Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυτοάνοσα κ εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Το είδους αυτοανοσα εννοείς? Υπάρχουν πάρα πολλές κατηγοριες.... Εγω πασχω από αυγοανοσο και είμαι έγκυος. Ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BASOULA2 είπε:

Το είδους αυτοανοσα εννοείς? Υπάρχουν πάρα πολλές κατηγοριες.... Εγω πασχω από αυγοανοσο και είμαι έγκυος. Ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις 

Σ ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η αννι είπε:

Υπάρχουν εμπειρίες σχετικά;;

Καλησπερα! Εγω εχω υποθυροειδητιδα hasimoto και ειμαι εγκυος! Τι ακριβως θες να μαθεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα! Εγω εχω υποθυροειδητιδα hasimoto και ειμαι εγκυος! Τι ακριβως θες να μαθεις ???

Καλημερα κοριτσι μου!Ηθελα να μάθω αν επηρεάζει η εγκυμοσύνη το αυτοάνοσο η αν επιδεινώνεται η κατάσταση!Και κατα ποσο είναι ασφαλή το εμβρυο με τα φάρμακα!Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Ηθελα να μάθω αν επηρεάζει η εγκυμοσύνη το αυτοάνοσο η αν επιδεινώνεται η κατάσταση!Και κατα ποσο είναι ασφαλή το εμβρυο με τα φάρμακα!Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Αναλογως!  Το δικο μου επηρεαζει παρα πολυ την εγκυμοσυνη (οπως και ο απλος θυρεοειδης φυσικα) και τον παρακολουθω! Υπαρχει επιδεινωση αρκετες φορες αλλα ρυθμιζεται με χαπια που δεν επηρεαζουν αρνητικα! Εχω γνωστη με αλλου ειδους αυτοανοσο που της δημιουργησε σοβαρο προβλημα και αναγκαστηκε στην εγκυμοσυνη να παρει και χαπια που δεν ενδεικνυνται για εγκυμοσυνη αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα! Ειναι αναλογα την περιπτωση! Εσυ για τι αυτοανοσο μιλας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2021 at 9:32 ΠΜ, ο/η αννι είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Ηθελα να μάθω αν επηρεάζει η εγκυμοσύνη το αυτοάνοσο η αν επιδεινώνεται η κατάσταση!Και κατα ποσο είναι ασφαλή το εμβρυο με τα φάρμακα!Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

εξαρταται..εγω εχω κ χασιμοτο και αντοφωσφολιπιδικο συνδρομο..και στο δυο τα ΑΝΑ εκτιναχτηκαν..για αυτό ομως έλεγχε σαι τακτικά στην κυηση.Δεν υπήρξες κανενα θεμα λοιπον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

εξαρταται..εγω εχω κ χασιμοτο και αντοφωσφολιπιδικο συνδρομο..και στο δυο τα ΑΝΑ εκτιναχτηκαν..για αυτό ομως έλεγχε σαι τακτικά στην κυηση.Δεν υπήρξες κανενα θεμα λοιπον

Υπάρχει αυτοάνοσο νόσημα που δεν μπορείς να κανείς παιδί γνωρίζει κάποια κοπέλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Despoin είπε:

Υπάρχει αυτοάνοσο νόσημα που δεν μπορείς να κανείς παιδί γνωρίζει κάποια κοπέλα;;;

Οχι.Υπαρχουν κ.ως καπιια που δυσκολευουν η προκαλουν αποβολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...