Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ


apis

Recommended Posts

Lesaki σ ευχαριστω για τις ευχες σου!

Μακαρι ν αποκτησω κι αλλα παιδακια.. βλεπω τι τραβανε οι κοπελες που προσπαθουν και ελπιζω!!Ευχομαι και σ εσενα τα καλυτερα!

Annaki μη στεναχωριεσαι ρε συ

Δεν υπαρχει πια πονος για το Μελινακι και ειναι καλυτερα εκει που ειναι ... οσο για μενα τα δυσκολα εχουν περασει..και συνεχιζουμε

Το θεμα το ανοιξα απο αναγκη να τιμησω τη μνημη της, τον αγωνα της να ζησει και με την ευκαιρια αυτη να θυμηθουμε ολα τα παιδακια που παλευουν για τη ζωη...

Ηταν και για μενα ταμπου να βαλω τη φωτο και ισως να σοκαρα καποιες κοπελες ( ειδικα τις εγκυες) αλλα ενιωσα εντονα αυτη την αναγκη..και πιστευω αξιζε να τη δειτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

απις μου , είδα το μήνυμα και τη φώτο της κόρης σου αμέσως όταν το ανέρτησες αλλά τα έχασα δεν είχα τι να γράψω....πρόσφατα είχα δει διάφορα βίντεο με παιδιά σαν την κορούλα σου που πάλεψαν σκληρά αλλά δεν τα κατάφεραν...και το στομάχι μου είχε γίνει κόμπος, η καρδιά μου είχε σφιχτεί..και δε μπορούσα ούτε να αναπνεύσω.....

λυπάμαι πραγματικά για όλα αυτά τα αγγελούδια σαν την κόρη σου που ζήσαν για τόσο λίγο αλλά και για τις μαμάδες που χάσαν κομμάτι του εαυτού τους ....και άλλαξε η ζωή τους...

εύχομαι γρήγορα μια νέα ζωούλα να έρθει στον κόσμο να σε κάνει ευτυχισμένη και ολοκληρωμένη ...να είσαι πάντα καλά...κι εσύ και ο αντρούλης σου , να τη θυμάστε...

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To kserw pws sou eixa grapsei kai prin...

Wmos Kathome edw kai diavazw ola osa sou grafoun oi kopelles kai eilikrina klaiw...

Den mporw na min mpenw se auto to thema,sunexws mpenw...

Exw lupithei poli...

Ma giati se tosa mikra plasmatakia???

Apis mou eisai polla dutati kopella,,,mpravw agapi mou se THAUMAZW...

Den mporw na stamatisw na klaiw...

Prospathw na se niwsw...

Aman emeis klaime,skeutou ESENA...

Apis mou sou euxwme ola ma ola ta kalitera apo dw ki mpros...

Thelw na gineis kai pali eutixismeni,giati pisteuw pws den eisai...

Apis mou tha eimaste dipla sou se oti xriasteis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να γράψω δεν ξέρω... Ποια λόγια παρηγοριάς θα απαλύνουν λίγο τον πόνο σου?

Λυπάμαι πάρα πολύ για ότι συνέβη στο αγγελούδι σου!

Είθε τώρα που είναι στην αγκαλιά του Θεού και της Παναγίας, της πιο γλυκιάς μανούλας όλου του κόσμου, να κάνει προσευχούλα να έχουν εσένα και τον μπαμπά της καλά, γερούς και δυνατούς για να φέρετε στον κόσμο τα αδερφάκια της!

Ότι και να γίνει, όσος χρόνος και να περάσει η Μελίνα Ζωή θα είναι πάντα στην καρδιά και την σκέψη σας, η θύμισή της να σας δίνει δύναμη!

Σας θαυμάζω!! Υποκλίνομαι σε σας και σε όσους έχουν περάσει παρόμοιες καταστάσεις, για τη δύναμη και το κουράγιο που δείχνετε!

Να είσαι πάντα καλά apis μου, γερή κι αισιόδοξη!!!

