Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απογοήτευση


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας! 

Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Έχω απογοητευτεί πολύ. Δε μπορώ να ακούω συνέχεια "ηρέμησε και θα έρθει...μην το σκέφτεσαι". 

Γίνεται? Το έχει καταφέρει καμία? 

Να μην το σκέφτεται? 

"μην απογοητεύεσαι μου λένε"... έχω ήδη απογοητευτεί 26 φορές που μου ήρθε η περίοδος, που δύο χρόνια κάνω εξετάσεις και είναι όλες καλές πάντα και πάλι όμως μου έρχεται περίοδος. 

Ποτέ θα σταματήσει να πονάει τόσο πολύ ρε κορίτσια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η N@ki είπε:

Κορίτσια γειά σας! 

Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Έχω απογοητευτεί πολύ. Δε μπορώ να ακούω συνέχεια "ηρέμησε και θα έρθει...μην το σκέφτεσαι". 

Γίνεται? Το έχει καταφέρει καμία? 

Να μην το σκέφτεται? 

"μην απογοητεύεσαι μου λένε"... έχω ήδη απογοητευτεί 26 φορές που μου ήρθε η περίοδος, που δύο χρόνια κάνω εξετάσεις και είναι όλες καλές πάντα και πάλι όμως μου έρχεται περίοδος. 

Ποτέ θα σταματήσει να πονάει τόσο πολύ ρε κορίτσια? 

Κ εγω 1μιση σχεδόν χρόνο προσπαθούσα. Όχι  δεν είναι εύκολο να μη το σκέφτεσαι. Απ τις 30μερες του μήνα τις 25 είχα μόνο εκεί το μυαλό μ. Πότε θ μείνω έγκυος. Κ τελικά τον μήνα που δεν περίμενα να μείνω έγινε το θαύμα. Κ ξέρεις πως? Έπρεπε να κάνω τεστ παπ κ έχασα τις γόνιμες. Μετά είχα τραχηλιτιδα κ έπαιρνα κολπική αντιβίωση κ έτσι μ έφυγε απ το μυαλό. Κ πάλι όχι τελείως. Έλεγα κοιτα έχασα έναν μήνα. Που να Ήξερα ότι ήταν ο τυχερός μ? Όλα είναι θέμα μυαλού τελικά. Αλλα δε ξέρω αν υπάρχει όντως τρόπος να μη το σκέφτεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κ εγω 1μιση σχεδόν χρόνο προσπαθούσα. Όχι  δεν είναι εύκολο να μη το σκέφτεσαι. Απ τις 30μερες του μήνα τις 25 είχα μόνο εκεί το μυαλό μ. Πότε θ μείνω έγκυος. Κ τελικά τον μήνα που δεν περίμενα να μείνω έγινε το θαύμα. Κ ξέρεις πως? Έπρεπε να κάνω τεστ παπ κ έχασα τις γόνιμες. Μετά είχα τραχηλιτιδα κ έπαιρνα κολπική αντιβίωση κ έτσι μ έφυγε απ το μυαλό. Κ πάλι όχι τελείως. Έλεγα κοιτα έχασα έναν μήνα. Που να Ήξερα ότι ήταν ο τυχερός μ? Όλα είναι θέμα μυαλού τελικά. Αλλα δε ξέρω αν υπάρχει όντως τρόπος να μη το σκέφτεσαι. 

Πόσο δύσκολο πραγματικά!!! Με το καλό να το πάρετε αγκαλίτσα το μωράκι σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η N@ki είπε:

Πόσο δύσκολο πραγματικά!!! Με το καλό να το πάρετε αγκαλίτσα το μωράκι σας ❤️

Να μην απογοητευεσαι  και να μη τα παρατάς! Θα δεις εκεί που δε θα το περιμένεις θα έρθει. Σου το εύχομαι κ γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zoupaki είπε:

Να κοιταμε και τον αντρα κοριτσια οχι μονο εμεις εξετασεις.

