Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,Τι κάνετε,πως είστε? 

Πως νοιώθετε γενικά, εγώ έχω φρικάρει λίγο στα καλά καθούμενα νευριάζω, κλαίω,ξεσπάω, είναι φυσιολογικό λέτε, αγχώνομαι μήπως συμβαίνει κάτι. 

Γενικά νιώθω πολύ πιεσμένη ενώ περιμένω πως και πως την στιγμή που θα έρθει η μπέμπα μου ταυτόχρονα ένας τρελός φόβος για την επόμενη ημέρα. 

Κάθε μέρα θυμάμαι πράγματα ότι μου λείπουν και πρέπει να πάρω, φοβάμαι μην έρθει η στιγμή και δεν έχω βασικά πράγματα

😢😢😢

 

Καλησπέρα. Σε γενικές γραμμές καλά νιώθω. Είμαι αγχωμενη φυσικά γιατί νιώθω ότι σε λίγο καιρό θα δώσω εξετάσεις και δεν ξέρω αν θα θυμάμαι όσα πρέπει ή αν θα τα καταφέρω. Για το πώς θα είναι η ζωή μας μετά κλπ κλπ. Πιστεύω ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Το μικρό μου δεν χωράει πλέον μου φαίνεται, σπρώχνει από εδώ, σπρώχνει από εκεί, χαμός 😂 Σύντομα θα το έχω αγκαλίτσα και ελπίζω όλες οι ανησυχίες μου να πάνε περίπατο 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ...

Εγώ νεύρα δεν θα έλεγα πως έχω αλλά στεναχωριέμαι εύκολα και εννοείτε υπάρχει φόβος και αγωνία...Νομιζω είναι και λίγο φυσιολογικά αυτά μέσα σε όλα...

Αϋπνίες ,πόνο στη μέση,πονακια στη κοιλιά,αγωνία,άγχος,εξετάσεις...λογικό είναι να υπάρχει ένας εκνευρισμός ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα. Σε γενικές γραμμές καλά νιώθω. Είμαι αγχωμενη φυσικά γιατί νιώθω ότι σε λίγο καιρό θα δώσω εξετάσεις και δεν ξέρω αν θα θυμάμαι όσα πρέπει ή αν θα τα καταφέρω. Για το πώς θα είναι η ζωή μας μετά κλπ κλπ. Πιστεύω ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Το μικρό μου δεν χωράει πλέον μου φαίνεται, σπρώχνει από εδώ, σπρώχνει από εκεί, χαμός 😂 Σύντομα θα το έχω αγκαλίτσα και ελπίζω όλες οι ανησυχίες μου να πάνε περίπατο 💙

Το έθεσες τέλεια αλήθεια σαν εξετάσεις θα είναι😂

Κάθε βράδυ και κάθε πρωί οι ίδιες σκέψεις, νόμιζα ότι μόνη μου τρελενομαι. Αχ ούτε εμένα χωράει πια την νιώθω πάρα πολύ έντονα, και τρώω κάτι περιποιήμενες ώρες ώρες που πετάγομαι!! Ανυπομονώ τόσο να έρθει αυτή η στιγμή και να κυλήσουν όλα φυσιολογικά 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! 

@annatsak  φυσιολογικά είναι... Μην ανησυχείς.. κ μένα με είχε πιάσει κ έκλαιγα προχθές... Λίγο οι ορμόνες, λίγο τα πονάκια, η ανησυχία, το άγχος...  Από όλα έχουμε... 