Υ.Γ. Πρέπει να σου πω κι αυτό.. Παρά το πρόωρο της γέννησής της, παρά το νάρθηκα στο χεράκι της, παρά τα τόσα σωληνάκια, παρά την τόση ταλαιπωρία της, είναι το πιο όμορφο μωρό που έχω δει σε αυτήν την κατάσταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αpis μου δεν μπορώ να μην ξαναγράψω. Όλους μας συγκίνησες απίστευτα! Ήθελα μόνο να σου πω ότι και οι γύρω σου, το περιβάλλον σου αγαπάει και σκέφτεται το κοριτσάκι σου, να είσαι σίγουρη γι'αυτό! Συνέχισε να είσαι δυνατή και αξιοπρεπής όπως τώρα και να μην χάνεις την ελπίδα σου! Είναι γεγονότα ανερμήνευτα με την ανθρώπινη λογική που πραγματικά πονάνε πολύ! Όμως έχεις τη ζωή μπροστά σου και πρέπει να συνεχίσεις για την Μελίνα-Ζωή! Να βλέπει από ψηλά από τη γειτονιά των αγγέλων τη μαμά της και τον μπαμπά της και να χαίρεται! Εμείς όλες οι κοπέλες ευχόμαστε τα καλύτερα αλλά ένα είναι σίγουρο: ο Θεός θα σου χαρίσει ό,τι σου στέρησε και μάλιστα πολλαπλάσιο! Οι ψυχούλες που αποφάσισε ο Θεός να πάρει κοντά του, όλοι οι Πατέρες λένε ότι έχουν εξασφαλίσει και για τους γονείς τους μία θέση στον Παράδεισο. Η αληθινή ζωή είναι εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κασση καταλαβαινω πως ενιωσεςΚαποιες φορες κι εγω νιωθω πως δεν εχω τι να πω σε ευαισθητες περιπτωσεις..

Καποιες καταστασεις μας σοκαρουν και μας φερνουν σε αμηχανια Νιωθουμε οτι τα λογια μας ειναι"λιγα" και ακουγονται τετρημενα..

Ομως για τον αποδεκτη ειναι θησαυρος, οπως και για μενα αυτα που εγραψες!:)

Ιφιγενια σ ευχαριστω για τα υπεροχα λογια σου..αν και ψιλοσκουρη απο τον ικτερο και την ταλαιπωρια ηταν ομορφουλα η μπουμπου!

Tzoanna μου η ευτυχια ειναι κατι που κυνηγαμε παντα..ολο τη φτανουμε και ολο θα μας φευγει..That 's life Εχω κλαψει πολυ για τη μπεμπα μου ,αλλα συνεχιζω να κλαιω και για τα πιο γελοια πραγματα..Ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σου!!

Να ειστε καλα εσεις και οι οικογενειες σας:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

APIS μου πραγματικα ηταν πολυ δυσκολο αυτο που περασες.Αναγνωριζω τη αγωνια που ειχες οταν πηγαινες στην εντατικη να δεις το αγγελουδι σου ομως δυσκολα μπορει καποιος να καταλαβει το πονο σου,μονο αυτος που εχει χασει ενα αγγελο σαν το δικο σου μπορει να το καταλαβει.....μπορω να καταλαβω ποσο δυσκολο σου ειναι να ξαναπροσπαθησεις για ενα παιδακι...θελει πολυ κουραγιο......ομως αξιζει το κοπο....σου ευχομαι γρηγορα να μας πεις τα ευχαριστα και να φερεις στο κοσμο ενα γερο μωρακι....το ΑΞΙΖΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thouli σ ευχαριστω πολυ πολυ για το μυνημα σου

Με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου!!:)

Kαtrina ειναι πολυ γλυκα αυτα που γραφεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apis μου σε θαυμαζω πραγματικα για το μεγαλειο της ψυχης σου! σου ευχομαι οποτε εσυ νιωσεις ετοιμη να αποκτησεις ενα υγιες μωρακι. το κοριτσακι σου ηταν σιγουρα μεγαλη αγωνιστρια και πιστεω οτι εκει που βρισκεται ειναι ευτυχισμενο. να εισαι καλα κοριτσακι και παντα να χαμογελας;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bourique Ευχαριστω για το μυνημα σου!

Να χαιρεσαι το γιοκα σου!!!

