Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια? Πως πάτε? Βλεννες έχει καμία σας? Εγω εχω σχεδόν σε κάθε σκούπισμα. Έχει ρωτήσει Καμία σας αν είναι φυσιολογικό? 16+5 σήμερα είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Και εμένα μου συνεχίζει 1 ultrogestan κολπικά... Όχι δεν νιώθω βάρος συχνοουρια σχετικά έχω αλλά όχι σε υπερβολικό βαθμό.....

Αν δεν ανησυχεί Το γιατρό σου να μην ανησυχεί ούτε εσένα. Ο τράχηλος είναι μια. Χαρά. Σου έστειλα inbox αν έχεις fb η ινστα να τα λέμε από εκεί αλλά μάλλον δε το έχεις δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια μου!!! Έχουμε κανένα νέο?? Εγώ πήγα τελικά σε ενδοκρινολόγο επειδή ήτανε λίγο αυξημένος ο θυρεοειδής και μου έδωσε ένα χάπι να παίρνω κάθε μέρα για να πέσει η τιμή του. Γενικά όμως ήμουνα καθαρή δεν είχα τίποτα και έχει απλά ανέβει λόγω της εγκυμοσύνης! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πως είστε??? Ολα καλα?? Χαθήκαμε... Εγω εχω μπει στην 18η εβδομάδα νομίζω πως η κοιλιά μου σιγά σιγά αρχίζει και φουσκώνει κ σήμερα ήταν η πρώτη φορά που ένιωσα κατι διαφορετικό μεσα στην κοιλιά μου ♥️♥️♥️   Ελπίζω να ήταν το σπορακι!!! Τώρα ξανα εχω υπερηχο στις 25 του μήνα και κλασσικά η αγωνία εχει βαρέσει κόκκινο!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια πως είστε;;;; Χτες είχαμε υπέρηχο όλα καλά μου είπε ο γιατρός 220γρ το μπουμπουκακι μου!!! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι και κοριτσάκι💜💜!! 

Σήμερα μπήκα στην 18 εβδομάδα το επόμενο ραντεβού είναι 16/6 για τη β επιπέδου. Η αλήθεια δεν έχω καταλάβει ποτε πέρασε ο καιρός και μπήκα ήδη στον 5ο ελπίζω να περασει γρήγορα και το υπόλοιπο διάστημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια πως είστε;;;; Χτες είχαμε υπέρηχο όλα καλά μου είπε ο γιατρός 220γρ το μπουμπουκακι μου!!! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι και κοριτσάκι💜💜!! 

Σήμερα μπήκα στην 18 εβδομάδα το επόμενο ραντεβού είναι 16/6 για τη β επιπέδου. Η αλήθεια δεν έχω καταλάβει ποτε πέρασε ο καιρός και μπήκα ήδη στον 5ο ελπίζω να περασει γρήγορα και το υπόλοιπο διάστημα!!!

Μπράβο κορίτσι τέλεια νεα!!! Τι ωραία να σου επιβεβαιώνει ο γιατρός ότι όλα πάνε καλά!!! Εσυ το έχεις καταλάβει καθόλου το κοριτσάκι σου? Εγώ εχω 25/5 υπέρηχο και 23/6 Β επιπέδου... Άγχος μέχρι το επόμενο σημάδι😌😌😌 Μακάρι να περάσει γρήγορα ο καιρός να τα κρατήσουμε  αγκαλιά για να ησυχάσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Μπράβο κορίτσι τέλεια νεα!!! Τι ωραία να σου επιβεβαιώνει ο γιατρός ότι όλα πάνε καλά!!! Εσυ το έχεις καταλάβει καθόλου το κοριτσάκι σου? Εγώ εχω 25/5 υπέρηχο και 23/6 Β επιπέδου... Άγχος μέχρι το επόμενο σημάδι😌😌😌 Μακάρι να περάσει γρήγορα ο καιρός να τα κρατήσουμε  αγκαλιά για να ησυχάσουμε!!!