Εμένα με έχει πιάσει ένας πόνος κάτω από το στήθος κ είπε ο γιατρός ότι λογικά θα είναι από κάποιο όργανο που έχει στριμωχτει κ μου έγραψε να κάνω κ έναν υπέρηχο άνω κοιλίας για να είμαστε σίγουροι... εσείς έχετε κάποιον αντίστοιχο πόνο εκεί στο στήθος από κάτω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από κλάμα άλλο τίποτα.... συγκινούμαι με τα πάντα... έχω και έναν εκνευρισμό τελευταίες μέρες αλλά νομίζω οφείλεται στην κακή ποιότητα ύπνου συν τα πονακια που είναι πιο συχνά και η αίσθηση βάρους που νιώθουμε...χθες τρομοκρατηθηκα σε μια στιγμή,  με έπιασε ένας δυνατός πόνος χαμηλά που φώναξα! Και μετά ένιωθα πονάκια πιο έντονα από ότι συνήθως, για λίγη ώρα νόμιζα ότι γεννάω! Υποχώρησε με ξεκούραση και σήμερα νιώθω πολύ καλύτερα! Έχει ανοίξει πολύ η όρεξή μου... είμαι πλέον +10 κιλά,  ευελπιστώ να μην πάρω πάνω από 1-2 ακόμα.  

@touloumpitsaεγώ έχω 2 μέρες τώρα που με πιάνει το στομάχι μου, είτε ήπιος πόνος, είτε πιο έντονος και ακούγονται διάφοροι ήχοι αρκετά δυνατά... ίσως όντως είναι λόγω του ότι στριμωχνεται το μωρό  στριμωχνονται και όλα τα υπόλοιπα.... υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

@annatsak  φυσιολογικά είναι... Μην ανησυχείς.. κ μένα με είχε πιάσει κ έκλαιγα προχθές... Λίγο οι ορμόνες, λίγο τα πονάκια, η ανησυχία, το άγχος...  Από όλα έχουμε... 

Εμένα με έχει πιάσει ένας πόνος κάτω από το στήθος κ είπε ο γιατρός ότι λογικά θα είναι από κάποιο όργανο που έχει στριμωχτει κ μου έγραψε να κάνω κ έναν υπέρηχο άνω κοιλίας για να είμαστε σίγουροι... εσείς έχετε κάποιον αντίστοιχο πόνο εκεί στο στήθος από κάτω; 

Όλες τα ίδια νιώθουμε τελικά και νόμιζα ότι είμαι η μόνη!εγώ νιώθω πολλές φορές πίεση κάτω από το δεξί στήθος!πιέζομαι τόσο πολύ που νιώθω ότι μου κόβεται η ανάσα!😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,Τι κάνετε,πως είστε? 

Πως νοιώθετε γενικά, εγώ έχω φρικάρει λίγο στα καλά καθούμενα νευριάζω, κλαίω,ξεσπάω, είναι φυσιολογικό λέτε, αγχώνομαι μήπως συμβαίνει κάτι. 

Γενικά νιώθω πολύ πιεσμένη ενώ περιμένω πως και πως την στιγμή που θα έρθει η μπέμπα μου ταυτόχρονα ένας τρελός φόβος για την επόμενη ημέρα. 

Κάθε μέρα θυμάμαι πράγματα ότι μου λείπουν και πρέπει να πάρω, φοβάμαι μην έρθει η στιγμή και δεν έχω βασικά πράγματα

😢😢😢

 

Εγώ νιώθω πολύ προβληματισμένη ,αγχωμενη φοβισμένη για την γεννα και πολύ περισσότερο για το μετά όταν έρθουμε σπίτι!μου φαίνονται όλα βουνό!εγώ τώρα που το λες δεν έχω πάρει αποστειρωτη χαχαχα χθες το βράδυ το συνειδητοποίησα!!!😜😂 Ευτυχώς έρχονται άμεσα οι παραγγελίες!μέχρι να γεννησουμε θα αγοράζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

@annatsak  φυσιολογικά είναι... Μην ανησυχείς.. κ μένα με είχε πιάσει κ έκλαιγα προχθές... Λίγο οι ορμόνες, λίγο τα πονάκια, η ανησυχία, το άγχος...  Από όλα έχουμε... 

