Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά



  • Απαντήσεις

    • Πότε γέννησες κορίτσι μου ?και τι Πητ είχες βασικά 
    • @Mantariniθα στο πω στα ισα οπως θα το ελεγα στην κολλητη μου. ΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ! Τιποτα δεν τελειωσε. Οι τιμές ολες ειναι ενδεικτικες. Κανενας δεν μπορει να προαποφασισει αν θα κανεις αλλο παιδακι η οχι. Κατ αρχας τ διαστημα που προσπαθειτε δεν ειναι μεγαλο. Δευτερον μια χαμηλη αμη δ σημαινει οτι απο τον επομενο κιολας μηνα θα σου τελειώσει το αποθεμα η οτι τα ωαρια σου δ ειναι ποιοτικα για την επίτευξη εγκυμοσυνης. Σίγουρα μετα τα 35 δεν εχουμε την εικονα αποθεματων που ειχαμε στα 25. Καπου δηλαδή είναι και αναμενομενο. Κακως σκεφτεσαι ετσι. Οπως σου εγραψε κ μια κοπελα παραπανω υπαρχουν πολλες λυσεις πριν την εξωσωματικη και φυσικα κανενας απο οτι καταλαβα δ σ μιλησε για εξωσωματικη. Επίσης το ποτε θα αποφασισει το καθε ζευγαρι να φερει ενα παιδι στον κόσμο, ειτε είναι το 1ο ειτε το 2ο ειτε το 10ο σιγουρα λαμβάνει πολλα υποψιν του. Ναι κανατε ανακαινιση, θελατε να ανεβασετε το επιπεδο της καθημερινής σας ζωης. Και? Σκεψου πως ήσουν πριν 3 χρόνια πχ.. ηθελες τοτε 2ο? Για να το ξεκινησες τωρα παει να πει οτι τωρα ειναι για σας οι καλύτερες συνθηκες απο οικονομικα, δουλεια,περιβαλλον κτλ. Μην σκεφτεσαι αρνητικα. Ειμαι σιγουρη οτι πολυ πολυ συντομα θα μεινεις και πάλι εγκυος.
    • @Demy93 αντε ωραία  Μεγαλώνει το μωράκι σου και μας δίνεις κουράγιο ότι μεγαλώνοντας στρώνουν τα πράγματα (κι ας περνάνε φάσεις)  @Barbiee μακάρι να είναι άλμα και σε λίγες μερες να ηρεμήσει!  Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι ότι τον είχα χθες όλο αγκαλιά και κουράστηκα αλλά σε λίγα χρόνια θα του λέω να έρθει να με αγκαλιάσει και δεν θα θέλει.. και ας κρατήσω αυτές τις στιγμές κι ας είναι και δύσκολες ταυτόχρονα (κατάλαβες παρηγορια στον άρρωστο αυτά που σκέφτομαι αλλά κάτι πρέπει να σκεφτώ κι εγώ για να μην αποκαρδιωνομαι)
    • Σ' ευχαριστώ που μοιράστηκες την ιστορία σου. Είχα διαβάσει ότι πήγες με δωρεά και πραγματικά είσαι παράδειγμα που είσαι τόσο γενναία και επέμεινες τόσο για το 2ο παιδάκι. Εγώ δεν έχω τόσες αντοχές πια. Ούτε ξέρω αν θα μπαίναμε οικονομικά και συναισθηματικά στη διαδικασία να πάμε με δωρεά. Έχω ήδη κάνει δύο ετ, μία με το απόθεμά μου και μία με νέα φουλ προσπάθεια. Για το 2ο μιλάω πάντα, το 1ο άλλη ιστορία. Πήρα βιοχημικές και τις δύο φο΄ρές. Ο γιατρός μου με αποθάρρυνε για την ποιότητα των ωαρίων μου πλέον (αν και έχω 2-3 ωάρια κάθε μήνα). Άλλαξα γιατρό και προσπάθησα να κάνω άλλη μία προσπάθεια τον περασμένο Ιούνιο, πήγα σε έναν πολύ γνωστό, αλλά απογοητεύτηκα, γιατί ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Μην μπαίνω σε λεπτομέρειες και μην καταχρώμαστε το θεματάκι των κοριτσιών που δεν συζητούν για εξωσωματική. Απλά ήθελα να πω στην κοπέλα ότι η υποβοηθούμενη δεν είναι αποκλειστικά η εξωσωματική με ακριβά φάρμακα. Και ότι πρέπει να έχει ελπίδες στα 36 της. Έχει πολύ χρόνο, έστω και με λίγα ωάρια. Κι εγώ 38 ήμουν όταν έμεινα έγκυος στο πρώτο, με εξωσωματική από δική μου επιλογή, χωρίς άλλα προβλήματα.  Αν θέλεις στείλε μου σε πμ ποιον γιατρό είχες στην προσπάθεια για το 2ο και αν έμεινες ευχαριστημένη απ' την προσέγγιση (γιατί απ' το αποτέλεσμα, δεν το συζητώ!). ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...