Κάτι έχω νιώσει αλλά δεν είμαι σίγουρη τι ακριβώς είναι..από εδώ και πέρα θα ξεκινήσουμε να τα νιώθουμε σιγά σιγά όλα κ πιο έντονα! Το αγχος τεράστιο κάθε φορά πριν το ραντεβού ειδικά δεν υπάρχει πόσο πολύ με πιάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κάτι έχω νιώσει αλλά δεν είμαι σίγουρη τι ακριβώς είναι..από εδώ και πέρα θα ξεκινήσουμε να τα νιώθουμε σιγά σιγά όλα κ πιο έντονα! Το αγχος τεράστιο κάθε φορά πριν το ραντεβού ειδικά δεν υπάρχει πόσο πολύ με πιάνει. 

Μονο υπομονή μπορουμε να κάνουμε τίποτα αλλο !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου, 

Εγω τελικα ειχα αποκολληση, αλλα δοξα το θεο χθες που πηγα ξανα για να το δουμε ειχε φυγει!

Εννοειτε συνεχειζω ακινησια και οθτροτζεσταν απλα ειμαι λιγο ποιο ησυχη!

Και εμενα 200 γρ ειναι μαλλον ο μπομπιρας, εγω ειμαι 17 και 2 ημερ. και τον ακουω απο την προηγουμενη εβδομαδα αλλα αραια και που δηλαδη τον ακουσα σημερα και ειχα να τον ακουσω απο την προηγουμενη τριτη! ειναι κατι σαν να περναει το αιμα εννοω αυτο το τακ τακ αλλα πιο εντονο στον πρωτο που ειναι και υπερκινητικος τον ακουσα απο πολυ νωρις και ηταν σχεδον καθε μερα!

@Marakii μου δεν ξερω αν επρεπε να παρεις χαπια για θυροειδη, ρωτησες ενδοκρινολογο??? στο λεω γιατι πολλες φορες η ορμονες εγκυμοσυνης μπερδευουν πολυ το θυροειδη αλλα μετα φτιαχνουν οσο προχωραει η εγκυμοσυνη, οταν ο οργανισμος παιρνει χαπια μετα ειναι πολυ δυσκολο να κοπουν και παιζει να τα θες και μετα, ρωτα αν εχεις καποιοενδοκρινολογο καλο. Εγω ειχα θεμα στον 3 μηνα το αφησαμε να δουμε πως θα παει και τωρα στις εξετασεις ειχε στρωσει πολυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου, 

Εγω τελικα ειχα αποκολληση, αλλα δοξα το θεο χθες που πηγα ξανα για να το δουμε ειχε φυγει!

Εννοειτε συνεχειζω ακινησια και οθτροτζεσταν απλα ειμαι λιγο ποιο ησυχη!

Και εμενα 200 γρ ειναι μαλλον ο μπομπιρας, εγω ειμαι 17 και 2 ημερ. και τον ακουω απο την προηγουμενη εβδομαδα αλλα αραια και που δηλαδη τον ακουσα σημερα και ειχα να τον ακουσω απο την προηγουμενη τριτη! ειναι κατι σαν να περναει το αιμα εννοω αυτο το τακ τακ αλλα πιο εντονο στον πρωτο που ειναι και υπερκινητικος τον ακουσα απο πολυ νωρις και ηταν σχεδον καθε μερα!

@Marakii μου δεν ξερω αν επρεπε να παρεις χαπια για θυροειδη, ρωτησες ενδοκρινολογο??? στο λεω γιατι πολλες φορες η ορμονες εγκυμοσυνης μπερδευουν πολυ το θυροειδη αλλα μετα φτιαχνουν οσο προχωραει η εγκυμοσυνη, οταν ο οργανισμος παιρνει χαπια μετα ειναι πολυ δυσκολο να κοπουν και παιζει να τα θες και μετα, ρωτα αν εχεις καποιοενδοκρινολογο καλο. Εγω ειχα θεμα στον 3 μηνα το αφησαμε να δουμε πως θα παει και τωρα στις εξετασεις ειχε στρωσει πολυ. 