Εννοείται. Ταυτόχρονα κάνουμε όσα χρειάζονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2021 at 9:44 ΜΜ, ο/η N@ki είπε:

Κορίτσια γειά σας! 

Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Έχω απογοητευτεί πολύ. Δε μπορώ να ακούω συνέχεια "ηρέμησε και θα έρθει...μην το σκέφτεσαι". 

Γίνεται? Το έχει καταφέρει καμία? 

Να μην το σκέφτεται? 

"μην απογοητεύεσαι μου λένε"... έχω ήδη απογοητευτεί 26 φορές που μου ήρθε η περίοδος, που δύο χρόνια κάνω εξετάσεις και είναι όλες καλές πάντα και πάλι όμως μου έρχεται περίοδος. 

Ποτέ θα σταματήσει να πονάει τόσο πολύ ρε κορίτσια? 

Καλησπέρα κορίτσι μου... Εγω δε θεωρώ ότι φταίει το άγχος που δε μένεις... Όπως δεν έφταιγε και σε μένα.. Θεωρώ απίθανο ένα ζευγάρι να έχει άγχος μόνιμα.. Δηλ οοοοοολα αυτά τα 2 χρόνια ποτέ δεν ήμασταν χαλαροι; ειδικά το πρώτο 6μηνο - 9μηνο θεωρώ όλοι είναι ήρεμοι... Για τα ζευγάρια πάνω από 1,5 χρόνο που προσπαθούν κ δε μπορούν θεωρώ υπάρχει πρόβλημα που δεν εντοπίστηκε ακόμη... Αντε το άγχος να σ καθυστέρησει 2-3 κύκλους... Εεεε δε νομίζω πια ότι εμποδίζει τόσο.. Δηλ όταν κάνεις εξωσωματική πχ δεν έχεις;;;; εγώ πχ είχα αρκετό.. Κ άγχος κ φόβο και αγωνία και απελπισία και λαχτάρα και όλα... Θεωρώ ότι αυτό που λένε έμεινες όταν ηρέμησες είναι τυχαίο.. Ήταν απλά η τυχερή φορά.. Σου εύχομαι σύντομα να ρθει και η δική σου τυχερή φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2021 at 9:44 ΜΜ, ο/η N@ki είπε:

Κορίτσια γειά σας! 

Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Έχω απογοητευτεί πολύ. Δε μπορώ να ακούω συνέχεια "ηρέμησε και θα έρθει...μην το σκέφτεσαι". 

Γίνεται? Το έχει καταφέρει καμία? 

Να μην το σκέφτεται? 

"μην απογοητεύεσαι μου λένε"... έχω ήδη απογοητευτεί 26 φορές που μου ήρθε η περίοδος, που δύο χρόνια κάνω εξετάσεις και είναι όλες καλές πάντα και πάλι όμως μου έρχεται περίοδος. 

Ποτέ θα σταματήσει να πονάει τόσο πολύ ρε κορίτσια? 

