Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Μωρομάντηλο ούτε εγώ χρησιμοποιώ.. έχω στην τσάντα για έξω, για παν ενδεχόμενο και καμιά φορά αν έχει κάνει πάρα πολλά κακά, τα παίρνω πρώτα με μωρομάντηλο, για να την πάω έως το μπάνιο να την πλύνω.
Την πλένω σε κάθε αλλαγή πάνας με ζεστό νερό, αλλά βάζω και το σαπουνάκι της για να μην μείνουν υπολείμματα από ούρα (αμμωνία), γιατί σε συνδυασμό με τα κακά ξέρω ότι κάνουν βαρύ σύγκαμα, επειδή αλλάζει το pH και φοβάμαι πολύ!! 

Θα την πάρω να την δοκιμάσω τότε, γιατί το αφρόλουτρο που έχω, η ενυδατική και το λαδάκι, μυρίζουν τέλεια!

Εμένα ακόμα τίποτα, αλλά έχω δει κάποια ροζ υγρά! Εμένα ίσως αργεί γιατί θηλάζω ακόμα..
αλλά δε νομίζω να αργήσει πολύ με τη μεικτή!

Κ εγώ τον έπλενα σε κάθε αλλαγή πάνας επειδή φοβόμουν αλλά κ η παιδονεφρολογος κ ο παιδίατρος μ είπαν όχι σε κάθε αλλαγή γιατί χαλάει το ph μόνο από κακά θέλει πλύσιμο μ είπαν. Κ λέει υπάρχει περίπτωση να μένει υγρασία κ έτσι είναι χειρότερα για συγκαμα. Βέβαια εκτός από ένα ξεφλούδισμα τις πρώτες μέρες που είχε δεν έχει ξανά κάνει κάτι.

Κ εγώ από κινητό κ δεν μ ζητάει κάτι. Τότε στην αρχή κ δε θυμάμαι κ εγω τους κωδικούς αν μ τύχει κάτι τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλα σημερα η μικρή έχει δώσει ρέστα!!!!είμαστε ήδη στα 770μλ και έχουμε ακόμα ενα γεύμα!!!! Μακάρι να συνεχίσει έτσι τι να πω το εμβόλιο μάλλον της άνοιξε την όρεξη χαχαχαχα. 

Αλήθεια? Μπράβο!! Ας τρώει κ ένα μωράκι της παρέας να είναι κ μια μανουλα χαρούμενη!! Εμείς τπτ. 700γρ απ τις 5 το πρωί μέχρι τώρα. Κ αυτά με πααααρα πολύ πίεση να τα πιει εννοείται. Περπάτημα με το μπουκάλι στο στόμα να φανταστείς. Πρέπει να το πάρω απόφαση κ να τον αφήσω να πίνει οσο θέλει κ οποτε θέλει. Αλλα αν το κάνω αυτό τον έχω ικανω να πιει 3 4 φορές μόνο κ να μη ξεπεράσουμε ούτε τα 600

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Από κινητό μπαίνω εγώ. Εξ αρχής από κινητό έμπαινα γιατί σας διάβαζα συνήθως το βράδυ πριν κοιμηθώ 😋

Το έβαλα μία φορά και δεν το ξαναζήτησε...

Κι εγώ είδα λίγο ροζ πριν κάποιες μέρες. Εγώ θηλάζω αποκλειστικά ουσιαστικά... Ελάχιστες φορές της έχουμε δώσει ένα μπουκαλάκι, μόνο όταν δε χορταινε το βράδυ ή αν είχαμε βγει για περπάτημα και πεινούσε. Δε με πειράζει... Μόνο μην έχει γίνει καμία στραβή και δεν έρθει καθόλου φοβάμαι... 🙈🙄😒

Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Να σ πω η κουμπάρα μ έμεινε έγκυος  στους 2 μήνες αλλά το ήθελε. Λένε είναι εύκολο ειδικά αν γέννησες φυσιολογικά. Εμένα στη μεγάλη που θήλαζα αποκλειστικά μ ήρθε στους 9 μήνες. Τωρα που θήλασα μόνο 10 μέρες (κ άλλες 8 που έβγαζα με το θήλαστρο  δε ξέρω αν πιάνεται αυτο) μ ήρθε στις 50 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Να σ πω η κουμπάρα μ έμεινε έγκυος  στους 2 μήνες αλλά το ήθελε. Λένε είναι εύκολο ειδικά αν γέννησες φυσιολογικά. Εμένα στη μεγάλη που θήλαζα αποκλειστικά μ ήρθε στους 9 μήνες. Τωρα που θήλασα μόνο 10 μέρες (κ άλλες 8 που έβγαζα με το θήλαστρο  δε ξέρω αν πιάνεται αυτο) μ ήρθε στις 50 μερες

