Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Εγω ειμαι 9η εβδομαδα και εχω ΠΗΤ 15/8 . 
Αυτο με το φουσκωμα το εχω κ εγω ειδικα προς το απογευμα . Προσπαθω να προσαρμοσω τι τρωω και τις ποσοτητες γιατι νιωθω δυσφορια ωρες ωρες. Δεν εχω κοιλια αλλα οταν με πιανει ειμαι λες εχω τυμπανισμο😂

Που να μεγαλώσει και η κοιλιά 🤣🤣

Με το καλό! Πρώτο σου; 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Που να μεγαλώσει και η κοιλιά 🤣🤣

Με το καλό! Πρώτο σου; 😄

Αχ αυτο σκεφτομαι κ εγω που να αρχισει να πεταγεται η κοιλια τι θα κανω. 
Ναι πρωτο μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια  εγώ είμαι 8 εβδομάδων κοντά έχω πονάκια χαμηλά τώρα αρχίζω κ τρώω δεν ειχα όρεξη καθόλου έχω πρήξιμο στο στήθος κ αναγούλες που κ που ευχομαι να μας πάνε όλα καλά σε όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Despoin είπε:

Καλησπερα κορίτσια  εγώ είμαι 8 εβδομάδων κοντά έχω πονάκια χαμηλά τώρα αρχίζω κ τρώω δεν ειχα όρεξη καθόλου έχω πρήξιμο στο στήθος κ αναγούλες που κ που ευχομαι να μας πάνε όλα καλά σε όλες μας

Με το καλό κορίτσι μου! 

 

Έχετε πάει όλες γιατρό εκτος από μένα ε; 😂 

 

Για πείτε επόμενα ραντεβού να έχουμε να περιμένουμε 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Λογικά δεν θα έχεις θέμα γι αυτό 😂 

😆😆😆 Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα στην προηγούμενη εγκυμοσυνη μου ειχε πει οτι στόχος ειναι να βαλω μεχρι 15 κιλα ! Τωρα δεν μου ειπε κατι ακομα αλλα πιστευω θα με ριξει στα 10 γτ εβαλα 😂😂 κοριτσια και εγω ειμαι ηδη σαν 4-5 μηνων με το φουσκωμα!! Και φουλ δυσκοιλιοτητα! Εσεις απο δυσκοιλιοτητα πως τα πατε ???? Τριτη εχω ραντεβου εγω μεθαυριο και ανυπομονω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμενα στην προηγούμενη εγκυμοσυνη μου ειχε πει οτι στόχος ειναι να βαλω μεχρι 15 κιλα ! Τωρα δεν μου ειπε κατι ακομα αλλα πιστευω θα με ριξει στα 10 γτ εβαλα 😂😂 κοριτσια και εγω ειμαι ηδη σαν 4-5 μηνων με το φουσκωμα!! Και φουλ δυσκοιλιοτητα! Εσεις απο δυσκοιλιοτητα πως τα πατε ???? Τριτη εχω ραντεβου εγω μεθαυριο και ανυπομονω!!!

Εγώ προς το παρόν είμαι οκ😂👌💩💩

 

Επόμενη Τρίτη εγώ το πρώτο! 

Έχω μιλήσει τηλεφωνικά, μου είπε να ξεκινήσω filicine επειδή θηλάζω κιόλας και τα λέμε τότε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! 

 

Έχετε πάει όλες γιατρό εκτος από μένα ε; 😂 

 

Για πείτε επόμενα ραντεβού να έχουμε να περιμένουμε 😜

Αύριο εγώ, θα της πάω τις εξετάσεις και θα με ξαναδεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμενα στην προηγούμενη εγκυμοσυνη μου ειχε πει οτι στόχος ειναι να βαλω μεχρι 15 κιλα ! Τωρα δεν μου ειπε κατι ακομα αλλα πιστευω θα με ριξει στα 10 γτ εβαλα 😂😂 κοριτσια και εγω ειμαι ηδη σαν 4-5 μηνων με το φουσκωμα!! Και φουλ δυσκοιλιοτητα! Εσεις απο δυσκοιλιοτητα πως τα πατε ???? Τριτη εχω ραντεβου εγω μεθαυριο και ανυπομονω!!!

