα, βάζω καπάκι κ ψυγείο.. κ το βάζω όπως είναι μέσα σε μπρίκι με νερό να το ζεστάνω όταν το χρειαστώ κ αδειάζω στο μπιμπερο. 3 μέρες διατηρείται στο ψυγείο. 

Αποστειρώνεις και το θηλαστρο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Αποστειρώνεις και το θηλαστρο?? 

Το μπουκαλάκι που πηγαίνει το γάλα φαντάζομαι εννοείς.. εννοείται..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια αποθηκεύει καμια σας γάλα Αντλημενο, είτε σε ψυγείο είτε σε κατάψυξη να μου πει τον τρόπο? 

Εγώ αποθηκεύω κορίτσι μου! Στο ψυγείο αντέχει 2 με 3 μερες το πολύ κ στην κατάψυξη από 3 ως 6 μήνες . Εγώ πλένω κ αποστειρώνω  μετά από κάθε άντληση το μπουκαλάκι του θηλαστρου κ τη χοάνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ αποθηκεύω κορίτσι μου! Στο ψυγείο αντέχει 2 με 3 μερες το πολύ κ στην κατάψυξη από 3 ως 6 μήνες . Εγώ πλένω κ αποστειρώνω  μετά από κάθε άντληση το μπουκαλάκι του θηλαστρου κ τη χοάνη. 

Ευχαριστώ κορίτσια!! Επειδή πλέον κάνω μια άντληση την ημέρα σκέφτηκα να το αποθηκευσω!! Κρίμα είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2022 at 8:28 ΜΜ, ο/η Anna Tsak είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια!! Επειδή πλέον κάνω μια άντληση την ημέρα σκέφτηκα να το αποθηκευσω!! Κρίμα είναι!! 

Τι έγινε τελικά με την παραγωγή σου, κατάφερες να την αυξήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2022 at 3:04 ΜΜ, ο/η Lenia1983 είπε:

Από τη στιγμή που σταμάτησα το θηλασμό μετά είχαμε δυσκοιλιότητα και της δίνω γάλα που βοηθάει τη δυσκοιλιότητα κάνοντας πρόσμιξη με ένα απλό της έδινα και προβιοτικα μέχρι που προχθές τ απόγευμα ξαφνικά μετά τον ύπνο έβαλα τα κλάματα και δεν σταματούσε ούτε μετά τη βόλτα ούτε με depon!η παιδίατρος μας είπε ότι ήταν κολικός αλλα ακούγοντας την να κλαει μας είπε να πάμε στο νοσοκομείο η παιδίατρος εκεί μας είπε ότι είναι εγκολεασμος !μας έκανε υπέρηχο και επειδή δεν έχουμε παιδοχειρουργο εδώ μας έστειλε στο Καραμανδάνειο!εκεί κάνοντας υπέρηχο και ακτινογραφία μας είπαν ότι έχει άερια και είναι κολικος!ελπίζω να βοηθήσει το infacolic μαζί με το biogaia

Κοριτσάκι μου πως είναι η μικρούλα σου;

Είναι καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή να έχουμε. Τι κάνετε, πώς τα πάτε με τα μωράκια σας;

Ο δικός μου γυρνάει πλέον ο μισός και σπρώχνει το κορμί του προς τα πίσω. Ήδη δυσκολεύομαι να τον αλλάξω τις περισσότερες φορές. Έχουμε ακόμη θέμα με την αλλεργία σε γαλακτοκομικά, ενώ έχω κόψει τα πάντα βλέπω σχεδόν κάθε μέρα ελάχιστο αίμα στα κακά του. Τώρα έκοψα και το μοσχάρι, να δούμε πώς θα πάει. Το infacolic δεν μας κάνει δουλειά, ακόμη έχουμε αέρια.

Την νύχτα γύρω στις 4 ξυπνάει και μένει ξύπνιος 1-2 ώρες, προσπαθώ να τον κοιμησω αλλά δυσκολεύομαι πολύ....δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος ή έτσι είναι σαν μωρό.

Στην σεξουαλική σας δραστηριότητα έχετε επανέλθει; Εμείς είχαμε κάποιες επαφές αλλά ακόμη πονάω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...