Ευτυχώς που έφυγε η αποκόλληση σου. Κρεβάτι και υπομονή τώρα!!! Και εγω 17 και 2 ειμαι! Κατι εχω νιώσει και εγω και λεω οντως τώρα??? Μακαρι και εγω στον επομενο υπερηχο να εχω πολυ καλα νεα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου, 

Εγω τελικα ειχα αποκολληση, αλλα δοξα το θεο χθες που πηγα ξανα για να το δουμε ειχε φυγει!

Εννοειτε συνεχειζω ακινησια και οθτροτζεσταν απλα ειμαι λιγο ποιο ησυχη!

Και εμενα 200 γρ ειναι μαλλον ο μπομπιρας, εγω ειμαι 17 και 2 ημερ. και τον ακουω απο την προηγουμενη εβδομαδα αλλα αραια και που δηλαδη τον ακουσα σημερα και ειχα να τον ακουσω απο την προηγουμενη τριτη! ειναι κατι σαν να περναει το αιμα εννοω αυτο το τακ τακ αλλα πιο εντονο στον πρωτο που ειναι και υπερκινητικος τον ακουσα απο πολυ νωρις και ηταν σχεδον καθε μερα!

@Marakii μου δεν ξερω αν επρεπε να παρεις χαπια για θυροειδη, ρωτησες ενδοκρινολογο??? στο λεω γιατι πολλες φορες η ορμονες εγκυμοσυνης μπερδευουν πολυ το θυροειδη αλλα μετα φτιαχνουν οσο προχωραει η εγκυμοσυνη, οταν ο οργανισμος παιρνει χαπια μετα ειναι πολυ δυσκολο να κοπουν και παιζει να τα θες και μετα, ρωτα αν εχεις καποιοενδοκρινολογο καλο. Εγω ειχα θεμα στον 3 μηνα το αφησαμε να δουμε πως θα παει και τωρα στις εξετασεις ειχε στρωσει πολυ. 

Δόξα το θεο που τώρα είσαι εντάξει...Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου όσο μπορείς ξεκούραση ξέρω είναι δύσκολο με το παιδί..υπομονή και κουράγιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!Να σας ρωτήσω για το εμβόλιο έχετε ρωτήσει το γιατρό σας αν μπορείτε να το κάνετε;;Ξέχασα να τον ρωτήσω εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια!Να σας ρωτήσω για το εμβόλιο έχετε ρωτήσει το γιατρό σας αν μπορείτε να το κάνετε;;Ξέχασα να τον ρωτήσω εγώ. 

Καλημερα!! Εμένα μου είχε πει η γιατρός μου να μην το κάνω οσο είμαι εγκυος.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 1:28 ΜΜ, ο/η manoula84 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου, 

Εγω τελικα ειχα αποκολληση, αλλα δοξα το θεο χθες που πηγα ξανα για να το δουμε ειχε φυγει!

Εννοειτε συνεχειζω ακινησια και οθτροτζεσταν απλα ειμαι λιγο ποιο ησυχη!

Και εμενα 200 γρ ειναι μαλλον ο μπομπιρας, εγω ειμαι 17 και 2 ημερ. και τον ακουω απο την προηγουμενη εβδομαδα αλλα αραια και που δηλαδη τον ακουσα σημερα και ειχα να τον ακουσω απο την προηγουμενη τριτη! ειναι κατι σαν να περναει το αιμα εννοω αυτο το τακ τακ αλλα πιο εντονο στον πρωτο που ειναι και υπερκινητικος τον ακουσα απο πολυ νωρις και ηταν σχεδον καθε μερα!