Εμένα με έχει πιάσει ένας πόνος κάτω από το στήθος κ είπε ο γιατρός ότι λογικά θα είναι από κάποιο όργανο που έχει στριμωχτει κ μου έγραψε να κάνω κ έναν υπέρηχο άνω κοιλίας για να είμαστε σίγουροι... εσείς έχετε κάποιον αντίστοιχο πόνο εκεί στο στήθος από κάτω; 

Εγώ ώρες ώρες νιώθω ότι πάει και σφηνώνεται κάτω από το δεξί πλευρό μου. Δεν είναι πόνος, σαν πίεση το νιώθω. Επίσης, πονάει η μέση μου αν και έχω πάρει 4.5 κιλά μόνο έως τώρα. Από πονακια άλλα δεν νιώθω κάτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγώ νιώθω πολύ προβληματισμένη ,αγχωμενη φοβισμένη για την γεννα και πολύ περισσότερο για το μετά όταν έρθουμε σπίτι!μου φαίνονται όλα βουνό!εγώ τώρα που το λες δεν έχω πάρει αποστειρωτη χαχαχα χθες το βράδυ το συνειδητοποίησα!!!😜😂 Ευτυχώς έρχονται άμεσα οι παραγγελίες!μέχρι να γεννησουμε θα αγοράζουμε!

Αν θες να προσπαθήσεις να θηλάσεις δεν χρειάζεται να πάρεις. Αν πάλι θα δώσεις συμπλήρωμα τότε οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αν θες να προσπαθήσεις να θηλάσεις δεν χρειάζεται να πάρεις. Αν πάλι θα δώσεις συμπλήρωμα τότε οκ.

Θελω πάρα πολύ να θηλάσω για αυτό και τον ξέχασα γιατί τον είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου (τον αποστειρωτη)ωστόσο έλεγα να πάρω μήπως τον χρειαστώ και δεν τον έχω!και μπιμπερο μόνο 2 έχω πάρει!θα ρωτήσω και τη μαία σήμερα που έχω μάθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Από κλάμα άλλο τίποτα.... συγκινούμαι με τα πάντα... έχω και έναν εκνευρισμό τελευταίες μέρες αλλά νομίζω οφείλεται στην κακή ποιότητα ύπνου συν τα πονακια που είναι πιο συχνά και η αίσθηση βάρους που νιώθουμε...χθες τρομοκρατηθηκα σε μια στιγμή,  με έπιασε ένας δυνατός πόνος χαμηλά που φώναξα! Και μετά ένιωθα πονάκια πιο έντονα από ότι συνήθως, για λίγη ώρα νόμιζα ότι γεννάω! Υποχώρησε με ξεκούραση και σήμερα νιώθω πολύ καλύτερα! Έχει ανοίξει πολύ η όρεξή μου... είμαι πλέον +10 κιλά,  ευελπιστώ να μην πάρω πάνω από 1-2 ακόμα.  

@touloumpitsaεγώ έχω 2 μέρες τώρα που με πιάνει το στομάχι μου, είτε ήπιος πόνος, είτε πιο έντονος και ακούγονται διάφοροι ήχοι αρκετά δυνατά... ίσως όντως είναι λόγω του ότι στριμωχνεται το μωρό  στριμωχνονται και όλα τα υπόλοιπα.... υπομονή...

Καλέ ταινία βλέπω κ κλαίω... Τι κακό κ αυτό.. 😂😂

Έχουμε να κάνουμε τόσα πράγματα όσο φτάνει η ώρα της γέννας που όλες κουραζόμαστε λιγάκι νομίζω αν και δεν πρέπει... Αλλά ποιος θα τα κάνει; Εγώ εδώ κ τρεις μέρες βάζω δύο πλυντήρια την ημερα.. ρούχα, σεντόνια, πάνες, κάλυμμα καροτσιου, αυτοκινήτου, Πορτ μπεμπέ... βάλε άπλωμα, σίδερο, τακτοποίηση... Χαμός... Όλες τα ίδια φαντάζομαι κάνουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Όλες τα ίδια νιώθουμε τελικά και νόμιζα ότι είμαι η μόνη!εγώ νιώθω πολλές φορές πίεση κάτω από το δεξί στήθος!πιέζομαι τόσο πολύ που νιώθω ότι μου κόβεται η ανάσα!😔