Όχι, εγώ δεν το θέλω καθόλου!!! 😕😕

Φοβάμαι όμως γιατί διάβασα κι εγώ ότι είναι πολύ εύκολο. Έχω και αυτά τα πονάκια τώρα και αγχώθηκα... Με καισαρική γέννησα, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Μακάρι να υπερβάλλω και να αργήσει κι εμένα να έρθει... Πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Καλέ ούτε κι εμένα μου έχει λείψει!!! Εννοείται πως δε βιάζομαι να έρθει... Εννοούσα μην είχα ωορρηξία και δεν το ήξερα και έγινε καμία χαζομάρα 😕

Αα! Δε μου έκοψε😂 Παίζει!
Πωπω παιδιά δε μπορώ ούτε να το φανταστώ, τρέμω μη γίνει τίποτα τώρα που είναι τόσο μωρό η μικρή! Να φτάσουμε έστω στο χρόνο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

η κουμπάρα μ έμεινε έγκυος  στους 2 μήνες

Ξέρω και εγώ περίπτωση.. στους 3 μήνες. Εγώ πρώτη φορά μαμά, μόνη μου (με τον άντρα μου να βοηθάει όταν δεν δουλεύει) και με ένα μωρό έχω κλατάρει και ήταν και ο τοκετός 14ω και δεν έχω ξεπεράσει ακόμα την τραυματική αυτή εμπειρία. Τρέμω στην ιδέα 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! 

Και εγω τα προϊόντα που χρησιμοποιώ είναι όλα της frezyderm με αυτα τον είχαν ξεκινήσει στο μαιευτήριο κ τα συνέχισα κ εγω γιατί μια φορά του είχα δοκιμάσει  proderm και εβγαλε σπυράκια.  Αφήνει το δέρμα του πολυ απαλό αλλά η μυρωδιά είναι ελάχιστη δεν με πειράζει όμως γιατί δεν είναι κ πολυ καλο να μυριζουν έντονες μυρωδιές.

Εγω χρησιμοποιώ μωρομαντηλα κ τον σκουπίζω μετα να φύγει η υγρασία κ σε καθε αλλαγη του βαζω κρεμα. Μετα τα κακα παντα νερο.  Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν μου εχει συγκαει αλλά τον αλλάζω και συνέχεια... 

Περίοδος εμένα μου εχει έρθει κανονικά τώρα είναι η δεύτερη φορά που μου ήρθε μετα την εγκυμοσύνη κ γέννησα με καισαρική.  

Κορίτσια να ρωτήσω..  Τι θερμόμετρο εχετε παρει για τα μπεμπακια? Εχω πήρα ενα ψηφιακο αλλά δεν το εμπιστεύομαι κ πολύ... εχει απόκλιση απο το κανονικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 

Και εγω τα προϊόντα που χρησιμοποιώ είναι όλα της frezyderm με αυτα τον είχαν ξεκινήσει στο μαιευτήριο κ τα συνέχισα κ εγω γιατί μια φορά του είχα δοκιμάσει  proderm και εβγαλε σπυράκια.  Αφήνει το δέρμα του πολυ απαλό αλλά η μυρωδιά είναι ελάχιστη δεν με πειράζει όμως γιατί δεν είναι κ πολυ καλο να μυριζουν έντονες μυρωδιές.

Εγω χρησιμοποιώ μωρομαντηλα κ τον σκουπίζω μετα να φύγει η υγρασία κ σε καθε αλλαγη του βαζω κρεμα. Μετα τα κακα παντα νερο.  Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν μου εχει συγκαει αλλά τον αλλάζω και συνέχεια... 

Περίοδος εμένα μου εχει έρθει κανονικά τώρα είναι η δεύτερη φορά που μου ήρθε μετα την εγκυμοσύνη κ γέννησα με καισαρική.  

Κορίτσια να ρωτήσω..  Τι θερμόμετρο εχετε παρει για τα μπεμπακια? Εχω πήρα ενα ψηφιακο αλλά δεν το εμπιστεύομαι κ πολύ... εχει απόκλιση απο το κανονικό.

