Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κορίτσια πως ειστε; 

Έκανα σήμερα την αυχενική Ολα καλα μου είπε ο γιατρός όλα φαίνονται καλα έδωσα κ αίμα θα περιμένουμε και την papp-a να  βγει αλλά μ είπε πως θα είναι όλα .

Κοριτσάκι μου είπε μάλλον..αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς θα το επιβεβαιωσει τους επόμενους μήνες. Πάντως και στο πρώτο μου είχε πει από την αυχενική ότι μάλλον αγοράκι θα είναι και έπεσε μέσα.

Πόσο χάρηκα που το είδα το μωράκι μου...χοροπηδουσε και πάνω κάτω στριφογυριζε συνέχεια είχε πολύ πλάκα!!

Ξεκινάω σίδηρο και ασβέστιο τα οποία δεν τα θέλω καθόλου..και συνεχιζω με το μαγνησιο σας έγραψαν βιταμινες εσας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπερα κορίτσια πως ειστε; 

Έκανα σήμερα την αυχενική Ολα καλα μου είπε ο γιατρός όλα φαίνονται καλα έδωσα κ αίμα θα περιμένουμε και την papp-a να  βγει αλλά μ είπε πως θα είναι όλα .

Κοριτσάκι μου είπε μάλλον..αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς θα το επιβεβαιωσει τους επόμενους μήνες. Πάντως και στο πρώτο μου είχε πει από την αυχενική ότι μάλλον αγοράκι θα είναι και έπεσε μέσα.

Πόσο χάρηκα που το είδα το μωράκι μου...χοροπηδουσε και πάνω κάτω στριφογυριζε συνέχεια είχε πολύ πλάκα!!

Ξεκινάω σίδηρο και ασβέστιο τα οποία δεν τα θέλω καθόλου..και συνεχιζω με το μαγνησιο σας έγραψαν βιταμινες εσας; 

Εμενα ακόμα οχι. Αλλσ κ να μου έγραφε δε νομίζω να μπορούσα να τα πάρω με τις αναγούλες που έχω!! Αφου είναι όλα καλά τώρα μπορούμε να πούμε μακάρι να έχεις κοριτσάκι!! Ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμενα ακόμα οχι. Αλλσ κ να μου έγραφε δε νομίζω να μπορούσα να τα πάρω με τις αναγούλες που έχω!! Αφου είναι όλα καλά τώρα μπορούμε να πούμε μακάρι να έχεις κοριτσάκι!! Ε???

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα κι εγώ την αυχενική και την papp-a και όλα βγήκαν πάρα,πάρα πολύ καλά!!!

Μου είπε ότι μάλλον είναι κοριτσάκι, να τον εμπιστευτώ και να αρχίσω τις αγορές ή είναι νωρίς ακόμα πιστεύετε οι πιο έμπειρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα κι εγώ την αυχενική και την papp-a και όλα βγήκαν πάρα,πάρα πολύ καλά!!!

Μου είπε ότι μάλλον είναι κοριτσάκι, να τον εμπιστευτώ και να αρχίσω τις αγορές ή είναι νωρίς ακόμα πιστεύετε οι πιο έμπειρες;

Μπραβο κοριτσι μου!! Καλύτερα να περιμένεις λίγο κ στον επόμενο υπέρηχο.....Κ εγω ανυπομονώ για να πάρω μπλε αλλα κρατιέμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!! Καλύτερα να περιμένεις λίγο κ στον επόμενο υπέρηχο.....Κ εγω ανυπομονώ για να πάρω μπλε αλλα κρατιέμαι.....

Ρούλα μου κι εγώ μπλε θέλω να πάρω 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Ρούλα μου κι εγώ μπλε θέλω να πάρω 🤣🤣🤣

Είναι το 1ο σου παιδάκι ε? Εμενα το 2ο κ σε διαβεβαιώνω ότι τα κοριτσάκια έχουν άλλη χάρη!! Το 1ο καλύτερα να είναι κοριτσάκι λεω εγω!! Εγώ επειδή έχω ενα κοριτσάκι γιαυτό θελω αγοράκι τωρα κ ελπίζω να μη μ το αλλάξει μετα ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμενα ακόμα οχι. Αλλσ κ να μου έγραφε δε νομίζω να μπορούσα να τα πάρω με τις αναγούλες που έχω!! Αφου είναι όλα καλά τώρα μπορούμε να πούμε μακάρι να έχεις κοριτσάκι!! Ε???