Σαν να ακούω εμένα πριν 1 1/2 χρόνο. Να κλαίω κάθε φορά που βλεπω περιοδο και να ακούω τη γνωστή φράση "μην αγχώνεσαι και θα ερθει αφού δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα" (υπήρχε πρόβλημα όπως αποδείχτηκε αργότερα), το άγχος είναι μεγάλο ειδικά όταν όλα δείχνουν καλά και δεν ξέρεις με τι έχεις να παλέψεις ακόμα και όταν βρήκαμε τι συμβαίνει όμως το αγχος δε σταμάτησε. Η ιστορία μου έχει happy end γιατί τώρα είμαι εγκυος 8 εβδομάδων (με εξωσωματική αλλά το αποτέλεσμα μετράει) και συμφωνώ με τη melodyy το αγχος δεν εμποδίζει τόσο, εμφυτεύτηκε το σποράκι με την πρώτη παρόλο που εμένα μόνο ήρεμη δεν με έλεγες. Μπορεί να ήμουν απλώς τυχερή όμως η απογοήτευση είναι η μόνη που δεν μας πάει παρακάτω και έχουμε πάρα πολύ δύναμη όλες για να προχωρήσουμε!! Δεν ξέρω την ιστορία σου αλλά εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχεις σύντομα θετικά αποτελέσματα! Ολα γίνονται πίστεψέ με!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2021 at 1:11 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Σαν να ακούω εμένα πριν 1 1/2 χρόνο. Να κλαίω κάθε φορά που βλεπω περιοδο και να ακούω τη γνωστή φράση "μην αγχώνεσαι και θα ερθει αφού δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα" (υπήρχε πρόβλημα όπως αποδείχτηκε αργότερα), το άγχος είναι μεγάλο ειδικά όταν όλα δείχνουν καλά και δεν ξέρεις με τι έχεις να παλέψεις ακόμα και όταν βρήκαμε τι συμβαίνει όμως το αγχος δε σταμάτησε. Η ιστορία μου έχει happy end γιατί τώρα είμαι εγκυος 8 εβδομάδων (με εξωσωματική αλλά το αποτέλεσμα μετράει) και συμφωνώ με τη melodyy το αγχος δεν εμποδίζει τόσο, εμφυτεύτηκε το σποράκι με την πρώτη παρόλο που εμένα μόνο ήρεμη δεν με έλεγες. Μπορεί να ήμουν απλώς τυχερή όμως η απογοήτευση είναι η μόνη που δεν μας πάει παρακάτω και έχουμε πάρα πολύ δύναμη όλες για να προχωρήσουμε!! Δεν ξέρω την ιστορία σου αλλά εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχεις σύντομα θετικά αποτελέσματα! Ολα γίνονται πίστεψέ με!!

Αυτό ακριβώς.Ενιωθα τα ιδια απλα η κοπελα ειναι στην αρχη.Αυτα τα συναισθηματα και οι σφαλιαρα που τρως με τις εξετασεις ειναι τρομερα μαθηματα της ζωης,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2021 at 9:44 ΜΜ, ο/η N@ki είπε:

Κορίτσια γειά σας! 

Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Έχω απογοητευτεί πολύ. Δε μπορώ να ακούω συνέχεια "ηρέμησε και θα έρθει...μην το σκέφτεσαι". 

Γίνεται? Το έχει καταφέρει καμία? 

Να μην το σκέφτεται? 

"μην απογοητεύεσαι μου λένε"... έχω ήδη απογοητευτεί 26 φορές που μου ήρθε η περίοδος, που δύο χρόνια κάνω εξετάσεις και είναι όλες καλές πάντα και πάλι όμως μου έρχεται περίοδος. 

Ποτέ θα σταματήσει να πονάει τόσο πολύ ρε κορίτσια? 