@Marakii μου δεν ξερω αν επρεπε να παρεις χαπια για θυροειδη, ρωτησες ενδοκρινολογο??? στο λεω γιατι πολλες φορες η ορμονες εγκυμοσυνης μπερδευουν πολυ το θυροειδη αλλα μετα φτιαχνουν οσο προχωραει η εγκυμοσυνη, οταν ο οργανισμος παιρνει χαπια μετα ειναι πολυ δυσκολο να κοπουν και παιζει να τα θες και μετα, ρωτα αν εχεις καποιοενδοκρινολογο καλο. Εγω ειχα θεμα στον 3 μηνα το αφησαμε να δουμε πως θα παει και τωρα στις εξετασεις ειχε στρωσει πολυ. 

Εννοείται ότι πήγα σε ενδοκρινολόγο μου το πρότεινε ο γυναικολόγος μου.!!! Διάβασα και τα δικά σου τώρα άντε όλα καλά να πάνε συνέχισε τα χάπια σου και ότι σου έχει πει και θα είσαι οκ. Εγώ είμαι 16 εβδομάδων και 4 ημερών και ακόμα δεν έχω ακούσει το σποράκι μου ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 8:11 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια πως είστε;;;; Χτες είχαμε υπέρηχο όλα καλά μου είπε ο γιατρός 220γρ το μπουμπουκακι μου!!! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι και κοριτσάκι💜💜!! 

Σήμερα μπήκα στην 18 εβδομάδα το επόμενο ραντεβού είναι 16/6 για τη β επιπέδου. Η αλήθεια δεν έχω καταλάβει ποτε πέρασε ο καιρός και μπήκα ήδη στον 5ο ελπίζω να περασει γρήγορα και το υπόλοιπο διάστημα!!!

Κ εγω σήμερα μπήκα 18η κ στις 3/6 εχω β επιπέδου. Λιγο γρηγορότερα από εσένα βέβαια. Ισως μου έκλεισε νωρίς εμένα ρε γμτ. Το εχεις νιώσει το μωράκι εσυ? Εγω ίσως αλλα όχι εντελώς ξεκάθαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κ εγω σήμερα μπήκα 18η κ στις 3/6 εχω β επιπέδου. Λιγο γρηγορότερα από εσένα βέβαια. Ισως μου έκλεισε νωρίς εμένα ρε γμτ. Το εχεις νιώσει το μωράκι εσυ? Εγω ίσως αλλα όχι εντελώς ξεκάθαρα 

Κάτι λίγο έχω νιωσει..γαργαλιτα πιο πολυ είναι η αλήθεια ότι νιώθω πιο συχνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 19 εβδομάδων κι εγώ, είχα χτες υπέρηχο και το αγοράκι μας είναι 280 γραμμάρια. Το εμβόλιο ούτε εμένα μου επιτρέπει να κάνω. Επίσης , δεν έχω νιώσει καθόλου το μώρο, ρώτησα το γιατρό γιατί αγχώθηκα με τα σχόλια σας 🤣ο οποίος με καθησύχασε ότι στις πρωτότοκες καθυστερεί λίγο αυτή η πρώτη αίσθηση. Τα κιλά έχουν αρχίσει να με ανησυχούν, έχω πάρει μόνο 2  τον τελευταίο μήνα αλλά τρώω πολύ νορμάλ και αγχώνομαι πόσα θα παίρνω όταν ανοίξει κι η όρεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 19 εβδομάδων κι εγώ, είχα χτες υπέρηχο και το αγοράκι μας είναι 280 γραμμάρια. Το εμβόλιο ούτε εμένα μου επιτρέπει να κάνω. Επίσης , δεν έχω νιώσει καθόλου το μώρο, ρώτησα το γιατρό γιατί αγχώθηκα με τα σχόλια σας 🤣ο οποίος με καθησύχασε ότι στις πρωτότοκες καθυστερεί λίγο αυτή η πρώτη αίσθηση. Τα κιλά έχουν αρχίσει να με ανησυχούν, έχω πάρει μόνο 2  τον τελευταίο μήνα αλλά τρώω πολύ νορμάλ και αγχώνομαι πόσα θα παίρνω όταν ανοίξει κι η όρεξη!