Σταλια ευχαριστω πολυ για το μυνημα Που θα παει θα ερθει η καταλληλη στιγμη..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

apis μου, πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια, πραγματικά ή μικρή Μελίνα-Ζωή έμοιασε πάρα πολύ στη μαμά της, είσαι κι εσύ μια πραγματική αγωνιστρια όπως και η κορούλα σου που ο Θεός πήρε κοντά του τόσο νωρίς..

Έχω πλαντάξει στο κλάμα και μόνο που είδα το πανέμορφο προσωπάκι της. Είμαι σίγουρη πως ούτε που μπορούμε να φανταστούμε τί πέρασες.

Δεν μας στεναχώρησες, μας θύμησες τι έχει πραγματικά αξία σ'αυτόν τον κόσμο. Είμαστε δίπλα σου να το ξέρεις κι εγώ θα ευχηθώ όταν εσύ κι ο άντρας σου νιώσετε έτοιμοι, να φέρετε στον κόσμο και άλλα πανέμορφα παιδάκια, γερά και τυχερά.

Να είσαι πάντοτε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

apis έγραψε:

Αυτη η μικρη μπεμπα με το χερακι στο ναρθηκα και τα μυρια σωληνακια ειναι το αγγελουδακι μου!

Λυπαμαι αν σας στεναχωρω αλλα ηθελα και αυτο το μικρουλι να εχει μια θεση στο φορουμ ειδικα οταν ολοι οι γυρω μου παλευουν να ξεχασουν την υπαρξη της..

Την ελεγαν Μελινα Ζωη και θα ηταν σημερα 22 μηνων

Εφυγε στο 2ο μηνα της "προωρης" ζωης της απο παρενεργειες φαρμακων λογω ενδονοσοκομειακης λοιμωξης

Παλεψε πολυ για να ζησει και αγαπηθηκε πολυ ειδικα απο μια ειδικευομενη γιατρο και μια νοσηλευτρια- αγγελο που δεν εχω λογια...να ευχαριστησω

Σημερα "δε νιωθω θλιψη μα μου χει λειψει" οπως λεει και το τραγουδι ..

Και με την ευκαιρια αυτου του ιδιοτυπου μνημοσυνου θα ηθελα να παρακαλεσω να προτρεψετε κασμο που γνωριζετε να πηγαινει που και που να δινει αιμα για τα παιδακια που νοσηλευονται στο παιδων ____________-6ab7d44d6c8490e8123949b57645d3e9.jpg

Έψαξα να βρω το post για να δουν και οι κοπέλες τη Μελίνα-Ζωή. Όσες την είχαμε δει, δεν πρόκειται να την ξεχάσουμε ποτέ.

Λίνα, η Μελίνα-Ζωή σου, αυτός ο άγγελος, έμοιασε στη μαμά της. Ήταν αγωνίστρια. Κι όσο κι αν θέλουν κάποιοι να ξεχάσουν την ύπαρξή της και προσπαθούν να σε πείσουν ότι πρέπει να την ξεχάσεις, το μόνο που πετυχαίνουν είναι να πληγώνουν την ψυχή σου και την καρδιά σου.

Πως είναι δυνατόν μια μάνα να το κάνει αυτό;;; Δε γίνεται. Εδώ κλαίμε τα έμβρυα που χάσαμε (άλλη σε αρχικό στάδιο, άλλη σε πιο προχωρημένο) κι εσύ καρδούλα μου, που το'ζησες το κοριτσάκι σου, έστω και τόσο λίγο και τόσο δύσκολα, θα ξεχάσεις;;; Ποτέ δε θα γίνει αυτό. Πάντα θα την κουβαλάς μέσα σου.

Αλλά είπαμε, οι αγωνιστές δεν το βάζουν κάτω. Μπορεί να κουράζονται και να σταματούν για λίγο, να απογοητεύονται, να ξεσπάνε, να.. να... να... και ναι, το έχουν το δικαίωμα. Αλλά πάντα βρίσκουν τη δύναμη να ξανασηκωθούν και να συνεχίσουν.