Κορίτσι μου είναι δύσκολο το ξέρω.... Κ εμείς το πάλευαμε 5 χρόνια.... Ο σύζυγος είχε θέμα με κιρσοκηλη 3κανε χειρουργείο... Αλλά κ πάλι δεν έφτιαξε πολύ. Μας είπε ο γιατρός υπάρχουν πιθανότητες εγκυμοσύνης αλλά δύσκολα!!! Εγώ σταμάτησα να το σκέφτομαι τώρα τελευταία τους 5 μήνες γτ έβαλα άλλες προταορεοτητες, επειδή έχω παραπάνω κιλά είχα πάει σε ενδοκρινολο κ μου έδωσε χάπια γτ μου βρήκε χάσιμοτο κ κάποια ενεσακια για την ινσουλίνη για να βοηθήσουν να χάσω τα κιλά.... Έτσι δεν σκεφτόμουν εγκυμοσύνη. Κ όμως ήρθε, είχα καθυστέρηση αλλά δεν ξέρω πόσες μέρες καθώς δεν έχω σταθερό κύκλο. Ήταν θαύμα όμως εμένα... Θαύμα με όλη την σημασία της λέξεως, όταν έκανα χοριακη η δεύτερη δεν είχε μεγαλώσει καθόλου κ ο γιατρός μου είπε να περιμένω αίμα κ πως θα πρέπει να κάνω έναν υπέρηχο να αποκλείσω το εξωμητριο!!! 2 μέρες έπρεπε να περιμένω μέχρι τον υπέρηχο παρακάλεσα έκλαψα πήγα στην Αγία Ειρήνη χρυσοβαλαντου κ στην Αγία ερμιονη που έχουν τα κορίτσια μου το όνομα Τους!! Την ημέρα του υπέρηχου παρακαλούσα να μην είναι εξωμητριο καθώς καταλαβαίνεις.... Ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο μου είπε όχι μόνο δεν είναι εξωμητριο αλλά έχεις μια εγκυμοσύνη που προχωράει κανονικότατα κ έχει θετική καρδιακή λειτουργία!!! Άκουσα τους χτύπους της καρδούλα του!!! Αν δεν είναι θαύμα αυτό τότε τι;;; ο γυναικολόγος μου έπαθε σοκ!!! Τώρα ειμαι στο κρεβάτι γτ είδα λίγο αίμα κ ροζ... Αλλά πιστεύω ότι το θαύματακι μου ήρθε για να μείνει!!! Να πιστέψεις κορίτσι μου γτ γίνονται κ θαύματα!!! Κ θα δεις σύντομα θα έχεις ένα θαύματακι στην κοιλίτσα σου!!!! Στο εύχομαι με όλη μου την ψυχή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσι μου είναι δύσκολο το ξέρω.... Κ εμείς το πάλευαμε 5 χρόνια.... Ο σύζυγος είχε θέμα με κιρσοκηλη 3κανε χειρουργείο... Αλλά κ πάλι δεν έφτιαξε πολύ. Μας είπε ο γιατρός υπάρχουν πιθανότητες εγκυμοσύνης αλλά δύσκολα!!! Εγώ σταμάτησα να το σκέφτομαι τώρα τελευταία τους 5 μήνες γτ έβαλα άλλες προταορεοτητες, επειδή έχω παραπάνω κιλά είχα πάει σε ενδοκρινολο κ μου έδωσε χάπια γτ μου βρήκε χάσιμοτο κ κάποια ενεσακια για την ινσουλίνη για να βοηθήσουν να χάσω τα κιλά.... Έτσι δεν σκεφτόμουν εγκυμοσύνη. Κ όμως ήρθε, είχα καθυστέρηση αλλά δεν ξέρω πόσες μέρες καθώς δεν έχω σταθερό κύκλο. Ήταν θαύμα όμως εμένα... Θαύμα με όλη την σημασία της λέξεως, όταν έκανα χοριακη η δεύτερη δεν είχε μεγαλώσει καθόλου κ ο γιατρός μου είπε να περιμένω αίμα κ πως θα πρέπει να κάνω έναν υπέρηχο να αποκλείσω το εξωμητριο!!! 2 μέρες έπρεπε να περιμένω μέχρι τον υπέρηχο παρακάλεσα έκλαψα πήγα στην Αγία Ειρήνη χρυσοβαλαντου κ στην Αγία ερμιονη που έχουν τα κορίτσια μου το όνομα Τους!! Την ημέρα του υπέρηχου παρακαλούσα να μην είναι εξωμητριο καθώς καταλαβαίνεις.... Ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο μου είπε όχι μόνο δεν είναι εξωμητριο αλλά έχεις μια εγκυμοσύνη που προχωράει κανονικότατα κ έχει θετική καρδιακή λειτουργία!!! Άκουσα τους χτύπους της καρδούλα του!!! Αν δεν είναι θαύμα αυτό τότε τι;;; ο γυναικολόγος μου έπαθε σοκ!!! Τώρα ειμαι στο κρεβάτι γτ είδα λίγο αίμα κ ροζ... Αλλά πιστεύω ότι το θαύματακι μου ήρθε για να μείνει!!! Να πιστέψεις κορίτσι μου γτ γίνονται κ θαύματα!!! Κ θα δεις σύντομα θα έχεις ένα θαύματακι στην κοιλίτσα σου!!!! Στο εύχομαι με όλη μου την ψυχή!!!! 