Εγώ κάτω από το αριστερό κ στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάτι με την καρδιά αλλά έχει μεταφερθεί λιγάκι ο πόνος οπότε δεν είναι από εκεί... Για αυτό μου έγραψε κ τον υπέρηχο για να δούμε αν τρέχει τίποτα άλλο.. ελπίζω πως όχι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγώ νιώθω πολύ προβληματισμένη ,αγχωμενη φοβισμένη για την γεννα και πολύ περισσότερο για το μετά όταν έρθουμε σπίτι!μου φαίνονται όλα βουνό!εγώ τώρα που το λες δεν έχω πάρει αποστειρωτη χαχαχα χθες το βράδυ το συνειδητοποίησα!!!😜😂 Ευτυχώς έρχονται άμεσα οι παραγγελίες!μέχρι να γεννησουμε θα αγοράζουμε!

Δε χρειάζεται αν θηλάζεις κ δε δίνεις ξένο ή δεν το βγάζεις με το θηλαστρο... Μην το αγοράσεις τσάμπα... 

Μην αγχώνεσαι... Οι μαίες σου δείχνουν τι πρέπει να κάνεις καθώς κ ο παιδίατρος.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ κάτω από το αριστερό κ στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάτι με την καρδιά αλλά έχει μεταφερθεί λιγάκι ο πόνος οπότε δεν είναι από εκεί... Για αυτό μου έγραψε κ τον υπέρηχο για να δούμε αν τρέχει τίποτα άλλο.. ελπίζω πως όχι.. 

Το μωρό θα ναι κάτι πιέζει!μήπως είναι τα ποδαράκια του και σε πιέζει;όλα καλά θα ναι,αλλά εννοείται να κάνεις και το υπέρηχο έτσι ώστε να είσαι σίγουρη!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ ώρες ώρες νιώθω ότι πάει και σφηνώνεται κάτω από το δεξί πλευρό μου. Δεν είναι πόνος, σαν πίεση το νιώθω. Επίσης, πονάει η μέση μου αν και έχω πάρει 4.5 κιλά μόνο έως τώρα. Από πονακια άλλα δεν νιώθω κάτι....

Πάνε μια από δω κ μια από εκεί μωρέ κι αυτά τα μικρούλια... Η δική μου έχει πολλή κινητικότητα ειδικά το βράδυ... Τρελαίνεται... ανυπομονώ να βγει να δω την φατσούλα της.. 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

Το μωρό θα ναι κάτι πιέζει!μήπως είναι τα ποδαράκια του και σε πιέζει;όλα καλά θα ναι,αλλά εννοείται να κάνεις και το υπέρηχο έτσι ώστε να είσαι σίγουρη!😀

Δεν είναι το μωρό σίγουρα γτ είναι πολύ ψηλά η ενόχληση... Κάποιο όργανο θα είναι λογικά που στριμώχνεται... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ κάτω από το αριστερό κ στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάτι με την καρδιά αλλά έχει μεταφερθεί λιγάκι ο πόνος οπότε δεν είναι από εκεί... Για αυτό μου έγραψε κ τον υπέρηχο για να δούμε αν τρέχει τίποτα άλλο.. ελπίζω πως όχι.. 

Εμείς ευτυχώς έχουμε τελειώσει με τα ρούχα τα έχω ηδη στις συρταριερα γιατί με την κακοκαιρία δε θα μπορούσα να απλώσω-στεγνωσω τα ρούχα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ κάτι άλλο... Θυμάμαι το άγχος που είχα όταν γέννησα το γιο μου για το αν αναπνέει... Διάβαζα κ άκουγα τόσα πολλά για το βρεφικό αιφνίδιο θάνατο κ είχα τρελαθεί... Έψαξα κ βρήκα λοιπόν την παρακάτω συσκευή που σε περίπτωση άπνοιας σε ειδοποιεί κ θα την αγοράσω... Την έχετε υπόψιν;;

http://www.allforbabies.gr/2719-snuza-συσκευή-παρακολούθησης-αναπνοής-μωρού-hero-md.html?skr_prm=WyIxMmYyYzhjOC03N2JlLTRmMjItODQ1My1kMTkyZDI5Y2FmYjUiLDE2MzQxMzMzMjc0OTkseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Θελω πάρα πολύ να θηλάσω για αυτό και τον ξέχασα γιατί τον είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου (τον αποστειρωτη)ωστόσο έλεγα να πάρω μήπως τον χρειαστώ και δεν τον έχω!και μπιμπερο μόνο 2 έχω πάρει!θα ρωτήσω και τη μαία σήμερα που έχω μάθημα!

