Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σύμπτωμα περιόδου ή εγκυμοσύνης;


Νινακι123

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Τις  τελευταίες ημέρες  βίωνα ένα πλ παραξενο συμπτώματα που δεν ξέρω αν πρεπει να το θεωρήσω περιοδου η όχι και αν είναι κάτι σοβαρό. Είμαι στην 24 ημέρα σε κυκλο 27-28 και εχθές είχα τσιμπήματα χαμηλά αριστερά στην κοιλιά και εδώ και λίγες μέρες αναγούλα. Το το θέμα μου είναι ότι εχθές ένιωθα ένα παραξενο αίσθημα στην περιοχή του Κόλπου και των γεννητικών οργανων. Σαν πόνος σαν πίεση.. Το έχει νιώσει καμια;; Συγνώμη αν σας κούρασα απλά είμαι λίγο αγχωμένη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νινακι123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τις  τελευταίες ημέρες  βίωνα ένα πλ παραξενο συμπτώματα που δεν ξέρω αν πρεπει να το θεωρήσω περιοδου η όχι και αν είναι κάτι σοβαρό. Είμαι στην 24 ημέρα σε κυκλο 27-28 και εχθές είχα τσιμπήματα χαμηλά αριστερά στην κοιλιά και εδώ και λίγες μέρες αναγούλα. Το το θέμα μου είναι ότι εχθές ένιωθα ένα παραξενο αίσθημα στην περιοχή του Κόλπου και των γεννητικών οργανων. Σαν πόνος σαν πίεση.. Το έχει νιώσει καμια;; Συγνώμη αν σας κούρασα απλά είμαι λίγο αγχωμένη.. 

Καλησπερα κοριτσι!!! Αρχικα προσπαθειτε για παιδακι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα κοριτσι!!! Αρχικα προσπαθειτε για παιδακι??? 

Ναί!! Είναι βέβαια ο δεύτερος μήνας και προσπαθώ να κρατάω μικρό καλάθι αλλά η αλήθεια είναι είμαι λίγο ανυπόμονη και με έχει πιασει άγχος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Νινακι123 είπε:

Ναί!! Είναι βέβαια ο δεύτερος μήνας και προσπαθώ να κρατάω μικρό καλάθι αλλά η αλήθεια είναι είμαι λίγο ανυπόμονη και με έχει πιασει άγχος.. 

Προσπάθησε να μην αγχωνεσαι! Ολες με το αγχος παλευουμε 😂 οσο αφορα τα συμπτωματα επειδη εμεις προσπαθουμε 4-5 μηνες θα σου πω απλα απ την εμπειρια μου οτι οσο ψαχνεις συμπτωματα θα βρισκεις! Τα συμπτωματα της περιόδου ειναι ιδια με αυτα της εγκυμοσυνης και διαφερουν και απο γυναικα σε γυναικα ! Θεωρητικα για σύμπτωμα εγκυμοσυνης φαινεται , απλα επειδη το ειχα και εγω ακριβως αυτο που λες και ειχα χαρει πολυ και εν τελει ήταν απλα συμπτωμα περιοδου ,θα σου πω οσο μπορεις να μην ασχολεισαι με συμπτωματα ! Πολλα πράγματα αλλαζουν στο σωμα της γυναικας οταν προσπαθει για παιδι και δεν υπαρχει αξιοπιστο συμπτωμα εκτος απ την απουσια περιοδου!! Αυτο μου εχει πει ο γυναικολος μου . Φυσικα και εγω την ιδια ανυπομονησία με σενα εχω οποτε τα λεω να τα εμπεδωσω και εγω 😂 ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα και να στα λεω τζαμπα βεβαια αυταααα!!!!!!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Προσπάθησε να μην αγχωνεσαι! Ολες με το αγχος παλευουμε 😂 οσο αφορα τα συμπτωματα επειδη εμεις προσπαθουμε 4-5 μηνες θα σου πω απλα απ την εμπειρια μου οτι οσο ψαχνεις συμπτωματα θα βρισκεις! Τα συμπτωματα της περιόδου ειναι ιδια με αυτα της εγκυμοσυνης και διαφερουν και απο γυναικα σε γυναικα ! Θεωρητικα για σύμπτωμα εγκυμοσυνης φαινεται , απλα επειδη το ειχα και εγω ακριβως αυτο που λες και ειχα χαρει πολυ και εν τελει ήταν απλα συμπτωμα περιοδου ,θα σου πω οσο μπορεις να μην ασχολεισαι με συμπτωματα ! Πολλα πράγματα αλλαζουν στο σωμα της γυναικας οταν προσπαθει για παιδι και δεν υπαρχει αξιοπιστο συμπτωμα εκτος απ την απουσια περιοδου!! Αυτο μου εχει πει ο γυναικολος μου . Φυσικα και εγω την ιδια ανυπομονησία με σενα εχω οποτε τα λεω να τα εμπεδωσω και εγω 😂 ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα και να στα λεω τζαμπα βεβαια αυταααα!!!!!!!! 😍

