Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη 11η μερα μετα απο εμβρυομεταφορα


Tonia09

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Εμενα μ ειπαν τωρα να κανω υστεροσκοπηση και σάκχαρο νηστείας κ γλυκοζυλιωμενη ... και μ ειπαν ανάλογα τι θα δουν στην υστεροσκοπηση αλλα μπορει να κανω άμεσα διέρρεαν ωοθηκών μ ειπαν...εκτος αν βρουν κατι κ θελει αγωγή 

Εγώ έχω ραντεβού στις 23 του μήνα με τον γιατρό να μιλήσω. Κι εγώ υποψιάζομαι ότι θα μου πουν για υστεροσκόπηση, το προτείνουν μετά από αποτυχία. Για διέγερση οπωσδήποτε 4 μήνες να χουν περάσει από την προηγούμενη, γιατί δεν έχω και άλλα κατεψυγμένα να έκανα πάλι σκέτη εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kookoo82 είπε:

Εγώ έχω ραντεβού στις 23 του μήνα με τον γιατρό να μιλήσω. Κι εγώ υποψιάζομαι ότι θα μου πουν για υστεροσκόπηση, το προτείνουν μετά από αποτυχία. Για διέγερση οπωσδήποτε 4 μήνες να χουν περάσει από την προηγούμενη, γιατί δεν έχω και άλλα κατεψυγμένα να έκανα πάλι σκέτη εμβρυομεταφορά.

Ουτε εγω εχω...αλλα δεν μ ειπαν κτι για 4μηνες..μου ειπαν αν πανε ολα καλα μπορουμε κ αμεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Ουτε εγω εχω...αλλα δεν μ ειπαν κτι για 4μηνες..μου ειπαν αν πανε ολα καλα μπορουμε κ αμεσα

Δεν ξέρω αν πήρες δωρεάν τα φάρμακα από τον ΕΟΠΠΥ, εγώ τα πήρα από κει και ισχύει το 4μηνο πριν την επόμενη οωληψία. Τώρα παθολογικά δεν ξέρω αν έχει προλάβει να ηρεμήσει ο οργανισμός και χωρίς ΕΟΠΠΥ γίνεται άμεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η kookoo82 είπε:

Δεν ξέρω αν πήρες δωρεάν τα φάρμακα από τον ΕΟΠΠΥ, εγώ τα πήρα από κει και ισχύει το 4μηνο πριν την επόμενη οωληψία. Τώρα παθολογικά δεν ξέρω αν έχει προλάβει να ηρεμήσει ο οργανισμός και χωρίς ΕΟΠΠΥ γίνεται άμεσα...

Οχι δεν τα πηρα απο το εοππυ..μου βγηκαν ακριβά αλλα εχω ακομα 2,5 συσκευασίες gonal 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 6/3/2021 at 12:05 ΜΜ, ο/η Tonia09 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου,ειμαι καινουργια στην ομαδα σας. Θα ηθελα την γνωμη σας κ εάν εχει τυχει σ καμια.. 22/2 εκανα εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες μου ειχαν πει να κανω χοριακη 8/3 14η μερα αλλα εγω δεν αντεξα κ εκανα χθες που ηταν 11η μερα..η χοριακη έδειξε 11.50 

εχει τυχει σε καμια που να ειχε καλη εξέλιξη η εγκυμοσύνη της;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα .. θα ήθελα τη βοήθεια σας .. είμαι 11η μέρα εμβρυομεταφορας .. έκανα Β χοριακη σήμερα η οποία ήταν 14,1 ... έχω αγχωθεί πολύ ότι κάτι πάει λάθος.. έχει κάποια αντίστοιχη εμπειρία ;; Περιμένω απαντήσεις σας 👶🏻❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tonia09 είπε:

Θέλατε να μ γράψετε κατι;

Ναι έχω δημοσιεύσει αλλά δεν μου έχει εγκριθεί ακόμα.. είμαι σε  μια παρόμοια κατάσταση με εσένα .. και ήθελα τη γνώμη σου.. 11η μέρα εμβρυομεταφορας με χοριακη 14... έχω ελπίδες ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christy30 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα .. θα ήθελα τη βοήθεια σας .. είμαι 11η μέρα εμβρυομεταφορας .. έκανα Β χοριακη σήμερα η οποία ήταν 14,1 ... έχω αγχωθεί πολύ ότι κάτι πάει λάθος.. έχει κάποια αντίστοιχη εμπειρία ;; Περιμένω απαντήσεις σας 👶🏻❤️

Κορίτσι τι ημέρας έμβρυα έβαλες; Βλαστοκύστες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι τι ημέρας έμβρυα έβαλες; Βλαστοκύστες;

5η μέρας έγραφε το έντυπο που μου έδωσαν ... με αξιολόγηση 4ΑΑ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christy30 είπε:

Ναι έχω δημοσιεύσει αλλά δεν μου έχει εγκριθεί ακόμα.. είμαι σε  μια παρόμοια κατάσταση με εσένα .. και ήθελα τη γνώμη σου.. 11η μέρα εμβρυομεταφορας με χοριακη 14... έχω ελπίδες ;;; 

Εμενα ηταν βιοχημική... ευχομαι σε σενα να παει καλα😊  υπαρχει μια κοπελα εδω μεσα που πηγε καλα 😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/3/2021 at 8:09 ΜΜ, ο/η Christy30 είπε:

Ναι έχω δημοσιεύσει αλλά δεν μου έχει εγκριθεί ακόμα.. είμαι σε  μια παρόμοια κατάσταση με εσένα .. και ήθελα τη γνώμη σου.. 11η μέρα εμβρυομεταφορας με χοριακη 14... έχω ελπίδες ;;; 

Εχεις κανει υστεροσκοπηση; Εγω εκανα κ μ βρήκε ερυθρό ενδομήτριο και θα κανω εγχυσεις...κ μ ειπε επειδη ολες οι αλλες εξετάσεις ηταν καλες μαλλον έφταιγε αυτο κ ηταν βιοχημική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tonia09 είπε:

Εχεις κανει υστεροσκοπηση; Εγω εκανα κ μ βρήκε ερυθρό ενδομήτριο και θα κανω εγχυσεις...κ μ ειπε επειδη ολες οι αλλες εξετάσεις ηταν καλες μαλλον έφταιγε αυτο κ ηταν βιοχημική 

Ναι έχω κάνει και υστεροσκόπηση ..όλα φυσιολογικά μου είχε πει ο γιατρος .. υπομονή μέχρι τη Δευτέρα να ξανακάνω τη χοριακη.. πολύ άγχος μέχρι τότε🙈🙈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia09 είπε:

Εχεις κανει υστεροσκοπηση; Εγω εκανα κ μ βρήκε ερυθρό ενδομήτριο και θα κανω εγχυσεις...κ μ ειπε επειδη ολες οι αλλες εξετάσεις ηταν καλες μαλλον έφταιγε αυτο κ ηταν βιοχημική 

Μπορώ να σε ρωτήσω τι είναι το ερυθρό ενδομήτριο κ πως γίνονται οι εγχύσεις?Μόνο με υστεροσκόπηση φαίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Christy30 είπε:

Ναι έχω κάνει και υστεροσκόπηση ..όλα φυσιολογικά μου είχε πει ο γιατρος .. υπομονή μέχρι τη Δευτέρα να ξανακάνω τη χοριακη.. πολύ άγχος μέχρι τότε🙈🙈 

Οιστραδιολη σ εβαλε; Μακαρι βρε κοριτσι μ στο ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η zogia είπε:

Μπορώ να σε ρωτήσω τι είναι το ερυθρό ενδομήτριο κ πως γίνονται οι εγχύσεις?Μόνο με υστεροσκόπηση φαίνεται?

Ναι μονο με υστεροσκοπηση ..Μικρη φλεγμονή μ ειπαν ...δεν ξερω την δευτερα θα κανω πρώτη φορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Κορίτσια Καλημέρα σας είμαι καινούργια εδώ διάβαζα τεστ ιστορίας σας και είπα να σας πω και εγώ τη δική μου γιατί κοντεύω να τρελαθώ είμαι στην 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 2 β β μέτρια δεν έχω κανένα σύμπτωμα αύριο είναι να κάνω τη χοριακή έχει καμία κάτι παρόμοιο;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2021 at 10:16 ΠΜ, ο/η Νουνου1 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα σας είμαι καινούργια εδώ διάβαζα τεστ ιστορίας σας και είπα να σας πω και εγώ τη δική μου γιατί κοντεύω να τρελαθώ είμαι στην 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 2 β β μέτρια δεν έχω κανένα σύμπτωμα αύριο είναι να κάνω τη χοριακή έχει καμία κάτι παρόμοιο;;;;;;;

Συμπτώματα δεν υπάρχουν κορίτσι μου. Έκανες χοριακή σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Συμπτώματα δεν υπάρχουν κορίτσι μου. Έκανες χοριακή σήμερα;

Ναι βγήκε <5 αρνητικό μου είπαν απογοητεύτηκα τελείως είχα πιστη ότι ίσως και να ήμουνα τυχερή αλλά τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα! Είμαι στην Τεταρτη εξωσωματικη. Οι δυο πρώτες βιοχημικές κυήσεις και η Τρίτη δυστυχώς παλινδρομη στη 10η εβδομάδα. Σήμερα (9 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα) εκανα χοριακη και βγήκε 45 ενώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχε βγει 91. Επειδή δεν έχω αλλα ψυχικά αποθέματα και κοντεύω να τρελαθώ γνωρίζει καμία αν η διαφοροποίηση αυτή σημαίνει ότι πάω για αποβολή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπερα εγώ έβαλα ένα εμβρυακι τριών ημερών και στις 11 μέρες μετά η χοριακη είναι 8,53 λέτε ότι υπάρχει ελπίδα;;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marinou είπε:

Καλησπερα εγώ έβαλα ένα εμβρυακι τριών ημερών και στις 11 μέρες μετά η χοριακη είναι 8,53 λέτε ότι υπάρχει ελπίδα;;;;;

 

Δεν ξέρω... Ίσως τώρα ξεκίνησε να παίρνει μπροστά. Ο γιατρός τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2022 at 5:14 ΜΜ, ο/η Nana83 είπε:

Καλησπέρα! Είμαι στην Τεταρτη εξωσωματικη. Οι δυο πρώτες βιοχημικές κυήσεις και η Τρίτη δυστυχώς παλινδρομη στη 10η εβδομάδα. Σήμερα (9 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα) εκανα χοριακη και βγήκε 45 ενώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχε βγει 91. Επειδή δεν έχω αλλα ψυχικά αποθέματα και κοντεύω να τρελαθώ γνωρίζει καμία αν η διαφοροποίηση αυτή σημαίνει ότι πάω για αποβολή; 

Εσύ πως πήγε κορίτσι μου; Το 45 φαίνεται καλό νούμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...