Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κ εμένα σμα κρυώσει δεν το πίνει..αν έχει περάσει το 45 λεπτά το πρτσω κ φτιάχνω άλλο αλλιώς Μπεν Μαρι κ το πίνει. 

Ολο το απόγευμα απίστευτη γκρίνια κ έδωσα κ ντεπον στις 4 μισή αλλά δεν την επιασε μάλλον..τώρα θα δείξει πως θα πάει η νύχτα. 

Μπεν μαρί και εγώ.. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Νομίζω ότι η σκόνη δε μπαινει ψυγείο. Για το εβαπορέ έχω ακούσει από γνωστές μου ότι το κάνουν αλλά σε μεγαλύτερα μωρα

Όχι, όχι.. μπαίνει κανονικά, αρκεί να μην έχει πιεί καθόλου το μωρό,
γιατί αναπτύσσονται βακτήρια από το σάλιο και είναι επικίνδυνο! 
Δε το έχω δοκιμάσει και ούτε νομίζω πως θα το κάνω, γιατί γενικά δεν συνιστάται, αλλά είναι πολύ διαδεδομένο στο εξωτερικό.
image.png.2b1dbeca125da2df451757f51e1057a9.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Κορίτσια τι προϊόντα περιποίησης χρησιμοποιείτε για τα μωρά σας; 

Τον κάνω μπάνιο με septona το μωβ ή το πράσινο κ έχω κ της frezyderm μια κίτρινη για ενυδάτωση αλλά δε του βάζω συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια δόξα το Θεό κοιμήθηκε μια χαρά η μικρή ήρεμη!!!

Ναι Μπεν μαρι όπως κ εσύ το κάνω, ψυγείο να πω την αλήθεια έμαθα ότι μπαίνει από το τικ τοκ που ανεβάζουν βίντεο μανούλες εξωτερικού αλλά είναι ανάλογα το γάλα. 

@itsathinaΕγώ έχω διάφορα για το μπάνιο έχω και proderm έχω και της frezyderm και  τα septona και τα δύο που ειπες @Ρουλ@@ και έχω και της pharmasept που μου αρέσει πιο πολύ από όλα. Για τον ποπο έχω την κίτρινη κρεμα της frezyderm δεν την αλλάζω για καμιά είναι τέλεια και στο κορμάκι έχω της pharmasept τωρα κρεμα και λαδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια δόξα το Θεό κοιμήθηκε μια χαρά η μικρή ήρεμη!!!

Ναι Μπεν μαρι όπως κ εσύ το κάνω, ψυγείο να πω την αλήθεια έμαθα ότι μπαίνει από το τικ τοκ που ανεβάζουν βίντεο μανούλες εξωτερικού αλλά είναι ανάλογα το γάλα. 

@itsathinaΕγώ έχω διάφορα για το μπάνιο έχω και proderm έχω και της frezyderm και  τα septona και τα δύο που ειπες @Ρουλ@@ και έχω και της pharmasept που μου αρέσει πιο πολύ από όλα. Για τον ποπο έχω την κίτρινη κρεμα της frezyderm δεν την αλλάζω για καμιά είναι τέλεια και στο κορμάκι έχω της pharmasept τωρα κρεμα και λαδάκι.

Μπραβο που κοιμήθηκε καλα! Αχχχχ αυτά τα εμβολια με φοβιζουν πολυυυυυυυυυυυυ

Aυτη τη κίτρινη έχω κ εγω. Αλλα να σας πω ρε κορίτσια? Δε τα πολυχρησιμοποιω. Κ αποφεύγω κ δεν έχει χρειαστεί. Κάποια στιγμή μικρότερος είχε ξεφλούδισμα κ του έβαζα μια πράσινη της frezyderm που ήταν υγρό ταλκ αλλά για πολύ λίγο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μπραβο που κοιμήθηκε καλα! Αχχχχ αυτά τα εμβολια με φοβιζουν πολυυυυυυυυυυυυ

Aυτη τη κίτρινη έχω κ εγω. Αλλα να σας πω ρε κορίτσια? Δε τα πολυχρησιμοποιω. Κ αποφεύγω κ δεν έχει χρειαστεί. Κάποια στιγμή μικρότερος είχε ξεφλούδισμα κ του έβαζα μια πράσινη της frezyderm που ήταν υγρό ταλκ αλλά για πολύ λίγο. 