Πολύ καλά νεα κοπέλα μου!! Μπράβο!!! Εντάξει και εγω που λεω οτι το "ένιωσα" απλα ένιωσα σαν ενα διαφορετικό χτύπο στην κοιλιά... Μπορεί να είναι και η ιδέα μου!!! Μακάρι όμως να ήταν το σπορακι μου γιατί η αγωνία εχει βαρέσει κόκκινο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο!! Όσο για τα κιλα τι να κάνουμε δεν πειράζει θα τα χάσουμε μετα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 19 εβδομάδων κι εγώ, είχα χτες υπέρηχο και το αγοράκι μας είναι 280 γραμμάρια. Το εμβόλιο ούτε εμένα μου επιτρέπει να κάνω. Επίσης , δεν έχω νιώσει καθόλου το μώρο, ρώτησα το γιατρό γιατί αγχώθηκα με τα σχόλια σας 🤣ο οποίος με καθησύχασε ότι στις πρωτότοκες καθυστερεί λίγο αυτή η πρώτη αίσθηση. Τα κιλά έχουν αρχίσει να με ανησυχούν, έχω πάρει μόνο 2  τον τελευταίο μήνα αλλά τρώω πολύ νορμάλ και αγχώνομαι πόσα θα παίρνω όταν ανοίξει κι η όρεξη!

Πολύ όμορφα νέα!!! Τον ρώτησα για το εμβόλιο και μ είπε πως πλέον έχουν αρχίσει και υο κάνουν και στην εγκυμοσύνη αν θέλω να το κάνω να κάνω μόνο της pfizer. Η αλήθεια θέλω να το κάνω αλλά ο σύζυγος φοβάται  οπότε λέω να περιμένω να γεννήσω με το καλο.

Αυτό ισχύει για τις δευτεροτοκες ότι νιώθουμε πολύ πιο γρήγορα το μωρό μη φανταστείς όμως ότι είμαι μεγάλη η αίσθηση μετά το τέλος του 5 νομίζω θα το νιώθουμε πολύ πιο έντονα..εκεί να δεις μετά άγχος αν δεν το νιωσεις για λίγες ωρες..αρχίζεις να πιέζεις όλη την κοιλιά μπας και το νιώσεις χαχα είναι υπέροχη η αίσθηση.

Μην ανησυχείς για τα κιλά αφού έχεις φτάσει 19 εβδ. μόνο με 2 κιλά είσαι τέλεια..εγω πέρα από τα 2 που έχασα τις 2 πρώτες εβδομάδες δεν έχω πάρει τίποτα και δεν προσεχω αλλά τρώω πολύ λιγότερο από πριν καθώς δεν έχω όρεξη..και στην πρώτη εγκυμοσύνη τα ίδια μέχρι τον 7 είχα χάσει 7-8 κιλα βέβαια τα πήρα όλα στους 2 τελευταίους μήνες συν κανα 2 παραπάνω αλλά μόλις γεννησα τα έχασα πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα! Νεα στην παρέα σας και η αληθεια είναι οτι λόγου αγχους και φοβου δεν εμπαινα σε φορουμ αλλα τελικα οταν συζητας είναι όοοολα καλυτερα! 19 εβδομαδων ακριβως σημερα (με ΠΗΤ 15/10), μπαινουμε στην 20η αισιως και κλείσαμε Β' επιπέδου στις 7/6! Χθες στον υπερηχο μας επιβεβαιωσε ο γιατρούλης μας οτι εχουμε κοριτσακι (αν και ο αντρας μου ήταν βεβαιος - τρομαρα του - απο την πρωτη στιγμη :P ).. Βρε κοριτσια μου, πρωτοτοκη κι εγω αλλα ειναι φυσιολογικό να μην το εχω νιώσει ακομα! Περισσοτερο σαν "κινησεις εντερων" ειναι αυτο που νιώθω.. :(.
Αλλη ερωτηση - απο τις πολλες - χρειάστηκε καμια σας να την παρακολουθησεις αιματολογος? Και αν ναι, εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο για την περιοχη Πειραια και Αθηνας? 
Ευχαριστω πολύ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Νεα στην παρέα σας και η αληθεια είναι οτι λόγου αγχους και φοβου δεν εμπαινα σε φορουμ αλλα τελικα οταν συζητας είναι όοοολα καλυτερα! 19 εβδομαδων ακριβως σημερα (με ΠΗΤ 15/10), μπαινουμε στην 20η αισιως και κλείσαμε Β' επιπέδου στις 7/6! Χθες στον υπερηχο μας επιβεβαιωσε ο γιατρούλης μας οτι εχουμε κοριτσακι (αν και ο αντρας μου ήταν βεβαιος - τρομαρα του - απο την πρωτη στιγμη :P ).. Βρε κοριτσια μου, πρωτοτοκη κι εγω αλλα ειναι φυσιολογικό να μην το εχω νιώσει ακομα! Περισσοτερο σαν "κινησεις εντερων" ειναι αυτο που νιώθω.. :(.
Αλλη ερωτηση - απο τις πολλες - χρειάστηκε καμια σας να την παρακολουθησεις αιματολογος? Και αν ναι, εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο για την περιοχη Πειραια και Αθηνας? 
Ευχαριστω πολύ πολύ! 