Λίνα, μάζεψε τα κομμάτια σου, βρες το κουράγιο που είναι μέσα σου κρυμμένο, πάρε τη Μελίνα-Ζωή από το μυαλό σου και βάλε την στην καρδιά σου γιατί εκεί ανήκει, πάτα γερά στα πόδια σου και κοίτα μπροστά. Κοίτα μπροστά με πίστη, με δύναμη, με ελπίδα.

Να ξέρεις πως μας έχεις όλες στο πλευρό σου για ό,τι χρειαστείς. Είμαστε ΕΔΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω παθει ΣΟΚ ημουν που ημουν χαλια απο το πρωι τωρα εγινα τι να πω!!!

Οταν εχασα το μωρακι μου το πιο καλο πραγμα που ακουσα ηταν οτι θεος θα μου ξαναστειλει το ιδιο μωρο αυτο που εχασα και ξερετε κατι ετσι πιστευω θα μας το ξαναστειλει οταν θα ειμαστε ετοιμες !

Οι ανθρωποι που εχω κοντα μου και γυρω μου, μου λενε συνεχως ποσο δυνατη ειμαι και πως δεν σαλεψα απο ολα αυτα που περασα, αλλα ειναι τελικα ετσι;;;; Απλα εμαθα να κλαιω αλλα οχι φανερα απο μεσα μου χωρις δακρυα, το στερνο ομως μου βραζει! και αναρωτιεμαι θα μπορεσω ποτε ξανα να γελασω με την ψυχή μου;;;;

Φιλενάδα μου σου ευχομαι αυτο να ειναι η τελευται δοκιμισια που περασες και ειμαι σιγουρη πως ο θεος θα σε αποζημιωσει συντομα!!

ΑΞΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και να ξερεις οτι ολοι αυτοι που μας πικραινουν το κανουν γιατι δεν μπορουν να μας φτασουν πουθενα, ειναι τοσο αδυναμοι που προσπαθουν σε μια στιγμη αδυναμιας μας να μας πατησουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy μου, πολυ καλα εκανες και αναδημοσιευσες το θεμα...... σ'ευχαριστουμε... γιατι εγω μαλλον δεν το ειχα δει:blush:

apis μου, κοριτσακι μου, δεν εχω λογια... λυπαμαι πολυ γι αυτο που συνεβη, λυπαμαι και για το αποψινο συμβαν... δε το χωραει το μυαλο μου, οτι μπορει καποιος να σε εκανε να αισθανθεις ενοχες...:angry: εσενα, μια γλυκυτατη και ΑΞΙΕΠΑΙΝΗ μανουλα... μια μανουλα που βιωσε τον υπερτατο πονο... και καταφερε να σταθει στα ποδια της, να τιμησει την (ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ) κορουλα της.....

λυπαμαι πολυ αγαπουλα μου... κι ευχομαι ο Θεουλης να σας χαρισει κι ενα 2ο παιδακι, που θα απαλυνει λιγο τον πονο στη ψυχουλα σου καλη μου...:)

σε φιλω και σε θαυμαζω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΗΚΑ......ΕΚΛΑΨΑ ΚΑΙ ΠΟΝΕΣΑ ΑPIS ΜΟΥ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!

Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ ΦΩΤΕΙΝΟ ΣΑΝ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΓΓΕΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΩΤΙΖΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΘΥΜΑΣΑΙ....ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΧΕ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ!! ΠΟΠΟ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΡΟΥΛΑ ΜΟΥ (CRAZY) ME TΡΕΛΑΝΕΣ..... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά δεν έχω λόγια! Δεν ξέρω τι να πω! Ένας κόμπος ανεβαίνει ψηλά στο λαιμό μου και δεν μ'αφήνει να αναπνεύσω! Κορίτσι μου, ειλικρινά λυπάμαι μέσα από την καρδιά μου γι'αυτό που σου συνέβη! κι ειλικρινά, στο έγραψα και στο άλλο ποστ, ότι μα ότι χρειαστείς εδώ είμαστε να μαλακώσουμε έστω και ελάχιστα τον πόνο που νιώθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apis μου, γλυκειά μανούλα...