Είσαι υπέροχη!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2020 at 1:47 ΜΜ, ο/η Kostef είπε:

Ξερεις κοπέλα μου αν πρεπει να νηστεψω για να τη βάλω? Στο εμειλ τους αυτό δεν το διευκρίνισα ν. Πάντως μου έγραψαν οτι τη φοράμε παντα ακόμα κ στην επαφή στο γιατρό η στη γεννά. Μόνο όταν κάνουμε μπάνιο να τη βγάζουμε για να μη φθαρθει. Και μετά τη γεννά να τη κρατήσουμε σαν φυλακτό. 

 

στις On 7/4/2021 at 9:44 ΜΜ, ο/η N@ki είπε:

Κορίτσια γειά σας! 

Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Έχω απογοητευτεί πολύ. Δε μπορώ να ακούω συνέχεια "ηρέμησε και θα έρθει...μην το σκέφτεσαι". 

Γίνεται? Το έχει καταφέρει καμία? 

Να μην το σκέφτεται? 

"μην απογοητεύεσαι μου λένε"... έχω ήδη απογοητευτεί 26 φορές που μου ήρθε η περίοδος, που δύο χρόνια κάνω εξετάσεις και είναι όλες καλές πάντα και πάλι όμως μου έρχεται περίοδος. 

Ποτέ θα σταματήσει να πονάει τόσο πολύ ρε κορίτσια? 

 Μια από τα ίδια!!! δύο χρόνια προσπαθώ άψογες εξετάσεις με την ψυχολογία ποτέ πάνω πότε κάτω!!!μένω σε ένα νησί κ όσες ξέρω προσπαθούν άλλη δύο χρόνια άλλη τρία κ τελικά μαθαίνω ότι τσουπ τους ήρθε ο πελαργός!!!σίγουρα θα έρθει κ σε εμάς!!!είμαι σίγουρη για κάποιο λόγο αργεί αλλά θα έρθει!!!(τα λέω για να τα ακούω κ εγώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Νανά σκου είπε:

 

 Μια από τα ίδια!!! δύο χρόνια προσπαθώ άψογες εξετάσεις με την ψυχολογία ποτέ πάνω πότε κάτω!!!μένω σε ένα νησί κ όσες ξέρω προσπαθούν άλλη δύο χρόνια άλλη τρία κ τελικά μαθαίνω ότι τσουπ τους ήρθε ο πελαργός!!!σίγουρα θα έρθει κ σε εμάς!!!είμαι σίγουρη για κάποιο λόγο αργεί αλλά θα έρθει!!!(τα λέω για να τα ακούω κ εγώ)

Κορίτσι μου κ όμως θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις.... Να είσαι σίγουρη!!! Στο εύχομαι με όλη μου την ψυχή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 21 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Και μετά αγχώνομαι εγώ που προσπαθώ ένα μήνα ... 

Ντρέπομαι...

Πόσο σπουδαίες είστε όλες σας ❤️ 

Σας θαυμάζω ! 

Να μην αγχώνεσαι κοπέλα μου.... Κ θα δεις ότι θα έρθει!!! Στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά!!! ❤️ ❤️

Καλό Πάσχα με υγεία κ γρήγορα ένα θαυματακι στην κοιλίτσα σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Melikara86Καλημέρα ! Σήμερα έκανα το τεστ 5-6 μέρες πριν έρθει η περίοδος μου (δεν έχω σταθερό κύκλο) και ήταν αρνητικό ...