Του υδραργυρου είναι τα καλύτερα. Εγω είχα ένα απ τα μονολεπτα κ αυτό χρησιμοποιώ. Δεν έχουν όμως τώρα στην αγορά νομίζω δυστυχώς. Κ το βάζω μασχάλη εννοείται φοβάμαι αλλού όπως βάζουν άλλες κοπέλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 

Και εγω τα προϊόντα που χρησιμοποιώ είναι όλα της frezyderm με αυτα τον είχαν ξεκινήσει στο μαιευτήριο κ τα συνέχισα κ εγω γιατί μια φορά του είχα δοκιμάσει  proderm και εβγαλε σπυράκια.  Αφήνει το δέρμα του πολυ απαλό αλλά η μυρωδιά είναι ελάχιστη δεν με πειράζει όμως γιατί δεν είναι κ πολυ καλο να μυριζουν έντονες μυρωδιές.

Εγω χρησιμοποιώ μωρομαντηλα κ τον σκουπίζω μετα να φύγει η υγρασία κ σε καθε αλλαγη του βαζω κρεμα. Μετα τα κακα παντα νερο.  Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν μου εχει συγκαει αλλά τον αλλάζω και συνέχεια... 

Περίοδος εμένα μου εχει έρθει κανονικά τώρα είναι η δεύτερη φορά που μου ήρθε μετα την εγκυμοσύνη κ γέννησα με καισαρική.  

Κορίτσια να ρωτήσω..  Τι θερμόμετρο εχετε παρει για τα μπεμπακια? Εχω πήρα ενα ψηφιακο αλλά δεν το εμπιστεύομαι κ πολύ... εχει απόκλιση απο το κανονικό.

Έχω και εγώ ψηφιακό αλλά πήρα υδραργύρου! Έχει όντως απόκλιση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε;;;Άσχετο ..βάπτιση έχετε κανονίσει;;;;Εγώ έκλεισα για 18 Ίουνιου!!!

Καλησπέρα!! Εμείς όχι ακόμα. Για Σεπτέμβριο μας κόβω εμάς!! Μη σου πω το σκέφτομαι κ για τα γενέθλιά του. Έτσι έκανα κ στη μεγάλη την ίδια μέρα. 

Πως πάτε με το φαγητό εσεις? Εμείς τπτ. Καθόλου φαγητό. Χθες όλο το 24ωρο 670γρ. Σήμερα το ίδιο μας κοβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς όχι ακόμα. Για Σεπτέμβριο μας κόβω εμάς!! Μη σου πω το σκέφτομαι κ για τα γενέθλιά του. Έτσι έκανα κ στη μεγάλη την ίδια μέρα. 

Πως πάτε με το φαγητό εσεις? Εμείς τπτ. Καθόλου φαγητό. Χθες όλο το 24ωρο 670γρ. Σήμερα το ίδιο μας κοβω

Ωραία ιδέα η βαφτιση την ημέρα των γενεθλίων του!!! 

Η αλήθεια 3 μέρες τώρα τρώει  πάρα πολύ καλα προχτές 830 χτες 780 και σήμερα έχει πιει ηδη 580.Δεν ξέρω τι να πω..μετά το εμβόλιο άλλο παιδί μάλλον της άνοιξε η όρεξη. Εντωμεταξύ τα χεράκια της τα βάζει στο στόμα όλη την μπουνιτσα της βρε παιδί μου και πιπιλαει με μανία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε;;;Άσχετο ..βάπτιση έχετε κανονίσει;;;;Εγώ έκλεισα για 18 Ίουνιου!!!

Ψάχνω εκκλησία, αλλά δεν έχω βρει ευκαιρία να πάρω τηλέφωνο ακόμα! Βρήκες εύκολα; 
& εγώ για Σεπτέμβρη θέλω αρχές, αλλά αν δεν βρω σκέφτομαι για τα γενέθλια επίσης. Αρχές Οκτώβρη! 
Εντωμεταξύ, εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει όνομα😄

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πως πάτε με το φαγητό εσεις? Εμείς τπτ. Καθόλου φαγητό. Χθες όλο το 24ωρο 670γρ. Σήμερα το ίδιο μας κοβω

