Μετάβαση σε περιεχόμενο

ομιλια


anastasia93

Recommended Posts

μαμαδες βοηθεια ... εχω ενα αγορακι σχεδον 16 μηνων που δεν λεει ακομα μαμα μπαμπα .. πρεπει να ανυσηχω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anastasia93 είπε:

μαμαδες βοηθεια ... εχω ενα αγορακι σχεδον 16 μηνων που δεν λεει ακομα μαμα μπαμπα .. πρεπει να ανυσηχω ???

Δεν θα σου έλεγα να ανησυχήσεις ή όχι γιατί είναι ακόμα μικρό κ ναι το μαμά μπαμπά είναι λέξεις που σε τέτοια ηλικία το λένε συνειδητά....αλλά δεν έχουν όλα τα παιδιά την ίδια πορεία!πρέπει συνολικά να δεις τις δεξιότητες που έχει ως τώρα το παιδί σου ανάλογα με την ηλικία του....επειδή έχουμε σχεδόν συνομιλίκα παιδάκια κ έχω αγχωθει πολλές φορές το έχω ψάξει (προς το παρόν μέσω διαδικτύου) κ έχω βρει βιντεάκια σου YouTube που εξηγούν λίγο πολύ την ανάπτυξη ενός παιδιού ανά ηλικία κ δίνουν συμβουλές για την ανάπτυξη ομιλίας-δεξιοτητων!αν έχεις χρόνο δες τα εμένα με βοήθησαν πολύ κ εγώ με τη σειρά μου τον μικρό μου...☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρακολουθω συνεχεια και εγω και κανω αυτο που λενε αλλα ακομη τπτ .. ισως εφταιγε και η πιπιλα τωρα του την εκοψα.. ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η anastasia93 είπε:

μαμαδες βοηθεια ... εχω ενα αγορακι σχεδον 16 μηνων που δεν λεει ακομα μαμα μπαμπα .. πρεπει να ανυσηχω ???

Καλημέρα. Εγώ είμαι ειδικός παιδαγωγός όχι μαμά οπότε θα σου απαντήσω επαγγελματικά. Αν ανησυχείς για κάτι επισκεψου έναν ειδικό, έναν αναπτυξιολογο, έναν λογοθεραπευτή ή έναν παιδοψυχολογο. Αυτό δε σημαίνει ότι απαραίτητα το παιδί σου έχει πρόβλημα. Θα σου πούνε όμως τρόπους προσέγγισης και θα σου προσφέρουν λύσεις, ώστε να σε καθησυχάσουν ή να σε κινητοποιήσουν. Αν θέλεις οτιδήποτε στείλε μου προσωπικό μήνυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...