 

Κοίτα στον γιο μου και εγώ δεν βάζω συνέχεια μόνο αν καμιά φορά είναι λίγο ερεθισμένο εκεί κάτω από το πουλάκι του η ο ποπος του.αλλα στην κόρη βάζω σχεδόν σε κάθε πάνα..γιατί τα κορίτσια πολυ πιο εύκολα συγκαιονται και επειδή στην αρχή το πιπακι ήταν λίγο κλειστό μου είπε να της βάζω να είναι υδατωμενο να μην κλεινει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Αχχχχ αυτά τα εμβολια με φοβιζουν πολυυυυυυυυυυυυ

Γιατί καλέ; Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει πάνω από δέκατα.. μην ανησυχείς.

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια δόξα το Θεό κοιμήθηκε μια χαρά η μικρή ήρεμη!!!

Ναι Μπεν μαρι όπως κ εσύ το κάνω, ψυγείο να πω την αλήθεια έμαθα ότι μπαίνει από το τικ τοκ που ανεβάζουν βίντεο μανούλες εξωτερικού αλλά είναι ανάλογα το γάλα. 

@itsathinaΕγώ έχω διάφορα για το μπάνιο έχω και proderm έχω και της frezyderm και  τα septona και τα δύο που ειπες @Ρουλ@@ και έχω και της pharmasept που μου αρέσει πιο πολύ από όλα. Για τον ποπο έχω την κίτρινη κρεμα της frezyderm δεν την αλλάζω για καμιά είναι τέλεια και στο κορμάκι έχω της pharmasept τωρα κρεμα και λαδάκι.

Frezyderm βρε κορίτσια, έχω στοκ γιατί μου έφερε δώρο πολλά μια γνωστή μου και κέρδισα και ένα διαγωνισμό στο site τους. Αλλά πήρα pharmasept γιατί μου μυρίζει πιο ωραία, αφήνει και ένα ωραίο απαλό άρωμα στο δερματάκι του μωρού και συμφέρει και καλύτερα. Ειδικά αν έχει κάνει κακά, αν την πλύνω με frezyderm δε μυρίζει ωραία μετά. Ενώ με pharmasept μοσχοβολάει. Της πήρα και την κρέμα σώματος και το λαδάκι επίσης. Κρέμα αλλαγής πάνας έχει δοκιμάσει καμία της pharmasept; Σκέφτομαι όταν μου τελειώσουν τις frezyderm να πάρω αυτήν. Αλλά είμαι ευχαριστημένη από αυτή, δε μπορώ να πω!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

στην κόρη βάζω σχεδόν σε κάθε πάνα..γιατί τα κορίτσια πολυ πιο εύκολα συγκαιονται και επειδή στην αρχή το πιπακι ήταν λίγο κλειστό μου είπε να της βάζω να είναι υδατωμενο να μην κλεινει. 

Έτσι και εμένα το πιπί της.. 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Αλλα να σας πω ρε κορίτσια? Δε τα πολυχρησιμοποιω. Κ αποφεύγω κ δεν έχει χρειαστεί. Κάποια στιγμή μικρότερος είχε ξεφλούδισμα κ του έβαζα μια πράσινη της frezyderm που ήταν υγρό ταλκ αλλά για πολύ λίγο. 

Δε βάζεις τίποτα; Ούτε κεραλοιφή, ούτε σπαθόλαδο;
Δε φοβάσαι μη συγκαεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Γιατί καλέ; Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει πάνω από δέκατα.. μην ανησυχείς.