Ρούλα και εμένα κάπου εκεί πρέπει να πίνει, αλλά έχει πάρει αυτή τη βδομάδα 300gr.
Μακάρι να συνεχίσει έτσι, να ανέβουμε!
Τώρα από τον 3ο μήνα, ξέρω ότι παίρνουν 450gr με 500gr μηνιαίως. 
Δεν είναι πλέον κιλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Ψάχνω εκκλησία, αλλά δεν έχω βρει ευκαιρία να πάρω τηλέφωνο ακόμα! Βρήκες εύκολα; 
& εγώ για Σεπτέμβρη θέλω αρχές, αλλά αν δεν βρω σκέφτομαι για τα γενέθλια επίσης. Αρχές Οκτώβρη! 
Εντωμεταξύ, εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει όνομα😄

Ρούλα και εμένα κάπου εκεί πρέπει να πίνει, αλλά έχει πάρει αυτή τη βδομάδα 300gr.
Μακάρι να συνεχίσει έτσι, να ανέβουμε!
Τώρα από τον 3ο μήνα, ξέρω ότι παίρνουν 450gr με 500gr μηνιαίως. 
Δεν είναι πλέον κιλό!

Δλδ τώρα που θα πάω πρέπει να είναι συν ένα κιλό? Όνομα άστο δύσκολο. Τη μεγάλη έβγαλα τη μαμά μ. Τώρα ας διαλέξει ο σύζυγος. Βασικά τον πατέρα του πιστεύω. Εσεις δε το έχετε έτσι,?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δλδ τώρα που θα πάω πρέπει να είναι συν ένα κιλό? Όνομα άστο δύσκολο. Τη μεγάλη έβγαλα τη μαμά μ. Τώρα ας διαλέξει ο σύζυγος. Βασικά τον πατέρα του πιστεύω. Εσεις δε το έχετε έτσι,?

Όχι, καλέ! Τώρα θα πρέπει να έχει πάρει μισό κιλό! Τους πρώτους τρεις πρέπει να έχει πάρει 1 και από τους 3 μήνες και μετά, μισό!
Έτσι το έχουμε και εμείς.. αλλά η μητέρα μου έχει το ίδιο όνομα μα τον πεθερό μου και δε της αρέσει και καθόλου, οπότε θα βγάλουμε άσχετο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Ωραία ιδέα η βαφτιση την ημέρα των γενεθλίων του!!! 

Η αλήθεια 3 μέρες τώρα τρώει  πάρα πολύ καλα προχτές 830 χτες 780 και σήμερα έχει πιει ηδη 580.Δεν ξέρω τι να πω..μετά το εμβόλιο άλλο παιδί μάλλον της άνοιξε η όρεξη. Εντωμεταξύ τα χεράκια της τα βάζει στο στόμα όλη την μπουνιτσα της βρε παιδί μου και πιπιλαει με μανία .

Κ ο δικός μου στο στόμα κ ακούγεται κιολας πλατσ πλατσ...μακάρι να κάνει κ εμένα έτσι από Δευτέρα που έχουμε το εμβόλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Όχι, καλέ! Τώρα θα πρέπει να έχει πάρει μισό κιλό! Τους πρώτους τρεις πρέπει να έχει πάρει 1 και από τους 3 μήνες και μετά, μισό!
Έτσι το έχουμε και εμείς.. αλλά η μητέρα μου έχει το ίδιο όνομα μα τον πεθερό μου και δε της αρέσει και καθόλου, οπότε θα βγάλουμε άσχετο!

Για τη πεθερά σου ούτε λόγος? Εγώ ήμουν τυχερή είχε ήδη βγει κ δεν είχε απαίτηση. Ασε που δε το συζητάγε κ ο άντρας μου να τη βγάλουμε. Δεν είχαμε θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δλδ τώρα που θα πάω πρέπει να είναι συν ένα κιλό? Όνομα άστο δύσκολο. Τη μεγάλη έβγαλα τη μαμά μ. Τώρα ας διαλέξει ο σύζυγος. Βασικά τον πατέρα του πιστεύω. Εσεις δε το έχετε έτσι,?

Εμείς στο πρώτο  του δώσαμε τα ονόματα του μπαμπά μου κ του πεθερου αλλά ακούγεται το ένα μόνο του μπαμπά μου οποτε τώρα η κόρη θα πάρει της πεθεράς μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εμείς στο πρώτο  του δώσαμε τα ονόματα του μπαμπά μου κ του πεθερου αλλά ακούγεται το ένα μόνο του μπαμπά μου οποτε τώρα η κόρη θα πάρει της πεθεράς μου.