κανένας λόγος δεν μπορεί να απαλύνει τον πόνο μιας μάνας που τον έζησε μάλιστα στην χειρότερη μορφή του.... Σε θαυμάζω ειλικρινά για το μεγαλείο της ψυχής σου. Το Μελινάκι σου έχεις καταφέρεις να το κρατήσεις ζωντανό μες στην ψυχούλα σου...

Να σαι πάντα τόσο δυνατή στην ζωή σου

Με απέραντη συμπάθεια και σεβασμό..

Εύχομαι τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ...ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΣΟ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ???????????δεν μπορω να συγκρατησω το κλαμα μου...μου θυμησε η μελινουλα ολα οσα περασα με τον μπεμπουλη ολη την αγωνια που ειχαμε για να βγουμε απο την εντατικη οταν μπηκε ενδονοσοκομειακο μικροβιο και πεθαναν 2 μωρακια!!! το ενα ηταν μιας φιλης μου...μου θυμησε ποσο αγχωνομασταν οταν χτυπαγε ενα μηχανημα και μας εβγαζαν εξω για να τρεξουν πανω στο παιδι που ειχε προβλημα...και κλαιγαμε απο αγωνια και φοβο και ας μην ηταν το δικο μας παιδι...δεν θα ξεχασω ποτε την εικονα των μωρων που εφυγαν....δεν μπορω...ΜΑΚΑΡΙ ποτε καμια μανα να μην περασει αυτην την δοκιμασια ΠΟΤΕ!!!!!

ΜΕΛΙΝΑΚΙ μου γλυκο μου αγγελακι η μαμα σου σαγαπαει πολλυ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti na pw k gw...!Meta apo to xthesino post ths Apis mperdeutika,tsandisthka me autous tous anthrwpous pou tis rixnoun euthines,apla aporw me merikous.

Epsaksa k gw xthes vrady na vrw to post auto kai tote katalava alla de iksera ti na prwtograpsw kai an eprepe na grapsw kan,meta apo 2 mhnes.

Auto pou exw na sou pw Apis einai oti poio Dynath kai Aisiodoksh gynaika den exw ksanadei (ta mhnymata sou edw)

Sou euxomai o theos apo twra kai mpros na sou deinei mono xares kai h mikroula sou Melina tha sas prosexe gt kserei poso thn agapate k de tha th ksexasete pote. (auth h skepsh pera apo olo auto pou exei ginei mou glykainei to xamogelo)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες μου σας ευχαριστω πολυ..Δεν φταινε παντως οι καλεσμενοι μου Αποκλειω την κακη προθεση Παιδια με το ποτο κανεις την τριχια τριχιά

Θα κανω πολυ καιρο να πιω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΣΟΥ. Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ.Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ. ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apis πραγματικα δεν εχω λογια...

Εισαι μια κοπελα τοσο ευχαριστη που οσα ποστ εχω διαβασει ποτε δε μπορεσα να υποψιαστω τον πονο που κουβαλας...

Ειδα την φωτο της κορουλας σου που εφυγε και δεν υπαρχει περιπτωση να την ξεχασω ποτε.Δεν θελω να την ξεχασω ποτε...Κι ας μη σε ξερω,κι ας μην εχω νιωσει τον πονο σου...

Να'σαι καλα και παντα τοσο δυνατη.Και στα ξεσπασματα σου εμεις θα ειμαστε πλαι σου!Τις καλυτερες ευχες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis pou tin eixame dei palia...

Eilikrina den to exoume ksexasei...

Kai i mikri pantote sto mualo mas...

Oso gia tin lina mas kseroume oti einai dunati kai giauto tin THAUMAZW...

Wmos ena tha pw oti thelei as kanei i lina...

Na klapsei oso thelei,,,na spasei pragmata,,,ktl...

Giati o ponos ena einai kai den feugei toso eukola...

Lina mou ksereis pws se agapame agapi mou...

Kai wpos sou exw ksana pei,,,

Oti thes opote thes edw tha eimaste...

Asxeto an eimaste makria i mia ap tin alli...

Se agapame koritsi mou gluko...

Sou euxwme ta kalitera...

Kai oles mas edw eimaste gia sena...

OPOTE THES...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...