Frezyderm βρε κορίτσια, έχω στοκ γιατί μου έφερε δώρο πολλά μια γνωστή μου και κέρδισα και ένα διαγωνισμό στο site τους. Αλλά πήρα pharmasept γιατί μου μυρίζει πιο ωραία, αφήνει και ένα ωραίο απαλό άρωμα στο δερματάκι του μωρού και συμφέρει και καλύτερα. Ειδικά αν έχει κάνει κακά, αν την πλύνω με frezyderm δε μυρίζει ωραία μετά. Ενώ με pharmasept μοσχοβολάει. Της πήρα και την κρέμα σώματος και το λαδάκι επίσης. Κρέμα αλλαγής πάνας έχει δοκιμάσει καμία της pharmasept; Σκέφτομαι όταν μου τελειώσουν τις frezyderm να πάρω αυτήν. Αλλά είμαι ευχαριστημένη από αυτή, δε μπορώ να πω!

Έτσι και εμένα το πιπί της.. 

Δε βάζεις τίποτα; Ούτε κεραλοιφή, ούτε σπαθόλαδο;
Δε φοβάσαι μη συγκαεί; 

Οχι τπτ δε βάζω. Μέχρι στιγμής δεν μ έχει πάθει κάτι. Δε του έχω βάλει καθόλου μωρομαντηλο κ τον αλλάζω πάνω σχεδόν κάθε 2ωρο. Τον πλένω με νερό σκέτο 2 φορές τη μέρα σίγουρα κ αν κάνει κακα τον πλένω με το αφρόλουτρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Οχι τπτ δε βάζω. Μέχρι στιγμής δεν μ έχει πάθει κάτι. Δε του έχω βάλει καθόλου μωρομαντηλο κ τον αλλάζω πάνω σχεδόν κάθε 2ωρο. Τον πλένω με νερό σκέτο 2 φορές τη μέρα σίγουρα κ αν κάνει κακα τον πλένω με το αφρόλουτρο. 

Η αλήθεια έτσι έκανα στο πρώτο μου.. άργησα πολυ να βάλω μωρομαντηλο είχα πάντα χαμομήλι σε θερμό έτοιμο και τον έπλενα τον σκουπίδια με βαμβάκι και όταν έκανε κακα πάντα πλύσιμο..εεεε τώρα μπήκε κατευθείαν μωρομαντηλο που λέει ο λόγος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ προτιμώ της pharmsept μονο την κρεμα για την πανα δεν έχω χρησιμοποιήσει όλα τα αλλα εχω .λατρεύω τη μυρωδιά τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Και εγώ προτιμώ της pharmsept μονο την κρεμα για την πανα δεν έχω χρησιμοποιήσει όλα τα αλλα εχω .λατρεύω τη μυρωδιά τους. 

Κορίτσια εγώ χρησιμοποιώ την κρέμα αλλαγής της Pharmasept, είναι πολύ καλή και οικονομική. Έχω και άλλα προϊόντα όπως αφρολουτρο, ταλκ σε μορφή κρέμας, ενυδατικη, όλα τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Έχει επιστρέψει σε εσάς η περίοδος; Και αν ναι, με τι συμπτώματα; Γιατί εδώ και 5 μέρες με πιάνουν ξαφνικά κάτι σαν έντονοι πόνοι περιόδου, μαζί με ενόχληση στο στομάχι και διάρροια, αλλά περίοδος δεν έρχεται και ανησυχώ... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Η αλήθεια έτσι έκανα στο πρώτο μου.. άργησα πολυ να βάλω μωρομαντηλο είχα πάντα χαμομήλι σε θερμό έτοιμο και τον έπλενα τον σκουπίδια με βαμβάκι και όταν έκανε κακα πάντα πλύσιμο..εεεε τώρα μπήκε κατευθείαν μωρομαντηλο που λέει ο λόγος .

Εσυ δικαιολόγησε... δεν έχεις ξεμπερδέψει απ τον μεγάλο με τις πάνες πόσο να αντέξεις η γυναίκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Dafni87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Έχει επιστρέψει σε εσάς η περίοδος; Και αν ναι, με τι συμπτώματα; Γιατί εδώ και 5 μέρες με πιάνουν ξαφνικά κάτι σαν έντονοι πόνοι περιόδου, μαζί με ενόχληση στο στομάχι και διάρροια, αλλά περίοδος δεν έρχεται και ανησυχώ... 