Σ'ευχαριστώ παρα πολύ!!! Είναι πλ όμορφο να σε καταλαβαίνει κάποιος σε τέτοιες στιγμές!!! Το ξέρω όσο το ψάχνω λάθος είναι αλλά ελα που δεν μπορώ να κρατηθώ.. Χαχα. Δηλαδή και εσύ ένιωθες αυτό το παράξενο "πόνο" Σε εκείνη την περιοχή;; Και εγώ ευχομαι όσο πιο συντομα γίνεται να γεμίσει η αγκαλιά μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Νινακι123 είπε:

Σ'ευχαριστώ παρα πολύ!!! Είναι πλ όμορφο να σε καταλαβαίνει κάποιος σε τέτοιες στιγμές!!! Το ξέρω όσο το ψάχνω λάθος είναι αλλά ελα που δεν μπορώ να κρατηθώ.. Χαχα. Δηλαδή και εσύ ένιωθες αυτό το παράξενο "πόνο" Σε εκείνη την περιοχή;; Και εγώ ευχομαι όσο πιο συντομα γίνεται να γεμίσει η αγκαλιά μας!! 

Ναι ακριβως αυτο και τσιμπιματακια.. Και σκεψου οτι εγω ημουν εγκυος τον ιανουαριο και τελικα ηταν παλιδρομη η κυηση στην 10η εβδομαδα ,οπότε εχω και μετρο συγκρισης! Ειχα ακριβως τα ιδια τσιμπιματακια, η περιεργη αισθηση στα γεννητικά όργανα ,πριξιμο στο στηθος κλπ και εν τελει αδιαθετισα κανονικα χωρις ουτε μια μερα καθυστερησης! Φυσικα μεχρι να αδιαθετισω εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης δεν κρατηθηκα και ηταν οπως καταλαβαίνεις αρνητικα αλλα ειχα ενθουσιαστεί,μεχρι και τη μερα που μου ηρθε περιοδος προσπαθουσα να πειστω ότι ακομα και τα τεστ είναι λαθος !!! Και ηταν ακριβως τα ιδια συμπτωματα τα οποια με είχαν κανει να καταλαβω την προηγουμενη φορα οτι ημουν εγκυος(που σκεψου τοτε μας ηρθε κατα τυχη δεν προσπαθουσαμε!!!) ! Οποτε καταλαβαινεις απογοητευση φουλ και αποφάσισα να μην ξαναασχοληθω με συμπτωματα και θα συμβουλευα καθε γυναικα στην ιδια φαση με μενα να μην τα κοιταει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ναι ακριβως αυτο και τσιμπιματακια.. Και σκεψου οτι εγω ημουν εγκυος τον ιανουαριο και τελικα ηταν παλιδρομη η κυηση στην 10η εβδομαδα ,οπότε εχω και μετρο συγκρισης! Ειχα ακριβως τα ιδια τσιμπιματακια, η περιεργη αισθηση στα γεννητικά όργανα ,πριξιμο στο στηθος κλπ και εν τελει αδιαθετισα κανονικα χωρις ουτε μια μερα καθυστερησης! Φυσικα μεχρι να αδιαθετισω εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης δεν κρατηθηκα και ηταν οπως καταλαβαίνεις αρνητικα αλλα ειχα ενθουσιαστεί,μεχρι και τη μερα που μου ηρθε περιοδος προσπαθουσα να πειστω ότι ακομα και τα τεστ είναι λαθος !!! Και ηταν ακριβως τα ιδια συμπτωματα τα οποια με είχαν κανει να καταλαβω την προηγουμενη φορα οτι ημουν εγκυος(που σκεψου τοτε μας ηρθε κατα τυχη δεν προσπαθουσαμε!!!) ! Οποτε καταλαβαινεις απογοητευση φουλ και αποφάσισα να μην ξαναασχοληθω με συμπτωματα και θα συμβουλευα καθε γυναικα στην ιδια φαση με μενα να μην τα κοιταει!

Κατάλαβα.. Δίκιο έχεις πρεπει να σταματήσω να το ψάχνω τόσο..και μου έδωσες δύναμη να προσπαθήσω να μην ασχολουμαι τόσο!!Ευχαριστώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νινακι123 είπε:

Κατάλαβα.. Δίκιο έχεις πρεπει να σταματήσω να το ψάχνω τόσο..και μου έδωσες δύναμη να προσπαθήσω να μην ασχολουμαι τόσο!!Ευχαριστώ!! 

Σκέψου οτι αν δεν το ψαχνεις τοσο πολυ και δεν το σκεφτεσαι ,θα ειναι μεγαλυτερη η χαρα σου όταν μαθεις τα ευχαριστα !!! Εγω ετσι προσπαθω να το βλεπω!!!!Ευχομαι καλα αποτελεσματααααα πολυ συντομα😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Σκέψου οτι αν δεν το ψαχνεις τοσο πολυ και δεν το σκεφτεσαι ,θα ειναι μεγαλυτερη η χαρα σου όταν μαθεις τα ευχαριστα !!! Εγω ετσι προσπαθω να το βλεπω!!!!Ευχομαι καλα αποτελεσματααααα πολυ συντομα😍😍

Ευχαριστώ κορίτσι μου και σε σας το συντομότερο να έρθει το μωράκι σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
    • Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️
    • Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, χάρηκα πολύ για σένα!! Έρχεται το ουράνιο τοξο σας🌈 όλα να πάνε κατ'ευχην μέχρι τέλους, κια ανεφελη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα❣️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...