Κ το δέχτηκε ο πεθερός να μην ακούγεται το όνομά του?🤣🤣🤣 πλάκα κάνω. Αυτό με τα ονόματα με έχει κουράσει αλήθεια. Αλλα τι να κάνουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Για τη πεθερά σου ούτε λόγος? Εγώ ήμουν τυχερή είχε ήδη βγει κ δεν είχε απαίτηση. Ασε που δε το συζητάγε κ ο άντρας μου να τη βγάλουμε. Δεν είχαμε θεμα

Δεν έχει απαίτηση και δε την απασχολεί! Ούτε τα πεθερικά μου, ούτε οι γονείς μου!
Είχαμε πει με τον άντρα μου, αν βγει κορίτσι θα δώσω το όνομα που θέλω εγώ,
αν βγει αγόρι θα δώσει εκείνος του πατέρα του, γιατί το θέλει ο ίδιος!
Με το καλό το επόμενο λοιπόν, αν είναι αγοράκι..
αλλά και κοριτσάκι να είναι πάλι, ένα εκείνος, ένα εγώ! Δίκαια πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κ το δέχτηκε ο πεθερός να μην ακούγεται το όνομά του?🤣🤣🤣 πλάκα κάνω. Αυτό με τα ονόματα με έχει κουράσει αλήθεια. Αλλα τι να κάνουμε????

Η αλήθεια ο πεθερός δεν ζει και είπαμε ο μπαμπάς  μου να το καμαρωσει βρε παιδί μου να το χαρεί. Και εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό με τα ονόματα εδώ εδω εμείς έχουμε και καλά ως εθιμο αν το πρώτο είναι αγόρι είναι του αντρα αν είναι κοριτσάκι είναι της μαμάς αλλά κ αλλά τα θεωρώ αυτά αλλά όπως είπες τι να κανουμε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η itsathina είπε:

Δεν έχει απαίτηση και δε την απασχολεί! Ούτε τα πεθερικά μου, ούτε οι γονείς μου!
Είχαμε πει με τον άντρα μου, αν βγει κορίτσι θα δώσω το όνομα που θέλω εγώ,
αν βγει αγόρι θα δώσει εκείνος του πατέρα του, γιατί το θέλει ο ίδιος!
Με το καλό το επόμενο λοιπόν, αν είναι αγοράκι..
αλλά και κοριτσάκι να είναι πάλι, ένα εκείνος, ένα εγώ! Δίκαια πράγματα!

Ετσι είναι το καλύτερο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η itsathina είπε:

Δεν έχει απαίτηση και δε την απασχολεί! Ούτε τα πεθερικά μου, ούτε οι γονείς μου!
Είχαμε πει με τον άντρα μου, αν βγει κορίτσι θα δώσω το όνομα που θέλω εγώ,
αν βγει αγόρι θα δώσει εκείνος του πατέρα του, γιατί το θέλει ο ίδιος!
Με το καλό το επόμενο λοιπόν, αν είναι αγοράκι..
αλλά και κοριτσάκι να είναι πάλι, ένα εκείνος, ένα εγώ! Δίκαια πράγματα!

Έτσι κ εμείς. Αφού το 1ο ήταν κορίτσι το πήρα εγώ τώρα ας αποφασίσει μόνος του τι θέλει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, είναι αξιαγάπητα όταν κάνουν αυτό με την μπουνίτσα στο στόμα!!! Και οι ήχοι που βγάζουν... Τέλειοι! ❤️❤️

Εμείς αποφασίσαμε να της δώσουμε άσχετο όνομα, κάτι που να μας αρέσει. Οι γονείς μας δεν είχαν καμία απαίτηση και εμείς το προτιμούμε για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις και ιδιαίτερες συμπάθειες λόγω του ονόματος κλπ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια? Εμείς χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο. Είναι 6.5 κιλά κ 65 ύψος. Πήρε πολύ ύψος κ 1 κιλό. Μ ειπε ότι μπορεί να ανεβάσει πυρετό αλλά μέχρι στιγμής πέρασαν 14 ώρες και δεν έχει κάνει. Λέτε μπορεί να κάνει κ τωρα? Μ ειπε συνήθως στο 10ωρο κάνουν. Εσας έκαναν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...