 

 

Εμενα ναι κανονικά μ ήρθε. Μήπως περνάς καμία ιωσουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια εγώ χρησιμοποιώ την κρέμα αλλαγής της Pharmasept, είναι πολύ καλή και οικονομική. Έχω και άλλα προϊόντα όπως αφρολουτρο, ταλκ σε μορφή κρέμας, ενυδατικη, όλα τέλεια.

Κ εγώ αυτό ήθελα σε αφρόλουτρο πριν γεννήσω αλλά στο φαρμακείο μου είπαν από 3 μηνων κ πάνω είναι το συγκεκριμένο κ έτσι πήρα το septona. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμενα ναι κανονικά μ ήρθε. Μήπως περνάς καμία ιωσουλα?

Μπορεί! Ίσως και να κρυωσα που είμαι συνέχεια με την κοιλιά έξω για να θηλάζω... Τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Οχι τπτ δε βάζω. Μέχρι στιγμής δεν μ έχει πάθει κάτι. Δε του έχω βάλει καθόλου μωρομαντηλο κ τον αλλάζω πάνω σχεδόν κάθε 2ωρο. Τον πλένω με νερό σκέτο 2 φορές τη μέρα σίγουρα κ αν κάνει κακα τον πλένω με το αφρόλουτρο. 

Μωρομάντηλο ούτε εγώ χρησιμοποιώ.. έχω στην τσάντα για έξω, για παν ενδεχόμενο και καμιά φορά αν έχει κάνει πάρα πολλά κακά, τα παίρνω πρώτα με μωρομάντηλο, για να την πάω έως το μπάνιο να την πλύνω.
Την πλένω σε κάθε αλλαγή πάνας με ζεστό νερό, αλλά βάζω και το σαπουνάκι της για να μην μείνουν υπολείμματα από ούρα (αμμωνία), γιατί σε συνδυασμό με τα κακά ξέρω ότι κάνουν βαρύ σύγκαμα, επειδή αλλάζει το pH και φοβάμαι πολύ!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια εγώ χρησιμοποιώ την κρέμα αλλαγής της Pharmasept, είναι πολύ καλή και οικονομική. Έχω και άλλα προϊόντα όπως αφρολουτρο, ταλκ σε μορφή κρέμας, ενυδατικη, όλα τέλεια.

Θα την πάρω να την δοκιμάσω τότε, γιατί το αφρόλουτρο που έχω, η ενυδατική και το λαδάκι, μυρίζουν τέλεια!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dafni87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Έχει επιστρέψει σε εσάς η περίοδος; Και αν ναι, με τι συμπτώματα; Γιατί εδώ και 5 μέρες με πιάνουν ξαφνικά κάτι σαν έντονοι πόνοι περιόδου, μαζί με ενόχληση στο στομάχι και διάρροια, αλλά περίοδος δεν έρχεται και ανησυχώ... 

 

 

Εμένα ακόμα τίποτα, αλλά έχω δει κάποια ροζ υγρά! Εμένα ίσως αργεί γιατί θηλάζω ακόμα..
αλλά δε νομίζω να αργήσει πολύ με τη μεικτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα σημερα η μικρή έχει δώσει ρέστα!!!!είμαστε ήδη στα 770μλ και έχουμε ακόμα ενα γεύμα!!!! Μακάρι να συνεχίσει έτσι τι να πω το εμβόλιο μάλλον της άνοιξε την όρεξη χαχαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλα σημερα η μικρή έχει δώσει ρέστα!!!!είμαστε ήδη στα 770μλ και έχουμε ακόμα ενα γεύμα!!!! Μακάρι να συνεχίσει έτσι τι να πω το εμβόλιο μάλλον της άνοιξε την όρεξη χαχαχαχα. 