Κοίτα, εμένα μου το είπε η αδερφή μου και συμφωνώ μαζί της. Μην έχεις πράγματα στο σπίτι τα οποία θα μπεις στον πειρασμό να χρησιμοποιήσεις. Στην τελική όπως έχουν πει και άλλες κοπέλες, χρειάζεσαι κάτι τόσο άμεσα πας και το παίρνεις ή βάζεις παραγγελία από το ίντερνετ. Προσωπικά όπως έχω πει δεν έχω τίποτα, μόνο ένα μπιμπερο. Εύχομαι να μπορέσω να θηλάσω και να μην μείνω μόνο στην θεωρία.

Δεν ξέρω κορίτσια, μεγάλο άγχος αυτό, αν τα καταφέρω και μπω σε μια σειρά πραγματικά νομίζω τα υπόλοιπα θα είναι λεπτομέρειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

@annatsak  φυσιολογικά είναι... Μην ανησυχείς.. κ μένα με είχε πιάσει κ έκλαιγα προχθές... Λίγο οι ορμόνες, λίγο τα πονάκια, η ανησυχία, το άγχος...  Από όλα έχουμε... 

Εμένα με έχει πιάσει ένας πόνος κάτω από το στήθος κ είπε ο γιατρός ότι λογικά θα είναι από κάποιο όργανο που έχει στριμωχτει κ μου έγραψε να κάνω κ έναν υπέρηχο άνω κοιλίας για να είμαστε σίγουροι... εσείς έχετε κάποιον αντίστοιχο πόνο εκεί στο στήθος από κάτω; 

Από πόνους δεν έχω είναι η αλήθεια (εκτός από όταν κουνιέται και μου δίνει κατι καλές) αλλά έχω αρκετούς πονοκεφάλους !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Από πόνους δεν έχω είναι η αλήθεια (εκτός από όταν κουνιέται και μου δίνει κατι καλές) αλλά έχω αρκετούς πονοκεφάλους !! 

Καλησπέρα !!! Έχω εγώ στα πλευρά μαζεύεται συχνά αλλά έχω και θέμα με έντερο εγώ έκανα υπέρηχο πιέζει εκεί κάπως ! Μετράς την πίεση άου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγώ νιώθω πολύ προβληματισμένη ,αγχωμενη φοβισμένη για την γεννα και πολύ περισσότερο για το μετά όταν έρθουμε σπίτι!μου φαίνονται όλα βουνό!εγώ τώρα που το λες δεν έχω πάρει αποστειρωτη χαχαχα χθες το βράδυ το συνειδητοποίησα!!!😜😂 Ευτυχώς έρχονται άμεσα οι παραγγελίες!μέχρι να γεννησουμε θα αγοράζουμε!

Εμένα πιο πολύ με φοβίζει το μετά παρά η γέννα, σκέφτομαι αν θα καταφέρω να το θηλασω αν θα έχει πονακια αν θα κοιμάται κτλπ κτλπ. 

Εγώ δεν έχω πάρει αλλαξιερα ψαλιδάκι Χτενουλα και αυτά τα θυμήθηκα χθες το βράδυ ααα και μια φωλίτσα που θα της πάρω. Εγώ τα περισσότερα τέτοια πράγματα τα πήρα από το ιντερνετ γιατί δεν έχω δύναμη πλεον να πηγαίνω στα μαγαζιά, και ουτε χρόνο!! Αποστείρωση δεν θα παρω ακομα εάν δεν καταφέρω να θηλασω όπου θα χρειαστώ θα πάρω απο τ ίντερνετ, έχω κάνει βέβαια την έρευνα μου να ξέρω τι να παρω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ ώρες ώρες νιώθω ότι πάει και σφηνώνεται κάτω από το δεξί πλευρό μου. Δεν είναι πόνος, σαν πίεση το νιώθω. Επίσης, πονάει η μέση μου αν και έχω πάρει 4.5 κιλά μόνο έως τώρα. Από πονακια άλλα δεν νιώθω κάτι....