Καλώς την!!!Με το καλο το κοριτσάκι σας!!! 

Οι πρώτες κινήσεις είναι όντως σαν κινήσεις εντέρου και γαργάλημα..υπομονή από εδώ και πέρα θα τι νιώθεις όλο και περισσότερο. 

Στην πρώτη μ εγκυμοσύνη είχε χρειαστεί να πάω σε αιματολογο για να παρακολουθει απλά τις τιμες για τις αντιπηκτικες ενέσεις που έκανα. Κανα 2 φορές πήγα μονο. Κάνεις ενεσουλες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Νεα στην παρέα σας και η αληθεια είναι οτι λόγου αγχους και φοβου δεν εμπαινα σε φορουμ αλλα τελικα οταν συζητας είναι όοοολα καλυτερα! 19 εβδομαδων ακριβως σημερα (με ΠΗΤ 15/10), μπαινουμε στην 20η αισιως και κλείσαμε Β' επιπέδου στις 7/6! Χθες στον υπερηχο μας επιβεβαιωσε ο γιατρούλης μας οτι εχουμε κοριτσακι (αν και ο αντρας μου ήταν βεβαιος - τρομαρα του - απο την πρωτη στιγμη :P ).. Βρε κοριτσια μου, πρωτοτοκη κι εγω αλλα ειναι φυσιολογικό να μην το εχω νιώσει ακομα! Περισσοτερο σαν "κινησεις εντερων" ειναι αυτο που νιώθω.. :(.
Αλλη ερωτηση - απο τις πολλες - χρειάστηκε καμια σας να την παρακολουθησεις αιματολογος? Και αν ναι, εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο για την περιοχη Πειραια και Αθηνας? 
Ευχαριστω πολύ πολύ! 

Καλώς ήρθες στην παρεα μας!!! Όλες το ίδιο άγχος έχουμε!!! Ελπίζω σύντομα όλες να νιώθουμε τις κινήσεις τους για να ηρεμήσουμε λιγο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλώς την!!!Με το καλο το κοριτσάκι σας!!! 

Οι πρώτες κινήσεις είναι όντως σαν κινήσεις εντέρου και γαργάλημα..υπομονή από εδώ και πέρα θα τι νιώθεις όλο και περισσότερο. 

Στην πρώτη μ εγκυμοσύνη είχε χρειαστεί να πάω σε αιματολογο για να παρακολουθει απλά τις τιμες για τις αντιπηκτικες ενέσεις που έκανα. Κανα 2 φορές πήγα μονο. Κάνεις ενεσουλες;;;

Ευχαριστώ πολύ! 
 

