Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επίδομα εγκυμοσύνης και αναστολη


Recommended Posts

Καλημέρα!! 

Είμαι στην 24η εβδομάδα και γενναω Μάιο με το καλό Μάιο. Είμαι σε αναστολή από το Οκτώβρη και δεν γίνεται καν συζήτηση για άνοιγμα εστίασης. Στην περίπτωση αυτή τι γίνεται με το επίδομα και την αδεια εγκυμοσυνης; Κάνω κανονικά τα χαρτιά μου η απλά παραμένω σε αναστολή και παίρνω το επίδομα αναστολής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Anastasia07 είπε:

Καλημέρα!! 

Είμαι στην 24η εβδομάδα και γενναω Μάιο με το καλό Μάιο. Είμαι σε αναστολή από το Οκτώβρη και δεν γίνεται καν συζήτηση για άνοιγμα εστίασης. Στην περίπτωση αυτή τι γίνεται με το επίδομα και την αδεια εγκυμοσυνης; Κάνω κανονικά τα χαρτιά μου η απλά παραμένω σε αναστολή και παίρνω το επίδομα αναστολής; 

Μιλάς με τον λογιστή σου σαν πρώτο βήμα και στη συνέχεια βλέπεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Μιλάς με τον λογιστή σου σαν πρώτο βήμα και στη συνέχεια βλέπεις.

Εγώ  δεν είμαι σε αναστολή αλλά  σε άδεια αναρρωτικη. Για ένα μήνα κορίτσια πήρα 400 ευρώ λίγα μου φαίνονται. Σε λίγες μέρες θα κάνω τα χαρτιά μου για το επίδομα κυοφοριας ξέρετε ποσα θα πάρω περιπου;; απογοητευτικά με το ποσο που πηρα γι αυτό ρωτάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ  δεν είμαι σε αναστολή αλλά  σε άδεια αναρρωτικη. Για ένα μήνα κορίτσια πήρα 400 ευρώ λίγα μου φαίνονται. Σε λίγες μέρες θα κάνω τα χαρτιά μου για το επίδομα κυοφοριας ξέρετε ποσα θα πάρω περιπου;; απογοητευτικά με το ποσο που πηρα γι αυτό ρωτάω. 

Καλησπερα!!Τοσα ειναι της αναρρωτικης περιπου...κι εγω καπου στα 450 επαιρνα νομιζω οσο ημουν σε αναρρωτικη!η πληρωμη ομως απο αδεια κυοφοριας ειναι παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα!!Τοσα ειναι της αναρρωτικης περιπου...κι εγω καπου στα 450 επαιρνα νομιζω οσο ημουν σε αναρρωτικη!η πληρωμη ομως απο αδεια κυοφοριας ειναι παραπανωποσ

Παραπάνω ναι αλλά ποσα;; τέλος παντων θα δουμε τι να πω κοντός ψαλμός αλληλουια . Πάντως μια απογοήτευση την πήρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2021 at 6:24 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Παραπάνω ναι αλλά ποσα;; τέλος παντων θα δουμε τι να πω κοντός ψαλμός αλληλουια . Πάντως μια απογοήτευση την πήρα

εγω πχ με 600 ευρω βασικο επαιρνα απο ικα 560 ευρω...την ιδια απογοητευση ειχα παρει με τα λεφτα της αναρρωτικης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

εγω πχ με 600 ευρω βασικο επαιρνα απο ικα 560 ευρω...την ιδια απογοητευση ειχα παρει με τα λεφτα της αναρρωτικη560 

560 ευρώ πηρες επίδομα κυοφοριας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

560 ευρώ πηρες επίδομα κυοφοριας;;

Απ ότι έχω ακουσει το επίδομα κυοφοριας που το παιρνουμε μια φορά 56 μέρες πριν είναι σχεδόν 1000€.. 900+ για την  ακρίβεια. Αν γνωρίζει, κπ κοπέλα ας με διορθώσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia86 είπε:

Διορθωση,460 ηθελα να γραψω!

Πολυ λίγα μου φαίνονται πάντως τι να πω πριν ποσο καιρό έγινε αυτό ;; με βασικό 550 αυτά τα χρήματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Πολυ λίγα μου φαίνονται πάντως τι να πω πριν ποσο καιρό έγινε αυτό ;; με βασικό 550 αυτά τα χρήματα;;

Ηταν περιπου τοσα...Τα πηρα μαζεμενα βεβαια για 2 μηνες...πηρα περιπου 900και κατι για τους 2 μηνες πριν γεννησω και 900και κατι παλι για τους 2 μηνες αφοτου γεννησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

Ηταν περιπου τοσα...Τα πηρα μαζεμενα βεβαια για 2 μηνες...πηρα περιπου 900και κατι για τους 2 μηνες πριν γεννησω και 900και κατι παλι για τους 2 μηνες αφοτου γεννησα..

Ααα λέω και εγώ για 2 μήνες τόσα.. Μπερδευτηκα εντάξει καλά ειναι προς το καθόλου;; εγώ τώρα στις 8 Φεβρουαρίου καταθέτω τώρα το ποτε θα τα παρω άγνωστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Ααα λέω και εγώ για 2 μήνες τόσα.. Μπερδευτηκα εντάξει καλά ειναι προς το καθόλου;; εγώ τώρα στις 8 Φεβρουαρίου καταθέτω τώρα το ποτε θα τα παρω άγνωστο

πριν λιγους μηνες,προ καραντινας κι ολων αυτων ειχα πληρωθει μεσα σε 2 βδομαδες,δεν τα ειχαν αργησει παραπανω απο τη μερα που τα κατεθεσα...Με την αναρρωτικη ειχα κανει μηνες μεχρι να περασω επιτροπη και να τα παρω αλλα με το ικα στα επιδοματα ηταν σχεδον αμεσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...