Είχα και από πριν δυσκοιλιότητα οπότε φοβάμαι την ώρα που θα φρακαρω λόγω εγκυμοσύνης! Τρώω όμως ακτινίδια και δαμάσκηνα και είμαι πολύ καλά προς το παρόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Εγώ προς το παρόν είμαι οκ😂👌💩💩

 

Επόμενη Τρίτη εγώ το πρώτο! 

Έχω μιλήσει τηλεφωνικά, μου είπε να ξεκινήσω filicine επειδή θηλάζω κιόλας και τα λέμε τότε 🙏

Και εγω filicine απ το πρώτο θετικο τεστ!! Απλα επειδη ειχα πονακια περιοδου αρκετα καποιες μερες και ειχα και την παλινδρομη μου εδωσε και utrogestan και buscopan μου ειπε επειδη πολλες φορες ο πονος ειναι απ το εντερο αν ποναω να παιρνω 1 !! Αυτααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Είχα και από πριν δυσκοιλιότητα οπότε φοβάμαι την ώρα που θα φρακαρω λόγω εγκυμοσύνης! Τρώω όμως ακτινίδια και δαμάσκηνα και είμαι πολύ καλά προς το παρόν! 

Πολυ καλα κανεις !!! Ακτινιδια τρωω και εγω αλλα δεεεεν κανουν δουλιτσα!! Θα ξεκινησω και δαμασκηνα αποξηραμενα εχω ακουσει καλα.λογια!!! Ποσο εισαι εσυ???? Να μας πεις τα νεα αυριιοο!!!! 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Πολυ καλα κανεις !!! Ακτινιδια τρωω και εγω αλλα δεεεεν κανουν δουλιτσα!! Θα ξεκινησω και δαμασκηνα αποξηραμενα εχω ακουσει καλα.λογια!!! Ποσο εισαι εσυ???? Να μας πεις τα νεα αυριιοο!!!! 😁😁

Τα δαμάσκηνα όντως κάνουν πολύ καλή δουλειά! Σου προτείνω να πάρεις αυτά που έχουν κουκούτσι, είναι πιο νόστιμα από τα άλλα. 7εβδ κ 3 ημερών! Θα στείλω, ναι! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τα δαμάσκηνα όντως κάνουν πολύ καλή δουλειά! Σου προτείνω να πάρεις αυτά που έχουν κουκούτσι, είναι πιο νόστιμα από τα άλλα. 7εβδ κ 3 ημερών! Θα στείλω, ναι! 😊

Φρέσκα η αποξηραμενα??? Εμενα δε με νοιαζει η γευση! Η δουλιτσα τους με νοιαζει  💩😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Φρέσκα η αποξηραμενα??? Εμενα δε με νοιαζει η γευση! Η δουλιτσα τους με νοιαζει  💩😂

😆😆😆😆 Αποξηραμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και εγώ έμαθα πριν λίγο καιρό πως ειμαι έγκυος στο 1ο μου παιδί. Ειναι 7 εβδομάδων και 2 ημερών. Μέχρι στιγμής μόνο συχνοουρία και κόπωση νιώθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

😆😆😆😆 Αποξηραμένα! 

Θα το δοκιμασω!!!! Αχ κοριτσια μη γελάτε μου χει τυχει και 5 μερες να μηηηηην οσο ειμαι εγκυος!! Και πριν είχα θεμα γενικα αλλα 1 φορα τη μερα εστω με το ζορι τα καταφερνα συν καφες και τσιγαρο φυσικα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Olivia3 είπε:

Γεια σας κορίτσια και εγώ έμαθα πριν λίγο καιρό πως ειμαι έγκυος στο 1ο μου παιδί. Ειναι 7 εβδομάδων και 2 ημερών. Μέχρι στιγμής μόνο συχνοουρία και κόπωση νιώθω.