Δυστυχώς από Σεπτέμβρη πλέον γιατί πρέπει να οργανώσω τον γάμο μου .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ παθουσα με 2 χρόνια ταλαιπωρία κορίτσια.. Κ αυτό που με στεναχωρεί όσο περνάει ο καιρός είναι ότι δεν έχω καθόλου όρεξη για επαφή από την απελπισία μου κ νομίζω ότι δε θα ξαναερθω με όρεξη σε επαφή με τον άντρα μ. Και ενώ ετοιμάζομαι για εξωσωματική κ λίγο είχα χαλαρώσει, έρχεται σήμερα ένας γιατρός να μου πει ότι αφού αποκλείσαμε και την ενδομητριωση με λαπαροσκοπηση παίζει να έχω κακά ωαρια. Ετών 30 με άριστες εξετάσεις. Τρελάθηκα κ με αυτό, πάει κάθε ελπίδα. Ούτε να διανοηθώ επαφές,χάσιμο χρόνου... Δεν ξέρω πώς αντιμετωπιζονται με θάρρος αυτές οι καταστασεις😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευη 2Καλησπέρα κορίτσι μου .. μην απογοητευεσαι ... 

Να το ψάξεις και με άλλον γιατρό γιατί αυτός ο γιατρός που σου είπε για τα ωάρια σου θα πρέπει να έχει κάτι στα χέρια του , κάποια εξέταση .. δεν μπορεί να λέει τέτοια πράγματα έτσι απλά ... 

Σχετικά με τις επαφές, προσπάθησε απλά να το απολαύσεις ... Ωστόσο κανε ότι χρειάζεται για να δεις τι ακριβώς είναι αυτό που φταίει και πως θα το αντιμετωπίσεις ... 

Αν χρειαστείς και άλλη γνώμη έχω έναν πολύ καλό γυναικολόγο που βοήθησε δύο ξαδέρφες μου να κάνουν παιδάκι και τα καταφέραν ενώ δεν μπορούσαν...

Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει στην δική σου περίπτωση αλλά αν θέλεις μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του να πάρεις μια γνώμη .

Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάνε όλα καλά ! 

Και προσπάθησε να έχεις μια υγιή και όμορφη σχέση με τον άντρα σου όσο παλεύετε μαζί ... 🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Annast είπε:

@Ευη 2Καλησπέρα κορίτσι μου .. μην απογοητευεσαι ... 

Να το ψάξεις και με άλλον γιατρό γιατί αυτός ο γιατρός που σου είπε για τα ωάρια σου θα πρέπει να έχει κάτι στα χέρια του , κάποια εξέταση .. δεν μπορεί να λέει τέτοια πράγματα έτσι απλά ... 

Σχετικά με τις επαφές, προσπάθησε απλά να το απολαύσεις ... Ωστόσο κανε ότι χρειάζεται για να δεις τι ακριβώς είναι αυτό που φταίει και πως θα το αντιμετωπίσεις ... 

Αν χρειαστείς και άλλη γνώμη έχω έναν πολύ καλό γυναικολόγο που βοήθησε δύο ξαδέρφες μου να κάνουν παιδάκι και τα καταφέραν ενώ δεν μπορούσαν...

Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει στην δική σου περίπτωση αλλά αν θέλεις μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του να πάρεις μια γνώμη .

Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάνε όλα καλά ! 

Και προσπάθησε να έχεις μια υγιή και όμορφη σχέση με τον άντρα σου όσο παλεύετε μαζί ... 🧡

Σου εύχομαι ολόψυχα σε 2-3 μήνες το πολύ να έχεις θετικό τεστ κ να μην μπεις ποτέ σε αυτό το τραγικό τριπακι που βρισκόμαστε...Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Αν ο γιατρός που μου λες για τις ξαδερφες σου ειναι στη Θεσσαλονίκη, θα ήθελα να μου στείλεις σε ένα μήνυμα το όνομα του.Καλη Ανασταση κ σύντομα φουσκωμένη κοιλίτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευη 2 σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ κορίτσι μου! 