Έλα να παίρνει και η δική μου σειρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω! Μπαίνει καμία από κινητό; Πως συνδέεσαι;
Πάω να σχολιάσω και μου ζητάει μέηλ, το βάζω και λέει πως υπάρχει ήδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Να ρωτήσω! Μπαίνει καμία από κινητό; Πως συνδέεσαι;
Πάω να σχολιάσω και μου ζητάει μέηλ, το βάζω και λέει πως υπάρχει ήδη!

Εγω μπαίνω από το κινητό Έχω μόνιμα τον κωδικό η αλήθεια ούτε που  θυμάμαι ποιος είναι αν χρειαστεί να το βαλω .Εμενα τις τελευταίες μέρες δεν μ έρχονται οι ενημερώσεις ότι έχετε γράψει στο εμαιλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Να ρωτήσω! Μπαίνει καμία από κινητό; Πως συνδέεσαι;
Πάω να σχολιάσω και μου ζητάει μέηλ, το βάζω και λέει πως υπάρχει ήδη!

Από κινητό μπαίνω εγώ. Εξ αρχής από κινητό έμπαινα γιατί σας διάβαζα συνήθως το βράδυ πριν κοιμηθώ 😋

Το έβαλα μία φορά και δεν το ξαναζήτησε...

στις πριν 24 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Εμένα ακόμα τίποτα, αλλά έχω δει κάποια ροζ υγρά! Εμένα ίσως αργεί γιατί θηλάζω ακόμα..

αλλά δε νομίζω να αργήσει πολύ με τη μεικτή!

Κι εγώ είδα λίγο ροζ πριν κάποιες μέρες. Εγώ θηλάζω αποκλειστικά ουσιαστικά... Ελάχιστες φορές της έχουμε δώσει ένα μπουκαλάκι, μόνο όταν δε χορταινε το βράδυ ή αν είχαμε βγει για περπάτημα και πεινούσε. Δε με πειράζει... Μόνο μην έχει γίνει καμία στραβή και δεν έρθει καθόλου φοβάμαι... 🙈🙄😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εγω μπαίνω από το κινητό Έχω μόνιμα τον κωδικό η αλήθεια ούτε που  θυμάμαι ποιος είναι αν χρειαστεί να το βαλω .Εμενα τις τελευταίες μέρες δεν μ έρχονται οι ενημερώσεις ότι έχετε γράψει στο εμαιλ 

Δε μπορώ να καταλάβω πως να συνδεθώ, αλήθεια! Δε με αφήνει όπως και να προσπαθήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dafni87 είπε:

Κι εγώ είδα λίγο ροζ πριν κάποιες μέρες. Εγώ θηλάζω αποκλειστικά ουσιαστικά... Ελάχιστες φορές της έχουμε δώσει ένα μπουκαλάκι, μόνο όταν δε χορταινε το βράδυ ή αν είχαμε βγει για περπάτημα και πεινούσε. Δε με πειράζει... Μόνο μην έχει γίνει καμία στραβή και δεν έρθει καθόλου φοβάμαι... 🙈🙄😒

Ε τότε, δε νομίζω να σου έρθει ακόμα! Θες εσύ;
Της κουμπάρας μου έκανε 10 μήνες. Δε μου έχει λείψει καθόλου η περίοδος, αλήθεια😂
Δε γίνεται να μην έρθει καθόλου, αλλά συνήθως σε όσες θηλάζουν αποκλειστικά, αργεί! Απόλυτα φυσιολογικό!

Επεξεργάστηκε από itsathina
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Ε τότε, δε νομίζω να σου έρθει ακόμα! Θες εσύ;
Της κουμπάρας μου έκανε 10 μήνες. Δε μου έχει λείψει καθόλου η περίοδος, αλήθεια😂
Δε γίνεται να μην έρθει καθόλου, αλλά συνήθως σε όσες θηλάζουν αποκλειστικά, αργεί! Απόλυτα φυσιολογικό!

Καλέ ούτε κι εμένα μου έχει λείψει!!! Εννοείται πως δε βιάζομαι να έρθει... Εννοούσα μην είχα ωορρηξία και δεν το ήξερα και έγινε καμία χαζομάρα 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...