Με το καλό!! 😊 Πήγες γιατρο;

Να μας λες τα νέα σου 😁

Την προηγούμενη φορά είχαμε κάνει ένα πινακάκι με τις πητ κ το φύλο των μωρών 😊 αν θέλετε μπορούμε να το κάνουμε και τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Olivia3 είπε:

Γεια σας κορίτσια και εγώ έμαθα πριν λίγο καιρό πως ειμαι έγκυος στο 1ο μου παιδί. Ειναι 7 εβδομάδων και 2 ημερών. Μέχρι στιγμής μόνο συχνοουρία και κόπωση νιώθω.

Καλημέρα, καλώς ήρθες και με το καλό!!! Εμείς είμαστε πολύ κοντά! Εγώ είμαι 7+4! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Θα το δοκιμασω!!!! Αχ κοριτσια μη γελάτε μου χει τυχει και 5 μερες να μηηηηην οσο ειμαι εγκυος!! Και πριν είχα θεμα γενικα αλλα 1 φορα τη μερα εστω με το ζορι τα καταφερνα συν καφες και τσιγαρο φυσικα 😂

Καλημέρα! Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κ ο καφές εμένα με βοηθάει πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα, καλώς ήρθες και με το καλό!!! Εμείς είμαστε πολύ κοντά! Εγώ είμαι 7+4! 

Όντως μια μερα διαφορά!!! Με το καλό να έρθει το παιδάκι σου🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Με το καλό!! 😊 Πήγες γιατρο;

Να μας λες τα νέα σου 😁

Την προηγούμενη φορά είχαμε κάνει ένα πινακάκι με τις πητ κ το φύλο των μωρών 😊 αν θέλετε μπορούμε να το κάνουμε και τώρα! 

Ναι φυσικά εμένα η ΠΗΤ είναι 27/8. Πήγα στο γιατρό προχθές και όλα είναι μια χαρά ακούσαμε και καρδούλα και τώρα μου έδωσε να κάνω τις εξετάσεις. Θα πάω αύριο. Βρε κορίτσια είναι κάποια από εσάς από Ιωάννινα ή κάποια που θα γεννήσει εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Olivia3 είπε:

Ναι φυσικά εμένα η ΠΗΤ είναι 27/8. Πήγα στο γιατρό προχθές και όλα είναι μια χαρά ακούσαμε και καρδούλα και τώρα μου έδωσε να κάνω τις εξετάσεις. Θα πάω αύριο. Βρε κορίτσια είναι κάποια από εσάς από Ιωάννινα ή κάποια που θα γεννήσει εκει?

Εγώ Αθήνα είμαι, θα γεννήσω στο Ιασω όπως και το 1ο, αν θέλει καμία feedback 😜

Τέλεια πείτε και οι υπόλοιπες πητ να το φτιάξω!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η PanB είπε:

 

Εγώ Αθήνα είμαι, θα γεννήσω στο Ιασω όπως και το 1ο, αν θέλει καμία feedback 😜

Τέλεια πείτε και οι υπόλοιπες πητ να το φτιάξω!! 😁

Καλησπερα! 
Εγω ΠΗΤ 15/08 , φυλο δεν ξερουμε ακομα 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

 

Εγώ Αθήνα είμαι, θα γεννήσω στο Ιασω όπως και το 1ο, αν θέλει καμία feedback 😜

Τέλεια πείτε και οι υπόλοιπες πητ να το φτιάξω!! 😁

Εγώ πήτ έχω 24/8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Πήγα στη γιατρό σήμερα έχω λίγο χαμηλό αιματοκρίτη κ φεριτινη,μου είπε να τρώω 3 φορές την εβδ μοσχάρι,πράγμα που θα με δυσκολέψει γτ γενικά δεν τρώω κ πολύ κρέας. Ξεκίνησα κ ασβέστιο. Εκεί που έπαθα σοκ ήταν στον υπέρηχο. Πριν μια εβδομάδα είχαμε δει τον σάκο κ μέσα κάτι σαν "μουτζούρα" να το πω, κουκίδα να το πω, είχαμε ακούσει 💓 κανονικα και σήμερα μια εβδ μετά είδαμε κεφαλάκι κ χεράκια! Απίστευτο!!! 😍🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...