Δυστυχώς είναι στην Αθήνα ...

Όλα καλά θα πάνε θα το δεις !

Καλή Ανάσταση με υγεία και ευτυχία και πολύ πολύ σύντομα με ένα σπορακι στην κοιλίτσα σου !!!  ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Πόσο πολύ πονάει όλη αυτή η αναμονή... 2 χρόνια προσπάθειας και από εμένα και τπτ ακόμα.. Πολύ κλάμα και μόνο απογοήτευση κάθε φορά που έρχεται η περίοδος.. Όλες γύρω μου μαθαίνουν τα χαρμόσυνα κι εγώ τπτ.. Η κολλητή μου περιμένει και αυτή παιδάκι αλλά πλέον της έχω πει ότι δεν θέλω να ακούω ούτε ευχές ούτε συμβουλές ούτε τίποτα σχετικά με δική μου εγκυμοσύνη γιατί με κάνει να πονάω και να αγχώνομαι πιο πολύ.. Δεν μπορεί κανείς να καταλάβει πραγματικά το ποσο χαλια αισθάνομαι και απλά κρύβομαι πλέον από όλους για να κλάψω μέχρι να μου περάσει.. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Marikakii είπε:

Πόσο πολύ πονάει όλη αυτή η αναμονή... 2 χρόνια προσπάθειας και από εμένα και τπτ ακόμα.. Πολύ κλάμα και μόνο απογοήτευση κάθε φορά που έρχεται η περίοδος.. Όλες γύρω μου μαθαίνουν τα χαρμόσυνα κι εγώ τπτ.. Η κολλητή μου περιμένει και αυτή παιδάκι αλλά πλέον της έχω πει ότι δεν θέλω να ακούω ούτε ευχές ούτε συμβουλές ούτε τίποτα σχετικά με δική μου εγκυμοσύνη γιατί με κάνει να πονάω και να αγχώνομαι πιο πολύ.. Δεν μπορεί κανείς να καταλάβει πραγματικά το ποσο χαλια αισθάνομαι και απλά κρύβομαι πλέον από όλους για να κλάψω μέχρι να μου περάσει.. 😔

Τα ίδια περνάμε εδώ οι περισσότερες σε αυτήν την κατηγορία κ τα ξέρουμε... Από ένα σημείο κ μετά γίνεται εμμονή. Εγώ ένα έχω να πω σαν συμβουλή:αν δεν τίθεται θέμα ηλικίας και περνάνε τα χρονια χωρίς να βρεθεί τίποτα, να κάνετε έλεγχο αντίστασης ινσουλινης κ λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση την οποία όμως πρέπει να προσέξετε πάρα πολύ ποιος θα την κάνει κ τι θα σας διαγνώσει. Εγώ κορίτσια έκανα πέρσι λαπαροσκοπηση κ μου είπε ο γιατρός μου ότι είχα πολύ λίγες συμφυσεις που έλυσε κ όλα καλά, κ τυχαία  πριν μια βδομάδα είδε το βίντεο της εγχείρισης άλλος γιατρός κ μου ειπε ότι οι συμφυσεις δε λύθηκαν πληρως(όχι από λάθος τ γιατρού μου αλλά για να μην παρθεί κάποιο ρίσκο για τα γύρω οργανα) αλλά αυτό δεν παύει να αποτελεί πιθανη αιτία που δυσκολεύομαι να πιασω. Αυτά ας πούμε δε μ τα είχε πει ο γιατρός που μ έκανε λαπαροσκοπηση. Γι'αυτό πολληηηη προσοχη στο ποιον επιλέγουμε κ εμπιστευομαστε. Η ελπίδα μας πεθαίνει τελευταία κορίτσια! Μια φίλη μου εκανε με δωρεά ωαρίων παιδάκι στα 32 της κ φέτος κάνει κ το δεύτερο με δανεικά ωαρια πάλι. Δεν τη νοιάζει ποιανού είναι τα ωάρια, αλλά ποιανού είναι τα παιδάκια. Και είναι ολοδικα της!!! Στην κοιλίτσα της και στο σπίτι της!! Κ όπως μου είπε ένας γιατρός:ποτέ δεν υπάρχει ανεξήγητη υπογονιμοτητα, υπάρχει έλλειψη εξετάσεων ή παρατηρητικοτητας γιατρών. Στο 2021 ζούμε,όλα γινονται! Την αγάπη μου σε όσες παλεύουμε!!! Θέλω αισιοδοξια κ ας ειμαι το πιο απαισιόδοξο άτομο στον κόσμο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2021 at 9:59 ΠΜ, ο/η Annast είπε:

@Melikara86Καλημέρα ! Σήμερα έκανα το τεστ 5-6 μέρες πριν έρθει η περίοδος μου (δεν έχω σταθερό κύκλο) και ήταν αρνητικό ...

Δυστυχώς από Σεπτέμβρη πλέον γιατί πρέπει να οργανώσω τον γάμο μου .. 

Καλησπέρα κορίτσι μου... Δεν πειράζει μην απογοητεύσαι... Τώρα έχεις λλα ευχάριστα, με το καλό η ώρα η καλή να είναι!! ❤️ 

Και θα δεις ότι κ το νινακι θα έρθει εκι που δεν το περιμένεις!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 19/4/2021 at 9:24 ΜΜ, ο/η Νανά σκου είπε:

 

 Μια από τα ίδια!!! δύο χρόνια προσπαθώ άψογες εξετάσεις με την ψυχολογία ποτέ πάνω πότε κάτω!!!μένω σε ένα νησί κ όσες ξέρω προσπαθούν άλλη δύο χρόνια άλλη τρία κ τελικά μαθαίνω ότι τσουπ τους ήρθε ο πελαργός!!!σίγουρα θα έρθει κ σε εμάς!!!είμαι σίγουρη για κάποιο λόγο αργεί αλλά θα έρθει!!!(τα λέω για να τα ακούω κ εγώ)

Το εύχομαι ολόψυχα. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2021 at 2:08 ΠΜ, ο/η Ευη 2 είπε:

Και εγώ παθουσα με 2 χρόνια ταλαιπωρία κορίτσια.. Κ αυτό που με στεναχωρεί όσο περνάει ο καιρός είναι ότι δεν έχω καθόλου όρεξη για επαφή από την απελπισία μου κ νομίζω ότι δε θα ξαναερθω με όρεξη σε επαφή με τον άντρα μ. Και ενώ ετοιμάζομαι για εξωσωματική κ λίγο είχα χαλαρώσει, έρχεται σήμερα ένας γιατρός να μου πει ότι αφού αποκλείσαμε και την ενδομητριωση με λαπαροσκοπηση παίζει να έχω κακά ωαρια. Ετών 30 με άριστες εξετάσεις. Τρελάθηκα κ με αυτό, πάει κάθε ελπίδα. Ούτε να διανοηθώ επαφές,χάσιμο χρόνου... Δεν ξέρω πώς αντιμετωπιζονται με θάρρος αυτές οι καταστασεις😥

Κι εγώ έχω πάντα την ίδια απορία. Πως αντιμετωπιζονται με θάρρος?! Κι όμως έχουμε τόση δύναμη και τόσο τεράστια θέληση για ένα πλασματάκι που βρίσκουμε θάρρος. Μετά από 2+ χρόνια προσπάθειας και απελπισίας όπως είπα και πιο πάνω, έμεινα έγκυος... και το εχασα στις 7 βδομάδες. Έπεσα στα πατώματα και πίστευα ότι δε θα έχω κουράγιο να το παλέψω και πάλι. Αλλά τελικά έχω.... και προσπαθώ και ελπίζω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...