Κοίτα εγώ είμαι αγορομανα    πάντα ήξερα και ένιωθα ότι εγώ θα κάνω γιους.   Το πρώτο ήταν γιος...τώρα αν είναι κόρη όντως.. τυχερή θα είμαι να έχω ένα κ ένα το ιδανικό που λένε.. .Γερά να είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα κι εγώ την αυχενική και την papp-a και όλα βγήκαν πάρα,πάρα πολύ καλά!!!

Μου είπε ότι μάλλον είναι κοριτσάκι, να τον εμπιστευτώ και να αρχίσω τις αγορές ή είναι νωρίς ακόμα πιστεύετε οι πιο έμπειρες;

Μπράβο τέλεια που είναι όλα καλά!!!!!

Εγώ στο πρώτο άρχισα να ψωνίζω στον 7 καλό είναι να περιμένεις λιγάκι..να στο επιβεβαιώσει κ στον άλλο υπέρηχο και σιγά σιγά να αρχίζεις να ψωνίζεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Μπράβο τέλεια που είναι όλα καλά!!!!!

Εγώ στο πρώτο άρχισα να ψωνίζω στον 7 καλό είναι να περιμένεις λιγάκι..να στο επιβεβαιώσει κ στον άλλο υπέρηχο και σιγά σιγά να αρχίζεις να ψωνίζεις!!! 

Ναι είναι το πρώτο μας κι εύχομαι να υπάρξει και δεύτερο γιατί αυτό μας πήρε 2,5 χρόνια!!! Εννοείται ότι θα περιμένω, συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια! Εν τω μεταξύ έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που τόσο νωρίς βγαίνει λάθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Ναι είναι το πρώτο μας κι εύχομαι να υπάρξει και δεύτερο γιατί αυτό μας πήρε 2,5 χρόνια!!! Εννοείται ότι θα περιμένω, συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια! Εν τω μεταξύ έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που τόσο νωρίς βγαίνει λάθος

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου...τώρα που ηρθε το πρώτο μετά το δεύτερο θα ερθει και θα λες από που ηρθε θα δεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! 19/10 περιμένουμε κ εμείς, έχουμε κάνει κ αυχενική πριν μια βδομαδα, όλα καλά ευτυχώς!!! Δεύτερη εγκυμοσύνη έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι 6 χρόνων κ μάλλον περιμένουμε πάλι αλλά δυο κοριτσάκια.. δίδυμη κύηση!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2021 at 9:27 ΜΜ, ο/η Think Positive είπε:

Εμείς νομίζω έχουμε το διπλο άγχος!!! 😝😝 Και εγώ δεν έχω πολύ έντονα συμπτώματα.... Μόνο αναγουλες (ευτυχώς όχι εμετούς κτλ ) πρησμένο στήθος και υπνηλία...επίσης που και που με πιάνουν έντονες ημικρανίες ...αυτά! Αλλά δεν είναι ιδιαίτερα έντονα! Να μην ανησυχεις ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!!! Τα μωράκια σου θα είναι μια χαρά! Είμαι σίγουρη!! Εγώ έχω την Παρασκευή το πρωί στο Μητέρα! Εσύ που θα την κάνεις;;;

Κορίτσι όλα καλά;;;; Πως τα πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Κορίτσια πως είστε ;
Ειμαι 12 εβδομάδων & 5 ημερών.Πόνο στα πόδια καμμιά έχει αντιμετωπίσει ; 

Καλησπέρα κοριτσι μου...13 και 1 εγώ.. και εδώ και 2 μέρες δεν αισθάνομαι τις γαμπες μου πονάνε τόσο πολύ λες και γυμναζομουν για ώρες ατελειωτες..ούτε να τις αγγιξω δεν μπορώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Έχω αυχενική 21 του μηνός. Σήμερα είμαι 11 εβδομάδων και τεσσάρων ημερών. Είμαι αρκετά καλύτερα από τα συμπτώματα δεν έχω σχεδόν τίποτα και μου έχει επιστρέψει και η όρεξη για φαγητό. Μόνο που και που κανένας πονοκέφαλος με πιάνει. Ανυπομονώ για την άλλη Τετάρτη! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbie15 είπε:

Καλησπέρα!! 19/10 περιμένουμε κ εμείς, έχουμε κάνει κ αυχενική πριν μια βδομαδα, όλα καλά ευτυχώς!!! Δεύτερη εγκυμοσύνη έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι 6 χρόνων κ μάλλον περιμένουμε πάλι αλλά δυο κοριτσάκια.. δίδυμη κύηση!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ❤️

Με το καλο τα μωράκια σου να έρθουν!!!!!💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου...13 και 1 εγώ.. και εδώ και 2 μέρες δεν αισθάνομαι τις γαμπες μου πονάνε τόσο πολύ λες και γυμναζομουν για ώρες ατελειωτες..ούτε να τις αγγιξω δεν μπορώ. 