Κάνω ενεσούλες, ναι! Με ξεκινησε ο γυναικολογος, λογω καποιων θετικών δεικτων θρομβοφιλίας, με 1 ενεση, κάναμε εξετάσεις και λογω χαμηλων τιμων μου ειπε να κανω 1μιση δοση την ημέρα.. Επανελεγξαμε τις τιμές, παλι χαμηλες και μου ειπε να κανω 2 ενεσεις (μια πρωι μια βραδυ) και να μιλησω με αιματολόγο... Ψιλοχαμενα τα εχω κι εγω να σου πώ την αλήθεια, κι ειμαι και μέσα στο αγχος γιατι εχω και αποβολές στο ιστορικό μου! 

Με το καλό το μωράκι σου κι εσενα!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Ευχαριστώ πολύ! 
 

Κάνω ενεσούλες, ναι! Με ξεκινησε ο γυναικολογος, λογω καποιων θετικών δεικτων θρομβοφιλίας, με 1 ενεση, κάναμε εξετάσεις και λογω χαμηλων τιμων μου ειπε να κανω 1μιση δοση την ημέρα.. Επανελεγξαμε τις τιμές, παλι χαμηλες και μου ειπε να κανω 2 ενεσεις (μια πρωι μια βραδυ) και να μιλησω με αιματολόγο... Ψιλοχαμενα τα εχω κι εγω να σου πώ την αλήθεια, κι ειμαι και μέσα στο αγχος γιατι εχω και αποβολές στο ιστορικό μου! 

Με το καλό το μωράκι σου κι εσενα!! ❤️❤️

Να αγχώνεσαι όσο μπορείς λιγότερο..ξέρω δεν είναι εύκολο..

Ο αιματολογος είναι ειδικός για την σωστή δόση στις ενεσουλες.

Όλα θα πάνε καλά ηρεμη να είσαι έχεις φτάσει ήδη στα μισά..άλλο τόσο εμεινε κ θα έχεις στην αγκαλιά σου στο μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 12:39 ΜΜ, ο/η m_vlc είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Νεα στην παρέα σας και η αληθεια είναι οτι λόγου αγχους και φοβου δεν εμπαινα σε φορουμ αλλα τελικα οταν συζητας είναι όοοολα καλυτερα! 19 εβδομαδων ακριβως σημερα (με ΠΗΤ 15/10), μπαινουμε στην 20η αισιως και κλείσαμε Β' επιπέδου στις 7/6! Χθες στον υπερηχο μας επιβεβαιωσε ο γιατρούλης μας οτι εχουμε κοριτσακι (αν και ο αντρας μου ήταν βεβαιος - τρομαρα του - απο την πρωτη στιγμη :P ).. Βρε κοριτσια μου, πρωτοτοκη κι εγω αλλα ειναι φυσιολογικό να μην το εχω νιώσει ακομα! Περισσοτερο σαν "κινησεις εντερων" ειναι αυτο που νιώθω.. :(.
Αλλη ερωτηση - απο τις πολλες - χρειάστηκε καμια σας να την παρακολουθησεις αιματολογος? Και αν ναι, εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο για την περιοχη Πειραια και Αθηνας? 
Ευχαριστω πολύ πολύ! 

Καλημέρα και από εμένα και καλώς ήρθες!!  Και εγώ είμαι στην 17η εβδομάδα με το πρώτο μου μωρακι ( κοριτσάκι 🤩🤩). Μπα και εγώ κανένα τσιμπήματακι και λίγο πόνο στην κοιλιά...κάτι άλλο όχι ακόμα.. Αν και έχω φουσκώσει αρκετά θα έλεγα!! 😀. Σε αιματολογο δε χρειάστηκε να απευθυνθώ προς το παρρον, αν και η αδερφή μου, μου έχει προτείνει πως είναι καλό να απευθυνθούμε όλες οι εγκυουλες για να μας δώσει συμπληρώματα τα οποία είναι καλά και για εμάς και για το μωρό. Γνωρίζω μια καλή στην Αθήνα, αν θέλεις μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...