Η μέση μου έχει γίνει συνήθεια πλέον γιατί την ξεχνάω, έχει αρκετό καιρό που με παιδεύει, αν και θεωρώ ότι είναι και από την δουλειά στην καρέκλα, αλλά για να σηκωθώ ή να αλλάξω παντελόνι αφήστε μαρτυρίο, επίσης κάποιες στιγμές νιώθω και μια δύσπνοια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλέ ταινία βλέπω κ κλαίω... Τι κακό κ αυτό.. 😂😂

Έχουμε να κάνουμε τόσα πράγματα όσο φτάνει η ώρα της γέννας που όλες κουραζόμαστε λιγάκι νομίζω αν και δεν πρέπει... Αλλά ποιος θα τα κάνει; Εγώ εδώ κ τρεις μέρες βάζω δύο πλυντήρια την ημερα.. ρούχα, σεντόνια, πάνες, κάλυμμα καροτσιου, αυτοκινήτου, Πορτ μπεμπέ... βάλε άπλωμα, σίδερο, τακτοποίηση... Χαμός... Όλες τα ίδια φαντάζομαι κάνουμε... 

Ευτυχώς εγώ τα έκανα από νωρίς και είναι όλα έτοιμα! Τα καλύμματα, το πορτ μπεμπέ και το καρότσι τα ανέλαβε η πεθερά μου ευτυχώς! Εμείς μόνο τα συναρμολογησαμε. Όσο για τον αιφνίδιο βρεφικό θάνατο που λες,  εγώ έκανα και στον πρώτο συγκοιμηση, σκοπεύω να κάνω και στον δεύτερο, οπότε το ακούω. 

Όσο για αποστειρωτή και μπιμπερό, δεν πήρα τίποτα, όπως και στον πρώτο, φαντάζομαι θα θηλάζω αποκλειστικά, αλλιώς όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, το αγοράζεις εκείνη τη στιγμή ή βράζεις τα μπιμπερό σε κατσαρόλα με νερό,  το ίδιο πράγμα είναι! 

Σε 1 εβδομάδα έχω επίσκεψη στον γιατρό, να δούμε τι θεραπεία θα μου δώσει για το ουρεόπλασμα και να συζητήσουμε για το μαιευτήριο . Κατά 99% θα πάω στο Δημόσιο σε μονόκλινο γιατί είμαστε σε φάση αγοράς αυτοκινήτου και δεν περισσεύουν για πολυτέλειες! Αν και η αλήθεια είναι ότι το προτιμώ κι εγώ γιατί ο,τι κι αν συμβεί  σε δημόσιο νοσοκομείο πρέπει να πας και επίσης έχω μια πολύ καλή εμπειρία από τη γέννηση του γιου μου που ήταν και αυτή σε δημόσιο.  Είναι και στην κατηγορία baby friendly και υποστηρίζουν τον θηλασμό, καθώς ακολουθούν και το rooming in. Το μόνο μου άγχος είναι να βρω μονόκλινο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Θελω πάρα πολύ να θηλάσω για αυτό και τον ξέχασα γιατί τον είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου (τον αποστειρωτη)ωστόσο έλεγα να πάρω μήπως τον χρειαστώ και δεν τον έχω!και μπιμπερο μόνο 2 έχω πάρει!θα ρωτήσω και τη μαία σήμερα που έχω μάθημα!

Εγώ θα σου έλεγα να μην πάρεις από την στιγμή που θες να θηλασεις, για λίγες μέρες αν χρειαστεί μπορείς να τα βράσεις σε ένα μικρό κατσαρολακι, να έχεις ένα δικό του σφουγγαράκι και δικό του απορρυπαντικό πιάτων, εγώ τουλάχιστον αυτά έχω για αρχή, αν κάποια έχει και κάτι άλλο ας μας πει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...