Καπως έτσι & γώ όχι τόσο έντονα αλλά ξαφνικά με πιάνει πόνος στα πόδια & κούραση , χωρίς να έχω κάνει τίποτα το ιδιαίτερο. Από άλλες ενοχλήσεις πως εισαι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πως είστε? Σήμερα εκανα και εγω την Αυχενικη πηγαν ολα πολυ καλα!!! Το είδα το σπορακι κουνιόταν συνέχεια!!! 75% αγοράκι ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Κορίτσι όλα καλά;;;; Πως τα πας ; 

Όλα καλά κορίτσι μου!!! Αύριο μπαίνω στην 13η εβδομάδα!!! Ευτυχώς έφυγαν οι αναγουλες μόνο πονοκεφάλους έχω συχνά! Αλλά προσπαθώ να μην παίρνω κάτι... Εσύ όλα καλά;;; Πώς είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Όλα καλά κορίτσι μου!!! Αύριο μπαίνω στην 13η εβδομάδα!!! Ευτυχώς έφυγαν οι αναγουλες μόνο πονοκεφάλους έχω συχνά! Αλλά προσπαθώ να μην παίρνω κάτι... Εσύ όλα καλά;;; Πώς είσαι;;;

Εγώ τη Παρασκευή μπαίνω στη 13η. Έχω έντονους πόνους στα Πόδια , δε ξέρω αν οφείλεται στην εγκυμοσύνη αλλά με έχουν πεθάνει τα πόδια μου. Αναρωτιέμαι αν πρέπει να το αναφέρω στο γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Εγώ τη Παρασκευή μπαίνω στη 13η. Έχω έντονους πόνους στα Πόδια , δε ξέρω αν οφείλεται στην εγκυμοσύνη αλλά με έχουν πεθάνει τα πόδια μου. Αναρωτιέμαι αν πρέπει να το αναφέρω στο γιατρό 

Καλό είναι να το αναφέρεις στο γιατρό σου! Μπορεί να σου δώσει κάποια συμβουλή....μήπως μένεις πολλές ώρες ξαπλωμένη και δεν κάνει καλή κυκλοφορία το αίμα?? Καλο είναι να κάνουμε έστω και λίγο περπάτηματακι ....μήπως σε βοηθήσει αλλά ρώτα καλύτερα και τον γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Καλό είναι να το αναφέρεις στο γιατρό σου! Μπορεί να σου δώσει κάποια συμβουλή....μήπως μένεις πολλές ώρες ξαπλωμένη και δεν κάνει καλή κυκλοφορία το αίμα?? Καλο είναι να κάνουμε έστω και λίγο περπάτηματακι ....μήπως σε βοηθήσει αλλά ρώτα καλύτερα και τον γιατρό σου!

Δεν είμαι ξαπλωμένη για πολύ , θα του το πω αύριο & θα δούμε τι θα πει. Επειδή έχω μπερδευτεί τώρα δλδ μπήκες στο 2ο τρίμηνο ή θα μπεις όταν ολοκληρώσεις τη 13η εβδομάδα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Δεν είμαι ξαπλωμένη για πολύ , θα του το πω αύριο & θα δούμε τι θα πει. Επειδή έχω μπερδευτεί τώρα δλδ μπήκες στο 2ο τρίμηνο ή θα μπεις όταν ολοκληρώσεις τη 13η εβδομάδα ; 

Νομίζω ότι στην 13 εβδομάδα μπαίνουμε στον τέταρτο μήνα (δλδ δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης)... Είναι η πρώτη βδομάδα του τέταρτου μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Νομίζω ότι στην 13 εβδομάδα μπαίνουμε στον τέταρτο μήνα (δλδ δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης)... Είναι η πρώτη βδομάδα του τέταρτου μηνα

Στην 14 μπαίνουμε στον 4 σου βάζω ένα πινακι να δεις πως μετράμε τις εβδομάδες. 

ημερολόγιο-εγκυμοσύνης.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...